AARDGAS IN WAALWIJK Gemeentewerken onder éénki V Feestverlichting Centrum In plan Laageinde: in december 18 woningen gereed 60 onder de kap Abonneert U op Waalwijkse afdeling van het N.K.V. neemt afscheid van pastoor Lempens Verandering in gods dienstonderwijs op Waalwijkse scholen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 OKTOBER 1964 investering van half miljoen Kortere weg Rioolafsluiters: niet langer hand bediend Gezinsvoorlichting en uit Raadsvergadering ■vi jfflvel is neme pJI ze steec rfterien werd de 1 jt Straat jong® o markten tc isentebe ig van al er wer p deze rr om te sc rbij is geb >bij de ins - va vleugel, inclusief gymnastieklokaal is Mej. Lommen, thans coördine rend Inspektrice, een onmisbare steun geweest, de zorg voor en de organisatie van de inwendige dienst in moeilijke tijden was aan Mej. P. van Slobbe, volkomen toevertrouwd. Ook dank ik de heer Hüsken voor de hartelijke woorden tot mij ge sproken. Wat mijzelf betreft, moge ik het volgende opmerken. Van de verschillende functies, die ik de laatste bijna dertig jaren bui ten mijn dagelijkse levenstaak heb vervuld, heeft het secretariaat van de huishoudschool mij de meeste werkzaamheden en de meeste tijd gekost. Het gaat mij net zo iets als met de meeste moeders: zij houden het meest van dat kind, waaraan bijzonder veel zorg moest worden besteed. Mijn arbeid alhier is een deel van mijn levensvervulling geweest, ik ben er aan gehecht, het is voor mij een offer er afscheid van te nemen. Ik meen met het oog op mijn ge vorderde leeftijd in het belang van de school te handelen met vervan ging door een jongere kracht te vra gen. Zonder zelfgenoegzaamheid kan ik eerlijk verklaren, dat ik al tijd hart voor de jeugd heb gehad én in mijn 5214-jarige onderwijs praktijk én in schoolbestuursfunc ties. Ik zou het een vroegere kol- lega van mij kunnen nazeggen: „Als ik na mijn dood op aarde kon terug keren, zou ik weer leraar willen worden". Die woorden getuigen van een gelukkige tevredenheid over de vervulling van de eigen levenstaak, maar die voldoening wordt nog in hoge mate versterkt, wanneer tot oordelen bevoegde personen duide lijk laten uitkomen dat men ver dienstelijke arbeid voor de gemeen schap heeft verricht. Pastoor Oomens, wij hebben een half jaar lang prettig kunnen sa menwerken en ik ben overtuigd dat u met dezelfde voortvarende ge animeerdheid als uw voorganger Deken v. d. Hurk, uw beste krach ten zult geven aan de belangen van deze school. Hoogeerw. Heer Deken, ik dank u voor uw aanwezigheid. We weten dat de onderwijsbelangen in het al gemeen en van deze vorm van voortgezet onderwijs in het bijzon der u zeer ter harte gaan. Uw aan wezigheid is daar een bewijs van. Edelachtbare Heer Burgemeester, het is voor mij een eer, dat ook u, ondanks uw veelvuldige en veelzij dige ambtsbezigheden, hedenavond hier aanwezig zijt. Het is tekenend dat niet alleen u, maar ook twee wethouders deze heel speciale bij eenkomst bijwonen. Ik wil slechts de gulden woorden herhalen van Deken v. d. Hurk op de feestver- gadering van 6 juli van het vorig jaar: het nooit volprezen gemeente bestuur van Waalwijk. Direktie en Bestuur van de school, ik heb reeds gezegd, dat ik node afscheid van u neem, ik hoop, dat u mij nog eens zult binnenroe pen om mij te overtuigen van de voortgaande groei en bloei van deze school. Een laatste woord voor u mijn heer de Kort, mijn opvolger als se cretaris. In mijn brief van 12 juli 1.1. heb ik geschreven, dat voor mij de tijd gekomen is, om mijn werk zaamheden aan een jongere kracht over te laten. Wat de leeftijd betreft, voldoet u volkomen aan de eis. U is echter ook 'n kracht. U is met de Typisch- Waalwijk technische kant van onze school volledig op de hoogte, dat hebt u bewezen in uw functie van Voorzitter van de Adviescommissie opleiding tot schoenstikster, u hebt aktieve belangstelling voor het on derwijs en de leerlingen. Ik twijfel er niet aan, of u zult een waardig sekondant van de Voorzitter zijn. In het begin van deze toespraak Als gevolg van de zeer grote aardgasvondsten in het noorden des lands en de ingrijpende betekenis hiervan voor de openbare gasvoor- ziening van ons land, zal ook in het voorzieningsgebied van de gemeen te Waalwijk binnen afzienbare tijd door de N.V. Nederlandse Gasunie aardgas worden geleverd en zullen de Staatsmijnen als leverancier van cokesovengas (mijngas) terugtre den. De snelle vordering van de voor rekening van de N.V. Nederlandse Gasunie te leggen gastransportlei- ding van Groningen naar het zui den waardoor een belangrijke tijdwinst is verkregen op het oor spronkelijk opgestelde tijdschema wettigt de verwachting, dat de ge meente Waalwijk in het jaar 1966 over aardgas zal kunnen beschik ken. Hierdoor is het noodzakelijk om spoediger dan aanvankelijk in het voornemen lag, de voor de over schakeling op aardgas vereiste voor zieningen aan het gasleidingnet der gemeente te treffen. Het uit Sloch- teren afkomstige aardgas blijkt van geheel andere samenstelling te zijn, heeft een hogere kalorische waarde en wordt onder een hogere druk ge leverd dan het tot nu toe door het gemeentelijk gasbedrijf alhier ge bruikte cokesovengas van de Staats mijnen. Het gaslijdingnet behoort daarom aan hogere eisen te kunnen voldoen, waardoor de gemeente een aantal belangrijke investeringen moet doen, t.w.: 1. het controleren op lekverliezen van de hoofd- en de dienstleidin gen) 10.000.- 2. het herstellen van lekken in hoofd- en dienstleidingen 60.000.- 3. het vernieuwen van ca. 4000 m. hoofdleidingen 200.000.- 4. het vernieuwen van ca. 750 dienstleidingen 75.000.- 5. het uitwisselen van gasmeters, die niet geschikt zijn voor aard gas 120.000.- 6. het vernieuwen van hoofdkranen die niet geschikt zijn voor aard gas 30.000.- 7. het indelen van het hoofdleiding net in sectoren door het inbou wen van afsluiters, hulpstukken en verzegelsyphons 25.000.- Totaal: 520.000,—. Dit bedrag zal niet inééns, doch getemporiseerd, naar mate de werk zaamheden aan het buizennet voort gang vinden, worden uitgegeven. Ten aanzien van de onder 3 ge noemde post voor het vernieuwen van hoofdleidingen valt op te mer ken, dat de aanwezige leidingen nog heb ik gezegd, dat voor mij niet de woorden gelden welke Romeo sprak: Parting is such a sweet sor row het verdriet van 't afscheid is zo zoet. De bijeenkomst van he denavond zou ik willen karakteri- zeren met de zegswijze: Parting may be a satisfying sorrow. Af scheid kan een leed zijn, dat vol doening geeft. Ik meen u, Dames en Heren, te mogen beschouwen als representanten van de gemeenschap en het blijft waar, wat ik verleden jaar in mijn slotwoord heb gezegd: „De achting en de sympatie van de medemensen zijn voor mij de glans van mijn levensavond". Hierna sloot de voorzitter het of ficiële gedeelte van deze vergade ring en bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij heel wat ervaringen uit de voorbije jaren nog eens de revue passeerden. In verband met de benoeming van hun eerwaarde Adviseur tot Pastoor te Stiphout, heeft 't afdelingsbestuur op de laatst gehouden bestuursverga dering besloten op waardige wijze af scheid te nemen. Het bestuur is van mening dat de vakafdelingen, onderafdelingen en instellingen waarvan de eerwaarde heer Lempens adviseur was, 'n waar dig afsdheid zeker op prijs zouden stéllen. Het vele werk als priester en mens verricht voor de Kath. arbeidersbe weging, heeft bij alle leden veel re spect en waardering gehad. Het afdelingsbestuur is daarom ook van mening dat de leden in de géle- genheid gesteld moeten worden van hun zozeer beminde adviseur afscheid te nemen. In overleg met Pastoor Lempens is dan ook besloten om op donderdag 19 november op een bijzondere ledenver gadering het afscheid te doen plaats vinden. Aan alle leden van het N.K.V. zal een uitnodiging worden verzonden. Bij deze uitnodiging zal tevens ge bruik gemaakt kunnen worden, iets In een rondbrief aan de ouders is in Waalwijk een aantal veranderin gen aangekondigd in verband met de godsdienstige vorming van de school kinderen. Het cateohismusboekje is sinds de augustusvakantie afgeschaft. Daarvoor in de plaats zal 'binnenkort een godsdienstleerboekje voor school gebruik komen, maar het van buiten bij te dragen aan een geschenk, dat op die vergadering aan de eerwaarde Pastoor zal worden aangeboden. Met deze bekendmaking heeft het bestuur gemeend in de geest van de leden te hébben gehandeld, daar van die zijde hiertoe suggesties waren ge daan. leren van antwoorden op allerlei vra gen zal er niet meer bij zijn. Op de schoolrapporten zal géén punt meer voor godsdienst voorkomen. Er zul len op de scholen edhter wel gods dienstlessen worden gegeven en wèl in de vijfde en zesde klassen gedurende een half uur in de week, resp. door 'n priester en door de klas-onderwij zeres). In de lagere klassen zullen tweemaal per week godsdienstlesjes worden gegeven door de klasonder- wijzer(es), die daarbij gesteund zal worden door een voor elke school aangewezen priester, die nu en dan een bezoek aan de klassen zal bren gen voor een gesprek of een gods dienstige viering, die ook in de kerk kan plaatsvinden. Al is het dan zo dat in het algemeen het doen van de eerste H. Communie beter in een ho gere klas zou kunnen plaatsvinden, in het bisdom Breda is bepaald dat in dit schooljaar de eerste H. Communie nog zal geschieden in de eerste klas van de lagere school. De eerste biecht wil men verplaatsen naar de vijfde klas. Daarom zal voor de eerste H. Communie geen bieéht meer worden gesproken door de kinderen. Deze wordt naar een later tijdstip verscho ven. „Met enige zorg laten wij oude vertrouwde gebruiken varen om ons aan te passen aan de nieuwe tijd". dateren van vóór 1930 en groten deels bestaan uit korte bruisstukken met een kleine diameter. Door het optreden van lekkages vragen deze buizen ook indien niet op aard gas zou worden overgeschakeld dringend om herstel. Een rentabiliteitsberekening van de aan de reconstructie van het gas leidingnet verbonden kosten valt op dit moment nog niet op te stellen. Dat hangt met name af van de ta riefstelling van het te leveren aard gas, de vraag in hoeverre het ver bruik van dit aardgas een stijging zal ondergaan door o.m. de toepas sing van ruimteverwarming. Om stagnatie in de uitvoering van de werkzaamheden te voorkomen waardoor het tijdstip, waarop de gemeente de beschikking over het aardgas zal verkrijgen zou worden verschoven meent het college van B. en W. dat het verantwoord is om thans aan de raad reeds voor te stellen de bovenvermelde kre dieten beschikbaar te stellen. BETALING VAN ZWART LOON FIKS GESTRAFT De economische politierechter te Amsterdam heeft een in de hoofd stad gevestigd aannemingsbedrijf conform de eis veroordeeld tot het betalen van een boete van f 3000.-. De bedrijfsleider kreeg drie we ken hechtenis voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. De offi cier van Justitie had tegen hem 'n week voorwaardelijk geëist, naar hij zei in de hoop hiermee een voorbeeld te stellen aan andere aannemers. Bij het bedrijf waren 350 werk nemers „zwarte lonen" uitbetaald die in de boeken als gefingeerde onkosten werden gecamoufleerd. In zijn requisitoir zei de officier hiervan: „Dit slaat alles wat ik op dit gebied heb meegemaakt". De loonsovertreding op zichzelf vond hij niet zo ernstig omdat men binnen de perken was gebleven van wat in de CAO premietoesla gen mogelijk wordt gemaakt. De 32-jarige onderaannemer H. J. P. F. uit Bussum, die eveneens binnen deze grenzen was gebleven, bij de uitbetaling van „zwart loon" aan elf arbeiders werd veroordeeld tot een boete van f 1500.- subsidiair 150 dagen waarvan f 100.- voor waardelijk. In het seizoen 1963/'64 (rond St. Nicolaas en Kerstmis) is in de Sta tionsstraat bij wijze van proef een feestverlichting aangebracht ge weest, welke zeer goed is bevallen en eens temeer de aandacht heeft gevestigd op Waalwijk als koopcen trum. Van de zijde van de hierbij be lang hebbende winkeliers is het ge meentebestuur verzocht, deze ver lichting ook in de toekomst te con tinueren en zo mogelijk uit te brei den tot de Grotestraat. Sedertdien is er een uitvoerig be raad gevoerd met een afvaardiging van de betrokken winkeliers, waar bij de technische en financiële as pecten van deze zaak uitvoerig zijn besproken. Uitgangspunt daarbij was, dat, wilde het plan doorgang vinden, van de zijde der eerst be langhebbenden in belangrijke mate zou moeten worden geparticipeerd in de kosten, mede met het oog op de daaraan verbonden consequen ties. Bij die besprekingen is uitgegaan van het aanbrengen van een feest verlichting in de volgende straten: 1. Grotestraat tussen Putstraat en Kerkstraat: overspanningen; 2. Markt: p aalornament en; 3. Stationsstraat: paalornamenten, aangebracht aan de lichtmasten; 4. Winkelgedeelte Wilhelminastr., Hertog Janstraat en Emmikho- vensestraat: paalornamenten. Verder zullen aan het begin van de verlichting in iedere straat de paalornamenten kunnen worden verbonden door overspanningen of zullen eventueel grote paalornamen ten kunnen worden geplaatst op beide trottoirs. Hiervoor komen de navolgende punten in aanmerking: 1. Grotestraat nabij Hugo de Groot straat, Mr. van Coothstraat en Putstraat; 2. Stationsstraat nabij Bernhard- straat, Julianastraat, Irenestraat en Burg. v. d. Klokkenlaan; 3. Het einde van het winkelgedeel te in de Wilhelminastraat, Her tog Janstraat en Emmikhovense- straat. De kosten van de materialen voor het treffen van de hiervoor genoem de voorzieningen zijn te stellen op ƒ20.632,65, afgerond ƒ21.000,—. Het beraad met de belanghebben de winkeliers heeft geleid tot het resultaat, dat men zich technisch met de geplande voorzieningen ge heel kon verenigen en dat de be langhebbende winkeliers zich recht streeks tegenover de gemeente con tractueel zullen verbinden, geduren de een drietal jaren, te beginnen met 1964, een bedrag ad 7.000, aan de gemeente te voldoen, zodat de materiaalkosten volledig door de bijdragen der winkeliers worden ge dekt. Voor rekening der gemeente blijven dan slechts de exploitatie kosten, met name het arbeidsloon voor aanbrengen en verwijderen der verlichting. Gezien het gemeentelijk belang, bij een en ander betrokken, achten B. en W. zulks aleszins ver antwoord. B. en W. van Waalwijk vragen de Raad het krediet van 21.000.te voteren. Het aantal aanvragen tot aankoop van woningwetwoningen neemt ook in Waalwijk steeds toe. De procedu re inzake verkoop van die woningen is echter zeer tijdrovend. Alle aan vragen worden door de gemeente ter beoordeling toegezonden aan de pro vinciale directie van de volkshuis vesting en de bouwnijverheid. Na ontvangst der mededeling van de provinciale directie, dat in beginsel geen bezwaar tegen verkoop bestaat, wordt via taxatie door deskundigen overgegaan tot vaststelling van de verkoopprijs, welke vervolgens ter goedkeuring aan de minister moet worden voorgelegd. Na ontvangst van het bericht van de minister, dat met de voorgestelde verkoopprijs wordt ingestemd, wordt de huurder van de verkoopprijs in kennis ge steld. Tussen het indienen van de aanvrage en het laatstbedoeld be richt van de minister zijn dan ge middeld 6 maanden verlopen. De as pirant-koper wordt alsdan door de gemeente van het bedrag der koop som in kennis gesteld en eerst na ontvangst van het bericht, dat deze met de koopsom akkoord gaat, kan door B. en W. een voorstel tot ver koop van de woning bij de Raad worden ingediend. Eerst na goed keuring door de gedeputeerde staten van het besluit van de Raad tot ver koop, kan tot overdracht aan de huurder worden overgegaan. Meermalen is reeds door aspirant kopers geklaagd over de lange duur van deze verkoop-procedure en er zijn gevallen bekend, waarin de as pirant-kopers na verloop der proce dure voor het feit zijn komen staan, dat intussen de rentevoet van hy potheken was opgelopen. Om wat de gemeente betreft deze zaken te bekorten, verzoeken B. en W. aan de Raad om zijn bevoegd heden terzake te delegeren. Het is de laatste jaren gebleken, dat, door de toeneming van het aan tal nieuwe industrievestigingen in Waalwijk de vervuilingsgraad van 't rioolwater steeds toeneemt. Hierdoor is het, om van een goe de functionering van de zuiverings installatie verzekerd te kunnen blij ven, noodzakelijk om met kortere tussenpozen het rioolslib uit de be- zinktanks te laten afvloeien. Momenteel moet, gelet op de meer frequente lozing van het industrie water, 4 maal per dag het rioolslib uit de bezinktanks worden afgelaten. Het betreft hier handbedienbare af sluiters en dat houdt in, dat de ma chinist, die deze installatie bedient, zich enige malen per dag van het rioolgemaal naar de zuiveringsin stallatie moet begeven om de slib- aftaling te verzorgen. In overleg met het Technisch Ad viesbureau van de Vereniging van Nederlandsche Gemeenten, heeft men ter verkrijging van een ar- beidstijdbesparing, gezocht naar een methode om de slibaflating te auto matiseren. De meest doeltreffende oplossing kan worden verkregen door de handbedienbare afsluiters te vervan gen door elektrische voortbewogen spui-afsluiters. Een dergelijke in stallatie kan zodanig worden afge steld, dat om de 2 a 3 uren, overdag zowel als des nachts, automatisch slib kan worden afgelaten. Dit gaat 13.500 gulden kosten, om welk bedrag het college van B. en W. krediet vraagt aan de Raad. Reeds lang ondervindt de dienst van gemeentewerken grote hinder door de omstandigheid, dat de ver schillende onderdelen van deze dienst praktisch over de gehele ge meente zijn verdeeld. Met name zijn ten behoeve van de opslag van ma terialen en de stalling van het rij dend materieel, verspreid over de gehele gemeente, een groot aantal gebouwen, schuren, loodsen, oude boerderijen enz. in gebruik, t.w.: 1. Patronaat, Grotestraat 58; 2. Deel fabriek fa. Hoffmans, Hoek- einde; 3. Houten gebouw aan de Gedemp te Haven (vm. B.B.A.-loods); 4. Opslagloods firma C. Pot aan de Gedempte Haven; 5. IJzeren loods firma P. Pot, Gro testraat (Fordgarage); 6. Schuur van pand, Grotestraat 148, annex berging; 7. Schuur van oude boerderij Pul lens, Laageinde 82; 8. Oude boerderij van v. Woensel, Loeffstraat 58a; 9. Oude boerderij van Keetels, Burg. Smeelelaan 37; 10. Oude boerderij van v. d. Broek, 2e Zeine 31a; 11. Open werf naast boerderij 2de Zeine 31a; 12. Terrein achter Openbare School aan de Stationsstraat 24; 13. Garageboxen, houtloods, stenen gebouw, magazijn le verdieping aan gemeentewerf, Stationsstr. 45; 14. Oude werf, ten westen van meu belfabriek Dirks van Oers, 1ste Zeine; 15. Nieuwe werf naa r Thas N.V., lste Zeine; 16. Garageboxen slachthuis; 17. Gemeentehuis. Een en ander leidt tot groot tijd verlies bij het uitgeven van mate rialen en de verwerking daarvan, terwijl een juiste coördinatie van werkzaamheden en een doelmatige controle hierdoor ten zeerste wor den belemmerd. Daar komt bij, dat de afdeling on- derhouds- en vervoersdienst, waar onder garages en werkplaatsen, is ondergebracht bij de gemeente licht en waterbedrijven aan de Stations straat, waar eveneens opslag van materialen plaats vindt en ten be hoeve van de dienst van gemeente werken reparaties moeten worden verricht, terwijl zich daar tevens magazijnruimten en werkplaatsen bevinden voor de schilders, metse laars en timmerlieden van de dienst. Dit levert, mede gezien het feit dat ook de gemeente licht- en wa terbedrijven steeds meer ruimten nodig hebben, een zeer onbevredi gende situatie op. Voorts is de huisvesting van de technische en administratieve staf van de dienst in de zijvleugel van het gemeentehuis verre van ideaal te noemen. Ten gevolge van een te bekrompen huisvesting, moet vaak onder moeilijke omstandigheden worden gewerkt. Verschillende ver trekken zijn te klein en niet prak tisch gelegen, mede met het oog op het ontvangen van publiek. Een tijdelijke oplossing van de afdeling weg- en waterbouw werd bereikt door deze afdeling in een houten noodgebouw nabij het ge meentehuis onder te brengen, ter wijl de afdeling bouw- en woning toezicht moest worden gehuisvest in de woning op het Raadhuisplein, eertijds in gebruik bij de korpschef van politie. In de vergadering van 30 septem ber 1964 heeft de Raad een krediet van 147.700,— gevoteerd ten be hoeve van de afbouw van enige stra ten in het uitbreidingsplan Laagein de I. Ten aanzien van de verdere in uitvoering zijnde woningbouw in 't plan Laageinde, is de verwachting gewettigd, dat onvoorziene om standigheden, zoals een vroege win ter, voorbehouden reeds in dec. a.s. ca. 60 woningen onder de kap zullen komen, terwijl rond die tijd bovendien een complex van 18 wo ningen geheel gereed zal zijn en voor bewoning kan worden uitgege ven. Dit delen B. en W. mede aan de Raad van Waalwijk. Met het oog hierop is het nood zakelijk, dat tijdig de nodige kredie ten beschikbaar zijn voor definitie ve uitvoering van het stratenplan rondom deze woningcomplexen. Van deze straten moeten de nood- verhardingen worden opgenomen en herstraat; tegelijkertijd zullen dan de trottoirs, alsook de parkeerha vens en parkeerstroken worden aan gelegd en de trottoirbanden en ri- oolkolken worden geplaatst. De hieruit voortvloeiende kosten worden begroot op 325.500.-, waar voor B. en W. een krediet vragen. De „Stichting Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting" te 's-Hertogenbosch, heeft aan de gemeente een verzoek gericht om toekenning van een subsidie in de kosten van huishoudelijke- en ge zinsvoorlichting ten behoeve van de inwoners dezer gemeente. De stichting is van plan in af wachting van de oprichting van een eigen plaatselijke commissie in deze gemeente enkele cursussen op 't gebied van huishoudelijke- en ge zinsvoorlichting in Waalwijk te or ganiseren. In deze kosten wordt van rijks wege gesubsidieerd krachtens de „Rijkssubsidie- en rijksbijdragerege ling Huishoudelijke- en Gezinsvoor- lichting 1962". Een en ander komt hierop neer, dat de gemeente 100% subsidie ver leent in de salariskosten van be noemd personeel en 70% in de ove rige kosten en dat in deze subsidies van het rijk een bijdrage wordt ont vangen van resp. 60% en 50%. Voorlopig dus zal de huishoudelij ke- en gezinsvoorlichting in Waal wijk worden georganiseerd door de stichting te 's-Hertogenbosch. Deze zal bestaan uit het geven van cur sussen op het gebied van hygiëne, uiterlijke verzorging, bloemschik ken, kinderverzorging en opvoe ding. Het gaat de gemeente in 1964 284.60 kosten. Dit bedrag zal wor den verrekend met het gemeente bestuur van Den Bosch. ZEVEN NEDERLANDSE MISSIONARISSEN IN KONGO BEVRIJD Het Kongolese persagentschap DIA meldt uit Lilo en Yaligimba, dat daar het voltallige missieperso- neel door het natiönale Kongolese leger is bevrijd. Daaronder bevin den zich zeven Nederlandse missio narissen. Hun namen luiden: de pa ters Frans Tielen uit Nijmegen, Ludolph Rommens uit Etten, Vic tor van Roosmalen uit Middelbeers, J. van Gooi uit Goirle en de broe ders S. van den Burght uit Schijn- del en A. Koopmans uit Berkhout. Allen zijn van de norbertijner or de. De enige lekemissionaris in dit gezelschap is de heer Theo Vranken uit Maastricht, die werkzaam was in Yaligimba. B. en W. zijn van oordeel irt-u uit deze moeilijkheden te w!'°® op het voetspoor van ander? meenten moet worden naar de totstandkoming centraal bedrijfsgebouw, gehele dienst, inclusief ODsla» reparatieruimten, en de direct*1 administratieve en technische?? kan worden ondergebracht Een belangrijk bijkomend ÏM, deel hiervan zal ziin dat hiJj in het gemeentehuis een aa^ ruimten beschikbaar komt, 2 dringend nodig is voor v ruimten, wethouderskamer breiding van de gemeentesecrèbT Als plaats voor het nieuwe bouw denken B. en W. in princi[( aan een terrein, gelegen ten 3 van de wegkruismg Prof Karn» Imgh Onnesweg - Reigerboswe het industrieterrein Zanddonk De voorbereiding vergt een' k. drag van 20.000. De agenda voor de raadsversadf nng van de gemeente Waalwijk' donderdag, bevat de volgende w ten: 1. Vaststelling van de notulen t openbare vergaderingen, gek den 19 en 30 september 1964 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot overdracht aan bur gemeester en wethouders, over eenkomstig art. 212 der tewet, van de bevoegdheid fï| verkoop van woningwetwoning, aan de huurders. 4. Voorstel •:f«ieester i, Zand t\ voor Wh tot beschikbaarstelling Kaats te steil' Kikt voor jeuvel biJ ■fiaad op wordt ir ig niet ir Ivan geer 'tas. atis- D® jarkt-mind wekelijks gemeente de Kan fabrieken sirabant si uiddenstai ir het ini li te ste je Kam' srheugt zi de belan 5. a van een worden a van de in zeggen bezwaren maa Bil van een krediet van 13.500 vj ttvan de verbetering der rioolwaterzuiw ringsinstallatie. Voorstel tot beschikbaarstelg van een krediet voor de afbouw van straten, begrepen in 't 1 breidingsplan in onderdelen „Laageinde I". Voorstel tot beschikbaarstelling Lelijk van een krediet van 10.008.- voor het aanbrengen van ini dentele verbeteringen in de straatverlichting. Voorstel tot beschikbaarstelg van een krediet voor aanschaf fing van benodigdheden voor feestverlichting. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de voorbereiding der omschake ling van mijngas op aardg Voorstel tot het verlenen medewerking overeenkomstig tikel 150 der jlagmidda aoeren-de straat 37, Stocko-sch kleuteronderwijs tl in teg wet voor aankoop meubilair ai parisser ontwikkelingsmateriaal ten be. hoeve van de hervormde terschool te Waalwijk-centr» 10. Voorstel tot beschikbaarsteig «keur' A. van een aanvullend krediet va. iplein als laatsheuv i leent. Vi aar, zoals markt kar andere imgeweze: HARIG DU wl van «dat zij I bedrijf genoegen 1120voor de inrichting da relaties openbare lagere schooi. 11. Voorstel tot het verlenen medewerking overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswel 1920 voor aanschaffing van gor dijnen en het treffen van andere voorzieningen aan de St. Jozef school te Besoijen. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing van meu bilair ten behoeve van de St Michaël-ulo-school. 13. Voorstel tot toekenning van subsidie aan de „Stichting Com missie voor Huishoudelijke, en Gezinsvoorlichting" te 's-Herto genbosch. 14. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van het Richtpad, van A. Hoefnagel. 15. Voorstel tot aankoop van een gedeelte van de Winterdijk, van het waterschap „De Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk". 16. Voorstel tot overname in eigen dom, beheer en onderhoud van |fe ontwerp de De Coubertinstraat en de Groenewoudstraat, van de wa terschappen „De Binnenpoldei van Waalwijk" en „De Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk' 17. Voorstel tot het aangaan van een rek. courantovereenkomst voor 1965 met de Algemene Bank Nederland N.V. 18. Voorstel tot het aangaan van n rek. courantovereenkomst voor 1965 met de N.V. Bank voor Ne derlandsche Gemeenten. 19. Voorstel tot het aangaan van'n geldlening. 20. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ad 1850.- voor aanschaffing van een elektrische frankeermachine. 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet tot dekking der kosten van voorbereiding van de stichting tot een nieuw gebou wencomplex ten behoeve van de dienst van gemeentewerken, 22. Voorstel tot wijziging der ver plaatsingskostenverordening. 23. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed aan het Laageinde van A. C. van Brunschot. 24. Voorstel tot vaststelling van een „Besluit tot aanpassing van uitkerings- en pensioenverorde ning wethouders gemeente Waal wijk ingaande 1 januari 19oA - 25. Voorstel tot wijziging der ge meentebegroting 1964 tot, nj sluitend maken van 1964". 26. Wijziging begroting. ijs en het lat deze hetzelfde onderni de vakke zij zi lid gemaa Sewonderir ger minde idling me via de bekwaan kt De hei !de band jaren bev z'n dan! van tit en bic stikkerij kis haar cl waarna zijn vr< i voor de van ee: ma nog er W1 GASV1 lasten van Ivoor het een ffi.-. De ïe van d dat dit nat door 'ta van versterk fa van int geraa den voorf kt gemeei it momer lit bij de kting leef 1 op aar Hing za daarom i ien van '1,50 per verb !"i te doei nadelige Bet -in >f 22,00( de dienst

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2