KaatsheuvelVier dagen Folklore Einde van het Wendelnesse-mysterie Mode-show dames L'Heure des et des messieurs» Gemeenteraad Waspik m roejramma Deelnemende landen Ogen vragen brillen van STASSAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 Acht landen Presentatie Borduren Pliseren Stofknopen Stofceintuurs Knoopsgaten Stoppen Verkorten van rokken en mantels Damesmode Tilburg „i.f„ Kaatsheuvelse gemeenschap gaat in het weekend van 26 en D.e .„/ember een Internationaal Folkoristich Festival voorschotelen. 27 Sting Natuurpark „De Efteling" heeft daarmee opnieuw be- DeJÜ hoe belangrijk haar positie is. De organisatie van een Fésti- ufk ,ijt kost onherroepelijk veel geld en het is te danken aan de V /e financiële positie van „De Efteling", dat het festival in Kaats- H vel wordt gehouden. De stad Den Bosch, die meestal „weer wat 5'w' had dit keer geen centen. De Efteling wel, en zo wordt Kaats- huvel vier dagen lang het centrum van de West-Europese Federatie Folkloristische verenigingen. Zaterdag 26 september, 13.45 uur 15.00 uur 20.00 uur Feestelijke optocht vanaf de markt Kaatsheuvel naar Natuurpark „De Efteling". Eerste optreden van 9 buitenlandse en 3 Nederlandse groepen. Feestelijke avondvoorstelling. Zondag 27 september, 15.00 uur Voorstelling door 9 buitenlandse en 3 Nederlandse groepen. 20.00 uur Laatste feestelijke avondvoorstel ling. Het podium waarop de voorstellingen worden gegeven, is aangebracht op de siervijver voor het riante park restaurant. Tijdens de avondvoorstelling is het podium, de vijver en de omgeving sprookjesactig verlicht. groep alsmede diverse bij de Fe deratie aangesloten Nederlandse groepen. Met recht kan men stellen dat vertegenwoordigers uit geheel Eu ropa (224 buitenlanders en 100 Ne derlanders te gast zullen zijn in Kaatsheuvel, waaruit zonder enige twijfel onvergetelijke herinneringen en internationale vriendschappen zullen voortvloeien. De Efteling is trots op haar inter nationaal festival waarvan zij de organisatie zonder enige subsidie van overheidswege of financiële steun van welke aard dan ook op zich heeft genomen. De 224 buiten landse gasten worden geheel koste loos gedurende 5 dagen in Bunga- Onder auspiciën en medewerking van de Landelijke Federatie voor Folklore zijn uit 8 landen van Eu ropa de beste volksdansensembles aangetrokken, teneinde duizenden enthousiaste belangstellenden te la ten genieten van dit spectaculaire schouwspel w.o. Frankrijk, Ierland, Luxemburg, Portugal, Schotland, Zweden, Zwitserland naast een in Nederland gevestigde Poolse dans- lowpark Kraanven' ondergebracht, Wat de organisatie betreft is voor het vervullen van een onoverzich telijk aantal taken die bij een der gelijk evenement te pas komen een uitvoerend comité samengesteld uit leden van de plaatselijke culturele verenigingen, onder leiding van de Heer Bisselink, directeur van de plaatselijke Harmonie St. Jan, ter wijl de omvangrijke regie in han den is gelegd van de heer Borsten, schrijver en regisseur van een 10 tal revue's, die zijn sporen op dit terrein ruimschoot heeft verdiend. Daarnaast hebben ingezetenen die een vreemde taal machtig zijn zich belangeloos beschikbaar ge steld om als tolk en gids de buiten landse gasten tijdens hun verblijf te begeleiden. Verwacht mag worden dat de plaatselijke middenstand het belang van een dergelijke touristische en aantrekkelijke manifestatie evenmin onderschat en onder leiding van het uitvoerend comité zal trachten het centrum van de gemeente een internationaal kleurtje te geven. Vrijdagavond worden de groepen aan de Nederlandse landsgrenzen afgehaald door de hun toegewezen tolken. Zaterdagmorgen worden de deel nemers om half elf ontvangen door het gemeentebestuur in het nieuwe culturele centrum te Loon op Zand. 's Middags zal het Marktplein als startplaats dienen van een groots opgezette optocht, waaraan behal ve de plaatselijke harmoniën, prac- tisch alle culturele verenigingen uit de gemeente en directe omgeving zullen deelnemen. Daarnaast zijn de harmoniën Apollo, Euphonia en St. Jan uit Kaatsheuvel, Concordia en Sophia's Vereniging uit Loon op Zand, de jeugddrumband „De Tiro- lers van St. Bernard" uit Kaats heuvel, de jeugddrumband „Roma nia" uit Tilburg, 't jachthoorncorps „Cornu Copiae" uit Waalwijk, de gilden Ambrosius, Hubertus en St. Crispijn uit Loon op Zand en de gilde Onze Lieve Vrouwe Schuts uit Elshout. De optocht is bedoeld als presen tatie van de folklorische groepen naai" uit te breiden met o.a. de Buitenpol der. Woningbouw. Voor de bouw van 14 een gezinswoningen stelde de raad een crediet beschikbaar. Het betreft hier de woningen van het contingent 1965. Nu het contingent 1964 in ruwbouw is gerealiseerd, blijkt het nl. mogelijk de bouw te continueren en daar toe te teren op de toewijzing van 1965. Op deze manier hoopt de gemeente, indien op dezelfde wijze en in hetzelfde tempo kan worden gebouwd in 1965 een aar te hébben ingelopen met de woningbouw, wat gezien de grote wachtlijst van woningzoekenden zeer welkom is. Met algemene stemmen werd de heer P. Schellekens benoemd als gemeentearbeider wat aan de heer IJpeïaar ontlokte: Ik ben blij dat deze goede kracht een kans krijgt, vooral omdat in het verle den de mensen uit de boerenstand meer ge legenheid kregen dan de arbeider om in dienst van de gemeente te komen.. Deze uitspraak lag de heer Op de Weegh niet erg. Als raadslid voel ik me bij deze uitspraak betrokken, aldus de heer Op de Weegh. We hebben ons nooit discriminerend uitgelaten en nimmer een boer tegenover 'n arbeider afgewogen. Deze discussie werd de kop ingedrukt met de woorden van de voor zitter: Mijne heren, eerder maakten we een afspraak niet in het verleden te wroeten! Bij de begrotingswijzigingen laaiden de debatten nog even op toen bleek dat de be groting voor de aanleg van sportpark El- zenhage met liefst 60 was overschreden. Oorspronkelijk geraamd op f 56.000 kwa men de totale kosten op f 91.220.61, inolu- sier een later aangekocht stuk grond van f 8.500. De voorzitter betreurde het dat de raming destijds zo laag was, al achtte hij de gang van zaken wel verklaarbaar. Erger dan de cijfers vond de heer Op de Weegh de overschrijding met 60 als normaal werd moraliteit die hier achter stak, omdat een geaccepteerd. Voorts verkocht de raad een perceeltje bouwgrond van 90 m2 aan de heer W. J. v. d. Broek, grenzend aan de Marijkestraat; aan de algemene bijstandswet werd toege voegd dat verzoeken om bijstand moeten worden gericht aan B. en W.; de heffings percentages straatbelasting werden weer ge steld op resp. 10 en 5 voor de gebouwde en ongebouwde eigendommen; de exploita tievergoedingen der bijz. kleuterscholen werden vastgesteld voor 1963; wegens ge stegen prijspeil en salarissen behoefde de legesverordening een aantal aanvuldingen, wat o.m. impliceert dat voor huwelijksslui tingen in de raadszaal geen f 25 extra meer zal worden gerekend; ten slotte kregen de voorstellen tot wijziging der salarissen van het gemeentepersoneel en een regeling der huurcompensaties de goedkeuring van de raad, waarmee hij overigens slechts uitvoe ring gaf aan beslissingen van de minister. Rondvraag. Op een desbetreoffende vraag van de heer IJpeïaar stelde de voorzitter dat het gemeentebestuur voortaan uniforme ont- werktekeningen verstrekt voor de bouw van schuurtjes c.q. garages bij gemeentewonin gen om in deze meer eenheid te krijgen. Deeze bergplaatsen zijn uitneembaar en ver plaatsbaar. Tenslotte vroegen de heren Smits, Kamp en v. d. Broek de aandacht van B. en W. resp. voor de ruïne bij pand 16 in de Schotse straat, de slakken en sin tels langs deze zelfde weg en de toestand van het wegdek in de Benedenkerkstraat. Oudste naam van 's-Grevelduin-Capelle in het geding. Een dezer dagen kwam van de pers een artikel van de heer R. Rentenaar, verbonden aan het Naamkundebureau van de Konink lijke Academie van Wetenschappen te Am sterdam, dat tot titel draagt "Wendelnesse. Bijdrage tot de ontginningsgeschiedenis van de westelijke Langstraat''. De schrijver stelde zich tot doel een en kele eeuwen oude misvatting uit de weg te ruimen, n.I. dat er ten zuiden van de Maas in de Middeleeuwen een ambacht of dorp Wendelnesse heeft gelegen. Zoals bekend heeft men tot dusver aangenomen, dat dit de oude benaming was van 's-Grevelduin- Capelle, deel van de huidige gemeente Sprang-Capelle. In kleinere kring was het reeds langer bekend, dat die identiteit Wendelnesse is 's-Grevelduin-Cape!le een misverstand was, Ook de heren kwamen aan hun trekken. België Frankrijk: Ierland: Luxemburg: Portugal: Schotland: Zweden: Zwitserland: Nederland: „Die Spelewei" Westerloo „Le Nouch" Les Sables d'Olonne. The Irish Folk Dance Society, Du blin. Le groupe Folklorique „Ucht - La Veillée", Luxembourg. Grupo Infantil e Grupe Academico de Dance Régional, Santarèm. The Scotia Dancers, Dundee. Svenska Ungdomsringen för Byg- dekultur Folkdanssallskapet Appell, Enskede. Trachtengruppe, Stans. Een in ons land gevestigde Poolse groep: Zespol Widowiskowy „Polo- nia" en 4 Nederlandse Folkloriti- sche dansgroepen van de Neder landse Federatie. van de inwoners van Kaatsheuvel. De totale lengte van de stoet zal ongeveer IV2 km. lang zijn. Maandag maken de deelnemers een excursie naar Den Bosch en 's avonds is er een afscheidsbal: „Bal des Nations". Het programma van zaterdag en zondag treft U hiernaast aan. Het geheel staat onder leiding van het organisatie comité, bestaan de uit leden van onze eigen staf, waarvan de Edelachtbare Heer v. Erp, Burgemeester van Loon op Zand het Ere voorzitterschap op zich heeft genomen. Kortom, 24, 25, 26 en 27 septem ber is Kaatsheuvel .het Europees en Internationale trefpunt voor volksdans, zang en muziek, en zo wel de gemeente als de Efteling zullen niets nalaten om de buiten landse gasten zowel als de bezoe kers te onthalen in een sfeer die aangepast is aan het internationale karakter van dit zo bij uitstek ge schikte verbroederingsfeest. In de grootse show van de zo langzaam aan hakend geworden voorlichting van „L'heure des da mes" in de foyer van de Tilburgse Stadsschouwburg hebben ook de heren hun aandeel gekregen. Me vrouw Elias-Smith heeft dinsdag een tipje van de sluier opgelicht voor het aanstaande seizoen, niet alleen voor de vrouw, maar dit keer, voor de eerste maal, ook voor de heren. Tijdens deze show toonden de dames heel veel belangstelling voor de herenkleding. Laten we deze keer dan ook eens eerst de herenmode bekijken. Maison Moderne zorgde al voor een verrassing. Het was het bol hoedje, dat weer in het daglicht komt, naast de slappe hoeden met kleine randen. De colbertjes zonder revers en hooggesloten met één rij knopen vertoonden soms een plat liggende grote kraag. Ook zag men ze met twee splitj es in de rug. Daaronder komt voor de komende mode het vest in dezelfde kleur als het jasje. Af en toe is het vest in een afstekende kleur. Herenjassen vertonen diverse lengten, zowel in driekwart als lange jassen en de camelkleur is niet vreemd in de herenmode. De dames zijn wat steviger op haar benen komen te staan door 't langzaam terugdringen van de naaldhak naar een iets stevigere. voor herfst en winter, in de kleu ren rood, donker paars, beige en grijs. Zeer opvallend was de z.g. blinde sluiting der mantels, alsme de de mooie garneringen met bont. Bij dixverse jersey-pakjes zagen we ingebreide cols, het geheel hier en daar gegarneerd met knopen. Geklede jurken werden gebracht zonder mouwen. Bont garnering was ook toepas selijk bij de cocktail-jurken. Grote namen van mode-ontwer pers wierden door de speakster ge noemd, zoals Balanciaga, Cardin en Pierre Balmain. De avondkleding in donker brokaat, velours, en zijde was veelvuldig versierd met kralen en wat dies meer zij. En. om de gehele show te om lijsten, daarvoor heeft de fa. B. J. van Eijsden gezorgd. De manne quins werden door haar verzorgd, (terwijl in de pauze een demonstra tie werd gegeven. De oogverlen ging lijkt ietwat oosters, maar het is de mode. De lipstick is nogal kleurig en de aanpassing van de make-up bij de avondkleding was kunstig. Voor hen di,e hun wintersport huiten Nederland willen gaan doorbrengen weet Reis- en Passa gebureau Wassing raad. Met vele goede wenken stond het de dames te woord en de vele raadgevingen zulen dankbaar aanvaard worden. Kortom deze show was bijzonder interesant. De aanwezigen hebben een voorlichting gehad, welke be slist het herfst- en wintertoilet der dames en heren zal bepalen. r_, Sprang-Capelle en 's-Gravenmoer streven naar samenwerking Voor de ontwik- kling van de tuinbouw. In haar laatste vergadering heeft de raad der gemeente Waspik een voorstel van bur gemeester en wethouders m.b.t. de ontwik- leling van de tuinbouw met enthousiasme begroet. Middels een op te richten stichting willen de gemeenten Waspik, 's-Gravenmoer en Sprang-Capelle nauw gaan samenwerken teneinde te komen tot een bundeling van de tuinbouwbedrijven in deze streek. Hiertoe hegen de heren raadsleden tevens de sta tuten van de op te richten stichting onder ogen. Niet echter de pers, die in tegenstel ling tot voorheen en anders dan in andere gemeenten voortaan alleen de agenda en niet meer de diverse voorstellen of pre-adviezen ter bestudering in handen krijgt. Onze taak de lezers voldoende uitvoerig en juist in te lichten aangaande de openbare raadsverga deringen wordt door deze uitzonderingspo sitie beslist moeilijk. Verplaatsing bedrijven. Uit het woord en wederwoord hebben we afgeleid dat des kundigen de voor tuinbouw in aanmerking komende gronden in de omgeving hebben onderzocht. Zij kwamen tot de conclusie dai het gebied tussen de nieuwe verkeersweg en de Oude Maas onder Waspik en Capelle optimale mogelijkheden biedt. Hier zullen dan ook de tuinbouwbedrijven moeten wor den samengebundeld en aaneengesloten en kan met eenvoudige middelen t water wor den beheerst en is aan- en afvier nauwe lijks een probleem. Om in bepaalde geval len zonder goedkeuringsprocedure direct en efficiënt te kunnen werken, acht men een stichting als bestuursorgaan te verkiezen bo ven een samenwerking op basis van de wet gemeenschappelijke regeling. Omdat een gemeentebestuur als zodanig moeilijk lei ding kan geven aan een dergelijk lichaam zullen de drie gemeentebesturen de leden van de stichting benoemen en voorts een vinger in de pap houden door de bepaling dat in geldzaken de vertegenwoordigers van de drie gemeenten de doorslag zullen kun nen geven. De beer v. d. Broek informeerde naar de financiering van dit plan, maar in dit prille beginstadium moest de voorzitter hierop het antwoord schuldig blijven. Wel zal de realisering erg kostbaar woTden, om dat niet alleen warenhuizen, maar ook be huizing inclusief openbare voohzieningen aan de orde komen. Punt 1 zal zijn dat de gronden middels een ruilverkaveling vrij ko men. De heer Op de Weegh vroeg zich af welke bron er aangesproken zal worden als er een blijvend tekort op de exploitatie aan het licht zal komen, want oprichting van 'n stichting impliceert toch instandhouding. Voorts spoorde spr. aan de 'grootst moge lijke voortvarendheid in deze te handhaven nu de tuinders een minder gunstige tijd doormaken, en op korte termijn effectieve voorstellen te doen. We kunnen, aldus de voorzitter, deze zaak niet "even" afwerken. Een ruilverkaveling is een kwestie van ja ren en het zal in grote mate afhangen van de bereidheid der agrariërs mee te werken aan dit plan door o.m. het verplaatsen van de boerderijen van de dorpen naar de akker bouwgebieden. De heer Savelkouls voorzag moeilijkheden om 60 ha ruilgrond vrij te krijgen; de heer Kools kwam de keuze van de plaats waar een en ander moet worden gerealiseerd niet interessant voor voor de gemeente 's-Gravenmoer; de heer Kamp meende dat de boeren niet licht deze beste grond zullen afstaan, waarop de heer van Dongen wees op de mogelijkheden in de Flevopolder. Op verzoek van de gemeente Sprang-Ca pelle en in aansluiting op het tuinbouwbe- leid nam de raad een voorstel aan om de ruilverkaveling "Het Zuiderafwateringska- Heuvelstraat M - Telefoon 26882 De lijn van de hak is daarom ver anderd. Voor het dagschoeisel is er ook een kentering gekomen. De gemakkelijkere platte schoen is doelmatiger en de hak ervan is dus ook laag gehouden terwijl de neusvorm niet meer zo spits is. De Fa. Mesco Exquis weet hier goede raad te geven. Voor avondschoeisel is de hak nog pl.m. 7 cm. hoog. De hoeden werden verzorgd door Fa. Libelle. Het meest geliefde ma teriaal was de zijde en het fluweel, waarmee dehoeden werden gedra peerd. De modellen zijn echter nog wat groot, met hoge bollen en be hoorlijke randen. Hiernaast zag men baretten, die een flink aan deel in de mode hebben. Zij hebben dikwijls pompoenen voor garne^ ring. Heel aardig was het Paola- kapje. In haute couture was het de Fa. Teulings, die de toon aangaf.; zij vormde de hoofdschotel van de show. Kamgaren, georgette, jersey en cheviot waren de materialen dat in de wereld is gekomen door een ver keerde interpretatie van de 17de eeuwse historicus Van der Eijck. Een interpretatie, welke door de latere historici, die zich met de historische geografie van deze streek be zig hielden zoals Van Oudenhoven, Van der Aa, Ramaer, Van der Hammen en andere, klakkeloos is overgenomen. Rentenaar loochent niet het bestaan van een ambacht Wendelnesse, maar hij toont wel aan, dat het niet daar gelegen kan heb ben, waar die vroegere historici het ons willen doen geloven. Zij allen zijn van de verkeerde gedachte uitgegaan, dat "Wil- lems ambachte van Wendelnesse" beslist hetzelfde zou betekenen als "het ambacht Wendelnesse". Dit is mogelijk, maar het is zeker niet noodzakelijk. In eerste instantie zegt deze formule niet meer dan dat Wil lem van Wendelnesse heer van een bepaald ambacht is. Dat ambacht kan dan Wendel nesse heten, maar dat gaat in het onderha vige geval niet op. Zowel op taalhistorische gronden als in het kader van de nederzet tingsgeschiedenis van de Langstraat hoort een ambadht Wendelnesse in deze streek niet thuis. Als we daarbij bovendien bedenken, dat het zuidelijk deel van Capelle pas in deze eeuw is ontgonnen, dan is het wel duidelijk dat hier geen plaats is voor een ambacht Wendelnesse, dat reeds vóór 1200 ontstaan inoet zijn. Waar lag Wendelnesse dan wel. De schrij ver gaat aan de hand van de diverse archi valische bronnen na, welke ambachtsheer lijkheden Willem van Wendelnesse in zijn bezit had. Hij elimineert dan achtereenvol gens het merendeel daarvan als niet in aan merking komend en komt dan tot de. ook mijns inziens juiste bevinding dat h.et am bacht Wendelnesse later zijn bestaan onder een andere naam heeft voortgezet, n.I. als het Ambacht in de Hoek van de Zijtwinde, nog later als Putters Hoek van de Zijtwinde en dat het identiek is met het huidige Put- tershoek in de provincie Zuid-Holland. Daarmee is Wendelnesse uit de Langstraat weggewerkt. Hoe is nu Van der Eijck tot de misvat ting gekomen om Wendelnesse als een vroe gere benaming van 's-Grevelduin-Capelle te JUBILEUM TENTOONSTELLING NED. TREKPAARD Met een grote jübileum-tentoon- &telling in Den Bosch vierde de Ko ninklijke Vereniging Het Nederland- sche Trekpaard, gevestigd te, Den Haag, vrijdag en zaterdag haar vijf tigjarig bestaan. Er is alle reden om een halve eeuw na de oprichting van de vereniging in 1914 feest te vieren. Want het trekpaard is in Nederland geenszins, zoals vaak door outsiders wordt aangenomen, op weg een zeld zaamheid te worden in de eeuw waar in de mens naar de maan wil. Ruim '150 duizend stoere werkpaarden is Nederland op 'het ogenblik nog rijk; op bijna zeventig percent van de Ne derlandse landbouwbedrijven wordt nog geheel of gedeeltelijk met paar den gewerkt. Daarnaast is er voor de vereniging veel reden tot voldoening. Omdat dank zij haar werk in de af gelopen vijftig aar de kwaliteit van het Nederlandse trekpaard enorm is verbeterd. Het trekpaard neemt op de Neder landse landbouwbedrijven anno 1964 nog altijd een vooraanstaande plaats in. „Voor tal van werkzaamheden in de landbouw is het paard bijzonder geschikt. Cijfers over de laatste vijf jaar, verzameld door objectieve in stanties, wijzen uit dat de paarden- tractie beslist voordeliger is dan de motortractie. Op de middelgrote en kleione bedrijven is het paard voor vele werkzaamheden beter bruikbaar dan de trekker. Op de grote land bouwbedrijven werd het door perso neelsgebrek onmogelijk alles met paarden te doen." zien. Dat zit 'hem in de in hoge mate ver warrende gegevens, die deze 17e eeuwse historicus over het nabijgelegen 's-Graven moer mededeelt. Hij voegde met betrekking tot dat dorp verschillende elementen 'bij el kaar, die niet bij elkaar hoorden, waardoor de indruk werd gewekt alsof Hendrik Lui tenambacht ten oosten van 's-Gravenmoer zou liggen in het zuidelijk deel van Waspik. Ramaer, Beekman en Van Rheineck Leys- sius plaatsten dit ambacht op hun kaarten dan ook verkeerdelijk in ('s-Grevelduin-) Waspik, terwijl zij toch op de topografische kaart hadden kunnen zien, dat het zuid-oos telijk deel van Raamsdonk is. Doordat als oostelijke belending van dit Luitenambacht in 14e eeuwse oorkonden Willems ambacht van Wendelnesse stond aangegeven, plaatste Van der Eijck -- en de anderen volgden hem zonder nader on derzoek na - 'het ambacht Wendelnesse in het oostelijk van Waspik gelegen 's-Grevel duin-Capelle. Het hier in het geding zijnde ambacht van Willem van Wendelnesse, dat zoveel wilde fantasieën heeft veroorzaakt, was echter Waspik, dat in de 14e eeuw enkele genera ties lang in het bezit van dlit geslacht was. De verwarring stichtende verklaring van Van der Eijck en de schaarste aan histori sche gegevens hebben gemaakt, dat men tot nu toe niet goed raad wist met het ontstaan van 's-Gravenmoer. Rentenaar behandelt van dit dorp, dat zijn ontstaan dankt aan een drietal uitgiften van veengronden door de graaf van Holland, waarvan de oudste uit 1293 dateert. Het is alles bijeen een zeer interessante 6tudie geworden, die talrijke nieuwe ge zichtspunten bevat voor de vroegste ge schiedenis van met name 's-Grevelduin- Capelle, 's-Gravenmoer, Waspik en Raams donk, een groep dorpen, welke later tesa- men met Sprang en Besoyen bekend zullen zijn als de Zes Zuidhollandsche dorpen in de Langstraat. De vraag is nu, wat de gemeente Sprang- Capelle gaat doen met haar gemeentewa pen, waarin sedert 1939 naast de afbeelding van het familiewapen Van der Duijn „de vroegere ambachtsheren van Sprang, of schoon niet de eerste, die van het familie wapen der Wendelnesses voorkomt, en met de straatnaam Wendelnesseweg in het kerkdorp Capelle. Dat dit geslacht Wendelnesse niéts met het dorp of ambacht 's-Grevelduin-Capelle te maken heeft, is door Rentenaar uitvoerig, gedocumenteerd en overtuigend aangetoond. Het is een historisch misverstand, dat reeds te lang ook dn recente publicaties heeft doorgewerkt. Oosterhout. J. H. van Mosselveld. Dit artikel verscheen in Mededelin gen van de Vereniging voor Naamkunde te Leuven en de Commissie voor Naamkunde te Amsterdam, jrg. 1964, aflevering 1-2.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 3