wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt Zestien -Nederlandse Exposanten te Brussel 25-jarig dienstjubileum bij Hollandia Materialen en kleuren FILMJOURNAAL Luxor Musis Saerutn Optica Bogaerts van-donderdag- tot-donderdag Motie in leder voor Churchill 55*1* Lekker... die zachte echte Virginia Lekker... die zachte echte Virginia Lekker... die zachte echteVirginia VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 85e JAARGANG No. 73 OOK MET FILTER OOK MET FILTER Borduren Pliseren Stofknopen Stofceintuurs Knoopsgaten Stoppen Verkorten van rokken en mantels Damesmode Tilburg OOK MET FILTER Hogere Agrarische School in Den Bosch De tcho van het Zuióen Hoofdredacteur J^ TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00 B ct. inc.k.) 1.0B p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post f 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariei Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" op de voet De Benelux-schoenensalon, die za terdag in Brussel de poorten opent voor vakmensen uit geheel Europa, is door 16 Nederlandse schoenfa brieken aangegrepen om mee te dingen naar de gunst van de Euro pese kooplustigen. Over het totstandkomen van deze Benelux-beurs zei de heer F. Man- Ei=KING:S^7E naerts, voorzitter van de Federatie »an Nederlandse Schoenfabrikan ten het volgende: De door het Verdrag van Rome tot stand gekomen Euromarkt biedt, onder zekere voorwaarden, aan de schoennijverheid van de Be- nelux-landen goede kansen. De gemakkelijk bereikbare thuis markt immers, die tot dan toe be perkt was tot de rond 22 miljoen inwoners van de drie Benelux-lan. den, wordt een markt van rond 175- miljoen potentiële consumenten, 'n markt die, naarmate de economische eenwording voortschrijdt, voor de industrieën der afzonderlijke lan den steeds gemakkelijker toegan kelijk wordt. Als men bedenkt dat de schoen industrie in de West-Europese lan den steeds een typische verzor gingsindustrie is geweest, die zich voornamelijk richtte op de binnen landse markt, is het wel duidelijk dat het voor de landen die al een groter verzorgingsgebied bezaten, inspanning zal kosten om zich een plaats op de zoveel groter worden de markt te verwerven en te be. houden. In zulk een situatie verkeert de schoennijverheid van de Benelux- landen. Dit bijzonder aspect heeft name lijk een belangrijke rol gespeeld bij de tot standkoming van het In ternationaal Leder- en Schoensalon „Benelux". Alle tot de Euromarkt behoren de landen hebben vanouds hun schoenensalons. Hadden voorheen deze salons veelal een nationaal krakter, naar mate de vrijmaking van het han delsverkeer vorderde, werden de salons internationaal georiënteerd en werden, soms nog onder bepaal de voorwaarden, buitenlandse ex posanten toegelaten. Dit betekende dat salons, die toch al als bijzonder belangrijk werden gekwalificeerd - denken we daar. bij aan de Semaine du Cuir en de G.D.S. - nog aan belangrijkheid en dat de kleinere salons, ook al hadden deze wel 'n „eigen gezicht", het gevaar gingen lopen tussen de grote salons verloren te vallen. Het was bijzonder verheugend te mogen vaststellen dat de gedachte weerklank vond en dat de Natio nale Groepering der Schoen- en Pantoffelfabrikanten in België en de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten elkaar gemak kelijk vonden, toen het erom ging de geopperde gedachte gestalte te geven. Het Internationaal Leder- en Schoensalon „Benelux" was daar mede geboren. ZESTIEN UIT NEDERLAND De zestien Nederlandse ex posanten zijn: AERO Schoenfabrieken N.V. te Dongen; Anita Schoenfa brieken, Waalwijk; Jac. Berg mans Holland, Waalwijk; N.V. Nederlandse Schoenen unie Bloch en Stibbe-Hollan- dia, Waalwijk; Napolina N.V., Kaatsheuvel; Nirva Schoen fabriek N.V. Valkenswaard; Nivosch, Volendam; Quick, Hengelo; Robinson, Nijmegen; Rosé, Schoenfabriek, Waal. wijk; Kinderschoenfabriek Schuwer N.V. (Jimmy Joy), Waalwijk; Unieschoen, Bun schoten-Waalwijk; v. d. Hey- den C.V., Oisterwijk; Fa. Van Gastel en Zn., Kaatsheuvel; Vedeha N.V., Oisterwijk; Ver enigde Schoenfabrieken, Don gen, waaronder: Marathon, Waalwijk; De Jong's Schoen fabriek, Gilze, Rex' Schoen fabrieken, Drunen; Smits, Dongen en Windsor Dongen. Bij de Hollandia Schoenfabrieken werd de heer H. J. Gouda gehul digd ter gelegenheid van het feit dat hij 25 jaar geleden (14 septem ber 1939) in dienst bij de onderne ming trad. De heer Gouda is woonachtig in In Nederland geeft het "Mode- Centrum", een organisatie van de Leder- en Schoenindustrie en Schoendetaillisten, 2 x per jaar een kleurenkaart uit voor de schoenensector. Deze Wordt met zorg samengesteld en ook de Modeurop kleuren zijn hierin opgenomen. Deze kleurenkaart 'bewijst de leder- en schoenindu strie en de schoenen detailhan del goede diensten. Opzet namelijk is het propage ren van de juiste modetinten en het beperken van 't aantal kleu ren. KLEUREN Voor Voorjaar en Zomer wor den de volgende tinten verwacht: 1VitPuur wit is niet meer zo belangrijk en wordt vaak vervan gen door gebroken wit tinten, als ivoor en opaal. IsabelEen lichte, warm beige- achtige tint, die ook door Mode- europ voor oorjaar en Zomer 1965 is gekozen. Curryeen naturel beige tint in de cognackleursector, die zeer belangrijk blijft als categorie. Doré een warm, bruinig bei ge tint, die als Modeurop tint bewezen heeft in de smaak te vallen. Delft blauw een mooie le vendig blauwe tint, vooral in Snéde, maar voor Nederland land waarschijnlijk te licht, daar ®en meer van een donkerder blauw houdt, dit is dan Indigoeen donker blauwe 'eur> die bewezen heeft in Ne derland voor het voorjaar een goede sohoenenkleur te zijn. Signaal rood een levendig ro- de tint, die edhter niet groot zal zijn en alleen voor sandaaltjes J en jeugdschoenen een kleine rol zal spelen. Zwart dit najaar een heel grote kleur en die ook voor 4 voorjaarsschoenen en sandalen j 'n bescheidener rol blijft spelen. MATERIALEN Calfs en Rundleer in aniline en semi aniline uitvoering spelen 4 een belangrijke rol. J Crevreaux Geitenchroom wordt in de voorjaars en zomer- 4 schoenen-mode meer toegepast, J ook voor sandaaltjes. Suède Geitensuède in zwart 4 en kleuren komt meer in trek. J Ook de zwaardere Hunting Suèdes voor sportieve sdhoenën 4 spelen in alle genoemde mode- J tinten een rol. Nylon meseh Deze nylon 4 weefsels spelen in de voorjaars- J en zomer-mode een steeds be- 'langrijker rol. Deze open weef- seis in vele weefvariaties en wit 4 zwart en modetinten, blijken als schoenenmateriaal zeer dn de 4 smaak te vallen. 4 Nylon, Raffia Ook gesloten weefsedls in nylon, raffia en Linnen weefsedls katoen en 4 linnen, worden helangrijkers als sohoenenmateriaal Voor vrije tijdschoenten worden 4 grove weefsels toegepast als bo- venmateriaal en in grove touw- achtige uitvoering vaak ook als 4 zoolranden en zolen. de Press. Steynstraat 21 te Waal. wijk. Op een druk bezochte huldiging voerden directie en collega's het woord, waarbij bleek dat de heer wordt voor de wijze waarop hij Gouda buitengewoon gewaardeerd zijn verscheidene taken in het be drijf vervuld heeft. Hij behoort al sedert 1957 tot de ondernemings raad. „Vandaag bij gelegenheid van Uw zilveren jubileum, willen wij U danken voor de wijze waarop U in de afgelopen jaren uw taak in ons bedrijf hebt verricht", aldus president-directeur de heer D. Stib- be in zijn huldigings-toespraak die voorts nog verscheidene facetten van de heer Gouda's persoon be lichtte en hem een cadeau onder couvert overhandigde. Mevrouw Gouda mocht uit handen van de heer Stibbe een prachtig boeket bloemen in ontvangst nemen. Van het personeel kreeg de heer Gouda onk enkele cadeau's te we ten een gras-maaimachine en een zilveren bonbon-schaal. De Nederlandse Maatschappij voor Handel en Nijverheid schonk hem een draagmedalje met getuig, schrift. Hij sprak de hoop uit, dat hij nog lange tijd op dezelfde prettige ma niet bij Hollandia zal kunnen wer. ken. Na het officiële gedeelte kregen collega's de gelegenheid tot felicite ren, waarvan men druk gebruik maakte. Tot slot werd de gehele familie Gouda rondgeleid door de modern- geoutilleerde afdelingen van de fa briek om aldus een goede indruk te krijgen van het productieproces waarvan de jubilaris nu reeds 25 In het Britse Lagerhuis is eind juli een historische, door alle par tijen aanvaarde, motie aangenomen waarin het Huis zijn onbegrensde bewondering en dankbaarheid on der woorden brengt voor de dien sten door Sir Winston Churchill 't parlement, den lande en de wereld bewezen. De motie, met goudletter op per kament geschreven, is in een prach tig gegraveerde lederen omslag aan de 89-jarige Sir Winston, die 64 jaar lid van het parlement is ge. weest, in zijn woning aangeboden. De map werd vervaardigd van fraai, vol, donker groen gekleurd en speciaal bewerkt schapenleer, in longgrain en gevoerd met witte moirézijde. De afmetingen waren 15% bij 11 inches. Onder het ko ninklijk wapen was in gouden be lettering „dank-betuiging aan Sir Wiston Churchill" gegraveerd. Het fraaie „getuigschrift" was geheel vervaardigd in een van de binderij afdelingen van H. M. Sta tionery Office te Londen. Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 ER HELPT GEEN LIEVE VADER AAN Frank Michaelson, een eerzaam advokaat wordt door de onderwij. zersraad, waarvan hij voorzitter is, op het matje geroepen om verant woording af te leggen voor het feit dat hij reeds enige malen achter elkaar op een schandalige manier in de kranten is gekomen. En Frank, begint zijn verhaal, dat alles geheel buiten zijn schuld is, maar dat hij steeds ongelukkiger wijs bij sensationele voorvallen be trokken raakte, doordat hij zijn dochter Mollie steeds achterna moest, omdat ze steeds op de ver keerde weg dreigde te raken. Het hele verhaal vertelt hij, van de universiteitstijd van Mollie, van haar tijd bij een Franse kunstschil der, bij wie zij in de leer was en van de moeilijkheden die zij in Pa rijs kreeg. De leden van de raad, die zelf ook opgroeiende kinderen hebben, kunnen zich de situatie indenken en er wordt besloten om alles te laten zoals het is. Deze vrolijke komedie wordt vertoond op donderdag, vrijdag, en zondag. MARCO POLO Marco Polo, de Italiaanse zwer ver, gaat op reis naar China en tij dens de doorreis weet hij in de Mongoolse steppen 'n knap meisje uit de handen van een rovers bende te bevrijden. Dit meisje blijkt de dochter van de Groot Kahn, de heerser van China te zijn. Marco levert haar netjes thuis af en trekt dan met zijn trouwe metgezel Ciu- Lin weer verder. Erg ver komt hij echter niet want hij stuit op troe. pen opstandelingen die naar de hoofdstad trekken onder leiding van Monka, die de Groot Kahn wil verdrijven. Hij slaagt er in de stad te be zetten, maar Marco Polo trekt met een bevriende stam naar Peking om de onderdrukers te verdrijven. Hij krijgt als beloning de dochter op wie hij inmiddels dolverliefd is geworden, maar het trekkersbloed wint het toch in hem en hij trekt verder, om nieuwe en weer andere volken te leren kennen. KOGELS VOOR EEN MOORDENAAR Logan en Sam zijn beiden bij de Texas Rangers geweest, maar nu komen ze allebei op een andere ma nier aan de kost. Logan is getrouwd met de vroegere vrouw van Sam, omdat deze was gescheiden toen hij tot levenslang werd veroor deeld. Sam is nu echter weer vrij en hij vat zijn oude metier weer op. Vij vormt een bende om zich heen en besluit om de bank in het plaatsje waar Logan woont te be- jaar zijn bijdragen heeft geleverd. Uit alles bleek hoe gezien de ju bilaris in het bedrijf is. Allen ken nen hem dan ook als een evenwich tig mens en actief werker, hetgeen in alle speeches tot uiting kwam. Mede namens zijn familie die ook bij de receptie aanwezig was, dankte de heer Gouda de verschil lende sprekers voor hun hartelijke woorden en de mooie cadeau's. In deze rede noemde de heer Gouda Hollandia een modern bedrijf met goede sociale voorzieningen en di rectiebeleid en zodoende een pret tige werkomgeving. Hij dankte daarom de heer D. Stibbe en memoreerde tevens wij len de heer E. Stibbe, die beiden door hun groot zakelijk inzicht en sociaal voelendheid het bedrijf, waar hij nu al 25 jaar zijn beste krachten aan heeft gegeven, heb ben gemaakt tot wat het nu is. roven en om dan tegelijk met Lo gan af te rekenen omdat hij zijn vrouw heeft afgenomen. Het gaat hem bij deze kwaadaardige akties niet voor de wind omdat ook Lo gan ook nog wel iets uit zijn ran gertij d heeft overgehouden, dat op 't hanteren van een revolver lijkt. Met deze revolver wordt hij de schrik van de bendes uit de buurt. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 j. ELASTIEKEN KOUSEN STEUNZOLEN Grotestraat 220 WAALWIJK PT 109 OP NACHTPATROUILLE Lt. John F. Kennedy meldt zich tijdens de tweede wereldoorlog als commandant van een motortorpe doboot. Hij krijgt van commander Ritchie de opdracht om boot PT 109 binnen drie dagen op te knap pen en zeewaardig te maken. Kennedy slaagt hierin en al spoedig kan hij met zijn beman ning uitstekend opschieten. De eerste opdracht is om enkele mari niers die op een klein eilandje door Japanners zijn ingesloten te bevrij den. De opdracht wordt zij het met enige strubbelingen volbracht. Hierop wordt PT 109 overgeplaatst naar een klein eilandje, waar di rect na aankomst 'n Japanse lucht aanval volgt, waarbij verscheidene boten worden beschadigd. Daar. door moet de PT 109 een nachtpa trouille maken waarvoor zij zon der radar niet is ingericht. De boot wordt die nacht overvaren door 'n Japanse torpedojager waarbij en kele van de manschappen sneuve len Kennedy verzamelt de over levenden op het wrak en besluit la ter om naar het zeven kilometer verder gelegen eilandje Plum Pud ding te zwemmen. Daar aangeko men blijkt er geen levende ziel te zijn en daarom wordt al zwemmend koers gezet naar diverse andere in de buurt liggende eilanden, waar op zij inlanders vinden die hen vriendschappelijk gezind zijn. Via deze eilandbewoners komen de mannen weer op hun basis te. rug en krijgen zij de gelegenheid om in de Ver. Staten van hun avon turen te bekomen. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. DE MAN MET DE DE WASSEN BEELDEN Henry Jarrod en zijn compagnon Burke exploiteren een wassen beelden museum, dat echter niet zo best loopt. Om de verzekerings som te kunnen innen steekt Burke de hele zaak in brand, maar hier bij stuit hij op verzet van Jarrod die zo fel van leer trekt over deze daad, dat de twee mannen tot een vechtpartij komen, waarbij hij be wusteloos in het brandende huis achterblijft. Zwaarverminkt en geestelijk gestoord komt hij er nog levend af. Men veronderstelt dat hij dood is, en nu terroriseert hij de stad hij wurgt zijn slachtoffers om ze daarna te gebruiken voor zijn mu seum door ze met was te overgie ten. Bijna was hij erin zo 'n prach tige verzameling bij elkaar te krij gen, maar een van de beelden dat Jeanne d'Arc uitbeeldt, lijkt spre kend op de pas overleden vriendin van een bezoekster, die de politie waarschuwt. Nu is de zaak spoedig in het reine gebracht en komt nóg een lugubere zaak aan het licht. Maandag en dinsdag. Toegang 18 jaar. Groot was de dorst van een aantal Moskouse arbeiders, maar deze was omgekeerd evenredig aan het geldbedrag, dat zij voor geest rijk vocht besteden. Zij vonden er iets op. Een Russische toerist, die in de hoofdstad toefde werd naar het huis van een der dorstigen ge lokt, waar hij van zijn kleren werd ontdaan. De opbrengst van de kle ren werd in wodka omgezet. De letterlijk en figuurlijk „uitge klede" beklaagde zich bij de poli tie. Toen hem naar zijn naam werd gevraagd antwoordde hij „Golikov" te heten. Tot grote hilariteit van de dienstdoende agenten. Golikov is nl. het Russisch woord voor „naakt". De geschiedenis is heus waar, want zij staat gedrukt in het vakbonds. blad „Troed". 9 Venezolaanse timmerlieden ver vaardigen op het ogenblik een spe ciaal lang bed voor Generaal de Gaulle, die op 21 september het •land zal bezoeken. De geschiedenis vermeldt niet of het hemelbed ook wat hoger wordt gemaakt. Voor 's presidenten neus, wel te verstaan. H De echtgenote van President Johnson heeft zich ook in het ver- kiezingsgewoel gestort. Zij zal in een speciale trein een rondrit ma ken door de Zuidelijke staten van de V.S. De trein, die haar zal ver voeren zal de naam „Lady Bird Special" dragen. Leopold Greenberg, die als een van de grootste rechtsgeleerden van Zuid-Afrika werd beschouwd, is op 79-jarige leeftijd in Johannes burg gestorven. Jammer, rechtsge leerden kunnen ze daar nog wel gebruiken. „Ik wist niet dat het Garrincha was" verontschuldigde zich 'n por tier van een Hotel in Sao Paolo tegenover de rechter, toen hij te recht stond omdat hij de befaam de voetballer weigerde binnen te laten. De rechter maakte hem dui delijk dat het niet ging om de man, die toevallig beroemd was, maar dat rassendiscriminatie altijd fout is. 9 Meer dan 100.000 Atheners heb ben hun toekomstige koningin, de Deense teener-prinses Anne Marie, welkom geheten. Naar verluidt zal de bruidstaart vier verdiepingen tellen en 91 kilo wegen. Gelukkig heeft men nogal wat uitnodigingen verzonden. ■Voor het eerst in de geschiedenis van de kleinste republiek ter we reld hebben vrouwen zondag deel genomen aan de verkiezingen voor de „Grote Algemene Raad", het parlement van San Marino. Van de 15.000 kiezers waren 7000 vrouwen. 9 Noorse taaldeskundigen, die in Kopenhagen vergaderden zijn niet tot een besluit kunnen komen over een uniforme schrijfwijze voor de naam van de Sovjet-Russische pre mier, waarvoor in Denemarken al. leen al een tiental variaties bestaan. Ons lijfblad kampt met dezelfde moeilijkheden. Van de gelegenheid tot het be zichtigen van de Amerikaanse vrachtvaarder Savannah (die ene met atoomaandrijving) bij diens bezoek aan Kopenhagen hebben 44.857 personen gebruik gemaakt. ËKïNGiS^^ Maandag 21 september wordt door de directeur-generaal van de landbouw ir. J. Wellen, de eerste paal geslagen voor het gebouwen complex ten dienste van de hogere agrarische scholen van de KNBTB. te Den Bosch. Na afloop van de plechtigheid wordt een bijeenkomst gehouden in Chalet Royal waar de heer Wellen en de voorzitter van de KNBTB, tevens voorzitter van curatorium, de heer C. G. A. Mertens, het woord zullen voeren. De plechtigheid op het terrein, aan de Mgr. Diepenstraat, begint 's middags om vier uur.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9