waalwijkse en LanqstRAAtse couRant Mooi herstel van RKC ru Geen doelpunten bi) WSC-OJC 0-0 Desk staat onnodig l punt af aan ODIO (1-1) Grote nederlaag voor RWB tegen Concordia 1-5 Drink real American Cola Doelman verhindert beter resultaat voor Vlijmense Boys s.s.c. Helmond - RKC 2-5 Vei Moeizame overwinning van Baardwijk op Margriet (3-2) l1 395, VERS PAARDEVLEES ■V rvangen lw l^s hebben. BOSCH il !J MAANDAG 12 OKTOBER 1964 85e JAARGANG Nö. 80 De Lcho vao het Zui6en I Efksche Stoomdrukkerij m Antoon Tie Ier. Hoofdredacteur «T /VN TIELEN Gironummer 1069687 pit blad verschijnt 2x per week 1 u TO kn, S®lllj tiat dezen uit 4, Abonnement p. mnd. (1.00 Oct. inc.k.) ƒ1.00 p. kwrt. (3.00 -f- 10 ct. inc.k.) 3.10 p. Week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Opgelicht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" 'kkring ^•VVV, !50 - J 'WW Het was een belevenis voor de flinke groep RKC-supporters, toen jij RKC - mede dank zij hun luide aanmoedigingen - de laatste 20 minuten een combinatiespelletje op de grasmat zagen leggen, waartegen de reeds zwaar beproefde en toch lang aiet slechte Helmond-verdediging niet meer opgewassen 'bleek. Met haar zuivere korte passes, bij- ronder op de rechtervleugel maar ook op links, werden de Helmond-verde digers finaal dol gedraaid. En dan dat tempo, zo op het einde van de strijd! Helmond kon het niet meer bijbenen en hun linksback schudde vertwijfeld let hoofd, terwijl doelman Kooien, als gevolg van de snelheid waarmede lij gepasseerd werd 4 doelpunten in 13 minuten - er het bijltje bij neerlegde en totaal verslagen op zijn zitvlak tegen de paal bleef zitten. Dit was nu een wedstrijd waarin de RKC-ers over alle linies afwisselend schitterden. Scheidsrechter Thomassen uit Eind- loven komt een compliment toe voor zijn prima leiding. Zwaar kreeg hij 't niet, omdat tot het einde stevig maar uiterst sporief gevoetbald werd. Er stond een flinke wind, doch gelukkig bijna dwars op het veld. Beide ploegen maakten hun entrée door een dubbele haag van Helmond- junioren, die ook de RKC-ers met een I hartelijk applaus verwelkomden. Helmond begon met een hoekschop te forceren, doch in dezelfde minuut lid hun doelman handen vol werk om een venijnige schuiver van van Laak, vanaf de Vleugel gelost, uit de hoek te grabbelen. Bij een volgende, goed opgezette aanval van RKC stond van laak buitenspel. Een door Bart de Peffer goed genomen hoekschap zaai- Je paniek in de Helmond-verdedi- ging, doch daar bleef het bij. Drie snelle Helmond-aanvallen leverden 2 leer een kans op. De derde keer liet Je Leur de bal onder zijn schoen doorschieten. Door treuzelen en snel ingrijpen van onze verdediging ging Jezeopen scoringskans nog verloren. Een hoekschop op het Helmond-doel gaf Ad Duquesnoy een kansje. Hij laaide, Het spel ging razendsnel op en neer. Een hoekschop van Helmond leverde onmiddellijk daarna een fan tastisch schot op van van Soelen. Net «aast de paal. Hoekschoppen werden aan beide zijden veelvuldig prijs ge geven en in deze periode groeide Piet hakkers naar een grootse vorm, waar Je Helmondse linkervleugel op te pletter liep. Hij oogstte zelfs een ap plaus van het sportieve Helmondse publiek. Een vloeiende combinatie van Je Peffer, via van Laak naar Ad Du- quesnoy, leverde een schot op van laatstgenoemde uit een zeer moeilijke positie. Als Eekels een lastige schui- !er uit de hoek gehaald heeft, volgt aan de RKC-kant een daverend schot ®i Martens, rakelings over de lat. Enkele kansen voor Helmond lever- urn slechte schoten opEekels staat "P rijn plaats. Eenmaal tipt hij het juist over de lat. Dan grijpt RKC juist één minuut 'oor rust een voorsprong. Bij een he- jge schermutslingen wordt 3 x kei- arf ingeschotende, derde keer sdhiet ™1 Duquesnoy raak, 0-1. Na de rust aanvankeijk weer snel °P ra neergolvend spel. Ad Duques noy aarzelt even en de kans is weg. art de Peffer zoekt het doel te hoog. e snelle linksbuiten van Helmond .iet rakelings langs die paal. Een "f! 'e ndssen kans van de Helmond- j denvoor brengt de:ze om zeep, °w de bal in de handen van Eekels ewippen. RKC boft weer als de bal een vrÜe trap tegen P. Bakkers f-ei1 de lat gekopt wordt. rans Passier krijgt: de kans in te °ppen, doch hij schiet: liever evenwel °aas'' Pan> na 7 minuten, krijgt Hei oud loon naar werken en Linter- «ans breng de stand gelijk, 1-1. echts 2 min. later maakt van taa, handig vrij: en het nu vol- en e afstandschot skaat als een bom bovenhoek, 1- 2. De spanning ten toP en Helmond verwerft meerderheid en na slecht af- aanvallen is het wederom l.'fwans, die na 20 min. zijn club 'lengt, 2-2. Het tempo wordt ongelooflijk hoog opgevoerd en over de uitslag valt nog niets te zeggen. 32 Minuten zijn gespeeld als Fr. Passier een keiharde schuiver op doel afvuurt. De Helmond-doelman kan de bal niet houden en moet liggende toe zien hoe A. Duquesnoy kalm de bal in het doel plaatst, 2-3. Hoe RKC nu langzaam maar zeker de teugels in handen nam, het tempo opvoerde en de Helmond-verdediging totaal van de kaart speelde, schreven wij reeds in het begin. 7 minuten voor het einde onstond het mooiste doel punt. Een goede voorzet deed de hal iets achter de meegekomen Ad Du quesnoy 'belanden. Hoe hij achteruit buigend deze bal toch nog achterover- koppend in het doel bleef belanden, leek naast goed voetbal ook op acro batiek, 2-4. Na onafgebroken storm gelopen te hebben en nog een paar kansen te hebben gemist, breekt van Soelen voor de zoveelste maal uigekiend door de verdediging van Helmond. Zijn fel schot verrast de doelman, die de bal laat glippen en nu is Frans Passier er bij om hard in te schieten, 2-5. Dat RKC bleef aandringen en van Laak keihard tegen de lat schoot ten daarna nog een glanzend zesde doel punt maakte, dat om onbegrijpelijke reden werd geannuleerd is alleen maar interessant, doch kon de pret van de dansende RKC-ers een minuut later niet drukken. RKC 2 was vrij. RKC 3 won uit bij Be Ready 2 in Hank met 2 - 1Een veel te harde wedstrijd die 2 doelpunten opleverde en voor de rest maar zo vlug mogelijk vergeten moet worden. RKC 4 heeft thuis met 3-1 ge wonnen van Dussense Boys 3. Een sportieve forse wedstrijd. Doelpunten werden gescoord door Veltman 2 x en Leo v. d. Gouw. RKC 5 was vrij en RKC 6 verloor met 8 - 1 van Herptse Boys. De hoofdklasse-junioren konden 't zondag niet tot winst brengen. Con cordia SVD nam met 'n 4 1 over winning beide punten mee. RKC- JEUGDTOTO. De inzet van Toto no. 2 d.d. 10-10 1964 ten bate van de jeugd van RKC was f 801.70. Dit bedrag werd pre cies geraden door de heer Dingemans van Overschiestraat 11. 'Hij won de le prijs f 120,26. De 2e prijs werd gewonnen door dhr. H. A. Bruurmijin Gen. Bothastraat 26; hij raadde f 801.51 en won f 80.17. Dhr. M. Hulsenboom Pieter Vredestr. 6 vulde f 801.50 in en won de 3e pr. f 40.09. Het jeugdbestuur van RKC zegt al len hartelijk dank voer de deelname aan toto 2 en spreekt de wens uit dat allen ook de komende weken deze ac tie t.b.v. de jeugd van RKC zullen blijven steunen. per kg. 3,75 Johan van Engelen Mgr. Zmijsenstraat 11, Waalwijk Met een elftal dat volkomen was veranderd, zowel in systeem als op stelling, trad WSC zondagmiddag hun tegenstanders tegemoet. De ver jongde voorhoede stelde de rood-zw. defensie diverse malen voor proble men en dwong hen dikwijls tot paniek voetbal. Ofschoon de OJC-aanvallers wel uit hard werkende spelers be stond, hadden zij ook blijkbaar nooit gehoord of geleerd, hoe men goede kansen moet benutten, zodat deze 0-0 uitslag wel de juiste genoemd kan worden. Over de wedstrijd is niet veel uitgebreids te vertellen, daar het be schrijven van doelpunten in dit ver slag wel een zeer sobere plaats in neemt. Om half 3 brengt P. Avontuur voor WSC de bal aan 't rollen. Van af de aftrap ontwikkelt zich een snel en vrij aantrekkelijke wedstrijd, die het publiek (behoorlijk aantal) tot het einde zal boeien; reeds in de 3e min. wordt door onbesuisd schieten dooi de OJC-aanvalsleider 'n mooie kans om zeep gebracht. Maar na dit eve nement zal de OJC-defensie tot aan de rust alle zeilen moeten bijzetten om OJC voor achterstand te behoe den, want de jeugdige WSC-aanval zaait danig paniek in de OJC-defen- sie, door snel en enthousiast te spe len, doch de oudere routiniers uit Rosmalen, die met wat robuust spel, optraden, al wil dit niet zeggen dat de W S C-defensie een rustdag had, zeker niet, want doel man v. d. Anker moest meermalen optreden en stopper Brok en half- speler van Veldhoven waren als van ouds, zodat het voor OJC moeilijk scoren was. Aan de andere, zijde was dit het zelfde beeld. Felle WSC-aanvallen kwamen net iets te kort bij de rood zwarte verdedigers, zodat tot rust de balans dubbel 0 bleef. Na rust verscheen WSC op ver zoek van de arbiter in gele, shirts, doch ook deze kleur veranderde aan het spelbeeld niets; een iets minder fel WSC lukte het niet om tot scoren te komen, evenmin als de O JC-ers die evenmin als de WSC-ers geen kans zagen de sporadisch geboden kansen te benutten, 'ofschoon de OjC-veï- dedigers nogal eens een toevlucht na men tot minder reglementaire hande lingen. Enfin, de WSC-ploeg verloor niet en hebben hun toeschouwers een vrij aantrekkelijke en frisse partij voet bal laten, zien. Ofschoon er niet is uitgekomen wat er in zat, zien wij de toekomst voor de Or.-Zw. iets gunstiger tege moet als tot nu toe; een kleine wijzi ging in de voorhoede en er komen ook doelpunten. Desk heeft zondag in eigen huis geheel onnodig een kostbaar pun tje afgestaan, aan een tegenstander, die hierop qua spel beslist geen recht had. Desk had deze wedstrijd zeker met enige doelpunten ver schil moeten winnen, maar 't heeft nog niet zo mogen zijn. Tijdens de eerste helft was er zeker een klas se verschil tussen beide ploegen, en was het feitelijk alleen de thuis club die van werkelijk voetbal liet Wti De jonge ploeg van RWB, trotse lijstaanvoerder, heeft gisteren op eigen terrein een zware, wel wat ge flatteerde nederlaag geleden. Een ver diende nederlaag overigens, die het door eigen schuld moest incasseren. Want was het voor de rust een op goed peil staande wedstrijd, met vaak goed voetbal en snel op en neergaand het eerste kwartier na de rust werd bij de Bosschenaren, vooral in de ach terhoede, zo zenuwachtig gespeeld en ging men ook gekke dingen doen, dat Concordia er gretig van profiteerde. Daarna ging het iets beter, maar toen was alle verband zoek en lukte er niets meer. Bovendien was de Con- cordia-keeper in geweldige vorm. Het eerste kwartier was er een wederzijds verkennen, waarbij aan beide kanten goede kansen werden gemist. Na 15 min. kwam Concordia op 0-1 uit een scrimmage. Een mooie boogbal van v. Osch wordt door Han Bruurmijn goed doorge- kopt en ingeschoten, 1 - 1 Kort voor de rust moest Maijers stelling en 'n goed leidende scheids- Pruijssers laten vervangen. Na rust begon RWB op de al bo venbeschreven zenuwachtige wijze. Een schot van een Bosschenaar komt tegen de lat en de terugsprin gende bal wordt ingeschoten, 1-21 Enkele minuten later wordt een fout van stopper Snels, die ook nat rast in de malaise deelde, afgestraft» 1 3. RWB- doet verwoede pogingen om de stand te wijzigen, maar niets lukt meer. Diverse gevaarlijke scho ten worden door de Bossche keeper prachtig gestopt of weggestompt. In; deze periode moet A. v. Osch uitval len en valt H. Bergmans voor hem ih. Na een half uur wandelt de Concor- dia-voorhoedte door de opgedrongen RWB-verdediging en het is 1 - 4 ere S mini voor tijd komt op eenzelfde mander nummer 5 tot stand. Een verdiende zege van de tech nisch betere Bosschenaren, al is deze wat geflatteerd op een RWB-ploeg die de weelde van leider nog niet kan dragen. Er was een goede belang stelling een 'n goed leidende scheids rechter. genieten en de tegenstander in tempo op alle fronten klopte. Al dit moois resulteerde echter niet in doelpunten en daar gaat het toch uiteindelijk om. Via uitsteken de en snelle combinaties werden de aanvallen opgebouwd en de tegen stander kreeg soms geen voet aan de bal wanneer de uitblinkende Herman Damen aan z'n rushes be gon. Het spel van de mannen uit Ossendrecht stak hier schril tegen af, hoewel zij toch ook wel tot het doelgebied van de thuisclub wisten door te dringen. De DESK-verdedi ging werd echter maar zelden in moeilijkheden gebracht. Nadat de gasten hadden afgetrapt en meteen voor het doel der thuis club kwamen, namen de gastheren het heft volledig in handen. In dachtig het gezegde „nooit gescho ten is altijd mis", werden er met een enkele keiharde schoten op 't vijandelijk doel afgevuurd. De af standen waren echter soms veel te groot bij deze pogingen, bovendien had men het vizier in tegenstelling met zondag j.l. slecht afgesteld, en in laatste instantie stond in het Ossendrechtse doel een man, die zijn plaats volkomen waard was. Dit toonde hij o.a. bij een mooie kopbal vare van Frans Damen, door deze met een snelle reactie nog over de lat te tippen. Een misver stand ire de- Desk-achterhoede bij een sporadische tegenstoot van de gasten dreigde even gevaarlijk te worden voor Desk, maar het liep tenslotte goed: af. Intussen werd de Odio-verdedi- ging steeds maar onden hoge druk gezet, en de ene aanval was maar amper afgeslagen, of' de prachtig werkende halfs Damen en Appels zetten hun voorhoede weer aan 't werk. Het wilde deze middag ech ter maar niet lukken. De agressieve Dekkers was ditmaal niet in z'n normale vorm en aangezien Gerry v. Riel op rechts ook geen pro bleem vormde voor de Odio-defen- sie, moest Herman Damen op de ze vleugel regelmatig mee opruk ken om de druk te handhaven. Ook de linkervleugel had z'n dag niet en daarom zorgde Appels met en kele loeiers zo nu en dan voor wat sensatie, overigens zonder succes. Frank v. Riel schoot in gunstige Er was veel belangstelling voor de wedstrijden tussen Vlijmense B. en Budel, dat de tweede plaats op de ranglijst inneemt. Dat de Boys niet tot scoren kwa men, ondanks de vele kansen, kwam door de in blakende vorm stekende doelman van Budel. Budel trapte af en speelde met de wind mee. Dat betekende een aanvallend Budel, waarbij vooral de linksbuiten een gevaarlijk man bleek, die vele goede" voorzetten gaf. De verdediging kon echter de problemen oplossen. Het duurde toch nog vijftien mi nuten vóór de gastheren zich wat los konden werken. Een schot van Van Overdijk ging langs de ver keerde kant van de paal. Even later probeerde de Budel- midvoor zich met handen en voe ten door de verdediging van de te genstanders te werken. Dat stond de scheidsrechter niet toe. Uit een vrije trap volgde een aanval van de Boys, maar het bekroonde schot van Ekels werd door de doelman gestopt, kwam nu de bal voor de voeten van de midvoor, die vrij voor het doel makkelijk kon scoren. Vlijmense Boys antwoordde met een aanval, maar de tijd was te kort om nog te doelpunten. Na de rust speelden de Boys met twee invallers: zowel doelman de Wijs als rechtsachter van Engelen waren geblesseerd. Niettemin wis ten de Boys het heft in handen te nemen. Aanval op aanval golfde neer op de Budel-veste. De doel man van Budel hield zijn heilig dom echter ongeschonden, zij het ten koste van veel corners. Een enkele Budelse tegenaanval leverde ook geen doelpunten meer, wel open doekjes voor de Budel- doeiman. Goed voetbalweer, een goede grasmat, maar geen spelers, dit al les vond men aan de Bernhardstr. j.l. zaterdag in Vrijh. Capelle, waar de ontmoeting zou plaats vinden BSCZwart-Wif uit Rotterdam. Deze wedstrijd vond geen doorgang omdat het terrein gewoon van ge meentewege was afgekeurd. Ook het derde elftal bleef daar om deze middag zonder sport. Op vallend was het dat alle overige wedstrijden in de 2e klasse gewoon doorgingen. Het tweede elftal dat in Dinteloord op bezoek was heeft zich daar goed geweerd en wist beide punten mee naar huis te brengen, daar ze met 2-0 aan het langste eind trokken. Daar a.s. zaterdag het eerste elf tal op bezoek gaat in Rijnsburg om daar te spelen tegen Rijnsb. Boys, en de reis per bus gemaakt wordt, willen we de supporters die mee willen er op attent maken dat de ze zich voor donderdagavond 9 uur moeten opgeven bij de bekende adressen o.a. Kapper v. Dam of H. van Veen, dit om teleurstelling te voorkomen. Windvoordeel en een hetere spel opvatting hadden tot gevolg dat Baardwijk de eerste helft een grote druk uitoefende op het Margriet- doel. De Baardwijk voorhoede dreef de combinatie te ver door en de schoten misten de vereiste nauwkeurigheid, zodat de Margriet defensie voor niet al te grote pro blemen werd gesteld. Het was zelfs Margriet dat een 1-0 voor sprong. verkreeg toen hun links buiten met een hard schot doelman van Geenen het nakijken gaf. Baardwijk liet het hierbij niet zitten en produceerde een stroom van aanvallen. Slechts tweemaal werd er succes geboekt n.l. door H. Bruurmijn en A. van Mosselveld, zodht de rust inging met 2-1. Na de hervatting heeft het er nog lang naar uitgezien dat Margriet minstens de helft van de buit in de wacht zou slepen. De Osse voor hoede ging steeds beter combineren en Baardwijk moest het midden positie hoog over en toen Frans Damen vrij voor het Odio-doel pro beerde de bal onder controle te krijgen was dit voor een tegenstan der juist voldoende om hem deze unieke kans te ontnemen. Naarma te de strijd vorderde begon het spel van Desk z'n allure te verliezen, het plaatsen werd minder verzorgd en het was net op het zelfvertrou wen door al die mislukkingen werd aangetast. Het was allemaal tever geefs, zoals een enorme kogel van Appels uit een korte korner, die de Odio-doelman opnieuw tot hoek schop verwerkte, welke evenals de vele voorafgaande evenmin iets opleverde. Met blanke stand ging de rust in. In de tweede helft hetzelfde spel beeld met een steeds maar aanval lend Desk, afgewisseld door uit vallen van de gasten, waarbij o.a. de Desk-doelman bijna door een onverwacht ver schot werd verrast. De kwaliteit werd er bij Desk niet beter op en speciaal het schieten liet alles te wensen over. Alleen 'n tamme trekbal van Frans Damen bezorgde de Odio-doelman enige last. Kansen waren er voor Desk genoeg, o.a. een voorzet van links vlak voor het vijandelijk doel, maar iedereen was te laat present om hiervan te profiteren. Zoals in deze situatie zo dikwijls gebeurt, namen ook hier de gasten bij een van hun uitvallen tegen de verhouding in de leiding in de 55e minuut. Het was een kort tumult voor het Desk- doel, waar bij de ingeschoten bal vanuit het doel enkele malen werd geretourneerd, maar de laatste keer dat de bal vanuit het doel in het veld terugsprong, wees de arbiter resoluut naar het midden, 0-1. Desk legde er nog een schepje op om deze tegenslag ongedaan te ma ken en 20 minuten voor het einde lukte dit Frank v. Riel, die een voorzet van rechts inschoot. Desk zette nu alles op de aanval om de hele winst nog binnen te halen, maar er werd te besluiteloos en te onsamenhangend gespeeld om suc ces te hebben. Het waren de gas ten, die bij een uitval bijna aan 'n tweede doelpunt kwamen, maar Tausch wist de bal nog net over de lat te werken. Het zou ook een te grote beloning zijn geweest. veld prijs geven. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. In de 70e minuut werd de gelijkmaker aan getekend. Een hard schot werd in de eerste aanleg nog door keeper Geenen gekeerd. De bal kwam te recht bij de ongedekt staande mid voor die geen moeite had de bal in het net te deponeren. Margriet bleef druk uitoefenen, doch schotvaardigheid was ook niet de sterkste zijde van de Margriet jongens. Na een half uur zorgde Berrie v. Hoof voor opluchting. Uit een har de voorzet van rechts kopte hij de bal achter de Margrietdoelman, zo dat dit de stand op 3-2 bracht. Wat Margriet ook probeerde, zij zagen geen kans hier nog verandering in te brengen. In de 89e minuut werd A. Mossel veld in het strafschopgebied ge vloerd. B. v. Cromvoirt belastte zich met de strafschop. Zijn inzet was te zacht, zodat de Margriet doelman kans zag de bal uit het doel te werken. Meteen daarop floot de scheidsrechter voor het einde en had Baardwijk een moei zaam bevochten overwinning 'tot stand gebracht. De overige uitslagen luidden: Taxandria 3Baardwijk 2 01 Veerse Boys 5Baardwijk 3 11 Baardwijk 4—WSC 4 8—0 SVV '54—Sprang 1—4 In deze spannende wedstrijd is het Sprang gelukt beide punten mee naar huis te brengen. Als scheidsrechter de Rooij om 3 uur laat aftrappen zien we direct een sterk aanvallend SVV. Maar de Sprang-defensie met doelman Vos als grote man weet dit offensief te doorstaan. In de 15e minuut echter weet toch de SVV rechtsbinnen uit een corner in te koppen. 10. Hier door niet ontmoedigd trekt Sprang ten aanval. Het komt sterk opzet - zetten en een doelpunt kan niet uitblijven. Het is Paulides die eerst met 2 mooie kopballen pech had. maar dan in de 25e min. alleen 3 tegenstanders passeert en scoOrt. 11. Hierdoor aangemoedigd komt Sprang steeds beter op dreef en dat resulteert in de 43e min. in het 2e doelpunt van rechtsbinnen Groene- veld. 21, waarmee de rust komt. Na de thee zien we een sterker Sprang dat door een doelpunt van Groeneveld tot 31 uitloopt. Dan zakt het spel iets af en komen er enkele hachelijke momenten voor 't Sprangse doel. Maar spil van Tig- gelen en rechtshalf Moonen groei en tot grote hoogte. In de 80e min. weet Paulides weer te scoren. 41. Voor SVV was de strijd gestreden en Sprang won verdiend. Het 2e elftal verloor van Kogel vangers na een 22 ruststand met 5—3. Het 3e elftal verloor van ONI 2 met 31. BerkdijkNeerlandia 40 Zondag j.l. heeft Berkdijk la ten zien wat het waard is. Dé vele supporters zijn zeker niet teleurge steld naar huis gegaan, want het was een goede wedstrijd met aan trekkelijk voetbal. In de 38e min wist W. Maton 'n goed opgebouwde aanval van J. Da-

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5