wAAlwijkse en lAnastRAAtse couRant FILMJOURNAAL Musis Sacrum Luxor In Frankrijk 3 kinderen ontvoerd ONTWERP-WEDSTRIJD OM DE „COUPE MICRO 25-jarig dienstjubileum bij schoenfabriek De Horizon DE EFTEU Goede zaken doen in Brussel Wijziging in directie gvo van Haren's Schoenfabrieken nv VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1964 85e JAARGANG No. 75 De tcho van het Zuióen A hnnnomfinh ïSyk'sche Stoomdrukkerij <faaWJ Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 55 blad verschynt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.29 p. mnd. (1.00+ 5ct. inc.k.) J'Wfl p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO' op de voet ralwiji rwaffl lden rmarkt itoor, De jonge schoen-ontwerpers die grkzaam zijn in de Nederlandse èoenindustrie zijn doorgaans te be- scheiden. Zij denken vaak, dat in het buitenland de ontwerpers per defini tie heter en origineler zijn. Dat is dan èt alleen een kwaal van ontwerpers, mot van alle Nederlanders. Op het terrein van het ontwerpen m schoenen is dit echter bepaald een valse bescheidenheid onlangs tof werden op de "Semaine de cuir te Parijs ideeën als nieuwtjes gelan ceerddie drie maanden geleden in Merland circuleerden. ZELFBEWUSTER Om nu de jonge ontwerpers een keetje zelfbewuster te maken heeft 't organiserend comité van de MICRO SHOW, een toeleveringsbeurs voor je schoenindustrie, die van 19 tot en net 21 november in Kaatsheuvel wordt gehouden, besloten een wed strijd op touw te zetten voor jonge ontwerpers Het is de bedoeling, dat ontwer pers een schoentqje presenteren, dat vergezeld is van werktekeningen en verdere tekeningen, die een visie in- kouden op de mode van het najaar ran 1965. Ook het schoentje moet op lie mode-periode gericht zijn. Bij de beoordeling (er wordt een deskundige jury aangewezen, waar in o.m. ook een buitenlander) zal worden gelet op 't creatieve element. Daarnaast wordt van het ontworpen model geëist, dat het in een normaal fabricageproces in productie kan wor- den genomen. Bij de aanvang van de Micro-Show, die naar alle waarschijnlijkheid door Burgemeester Van Erp van Loonop- land/Kaats'heuvel zal worden ge opend op 19 november, zal de uit spraak van de jury worden bekend ge maakt en gedurende de Micro-Show allen de ingezonden ontwerpen wor den geëxposeerd. De winnaar van de wedstrijd ontvangt dan de "COUPE MICRO", die definitief in zijn bezit Blijft. De Benelux-Schoenensalon, die za terdag in Brussel werd geopend en die maandag een speciale Nederland se dag kende, verloopt naar grote te vredenheid van de zestien Neder landse exposanten. De sfeer in en rond de expositie ruimte is "Brussels", dus goed, ter wijl er interessante transacties afge sloten kunnen worden. De Nederlandse dag werd overi gens bescheiden gehouden. Vooraan staande mensen uit de Nederlandse schoenenwereld werden ontvangen door het Benelux-comité, o.l.v. de Nederlandse en Belgische voorzitters jun de resp. Federaties van schoen fabrikanten, de heren F. Mannaerts so A. Steins. De heer Mannaerts bracht dank v°or de begripvolle samenwerking 'ussen België en Nederland en van mgische zijde werd gewezen op de noodzaak - juist voor kleinere be drijven - tot samenwerking, lot de genodigden behoorden de urgfflieesters van Nederlandse ge beenten met schoenindustrie. Van en was slechts Burgemeester Van 'P va(t Loon op Zand/Kaatsheuvel aanwezig. Burgemeester Teijssen van aalwijk had zioh om begrijpelijke te enen (zo kort na de voor hem grandioze feestdag) laten veront- schuldigen. Le genodigden werden op de beurs rondgeleid en er werd voor hen een extla sb°w van Nederlandse schoe it gepresenteerd. De inzending staat open tot en met 14 november. Nadere gegevens en deelnemers formulieren kunnen worden verkre gen bij de secretaris van de Micro- Show, de heer P. van Gils, Postbus 10, Kaatsheuvel. Vrijdag 18 september was het weer zo ver dat de directie van "De Hori zon" zich kon beroemen op een me dewerker, welke 25 jaar in haar dienst was. Ditmaal was het de heer Jac. van Wanrooy die zijn diensten als opzoler al deze tijd voor 100 aan de Firma had gegeven, zoals de heer C. M. Brekelmans zei tot de jubilaris en zijn vrouw, 's morgens om half elf in het ivoonhuis aan de fabriek. Hierbij werden 'hem de oorkonde en de zilveren legpenning van de Maatschappij voor Handel en Nijver heid aangeboden, terwijl tevens als blijk van waardering voor de ver leende diensten aan de firma, een geschenk onder couvert en sigaren werden overhandigd. Mevrouw van Wanrooy werd met vele waarderende woorden ook in de hulde betrokken en kreeg een prach tig bouquet bloemen aangeboden. Daarna werden de afgelopen 25 jaren nog eens besproken onder het genot van een natje en een droogje, De jubilaris, Jac. van Wanrooij (links) en de heren C. M. en J. M. Brekelmans waarbij tevens enkele bij de firma werkende gezinsleden en de bandchef aanwezig waren. Om half vijf werd gelegenheid ge geven aan het voltallige personeel om de jubilaris en zijn vrouw te felici teren, waarbij hem enkele siervogels en sigaren werden aangeboden, aan gevuld met bloemen voor mevr. van Wanrooij Daarna volgde een gezellig samen zijn waarbij het aan niets ontbrak. De heer J. M. Brekelmans hield hierbij een toespraak en nam de mo gelijkheden van het bedrijf in de toe komst onder de loupe, waarbij hij de medewerking vroeg van het gehele personeel, hij stelde de werkzaamhe den van de jubilaris als voorbeeld. Omstreeks 8 uur werd een einde gemaakt aan de gezellige bijeenkomst omdat het bandpersoneel en de heren directeuren zich gereed moesten ma ken voor een gezellige avond ten hui ze van de jubilaris. Al met al was het een onvergete lijke dag voor Jac. van Wanrooy. Met ingang van 23 september 1964 zijn in de directie van bovengenoem de N.V. opgenomen de heren mr. Jacq. J. M. van Haren, Joh. J. M. van Haren en G. J. Roorda, die tot heden commissaris waren. De directie wordt gecompleteerd door de heer J. A. de Munnik, die reeds sinds 1945 directeur is en de heer Ivo van Haren sr., die president directeur is geworden van de nieuw samengestelde directie. groots evenement Zonder overdrijving kan het Internationaal Folkloristische Festival, dat dit weekend Kaatsheuvel en omgeving in zijn ban houdt, 't groots evenement genoemd worden. Uit verschillende landen komen de ruim 300 dansers en danseressen. In een unieke omgeving - een plancher dat voor het restaurant in de vijver uitloopt - zullen zij talloze toeschou wers vervlogen tijden doen herleven. Wij laten hier wat gedetailleerde gegevens volgen over de dansgroe pen. België is vertegenwoordigd door „Die Spelewei" uit Westerlo. De groep telt 25 personen (14 heren en 11 dames) en zal gekleed zijn in Oud-Kempische klederdracht. Ook de dansen zijn Oud-Kempisch. Ge- meenschapsdansen die vroeger wer den uitgevoerd bij samenkomsten als oogstfeesten en lentefeesteen. Frankrijk vaardigde een gezelschap af, dat uit Les Sables d'Olonne (Vendée) komt en 25 personen telt. dames Zullen zeer levendige en De drie echtparen, 7 heren en 12 sprekende dansen ten tonele voe ren. Hoe Frans het programma wel is moge blijken uit het nummer „La demande en marriage". De Ieren vaardigden de „Irish Folk Dance Society" uit Dublin af. De zeven heren zijn gekleed in een gele kilt, zwarte mantel, groene shawl sokken en band, de 15 da mes in een Safraan-gele Ierse kilt, wit vest met kraag en manchetten en een groene shawl. De groep brengt figuur volks dansen en stepdansen. Uit de stad Luxemburg komt de groep „Ucht La Veille", die met 3 paren, 4 dames en 11 heren op treedt. De groep heeft een uitvoe rige begeleiding en het Nederlandse verleden van het kleinste EEG-land vindt men terug in het program ma, waarin we de „Siwespronck" ontdekten. Het Luxemburgse programma onderstreept trouwens de positie van het kleine land als kruispunt van landen: er zijn ook nummers die Duits aandoen, zoals er ook uitgesproken Franse zijn. Portugal heeft waarschijnlijk het beste gezelschap tijdens het Kaats- heuvelse Festival. Het is de Grupo Academici de Dangas Ribatejanas uit Santarem, bestaande uit 7 jon gens en 8 meisjes die met een on geloof elijke parfecti, snelheid en soepelheid dansen uit de streek Gloria op zullen voeren. The Scotia Dancers vertegenwoodi- gen Schotland. Zij komen uit Dun dee (de streek Augus) dertien vrouwen en één man sterk. Het gezelschap is uiteraard ge kleed in schotsgeruite kilts. Daar bij komen witte blouses en fluwele jasjes in 14e eeuwse stijl. De mu ziek - hoe kan het anders - wordt door doedelzakken ten gehore ge- h De Schotse dansgroep bracht. Daarbij worden landelijke dansen in teams uitgevoerd, afge wisseld met solo Hoogland dan sen. Zweden heeft - althans wat de uitspreekbaarheid van de naam be treft de moeilijkste groep: de Svenska Ungdomsringen för Byg- dekultur Folkdanssallkapet Apell. De deelnemers komen uit Stock holm. Het zijn er 25. Dit aantal wordt gevormd door 1 echtpaar, 11 heren en 12 dames. Er worden dan sen uit verschillende Zweedse pro vincies gepresenteerd. Ook Zwitserland heeft een team van 25 personen. Zij komen uit de buurt van het Vierwoudstedenmeer. Het plaatsje Stans is niet erg be kend, maar dat garandeert waar schijnlijk de authenticiteit van de dansen. Deze zijn uit het hartje van Zwitserland, terwijl de cos- tuums dateren van ongeveer 1880. Het is zeer kleurrijk bestikte zon- dagskleding. Op zaterdag 26 september treedt bovendien de in Nederland verblij vende Poolse dansgroep „Zespol Widowiskowy Polonia" op. Deze groep is afkomstig uit Breda en is gevormd uit in ballingschap leven de Polen. Het gezelschap draagt costuums uit de Provincie Krakau en heeft tot dusverre met zijn op treden veel succes geoogst. De overige Nederlandse groepen zijn de Twentse spoilers en daan- sers „De Tunauters" uit Breda. Het zijn Twentenaren die elders in ons land wonen. De sombere kleding van deze groep is die van 150 jaar terug. Deze groep treedt ook za terdags op. Zondag treden nog op de Soes- ter Boerendansgroep, de befaam de Bossche „Kikvorschen" en 't Aol Volk" uit Emmen. PROGRAMMA Wij herhalen nog even het pro gramma in hoofdlijnen voor het Folkloristiche Festival van het ko mende weekeinde: Zaterdagmiddag kwart voor twee: grote feestelijke optocht van de deelnemende landen en muziek korpsen uit Kaatsheuvel en omge ving; Zaterdagmiddag drie uur: mid dagoptreden in „De Efteling" Zaterdagavond acht uur: feeste lijke avondvoorstelling; Zondag om drie en acht uur: op treden der groepen. YEAH! YEAH! YEAH! HIER ZIJN WE. Ja, daar zijn ze dan. Niemand min der dan de beroemde en misschien ook wel beruchte Beatles. "A Hard Days Night" is de oor spronkelijke titel en naar de aktivi- teiten te oordelen die de Beatles aan de dag leggen in deze rolprent, die 36 uur uit hun leven verhaalt, zijn die 36 uur ook een "Hard days Night". We volgen namelijk de avonturen die de vier Liverpoolse jongens mee maken tijdens een treinreis naar Lon den, waar filmopnamen moeten wor den gemaakt voor een televisieuitzen- ding. Ook tijdens de repetities en de voorbereidingen worden zij geen ogenblik met rust gelaten door fans, die altijd wel kans zien om vlak bij het volumevolle viertal te komen. Paul, John, Ringo en George wor den tijdens de reis begeleid door hun managers en een oud mannetje, dat Pauls opa blijkt te zijn. Deze opa zorgt voor de allervro- lijkste noot in het programma, om dat hij de gave bezit om de twee he ren managers voortdurend tegen el kaar op te hitsen en de gang van za ken helemaal in de war te sturen. Dikwijls is dit erg lastig voor de jongens, maar ook weten zij er han dig gebruik van te maken door via grootvader aan de opdringerige fan- massa's te ontkomen. Behalve songs die al maanden aan de top van de hitparade staan, wor den ook de jongste successen van de Beatles ten gehore gebracht, waarvan we er enkele zoals "A hard days night", en "I should have known bet ter" noemen. Donderdag t/m dinsdag voor per sonen van alle leeftijden. MICHIGAN KID. Michigan Kid alias Jim Rowan zwaait samen met andere dienstkame- raden af uit het leger van de Ver. Staten, nadat een bloedige oorlog te gen de Indianen is beslecht. De 4 be ginnen ieder weer aan het burgerle ven, maar spreken af dat wanneer er één in moeilijkheden zit, hij de andere drie enkel het bericht "Kom op een holletje" hoeft te sturen en zij zullen binnen de kortste keren komen om de helpénde hand te 'bieden. Jim krijgt direct ne zijn vestiging op een boerderij al moeilijkheden met een bende bandieten, die hij tijdens de thuisreis een postkoetsoverval heeft verhinderd. Hij probeert eerst zelf de moeilijkheden op te lossen, maar wanneer hij ook nog verliefd wordt en het meisje denkt dat hij ook een bandiet is, besluit hij het andere drietal in de hand te nemen. De vier ex-cavaleristen weten de onrust, die in het stadje heerste, spoe dig te verbannen en als gevierde hel den trekken ze weer huiswaarts, een gelukkig paar iop een bloeiende ranch achterlatend. Zondagmiddag 3 uur. 14 jaar. hoort dat Conn tijdens een beklim ming is verongelukt. Om nu de schande te ontlopen wordt zij door haar vader en moeder meegenomen naar een nieuwe werk plaats van Slade in een afgelegen streek. De bedoeling is, om het te doen voorkomen, dat het 'kind van Slade en zijn vrouw is. Alles verloopt volgens plan. Maar omdat het Susan niet meevalt om 'haar zoontje voor haar broertje te laten doorgaan, loopt alles op het laatst toch nog op een waarheidsverklaring aan de buiten wereld uit. Gelukkig komt dan een persoon opdagen die voor de. happy-ending zorgt. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang alle leeftijden. DE RODE KAPERKAPITEIN. Vol bedrag, intrige en verraad, speelt het verhaal van "De Rode Ka perkapitein" zich af op enkele pi ratenschepen en op een eiland in de Stille Zuidzee. Het is vooral de rode kaperkapitein alias kap. Vallo, die zich naam verwerft als helper der armen en de schrik van de wateren rond de Zuidzee-eilanden. Zijn grote tegenstander wordt een baron, die op een van de eilanden dienst doet als gouverneur, maar die niet al te best voor deze taak geschikt is. Ook de rechterhand van kap. Val lo, zijn eerste stuurman, blijkt ach teraf minder betrouwbaar te zijn, dan aanvankelijk het vermoeden is en hij heeft dan ook een flinke bijdrage in de knokpartijen die ons worden voor gezet. Maandag en dinsdag. Toegang 14 jaar. UIT ANGST VOOR DE SCHANDE Mijn-ingenieur Slade heeft voor zijn baas uitstekend werk verricht, en hij krijgt nu van deze man voor enige tijd verlof. Behalve een bungalow in het zonnige Californië, is hij ook ver zekerd van een levenslang inkomen dat hem in staat stelt om behoorlijk te leven. (Hij maakt met zijn vrouw en doch ter een bootreis naar zijn nieuwe bungalow en tijdens deze bootreis, maakt zijn dochter Susan kennis met de rijkelui's-zoon Conn White, die zijn tijd nuttig maakt met het beklim men van bergtoppen, die tot nog toe niet werden bedwongen. Wanneer de familie Slade in haar vakantiever blijf is gearriveerd, 'blijkt Susan een kind te verwachten. Omdat zij en Conn toch trouwplan nen hadden is zij er alleen maar ver heugd over, maar deze vreugde ver andert in ontsteltenis, wanneer zij In de buurt van Poitiers zijn drie Franse kinderen van 5 en 6 jaar ont voerd, toen zij zich in de namiddag op de weg terug van school naar huis bevonden. In een van de schooltassen van de kinderen werd een 'briefje ge vonden, waarin de ouders werd ge waarschuwd de politie niet te alar meren en op instructies te wachten. Een tante van twee van de ontvoer de kinderen, Mauricette Guillon, is door de politie aangehouden en ver hoord. Een formele aanklacht is nog niet uitgebracht in deze ontvoerings- affaire, die door de politie „zeer raadselachtig" wordt genoemd. De kinderen zijn ontvoerd op een eenzame landweg tussen de dorpen Marnay, waar de school staat, en Mé- delle, waar de kinderen en hun ouders wonen. Sinds de school, op 18 sep tember, weer was begonnen, werden de kinderen - Patrick Guillon (5), zijn zusje Ghristine (6) ten het derde kind Joel Biet (5) - door grootva der Guillon afgehaald. Hij reed naar Marnay per fiets en kwam te voet met de kinderen terug. Maar dinsdag deed hij maar een deel van de terugweg met ben: hij wilde zien of kinderen al niet zelfstandig genoeg waren om alleen naar huis te komen. Kort nadat hij de kinderen 'had achtergelaten en per fiets naar huis reed, kwam hij een lichtkleurige auto tegen met aChter 'het stuur een jongedame en achterin een oudere man en vrouw. Hij waChtte nog een uur thuis, maar toen de kinderen niet kwamen opdagen ging hij hen tege moet. Hij zag niemand meer op de weg, maar vond wel een van schooltassen van de kinderen, met daarbij een ma caber briefje. Onder een doodskop met twee gekruiste botten stond „Houd de politie hier buiten, an ders zullen wij geen mededogen heb ben met uw kinderen. Wacht op in structies, die 'binnen 24 uur komen." li

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9