wAAtwnkse en UnGstRAAtse couraiu 10e Modeurop Congres te Torremolinos, Spanje Opening Nieuwbouw Fn. Speet t8 Waalwijk Uitgaan in het weekend DEL Musis Sacrum Luxor 3 f Britse regering heft extra invoerrechten en geeft export-premies 75 km. te voet met twee rechterschoenen Bij De Gaulle zonder schoenen Spaarregelingen overlaten aan overleg f w A a f ïla verkoop met onze TAS OPTREDEN VAN DON MERCEDES Restaurant „Duinrand" Dr. van Woerden secretaresse VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 85e JAARGANG No. 85 fische Stoomdrukkerij 'Jl 1 Antoon Tielen e tcho vAr> het Zuióen fdredacteurJAN TIELEN summer 1069687 i verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.28 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) J\ 08 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) t 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenastraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO op de voet it jze Begin oktober werd te Torremoli- t het 10e Modeurop Congres ge- Jen, waar de leerkleuren voor ioeisel voor Herfst en Winter 1965 alen gekozen, die voor die seizoe- ials Modeurop kleuren zullen gel- i. Bij Modeurop zijn 15 Europese uien aangesloten en 2 maal per ut wordt een Congres gehouden orop in het voorjaar de Modeurop leuren voor Voorjaar en Zomer van adaarop volgend jaar en in het na ar de Modeurop kleuren voor en Winter van datzelfde jaar rorden vastgesteld, oei is door coördinering van leer- ren voor schoeisel voor geheel ipa tot grotere eenheid te komen ,et kleur-risico te beperken, het- natuurlijk voor de Lederfabrie- Schoenenf abrieken en Schoenen- tilled rijven zeer belangrijk is. is dus niet de bedoeling zoveel sgelijk kleuren te kiezen, doch en- tele kleuren die echter in alle aan- (PBgjjri sloten landen gangbaar kunnen zijn. hIQRs Jac. Bergmans woonde als voorzit- van het in het Voorjaar van 1964 (houden Euromode Congres te Am- Van OVCf' terdam de bestuursvergadering en het Congres bij. de eerste dag van het Congres wden door 2 experts van ieder land s kleuren gekozen en een voorstel sfoimuleerd dat op de 2e dag ter iiicussie en goedkeuring aan de al- ;emene Congres Vergadering wordt «orgelegd. De kleurkeuze geschiedt nadat Mo- le-experts uit Modelanden als Frank- ijk, Italië, Engeland en Duitsland exposé hebben gegeven van de ieurverwaohtingen in stoffen voor de •Koenen waarover leerkleuren geko- imoeten worden, Bekende experts, i. Madame Kaufman uit Parijs heb- n hierin zitting. Het heeft natuurlijk heel wat voe ten in de aarde eer experts van 15 linden het eens worden over aan de vergadering als Modeurop Deuren voor te stellen tinten, doch dank zij de uitstekende leiding van de Zwitserse Voorzitter de heer Plüss gelukt het na een dag ingespannen praten, kiezen en stemmen meestal wel tot een unaniem voorstel van kleuren en kleurnamen te komen. In Torremolinos werd een nieuwe procedure gevolgd, door de kleuren te splitsen in kleuren voor sportieve en voor geklede schoenen en daarnaast nog een kleur als "promotion" te kiezen, hetgeen we in het Nederlands het best kunnen vertalen door deze "Experimentele kleur" te noemen. Voor "Sportief" werden 2 kleuren gekozen, n.l. Brons, een 'bruine tint met iets groenige inslag en Gazelle, een fraaie middelhruinige tint. Voor "gekleed" werden ook 2 Mo deurop kleuren gekozen n.l. "Mokka" een warme donkerbruine tint en "Ma laga" een vrij donkere rood bruine tint. Couleur Promotion werd "Caniar" een donker, iets blauwig grijs. Besloten werd aan ieder land een stuk leer te zenden in de origineel ge kozen kleuren, maar daarnaast kleu- renwaaiers op papier in de juiste Modeurop tinten te doen vervaardi gen, die dan door ieder land in zoveel exemplaren kunnen worden besteld als men nodig denkt te hébben. Dit betekende een mooi succes Een haveloze kerel zocht de poli tie te Gloucester in Engeland op om mede te delen, dat hij de schoenen - die hij droeg - in Oxford stal. Hoe pijnlijk die ook aan zijn voeten zaten, toch had hij het 75 kilometer volge houden. De dienstdoende agent, die van een en ander wel iets meer wilde weten, bekeek de schoenen, waardoor de man tot zijn berouw was gekomen eens wat nader en ontdekte in een oogopslag dat de man per vergissing twee rech terschoenen had meegepikt. voor Nederland, daar het Nederland se Modecentrum al vele jaren een kleurenwaaier van de leerkleuren, op papier gereproduceerd, uitgeeft. Unaniem werd deze uitvoering de beste geacht en werd de heer Harm- sen, secretaris van Modecentrum Ne derland verzocht deze Modeurop kleurwaaiers bij de Nederlandse druk ker te willen 'bestellen. Zowel de Modeurop als de Mode centrum Kleurenwaaier voor Najaar en Winter 1965 zijn deze week reeds verschenen en dit 'betekent dat de, Mo deurop kleuren door deze nieuwe ma nier van uitgifte veel sneller en in veel groter kwantum 'beschikbaar zijn. Het Nederlandse Modecentrum heeft naast alle Modeurop kleuren voor Sportief en gekleed schoeisel en de "Promotie" kleur "Caviar" nog de volgende kleuren als schoenenkleu- ren voor Najaar en Winter 1965 op genomen. "Antilope", een bruin beige tint. "London Tan", een steenrode tint. "Mink", een taupachtige kleur. "Indigo", een donkerblauwe kleur en "Zwart". 'Het is natuurlijk niet zeker dat als Modeurop kleuren gekozen tinten in ieder land belangrijk of even belang rijk worden, maar de algemene erva ring is dat dit als systeem goed werkt. Het volgend Euromode 'Congres zal op 2 en 3 april te Stockholm worden gehouden. Twee Indiaanse stamhoofden van de stam der Roekoejoes, die naar Ca yenne waren gekomen bij gelegenheid van het bezoek van generaal De Gaulle, werden door de president ont vangen. Zij hadden 650 km te voet afgelegd zonder schoenen. De twee stamhoofden konden de schoenen, die men hen had aangeboden om niet blootvoets voor de president van de republiek te verschijnen, nauwelijks verdragen. Toen zij met die schoenen aan niet de trap 'op 'konden, deden zij deze halfweg uit en gingen 'blootvoets de salons op de eerste verdieping, waar generaal de Gaulle, op 'hen wachtte, binnen. De president zag er 'blijkbaar niets in, want de ontmoe ting verliep 'heel gemoedelijk. Het Dagelijks Bestuur van het Be- Irijfschap voor de Schoenindustrie is mening, dat het moet afzien van Int ongevraagd nemen van maatrege- Itn die de invoering van spaarrege lingen en winstdeling moeten bevor deren. Dergelijke regelingen behoren tt het complex van arbeidsvoorwaar den, waarover men in de schoenindu strie doorgaans onderhandelt tussen werkgevers- en werknemersorganisa ties. Dit deelt het Dagelijks Bestuur van kt Bedrijfschap mede in een prae- idvies voor de vergadering van het bedrijfschap op 1.3 november a.s.. Dit ®ar aanleiding van de op de vorige 'ergadering aan de orde gestelde wag of het Bedrijfschap niet eige ner beweging de spaarregeling en wistdelingsregeling zou kunnen sti muleren, Verder wordt voorgesteld de "Com missie Rangorde bepaling Handarbei dersfuncties uit te breiden tot vijf le- oenvan werkgevers- 'en vijf van werk- nemerszijde. De werkgevers zullen als het borstel wordt aangenomen - wor- vertegeniwoordigd door C. F. Ber- van de firma Kerst en Oer lus te Sprang-Capelle, L. v. d. er van de Verenigde Pantoffelfa- eken te Oisterwijk, M. Verwey ten Wilke van de N.V. Swift te Nij megen en J. van Wijck van de N.V. Wellen en Co. te Nijmegen. De werknemers zullen vertegen woordigd worden door C. Braspen ning van de Christelijke Bedrijfs groepen Centrale, J. Th. J. Rijnhart en F. Th. Sutmuller van St. Willi- brordus en C. Vroege en E. Weer stand van de Algemene Bedrijfs Cen trale. BEAMBTEN MOETEN NOG EVEN GEDULD HEBBEN Op een vorige vergadering is de vraag opgeworpen of de 'beambten in de Schoenindustrie niet vertegen woordigd moesten zijn in het Dage lijks Bestuur van het Bedrijfschap. Het huidige dagelijkse bestuur vindt dit verlangen alleszins redelijk. Er zijn echter ontwikkelingen gaande op het gebied van de organisatie van de verschillende categorieën werkne mers en daarom is het beter dit vraag stuk van de vertegenwoordiging van de beambten te bezien 'bij de samen stelling van het Dagelijks Bestuur voor de volgende zittingsperiode. Dat Dagelijks Bestuur zou dan kunnen 'be staan uit vier leden van werkgevers- en vier leden van werknemerszijde en tot deze laatste zou één man 'behoren, aangewezen door de beambtenorgani- saties. Bij Romantica is het zaterdag avond gezellig dansen op muziek van The Hap Cats. Deze band is beslist geen onbekende van de oprechte dansliefhebber en de mu ziek die zij ten gehore brengt wordt bovendien opgeluisterd met zang van John Hoes. Romantica zorgt die avond bo vendien nog voor een speciale gast, die voor Waalwijk ook geen on bekende is. Niemand minder dan Don Mercedes en zijn Improvers zullen de danslustigen vergasten op een pittig stukje muziek. Deze zanger is dezelfde als die, welke bij de Caballro-show, die ter ge- legnheid van de aankomst van Olympia's tour in Waalwijk, op 't Vredesplein werd gehouden, met z'n optreden een enorm succes oog- ste. Don Mercedes, alias de Neder landse Elvis Presley, zal bij Ro mantica door het ongetwijfeld gro te publiek een warm onthaal wor den bereid. NA ANDERE GROTE STERREN NU CONNY v. d. BOS Zaterdagavond 'zal Conny vaft den Bos in de voetsporen treden van andere grote vedetten onder haar collega's. Na Shirley, Adamo, Louis Neefs en andere beroemdhe den zal ook zij het Waal wij kse Lido vereren met een optreden. Conny v. d. Bos is lang geen on bekende in de Nederlandse show wereld. Vooral de laatse tijd is haar populariteit sterk gestegen en daar aan is het ook wel te wijten dat de NCRV op 28 november op het tweede net een showprogramma uitzendt, waarin Conny het mid delpunt is. Dit is niet het enige tv-program- ma dat Conny gaat maken, want naast deze uitzending zal zij voor dezelfde omroep enkele liedjespro gramma's gaan verzorgen, waarvan de eerste in december op 't scherm zal verschijnen. Deze programma's worden geheel door Conny gepre- senteert en door haar zelf samen gesteld. Wie de laatste opname van Conny heeft gehoord, getiteld „Jij weet het niet", zal in deze plaat voldoende bewijs geleverd zien of liever gezegd horen, dat het beslist de moeite waard is om deze suc cesvolle zangeres in levende lijve aan het werk te zien. dat zij naar Gareia gaat om met de koning van dat land te trouwen. Ursus weet echter dat deze man 'n wreed en heerszuchtig leider is en hij gaat met de prinses mee om haar tegen de boze plannen, die de ze koning waarschijnlijk fn zijn schild voert, te beschermen. Het blijkt al spoedig dat Ursus' enorme kracht dikwijls uitstekend van pas komt en na een flinke serie ge vaarlijke avonturen, waarbij Ur sus Sira, Darius en zichzelf vaak uit netelige situaties moet redden, is het ook aan zijn enorme kracht te danken dat z~ weer veilig en wel in hun vaderland terugkeren. Donderdag, vrijdag en zaterdag. Toegang 14 jaar. DRUNEN Vrijdag mosseldag p.p. 3. Voor het weekend: speciaal hazepeper 5.p.p. Tel. 04163 - 498 Waalwijk is weer een prachtig pand rijker geworden op een zeer mooi punt. Het betreft hier de nieuwe zaak van de Fa. Speet, wel ke vroeger aan de markt, hoek Kloosterwerf lag. Thans heeft zij een nieuwbouw betrokken die hoogst modern is. Niet alleen de Fa. Speet is er mee gebaat, maar ook de omgeving, want het plein voor de kerk is herschapen in een mooier geheel. De ingang van de kerk aan de Grotestraat is lager komen te lig gen, met even voorbij de nieuwe winkel een trap naar het portaal. Het geheel is zeer goed aangepast. Het trottoir vanaf de Markt door de Kloosterwerf is doorgetrokken zodat men rustig aan drie zijden de nieuwe winkel kan bekijken. En. dat is nu een lust voor het oog. De ptalage is 45 meter lang en heeft daartussen twee ingangspartijen, n.l. een aan de noordzijde, Grote straat en een aan de westzijde bij de kerk. Het gehele pand dat zeer doejlmatig is ingericht heeft een winkeloppervlakte van 18 bij 14 meter. Boven de winkel heeft het gebouw twee verdiepingen van 9 flatwoningen, waarvan er 8 zullen worden verhuurd. De heer van Geffen zal ook boven de winkel wonen. De gevel bestaat aan de buitenzijde onder de etalegeruiten uit natuursteenstrippen. De stalen ramen hebben bronsranden alsme de het beslag van de deuren. Daarom is een mooie luifel aan gebracht welke royaal oversteekt, de rand is van barcelocushout en de plafondstrips daarvan zijn van orion-pine. Op de luifel prijkt met grote letters de naam van de zaak. De twee bovenverdiepingen zijn bekleed met Franse kalksteenpla ten. Het geheel heeft een zeer mooi en fris aanzien gekregen. Bekijken we de winkel dan zien we verstelbare wandstellingen en in de ruimte staan verspreid gon dola's en toonbanken,, waarop ar tikelen systematisch zijn geëtaleerd. De gehele beneden woonruimte wordt als winkel gebruikt en mocht de zaak in de toekomst wor den uitgebreid dan kan het sous- terrain hiervoor dienst doen. Het plafond is poreus opdat de hete- lucht - als stralingswarmte - daar doorheen kan. Achter de winkel is een kleine kantoorruimte. De ver lichting is eveneens in het plafond aangebracht. Het personeel dat bijna 30 be draagt, zal in deze nieuwe zaak het publiek op gemakkelijke wijze kunnen bedienen dan voorheen en de huishoudelijke artikelen en ga lanterieën zullen nu beter tot hun recht komen in deze mooie over zichtelijke winkel. Aan de bouw, aan welke onder architect J. Marquering is gewerkt, nebben de volgende aannemers en onderaannemers hun aandeel gele verd: Fa. F. Couwenbergt te Waal wijk als bouwer, Fa Knapen te Geldrop als schilder, Fa. De Bont als electriciën te Oss, Fa. Bosman te Oss voor loodgieter en sanitair, en de Fa. Rijvers te Weert voor winkelbetimmering. Aan de cen trale verwarming hebben de fa's Braaf te Delft, Fritz Weck te Den Bosch en Groenpo te Sittard ge werkt. De officiële opening heeft plaats op vrijdag 30 oktober om 10 uur v.m. door de edelachtbare Heer Teijssen, burgemeester, waarna de inzegefmng d£or Deken Maeespn geschiedt. Voor bijzonderheden ver wijzen wij graag naar de adverten tie elders in ons blad. De heer en mevrouw Van Geffen- Speet wensen wij van harte sukses met hun niaeuwe aanwinst. internist te Waalwijk vraagt per 1 januari 1965 DE VUURPROEF VAN URSUS De oersterke Ursus, een gewone landbouwer, heeft de lieftallige prinses Sira, dochter van zijn heer, al een paar maal ontmoet, en de twee hebben een grote genegen heid voor elkaar gekregen. Ursus weet echter dat hij slechts als een goed dinaar zijn prinses kan die nen en hij legt zich hier bij neer. Wanneer hij echter op een dag op het land a.an het werk is, samen met zijn jongere broer Darius, komt een soet voorbij, waaronder zich ook Sira bevindt. De prinses roept haar vriend bij zich en vertelt hem DE ZONDERLINGE GRAVIN Margaret Readle, is het leven in Londen beu en zij gaat als secreta resse op een kasteel buiten de stad werken. Een van de redenen dat zij weg wil, is dat er de laatste tijd verscheidene moordaanslagen zijn gepleeg op haar, maar de dader had daar tot nu toe geen succes mee. Op het kasteel aangekomen, merkt Margret al dadelijk, dat er iets aan de hand is, dat niet met de werkelijkheid klopt. De gravin die het kasteel beheert blijkt een té grote belangstelling te hebben voor de reclassering, door de ex- gevangenen zelf maar in dienst te nemen. De zoon van deze gravin staat onder dwar.g, en is verplicht de hele dag proeven met electrische appararten te nemen en dan is er nog een andere man, die waar schijnlijk de functie van huisarts uitoefent en die in een apparte vleugel van het gebouw een kom pleet sanatorium heeft ingericht. Nee, er klopt iets niet in het ka steel en Margaret roept de hulp in van haar vriend, een detective bij Scotland Y<ard, die de zaak maar eens even op poten moet zetten. Nu wordt dat „even", wel wat langer maar Mike, zoals onze speur neus heet, brengt het voor elkaar. Zaterdag en maandag, toegang 14 jaar. PATROUILLE DES DOODS Een groep Amerikaanse show girls zit in de Koreaanse frontlinie, om daar op te treden voor de Ame rikaanse troepen. Als zij op een morgen weer naar elders vertrek ken, komen zij door tegenaanvallen van de Koreanen achter de linies terecht, met als gevolg, dat zij al spoedig met de vijand in contact komen. Gelukkig weten zij zich aan te sluiten bij een Amerikaans bataljon, dat door de tegenaanval len ook de koers is kwijtgeraakt, maar men tacht zo spoedig moge- lijk weer bij de andere troepen aansluiting te vinden. De meisjes, blijken nu een groot handicap te zijn, want zij brengen de soldaten op allerlei mannieren het hoofd op hol, en dikwijls weten zij het zo ver te brengen dat de soldaten on derling aan het vechten slaan, waardoor de Koreaanse troepen hun plaats al spoedig te weten ko men. Gelukkig is de leider van het bataljon een streng en voortvarend man, waardoor de mannen spoedig weer in rechte banen geleid, naar hun kameraden kunnen gaan. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. DE SCHERPSCHUTTER Een nieuw avon|tuuri met all round cowboy Audie Murphiy, die in de rol van een moordenaar scherpschutter de moeilijke op dracht heeft om zich te rehabiliteren. Met de hulp van zijn ex-verloofde slaagt hij hier ten volle in, maar niet voordat hij met een serie fikse vijanden heeft afgerekend. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. HET EILAND DER PYGMEEEN Samen met een vrouwelijke Ame rikaanse officier beleven we ver raderlijke avonturen in de Afrikaan se binnenlanden. Het gaat hier in het woeste landschappen van mid den Afrika om de strijd tussen 2 sterke mogendheden, die beide op zoek zijn naar een plant, die een gevaarlijke stof voor geheime wa pens levert. Maandag en dinsdag. Toegang 14 jaar. De kersverse Britse premier Harold Wilson heeft de economische en fi nanciële moeilijkheden, waarin Enge land verkeert, meteen aangepakt. Maandag kondigde de Labour-re- gering een aantal economische maat regelen af, waarvan vooral de heffing van een extra-invoerredht op 'n groot deel van de invoer hard is aangeko men bij de naar Engeland exporteren de landen. De invoerrechten worden met 15 percent verhoogd, uitgezonderd op le vensmiddelen, grondstoffen ten tabak. De export krijgt een flinke stimulans met een belastingverlichting, die tus sen de 1 en 3 percent ligt. Deze „pre mie" voor exporteurs gaat de schat kist 720 miljoen gulden per jaar kos ten. De regering is ervan overtuigd» de sterkte van 'het pond sterling te kunnen handhaven en is dan ook niet van plan, tot devaluatie over te gaan. Wel zullen de regeringsuitgaven sterk worden 'besnoeid, Vooral in uitgaven voor luxeprojecten zal 'het mes wor den gezet. Hiermee hangt de aankon diging samen, dat Londen de Franse regering om herziening zal vragen van het gezamenlijke programma van bei de landen voor de bouw van een su- personisdh verkeersvliegtuig, de Con corde. Wilson beschouwt dit als een prestigeproject. Nederland behoort tot de landen, die de gevolgen zullen ondervinden v. d. Britse economische maatregelen. Het Nederlandse exportpakket naar Engeland had in 1963 een waarde van 1736 miljoen gulden. Hieronder waren voor 551 miljoen levensmid delen en voor 63 miljoen onbewerkte grondstoffen, die niet onder de maat regelen vallen. Over blijft een export naar Engeland, ter waarde van 1122 milj. gulden, die wel belast -wordt. Hieronder zijn Aardolieprodukten 268 milj. (nog niet helemaal zeker, of deze onder de, maatregelen zullen vallen), sierteelt- produ'kten 67 milj., IJzeren staal 103 miloen, niet-elektriscbe machines 85 milo., elektrische machines en appa raten 107 milj. en schepen 73 milj.. De resterende 419 miloen is de to tale exportwaarde van een groot aan tal kleinere zaken. (Tri SANERING LANDBOUW Al 860 boerenbedrijven uitgekocht. Tot en met 30 september van dit jaar zijn 860 'boerenbedrijven uitge kocht door het ontwikkelings- en sa neringsfonds voor de landbouw. Tot die datum waren ongeveer 1500 aan vragen van boeren behandeld door 't fionds. De rest van de aanvragen werd afgewezen. Tot dusver zijn 3750 aan vragen binnengekomen.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 13