wAAlwijkse en lAnostPAAtse coupant KAATSHEUVEL FILMJOURNAAL Musis Sacrum Gemeenteraad Heusden Gemeenteraad Loon op Zand besloot eveneens tot continubouw in samenwerking met Drunen en Heusden Luxor Kiiksche Stoomdrukkerij jfaaWk Antoon Tielen tjoofdreducteur JAN TIELEN ^nummer 1069687 blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.23 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) J V 05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO: kampioenschappen H. s. V. BERNDIJK. De onderlinge strijd van de hengel- iportvereniging H.S.V. Berndijk om le clubkampioenschappen behoort ge, tot het verleden. In de A-ploeg ,jst Jo in 't Groen, na drie weken de leiding te hebben gehad, op de laatste jag met 18 stuks vis titelhouder A. Snoeren te onttronen en kampioen 1584 te worden. Tevens werd hij voor Je derde maal winnaar van de ploe- genprijs. j de B-ploeg ging de kampioens titel naar J. van den Berg. De drie y-geplaatsten van de A-ploeg wa- 1 J. in 't Groen 37 stuks, 2 A. Snoeren 34 st., 3 G. v. Boxtel 19 st. B-ploeg 1 J- v. d. Berg 10 st., 2 Hammers 6 St., 3 M. Groenendaal, l Voogd en M. Voogd 5 st. A.s. zaterdag zullen om half 8 de .eden met hunne dames in het club lokaal, café Th. v. Boxtel, bijeenko men voor een feestavond, tijdens wel ke de kampioenen worden gehuldigd de prijzen uitgereikt. GILDE ST. JAN. Het gilde St. Jan, dat weer haar gebruikelijke schietcompetitie houdt ipde schutsboom, gaat deze op zon- lag 11 oktober besluiten, waarna uitreiking der prijzen. De stand van leze onderlinge competitie na 110 schoten is thans 1 P. v. Nieuwstadt sr. 105 pt., 2 H. v. Balkom 102 pt., 3 A. Merkx 101 pt., 4 P. van Nieuwstadt jr. 100 pt., 5 P. Schoenmakers Czn. 100 pt., 6 P. Schoenmakers Pzn. 98 pt., 7 Th. Sperber 95 pt., 8 H. Eesseling sr. 94 pt., 9 A. Verhoeven pt., 10 G. v. d. Kamp sr. 93 pt. VERLANGEN IN ROOK OPGEGAAN. Het is een algemeen bekend feit, dat in de gemeente Loonopzand reik halzend wordt uitgezien naar een nieuw gemeentehuis. De kans dat de ze wens, zij het op een enigszins ge forceerde wijze, wat spoediger dan verwacht in vervulling zou gaan, was dinsdagavond misschien even aanwe zig, maar dit verlangen was echter spoedig weer letterlijk en figuurlijk in rook opgegaan. Toen een der secretarie-ambtena ren namelijk dinsdagavond het bouw vallige gebouw betrad, rook hij tot z'n grote schrik (of was het vreugde?) een sterke brandlucht en bevond dat verschillende ruimten met een ondoor dringbare rook waren gevuld. Nadat hij veiligheidshalve de stroom had uitgeschakeld, werd de brandweer gealarmeerd. Enige man schappen doorzochten het gebouw, maakten vloeren open in verband met mogelijke kortsluiting, doch konden Naarmate de minuten verstreken lens de gemeenteraadsvergadering ian Loonopzand woensdagavond, be de voetballiefhebbers onder le leden steeds onrustiger op hun stoel te schuiven, terwijl zij verstolen kun horloge raadpleegden. Zouden rij, ondanks dat de voorzitter in ver- land met de België - Nederland wed strijd het aanvangsuur van half acht «aar zeven uur had verschoven, toch aiets meer van de wedstrijd zien en lat terwijl de agenda slechts tien pun ten bevatte, waarvan de meeste ha- merstukken waren? Het had er alle schijn van. Toen tijdens de rondvraag diverse leden bovendien nog met 'n poot aantal vragen los kwamen, leek alles verloren. Terwijl burgemeester »an Erp bezig was de laatste vragen le beantwoorden, merkte hij op, dat in de aangrenzende ruimte een -tele visietoestel gereed was gehouden, waarvan men onder het genot van een kop koffie gebruik kon maken. En laarmee kregen de sportminnaars toch nog een klein gedeelte van de wedstrijd te zien. Het voorstel, over te gaan tot de louw van 134 woningwetwoningen, zijnde het contingent woningwetwo ningen over de jaren '64, '65 en '66 en de daarvoor toe te kennen toeslag 'an 25 bij realisering van deze «plannen in continubouw, te aan vaarden, werd door de heer Bossers met geen al te groot enthousiasme ontvangen. Loonopzand zou hierin sa mengaan met de gemeenten Drunen en Heusden op basis van een woning type, waarover door het Raadgevend Bureau Berenschot N.V. een rapport was opgesteld en waarin de mogelijk heid tot arbeidsbesparing bij samen gaan van genoemde gemeenten werd aangetoond en dat voor de gemeente re volkshuisvesting zeer grote voor- leien biedt. De heer Bossers zou met net plan accoord gaan, als in de wijk Atidhollandsedijk 12 woningen zou den worden gebouwd. Het kostte de voorzitter veel tijd en everredingslcracht 'om hem er van te overtuigen, dat de 134 woningen Praktisch aaneensluitend moeten wor- gebouwd en op technisch niveau met de samenwerkende gemeenten ge- realiseerd. Ook de heer van Noije 4as bang dat het kerkdorp Loonop- vand er in 1965 en 1966 daardoor maast zou komen te zitten, doch de voorzitter toonde aan, dat hij zich in at opzicht geen zorgen hoefde te ma- hetgeen dan eveneens gold voor e ,eer Assers. Tenslotte besloot de Iaa met het voorstel accoord te gaan. Vlot accoord ging de raad met het voorstel tot het verhuren van het wijk- gëbouw voor de gezondheidszorg te Kaatsheuvel aan het Wit-Gele Kruis, welke huur becijferd is op f 13.258.- per jaar. Aan het 'bestuur van de Ger- lachusschool te Loonopzand werd me dewerking verleend voor de aanschaf fing van 20 leerlingensets. Na een 3- tal tijdrovende stemmingen werden tot leden van de woonruimtecommissie voor Kaatsheuvel benoemd mej. M. Roesten'berg en de heren J. v. Gastel, J. Groenendaal, C. Klijn en A. Zwart. Voor Loonopzand werden de zitting hebbende leden, t.w. mej. C. v. Veld hoven en de heren H. Berkelmans, W. Ligtenberg, E. den Nieuwenboer en J. van Noije bij de eerste stemming herbenoemd. Dan waren er ook dit maal de gebruikelijke grondtransac- ties, maar dan een groot aantal. Zo werd besloten grond te verkopen in 't industrieterrein aan de fa. J. v. Gastel en Zn. te Kaatsheuvel ten behoeve van de bouw van een fabriekshal an nex kantoren en magazijn; aan L. Beerens en J. Spronk voor het bou wen van een dubbel woonhuis aan P. Hamers, A. van Beek, W. v. d. Ou weland en J. van Wanrooij voor het bouwen van zgn. Bogaerswoningen aan de Sweenstraat en Bachstraat in Kaatsheuvel-west. Besloten werd om grond aan te kopen i.v.m. uitbrei dingsplannen van de Erven Ligtvoet, A. van Gorp, C. Zwaans, G. Zijl mans, G. Klijndijk, J. v. d. Broek, G. v. d. Linden te Kaatsheuvel en de fa. J. v. Esch en J. v. d. Heuvel te Loon opzand. Het laatste geval houdt ver band met de toekomstige vorming van een kerkplein te Loonopzand. Enkele leden vonden de prijs nogal gortig, maar de voorzitter maakte hen duidelijk dat men deze kans met het oog op de toekomst niet voorbij moest laten gaan. Besloten werd verder te bepalen dat wordt voorbereid een her ziening van het partiële uitbreidings plan kom Kaatsheuvel in verband met de plannen tot bungalowbouw aan de van den Elzenstraat. Verder keurde de raad goed dat er gebruik werd gemaakt van de kans om nog een vaste geldlening te slui ten groot f 300.000. En tenslotte werden nog enkele begrotingswijzi gingen vastgesteld, resp. in verband met de bouw van 15 woningwetwo ningen, bet opmeten ten in kaart bren gen van Kaatsheuvel-Zuid, voor de hoofdleiding van bet gasbedrijf en voor het beschikbaar stellen van kerst pakketten aan het gemeentepersoneel. Zoals gezegd vergde de rondvraag ditmaal enorm veeil tijd, zodat pas om goed kwart over negen de voorzitter de zitting kon sluiten. niets ontdekken. Totdat een hunner in het keukentje toevallig een blik wierp in de onder de tafel verscholen papierbak, waarvan de inhoud, aan 't smeulen en dus de aanstichter van het alarm bleek te zijn. Loon op Zand zal dus toch nog "even" op z'n nieuw gemeentehuis moeten wachten. DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon opzand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter K. v. Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. AGENDA. Apollotheater zaterdag 3 oktober 20.00 uur en zondag 4 oktober 18.00 uur: „De Titanen". 14 jaar. zondag 4 oktober, 20.30 uur: "Leef nu, betaal later". Volwasse nen. Ef teling zondag 4 oktober 12.00 uur: voet- hal DESK II - Baronie III. 14.30 uur: DESK I - Zeeland Sport I. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel BILJARTEN. K.N.B.B., district Kaatsheuvel. Persoonlijk kampioenschap 5e klas. Afgelopen weekeinde werden de voorwedstrijden gespeeld voor 't per soonlijk kampioenschap 5e 'kl. libre, gem. 0 tot en met 1.25. De uitslagen waren als volgt Groep I; georganiseerd door de b.v. N.A.S. in café De Steenbakker car. brt. gem. pt. 1 v. Huiten DJS 270 202 1.33 8 2 Chr. v. Wanrooij HKS 280 236 1.19 8 3 H. Kemmeren DJS 279 234 1.19 8 4 H. Stubbe Poedelvrees 258 263 0.94 6 5 Schapendonk KTO 212 253 0.84 0 Groep II, georganiseerd door de b.v. K.T.O. in café A. Netten 1 A. Biemans KOT 288 231 1.24 8 2 J. v. Wanrooij KTO 291 263 1.10 8 3 J. Zeebregts Ons Gen. 272 281 0.96 8 4 J. Emmers DJS 256 220 1.16 6 5 J. Dewaele Poedelvrees 233 248 0.93 4 6 Fr. Vloemans N. Volleerd 210 247 0.85 2 Door deze uitslag promoveert van Huiten naar de 4e klas, terwijl voor de finale geplaatst zijn A. Biemans, J. v. Wanrooij, J. Zeebregts, J. Em mers, J. Dewaele, Chr. v. Wanrooij, H. Kemmeren en H. Stube. Deze fi nale wordt op 16, 17 en 18 oktober gespeeld in café Chr. v. Wanrooij en georganiseerd door de b.v. H.K.S. Loon op Zand ALS VIJF MANNEN BEGEREN. In een eenzaam en afgelegen pomp station in de gloeiende Sahara, wer ken vijf mannen, verstoken van elke ontspanning en elk pretje. In de Sa hara is nu eenmaal niet veel te doen. Daarbij komt nog dat de vijf op el- kaars zenuwen werken, door de kre geligheid waarmee ze tegen elkaar optreden. Het lijkt hen dan ook een aangename ontspanning, wanneer op een dag een jonge vrouw en haar ge wonde echtgenoot bij 'het station aan komen, waar de man na een kort on derzoek door een van "de vijf bedien den naar bed wordt gedirigeerd. Ge kluisterd aan zijn bed moet hij dan aanzien hoe zijn vrouw met het vijf tal flirt en hij stelt vast dat zij zodra er kans is, er met een van het vijftal tussenuit zal gaan. Hiertoe geeft hij haar echter geen kans. Op welke manier hij dit doet, kunt U donderdag, vrijdag ten zondag gaan zien, indien U tenminste de leef tijd van 18 jaar hebt 'bereikt. POKER OM LIEFDE. Op het station in Lyon staat eten mooie vrouw op een man te wachten die met de trein mee moet komen. Hij komt echter niet opdagen, en om toch met hem in kontakt te komen, helt zij een bepaald nummer waar hij te be reiken is. Degeen die de telefoon aan- 'beroepsmilitair de loef af te steken, onder arrest te stellen. Ook hier brengt onze Joseph het er goed af en weer wat later, wanneer hij uit de nor ontslagen is, gaat hij door met zijn dwaze streken, waarvan hij zich ech ter in het geheel niet bewust is. Hij krijgt echter vervroegd lang verlof van zijn aartsvijand de sergeant, die hem als onmogelijk gaat beschouwen, vooral wanneer Joseph ook nog zijn verhouding met diverse meisjes aan het licht 'brengt. Om eens lekker te lachen is deze film voor jong en oud van harte aan te hevelen. Zondagmiddag 3 uur. HUIS DER ONTUCHT. Igho een boerenzoon gaat, omdat zijn vader moeilijkheden krijgt om 'n erfeniskwestie, naar de stad om daar te werken voor een oom. Om de oom voor een eventuele erfenis gunstig te stemmen, krijgt hij de raad mee om goed te werken voor zijn oom om in diens gunst te komen. In de stad maakt Igho kennis met een meisje dat de naam Bianca draagt en op wie hij verliefd wordt. Hij komt echter door een vechtpartij in het ziekenhuis terecht en tegen het voor schrift van de dokters in verlaat hij veel te vroeg zijn bed om Bianca op te zoeken. Wanneer hij bij haar huis komt, blijkt dat zij hem in de steek heeft gelaten. Na veel omzwervingen besluit hij om naar huis terug te ke ren. Tijdens de reis gaan zijn wonden weer open en als hij eindelijk dood ziek thuis komt valt hij stervend voor de deur neer. Vrijdag, zaterdag en zondag voor personen van 18 jaar en ouder. SCOTLAND YARD GRIJPT KEIHARD IN. Deze film bestaat uit drie ver schillende delen die ons alle activi teiten van de. inspecteur van Scotland Yard laten zien. In het eerste deel "Blinde passa gier naar Tokio", maken we kennis met een Engelse zakenman, die bij de passencontrole te Yokohama wordt gearresteerd, omdat er dn zijn hut koffer het lijk van een vermoorde vrouw zit. De man ontkent iets met de moordaffaire te maken te hebben en de Yard-inspecteur Ross wordt verzooht om de zaak eens uit te zoe ken, hetgeen hij binnen enkele dagen weet te volbrengen. Hij weet te 'be wijzen dat de Engelsman inderdaad niets met de zaak heeft te maken. „Nachtboot Duinkerken" is ook al een moordzaak die door Scotland Yard moet worden opgelost. Hier blij ven de inspecteurs die met het on derzoek 'belast zijn aan de Engelse kust om de moord op een jonge ne gerin uit te zoeken. Ook wordt de zaak wat ingewikkelder omdat er een komplete bende bij betrokken is, maar de ware moordenaars worden toch tijdig achter slot en grendel gezet. Daverende aktiviteiten leggen de inspecteurs in 'het derde deel aan de dag, dat zich in een havenwijk af speelt. Hier staan de mannen van Scotland Yard tegenover de taak om niet één, maar meerdere moordgeval- len op te lossen, maar er blijkt ook nog een uitgebreide smokkelaffaire bij deze moordzaken te zijn betrok ken. Drie spannende detectiveverhalen worden ons maandag en dinsdag voorgeschoteld en ieder die de leef tijd van 14 jaar heeft bereikt zal er enkele spannende uurtjes aan kunnen beleven. neemt zegt dat de bedoelde persoon niet aanwezig is 'en omdat de vrouw dan aan bedrog gaat denken, zegt zij, dat zij zich zal vermoorden. Omdat dit door de aannemer van de telefoon is gehoord, besluit deze om de. vrouw op te sporen, om daardoor wat meer te weten te komen. Hij slaagt er in om meer te weten te komen en daardoor komt hij in nog groter moeilijkheden te zitten. Voordat het zover is dat hij zich uit een netelige situatie, heeft gered zijn er weer wel wat spannende en emotionele gebeurtenissen geweest en voor personen van 18 jaar en ouder die van wat spanningen houden ds het zeker de moeite waard om deze film, die zaterdag en zondag draait, te gaan zien. DE DWAZE RECRUUT. Joseph Schwejk krijgt de oproep thuis om de wapenrok van kenzer Frans Joseph van Oostenrijk te gaan dragen. Joseph heeft daar helemaal geen zin in, maar alle pogingen om de militaire dienst te, ontlopen mislukken en hij draait er voor een tijdje onder. Omdat Joseph in het bur gerleven nogal een dierenvriend was, slaagt hij er ook niet dn om zijn 1de- veldngshond die met hem is meege gaan, naar huis terug te sturen. Dit wordt echter gemerkt door zijn sergeant die dan als de kippen erbij is om de jonge soldaat die voor niets bang schijnt te zijn en die al verschei dene malen er in is geslaagd hem als VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 85e JAARGANG No. 77 De tcho v^n het Zuióen GILDE ST. CRISPIJN De jaarlijkse statiedag van het gilde St. Crispijn en Crispinianus zal dit jaar erg vroeg worden gehouden en wel op zaterdag 3 oktober a.s. Zulks houdt verband met de opening van het culturele centrum op 10 oktober. Deze dag zal met een vergadering en veel plezier 's middags worden doorge bracht. 's Avonds zal het bal verzorgd wor den door de leden van de kapel van So phia's Klein Orkest. Gezien de huidige structuur van dit gilde is er een stroming gaande dat een opleving ervan betekent, want het heeft de laatste tijd meer van zich laten horen. Ga zo door, want in 1969 wacht het haar 150-jarig be staan. CONCOURS SOPHIA. Als sluitstuk op het 100-jarige bestaan van de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging zal op 24 en 25 oktober haar concours wor den gehouden in de nieuwe zalen van het culturele centrum. Vele harmonieën en fan fares hebben reeds ingeschreven en maar liefst een 10-tal alleen in de vaandelafde ling. Het zal er spannen die dagen en me nige harde noot zal er gekraakt dienen te worden wil men in de bovenste regionen blijven uitkomen. DOKTERSDIENST. Het weekend zaterdag 3 en zondag 4 ok tober a.s. zal de doktersdienst alhier worden waargenomen door dokter R. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68, te Kaatsheuvel, tel. 04167 - 250. SCHUTTERIJ ST. HUBERTUS. Door de schutterskring Udenhout en om streken is zondag j.l. een wildconcours ge houden, waaraan weer de schutters van St. Hubertus deelnamen. De volgende prijzen werden behaald: Personeel opgelegd, ge weer, le prijs door J. Bruurmijn. Schutter J. W. Aarts wist te behalen: de extra le pr. opgelegd. Eveneens behaalde hij de 2e in deze categorie. De personeel vrije hand 2e prijs en extra vrije hand le was ook voor hem. Voor 't corps kwam J. Bink als 3e uit de bus. KAARTVERENIGING T.O.V. De kaartvereniging Tot Onderlinge Vriend schap heeft zaterdag 3 oktober in zaal Ver meulen een concours om 8 uur. Voor de liefhebbers weer een mooie gelegenheid om een prijsje in de wacht te slepen. Bouw van 60 woningwetwoningen. Geldlening van f 100.000. - Bromnozems worden beteugeld. De raad der gemeente Heusden kwam j.l. maandag in opeiibare vergadering bijeen. Bij de vaststelling van de notulen van de vorige vergadering merkte de heer Verhaak op dat daarin vermeld staat dat hij zich met geen enkel agendapunt had kunnen ver enigen. Dit was volgens spr. onjuist, daar hij aan het agendapunt, de geldlening, waar voor die spoedeisende vergadering was be legd, wel zijn goedkeuring had gegeven. Met de andere punten was het een 'heel ander geval, deze hadden niet op de agenda mo gen voorkomen. Men krijgt immers de agen da pas zeer kort voor de vergadering, zodat geen gelegenheid bestaat om de raadsstuk ken in te gaan zien. Verder moest de raad in die vergadering beslissen over het wel of niet aankopen van een boerderij te Herpt, welke door de ruilverkaveling werd aange boden, zonder dat de leden zioh van tevo ren hadden kunnen oriënteren, b.v. aan de hand van een situatie-tekening. De heer Verhaak verzocht om, indien in de toekomst weer een spoedeisende verga dering belegd zou moeten worden, alleen die punten op de agenda te plaatsen welke werkelijk spoedeisend zijn. Nadat de voorzitter toegezegd had zoveel mogelijk met de wensen van de heer Ver haak rekening te zullen 'houden, werden de notulen vastgesteld. Besloten werd aan het verzoek van het bestuur van het Nuts-Dept. Heusden, om beschikbaarstelling van gelden voor de be taling van het honorarium van de architect wegens gemaakte bouwplannen voor een ULO-sohool .te voldoen, mits de Inspecteur zich hiermee kan verenigen. In verband met het voorstel van B. en W. tot het aanvragen van grond- en 'bouwvoor- schotten en een zo hoog mogelijke jaarlijkse bijdrage in de ongedekte exploitatiekosten voor de bouw van 60 woningwetwoningen, vroeg de heer Klaren nadere toelichting; hoe kwam men aan het aantal van 60 woningen? Hij meende te wéten dat dit de toewijzing betrof voor de jaTen 1964, '65 en '66. De voorzitter zei dat het contingent 1964 slechts 10 woningen bedraagt, evenzo voor '65 en '66, maar voor 1964 hebben wij nog een toewijzing gehad van 18 woningen we gens krot-opruiming, 'samen 48 woningen, maar daar deze in samenwerking met Loon opzand, en Drunen, middels een z.g. ar beidsbesparende methode worden gebouwd, krijgen wij een extra toewijzing van 25 zodat wij 60 woningen kunnen bouwen. De heer Verschuur merkte op dat de bouw van bejaardenwoningen hierdoor in 't ge drang zou komen, 't Is niet onmogelijk dat hiervoor een extra toewijzing kan worden verkregen, zei de voorzitter. Op een vraag van de heer Jonker of er reeds vergevorder de plannen bestaan voor de bouw van be jaardenwoningen, zei de voorzitter dat dit samenhangt met de saneringsplannen die in voorbereiding zijn. In verband met bezwaren van de Inspec teur werd besloten het raadsbesluit van 27 aug. '64, betreffende een verzoek van het R.K. Schoolbestuur om beschikbaarstelling van gelden voor een vakleraar handwerken ten behoeve van de R.K. Meisjesschool, in te trékken. Besloten werd aan de jachtwerf "Polaris" grond te verkopen groot ongev. 1312 m2. He voorstel van B. en W. tot besluit dat herziening wordt voorbereid van uitbrei dingsplannen, werd na uitgebreide discussie goedgekeurd. De raad ging accoord met het voorstel tot wijziging van de Algemene Politieverorde ning, waarbij het verboden is motors te la ten doorlopen wanneer de berijders stoppen en men niet doelloos op en neer inag rijden of hinderlijk lawaai mag maken. De heer Verhaak merkte hierbij op dat het gemis van een gemeenschapshuis hierbij des te meer naar voren komt. De voorzitter was echter van mening dat, al zou er een ge meenschapshuis zijn, men toch niet verlost zou zijn van de z.g. bromnozems. Tot gemeente-arbeider op arbeidscontract werd benoemd de heer A. Sluymers, mo menteel verblijvende in Canada. De bedoe ling is dhr. Sluijmers te belasten met het onderhoud der plantsoenen. Besloten werd een geldlening aan te gaan bij de Bank voor Ned. Gemeenten van f 100.000 met een looptijd van 25 jaar tegen 534 rente. Besloten werd het benodigde crediet be schikbaar te stellen voor een verbindings weg tussen Hoofdstraat en Achterweg te Herpt. Bij de rondvraag informeerde de heer de Vroome naar de kosten van de aan leg van de parkeerhavens in de Oudheusden- sestraat. Op een vraag van de heer van Oijen betreffende de nieuwe klok in Hedik- huizen, zei de voorzitter dat van G.S. nog geen goedkeuring was ontvangen. Op een vraag van dhr. Verhaak betreffende de ac- coustiek van de raadszaal, zei de voorzitter dat pleisterwerk niet afdoende zou helpen, het aanbrengen van gordijnen van zwaar dere stof zou wel enig nut hebben. De heer Verhaak stelde voor een deskundige uit te nodigen bij een vergadering. De heer Vroo me was van mening dat een geluidsinstalla tie goedkoper zou zijn dan gordijnen van zwaardere stof. De heer Verschuur zei met bezorgdheid de laatste tijd de verslagen van de raads vergaderingen in de kranten te hebben ge lezen en na een onderhoud met enkele pers mensen bleek hem dat zij over te weinig documentatiemateriaal beschikken, de spre kers slecht kunnen verstaan en een slecht gezicht hebben op de sprekers. Hij pleitte betere plaats voor de pers. De voorzitter beloofde een en ander te zullen bezien. De heer Sluijmers bracht de slechte toe stand van de weg Heusden - Elshout nog eens ter sprake, waarop de voorzitter ant woordde dat dit een provinciale weg is. Op een. vraag van de heer Jonker betreffende de verbetering van de Herptse pad, zei de voorzitter dat dit is blijven hangen i.v.m. de reconstructie van de weg Heusden - Haar steeg, ten 2e is dit een prov. weg en ten 3e zijn de huizen geen eigendom van de ge meente. De heer de Kort informeerde of er iets gedaan wordt aan het gevaarlijke kruis punt bij de R.K. pastorie te Herpt; de voor zitter zei dat een bespreking heeft plaats ge vonden tussen de C.T.D. en het kerkbestuur van Herpt en er zijn thans plannen in voor bereiding dit kruispunt overzichtelijker te maken. Nadat de heer de Kort er nog op had gewezen dat het pand in Herpt waar de verbindingsweg Hoofdstr. - Achterweg moet komen nog steeds niet geheel gesloopt is en de voorzitter heeft geantwoord dat de werk zaamheden volgende week worden hervat, werd de vergadering gesloten.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 13