wAAlwijkse en UnqstRMtse couraiu R.W.B - O.D.C. 2 -1 Weer hattrick van v. Mosselveld C.S.C.A. S.S.C. 6 1 a Ongelukkig moment van W.S.C.-doelman Regen spelbreker Vlijmense Boys - Tongelre 1 -1 DESK-Steenbergen 1-1 Valkenswaard - R.K.C. 0-4 ZWAAR BEVOCHTEN ZEGE: Doelman Avontuur loopt hersenschudding op W.S.C.- R.K.S.V.A, 1-2 Baardwijk - D.S.C. 3 - 0 geflatteerde nederlaag voor de bezoekers N.E.O. MAANDAC 21 SEPTEMBER 1964 85e JAARGANG No. 74 De tcho vad Zuióen Uitgever ntaalwüksche Stoomdrukkerij wa Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Pit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00 8 ct. inc.k.) 1.08 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) ƒ3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariei Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Dikke winst voor R.K.C. De geel-blauwen hebben in Val kenswaard met overtuiging hun visite kaartje als kers-vers le klasser gepre senteerd. Het ging allemaal zo ge moedelijk en het vlotte allemaal zo ge makkelijk dat wij onze ogen uitwre ven. R.K.C. mag zich echter niet over het paard tillen, daarvoor was de te genstand echt te gering. Maar wel mo gen we tevreden zijn over de steeds beter wordende spelopvatting bij RKC Wij behoeven geen melding te maken van grove blunders. Een klein foutje bier en daar doet geen afbreuk aan 't geheel. Tot het einde is het elftal 'blij ven werken om een zo goed mogelijk resultaat te verkrijgen. De ploeg van VSV was dermate sportief dat het een genoegen was de wedstrijd te volgen. De scheidsrechter de 'heer E. Au- gustin uit Meestraten bij Meerssen, die zijn debuut maakte in de le klas, bad dan ook totaal geen moeite om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Ook de toeschouwers waren buitengewoon sympathiek, zodat alles meewerkte om aan deze sportmiddag met genoegen terug te denken. Vanaf de aftrap ging het spel op en neer. Reeds na 5 minuten werd een aanval prima vanuit de verdediging opgebouwd. Het leder bereikte uit eindelijk Ad Duquesnoy, die uitste kend afwerkte en 0 - 1 liet aanteke nen. In de 12e minuut dachten wij reeds de voorsprong te zien vergroten, doch de kopbal die Ad Duquesnoy al vallende lanceerde, werd door doel man Rullens op fraaie wijze tot hoek schop getipt. Uit deze hoekschop, pri ma genomen door van Soelen, nam Jan Timmermans de bal ineens op zijn schoen en we noteerden 0-2. Snel en zuiver aanvalsspel leverde een scher pe voorzet op van v. Soelen ten weer kon het gevaar worden bezworen ten koste van een hoekschop. Toen kreeg middenvoor Wijnen van VSV een op gelegde kans. Eekels liep uit en ver kleinde de doelmond. De bal ging naast 'het doel. Een verrassend schot van v. Laak gingmaar juist naast het doel. Frans Passier loste een keihar de schuiver die op een shaaT het doel miste. Het was hartverkwikkend te volgen hoe RKC met fraaie combina ties, afwisselend op beide vleugels, de toon aangaf. Het tempo lag opmer kelijk hoog, omdat de RKC-ers de bal het werk lieten doen. Snel afspe len en zuiver aangeven plaatsten de VSV-verdediging telkens voor de grootste moeilijkheden. Gijs van Da len, die het zich vandaag kon veroor loven mee op te rukken tot in de aan val, dreef nu te veel en raakte het leer kwijt; 23 min. waren verstreken toen Bart de Peffer met zijn linkervoet een kunstje uithaalde en terstond en op van flinke afstand, met zijn rechter voet een kogel afvuurde, waartegen doelman Rullens geen verweer had. Als een granaat sloeg de bal in de goede bovenhoek in de touwen, 0-3. Een kogel van v. Laarhoven deed Eekels vergeefs duikelen. Gelukkig naast de paal. Bij een hoekschop stapte v. Soelen listig over de bal, doch uit het schot dat van Laak af vuurde, kwam de bal in de baan van een VSV-er. Aan de andere kant stopt Eekels al vallende een goed schot. Uit een listig boogschot van v. Soelen valt de 'bal precies op de lat. Bij een volgende RKC-aanval tracht Ad Duquesnoy in te koppen, doch precies op tijd plukt doelman Rul lens 'hem de bal van het hoofd. On middellijk daarna moet Rullens weer handelend optreden; na een voorzet van Jan Timmermans. Dan krijgt de linksbuiten van VSV teen doelrijpe kans. 'Hij tikt de bal echter te ver vooruit, juist in de grijpgrage handen van doelman Eekels. In de 2e helft, reeds na 3 minuten spelen, weer zo'n flitsende aanval van RKC, waaraan geheel de voorhoede deel had. Tenslotte tikt Duquesnoy de bal naar van Laak, die onhoudbaar de stand op 0 - 4 brengt. RKC blijft voorlopig uitgesproken in de meer derheid en ook in de aanval. Na 14 min. boffen de rode gasthe ren als een handig tikje van Frans Passier langs de uitlopende doelman fortuinlijk naast gaat. Een kopbal van Valkenswaard levert Eekels geen moeite op. De thuisclub begint zich wat meer te roeren, maar gevaar zit er niet in. Dit is wel aanwezig van de andere kan, waar slecht terugspelen de VSV-ers bijna een doelpunt kost. Uit een schot van F. Passier zoeft de bal over de lat. Een overhaalbal van v. Soeen wordt nog juist over de lat getikt. We kunnen doorgaan met 'het noteren van een aantal hoeksdhoppen, een kopbal van Ad Duquesnoy over de lat en een doelpunt van v. Laak, terecht afgekeurd wegens buitenspel. Zo komt het einde zonder wijziging in de stand. Wij mogen dik tevreden zijn over het vertoonde spel en als a.s. zondag Boxtel te gast is en er wordt gespeeld als vandaag, zien wij de uit slag zeker niet met angst en vreze te gemoet. RKC 2-WILLEM II 3 5-1. Onze reserves hebben de nieuwe competitie denderend ingezet. Reeds na 6 min. opende v. Helvoirt, die uit stekend spel liet zien, de score met 'n goed schot, 1-0.4 min. later keerde de doelman de tricolores een vinnig schot van J. Kuijs en wederom 9 min. later bracht de rechts-buiten van Wil lem II de stand gelijk, 1-1. Leo Pullens bracht daama met een boog schot RKC weer aan de leiding, 2-1. Na de hervatting wisten de RKC- ers nog 3 maal het net te vinden, resp. door Leo Pullens, vervolgens door een fraaie kopbal van Mande- makers en tenslotte door v. Helvoirt. Verdere uitslagen: RKC 2—Willem II 3 5—1 White Boys 2RKC 3 018 RKC 4—DESK 4 2—0 Hoofdklasse jeugd: RKC—MOC 11—1 De jonge RWB-ploeg heeft gis teren op ODC een zwaar bevochten zege behaald. Een overwinning die vooral werd bereikt door hard wer ken, waarin zeker de verdediging uitblonk. Voor rust was ODC, dat technisch iets beter was, op het middenveld wat sterker, maar ook de RWB-ers kwamen vaak met goe- Zeer jammer is het dat het uitge sproken de beste speler van het WSC- team was die dit ongelukje moest overkomen, waardoor Avanti onver diend beide punten mee, kreeg. Met 'n puntenverdeling zou RKSVA ruim schoots aan haar trekken zijn geko men. Om half 3 trapt Pulles af. Pas na 13 min. zien wij iets spectaculairs, als v- Uden doorbreekt en v. d. Anker (luikend redding brengt. Dat is eigen lijk het enigste wapenfeit van Avanti voor rast. Want vanaf dit moment tot aan het rustsignaal zal WSC gevaar lijk domineren, wat slechts tot één doelpunt zal resulteren. Na 18 min. geeft Pullens 'n zuivere pass aan Spa pens en onder de kruising van lat en paal verdwijnt de bal in 'het Schijn- delse doel, 1-0. Deze voorsprong bon slechts 2 min. gehanhaafd wor den, want bij een blauw-witte aanval keert de WSC-keeper het schot, doch de toegestormde Castelijns kon de s'and makkelijk op 1-1 brengen. Vanaf dit moment tot aan de rust is het onbegrijpelijk dat de ruststand 1-1 is. Eerst kogelde Eibers tegen kruising, dan werd met een pracht- safe een kogel van P. Pulles ge keerd, een vrije trap door r.-achter bokhoven uit doel gekopt en razen kopballen en schoten van Pulles en uvenberg naast, als enige tegen stoot van Avanti is het nemen van enge corners, die op nonchalante wij- ZeA00r WSC worden weggegeven. Met alle hoop voor het verdere verloop werd gerust. Na rust is 'het beste van het spel wederom bij de Waalwijkers, doch of schoon 2 tot 3 maal werd ingescho ten, werd alles toch gekeerd door of doelman of achterspelers. In deze pe riode kregen wij de indruk dat de ne derlaag toch wel bij de WSC-voor- waartsen gezocht moest worden, want iets meer activiteit zou zeker tot doel punten hebben geleid. In de 22e min. na rust kwam het ongelukkige moment voor de WSC- keeper een mislukt schot (rollertje) ging door zijn benen en kwam achter de doellijn tot stilstand, 1-2. Vanaf dit moment was RKSVA nergens meer schoten op hun doel werden op de onbegrijpelijkste wijze gekeerd door backs en doelman. Zelfs een aanveöhtbare strafschop door de scheidsrechter toegewezen, werd op advies van de grensrechter afgekeurd. Vlak daarop speelde de midhalf de hl.-witten terug op z'n doelman die 2 m achter hem stond, doch de bal rolde tergend langzaam langs de ver keerde zijde van de paal. Met een voortdurend WSC-offensief, waarbij niets lukte kwam het einde van deze wedstrijd, die door de toch heus niet sterke Schijndelse ploeg werd gewonnen. Wederom werd deze mid dag het bewijs geleverd, dat niet steeds de sterkste ploeg tot winst komt., aangezien er bij voetbal nog op andere factoren moet worden ge rekend, die zeker zo doorslaggevend zijn. de combinaties opzetten, al kregen overigens beide doel verdedigers weinig gevaarlijk werk. Vijf minuten voor de rust kreeg ODC een vrije trap te nemen en haar linksbuiten wist de in eerste instantie gestopte bal keihard in te kogelen. 01. Vlak voor rust kwam RWB langszij toen Pruijssers 'n goede voorzet gaf die Han Bruur- mijn keurig inkopte. 11. Na de rust was direct te zien dat RWB meer wilde, maar dat was ook bij ODC de bedoeling. Daar door ging het tempo flink omhoog en waren de ploegen beurtelings in de aanval, al waren die van de Be- soyenaren toch iets gevaarlijker. Een minuut of zeven was er ge speeld toen Han Bruurmijn met 'n goed schot de stand op 21 bracht. Even later kon de strijd beslist zijn toen Han Bruurmijn de bal prachtig vrij maakte en afspeelde aan May ers. Deze wilde de bal inschieten maar deed dit iets te zacht, zodat een toegesnelde ODC-er op de lijn kon redden. Van toen af ging ODC er nog feller en harder tegenaan en kreeg haar reputatie in Waalwijk van fair spelende ploeg een geduchte knak. Vooral midvoor Bruurmijn werd herhaaldelijk in de clinch geno men. Overigens trad scheidsrech ter IJpelaar vanaf het begin, voor al tegen de ODC-achterhoede, veel te lankmoedig op en dacht door te praten de teugels strak te kun nen houden. Hij bereikte er wel mee dat de spelers volledig uit hun concentratie werden gehaald. Kort voor tijd werd de goed keepende Avontuur van RWB bij uitlopen zo geblesseerd, dat hij per brancard van h,et veld werd gedra gen. Dr. Lenglet constateerde een hersenschudding. Overigens was dit geen gevolg van ruw spel. De overgeplaatste bal werd door v. d. Schans prachtig gered. Han Bruurmijn ging de laatste 5 minu ten in doel en M. Bergmans viel in. Nog eenmaal redde aanvoerder Bruurmijn uitstekend en zo kon RWB de voorsprong behouden. Overige uitslagen: Cone. SVD 2—RWB 2 1—2 Duss. Boys 2—RWB 3 45 RWB 4—WSC 4 2—2 Raamsdonk 3RWB 5 20 BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk In een hard maar fair duel heeft Baardwijk voor het talrijke pu bliek ook zijn 2e competitiewed strijd gewonnen en wel met dui delijke cijfers. 3-0. De harde wind heeft er geen goed aangedaan, maar desondanks is het toch een behoorlijke wed strijd geworden. Baardwijk trapte af met een straffe wind in de rug en zette het doel van DSC als direct onder zwa re druk, doch deze achterhoede hield goed stand, mede omdat er in de Baardwijk-voorhoede nog al slordig gespeeld werd. Daar stond tegenover dat DSC met haar en kele uitvallen zeer gevaarlijk wa ren, en eenmaal moest doelman Brands (welke de geblesseerde van Geenen verving) een schitterende safe verrichten om zijn doel van voor een doorboring te behoeden. Toen iedereen al dacht aan een ge lijke stand met de rust, profiteerde van Mosselveld van een verwarde situatie voor het DSC-doel en NEODinteloord 11 J.l. zaterdag was het voor NEO een goede dag; uit de 4 gespeelde wedstrijden werden 7 punten be haald. Het eerste elftal speelde tegen Dinteloord gelijk. Er werd deze middag zeer goed gespeeld, alleen werden er veel kansen gemist. In de 10e min. moest doelman Vos zijn kunnen tonen en wist met een tijgersprong een vrije trap te ke ren. Toch nam Dinteloord voor rust een voorsprong door midvoor Ver hagen. Na rust zagen we 'n sterker NEO, met goede aanvallen kwam men steeds voor het Dinteloord-doel, maar de kansen werden niet be nut. In de allerlaatste minuut wist Chr. v. d. Schans NEO naast Din teloord te schieten uit een scrim mage voor het doel. Vooral doel man Visser van Dinteloord had in het gelijke spel een groot aandeel. Het 2e elftal heeft het in St. An- naland tegen WHS prima gedaan en won met 5-2 Het derde stuurde Wit-Zwa.rf met lege handen naar huis. Het won met 53. Het 4e elftal speelde bij Wit Zwart 4 en won met 4-1. Een goed dag voor de Neo-man- nen. Baardwijk leidde met 10. Enkele minuten daarna blies de goed lei dende scheidsrechter Roovers uit Breda voor rust. Direct na de rust luidde Baard wijk weer een heftig offensief in, maar dit had voorlopig geen succes, de DSC-achterhoede wist nog van geen wijken, zelfs wisten zij een paar maal dicht het doel van van Baardwijk te naderen, maar de achterhoede van Baardwijk gaf Hans Pullens de bal aan de vrij staande v. Mosselveld welke even buiten het strafschopgebied de bal voor de tweede maal in het doel liet verdwijnen, 20. Baardwijk bleef aandringen en bij de gasten begon de vermoeidheid duidelijk parten te spelen, eenmaal dachten we Bruurmijn nog te zien doelpunt ten maar de goede kans werd door hem helaas niet benut. Ook een goed door v. d. Lee genomen vrije trap werd door de doelverdediger van DSC schitterend tot corner verwerkt. Ongeveer 5 minuten voor het einde verrichtte v. Mosselveld voor de tweede maal in het seizoen een hattrick en schoot Baardwijk naar een 30 voorsprong. Door deze overwinning heeft Baardwijk weer twee kostbare pun ten binnen en met hetzelfde élan en dezelfde werklust zullen er heus nog wel meer volgen. Rest nog te vermelden dat de de speelbal welke werd verloot is gewonnen door het lot no. 110. SSC dat nog steeds met twee in vallers moet spelen heeft zaterdag een vergeefse reis gemaakt naar Amstelveen. Toch zijn de gasten vooral voor rust zeker niet de min dere geweest van hun tegenstan ders. Na een kwartier waren de Brabanders zeer dicht bij 'n doel punt daar de doelman reeds was gepasseerd na een schot van v. d. Broek maar de stopper van CSCA sloeg de bal met de hand uit het doel. De strafschop werd genomen door M. v. d. Schans en werd door de doelman gestopt, maar de goed leidende arbiter had een overtre ding geconstateerd dus overnemen. Nu ging de bal echter juist langs de verkeerde kant van de paal. Daarna kreeg SSC nog enkele kan sen om een voorsprong te nemmen maar deze werden ook niet benut.' De gastheren doen het echter be ter en weten bij uitvallen eerst hun linksbuiten en daarna door de linksbinnen een 20 voorsprong te nemen. Even voor rust kopt Ros geheel onnodig in eigen doel, rust stand 30 voor CSCA. Direct na de thee volgt een doorbraak van de Amstelveners en wordt de stand op 40 gebracht. Deze stand blijft zo een half uur waarna K. v. Zeist met een kop stoot de eer weet te redden. Niet lang daarna wordt het echter 5-1 als H. la Grauw over de bal heen maait en nog voor het laatste fluit signaal heeft geklonken weten de gastheren het halve dozijn vol te maken. Wel een verdiende maar Het slechte weer heeft Vlijmense Boys in de eerste thuiswedstrijd parten gespeeld. De supporters wa ren minder talrijk opgekomen dan verwacht kon worden en het spel peil richtte zich ook al naar de re gen. De Boys verrichtten de aftrap, nadat Tongelre de toss had gewon nen. De thuisclub speelde tegen de wind in en dat leverde Tongelre 'n veldmeerderheid op. Er werd ech ter te hard gespeeld. Vlijmen kreeg de kans zich los te werken, maar faalde eveneens voor het doel. Tongelre nam echter het initiatief weer over en de Vlijmense doel man moest vele keren handelend optreden. Bij en Vlijmense uitval kreeg Van Over dijk een goede scorings kans, maar de lat bracht redding voor de gasten. In de dertigste minuut wist Ton gelre de leiding te nemen. 01. Opnieuw trachtten de Boys de bakens te verzetten, maar het luk te niet. Integendeel, de doelman van de thuisclub had al zijn kwali teiten nodig om een groter achter stand te voorkomen. Na de rust had Vlijmen de wind mee en dat betekende, dat Tongel re alle zeilen moest bijzetten om 'n achterstand te voorkomen. Talloze corners in het voordeel van de Boys waren het gevolg van het grote overwicht, maar ze wer den slecht genomen en bij de daar op volgende uitvallen van de gas ten dreigde groot gevaar. Na 25 minuten spelen had ieder een zich moedeloos neergelegd bij een Vlijmense nederlaag. Eekels niet, die toen goed voor het doel kwam en de gelijkmaker scoorde. Toen pas durfden de supporters van de thuisclub zich laten horen: onder de aanmoedigingen van het door de regen gedecimeerde legioen werd een ware bestorming op het Tongelre-doel ondernomen. Echter zonder resultaat zodat de einduit slag 11 bleef. j De tot nu toe succesvolle RWB-ploeg: zittend v.l.n.r. A. v. Osch, L. Snels, D. Avontuur, H. Schafer, J. Treffers. Staand: P. Pruijssers, H. Bruurmijn, J. Bruurmijn, L. Timmermans, J. Mayers, D. v. d. Schans. geflatteerde overwinning in deze zeer sportieve wedstrijd.- Het 2e elftal behaalde een 11 gelijk spel op BWR uit Roosendaal, en het derde was niet opgewassen tegen het beter Raamsdonk 4 en kreeg een 51 nederlaag. Desk heeft zondag een punt moe ten afstaan in een wedstrijd, welke men met een duidelijke voorsprong had kunnen winnen. Legio kansen ontstonden tijdens de eerste helft, maar het mankeerde in de voor hoede aan overleg en de afwerking liet tengevolge daarvan te wensen over. Bovendien was de rechter vleugel bepaald zwak bezet, zodat alles van links moest komen, waar op overigens de meeste aanvallen werden geconstateerd. De thuisclub startte met een overdonderend offensief en snelle open aanvallen, die echter, zoals gezegd, pover werden afgewerkt. De tegenpartij antwoordde met verrassende tegenstoten, die de volste aandacht vroegen van de) desk-verdediging, waarvan speci aal het linkerblok voorlopig erg onzeker deed. Bij de eerste corner van Steenbergen, nadat DESK 'n vijftal onbenut had gelaten, was een snelle reactie van doelman Tausch nodig om een verrassende kopbal onschadelijk te maken. Ook een grove misser van v. d. Schans liep voor Desk goed af. Desk bleef intussen de tegenpartij onder druk zetten en toen na een afgeslagen corner H. Damen een vrije trap mocht nemen, belandde de bal bij Dekkers, die vergeefse pogingen deed zich door een opeenhoping van spelers te worstelen in plaats van af te geven. Razendsnel golfde het spel op en neer. Amper was een heftige worsteling in het doelge bied der gasten opgeklaard, of vlak daarop, 10 min. voor rust, greep v. Wezel aan de andere kant mis bij een uitval, ook de uitgelopen Tausch werd gepasseerd en uit een moeilijke hoek plaatste Basselier de bal in het verlaten doel, waar v. d. Schans tevergeefs poogde te redden. Tegen de Verhouding in werd de eerste helft, ondanks ener gieke pogingen van Desk, met deze 0-1 stand afgesloten. Ook na de hervatting stelde Desk meteen felle pogingen in het werk om de achterstand in te lopen en inderdaad had men na 5 minuten succes. Linksbuiten Frank v. Riel plaatste de bal afgepast over de boomlange Steenbergen-doelman en zijn vrijstaande broer Gerry hoefde maar te knikken om het leder in het doel te deponeren. 11. Desk bleef doordrukken, maar het plaat sen, speciaal van de soms opruk kende Laros, was zo slecht, dat de tegenpartij dikwijls geen moeite had deze aanvallen op te vhngen. Van werkelijk opbouwend spel was geen sprake meer. De tegenuitval- len van de gasten waren veel ge vaarlijker. Aangezien de Desk voorhoede bleef falen, probeerde men het met verre schoten, waar ben de Steenbergen-doelman en kele malen de bal liet glippen, maar er was niemand om hiervan te profiteren. De vermoeidheid deed zich intussen gelden, en aangeizen speciaal Dekkers was uitgeblust, ging er van de Desk-voorhoede geen gevaar meer uit. Bijna namen de gasten in de laatste minuten nog de leiding, maar de lat bracht red ding. Voor het overige verijdelde de Desk-verdediging de enkele po gingen van de gasten. Gezien het vertoonde mochten beide partijen met de uitslag tevreden zijn.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5