waaLwij kse en lAnqstRAAtse couraiu K.V.P. houdt voet bij stuk Bij uitstek gunstig jaar voor de Nederlandse boer Van het Concilie Olympische Spelen Ogen vragen brillen van STASSAR iS ÏS Damesmode Tilburg VRIJ OP 5 MEI MOEILIJKHEDEN ROND BRUG OPGELOST A.R.P.-MOTIE OVER ONTWIKKELINGSHULP AANGENOMEN Arbeidsmarkt bleef in september krap ULBRICHT RUILT VOOR BROOD GEVANGENEN IN s MAANDAG 12 OKTOBEE 1964 85e JAARGANG No. 80 De tcho vAn het Zuiöen itSksche Stoomdrukkerij ,aa Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN fljionummer 1069687 jjj blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.20 p. mild. (1.00+ 5 ct. inc.k.) JA 05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO: Storm op komst rond regering Er dreigt een politieke storm over Nederland los te barsten. Drs. Scumelzer, woordvoerder van de •rootste regeringspartij, heeft on verkort zijn eis gehandhaafd, dat de telastingverlaging eerder dan 1 januari 1966 moet ingaan. Minister-president Marijnen was iels positiever in zijn uitlatingen jan minster Witteveen en dat zou kunnen duiden op verschil van in richt binnen het kabinet. Het is wel een merkwaardige si tuatie: de liberale voorvechters van je belastingverlaging worden door hun eigen bewindsman in toom ge houden, terwijl de KVP de kans krijgt als kampioen van een vroe gere datum van invoering van de verlaging op te treden. 9e KVP heeft een sterk dreige ment op tafel gelegd. Zij stelt haar medewerking aan andere lasten verzwaringen afhankelijk van de Jatum van invoering. De heer Schmelzer denkt daarbij aan het weggeld, de verhoging van ie collegegelden, het kleutergeld en het blijvend maken van de ver hoging van de accijnzen op sigaret ten en benzine. Wat dat laatste betreft heeft mi nister Witteveen verklaard, dat de ze verhoging noodzakelijk was om ie verlaging van de inkomstenbe lasting mogelijk te maken. Nu zou de verhoging van het een wel door kunnen gaan en de verlaging van het andere niet. Dat is voor de heer Schmelzer onverteerbaar. Daarmee heeft de KVP-fractie- voorzitter de regering onder zware druk gezet, want zonder deze groot ste partij uit ons parlement is re geren onmogelijk. WAARSCHUWING De minister-president had ge voel voor de argumenten van de heer Schmelzer. Het kabinet zal niet alleen letten op de conjunctuur, maar ook op de verhouding tussen belastingverlaging en - een meer beperkte - loonsverhoging. Prof. Witteveen waarschuwde opnieuw tegen de gevaren van een forse loonsverhoging. Premier Marijnen wilde geen vaste cijfers noemen voor de loonronden. Hij vertrouwde erop, dat het bedrijfsleven zelf ma tiging zou weten te betrachten. De legering zou het toejuichen, wan neer experimentele regelingen voor de vermogensaanwasdeling tot stand zouden worden gebracht. Premier Marijnen deed geen be lofte de belastingverlaging op 1 juli 1S65 al te laten ingaan. Hij beloof de wel, dat de regering het in zicht van de Kamer zwaar zou la ten wegen. Anders reageerde Minister Witte veen. Een verlaging per 1 juli zou neerkomen op 250 miljoen gulden. Daarvan moet men het effect niet kleineren. De Nederlandse econo mie kent nog steeds spanningen, 't Onze coupeuses maken van uw stof elk gewenst model japon, pakje of rok Exclusieve collecties VESTEN, BLOUSES, ROKKEN, SHAWLS en PANTALONS Ateliers voor Plisseren, Borduren, Stofknopen, Rokken verkorten, enz. Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Is nog geheel onzeker of die 250 miljoen wel „kunnen" aldus de be windsman. De verhoging van de collegegel den stelde de minister tegenover de 10.000 gulden die iedere student ieder jaar kost. OPEN DATUM De heer Geertsema, die sprak namens de VVD, was minder fel dan de heer Schmelzer. Hij bepleitte ook wel een belastingverlaging per 1 juli, maar dreigde niet met stem men tegen de overige belastingver zwaringen. De Christelijk Historische mr. Beernink pleitte eveneens voor de datum van 1 juli. De heer Smallenbroek van de A.R.P. had bezwaar tegen het feit, dat de regering in feite een open datum had ingevoerd. Hij pleitte voor een coördinatie tussen de pre mieverhoging A.O.W. en de belas tingverlaging. De minister-president wilde niet De Stichting van de Arbeid heeft de regering meegedeeld ermee te kunnen instemmen dat op 5 mei 1965, de lustrumviering van de na tionale bevrijdingsdag, vrijaf wordt gegeven met behoud van loon voor zover de werkomstandigheden dit niet zullen belemmeren. al te diep ingaan op de A.O.W.-ver- hogingen. Dat komt later bij de behandeling van het wetsontwerp wel aan de orde. De premier be loofde in ieder geval een compen satie voor de kleine zelfstandigen i.v.m. de premieverzwaring. BOOS De heer Vondeling kreeg het nog aan de stok met de KVP. Hij was aan het uitrekenen wat een ver hoging van, de AOW-uitkeringen tot 3800 gulden zou gaan kosten. De KVP had daarvoor gepleit. „Wilt U dat dan niet?" riep iemand uit de KVP-hoek. Toen werd de socialistische woordvoerder vrese lijk boos en wees erop, dat de PvdA deze verhoging bij de kabinetsfor matie al had gewild, maar dat toen de KVP er niet aan wilde. Het blijft een dankbaar object voor de socia listen om steeds weer op de zwak ke plek in de kabinetsformatie te wijzen. Ze hebben gelijk. De frac tieleider van toen, dr. W. de Kort, was niet erg gelukkig in zijn ma noeuvre om de PvdA buiten te slui ten. De KVP heeft dan ook een an dere fractievoorzitter gekregen. De ze partij kan zich echter nog steeds niet veroorloven de vroegere leider openlijk te desavoueren. Dr. Vondeling klaagde erover, dat de minister president niets over 't bevolkingsvraagstuk had gezegd. „Ik kan door de bomen het Trim bos niet meer zien", zo zei hij. REMRUZIE bijgelegd De socialistische fractievoorzitter 1?''«Tweede Kamer, dr. Vonde- mür een Piinlijke» niettemin Portieve, terugtocht moeten bla- "vü, Hij had de liberale heer Geertse- int ;erweten dat contact met REM- liK .narissen de houding van de pralen in het REM-debat had be- if Heer Geertsema had dat zo bü ontkend, dat de socialist J gebrek aan bewijs zijn woorden moest trekken. J deed dat sportief: „Geschre- Jp hebben hun voordeel, het ni ,niet 20 snel nit- Ik heb Ung jS° nks gedaan", gaf Vonde- Niet alleen de vakantieganger heeft van het fraaie weer van dit jaar geprofiteerd, de Nederlandse boer ondervindt er eveneens de gunstige gevolgen van, zo zeer zelfs dat de centrale bankinstelling van de Nederlandse landbouw, de coö peratieve centrale Raiffeisenbank in een overzicht spreekt van een bij. „uitstek gunstig jaar" dat in 1964 zowel voor de akkerbouw als voor de veehouderij belooft te worden. Begunstigd door fraai oogstweer, zo zegt deze bankinstelling, heeft de boer reeds een groot deel van de resultaten van een jaar noeste arbeid kunnen binnenhalen. Het oogstrisico is dit jaar bepaald gun stig uitgevallen. Verrichte investe ringen in machines, gebouwen, zaai zaad en pootgoed, kunstmest, ar beidsloon enz. leveren een bevredi gend rendement. Doordat de weers omstandigheden voor de groei en de oogst in het algemeen vrijwel ideaal waren, zijn niet alleen hoge opbrengsten verkregen, doch is de De nieuwe brug die door de ge meente Tilburg naar het industrie terrein over het Wilhelminakanaal gelegd is, zal toch naar de Rijksweg 62 voeren, ook al zal deze weg niet ten westen maar ten oosten van Tilburg uitkomen. Tussen de gemeenten Tilburg en Loon op Zand enerzijds en de rijks- en provinciale waterstaat ander zijds is overeengekomen dat vanaf de Elzenvenseweg een weg gelegd zal worden tot ten noorden van Loon op Zand. De aanleg van deze weg zal op dezelfde basis als de brug (2/3 gemeente - 1/3 rijk) ge- geschieden. Nabij Loon op Zand zal dit verlengstuk als „invalsweg" dienen op de rijksweg 63. Deze overeenkomst is ter goedkeuring aan de minister voorgelegd en al le partijen hopen dat deze goedkeu ring niet lang meer op zich zal la ten wachten. Een en ander is ons door burge meester van Becht onder overleg ging van correspondentie en kaar ten toegelicht, naar aanleiding van onze publicatie van zaterdag over de nieuwe lijnen op het Rijkswe genplan. Uit deze lijnen was die ontwik keling niet af te lezen. Evenmin was daaruit de bedoeling te begrijpen dat de gewijzigde afbuiging van Rijksweg 63 in de richting van Ber- kel-Enschot ten doel heeft een snellere doorstroming van het ver keer uit de richting Eindhoven (en Duitsland) naar Rotterdam en Den Haag te bevorderen. In de nieuwe situatie zal de (dubbele) rijwëg Eindhoven-Til- burg nabij de Koningshoeve via Berkel-Enschot een aansluiting ge ven op de rijksweg 62. Dit door gaand verkeer behoeft dan Tilburg niet aan te doen. kwaliteit van de geoogste produk- ten eveneens uitstekend. Vooral de granen leverden 'n recordopbrengst die onder gunstige weersomstandig heden kon worden geoogst. De oogst van tarwe is zo groot, dat een ge deelte zal moeten worden geëxpor teerd of in de veevoedersector wor den gespuid. Van het ingekrompen aardappel areaal (in de laatste vijf jaren is de oppervlakte kleiconsumptieaardap- pelen met ongeveer 30 pet. en die van de zandaardappelen zelfs met bijna 50 pet. geslonken) zal als re sultaat van de hoge hectare-op brengst dit jaar nog zoveel worden geoogst, dat er een flink kwantum voor export beschikbaar zal zijn. Bij een normale opbrengst zal overigens de huidige oppervlakte nauwelijks toereikend zijn voor de voorziening van de binnenlandse markt. Peulvruchten leveren eveneens 'n hoger rendement op en ook voor de suikerbieten ziet het er alleszins gunstig uit. Het geheel overziende meent de bank dat er reden is om van dankbaarheid te spreken. Bij een redelijk prijspeil, zo zegt zij, zal de bedrijfsvoering in de akkerbouw eindelijk weer eens tot een zo nood zakelijk bevredigend resultaat kun nen leiden. Ook voor de veehouderij belooft 1964 belangrijk gunstiger te worden dan voorgaande jaren. De grasgroei was overvloedig en het hooi kon in het algemeen in prima staat worden geborgen. Voor de veehouder liggen voorts de prijzen van zuivel en vlees nog steeds op 'n bevredigend peil. FRANSE PRESIDENT OP REIS Op de laatste dag van zijn staat- siebezoek aan Argentinië is de Fran se president De Gaulle dinsdag in Cordoba getuige geweest van een bloedig gevecht tussen de politie en een menigte peronistische betogers. Juist op bet ogenblik dat de presiden tiële autostoet het plein voor het pa leis van justitie opdraaide op weg naar een fabriek, brak er een hevig vuurgevecht los. Naar schatting zes tig betogers en drie politiemannen werden gewond, van wie tenminste vijf levensgevaarlijk. De Franse pre sident bleef kalm, ook toen in bet ge drang rond zijn wagen een autoruit stuk sprong en de Argentijnse presi dent door glassplinters werd gewond. De auto van mevrouw de Gaulle werd ingesloten, doch kon spoedig worden bevrijd. BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk WAS VERLOOFDE NIET WELKOM Een. 17-jarig meisje uit de Belgische plaats Tertre is j.l. woensdag door de politie aan gehouden omdat zij er van verdacht wordt schuldig te zijn aan de dood van haar ver loofde. Deze, een 21-jarige Ita liaan, werd de vorige maand bewusteloos aangetroffen voor het huis van het meisje. Hij overleed in het ziekenhuis. Aanvankelijk dacht men aan een ongeval. Zijn verloofde bekende echter bij ondervra ging hem uit het venster van haar kamer te hebben geduwd nadat hij getracht had via de dakgoot binnen te dringen. In de dakgoot werden vingeraf drukken van het slachtoffer ontdekt. Hoewel zij haar bekentenis later weer introk werd deze „Julia", voor wie „Romeo" niet welkom was, aangehou den. De beschuldiging luidt: het toebrengen van slagen en verwondingen, de dood tot ge volg hebbend. De Tweede Kamer heeft donder dagnacht een motie - Smallen broek (AR) aangenomen, waarin de regering wordt gevraagd reeds in 1965 meer geld voor de ontwik kelingshulp beschikbaar te stellen. Alleen de PvdA, PSP, Boerenpartij en SGP stemden tegen. In de motie wordt gezegd, dat de ontwikkelingshulp in de jaren '65 tot en met 1967 belangrijk moet worden uitgebreid, doch dat met extra hulp reeds in 1965 moet wor den begonnen. De extra gelden moeten tevens ten goede komen aan de ontwikkelingsarbeid van particulier organisaties. Daarmee worden onder meer missie en zen ding bedoeld. De Kamer verwierp een motie-Vondeling (PvdA) met 45 tegen 78 stemmen over hetzelfde onderwerp. De socialisten wensten eveneens een belangrijke uitbrei ding waaronder zij echter een be drag tussen de 50 en 100 miljoen gulden per jaar verstonden. Deze motie werd door premier Marijnen ontraden. Tegen stemden de KVP, VVD, AR, CHU, SGP en Boeren partij. Het verschil met de motie-Von deling (PvdA) was niet zo groot. Men heeft bewust voor het min dere gekozen, nu het meerdere niet haalbaar was. De concilievaders hebben dinsdag de debatten afgesloten over het schema over de openbaring. Woens dag begon de behandeling van het op een na laatste schema, dat over het lekenapostolaat. Dan blijft al leen nog het schema over kerk en wereld over met nog enkele zgn. propositiones, korte stukken over de religieuzen, het onderwijs en de missie. De concilievaders hebben ook weer gestemd over onderdelen van het oecumenisch schema. Het voor woord en het eerste hoofdstuk kre gen in laatste versie een overweldi gende meerderheid, namelijk 30 stemmen tegen, 209 ja met voorbe houd en de rest voor. Ook 't twee de hoofdstuk kwam onder stemming zij het artikelsgewijs. Ook hier was de meerderheid voorstemmers zeer groot met uitzondering van artikel 8, waarin de intercommunie met de orthodoxie wordt aanbevolen. Dit artikel kreeg vrij veel tegenstem mers, namelijk 292, die van mening zijn, dat de intercomrrfunie (het we derzijds openstellen van communie bank, biechtstoel, eucharistieviering enz. tussen kath. kerk en orthodo xie) wegens daaraan verbonden ge varen niet bevorderlijk moet wor den geacht voor de oecumene. Onder de artikelen van het twee de hoofdstuk van het oecumenisch schema, die een overweldigende goedkeuring kregen, bevindt zich ook het artikel, waarin wordt ge zegd, dat de katholieke kerk haar schuld aan de scheiding der chris tenheid moet bekennen en dat zij daar voor God en mensen vergeving moet vragen. Het tweede hoofdstuk sluit ver der de gemeenschappelijke gods dienst oefening tussen katholieken en andere christenen niet uit, maar verbindt er voor de katholieken als voorwaarde de bisschoppelijke goed keuring aan. Speciaal spoort dit 2e hoofdstuk aan tot praktische samen werking met de andere christenen overal waar dit het algemeen wel zijn dient. De Zuidslavische bisschop Cekeda heeft in vergadering van het conci lie voorgesteld, dat in Rome een in ternationaal bijbelinstituut wordt opgericht naar protestants voor beeld. Taak van het instituut zou moeten zijn de vertaling en uitgave van de H. Schrift in verschillende talen en voor verspreiding ervan over de gehele wereld te zorgen. De arbeidsmarkt is ook in sep tember krap gebleven, al is 't aan tal aanvragen op personeel iets ge daald en het aantal werklozen iets gestegen. Volgens het maandverslag van 't ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid steeg de geregi streerde mannelijke arbeidsreserve van 19.751 tot 19.778. De bezetting op aanvullende werken nam met 103 af tot 913. Het aantal werkloze mannen steeg met 126 tot 18.865, het voor normaal seizoen gecorri geerde cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve steeg met 1000 tot 25.000. Het aantal openstaande aan vragen om mannelijk personeel ver minderde met ruim 6000 tot 95.069 Het ging hierbij vrijwel uitsluitend om jeugdigen. In het overzicht wordt verder o.a. nog opgemerkt: als gevolg van het gunstige weer kon een optimaal ge bruik worden gemaakt van land bouwmachines waardoor de behoef te aan extra arbeidskrachten be langrijk minder was dan voorgaan de jaren. Daardoor steeg het aantal werkloze landarbeiders en losse ar beiders. Door het ten einde lopen, van het toeristenseizoen was er ook een stijging van de werkloosheid in de horecasector. Door de plaatsing van jeugdigen daalde daarentegen de werkloosheid vrij sterk in de bouw- en metaalsector. Naar het Deense blad Politiken uit officiële Westberlijnse bron heeft vernomen zijn tussen juni en september van dit jaar op een punt aan de grens tussen de twee Duits- landen ongeveer 800 politieke ge vangenen door Oost-Duitsland uit geleverd in ruil voor voedsel en gebruiksartikelen uit West-Duits- land ter waarde van tientallen mil joenen guldens. Politiken meent te weten dat de eerste contacten werden gelegd tussen een Oostduitse advokaat en diens Westduitse collega ten tijde van het Auschwitz-proces in Frank fort. De contacten werden later uit gebreid tot een advokatenkantoor in West-Berlijn, dat met de Ame rikaanse rechtskundige Donovan samenwerkte. Deze was betrokken bij de ruil van de Russische spion Abel tegen de Amerikaanse vlieger Powers en bij Amerikaans-Cubaan se transacties. Men kwam overeen, aldus het Deense blad, dat West-Duitsland een aantal politieke gevangen die in Oost-Duitsland in gevangenissen zaten zou aanwijzen die men dan tegen een bepaalde prijs zou vrij laten. De gevangenen werden bij de grens-controlepost Warha uitgele verd. Westduitse vrachtauto's ont moetten op enkele honderden me ters in Oost-Duitsland een aantal Oostduitse wagens om de goederen over te laden. 30 DODEN BIJ AARDBEVING IN TURKIJE Een zware aardbeving heeft dins dagmiddag het westelijk deel van Azi atisch Turkije geteisterd en tenminste dertig doden en meer dan vijftig ge wonden gemaakt. In enkele minuten tijds deden zich twee hevige aard schokken voor, in de daaropvolgende uren gevolgd, door ongeveer twee honderd schokken van lichte aard. ANTON GEE SINK DE POPULAIRSTE FIGUUR OP DE OLYMPISCHE SPELEN In de Olympische Spelen-1964 is voor meer dan 700 miljoen gulden geinvesteerd. Maar voor - uitgere kend - de judo Wedstrijden had men aanvankelijk geen betere plaats kunnen vinden dan het zwemsta- dion op een over het bad gebouw de plankier. Voor Japanners, die zoveel waar de hechten aan judo - de zachte weg - was dat toch eigenlijk onaan- vaarbaar. En daarom werd nog 'ns 6 miljoen gulden extra uitgetrok ken voor de bouw van een prach tige hal, die nergens in de wereld zijn weerga vindt: de achthoekige Nippon budikan-hal zal op de laat ste dag van de spelen iedereen in Nederland en Japan met grote spanning het treffen tussen Gee- sink en Kaminagan (of misschien Inokuma) aanschouwen. En daar om was het zo frappant dat Gees- sink zich na afloop van de opening, die zaterdags plaats vond, als 'n jo lige jonge hond door de menigte be woog, terwijl Kaminagan en Inoau- ma zich beneden in 1 van de judo zalen uren en uren voorbereidden op het grote gevecht. Anton Geesink wordt in Japan geadoreerd als een held van eigen bodem. Wij hebben een dag met Geesink meegemaakt en het was aandoenlijk te zien hoe men voort durend voor onze landgenoot klaar staat. Hij beweegt zich als 'n reus tussen dit kleine volk, met een goedmoedigheid die van hem af straalt en die een ieder, ja zelfs de bescheiden dienster in het Olym pisch Dorp ertoe beweegt schuchter zijn handtekening te vragen. Bij duizenden heeft hij zijn signatuur al weggegeven. Zingend, pratend en grapjes makend, maar altijd ge lijkmatig en optimistisch gestemd. Hij is zonder twijfel de populairste figuur van de spelen. Geen ogen blik heeft hij rust en hij wil dat ook niet - nog niet - zelfs al ma ken de Japanse fotografen het hem nog zo lastig. Maar innerlijk bruist hij van kracht en energie, staat als het ware te trappelen van ongeduld om zich te meten met de Japanners. - „Ik wil hier in Tokio kampioen worden", zonder zelfingenomenheid spreekt hij die woorden uit. WIELRENNEN Tiemen Groen is een ijskoude. De kersverse wereldkampioen der amateurachtervolging, die ook sterk favoriet is voor de Olympische ti tel, is nauwelijks onder de indruk gekomen van zijn nieuwe vreemde omgeving. Gevraagd naar zijn eer ste indruk van Japan, luidde het nuchtere antwoord van de achttien jarige Fries „het is hier lekker warm Warm was het inderdaad op de eerste zondag, die de wielerploeg in het 45 km uit het centrum gelegen stadsdeel Hachioji doorbracht. Van een rustdag was geen sprake, want chef d'equipe mr. J. P. A. van Bal- legoyen de Jong en coach Joop Mid- dejink - de andere leden va(n dé ploeg hebben de Japanners wijs ge maakt dat de ronde Amsterdammer in Rome Olympisch kampioen ge wichtheffen is geworden, oordeel den het nuttig om de kandidaten voor de ploegachtervolging en de weg na een paar dagen luieren weer eens geducht onder handen te nemen. Bezweet maar toch ook wel voldaan kwamen onze jongens na bijna 150 km., waarbij zij onderweg door soigneurs de Haan en Libregts „geravitalleerd" waren, in het dorp terug. Voldaan, vooral omdat Cor Schuuring en Evert Dolman, die beiden vlak voor het vertrek naar Tokio op non-actief waren ge steld uitstekend bleken te marche ren, voldaan ook omdat Gerard Koel de moeilijkheden van het ac climatiseren - hij had de eerste da gen bijna niets gegeten - te boven was gekomen. Er komen nog spannende dagen voor onze coureurs op de weg en die van de ploegachtervolging, want ,het staat nog niet definitief vast wie er zullen rijden. Jan Derk- sen bijvoorbeeld gaat het in de achtervolgingsploeg, waarin Jaap Oudkerk, Gerard Koel en Cor Schuuring wel zeker zijn van een plaats, ook eens proberen met H. Cornelisse, in plaats van Theo Nik- kessen, die niet zo goed rijdt als men verwacht had. Op de weg liggen de zaken zo mogelijk nog moeilijker omdat men zowel voor de indivuduele rit als ploegtijdrit de keus heeft uit to taal zes renners. Gerben Karstens, Bart Zoet, Harry Steevens, Evert Dolman, Henk Cornelisse en Jan Pieterse. „Ze zijn er allemaal vast van overtuigd dat ze zullen rijden" zuchtte mr van Ballegoyen de Jong, het wordt echter een moeilijke keus. Goed nieuws viel er te noteren van het tandemduo De Graaf-van der Touw. Tijdens de training had dit koppel een tijd van 10,5 sec. over de laatste '200 meter laten af drukken, een bijzonder goede pres tatie op de met kunst en vlieg werk in elkaar gezette betonnen piste, die na de Olympische Spelen weer even snel zal worden afge broken. De baan is er dan ook wel naar. Ze zit vol bobbels en boven dien is de dekkende cementlaag zeer slordig aangebracht, zodat eventuele valpartijen in de sprint ruineus kunnen worden. Piet van der Touw, die waar schijnlijk in de komende winter met Ronald Baensch in zesdaagse in Australië gaat uitkomen, was bij zonder goed te spreken over de steun, die 't Nederlandse tandem duo van de Franse coach Toto Ge- radin heeft ondervonden. Gerardin heeft namelijk een derny meege bracht en trok zaterdag enkele spurts voor de oranjehemden aan.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 1