Scheidsrechter ontneemt Baardwijk een punt S.S.G. ie licht voor bikkelharde Spakenburgers WAALWIJK Stemmige viering zilveren ambtsjubileum Ds. WÊ Conti lOOf NEO wint van Roda Boys 1-0 Cor Herman kampioen vijfde klasse libre 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 OKTOBER 1964 Schaken Waspik Sprang-Capelle Een in het veld sterker Baardwijk heeft door enkele aanvechtbare be slissingen van scheidsrechter van den Akker één punt moeten afstaan aan Blauw-Geel. Reeds in de 5e minuut bracht H. Bruurmijn met een magnifiek schot de stand op 0 - 1, nadat even tevoren het doel van Blauw-Geel al aan een doorboring ontsnapt was, toen A. Mulders rakelings over kopte. In de 15e minuut werd een schit terende kopbal van de BI.-geel mid denvoor op even schitterende wijze door doelman H. van Geenen tot hoekschop verwerkt. Even later krijgt H. Bruurmijn de kans de voorsprong te vergroten, doch liggend op de grond weet de Bla-geel doelwachter het schot te keren. Hierna noteerden we nog een dui delijk handsgeval dn het strafschop gebied van Blauw-Geel. Een der ver dedigers keerde met beide handen 'n kopbal van A. Mulders. Appeleren hielp niet. De scheidsrechter zag hier in geen overtreding. Nadat H. Pulles de B.-geel doel man bijna had verschalkt met een ver rassende hooghal, grijpt A. Mulders zijn kans door bij 'n scrimmage de bal te bemachtigen en met een harde schuiver de stand op 0 2 te brengen. Dit was in de 40e minuut. In deze periode moest Ver- hoofstad wegens een blessure ver vangen worden door H. v. d. Lee en zag de Bl.-geel-middenvoor nogmaals een harde kopbal juist over de lat verdwijnen. In de resterende 5 minuten van de eerste helft zorgt de scheidsrechter voor de nodige sensatie, door eerst om onbegrijpelijke reden 'n magnifiek doelpunt van A. van Mosselveld af te keuren en even later tot ieders verba zing een onschuldig handsgeval van stopper van Gelder, nota bene bijna één meter buiten het strafschopgebied te bestraffen met een penalty. On- Een goed spelend NEO-elftal heeft haar eerste overwinning ver diend binnen. Het talrijke publiek heeft zaterdag weer van 'n goede en spannende wedstrijd kunnen ge nieten. Toen de zeer goed leidende scheidsrechter van 't Geloof NEO voor het eerst liet aftrappen zagen we 'n op en neer gaande wedstrijd. Na 10 minuten kreeg Roda een goe de kans, maar door goed uitkomen van doelman Vos werd deze voor de gasten ontnomen. Goed combine rend kwam NEO gevaarlijk voor 't doel van Roda-Boys. Rechtshalf Moonen die deze middag in grote vorm stak moest reddend in grij pen om erger te voorkomen. Na rust is NEO het meest in de aan val geweest, wel probeerden de Boys met enkele gevaarlijke uitvallen tot 'n doelpunt te komen maar de achterhoede had deze middag een goede kijk op het spel. 12 min. voor het einde kwam het enige en winnende doelpunt, uit een corner kopte rechtsbinnen Groenveld te gen de lat, de terugspringende bal werd door v. Vugt in het doel ge lopen. De laatste minuten verlie pen onder hoge spanning, maar het NEO-elftal gaf de overwinnig niet uit handen. De verdere uitslagen waren: NEO 2Wit-Zwart 33 Raamsdonk 4NEO 3 11 BRABANTS ZATERDAGVOETBAL. In de le klas van de afd. Brabant hebben nu 4 clubs de leiding Kogelvangers, Oni, Tholense Boys en Sprang 2. Wit Zwart volgt heen op 1 punt achtersaand. Opvallend is na een zwak begin de opmars van het kers vers uit de 2e kl. komende Tholense Boys. ONI bleef met 2-1 baas over WHS. In de 2e klas speelde het Eindhovense Rust Roest zich naar de top door een 5-1 viktorie op Good Luck. SSC 2 nestelde zich naast hen dank zij een verrassende 5-2 overwinning die de reserves boekten op Te Gunners 2 Breda. Uitslagen le klas: Vrederust - Kogelvan gers 0-6; Sprang 2-Wit Zwart 3-3; ONI- WHS 2-1; HNC-Thol. Boys 2-3; Olympia - Roda 3-3; 2e klas TSC - WHS 3-2; WN 2 - Seolto 2 2-3; SSC 2 - The Gunners 2 5-2; Good Luck 3 BWR 2-7; Rust Roest - Good Luck 2 5-1. 3e klas C: Raamsdonk - Sprang 3 1-1; Wit Zwart 2- ONI 2 0-3; The Gunners 4 - SSC 3 0-2; Dussense Boys 2 - PTT 2 2-5; Olympia 3 - Dussense Boys 1-1. 3e kl. D: Wit Zwart 4-ONI 3 1-6; HNC 2 - Wit Zwart 3 2-1; Rust Roest 2 - Beatrix 5-3; PTT Tilburg-HNC 3 6-1; Beatrix 2 - JPS 0-3. HNC - THOLENSE BOYS 2-3. Midvoor Qu-ist bezorgde Tholense Boys de leiding 0-1. HNC werd daarna sterker. Eerst was het Mandemakers die de Capelle- naren naar 1-1 school en vervolgens gaf Verduin met een prachtig schot HNC een 2-1 voorsprong. Tholense Boys herstelde zich en bij een snelle aanval van de Zeeu wen had rechtsbuiten Berrevoets succes 2-2. Tholense Boys sloeg na de rust opnieuw toe via rechtshalf A Schot, die profiteerde van een pass van Vijfinkel, 2-3. HNC zette er alles op de kansen te doen keren, maar doel man Potappel verdedigde zijn doel zo mag nifiek dat het 2-3 bleef. dariks 'hevige protesten van Baardwijk blijft de scheidsrechter bij zijn 'beslis sing. Dankbaar maakt Blauw-Geel van dit presentje gebruik en brengt de stand op 1-2. Na de hervatting komt Blauw-Geel in de 18e minuut op gelijke hoogte met Baardwijk. Bij een van de spora dische uitvallen van BI.-geel slaagt de linksbuiten er in met een onhoudbaar schot de stand op 2-2 te brengen. Ondanks de grote druk die Baard wijk in de resterende tijd op de BL- geel-defensie uitoefende bleef succes uit. De talloze kansen werden niet benut, terwijl de Baardwijk-defensie steeds op haar post moest zijn om de uitvallen van BI.-Geel te bezweren. Met gelijke stand kwam een einde aan deze enererverende wedstrijd. WaspikRight 'Oh 11 Zondag j.l. bevochten Right 'Oh uit Geertruidenberg en Waspik een moeizaam tot stand gekomen 11 gelijk spel. Hiermede kregen de be zoekers beslist wel iets te veel want qua voetbal toonde Weaspik toch echt wel wat meer klasse, met na me voor rust. Reeds na twintig minuten had de ze ontmoeting, die bepaald geen demonstratie van hoge-school voet bal was, beslist kunnen zijn. Was pik was voortdurend in de aanval, combineerde vaak aardig, maar mis te juist dat beetje geluk om tot doelpunten te komen. Zo dreigde er na 10 minuten een schot van Jos Smits op de kruising van paal en lat, terwijl ook een verrassende schuiver van Willy Vervoort na 'n goede combinatie in de 20e minuut 'n beter lot had verdiend. De voor sprong welke de blauw-witten na 35 minuten voetbal door 'n kop stoot van Paul Smits namen bleek achteraf niet groot genoeg en was op dat moment beslist meer in ge vaar was geweest dan dat van Was pik. Alleen de doelpunten beslissen de wedstrijd. Naarmate de strijd verstreek werd de wedstrijd iets forser en kwamen de Bergenaren meer op zetten. Uit een corner in de voor laatste minuut werd de gelijkma ker voor Right 'Oh geboren 11. White BoysJeka 22 Op het terrein van White Boys waren de supporters getuigen van een aantrekkelijk duel tussen de thuisclub en het Bredase Jeka. Bei de ploegen gaven zich tot het uiter ste en zagen ieder hun inspannin gen beloond met 2 doelpunten. Bij de rust sloeg de balans over in het voordeel van White Boys dat in de 20e minuut door Piet Kuyten de roos werd getroffen. Na een kwar tier spelen in de tweede helft wer den de bezoekers plotseling produc tief. Binnen drie minuten zetten zij hun 01 achterstand om in een 21 voorsprong. Weer twintig mi nuten later joeg de achterspeler van White Boys, Ben v. d. Bergh de verdiende gelijkmaker achter de doelman van Jeka. De uitslag gaf de verhouding juist weer. SPAKENBURG—S.S.C. 4—0 Nog steeds is SSC er niet in ge slaagd een overwinning te behalen. Nu hadden we dit zaterdag geens zins verwacht. Wanneer men in aanmerking neemt dat Spakenburg bij de koplopers staat en SSC dicht in de buurt van de rode lantaarn dragers huist, kan men niet ver wachten dat aan het IJselmeer pun ten te verdienen zijn. Toch hebben de Geel-Zwarten daar aardig partij weten te geven. Vooral in de eer ste helft waren ze zeker niet de minderen. De kans heeft er toen in gezeten om zelfs een voorsprong te nemen, maar de voorhoede faalde volkomen, vooral de buitenspelers waren uiterst zwak. Binnen het kwartier kreeg links binnen v. Rooijen een goede kans maar gleed onderuit, zodat dit niets opleverde. Na een half uur spelen volgde echter een goede aanval van Spakenburg over links, waarna de voorzet door Hijnen die de gevaar lijkste man bleek te zijn, met een kopstoot wordt afgerond. 5 Minu ten later passeert dezelfde speler de verdediging op rechts en schiet an dermaal raak. De gasten hebben daar ondanks hun aanhouden geen antwoord op. Met deze stand breekt de rust aan. Na de thee neemt Spa kenburg het spel in handen en krijgt de verdediging van SSC het zwaar te verduren. 20 minuten blij ven ze nog staande maar daarna volgt een min of meer gelukkig doelpunt van Spakenburg via de binnenkant van de paal door hun linksbinnen. M. v. d. Schans gaat nu de verdediging versterken om de uitslag dragelijk te houden. Toch weet Hijnen de hattrick te verrichtten. Dit gebeurt 10 minuten voor het einde bij een goed schot op doel, dat wel door Spierings wordt gestopt en weggeslagen, maar daarna weer oerhard wordt inge schoten, 40 dus en dat is tevens de eindstand in deze ontmoeting die gespeeld werd op een slecht terrein met slechte accomodatie, onder leiding van scheidsrechter Stevenhagen. SSC 2 heeft het tegen The Gun ners goed opgenomen, wat resul teerde in een 5-2 overwinning. Langstraat I, het competitieteam bestaan de uit schakers van de schaakverenigingen Waalwijk en Sprang-Capelle, speelde j.l. za terdag haar eerste wedstrijd in de le klas van de N.-Brab. Schaakbond tegen OSV uit Oss. Langstraat I, vorig jaar kampioen in de 2e klas, wist deze wedstrijd met 7 - 3 in haar voordeel te beslissen. De gedetailleerde uitslag was als volgt: OSV I Oss-Langstr. I: Bord 1 R v Tienhoven-D Pullens 0-1; 2 P Prinsen-Geerlings - T Rijken 0 - 13 F v Tienhoven - M Goudberg !4>-M>; 4 Th San ders - W Goedhart 0-1; 5 G v Dijk-C Qui- rijns V2-V2; 6 H v Duijvenbode - P Kuijsten 1-0; 7 Th v d Heijden - J Pullens 0-1; 8 L v d Valk A de Munnik 0-19 W Botden 1. Pols 0-1; 10 H Scheijgrond - A Elsman 1-0; einduitslag 3-7. Het is begrijpelijk dat deze eerste wed strijd in de le 'klas NBSB door de Langstr.- spelers met 'n zekere angst tegemoet gezien werd. De vraag was: Zou het spelpeil be langrijk hoger zijn dan in de 2e klas? Het Was Pullens die ons team een belangrijke steun gaf, door als eerste zijn partij te win nen. Superieur openingsspel leverde hem maar liefst een volle toren op, waarna de rest huilen was. Een verliespartij aan bord 10 bracht de stand weer in evenwicht. Na ongeveer 1 Va uur spelen was de stand dus 1-1 met de volgende bordstanden: 1 Po sitioneel overwicht voor D Pullens; 2 idem voor T Rijken; 3 M Goudberg 'n pion kwijt; 4 Gelijke kansen; 5 Ontwikkelingsvoor- sprong voor C Quirijns; 6 Gelijke kansen; 8 Vuurwerk; 9 Overwicht voor L Pols. A de Munnik speelde in zijn gebruikelij ke wild-west stijl de tegenstander onder de tafel en bracht de stand op 2-1. De beslis singen kwamen daarna in snel tempo binnen: C Quirijns maakte remise; T Rijken weer legde een offercombinatie, offerde de dame en zette zijn 'tegenstander mat; L Pols speel de zijn stelling met geduld en zonder risico naar winst; P Kuijsten verloor een goed- staand eindspel, hetgeen we van hem aller minst gewend zijn. M. Goudberg wist door taai volhouden zijn tegenstander remise af te dwingen. Stand na ongeveer 4 uur spelen 5-3 in 't voordeel van Langstraat 1. Aan bord 1 had D Pullens zijn positioneel voor deel in het moeilijke middenspel weten te behouden. Een blunder van zijn tegenstan der kwam hem echter uitstekend van pas, hij won een stuk en na een 5-tal zetten de partij. Na 5 uur spelen maakte W Goed hart gebruik van de overbelaste positie van de witte dame, offerde een toren, ontliep wat schaaks en won de partij, waardoor de eindstand 7-3 werd. Een prachtige pres tatie van Langstraat I, waardoor de toe komst hoopvol tegemoet gezien kan worden. Schaakvereniging Waalwijk heeft iedere woensdagavond haar clubavond in hotel De Twee Kolommen. Belangstellenden zijn van harte welkom. MOOIE DAG VOOR PASTOOR OOMENS Pastoor Oomens van de nieuwe Bernadette-parochie heeft vrijdag een eerste mijlpaal bereikt: de vlag ging in top voor het bereiken van het hoogste punt van de noodkerk. Deze verschijnt in het uitbreidings plan Laageinde, waar de woningen, die de N.V. Cordam in opdracht van de gemeente Waalwijk bouwt, zeer goede vorderingen maken. Dit in te genstelling tot het project van de Exploitatie Maatschappij Schevenin- gen, dat na een snelle start bijna geen vorderingen meer maakt. Niet temin verwacht de E.M.S., dat de eerste woningen van de 246 in aan bouw zijnde betrokken kunnen wordgn vóór dew inter. RODE KRUIS: VIJFTIG JAAR De Waalwijkse afdeling van het Rode Kruis bestond zaterdag 50 jaar. De afdeling werd in de eerste dagen van de eerste Wereldoorlog opgericht om de Belgische vluchte lingen te helpen. Ook in de Tweede Wereldoorlog was de Waalwijkse afdeling actief. Tot de afdeling Waalwijk behoren ook de plaatsen Drunen, Waspik en Sprang-Capelle. Men houdt zich thans bezig met het Welfare-werk,, het inzamelen van tijdschriften, de organisatie van bloedtransfusie dienst (450 donors) en de 20 actieve leden van de colonne zijn altijd pre sent bij sportwedstrijden, het uit stapje van de Ouden van Dagen en andere evenementen. Om altijd paraat te zijn, houdt men regelmatig oefeningen in de vroegere Levensschool in de Sta tionsstraat. De afdeling telt momenteel 1500 leden. Notaris Peters is thans voor zitter. Burgemeester Teijssen is ere voorzitter. Dokter de Blois is co lonne-commandant. Op 8 mei 1965 wordt het vijftig jarig bestaan gevierd. Dan zullen alle Brabantse afdelingen vaneen Rode Kruis-dag naar Waalwijk ko men. Er zal bovendien een feest avond voor de actieve leden van de afdeling op touw worden gezet. WORDT W.A.M.I. OPGEHEVEN? In de afgelopen maanden zijn er besprekingen gevoerd tussen de Coöperatieve Zuivelfabrieken te Waalwijk (WAMI), Drunen, Sprang- Capelle en Den Bosch, ten einde te geraken tot een vergaande vorm van samenwerking. Op bestuurs niveau is inmiddels overeenstem ming bereikt. Aan de op 12 en 13 oktober 1964 te houden algemene vergaderingen van betrokken Coö peratieve Zuivelverenigingen, zul len de voorstellen tot fusie worden voorgelegd. De besturen zijn unaniem van mening, dat deze fusie in verband met de voortschrijdende technische ontwikkeling in de zuivelindustrie noodzakelijk is. Er zal ook worden gestreefd naar concentratie van de productie. Dat zal betekenen, dat de productie van de WAMI in Waal wijk zal worden overgeheveld naar de „St. Jan" in Den Bosch. Omtrent de mogelijke konsekwen- ties voor een klein gedeelte van het personeel vindt overleg plaats met de vakbonden. BOLTINI ECHT OUDERWETS CIRCUS Circus Boltini, dat door de moei lijkheden in Antwerpen een tournee door Nederland organiseert, heeft 't afgelopen weekeinde enkele succes volle voorstellingen in Waalwijk gegeven. Ondanks de concurrentie van het Grand Gala du Disque op zaterdag avond, was ook tijdens de gala voorstelling het circus goed gevuld. Van de nummers, die in een vlo+ tempo werden afgewerkt, viel voor al het optreden van de 62-jarige Marfa La Corse erg in de smaak bij het pübliek. De beide dochters van Toni Boltini, Josette met haar ra zendsnelle voeten-evenwichtswerk en Antoinette met haar paarden, oogstten ook veel bijval. De Eduar- dini's - de dwergen - zorgden voor prettige intermezzo's en ook de paardennummers brachten de han den van het publiek op elkaar. Al met al een echte ouderwetse circusvoorstelling, waarbij we de slordigheden in de presentatie gaar ne bereid waren te vergeven. TALEN S -PRIJ S De Talens-prijs stelt jaarlijks kunstenaars en tekenleraren in de gelegenheid deel te nemen aan een wedstrijd, waarbij een schilderij of een aquarel kan worden ingezon den. Er waren dit jaar 675 inzendin gen. Via een tussenselectie van 40 werken, werden tenslotte de twaalf beste gekozen voor een mobiele tentoonstelling, die door geheel Ne derland zal trekken. Tot de twaalf beste inzenders be hoort Bernhard Hens uit Waalwijk. Handboog E.M.M. Waalwijk KAPPERSDUO WINT ZESDAAGSE De laatste dag van de zesdaagse is in grote spanning verlopen. Nie- mand slaagde er echter in het intus sen befaamd geworden kappersduo OrbanHombergen van de eerste plaats te verdringen. In de eerste ronde van de zesde dag hebben dat T. van Bavel en W. Heeren gepro beerd, maar zij kregen geen kans. In de tweede ronde opnieuw een poging van deze twee, maar Orban en Hombergen zorgden er hoogst persoonlijk voor dat er geen onge lukken konden gebeuren. In de derde ronde probeerden Or ban en Hombergen het zelf nog eens, maar de rest van het veld stond ook hen geen escapades toe. In de laatste ronde was het kop pel H. de Jong-Dr. Verhoeven toon aangevend. Echter op het beslissen de moment gingen de zenuwen par ten spelen en tenslotte lagen alle koppels weer bij elkaar. Dat bete kende, dat voorzitter M. v. d. Mee na afloop met een passend woord de volgende uitslag kon bekend ma ken: 1 Orban-Hombergen 1265 p. 2 A. Pullens-C. van Gorp 1218 p. Op een ronde: 3 Gloudemans-A. v. Rooy 1353 p. 4 P. van Bavel-W. Heeren 1320 p. 5 C. v. Herp-Th. Verhoeven 1311 p. 6 H. Verhoeven-mevr. v. Herp 1302 p. 7 M. Pullens-H. v. d. Mee 1273 p. 8 A. Leijtens-P. v. Breugel 1264 p. 9 H. de Jong-Dr. Verhoeven 1253 p. TOERISTISCH RECORD IN M.-BRABANT Midden-Brabant heeft het afge - lopen seizoen op toeristisch gebied weer een record gebroken. Het sprookjes- en ontspannings park de Efteling, dat nu weer ge sloten is, trok meer dan 1.100.000 bezoekers. Er waren dagen bij, waarop er meer dan 25.000 kaartjes werden verkocht. Het Hoefsven in Waalwijk had er ongeveer 300.000; het Oisterwijkse Natuurbad Staal- bergven telde 182.000 bezoekers en het zwembad van de Efteling kreeg er 140.000. Het Tilburgse Dieren park nadert de 200.000 en de nog niet zolang geleden geopende Beek- se Bergen hadden reeds bijna 100- duizend gasten. Ook 'het aantal overnachtingen nam in dit gebied enorm toe. Over de gehele lijn is er een stijging van meer dan 10 procent geconstateerd. Gevonden: Pink (koe), rode step, paar da- sleutel, leerboek Duits, witte meis- pesschóen, Schotse collie (reu) blauwe zijden sjaal, paar dames handschoenen, bankbiljet, kinder- portemonnaie. Verloren: Blauwe jongenstrui, groene step, paar regenpijpen, ziekenfondskaart, regenbroek, 3 bankbiljetten van f 25.- en 1 van f 10.-, bruin kinder schoentje, zwarte portemonnaie met inhoud, zwarte hoed (baretmodel). AGENDA Theater Musis Sacrum Mr. Vlubber ,de vliegende school meester. Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen" Zondag 12 uur: repetitie voor da mes en heren Oefening en Vermaak RECTIFICATIE In de advertentie kinderwagen te koop moet het adres zijn v. Assen- delftstraat 9 en niet 45a. Voor Ds. J. Vink, zijn echtgenote en kinderen, is zaterdag 3 oktober een onvergetelijke dag geworden. In een uitermate stemmige feest dag is Ds. Vink in de bloemetjes ge zet. Zaterdagmiddag vond in de Ned. Hervormde Kerk een druk bezochte kerkdienst plaats. Tijdens deze dienst heeft Ds. Vink zelf gepredikt onder het motto "Soli deo Gloria", alleen aan God komt de lof toe. Als tekst koos Ds. Vink; 2 Cor. 5 29 „Wij dan als "gezanten van Christuswege, wij bidden U alsof God door ons bad, laat U met God ver zoenen". Na de druk bezochte kerkdienst was er in de Ireneschool een nog drukker bezochte receptie. Tijdens de receptie werd achtereen volgens 'het woord gevoerd door Ds. Breeuwsma, die de leiding van de re ceptie had en die tevens het woord voerde namens de Kerkeraad en de Kerkvoogdij van Besoijen, Ds. W. E. Heijboer, assessor van de classis Heusden, die namens de classis sprak, Ds. Le'kkerkerker uit Loon op Zand voor de ring Waalwijk, Burgemeester J. L. P. M. Teijssen en mej. Van Veen, de directrice van het Bejaardencen trum Samarja, die samen met enkele dames van het centrum een geschenk aanbood. Onder de aanwezigen waren ook een 20-tal familieleden van Ds. en Mevr. Vink. Oog de gemeenten waar Ds. Vink eerder zijn ambt heeft uitge oefend waren op de receptie aanwe zig een deputatie van niet minder dan 16 personen uit Stad aan het Ha ringvliet (eerste standplaats van Ds. Vink), o.l.v. Ds. van Waveren, bood een fiets aan en Ds. H. Kraaij van Zuid-Beijerland, die met een hele bus gemeentenaren naar Waalwijk was gekomen, overhandigde Ds. Vink na mens de tweede gemeente waar deze had gewerkt, een enveloppe met in houd.. Ds. P. van Galen uit Hilversum, vriend van de jubilerende predikant, voerde tijdens de receptie ook nog 't woord. Bij 'het binnentreden van de zaal waren Mevr. Vink bloemen aangek, den door mej. Ada de Jong. 'Op de receptie merkten we verder op alle dominees uit de Ring \yaij wijk en vertegenwoordigers van a[e kerkeraden uit de ring, Burgei van Dijk uit Wijk en Aalburg, bestuur van 'het Willem van Oranje! college vertegenwoordigde, alle hoof. den van scholen, dokter De Blois 'ea echtgenote en mej. Gedden en kape. laan van Gastel, namens de R| Huishoudschool. De Evangelisafg van 's Bosch en Breda zonden even- eens vertegenwoordigers. In de avond was er een samenkom,; van de gemeenteleden en van plaat, selijke verenigingen. Namens de ka- keraad bood de 'heer M. van Beek te, prachtig boekwerk aan, getiteld: "Dj. cumenta Reformatoria", over de ge. schiedenis van de Kerk en de Theo. logie sinds de reformatie. Door gemeenteleden werd «1 Jaarsma kolenhaard aangeboden. De kleine meisjesvereniging "tal. tha Krimi" bracht in 'n bijzonder lied op originele wijze haar gelukwens over. De heer A. de Jong bood de Chr. Besturenbond een bon aan, terwijl namens de gymn. stiekvereniging Kracht en Vlugheid de heer A. Vrij het woord voerde, Onder de aanwezigen troffen' nog aan de heer H. Kerst uit Sprang. Capelle, vele jaren bestuurslid van di Chr. H.B.S. en de Chr. B.L.O, school. Aan het slot van de avondbijeei komst werd nog het woord gevoei door de president kerkvoogd, de hit M. Wijnands, die de stichting bekend maakte van een fonds voor eenniem verenigingsgebouw. Daarna sprak Ds. Vink nog dankwoord namens vrouw en kinde ren en met het zingen van Psalm 75 1 werd leze avondbijeenkomst éneen mooie dag voor Ds. Vink en zijn fa milie besloten. Vrijdag 2 c ddelingen Vt 1 Spor lijk de jas Zoal seal «arvoor de instraal wer> Na een in wdeAUS' is deze avon Je heer Verh gesproken. Na he' per lom te hebbe it heer Verh plet'bedrijf tooi eigen S tens de uitbe ering over 1 Na de off stemming er eest eenmaa itrddoor de let woord g' let om een huldigen, èeffin in d „...lijk l2' rotonden. In zijn tos Verhulst haa en plicl lijzei, steeds ifgedwonger mej. Ve huwelijl wilde alle gi misstaat toe Als blijk ps 1 aten, 1 zij stee over buist haar bl Ier couvert. Na de hee let woord ge van Dn Aansluitend leer Verhuis i voor zi jaaid", pree Verhoeven o Hiking, die lok het feit leel uit Drur tees dat zij isardeerd w Kapelaan van Gastel wenst mevrouw Vink en dominee Vink geluk District Waalwijk K.N.B.B. Na een bijzonder spannende eind strijd is de heer Cor Herman, van b.v. Ons Genoegen, kampioen ge worden in de vijfde klasse libre van het districtWaalwijk van de KNBB. Behalve spannend waren de wed strijden, die door de b,v, Centraal o. 1. v. de heer Theo Timmermans uitstekend waren georganiseerd, ook sfeervol. De voorzitter van het dis trict, de heer Piet van Engelen, reikte onder 'n toepasselijk woordje voor ieder der spelers, de prijzen uit. Tevoren had hij de heer M. Leenheers bedankt voor de prettige sfeer en het ter beschikking gestel de materiaal en de organiserende vereniging voor het voortreffelijke werk. De heer Cor Herman, die 't tour- nooi op zijn naam wist te brengen, had bovendien 't hoogste algemene gemiddelde (1.19) en het partij gemiddelde (1.72). De heerv. d. Oever bracht de hoogste serie zijn naam. De eindstand was car. brt. h.s. gem.w.f C. Herman 340 287 7 1.19 L. Mulder 334 348 8 0.96 C. v. Duyl 342 302 9 1.13 J. Hamers 287 327 9 0.88 H.v.d.Oever 328 344 11 0.95 f W.Sprangers 269 337 8 A.v.Hilst 279 384 6 0.74 A. de Roos 290 378 7 0.77 1 VOLLEYBAL. Het weekeinde was voor Atak weer bij zonder succesvol. Met groot machtsvertoon versloeg het eerste team het Tilburgse Tor nado met 2-0. De setstanden spreken hier voor zich: 15 3 en 15 5. Atak 2 won eveneens met 2-0 van Odulphus 5, terwijl Atak 3 met 2-1 zegevierde over Ded Stars. JEUGDTOTO ATAK De inleg in de jeugdfoto van Atak bedroeg deze week f 409,90. De le prijs f 61.49 ging naar J. Kamp Schotse Hoogl.str.; de 2e prijs f 40,99 moest in drieën worden ge deeld en ging naar C Kamp Benedenkerk straat, mevr. Schoemans Wilhelmdnastr. te Waalwijk en W. de Hond Julianastr. die elk f 13,6 kregen en de 3e prijs f 20.49 ging naar H Verschuren Benedenkerkstr. 16. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DUITSE SOLDAAT GEV0NDP Bij graafwerkzaamheden voor aanleg van éen brug is bij de tussen de Oude en Bergse Maas de gemeentet Sprang-Capelle, 1 skelet gevonden van een 011? soldaat die tijdens de Tweede v reldoorlog daar werd begraven, Duitse afkomst werd bepaald de resten van kledingstukken van Duitse makelij bleken te. Ook een koppel en enkele pan met munitie werden op het s felijk overschot gevonden. De r blijfselen van de gevallen Du zal op een van de beide kerkh te Sprang-Capelle worden begr De mogelijkheid wordt niet gesloten dat gedurende het P nog meer skeletten zullen wo blootgelegd. - Boac, de Engelse luchtvaart- schappij gaat 3700 werknemer» a stoten. Gemeente liny v. d Ter geleg jubileum a Lager le heer M op hai door de scl het Waalv (tevens set In de ve school aan T-morgens plaats dooi oudercomrr het jubilert was van ««vrouw 1 ®en aange le kindere pamma af en dans, v Heijden en genoten. Tussen h loor de v tommissie, 'W aan he !>i dank waarop de tog aan d Namens d v® Gamir tau aan, ■tens de missie een Namens de onderwijs loor de v *Ï1 namei hoofd van tocht do' lie de leic

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 6