VLIJMEN Ouden van Dagen te Waalwijk vierden feest IIW tilllli GE J Vrf/J 1 w Uit do Langstraat Waalwijkse afd. „St. Willibrordus" vergaderde Ijsstadion van t 450.000.- Jos Druiiien bij de s Een bn et 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 Poplin, "tegen de regen" anorak: geheel dubbel voorpand. „DE ZON vragen Sprang Vrijh.-Capelle Capelle Raamsdonk helpen direct tegen brandend maagzuur Filmjournaal Koop u Winters gezc m x i1/ .i. kkerst Ad. de '1 Hiash Puppêes kinder, kleding MoRgen SUCCESVOLLE MODESHOW DOOR KLEDING EN MODEHUIS „DE ZON" TE KAATSHEUVEL Op dinsdagavond 29 september werd in de zaal van Euphonia een najaars en win tershow gegeven door „De Zon". Op zeer vlotte wijze werd door 3 mannequins, 1 herenmannequin en 2 kinderen een deel geshowd van de nieuwe najaar en winter mode 1964-1965. Naast zeer chique mantels met echt bont gegarneerd, voor de wat ondere dames, werden voor de tie ners en twens vlotte modellen ge toond tegen zeer schappelijke prij zen. Vooral de pied de cocq mantel voor 59.75 ontving een warm ap plaus. De ensembles van rokken en blouses of jumpers muntten uit door goed gevonden kleurcombina ties, o.a. camel met donker turqoise en maisgeel met gestreepte jumper. In japonnen brengt Modehuis „De Zon" modellen voor jong en oud. Ook in grote maten vindt men daar een enorme sortering. Helanca pantalons met sportieve truien wordt ook deze winter weer grote mode. Door de kinderen werd 'n kleine greep geshowd uit de gevarieerde collectie meisjeskleding, wij noemen manteltjes in rood, blauw en ca mel, wel dan niet afgebiesd met contrasterende kleuren. Jurkje in terlenka ruit, rokje met fantasie- plooi in voorpand en de zeer spor tieve broeken met truien en jacks. De herenmannequin showde op zeer komische manier de heren collectie. In costuums wordt grijs en blauw favoriet, de Stijlgroep Groningen munt uit door perfecte afwerking en kwaliteit. Modieuse demie's in tweed, mo hair en flausch, modellen zowel in raglan als met ingezette mouw. Tegen de regen, jassen in poplin maar ook in loden. Ook in de heren sector werd de sportieve kleding niet vergeten, pantalons met daarop colpullover of groffe trui zijn ook hier weer favoriet. De show werd afgesloten met 'n origineel welterusten en wel door ed mannequins, deze showden n.l. nachtkleding en dusters. Werkelijk een vlotte show, welke door de ladyspeker op zeer deskun dige wijze werd geleid. Wij geloven dan ook dat niemand van de bezoekers spijt heeft gehad naar deze show te zijn geweest. V' A~ 4 jaar f 25.60 16 jaar f 36.40 Kleding en Modehuis Teurlings v. Mierlo Hoofdstraat 60, Tel. Kaatsheuvel 2044 UDEXPO '64. is Het programma van de Udexpo *64 is als volgt1 J Zaterdag 10 oktober om 5 uur zal bur gemeester mr. L. Schweitzer op het plein de opening verrichten van de tweede Udex po, een tentoonstelling met vermaak-cen- trum, waarvan de baten onder meer ten goede komen aan het te stichten cultureel centrum van Vlijmen. Harmonie Concordia zal voor de opening een muzikale rondwandeling maken. De tentoonstellingsruimten en vermaakcentra zijn zaterdags geopend van 6 tot 11 uur; zondag 11 oktober van 2-11 uur; maandag 12 okt. van 7 - half 11 vrijdag 16 okt. van 7-11 uut; zaterdag 17 okt. van 6-11 uur en zondag 18 okt. van 2-11 uur. Het dans en amusementsgedeelte zal be staan uit het optreden van The Duke City Sextet, met zang van Rob Smit (zaterdag avond 10 okt.); The Wooltown Jazz Band en The Sroux (zondag 11 okt.); de Expjerssie- stekers, carnavalsfanfare van Knotwilgen- land, op vrijdag 1 ok6t.; The Flying Rockers en The Scorpions op zaterdag 17 okt. en The Wooltown Jazz Band en The Myste rious met zang van Lia Hokke op de slot avond, zondag 18 okt. Op zaterdag 17 oktober is er tevens een Tienershow. Voor de jeugd, woensdag 14 oktober met het optreden van Pipo de Clown, om half drie en 5 uur. De Udexpo 1964 heeft 1000 vierk. meter aan expositieruimte, 750 m2 vermaakcen- trum en 3 bars. P.V. DE ZWALUW. De Postduivenvereniging de Zwaluw zal op zaterdag 3 oktober haar maandvergade ring houden; daar dit de laatste vergadering is voor de jaarvergadering, worden alle le den zeker verwacht. Bekendmaking van de kampioenschappen 1964, benoeming kas- commissie, aannemen nieuwe leden, bespre king 50-jarig bestaan in 1965 enz. Aanvang 8 uur in café Ant. Klerks. DAMVERENIGING D.S.V. Op maandag 5 oktober a.s. begint weer de onderlinge damcompetitie voor DSV; er zal dit jaar gestart worden met 16 leden, een bewijs dat DSV in stijgende lijn ver keerd. Liefhebbers kunnen zich opgeven in café De Witte, waar de wedstrijden gehou den worden op maandagavond 8 uur. VOLLEYBAL EVER READY. De volleybalclub Ever Ready speelde voor de hoofdklasse tegen Sarto in Tilburg. Daar Ever Ready van de 4 sets er 2 tot winst wist te brengen, moest de 5e set de beslissing bréngen; hierin toonde Sarto zich sterker en wan met 3 2. Ever Ready 2 speelde tegen Sarto 2 en wist tweemaal tot winst te komen, evenals Sarto, maar ook de vijfde set werd verloren, ook 3-2 nederlaag. Ever Ready, dit kan beter. TAXANDRIA - VLIJMENSE BOYS. Zondag 4 oktober weer een uitwedstrijdr voor de Boys, naar Taxandria. Gezien de prestaties van Taxandria voor de Boys een zware uitwedstrijd. Laten we hopen dat de spelers daarvan doordrongen zijn en van 't begin tot het einde haar uiterste best doen, dan is succes mogelijk. Om in de kopgroep te blijven zal dit nodig zijn, want daar komt nu al een aftekening in de standenlijst van kop- en staartgroep. Dus Boys, zondag extra uw best gedaan en laat uw grote aanhang zondag juichen. Supporters, zondag allen weer prement om uw favorieten aan te moe digen. Boys, succes. OPTICIEN WAALWUK DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheu vel worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, telef. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 4 OKTOBER 1964. Ned. Herv. Kérk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. W. R. Barkema. TAPTOE. Zaterdag 3 oktober a.s. zal het Fanfare korps "Sirena" een taptoe geven tegenover het raadhuis. Er zullen o.a. enkele nieuwe marsen ten gehore worden gebracht. P.V. NOOIT GEDACHT. Kampioenschappen van de P.V. Nooit Gedacht van zaterdagvliegers te Kaatsheu vel en Sprang-Capelle. Vitesse 1 A Spuijbroek, 2 Jac Ophorst, 3 J v Zeist, 4 Jac Ophorst, 5 A v d Schans. Aangewezen: 1 J v Zeist, 2 A Spuijbroek, 3 Jac Ophorst. Onaangewezen: 1 Jac Op horst, 2 A Spuijbroek, 3 J v Zeist. Mid-Fond 1 J v Zeist, 2 M Treffers, 3 en 4 M Mesch, 5 A v d Schans. Aangewe zen: 1 M Mesch, 2 C v Tilborg, 3 J v Zeist. Onaangew. 1 J v Zeist, 2 G Rozenbrand, 3 A Tactor. Fond 1 en 2 Jac Ophorst, 3 M Netten, 4 D v Os, 5 P de Meter. Aangew.: 1 D v Os, 2 Jac Ophorst, 3 G Rozenbrand. Onaan gewezen: 1 Jac Ophorst, 2 P de Meter, 3 A Florijn. Jonge duiven2: 1 C Pullens, 2 M Netten, 3 G Rozenbrand, 4 C Verhagen, 5 G Ro zenbrand. Aangew.: 1 G Rozenbrand, 2 M Netten, 3 Joh Sterrenburg. Onaangew.: 1 G Rozenbrand, 2 Jac Ophorst, 3 P de Me ter. Oude duiven, duif kampioen alle vluch ten: 1 M Mesch, 2 J v Zeist, 3 A Spuij broek; Generaal kampioen: 1 en 2 Jac Op horst, 3 J v Zeist. DOKTERSDIENST. De doktersdienst zal het komende week einde worden waargenomen door dokter Gerlach, tel. 0417 - 350. EEN KAMPIOEN. In onze plaats hebben we sinds vorige week zaterdag 26 september een Brabantse kampioen ploegen met Zetor tractor en Goudlandploeg. Deze kampioenschappen werden te Zevenbergen gehouden. Hoewel het ploeggedeelte liep over drie verschillen de grondsoorten wist de heer Nol van Pelt beslag te leggen op de eerste prijs. Tijdens de onlangs gehouden streekdag in ons dorp wist hij reeds Brabants kampioen te worden (n behendigheidrijden met tractor. Wij wen sen hem 10 oktober veel succes bij de Ned. kampioenschappen in Drente, waar hij moet proberen de naam van ons dorp en onze provincie hoog te houden. DE LUCHTVART. De P.V. De Luchtvaart, gevestigd in café De Witte Brug, alhier, zal a.s. zater dagavond 8 uur een algemene ledenvergade ring houden. Het voornaamste punt der agenda is een bespreking over de in dec. a.s. te houden duivenshow. AANGENOMEN. Ds. G. Torenbeek heeft het beroep aan genomen naar de Geref. Kerk te Drachter compagnie. GEKANTELD. Waarschijnlijk tengevolge van de zachte berm is maandagmorgen een vrachtauto van de fa. Wed. J. alhier in de Tolweg gekan teld. Het gevolg was dat alle op de wagen BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat ?5 vvaaïwij-k staande kisten met groenten eraf gingen. Eerst in de namiddag kon men de auto weer op de harde weg brengen. Persoonlijke on gevallen deden zich niet voor. ONGEVAL. Het 12-jarig zoontje van de fam. K. al hier kwam maandagmorgen in de Heistraat zodanig te vallen, dat hij een zware hersen- J schudding opliep. Dr. Gerlach achtte over brenging naar het St. Elisabethsziekenhuis te Tilburg noodzakelijk. Omtrent de oorzaak van het ongeval zijn nog geen nadere ge gevens bekend. M.A.C. "MARIJKE". De motorclub Marijke, gevestigd in café De Witte Brug, hoopt haar bekende na- jaarsrit dit jaar te houden op zaterdag 31 oktober a.s.. De vele liefhebbers van de mo torsport kunnen deze dag reeds boeken in hun agenda. Op deze Marijke-rit komen wij nog nader terug. KUNST NA ARBEID. Het bestuur van de muziekvereniging Kunst na Arbeid heeft in principe besloten de jaarlijkse muziekuitvoering te houden op 18 en 19 nov. a.s. Welke toneelvereniging het 2e deel van deze avonden zal verzorgen is nog niet bekend. WIT-ZWART JEUGD-TOTO. De door de V.V. Wit-Zwart georganiseer de jeugdtoto is de 2e ronde goed doorgeko men. De inzet was f 246,10; 2 personen hadden de juiste uitslag geraden, n.l. G. Rozenbrand Hoofdstr. 23 en W. Havelhals Winterdijk 26 Capelle; zij ontvingen f 18.46. De 2e prijs werd gewonnen door mej. B. de Visser Schoolsr. 15 en C. Hommel Wendel- nesseweg-Oos 116 Capelle en A. v. Riel Emmasr. Dongen. De 3e prijs ging naar J. Waarts Jan Jannenstr. 22 Sprang. OPRITTEN BRUG OUDE MAASJE Door de Rijkswaterstaat arrondissement Breda is gegund aan het Aannemersbedrijf v. d. Elshout en de Bont N.V. te Waalwijk, het maken van opritten naar de brug over het Oude Maasje en toegangswegen naar het Capelseveer in de gemeente Sprang-Capelle voor de som van f 133.950. In zaal „De Lindeboom" bij de heer G. Ouwerkerk in de Antoni- usparochie hield de afdeling Waal wijk van „St. Willebrordus" dins dagavond een algemene ledenver gadering, die zeer bevredigend was bezocht en waarbij ook de dis trictsbestuurder, de heer J. Rijn- hart, aanwezig was. Deze vergadering was belegd om met de leden van gedachten te wis selen over de CAO. In zijn openingswoord wees de voorzitter van de afdeling, de heer A. van Seters, op de verwarring die is ontstaan ten aanzien van de CAO 1964 o.a. door sprekers voor radio en televisie, en het bestuur had daarom gemeend goed te doen deze vergadering te beleggen. DE LONEN De voorzitter merkte op, dat wat de lonen betreft, hierover in de troonrede is gewaagd. Wat het standpunt van de regering zal zijn, is althans wat de toonhoogte be treft, nog niet bekend. Ook de uit latingen in deze van de betreffende minister geven hieromtrent nog geen zekerheid, zodat de vakbon den hierover nog niets kunnen zeg gen. Wel zijn deze van mening dat er een loonsverhoging moet ko men, doch zij kunnen hierover mo menteel nog geen uitspraak doen, hoewel er aan de lonen iets gedaan zal moeten worden, omdat het ge vaar aanwezig is, dat er anders wederom zwarte lonen zouden kun nen worden betaald. De kwestie van zwarte lonen is momenteel on geveer weggewerkt. Wat de groepsindeling betreft, die nu een jaar in praktijk is ge- GEMEENTERAAD. De agenda voor de raad van Raamsdonk, die donderdag 1 oktober bijeen komt, is als volgt 1. Goedkeuring notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming lid adviescommissie woon,- ruinrtewet. 4. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim te R'veer. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot toe kenning van een uitkering in verband na calculatie trend 1964 aan het gemeenteper- soneel. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot le wijziging van "Vergoedingen-verordening brandweer I960*'. 7. Verzoek van het bestuur der r.k. meisjesschool voor gewoon lager onderwijs, te Raamsdonksveer, om beschikbaarstelling van gelden voor aanschaffing leermiddelen en voor het aanbrengen van plinten en ven sterbanken met voorstel en ontwerp-besluit. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot hef fing van opcenten op de hoofdsom der per sonele belasting voor het belastingjaar '65/ '66. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot wij ziging van het raadsbesluit van 26 juni 1964, nr. 191, inzake a. het aanvragen van steun uit 's rijks kas en een rijksvoorschot; b. overdracht van bouwterrein aan de woningbouwvereniging; c. het toekennen van een voorschot aan de woningbouwvereniging ten behoeve van de bouw van 40 woningwetwoningen, in die zin, dat de onder a, b en c bedoelde wonin gen, overdracht en toekenning wordt aan gepast en gedaan voor de bouw van 46 wo ningwetwoningen. 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot be schikbaarstelling van een krediet voor voor bereidende werkzaamheden in verband met de aanleg van riolering en de bouw van een rioolgemaal met persleiding, te Raams- donkdorp. 11. Voorstel met ontwerp-besluit tot be schikbaarstelling van een krediet voor aan leg van een gedeelte van het stratenplan in het complex "Nieuw Sandoel". 12. Voorstel met ontwerp-besluiten tot aankoop van gronden en opstallen in het complex "Nieuwe Polder II" en „Nieuw Sandoel". 13. Voorstel met ontwerp-besluiten tot a. aankoop van grond en opstallen in 't complex "Nieuw Sandoel"; b. het aangaan van geldleningen. 14. Voorstel met ontwerp-besluit tot ver koop van bouwterrein in de Nieuwe Polder. 15. Voorstel met ontwerp-besluit tot ver koop van bouwterrein in de Boterpolder. 16. Voorstel met ontwerp-besluit tot voor lopige goedkeuring van een plan tot ont eigening van grond in het complex Nieuw Sandoel. 17. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeentebegroting 1964. De afd. Waalwijk van de R.K. Bond van Ouden van Dagen en gepensioneerden vierden dinsdag j.l. de jaarlijkse feestdag. Des morgens om 9 uur werd ter hunner intentie door Deken Maes- sen in de kapel van de zusters van J. M. J. een plechtige H. Mis op gedragen. Door velen werd deze H. Mis bijgewoond in tegenstelling met vorige jaren, toen dit nog wel enigzins te wensen overliet. Na de H. Mis werd in het Park paviljoen gratis koffie geserveerd. s'-Avonds had in de Gecroonde Leersse een feestavond plaats, die zoals gewoonlijk druk was bezocht, mede doordat vele echtgenoten hun mannen vergezelden. Nadat de nodige consumptiebon nen waren uitgereikt, die natuur lijk dankbaar werden aanvaard, werd om 18.00 uur aangezeten aan een feestelijke koffietafel, die al le eer werd aangedaan. Voorzitter H. v. Berkel heette allen hartelijk welkom, doch meen de desondanks toch enkele behar- tenswaardige woorden te moeten richten tot enkele leden, die zich gedurende het laatste uitstapje minder correct hadden gedragen. De voorzitter hoopte dan ook, dat zulks in de toekomst niet meer zal voorkomen. Verder wenste hij al len een prettige avond, waarvan het humoristische gedeelte zou ver zorgd worden door het Cabaretge zelschap Oremans uit Vlijmen dat hij ook van harte welkom heette. Het gezelschap Oremans heeft zich dan ook op lofwaardige wijze van zijn taak gekweten. De grootste lof komt o.i. toe aan de dames van het gezelschap die over goede stemmen bleken te beschikken en de liedjes en duetten op voortreffelijke wijze voor het voetlicht brachten. Al met al was het een geslaagde feestavond, waarvan zeer werd ge noten en toen dan ook voorzitter van Berkel een dank- en slotwoord had gesproken was er een spon taan applaus en kon het actieve bestuur van de afdeling met vol doening op deze feestdag terugzien. bracht, was de vergadering van me ning, dat hierin enige verandering zal moeten komen. Een moeilijk probleem is tevens de zg. wachtdag bij ziekte, die zou moeten komen te vervallen. De vergadering was van mening dat in de toekomst 100 procent zieken geld zou moeten worden uitbe taald. De voorzitter gaf de verze- ring dat dit punt de volle aandacht heeft van de organisatie. Ook de productiviteitstoereke- ning, waarover reeds een rapport is verschenen, werd onder de loupe genomen. Wat dit punt betreft, dient het resultaat van de onder handelingen tussen de werkgevers- en werknemersorganisaties te wor den afgewacht. Tenslotte bracht de voorzitter de kwestie georganiseerden en on georganiseerden ter tafel.. Wij zijn, aldus de heer v. Seters, een vrije organisatie en willen geen dwang uitoefenen op de on georganiseerde werknemers, wel wensen wij dat de georganiseerden voor de offers, die zij als zodanig brengen, hiervoor op de een of an dere wijze compensatie zullen moe ten ontvangen. Over de eventuele gevolgen van deze compensatie behoeft men zich echter van werkgeverszijde z.i. geen zorgen te maken. Met een dankwoord aan de dis trictsbestuurder, die met belang stelling het verloop van deze ver gadering had gevolgd en hieruit z'n conclusie zal kunnen trekken, sloot voorzitter van Seters deze vrucht bare vergadering. ZONDAGDIEN ST Dr. Verhaak v. a. zaterdagmiddag 13.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur voor spoedgevallen. JONG DRUNEN A.s. zondag houdt 't Ontsp. Cen trum Jong Drunen de tweede dans avond van dit seizoen. Deze avond wordt ook weer gehouden in de zaal van Hotel Royal. De muziek wordt verzorgd door de bekende „Evergreens". Nieuwe leden kunnen deze avond nog worden ingeschreven. OPENING TEXTIELHUIS Vrijdag j.l. vond de opening plaats van het textielhuis „Polonia" welke gevestigd is in de winkelga lerij aan het plantaanplein te Dru nen. Ook deze nieuwe zaak is voor hte uitbreidingsplan West en ge heel Drunen een fraaie aanwinst. AGENDA Zaterdag 8.30 u. Huurlingen van de dood. H. B. 14 jaar. Zondag 10.30 uur: Rep. Crecendo 11.30 uur; Rep. Romantica. 11.00 uur: Bibliotheek. 4.00 uur: Huurlingen van de dood. 6.15 uur Als ratten in de val. H.B. 6.15 en 8.30 uur: Als ratten in de val. H. B. 18 jaar. 8.00 uur Contact. ,Jong Drunen" Hotel Royal. HUURLINGEN VAN DE DOOD Op veelvuldig verzoek a.s. zon dag in de „Hoge Braken „Huurlin gen van de dood, een cowboyfilm van het beste soort, een film van ruwe kerels snelle ruiters die op tijd hun revolvers weten te ge bruiken. Zaterdag om 8.30 uur en zondag om 4 uur. Toegang 14 jaar. ALS RATTEN IN DE VAL Personen boven de 18 jaar kun nen zondag om 6.15 en 8.30 uur de voortreffelijke Duitse speelfilm zien „Als ratten in de val". Wij kunnen deze film aan iedere Cinemaliefhebber aanbevelen. Na 14 jaar heeft Tilburg weer een onoverdekte kunstijsbaan; 12 jaar lang is er in Tilburg op de kunstijs baan aan de Elzenstraat gelegenheid geweest tot het beoefenen van de ijs hockey- en schaatssport. Het verval len en versleten baantje moest toen worden opgeruimd. Aan het initiatief der Stichting Jeugdbelangen (There- sia) is nu het 'bezit van een prachtige en uitstekend geoutilleerde baan aan de Le Sage ten Broekstraat te danken. Op 9 oktober gaan de deuren voor de eerste maal op. Nicole Hassler en Wouter Toledo vertegenwoordigen daarbij het kunstrijden; een Neder lands en Belgisch selectie-team spe len een ijshock eywedstrijd en mevr. Haanappel - moeder van Joan zal aantreden met een balletgroepje van ijsdansers. WEER EEN KANS VERKEKEN I Kaatsheuvel heeft voor enkele d de internationale bekendheid gestaag r! loristisohe groepen uit vele landen Ul onze streek en plaats bezocht, dank - j prijzenswaardige gastvrijheid, 'die ling hen heeft geboden. Het natuurJn Efteling heeft de reclame die uitgaaf ARENHU3 niet deze gastvrijheid, zeer zeker immers, deze folkloristische groepTn straks, in hun eigen land terug, de l0 dragen over de genoten gastvrijheid prachtige sprookjes- en natuurpark de I ngeving zal zijn effect in de komende teling en de mooie omgeving. Deze reciaij. seizoenen ui* missen. m En wat deed de Middenstand wat Aj het V.V.V.? Waarom heeft men legenheid met aangegrepen om echt», doen? Of geldt reclame in het folkloristisch vlak alleen maar voor de Efteling W», heeft men er geen feestsveek van gei met b.v. een feestelijk in licht gestokensri; dag:koopavond. Immers vele buitenland» kennen de koopavond niet en is dit iets gineels. Kan dit alles niet of ontbreekthT voor de moed, of denkt men: het komt M wel goed. Laat men de handen ineen sfe en samenwerken om de vreemdelingen dustrie te bevorderen, daar kunnen *e i leen maar wijzer van worden. In de voor bije kansen heeft men wederom kunnen et varen dat Kaatsheuvel in trek is. We liggen midden in het natuuiscW De Efteling heeft een internationale fceteb. nis en bekendheid verworven en het is verantwoord dat de middenstand in t toeristisch verkeer zo'n passieve houM aanneemt. Dit alles noopt tot ernstig mfc ken. Er moet een goede organisatie ko» bestaande uit vooral belanghebbenden, in samenwerking met de overheid ter pi# se, die hiervoor ongetwijfeld te vinden moa zijn, en het bedrijfsleven, die het toerist bevordert, stimuleert, mogelijkheden scW contacten legt en onderhoudt, om zodoendi door een dienst te bewijzen aan het toerist Kaatsheuvel tot een toeristisch cent® maakt, waarmede velen zijn gebaat. Indien deze opzet goed geslaagd wonk gemaakt, zal Kaatsheuvel, naast de schoen- industrie, de vreemdelingen-industrie, ia te eigen voordele, erg dankbaar kunnen ziii Welke middenstanders zien het I wel in en durven initiatieven te nemen vu een goede toeristen-organisatie. Laten we onze kansen, die nu nogv« het grijpen liggen, niet onbenut en nodelom, ten eigen schade, verloren laten gaan. Thans tijd voor initiatief. EEN MIDDENSTANDER. Sollicitaties Grotestraat Wij Fobi Becl Sele Ook Con: Haa: Shel Grol Eerst naar I Schoonheids: voor ka: aanhangv L, Steens (rg. Smeelek ialwijk te ki teerste eiger dan de 1 siwwaarde. te te bevrt van di! Het nieuwe complex heeft in totaal 450.000 gulden gekost. De baan van internationale afmeting en 60 30 meter groot Het ijsoppervlak wordt verkrege door verdamping van ammoniak ii 20 km buizen, vlak onder het nen oppervlak van deze baan. Th a krachtige compressoren van elk W derd PK en ieder met een capaciteit thfijfïïl ieder van 280.000 calorieën stuwen de ammoniak door de buizen, zodanig dat het temperatuurverschil aan bet begin en 'het einde van het buizennet slechts een kwart graad bedraagt, iet geen een egale ijsvloer garandeert, een laagje staalbeton is op het wone beton aangebracht, zodat Ut vloer 'buiten de winter kan wordei gtbruikt voor alle mogelijke zomer sporten. De baan is omgeven door tribune; met een capaciteit van 3000 staan- en 450 zitplaatsen. Boven de ijsvloer zijn 96 lampen van elk 500 watt, gebit deld in viertallen, opgehangen, mei daartussen 24 luidsprekers. Het com plex wordt gecompleteerd door een kantine, kleedkamers, douches, etc, De exploitatie is in handen van k speciaal opgerichte Stichting Kunst ijsbaan Theresia. De opening van de baan betekent tevens een 'herleving van de oude Til- burgse I Jssportclub TYSC. Deze bi op de nieuwe baan 'haar ijshockeywed- strijden spelen; ook die voor de com petitie om de Cup der Lage Landen en voor die om de nationale titel. Daaraan doen ook mede Amster dam, Den Haag, Rotterdam en De venter. De KNSB heeft een aantal uren per week de -beschikking over baan voor de training van zui< schaatsenrijders. Overigens staat® baan uiteraard 'het publiek ter dienste. 'Ook al streeft men in Tilburg al jarenlang naar een overdekte kunst ijsbaan, momenteel was een onover dekte baan het enig bereikbare. The resia beschikte n.l. reeds over gronden en een gedeelte van de acco- modatie. Als aanvullende taak heen het bestuur van de Stichting zich M overkapping van de nieuwe baan ge- steld. (Volkskrant) van Bank lobeer onze b ie Appelbol] railaas. ssthuisstr. 10 arktstraat 2 Kaatsï De suède schoen die mooi blijft Water-afstotend Vederlicht Vuilwerend SCHOENEN Grotestraat 153, Waal# GECqm. p0NEERD "erkrijgb jjtoniusstraat

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 14