Daadwerkelijke belangstelling VLIJMEN - - - Waalwijk, industriestad aan de Maas Het Vaticaanse Concilie Bij het koperen Ambtsjubileum van Burgemeester Teijssen Ide Langstraat ~~zr DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 Nu acht maanden geleden mocht ik kennis maken met Burgemeester Teijssen. Het was de ochtend na mijn benoeming tot Pastoor van St. Jan en Deken van Waalwijk, dat de Burge meester mij op het Stadhuis wilde ontvangen. Dat was een heel prettige en geruststellende ontmoeting; en dat "prettige" en "geruststellende" werd verwezenlijkt door de Burgemeester, die mij met grote tegemoetkomend heid, met grote belangstelling voor mijn persoonlijke gevoelens op dat moment bejegende. Korte dagen later wilde hij mij een officiële ontvangst ten stadhuize be reiden, en de wijze waarop deze ge- ensceneerd was getuigde weer van groot begrip voor mijn gevoelens. Sindsdiens waren er herhaalde con tacten, die telkens rustgevend en be moedigend zijn. Men verzekerde mij, dat de Burge meester op gelijke wijze iedereen be jegend en dat er daarom groot ver trouwen in hem bestaat, en dat men zich daarom thans ook zo gaarne op maakt voor een grote huldiging. Het is voor mij overigens ook dui delijk geworden, dat dit Burgemees terschap van onschatbare betekenis is voor Waalwijk in geestelijk en stof felijk opzicht. Inmiddels weet ik ook, dat de Bur gemeester, die een parochiaan van ons is, in zijn persoonlijk leven, maar ook, en weer op uitnemende wijze, in zijn openbare functies, niet alleen de Katholieke geloofsovertuiging tot uiting brengt, maar ook de Katholie ke zaak daadwerkelijk voorstaat, zon der nochtans de juiste neutraliteit als Hoofd ener Gemeente met gemengde bevolking te verliezen. De Katholieke Gemeenschap van Waalwijk zal zeker gaarne bidden, dat Burgemeester Teijssen nog vele jaren geschonken mogen worden. Hem zij groot succes als Burgemeester, en een groot geluk in zijn gezin, met me vrouw en de kinderen toegewenst. P. MAESSEN, Deken. kant of bij een bijzondere gebeurtenis in het leven van onze kerken; grote steun heeft hij verleend bij de bouw en later bij de uitbreiding van het Willem van Oranjecollege, de tot standkoming van de kleuterschool in v.m. Besoijen, de school aan het Oranjeplein, de Ireneschool, het ver enigingsgebouw in Baardwijk, en last not least, het bejaardencentrum "Sa- mar ja". Daarom, Burgemeester, hartelijk, hartelijk dank namens heel de pro- testanse gemeente, voor alles wat U in deze 12 Vi jaar deed in ons be lang en onze hartelijke gelukwens met Uw jubileum. Moge de Here God U ook verder de krachten schenken om Uw ambt uit te oefenten en U Zijn zegen schen ken tot heil der gemeente, bovenal tot eer van Zijn Naam. J. VINK Ds. J. VINK Dadelijk heb ik toegestemd, toen tot mij het verzoek kwam om namens het protestantse deel van de gemeen te Waalwijk een korte bijdrage voor deze extra editie te leveren, ter gele genheid van het feit, dat de Heer J. L. P. M. Teijssen 12Vè jaar geleden benoemd werd tot burgemeester van deze gemeente. In ons staatsbestel neemt het ambt van burgemeester een sleutelpositie in, zodat hij, die dit verheven ambt bekleedt, gesierd moet zijn met vele gaven van hoofd en hart. Een van de eigenschappen, die zeer vereist worden, is het hartelijk mede leven en de daadwerkelijke belang stelling voor het wel en wee van elk zijner gemeenteleden en ook voor de vele groeperingen, die in het volks leven bestaan. Deze eigenschap siert onze burge meester in hoge mate. Hoewel het reformatorisch deel van Waalwijk wel een belangrijke, maar toch duidelijke minderheid vormt, heeft hij, uiteraard zelf beho rend tot de R.K. Kerk, steeds een aandacht en sympathie getoond, die uniek kan genoemd worden en geen protestantse burgemeester hem zou kunnen verbeteren. Bewijzen? Steeds is hij bij de in trede en het afscheid van een predi- Nëeuwkuijk buddemeyeb Een van de eerste en zeer nauwe contacten met de Waalwijkse indu strie moet de thans jubilerende bur gemeester Teijssen hebben gehad, toen hij nog maar kort na zijn benoe ming het Algemeen Voorzitterséhap op zich nam van de internationale tentoonstelling Schoenen, Leder en Mode, beter bekend onder de naam SLEM, die van 21 t/m 31 augustus 1953 in Waalwijk werd gehouden. Met deze zo geslaagde manifesta tie heeft de Waalwijkse schoen- en lederindustrie getoond waartoe zij in staat is. Het mag wel geen verrassing heten, dat bij dit eerste contact van burgemeester en industrie, de schoen en ledersector op de voorgrond trad. Deze bedrijfstak omvatte in die tijd 82 van de industriële werkers. Geen wonder, dat de gemeente Waal-, wijk de stad van schoenen en leder werd genoemd. De metaalsector maakte toen 6 van de industriële nijverheid uit en in de overige industrieën werkten in het begin van de vijftiger jaren 12% van het aantal mannen en vrouwen in de nijverheid. Tijdens de afgelopen 12 Vi jaar is de grondslag gelegd voor een dyna mische industriële ontwikkeling van stad en gewest. Binnen deze periode Elshout vestigden zich weliswaar in Waalwijk enkele belangrijke bedrijven, doch hun aantal kan in verhouding tot de reeds bestaande industrieën niet groot genoemd worden. Van deze nieuwe vestigingen noe men wij Stahl Chemische Industrieën N.V. en Schoenfabriek Christall in 't mid den van de vijftiger jaren en nog slechts zeer kort geleden N.V. Solidor, Holland Heating and Ventilating Company N.V., Neder landse Vezelindustrie Vezello N.V. en Philips N.V. Evenals bij elke oude industrie-ge meente zien we dat het industrie-ter rein voor een zeer groot deel wordt ingenomen door bedrijven, die afkom stig zijn uit de oude stadskern. Raamsdonk Gezeten op de Sedia Gestatoria Is Paus Paulus maandagmorgen de Sint Pieter binnengedragen om de derde en naar men aanneemt beslissende zit ting van het Vaticaanse Concilie te openen. Het koor van de Sixtijnse Kapel zong een hymne, toen de stoet met de Paus de basiliek binnenkwam. In de Sint Pieter hadden zich onge veer 2.500 bisschoppen en andere kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders verzameld. Voorafgegaan door 24 gemijterde prelaten uit negentien landen, die met de Paus aan hetzelfde altaar de mis celebreerden om de eenheid van het priesterschap te demonstreren, droe gen de dragers een zegenende Paus naar het hoofdaltaar van de Sint Pie ter. De concilievaders gingen staan toen de Paus langs kwam. Het hoofdaltaar boven het graf van Petrus was speciaal voor deze gelegenheid verbreed. Concelebratie is mogelijk geworden krachtens de hervormingen op liturgisch gebied, die het vorig jaar door het concilie zijn goedgekeurd. Na de mis heeft Paus Paulus een toespraak in het Latijn gehouden. De debatten begonnen dinsdagmor gen. De kwestie van de bevoegdheden van de bisschoppen, vormde het voor naamste thema van de toespraak in het Latijn, die Paus Paulus hield. Paus Paulus heeft deze niet zelf bijgewoond. Hij volgde ze op de te levisie. Het eerste punt van de agen da van deze nieuwe zitting van het concilie is een ontwerp-decreet, geti teld "De Ecclesia" (over de kerk), waarin onder meer het wezen van de kerk en de verhouding tussen Paus en bisschoppen omschreven worden. De Paus herinnerde er in de eerste plaats aan, dat het eerste Vaticaanse Concilie van 1870 de scherpe om schrijving van het leerstuk inzake het wezen van het ambt en de taak van de opvolgers van de apostelen niet heeft kunnen voltooien. De definitie, die dit concilie had gegeven van de "waarlijk unieke en soevereine" be voegdheden van de Paus, had sommi gen een beperking van de autoriteit van de bisschoppen kunnen toeschij nen.. Dit nieuwe Oecumenische Con cilie, aldus Paus Paulus, maakt zich Zowel de vestiging van nieuwe be drijven als de transplantatie van reeds bestaande bedrijven naar een van de pas aangelegde industrieterreinen is op de samenstelling van de industriële beroepsbevolking niet zo groot ge weest. De groei van de Waalwijkse industrie sinds 1950 vond voor het belangrijkste deel plaats in de reeds voor die datum gevestigde bedrijven. Thans werkt nog 34 deel van de mannelijke en vrouwelijke industriële beroepsbevolking in de schoen- en le- demijverheid. Deze bestaansbron is in tegenstelling tot de landelijke schoen en lederindustrie gegroeid en deze groei heeft in de laatste jaren nog versneld plaatsgevonden. Ook de bedrijfsgrootte van de schoenindustrieën ter plaatse, die meer dan 25 man personeel in dienst hebben, steekt zeer gunstig af bij het landelijk gemiddelde. In Nederland is deze 105 en voor de Waalwijkse schoenbedrijven geldt een gemiddelde grootte van 200. Van de industrieën, die Waalwijk een naam hebben gege ven, kan men dus zeggen, dat ze groeien en bij de tijd zijn. Daarnaast hebben we sinds 1952 een respectabele groei kunnen zien in de metaalindustrie. Het aantal wer kers in deze bedrijfstak liep op van 6 van het totale aantal in de nij verheid, tot 11 in 1964. Ook de overige industrieën, die we onder één noemer hebben samengevat, hebben de laatste jaren een versnelde groei te zien gegeven. Enkele van de voornaamste groeipeilers zijn de chemische industrie, de kledingnij- verheid en de bedrijven in de voe dingssector. Nog meer dan een stad met een verleden is Waalwijk thans een stad met een toekomst. Binnen het kader van de Streek heeft de Streekraad aan Waalwijk, naast Tilburg, een grote taak toebe dacht waar het gaat om de uitbrei ding van de industriële werkgelegen heid van het Midden-Brabantse ge bied. De havenplannen, die thans reeds in een vergevorderd stadium van uit voering zijn, vormen hiervoor een be langrijke grondslag. Naast de functie van industrieha ven, zal deze open verbinding met de Bergsche Maas ook gaan fungeren als overslag- en transitohaven. Juist voor deze laatste twee kwaliteiten kan deze haven een functie vervullen voor een groot deel van Midden-Brabant. ongetwijfeld op om het leerstuk van het vorige Vaticaanse Concilie over de voorrechten van de Paus te beves tigen. Maar hierbij blijft het niet. Het heeft ook en wel als voornaamste doel de omschrijving van de voor rechten van 'het episcopaat. Het thema bij uitsték van deze vergadering was dat van het episcopaat. Het kon niet anders zo zijn en dit niet alleen van wege de opeenvolging van de leer stellingen, maar ook op grond van het oprechte verlangen om de glorie, de missie, de verdiensten ten de vriend schap van "onze broeders" te erken nen en te belijden. De Paus legde er de nadruk op, dat dit concilie tot taak heeft het denkbeeld van Christus over de mis sie van het episcopaat nader uit te leggen. Waspik Op verzoek van de Kamer Koophandel heeft de Minister van Financiën - op grond van de huid;3 ge internationale transporten, vanuit Waalwijk en gelet op de functies vaa de haven, - deze gemeente aangeWe. zen als "losplaats", zodat ook het in ternationaal vervoer in de toekomst rechtstreeks naar Waalwijk kan k0 men. Naast dit zgn. "natte" industrie, terrein aan de haven wordt thans ook 20 ha. "droge" industrie-grond in ?f. reedheid gebracht. Door de goede ligging van de h- dustrieterreinen en de opdracht vaa de Streekraad zal de projectie van de- ze terreinen ver moeten uitgaan 1». ven de natuurlijke groei van de kj. roepsbevolking van de streek. In de toekomst zal heel Brabant behoefte krijgen aan industrietenei- nen, die gelegen zijn aan graot. scheeps binnenwater, zodat er voorde gehele noordrand van Noord-Bij. bant op dit punt een taak is wegge, legd. Een behoorlijk wegenstramien vormt hierbij een noodzakelijke aanvulling Voor een haven- en industriegebied van een dergelijke allure, zoals tham in Waalwijk is geprojecteerd past een vierbaans Langstraatweg en een got- de noord - zuid-verbinding. Deze laatste weg is trouwens hard nodig om 't gehele Midden-Brabantse gebied een kortere verbinding te verschaffen met het hart van Nederland, waan mede dan tevens de Langstraat nil een reeds eeuwen bestaand isoleir zal worden verlost. Daarnaast zal eet spoorwegverbinding, zowel met industrie-terrein "Zanddonk" het havengebied op korte termijn dringende eis zijn. Voor Waalwijk zal, zoals de burge meester het schetste in zijn laatste nieuwjaarsrede, "een nieuw tijdperk van hoge industrialisatie" aanbreken, Op velerlei terreinen zullen hier voor in snel tempo voorzieningen no dig zijn. Gelet op de zeer veelzijdige ont wikkeling van Waalwijk in de afgelo pen 12 Vi jaar, zal ook voor de ko mende jaren, de dynamische groei onder de stimulerende invloed van thans jubilerende burgemeester, zekei gewaarbogd zijn. drs. W. G. A. SMITS, Secretaris Industriële CIA «dezeer ve 5 bi het over i broer Spoorbrugweg Voortzet! Door het helaas is bet mij een norrr bruikeBjke wijz Itn uit eigen t pmaak van specialitei' Wij hopen - zo jaar tevredenh jet medeleven aak verder vo ls, de toekomst Waalwijk, Spoorbrugweg gevraagd I een - Prinsjesdag in Den Haag drukker geweest dan ooit. Voor opening van de Staten-Generaal grote belangstelling en ook in 111 middag bij de gebruikelijke rijtoor^ groot enthousiasme van het pub# - Tussen het Vaticaan en Buil1 rije is een overeenkomst gesloten. - Makarios heeft de economist blokkade va nde Turkse dorp< Cyprus opgeheven. Kroetsjev heeft een Japan: legatie meegedeeld dat Rusland kernwapen bezit dat mensen in11 slag kan vernietigen, maar hij®' bij, dat hij het niet zou gebruiken. DEKEN-PASTOOR P. MAESSEN UDEXPO 2. Na het eerste bericht over de Udexpo 2 te Vlijmen, kunnen we nu de juiste datum geven wanneer deze zal worden gehouden en een en ander bekend maken. Van zaterdag 10 t.m. zondag 18 oktober wordt op het Plein wederom een Udexpo- tentoonstelling gehouden, waarvan de netto opbrengst bestemd is voor culturele en so ciale doeleinden. Udexpo 1 werd in 1961 met groot succes gehouden, "bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de toneelver eniging Utile Dulci, uit welke naam Udexpo is afgeleid, nl. de beginletters met toevoe ging van expo. De tentoonstelling wordt gehouden in een houten tent van 70 m lang en 11 m breed, met houten vloeren en wanden, met een ten toonstellingsruimte van 500 m2, welke ruim te straks geheel gevuld zal zijn met stands van een 25-tal firma's uit Vlijmen, Nieuw- van de tent komt een vermaak-tent, groot 32 x 11 m, waarin een gezellig zitje met bar en diverse vermakelijkheden. Geheel afgezonderd komt een grote speeltent, waar in op de zondagen 11 en 18 ökt. gelegen heid is tot dansen. Zaterdagen 10 en 17 okt. zijn er teenager-avonden gepland; de onderhandelingen voor bekende sterren zijn nog lopende, evenals die voor een mode show. Voor de jeugd komt de echte Pipo .net zijn gezelschap. Nog meerdere verras singen bewaren wij voor het volgende be richt. VOLLYBALCLUB EVER READY. Na de viering van het 10-jarig bestaans- feest van Ever Ready gaat men zich weer voorbereiden op het komende seizoen. Ever Ready heeft tevens een ledenwerf-actie ge houden en men kan zeggen met succes; er gaven zich 18 dames op. Ook komen vele aanmeldingen van jongens vanaf 12 jaar binnen. Wij wensen Ever Ready succes in het nieuwe seizoen. P.V. DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Chatelet, af stand 134 km; los 8-05 uur, eerste duif 10- 11-9, laatste prijswinnende duif 10-34-17. Uitslag als volgt: J v d Heijden 1, 2, 8; J Merkx 3; L Parijs 4, 15; H Maas 5; G v d Hout 6, 16; J Beekmans 7; J v d Dungen 9, 12; M v Heeswijk 10, 11, 13; Th v Bok hoven 14. Zondag wedvlucht van de Zwaluw vanuit Chimoy B., afstand 194 km. Inkorven za- aterdagmiddag van 2 tot 4 uur. Dit is de voorlaatste vlucht, zondag 28 sept. de laatste, eveneens van Chimay. SLAPTE IN DE KLOMPENINDUSTRIE. Sinds enkele maanden heerst er hier en ook elders een ongekende slapte in de klom penindustrie. Niemand weet met zekerheid waaraan dit toe te schrijven is; algemeen wordt echter verwacht dat de droge zomer er de schuld van is. Als er in het najaar, bij meer koud en nat weer, geen verande ring komt, ziet het er in deze industrie slecht uit. Reeds 80 heeft het bijltje er al bij neergelegd, vanwege de geringe ver diensten, terwijl de overigen er een neven- bedrijf bij hebben. chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk O.L. VR. SCHUTS. Zaterdag hebben de leden van de O.L. Vrouwe Scfauts hun statiedag gehouden, die dit jaar een bijzonder karakter droeg, door dat er drie zilveren jubilarissen gehuldigd werden. Om half 8 trok men met slaande trom en wapperende vendels naar de kerk, waar door pastoor Oderkerk een H. Mis werd opgedragen voor de levende en over leden leden van de Schuts. Daarna had in het stamcafé een gezamenlijk ontbijt plaats, waarbij ook pastoor Oderkerk aanzat. Dat de belangstelling voor de Schuts toeneemt bleek wel uit de verpachting van het gilde- vaan. Vier adspirantleden en twee gilde- broeders werden aangenomen. Om 10 uur ging men naar de sdhutsboom voor het traditioneel prijsschieten. Elke deelnemer maakte 25 beurten van 4 scho ten. Daar er verschillende voltreffers kwa men, zat er de spanning al dadelijk in. Ten slotte wist de hoofdman de heer Chr. Klerks met 87 pt. zich als le te plaatsen en was hij winnaar van de wisseltrofee. Tot de eerste vijf behoorden nog: A. de Hart, W. Klerks, v. d. Wiel en Fr. Klerks. Aan de strijd om de fraaie dagprijzen werd door 37 gilde- broeders deelgenomen ;de 10 eerste waren: W Klerks; J Klerks; Chr Klerks; Fr Klerks; A de Hart E; de Haan; Jo Klerks A Velt- man; A v d Wiel en J v d Wiel. Het hoogtepunt van de avond was eohter de feestavond, waarbij de dames waren ge nodigd en ook de Gildeheer Em. pastoor G. Versteeg en pastoor Oderkerk aanwezig waren. Men begon met een feestelijke maal tijd, gevolgd door een gezellig samenzijn, waarbij dans, zang en muziek en declama tie elkaar afwisselden. Om de stemming er beter in te houden was het trio v. d. Hoven uit Waalwijk geengageerd. Hierbij had ook de officiële huldiging plaats van de zilve ren jubilarissen de heren A. Veltman, ka pitein, W. Klerks, deken en de gildebroeder L. Verhoeven. Behalve door de vaandrig de heer J. v. d. Wiel, werden zij ook nog toe gesproken door pastoor Oderkerk en pastoor Versteeg. Allen spraken vol lof over de vele verdiensten die de jubilarissen voor de Schutse gehad hebben. Aan de dames wer den bloemen aangeboden. Eén der jubilaris sen dankte en deelde mee dat zij het initia tief hadden genomen om als eersten en be drag te storten in 'het nu opgerichte Unifor menfonds. De aanwezige gildöbroeders volg den al direct het gegeven voorbeeld en eer de avond verstreken was, had men al een aardig bedrag bij elkaar. KERKELIJKE FANFARE. Binnen enkele weken hopen de leden van de Kerkelijke Fanfare zich met hun nieuwe uniformen aan de parochianen te kunnen presenteren. Dank zij verschillende acties door het comité "Vrienden van de Fanfare" en dank zij de medewerking van het ge meentebestuur door het toekennen van een extra subsidie van f 1400 is dit mogelijk geworden. Maar ".de laatste loodjes wegen het zwaarst. Om het financieel rond te krij gen gaat men over tot bet uitgeven van renteloze aandelen, waarvan er jaarlijks 10 uitgeloot zullen worden. Bovendien heeft 't bestuur van de veilingver. De Langstraat haar medewerking gegeven door bij wijze van uitzondering zondagavond 20 sept. de Drs. W. G. A. SMITS veilinghallen te Drunen ter beschikking te stellen, alwaar met medewerking van The All Stars een balavond wordt gehouden. AFSCHEID Ds. P. KOLIJN. Zondagavond heeft Ds. P. Kolijn in de Veerse kerk afscheid genomen van de Ned. Herv. gemeente van Raamsdonk, die hij ruim 4 jaar heeft gediend. A.s. zondag doet Ds. Kolijn zijn intrede te Scherpenisse. Het kerkgebouw was flink bezet. Ds Kolijn be paalde zijn gehoor bij de zekerheid van het geloof, waarvoor hij als tekst koos Hande lingen 16 48. In een persoonlijk woord dankte Ds. Kolijn de vele vertegenwoordi gers van verschillende organen waar hij mee samengewerkt had, voor de trouw en liefde ondervonden. Namens de classis Heusden sprak Ds. J. Vink uit Besoijen; Ds. van 't Kruis uit Baardwijk dankte namens de Ring Waal wijk. Ds. K. Warner, Geref. predikant ter plaatse prees de goede samenwerking. Ds. P. J. Bos uit Sprang sprak namens de con sulent Ds. G. Rebel uit Waspik, die verhin derd was, en als studievriend. Namens de 'kerkeraad sprak ouderling H. Heute, die Ds. veel zegen toewenste in zijn nieuwe gemeente en de gemeente verzocht de scheidende predikant staande de zegen bede uit Psam 121 toe te zingen. RAADSVERGADERING. Donderdag 24 september zal de raad der gemeente Waspik om 8 uur 's avonds in openbare vergadering bijeenkomen. Tijdens deze bijeenkomst zal de raad o.m. een voor stel van b. en w. te behandelen krijgen met betrekking tot oprichting van een stichting voor de ontwikkeling van de tuinbouw. Het streven in deze ds te komen tot een zeer nauwe samenwerking tussen de gemeenten Waspik, 's-Gravenmoer en Sprang-Capelle. Tot onze spijt kunnen wij onze lezers niet nader informeren aangaande deze materie, omdat het ons in tegenstelling tot voorheen niet mogelijk is gebleken de pré-adviezen voor deze vergadering te bemachtigen. De andere agendapunten zijn; voorstel tot vast stelling van algemene voorwaarden met be trekking tot verkoop van gronden; voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de heer W. v. d. Broek; voorstel tot wijziging van de verordening Algemene Bijstandswet; voor stel tot vaststelling straatbelasting voor '64; voorstel tot vaststelling der exploitatiever goeding van de bijzondere kleuterscholen over 1963; voorstel tot wijziging der leges verordening 1962; voorstel tot vaststelling van de herziene algemene salarisverordening voor het gemeentepersoneel; voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de huurcompensatie voor het gemeenteper soneel; voorstel tot benoeming van een ge meentewerkman voorstel tot bouw van 14 keuze-plan woningen contingent 1965; wij ziging gemeentebegroting. VOETBAL. Het le team van Waspik trekt zondag 20 aug. ten strijde tegen Madense Boys op het terrein te Made. Waspik 2 ontvangt thuis Uno Animo 4, terwijl Waspik 3 als gast heer zal optreden van Veerse Boys 5. He 4e elftal der blauw-witten staat een uitwed strijd te wachten tegen Herptse Boys. MEDISCHE DIENST. Gedurende het a.s. weekeinde zal de dok- terspraktijk in Waspik worden waargenoom door dokter Gerlach uit Capelle, tel. 351 KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Keil zullen zondag 20 september om 9.30 uur e: 14.30 uur worden geleid door de heer Ne- rin-gs uit Dordrecht. BLOEDAFNAME. Het Nederlandse Rode Kruis zal ap woensdag 7 oktober in Waspik een bloed afname doen plaats vinden. Vóór 7 oktober zullen een aantal dames de ronde doen oi namen van donors te noteren. Wie, om ml ke reden dan ook, deze kans om zich wi dit menslievende werk bij uitstek te melde mist, kan zich nog schriftelijk melden bij li heer N. v. d. Rijken, Schoolstraat. VERBANDPOST E.H.B.0. De gelden uit de donateursactie welkt 1 EHBO-vereniging onlangs beeft gehoudfi zijn wel zeer goed besteed. Er is n.L nieuwe verbandpost geplaatst bij S. Matti sen-de Wit, Julianastraat 16. De overif posten zijn bij: W. de Hoogh Kerkstr. li M. v. d. Hoof Havendijk 50; A. v. d. Boi. 't Vaartje 33; C. Verschuren Vrouwkw str. 24A; Kuyten Schotse Hooglanders» 55 en A. Sprangers Spoorstraat 2. GESLAAGD. Mevr. v. d. Elshout-Beckhoven, pedienfi en schoonheidsspecialiste, slaagde in Nieusr- koop voor de examens remodellage e lymphedrainage, beide betrekking hebbel op de huidverzorging. ACTIE WIT-GELE KRUIS De eerste actie van het comité dat heil stuur van de plaatselijke kruisvereniging helpende hand wil toesteken om de en- van een nieuw Wit-Gele Kruis-gebouE- realiseren is een groot succes gewordt bliksemactie in de vorm van een goed bereide huis aan huis-collecte bracht t- liefst f 2300 op. [tl S e?.n

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 6