wAAlwijkse en LanqstRAAtse coupant I VLIJMEN FILMJOURNAAL Musis Sacrum Luxor De kwestie Tsjombe Sfassar i van-donderdag tot-donderdag Nieuwkuijk il£CteeVrihet Mgr' Zwij- modelhoeden meubelexpositie vragen brillen Drunen bekroning Damesmode Tilburg TWAALF MAANDEN VOOR Th. v. EYCK nieuwe mogelijkheden voor gezellig, stijlvol wonen op onze grote Top-Form u bent dagelijks van harte welkom bij VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 85e JAARGANG No. 79 De fcho van het Zuióen Uitgever laalwiiksche Stoomdrukkerij Antoon Tie! en Hoofdredacteur: JAN TIELEN öiionummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 .bonnement mnd. (1.00 5 ct. inc.k.) 1.00 kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) IjAdvertentieprij s11 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tariel Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" P.V. DE REISDUIF. In café H. Boom-v. d. Wiel hield de Posldrirenvereniging De Reisduif haar landvergadering. Na een welkomstwoord fan de voorzitter, presentie en notulen, ham een voorstel ter tafel: een aparte ver eniging voor junioren. Jonge postduivenlief- tebbers kunnen daarvan lid worden tot 17 jaar. De juniorenclub zal onder leiding staan van enkele leden van De Reisduif. Om de islen voor de jeugdleden zo laag mogelijk houden zal een laag inleggeld worden ge leven en zijn de junioren verder vrij van alle kosten. Om de nieuwe vereniging haar bestaansmogelijkheid te geven, zal jaarlijks 0 bedrag uit de verenigingskas van De Reisduif worden gegeven om de kosten voor js jeugdleden zo klein mogelijk te houden. De jeugd krijgt een eigen vliegprogram- >a met wekelijks prijzen en aan de wed- vluchten zijn kampioenschappen verbonden. er voor dit idee bij de jeugd belang- bestaat, blijkt wel uit het feit dat 15 jeugdleden als lid opgaven. KAMPIOENSCHAPPEN DE ZWALUW 1964. Vitesse duif kampioen: 1 Arn Dekker; 2 II vBokhoven; 3 H C de Laat; 4 M Nicols, 1 j Merkx. Vitesse Hok kampioen: 1 K Kivit; 2 H C Je Laat; 3 J v d Wiel; 4 M Libregts; 5 Gebr de Vaan. Midfond duif kampioen 1 K Kivit; 2 H 3 G v d Hout; 4 P v Bers; 5 K Hok kampioen: 1 K Kivit; 2 P trs; 3 H v Beijnen; 4 H C de Laat; 5 v Engelen. Fond duif kampioen 1 M Nicols; 2 Th ;Bokhoven; 3 Gebr de Vaan. Fond bok kampioen 1 Th v Bokhoven; IM Nicols; 3 M Libregts. Jonge duiven duif kampioen: 1 M v Hees- lijk; 2 J de Vaan; 3 M v Heeswijk; 4 H huwen; 5 J v d Dungen. onge duiven hok kampioen: 1 H Zeeu- i; 2 J de Vaan; 3 M v Heeswijk; 4 J v Viel; 5 Jo Merkx. onge duiven Fond duif kampioen: 1 M Nicols; 2 H C de Laat; 3 Arn Dekkers. Nivluchten duif kampioen: 1 L Parijs; 2 lit Heeswijk; 3 A v d Heijden. VOETBAL. VLIJMENSE BOYS - BUDEL. Zondag spelen de Vlijmense Boys weer ■is een thuiswedstrijd en wei tegen Budel, iat op het moment de 2e plaats inneemt op feranglijst. Door de mooie overwinning van liBoys zondag staan zij nu op de 4e plaats. Daarom wordt zondag in Vlijmen de grote itiijd verwacht, wat zullen de Boys tegen 't Budel presteren. De Boys draaien tot goed mee en het ziet er naar uit dat '5 in de 2e klas mee kunnen, maar of zij slaat zijn in de kopgroep te blijven, zullen rij zondag tegen Budel moeten bewijzen, fs, met de zelfde animo als zondag; de diging was weer volledig met stopper fepstraten en het was vanaf het begin te rerlen: meer zelfvertrouwen. Boys, zo zon- fe weer en probeer de puntjes thuis te aden. Supporters, zondag thuis zeker pre en om uw favorieten aan te moedigen. Aanvang half drie. Boys succes! SCHERPSCHUTTERSVER. JULIANA. De Vlijmense scherpschuttersvereniging Juliana bond de strijd aan tegen het Vlij mens Politiekorps. Burgemeester L. Schweit zer versterkte het politiekorps en toonde zich een waardig schutter. Na afloop van de wedstrijd, waaraan 30 schutters deelnamen, bood de voorzitter van Juliana aan adjudant Vierboom een statuette aan. De uitslag was als volgt: 1 Versteijnen; 2 W v Wijk; 3 L Schweitzer. Zondag kwam Juliana in een wedstrijd uit tegen Herpt. Hiervan luidt de uitslag: 1 Henk Pullens; 2 A v Nieuwkuijk; 3 M v Beijnen. VISCLUB DE HUT. Zondag 11 oktober maandvergadering van de Visclub De Hut dn café H. Boom-v d Wiel. Belangrijke agenda. Trouwe opkomst verwacht. Aanvang 7 uur. UDEXPO 1964 Op het Plein te Vlijmen, waar de Udex- po plaats zal vinden, wordt met man en macht gewerkt om op tijd klaar te zijn, de tenten zijn reeds opgebouwd en nu komen de zakenlieden om een prachtige stand op te bouwen, alles bijeen grote bedrijvigheid. De vermakelijkheidstentèn wachten op de gasten. Zaterdag 10 okt. om 5 uur zal de opening plaats hebben door Burgemeester mr. Schweitzer. De harmonie 'Concordia zal voor de opening een muzikale rondwande ling maken. Zaterdag zijn de vermaakcentra van 6 tot 11 uur open. Zondag 11 okt. van 2-11 uur. Zaterdag en zondag is er in de grote tent gelegenheid tot dansen. Prima orkesten. KORFBALCLUB NEVER DOWN. Voor district Midden-Brabant speelde Ne ver Down I thuis tegen Topsi. De Vlijmense dames speelden een goede wedstrijd, maar waren niet opgewassen tegen het sterke Top si, 1 - 0. Never Down 2 - Topsi 2 1-1. Never Down B - Topsi 2-0. CUIJK EN NIEUWKUIJK. In het september-nummer van het maand blad Met Gansen Trou", van de heemkun dekring Onsenoort" (abdij Mariënkroon te Nieuwkuijk), staat een interessante beschrij ving „Relatie tussen Cuijk en Nieuwkuijk". Drs. H. B. M. Essiiïk, streekarchivaris van het land van Cuijk schrijft hierin 't vol gende Het in de Langstraat tussen de dorpen Drunen en Vlijmen gelegen dorp Nieuw kuijk, waar ik vrij goed bekend ben en waar ik veel kom, heeft zijn naam te danken aan Cuijk. De ingezetenen Van dit dorp en de bewoners van Midden- en West-Brabant als mede van het voormalige Hollandse Land van Heusden en Altena, spreken nooit van Nieuwkuijk, doch steeds van Cuijk, soms met een ietwat langgerekte ui-klank. Heeft men het daar over Cuijk, dan spreekt men steeds over Cuijk aan de Maas. In het he dendaagse Nieuwkuijk is nog steeds een Cuijkse invloed te bespeuren. Komend van Vlijmen of van Drunen zal het eenieder op vallen dat Nieuwkuijk een zeer brede, bou levardachtige straat heeft. In de (.ndere Langstraatse dorpen, Waalwijk inbegtepen, zijn de straten naar onze moderne 20e eeuw- se „gemotoriseerde" begrippen nogal smal te noemen. Doordat ik in Nieuwkuijk nogal wat vrienden en bekenden heb zitten, heb ik steeds de neiging gehad iets te publice ren over de banden tussen Cuijk en Nieuw kuijk. Een artikel van de bekende genealoog B. W. van Schijndel dn het tijdschrift „Met Gansen Trou" onder de titel: De heren van Onsenoort, met aantekeningen betreffende de heren van Nieuwkuijk, is nu voor mij de naaste aanleiding om iets te gaan vertellen over de 'banden van Cuijk, liever van de he ren van de stad 'Grave en het Land van Cuijk met Nieuwkuijk. Laten we eens een dikke zes eeuwen terug gaan. Heer Willem van Cuijk, zoon van Jan v. Cuijk en vrouwe Jutta van Nassau (een ver re bloedverwante van onze 'huidige vorstin Juliana, barones van de stad Grave en het Land van Cuijk, was gehuwd met vrouwe Sophia van 'Gimmenich, vrouwe van Hoog straten. Deze vrouwe van Hoogstraten had ook goederen van de 'hetroig van Brabant in leen in een territorium, dat later Nieuw kuijk genoemd zou worden. Heer Willem v. Cuijk, die nimmer heer van de stad Grave en het Land van Cuijk is geweest, wijl hij stierf voor het overlijden van zijn vader, Jan I van Cuijk, met vrouwe Sophia van Gim- menick, heer van Hoogstraten en ook heer van bepaalde in het later te noemen Nieuw kuijk gelegen goederen. Jan III van Cuijk als heer van Hoogstraten, Jan I van Cuijk en zoon van voornoemde Willem en Sophia wordt in het leenregister van de hertog van Brabant omstreeks 1312 vermeld als heer van Hoogstraten en als gr'ondheer Ny een Cuyc. Deze Jan III van Cuijk huwde ver moedelijk om politieke redenen met vrouwe Catharina Berthout. Door dit huwelijk wordt hij niet alleen bezitter, maar ook nog eige naar van nog andere in Nieuwkuijk gele gen goederen. Kennelijk is Jan III van Cuijk, de heer van de stad Grave, het land van Cuijk, de „vrijheid" en het land van Hoogstraten en van het territorium Nieuwkuijk, er op uit geweest zijn invloed te vergroten. Een po litiek, die zijn nazaten uit de dinastie van Cuijk niet hebben weten waar te maken, wijl het vorsten op hoogadelijk geslacht van Cuijk op den duur degradeerde tot een ge slacht van lagere adel, ja zelfs tot een ge slacht van gewone burgers. MR. VLUBBER, DE VLIEGENDE SCHOOLMEESTER Ned is een jonge professor, die zo vol ijver de natuurwetenschappen 'be studeert, dat al tot tweemaal toe ver geten is om zijn bruid naar het altaar te begeleiden. Hij weet wel dat bij naar de kerk moet voor de trouwerij, maar hij kan nog net even in zijn la boratorium komen, om nog eens even dit buisje te vullen en bet 'boven een vlammetje te houden. Op dat ogen blik is er een luide ontploffing te ho ren, waardoor Ned buiten westen raakt; dit is de reden waarom zijn toe komstige vrouw ten tweede male al leen voor het altaar staat. Als hij ech ter weer uit zijn verdoving ontwaakt, realiseert Ned zich dat hij nog steeds in leven is, dat hij een enorme uitvin ding heeft gedaan en dat hij nog moet gaan trouwen. Dit kan nog wel even wachten naar zijn mening en hij gaat direkt aan de slag om zijn uitvinding verder aan allerlei testen te onder werpen. Hij noemt het goedje "Vlu'b- ber" en het blijkt goed te zijn om din gen gewichtloos te maken, waardoor er dan met die dingen gevlogen kan worden. Nu gebruikt onze prof zijn Vlub- ber in zijn oude auto, waardoor hij als enige man ter wereld een vliegen de auto 'bezit. Met deze vliegende niet gedronken mag worden. Geluk kig heeft Peter nog een fles wiskey, die al spoedig zijn inhoud kwijt is. Om de flauwe smaak wat weg te spoelen, drinken de mannen een flink glas water uit een karaf die door ka mermeisje is binnengebracht, die toch voor gin heeft gezorgd en deze nu in de karaf heeft gedaan. De gevolgen van de gemengde gin en- wiskey blij ken de volgende morgen, wanneer 't tweetal geïnstalleerd wordt in zijn nieuwe functie. Hun pakken blijken te zijn verwisseld en nu loopt Peter in Toms uniform en Tom in het zijne, waardoor de verkeerde personen naar de verkeerde plaatsen worden ge bracht om in hun fnctie te worden verheven. De twee weten zich heel huids door de perikelen die dan vol gen te slepen en er zelfs nog een bruidje uit mee te brengen. Zondagmiddag 3 uur, toegang a.l. ^_T7 vdn OPTIC1ËN - WAALWIJK van i f„„te yeghel is met ingang A P j 1965 benoemd drs. is en J3el leraar geschieden- «uin Z or aan het RK- Ly- homas a Kempis" te Zwol- Wtphm' Wiel werd °P 19 aPrü 1951 ivwt geboren en is vinds üet kinrio te Zwolle- Hij heeft liegen, resp. van 10, 8, 5 en Het met ,im r ifYerhoeven behaalde iig ie i, t! Sj.e" °P de Bondsvee- i!«illenH0 waai-aan in ver- toeiPnT.categoriën 500 stuks eernamen, de kampioens- Prijs in rl/N „Y' rvcniipiucua- n afdeling melkgevende Hoofden en vertegenwoordigers van de Afrikaanse Staten op de con ferentie van niet-verbonden staten in Cairo 'hebben dinsdagmiddag, tijdens een korte vergadering, besloten pre mier Tsjombe van Kongo niet tot de conferentie toe te laten. Blijkens een bekendmaking van 't algemeen secretariaat van de confe rentie acht men Tsjombe's aanwezig heid ongewenst, zolang de commissie voor Kongo uit de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid 'haar taak niet op bevredigende wijze zal 'hebben uitge voerd. Wel kon men toestaan dat presi dent Kasavoeboe aan de conferentie deelneemt. Premier Tsjombe werd dinsdag, on middellijk na zijn aankomst uit Athe ne, door de Egyptische autoriteiten naar een villa overgebracht. De Kon golese afvaardiging, bestaande uit 40 personen, en een groepje 'buitenland se persvertegenwoordigers werden naar een hotel in Caïro vervoerd. Voor 'het zover was waren zij aan een paspoortencontrole onderworpen die 5 uur in beslag had genomen. President Kasavoeboe heeft inmid dels een protest gericht tot de, voor zitter van de conferentie van niet-ver bonden staten. "Ik kan niet toestaan dat de verte genwoordigers van bepaalde landen zich het recht aanmeten, de Konge- lese republiek de samenstelling van haar delegatie te betwisten, iets wat uitsluitend het oppergezag van een staat aangaat", aldus Kasavoeboe. 'Hij zei deze houding in strijd te achten met een van de grondbeginse len van de niet-gebondenheid, te we ten het niet tussenbeide komen in aan gelegenheden van lid-staten. Uit kringen in de omgeving van de Kongolese premier werd vernomen dat Tsjombe dinsdag een brief aan president Nasser beeft gezonden, waarin bij zijn verbazing uitspreekt over het feit, dat hij door zijn gast- ïeren gevangen was gezet. Dinsdagavond verscheen een com muniqué van premier Tsjombe waar in meegedeeld wordt dat hij heeft 'be sloten naar zijn land terug te keren. Deze 'beslissing zou volgens het communiqué zijn genomen wegens de door enkele afgevaardigden geïnspi reerde sfeer, ondanks de hem door 't Kongolese staatshoofd, president Ka savoeboe, gegeven opdracht om de conferentie van niet verbonden landen bij te wonen. Het communiqué beantwoordt voorts o.m. de verklaring van de secretaris van de conferentie als völgt 1. de conferentie van niet-verbon den staten in Caïro heeft geen enkele band met de commissie in Kongo van de Organisatie voor Afrikaanse Een heid. 2. deze commissie heeft haar op dracht om zich naar Kongo, Boeroen- di en Kongo-Brazzaville te begeven niet uitgevoerd. 3. dit is een gemis, dat de com missie heeft 'belemmerd tot nu toe verslag uit te brengen aan de secreta ris-generaal van de organisatie voor Afrikaanse eenheid. 4. de Kongolese regering wacht nog immer op de aankomst van de commissie, die zonder het geringste uitstel naar Kongo dient te reizen. In delegatiekringen verwachtte men dat Tsjombe woensdagmiddag uit Caïro zou vertrekken. Meer dan 30 Katangaanse gendar mes hebben dinsdagmiddag de am bassadegebouwen van Algerije en de V.A.R. in Leopoldstad omsingeld. In het gebouw van de Egyptische ambas sade bevonden zich enkele diplomaten met 'hun gezinnen. De hele avond bleef de bewaking gehandhaafd ten niemand kreeg toestemming te ver trekken. Onze coupeuses maken van uw stof elk gewenst model japon, pakje of rok Exclusieve collecties VESTEN, BLOUSES, ROKKEN, SHAWLS en PANTALONS Ateliers voor Plisseren, Borduren, Stofknopen, Rokken verkorten, enz. HOMBERGEN-DIELS toont haar nieuwe collectie voor het najaar. Nieuwlandstraat 10 TILBURG Heuvelstraat 14 - Telefoon 268S2 auto komt hij dan nog eens bij zijn bruidje aan, dat dan voor de derde maal, maar nu met Ned aan 'haar zij de de kerk betreed. Donderdag, vrijdag en zondag. Toegang alle leeftijden. ONDERWERELD. Een accountant, die in de onder wereld zijn sporen als nuttig man al verdiend 'heeft, besluit de zes belang rijkste onderwereld-organisaties on der één grote leiding te verzamelen. Vanzelfsprekend zal hij aan het hoofd van deze grote bende moeten komen en het lukt hem warempel ook nog om de zes bendeleiders ertoe over te halen onder zijn leiding een ge meenschappelijke organisatie te vor men. De bende vergroot zijn inkom sten door middenstanders dreigbrie ven te sturen met de mededeling dat er wel eens een plundering en ver woesting van hun zaak zou kunnen komen, maar dat 'hun organisatie te gen betaling van een groot bedrag wel voor de bescherming van de zaak zou zorgen. Werd aan het verzoek om te betalen geen gevolg gegeven, dan werd de zaak na korte tijd ook wer kelijk verwoest. De 'leiding bestaat echter uit teveel personen en het is met de 'bende ge daan wanneer er ruzie tussen de lei ders komt. Hierbij vallen doden en de politie die gealarmeerd toesnelt kan de hoofdleiders nog juist arresteren. Zaterdag en maandag. Toegang 18 jaar. MALLE GEVALLEN BIJ DE MARINE Peter en zijn beste vriend Tom zijn tegelijk benoemd tot staatssecretaris en commandeur op een destroyer. Dit heugelijke feit moet natuurlijk ge vierd worden en Peter vraagt het ka mermeisje van zijn hotel om een fles gin te brengen, die echter in het hotel KOORTS IN HET BLOED. Twee leerlingen van de hoogste klas van een middelbare school, een jon gen en een meisje, hebben een grote liefde voor elkaar opgevat. Zij zijn vastbesloten om zo vlug mogelijk met elkaar te trouwen, maar eerst moet de jongen, die Bud heet, nog een diplo ma halen voor hij aan de slag kan. Zijn vader wil hem echter naar uni versiteit laten gaan, terwijl ook de moeder van het meisje Wilma, deze beslissing de juiste vindt. Bud gaat tenslotte naar de school en om Wil ma een 'beetje te vergeten, maakt hij afspraakjes met andere meisjes. Wilma hoort dit en zij kan niet tegen de moeilijkheden in haar liefde op en doet een poging tot zelfmoord. Ge lukkig wordt ze hier nog juist op tijd gered. Hier begint dan een verhaal van twee jonge mensen die steeds verder van elkaar af groeien. Op het einde van de film groeit de spanning naar zijn climax, wanneer de twee als getrouwde mensen weer met el kaar in contact komen. In een ernstig gesprek worden de moeilijkheden van vroeger dan helemaal uit de weg ge ruimd en zal men elkaar weer als vrienden durven 'bejegenen. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 18 jaar. DAAR KOMEN DE TANKS. Sgt. Sullivan, bijgenaamd Sully, rukt met de pantserdivisies die bij St. Lo zijn doorgebroken, op naar de Duitse linies in 'het Rijngebied. Hij is een man die het succes dat alleen maar bij samenwerking bereikt kan worden niet inziet en hij doet dan al les ook individueel. Met zijn eigen wijze doen en laten is zijn bemanning niet erg in zijn schik en ook zijn su perieuren zijn niet erg 'blij met hun nieuwe aanwinst die zich echter als een zeer goed soldaat laat zien. Hij is steeds in de voorste gelederen en weet bij zijn acties tegen de Nazi's steeds tot succes te komen. De bekroning op zijn solo-acties is de gevangenneming van een SS-generaal. Hij heeft deze man helemaal in zijn eentje te pak ken gekregen en de gevangene laat belangrijke inlichtingen los, zodat Sully met deze daad veel goeds heeft verricht. Hij wordt dan ook be vorderd en krijgt de aanbieding om overgeplaatst te worden. Sully heeft inmiddels de waarde van team-work leren 'begrijpen en hij laat nu zien dat hij een echte kameraad is, door in zijn oude rang bij zijn makkers te blij ven. Maandag, en dinsdag. Toegang 14 jaar. Voor desertie met vliegtuig' Het Hoog Militair gerechtshof in Den Haag heeft gistermorgen de vliegtuigmaker-electromonteur Th. van Eijck, die op 7 maart met een vliegtuig van de marine van het eiland Malta deserteerde naar Libië uit wrokgevoelens tegen de dienst, dezelfde straf opgelegd als waar toe de krijgsraad van de zeemacht werd veroordeeld: 12 maanden met aftrek van voorarrest en ontslag uit de militaire dienst, maar zonder ontzetting uit de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen. In Amerika moest een tournee van een toneelgezelschap, dat het omstreden stuk „De Plaatsbekleder" opvoerde worden geannuleerd, om dat diverse schouwburgen het stuk weigerden. H In Utrecht is een koe aan de haal gegaan. Na een dolle spurt van een uur door de stad, waarbij het verkeer soms danig in gevaar kwam, belandde het dier in een kanaal. Vandaar in het slachthuis. 81 Een 22-jarige werkloze Napoli- taan, Francesco Capasso, heeft een „kranige" manier uitgedokterd om een baantje te krijgen. Hij was naar de top van een 26 meter hoge hijs kraan geklommen en trotseerde daar 26 uur lang politie en brand weer met het ultimatum: „werk of ik spring eraf". De directeur van de bouwonderneming zwichtte ten- siotte en gaf Fransensco een baan. B Het Zweedse parlement heeft een „rode geestelijke". Pastoor Sven Hector die de parochie Nys- koga vertegenwoordigt in de com munistische partij, waarvan hij geen lid is, maar waarvan hij de inzichten deelt. B In Tjecho-Slowakije verblijven nog 2000 personen om politieke re denen in gevangenissen. Tachtig van hen zijn er slecht aan toe. Aldus een publicatie van het Internatio naal Verbond van Vrije Vakvereni gingen. II Om aan geld te komen gaat de voetbalclub FEB in Broekhuizen- vorst zich belasten met het graven van waterleidingsleuven. Voor drie gulden per strekkende meter. ëS In Orebro, Zweden, krijgen de gevangenen een sleutel van hun eigen celdeur. Ontsnappen is toch niet mogelijk, want om de ge vangenis is een muur van zeven meter hoogte gebouwd, die met te levisiecamera's nauwlettend in het oog gehouden worden. E! Het Hilton Hotel in Amsterdam heeft 80 paarden op Werelddieren dag een kostelijke maaltijd voor geschoteld. Dat was na afloop van een grote optocht door Amsterdam t.b.v. het dierenasiel. B In Caracas, de hoofdstad van Venezuela, wordt een internationa le vergadering gehouden van „In terpol". De onderwereld van Cara cas wil kennelijk haar bekwaam heid bewijzen. Het aantal misdaden stijgt schrikbarend. Het stoutste staaltje was een juwelenroof op enkele tientallen meters afstand van een politiebureau. B Zeven Nederlandse zeelieden, aan boord van een schip uit Para gay, stalen tussen New York en Rosarie 150.000 sigaretten. In Ro- sario zette de kapitein die er ach ter was gekomen, de mannen van boord. Met een Nederlands schip voer het zevental huiswaarts, waar de havenpolitie van Rotterdam het gezelschap arresteerde. F! De Thailandse politie heeft dinsdag in het dak van een autobus in de provincie Lampang verdoven de middelen ter waarde van twee miljoen gulden ontdekt. H De Nederlandse Communisti sche Partij lijdt ook onder de Rus- sisch-Chinese tweespalt. Waarheid- redacteur Baruch is als bestuurs lid geschorst, omdat hij uitsluitend het Russische standpunt in de krant zette. B Jane Mansfield heeft dinsdag in New York aan de pers haar der de echtgenoot de regiseur Matt Cimber, aan de pers voorgesteld. Zondag waren zij in Mexico ge trouwd. Voor Matt Cimber was 't de eerste keer. Arme jongen. fl In San Francisco is overleden Nacio Herb Brown, de componist van tal van populaire liedjes als „Singing in the rain" en „Broad way Melody". Piusplein 26-33 Telefoon 33080 - Tilburg

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9