wAAlwnkse en UnGstRAAtse couRAnt Zegenrijk werk Sympathieke persoonlijkheid mm gij het ambtsjubileum van Burgemeester Teijssen Bevolking bij feest betrokken PROGRAMMA Waalwijkers schrijven over hun Burgervader fÊmÊ H EEN PERSOONLIJK WOORD VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 85e JAARGANG No. 73 Sfksche Stoomdrukkerij ffaa! J Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN gironummer 1069687 nt blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24+ let. inc.k.) 0.25 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) V 05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO Waalwijk maakt zich deze week op om Burgemeester J. L. P. M. Teijs sen die 12U jaar geleden werd benoemd tot zijn eerste burger, een grootse huldiging te bereiden. Die huldiging zal zaterdag 19 septem ber plaats vinden. De ingezetenen van de gemeente hebben geld bij een gebracht voor een feestgave in de persoonlijke sfeer. De V.V.V. Waalwijks Belang heeft de inzamelingsactie, die gul werd beantwoord, georganiseerd. Daarbij heeft het actieve bestuur het niet gelaten. Op handel en industrie werd een beroep gedaan om een vuurwerk aan te bieden. Dat vuurwerk zal zaterdag de feestelijkheden besluiten. Scholen en verenigingen zullen in de namiddag iri een défilé uiting geven aan hun waardering voor her werk van Burgemeester Teijssen. Eerder in de namiddag zal een openbare receptie worden gehouden, lerwijl in de voormiddag een feestelijke openbare raadsvergadering en een receptie voor het gemeentepersoneel op het programma staan, (fjj voegen onze gelukwensen gaarne toe aan de vele die Burgemees ter Teijssen en zijn echtgenote in de loop van deze dagen zullen bereiken. Wij zijn de vertegenwoordigers van de verschillende geledingen van I het maatschappelijke leven in Waalwijk erkentelijk, dat zij in onze editie van vandaag uiting hebben willen geven aan hun waardering voor het werk van de jubilerende ambtsdrager. Na het grote feest bij de geboorte van onze 20.000ste inwoner, gaat Waalwijk zich opnieuw opmaken om feest te vieren. Nu, omdat onze eerste burger zijn 01-jarig dienstjubileum als Burge meester van Waalwijk gaat vieren. Toen Burgemeester Teijssen over ie plannen tot feestviering hoorde, was zijn reactie "12 Vè jaar is geen jubileum om naar buiten te vieren, vergeet het maar!" Zowel het Gemeentebestuur als Waalwijks Belang zijn echter van me ting dat dit jubileum een unieke ge legenheid is om dank en hulde te hengen aan onze Burgemeester voor alles wat onder zijn bezielende lei ding in deze afgelopen 12Vh jaar in Waalwijk is tot stand gekomen. I Van nog geen 15.000 inwoners bij Je aanvang van zijn ambtsperiode tot 20,000 inwoners thans is Waalwijk I uitgegroeid tot een stad waarop haar inwoners met recht trots zijn Moderne, fris aangelegde, woon wijken. Aanleg van industrieterreinen, met vele nieuwe industrieën. Een groots havenplan, waarvan de tweede phase 'bijna is gereali seerd, een enorm project, met grote perspectieven voor de toe komst. Vele groen-voorzieningen en plantsoenen. Twee fraaie sportparken. Het recreatie-gebied. Verdere uitbouw van het onder wijs en vele nieuwe scholen, enz. In het feestprogramma dat Waal wijks Belang in nauw overleg met het Gemeentebestuur heeft samengesteld, is dan ook getracht zoveel mogelijk de bevolking van Waalwijk te betrek ken. Zo zal in de namiddag na de bij zondere Raadsvergadering en de of ficiële huldiging, door het Gemeente bestuur een receptie aan de Burge meester en zijn familie worden aan geboden, waar de gehele bevolking in de gelegenheid zal worden gesteld de Burgemeester persoonlijk te felicite ren. Geen persoonlijke uitnodigingen zullen worden verzonden, eenieder is welkom. De verenigingen die steeds de bij zondere medewerking en warme be langstelling van Burgemeester Teijs sen ondervinden, zullen na de recep tie langs het Gemeentehuls defileren tesamen met deputaties van onze Waalwijkse scholen. Aan de taptoe zullen de gezamen lijke Waalwijkse muziekverenigingen en drumbands deelnemen, terwijl een grandioos vuurwerk, aangeboden door Waalwijkse industrie en handel een waardig slot van de feestdag zal vormen. Als nu op 19 september geheel Waalwijk aan zijn dank en feest vreugde uiting geeft door spontaan allen te vlaggen en ook het weer zal meewerken, dan zal deze dag voor geheel Waalwijk een blijde feestdag zijn en voor Burgemeester Teijssen en zijn familie een onvergetelijke mijl paal in zijn zo succesvolle ambtspe riode als Burgemeester van Waal wijk. Namens Waalwijks Belang, J. A. F. DE KORT, voorzitter. 10.00 12.00-13.00 14.00 -16.00 16.45 uur uur 20.00 21.30 uur Plechtige ZITTING VAN DE GEMEENTERAAD ter huldiging van de jubilaris en zijn gezin. RECEPTIE ten stadhuize voor het gemeenteper soneel. OPENBARE RECEPTIE ten stadhuize voor de be volking en andere belangstellenden. Gezien het al gemeen karakter dezer receptie zijn hiervoor geen persoonlijke invitaties verzonden. uur DÉFILÉ op hel Raadhuisplein van schooljeugd en plaatselijke verenigingen. Vertrekpunten Gemeen schapshuis in het stadsdeel Baardwijk; St. Antoni- usplein in Waalwijk-Zuil; Hertog Janpark in stads deel Besoijen en St. Petrusschool in het centrum. Vanaf deze punten begeven de deelnemers aan het défilé zich naar het Vredesplein, vanwaar gezamen lijk naar het Raadhuisplein wordt vertrokken. Na afloop brengen het gilde St. Crispijn en Crispi- nianus en het gilde St. Ambrosius de gildegroet. uur TAPTOE op het Vredesplein. uur GROOT VUURWERK ten noorden van de provin ciale weg (ter hoogte van het stadhuis), aangebo den door handel en industrie van Waalwijk In verband met beperkte parkeer ruimte in de omgeving van het raad huis tijdens de receptie van de burge meester, verzoekt de inspecteur van politie de inwoners van Waalwijk hun ivagens op zaterdag a.s. zoveel mo gelijk te parkeren in de Wilhelmina- straat of in de daarvoor bestemde stroken van de Stationsstraat en Mr. van Coothstraat, dan wel hun wagens thuis te laten. De bedoeling is de ruimten bij het Raadhuisplein en het parkeerterrein van de Markt te bestemmen voor be langstellenden uit andere gemeenten. w Gaarne voldoe ik aan een tot mij gericht verzoek om een korte bijdrage te leveren bij gelegenheid van het feit dat de Edelachtbare Heer Burgemees ter J. L. P. M. Teijssen zijn 12Vè-ja- rig jubileum als Burgemeester van Waalwijk viert. Het is mijn eerlijke overtuiging, na al deze jaren, onder zijn leiding te hebben mogen meewerken aan het be sturen van de Gemeente Waalwijk, dat het pas geeft, Burgemeester Teijs sen dank te betuigen voor zijn vruoht- baar en zegenrijk werk in Waalwijk. Als iemand de hulde en dank ver dient van de gehele bevolking van Waalwijk, in alle schakeringen, dan is het ongetwijfeld de jubilaris van deze week. Er is de laatste wéken reeds zo veel aandacht besteed in de pers aan Bur gemeester Teijssen en zijn niet ge noeg te prijzen eigenschappen zijn reeds zo breed uitgemeten, dat ik er weinig meer aan toe kan voegen. Ik heb persoonlijk de. grootste bewondering voor Burgemeester Teijssen, voor zijn persoon als mens, voor zijn karaktereigenschappen, voor zijn levenshouding en voor zijn dy namische krachtsontplooiing ten be hoeve van zijn Gemeente, de Provin cie en het land. Ik ben verheugd, dat mij de eer te beurt valt, Burgemeester Teijssen a.s. zaterdag in een plechtige Raadszitting te mogen huldigen namens het Ge meentebestuur. U zult het kunnen billijken dat ik mijn innerlijke gedachten gaarne tot dan wil bewaren. Maar vanaf deze plaats reeds wil ik mijn hartelijke ge lukwensen aanbieden aan Burgemees ter Teijssen en zijn gezin met dit 12 Vl-jarig jubileum. Moge hij nog lang gespaard blij ven voor zijn gezin en voor de Ge meenschap, dan gaat Waalwijk zon der enige twijfel, een tijdperk van grote bloei tegemoet. Ad muitos annos! Nog zo levendig herinner ik mij de dag, dat wij nabij het oud-raadhuis van Besoijen stonden, om de nieuwe burgemeester, komende van Ouden bosch, bij zijn aankomst in Waalwijk het eerste welkom toe te roepen en hoe het op dat ogenblik door mijn geest flitste, wat Waalwijk te wachten zou hebben van zijn nieuwe burger vader, iets wat mij (als zovelen trouwens), als geboren en getogen Waalwijker, maar speciaal ook als redacteur-uitgever van dit blad, als secretaris van Waalwijks Belang, als voorzitter van 't Dr. Moller-college en de Nijverheidsschool, maar op de eerste plaats de gehele gemeenschap vanzelfsprekend zeer ter harte ging. Wel was de roem die de burge meester uit Ouderibosch, waar 'hij zo- in mijn lange leven heb gekend (en dat zijn er zeven) bovenaan prijkt en ik de hoop en 't vertrouwen uitspreek, dat hij nog heel veel jaren op deze weg Wij als gemeente-ambtenaren be schouwen het ambtsjubileum van on ze burgemeester als een gelegenheid, om hem weer eens opnieuw te doen blijken van de hoogachting en waar dering, die wij voor zijn persoon heb ben. Zijn sympathieke persoonlijkheid, zijn warm hart en zijn daadwerkelijk begrip voor de belangen van het per soneel in al zijn geledingen hebben hem Qnder ons allen een niet meer weg te denken plaats verworven. Burgemeester Teijssen is iemand, die altijd en voor iedereen tijd heeft; dit is des te merkwaardiger, daar hij toch 'buiten zijn burgemeestersambt nog talrijke belangrijke besognes heeft, ook op landelijk en provinciaal niveau. Mij dunkt zo, dat dit 'hem stempelt tot een edht mens, een bur gervader in de ware betekenis van het woord, die, als man van formaat, steeds de menselijke eenvoud is blij ven betrachten en niettemin, of juist wel hierom, aller respect afdwingt. Ik zal mij niet laten verleiden om U in geuren en kleuren te schilderen, wat de burgemeester in de afgelopen periode voor de gemeente heeft be tekend. Ik denk zo dat hieraan in uw blad bij deze gelegenheid wel ruime aandacht zal worden geschonken. Bij ons als gemeente-mensen, die hem meer dan anderen van nabij meema ken, spelen bij dit jubileum vooral zijn menselijke hoedanigheden een rol. U kunt er zeker van zijn, dat wij zijn jubileum zullen ervaren als een gebeurtenis die ons verheugt en als iets, waarhij wij ons allen persoonlijk nauw betrokken voelen. Moge hij onder Gods zegen nog lang voor zijn gezin en voor onze ge meente bewaard blijven. Mr. F. HAGEMANS, Gemeentesecretaris. veel goeds en groots had tot stand gebracht, was voorafgegaan, in elk opzicht voortreffelijk, was zijn entree rede allesbelovend, maar de praktijk moest en zou uitwijzen, de daden zouden bewijzen, dat deze anteceden ten geenszins te hoog waren aange slagen en dat hebben die daden ook meer dan uitgewezen. Hij wist zich spoedig in alle aan gelegenheden en toestanden te oriën teren, werkte zich in alle vraagstuk ken in, was weldra voor ieder de be kwame en vriendelijke raadgever. Hij durfde het energiek aan, het voor zitterschap van de roemruchte Inter nationale schoen- en ledertentoon stelling "Slem" 1953 te aanvaarden, waarvoor hij zeer grote verdiensten in zovelerlei opzidht heeft gehad. Maar dit niet alleen, want bij de keuze der terreinen, de aanleg met volledige wegen, straten en plantsoe nen, bleek al ras, dat hierachter een initiatief van verstrekkende bete kenis schuilde, n.l. het begin van de uithouw van Waalwijk, waarvoor de ze terreinen, straten, plantsoenen na afloop dienstig zouden worden ge maakt, als de grondslag van het hui dige Hertog Janpark met z'n schitte rende flats, plantsoenen, waterpartij en enz. Dit was het begin van uitbreiding West, waarna later zijn gevolgd Zuid, Noord en Oost, de havenplannen, in dustrieterreinen, sportparken, recrea tie-oord enz., zaken die in een vorig nummer aan dit jubileum gewijd, aan een uitvoerige beschouwing zijn on derworpen. Voeg daarbij wat op 't gebied van 't onderwijs, de culturele opbouw en wat dies meer zij, in die 12Vè jaar is gesohied, dan meen ik gerust te mogen zeggen, dat onze verwach tingen verre zijn overtroffen en dat burgemeester Teijssen in de rij der burgervaderen van Waalwijk, die ik moge voortgaan, om de groei en bloei van Waalwijk in elk opzicht te bevorderen als tot dusverre. Zijn activiteiten 'buiten de ge meente, in de Prov. Staten, in de Eerste Kamer, als voorzitter van Het Brabants Orkest en nog veel meer, mogen hier buiten beschouwing 'blij ven, al hebben ze ook voor Waalwijk dikwijls grote betekenis gehad. Wat mij persoonlijk betreft is 't be grijpelijk, dat ik door de vele func ties die ik in het openbare leven heb mogen vervullen, herhaalde malen het genoegen had persoonlijk met hem in aanraking te komen en dat was voor mij steeds een veïheugenis omdat ik steeds goede raad, steun en medewer king naast hartelijke vriendschap mocht ondervinden. Deze laatste heeft zich nog wel eens speciaal geuit, wat ik 'hier nog wel eens mag memoreren; ik bedoel mijn koninklijke onderscheiding, maar speciaal hoe mij deze door de burge meester werd uitgereikt, n.l. ten stad huize, in aanwezigheid van B. en W., de besturen van alle instanties en or ganisaties waaraan ik verbonden was en natuurlijk m'n gehele familie, dat was iets dat mij grote vreugde ver schafte en dat ik nooit vergeten zal. Met de hartelijke gelukwensen voor de burgemeester persoonlijk, me vrouw, de beide dochters en de gehele gemeente, dank ik hem openlijk voor de prettige samenwerking en alles wat hij voor mij persoonlijk deed en dat mij al die jaren en nog grote voldoe ning heeft gegeven. Nog heel veel jaren, burgemeester, van een steeds groeiend en bloeiend Waalwijk, zij U van harte toegewenst. JAN TIELEN. De tcho van het Zui6e veel waardering der feestelijkheden op 19 september 1964 bij gelegenheid van het 12'/2-jarig ambtsjubileum van de edelachtbare heer f L.P.M, Teijssen als burgemeester van Waalwijk. Burgemeester Teijssen tijdens zijn aanvaardingstoespraak op 22 maart 1952. JAN TIELEN J. J. M. VAN HEESWIJK

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5