)e Echo van het Zuiden Concept begroting toont „afschuwelijke" tekorten PROGNOSES a a Zaanse- stijlklokken STASSAR ste» van de clubs w.s.c. g VAN MIL s.s.c. ^meonteraad Kaatsheuvel dienst sociale zaken R.K.C. R.W.B. Baardwijk R.K.D.V.C. N.E.O. 3 BANKETBAKKERIJ as Slagroomgebak met druiven ssmssss H.N.C. Wit-Zwart Berkdijk Schaken (üIJDAG 30 OKTOBER 1964 85e JAARGANG No. 85 De concept-begroting van de gemeente Loon op Zand vertoont afschu welijke tekorten. Dit deelde Burgemeester Van Erp j.l. woensdagavond mede aan de gemeenteraad van Loonopzand, die het voorstel van B. en besprak, om het tekort van het gasbedrijf, dat voor 1965 geraamd wordt op 14.755,- op te vangen door een maandelijkse heffing van f 1-50 per aansluiting. Burgemeester Van Erp weet het tekort in hoofdzaak aan de salarismaat regelen van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Minister Toxopeus heeft n.l. de gemeentebesturen laten weten, dat alleen op een tegemoet koming van het Rijk kan worden gerekend voor de verhoging van de salarissen van die ambtenaren, die op de algemene dienst drukken. De salarisverhoging van de bedrijven - dus ook 't gasbedrijf - moet uit de revenuen van de bedrijven zelf worden betaald. Mede in verband met de sterk gestegen kolen-midden-prijs betekent dit een aanzienlijk tekort. B. en W. hebben dat voorlopig op 14.755.- geraamd. Mede in verband met de overige tekorten op de begroting voelde zich het College van B. en Wverplicht deze heffing in te voe ren. Een directe verhoging van de tarieven achtte Burgemeester Van Erp ongewenst, omdat de verbruikers met 't aardgas in zicht eerder een verlaging dan een verhoging van de tarieven verwachten. Deze opmerkingen plaatste Burge- jeester Van Erp naar aanleiding van tragen gesteld door de heren Elshout sn Van Nieuwstad. Raadslid Elshout had geopperd net tekorten "aan te pappen". Een tekorten totdat het aardgas er zal zijn. Een verhoging van meer dan 100 sn het aansluitingsreoht vond hij te iiastisch. "In het verleden heeft het gasbedrijf winst genoeg opgeleverd. Rn moet maar een paar jaar het ver lies genomen worden." De heer Els- lont vond verder, dat het gasbedrijf jeen "zaak" is en derhalve niet pri- nairop winst aangewezen is. De heer Van Nieuwstad vond het sn gevaarlijke stellingname om maar [et tekorten "aan te pappen". Een ést die nu bereikt wordt, van 22.685, - is toch waarlijk niet ex- orbitant, wanneer men de omzetcijfers izes ton in aanmerking neemt. De irVan Nieuwstad wilde wel weten mrorn van "aansluitingsrecht" ge wordt en niet van "vast- want de heffing heeft toch ran dat laatste veel weg. Burgemeester Van Erp wees er nog op, dat als een van de uitgangspunten het financiële beleid van de ge- «eente, algemeen erkend wordt een redelijke winst van de gemeentelijke Wrijven Met het aardgas was Burgemeester 'm Erp zo gelukkig nog niet. "Het xrgt een enorme investering van de en het Ministerie van Bin- nlundse Zaken is nog niet bereid lilleken het leningenplafond van de meenten aan de noodzakelijke in- steringen aan te passen. De voorzitter viel de heer Van Nieuwstad bij, toen deze aantoonde, ht de winst van f 22.685.-, die het gevolg zal zijn van de aansluitings- leffing, duidelijk beneden het door e minister toegestane maximum van 1 33.63 2,- bleef. Mede door de overtuigende uiteen ging van de Burgemeester kon ook e heer Elshout zich tenslotte met 't voorstel verenigen, zodat het zonder hoofdelijke stemming werd aangeno men, Een ander belangrijk agendapunt 'is de ombouw van de "afdeling So- éile Zaken" tot een "Dienst Sociale laken', waartoe de raad op 29 juli 14 bij de behandeling van de Alge mene Bijstandswet had besloten, i heer Elshout klaagde erover, de beheersverordening rijkelijk 'at was binnengekomen. Burgemees- ter Van Erp gaf dat volmondig toe en !'f daarom nog even een exposé van «t voorliggende voorstel. Dat gaf geen aanleiding meer tot «erkingen, zodat het voorstel ver- dervlot onder de hamer doorging. WEEKMARKT De weekmarkt vroeg van de vroede 'deren meer aandacht. De heer Elshout wilde het zekere Mr het onzekere nemen. Er is vroe- °°k al eens een weekmarkt ge- aest en al wat er tenslotte van over eet was een groentekar. Uit voor- ïheidsoverwegingen oordeelde j het beter om daarom de voorjaars dalen najaarsmarkt maar niet af te iffen. De heer Moonen had een drietal WerkingenOp de eerste plaats wil- Vweten of de plaatselijke nering- eenden wellicht een voorkeursrecht 1 en op staanplaatsen op de markt, erder vroeg hij zich af of de vrijdag - jond wel de meest geschikte avond .J dit verband wees hij op het van °Ie gemeenteraad van aawijk, die enige jaren geleden be- I™ de weekmarkt niet op vrijdag te onidat dan de huisvrouwen, weekloon in handen had- op de markt zouden gaan kopen en de middenstand ach terop kwam. Tenslotte wéés spr. erop, dat er toch een redelijk aantal stands moeten komen. In Reusel, zo was hem bekend, waren er niet minder dan 100. De heer Van Nieuwstad vroeg zich af of het wel nodig was tijdens de kermis naar een andere standplaats uit te zien. Is er dan wel behoefte aan een markt? zo vroeg hij zich af. Vol gens de heer Van Nieuwstad was het wel juist, dat de plaatselijke midden stand positief staat tegenover de weekmarkt, maar het was hem niet duidelijk hoe - zoals het prae-advies vermeldt - de Kamer van Koophan del daarvan op de hoogte is. Volgens de heer Van Nieuwstad heeft de Ka mer van Koophandel geen contact ge had met de middenstand. Burgemeester Van Erp wees er in zijn beantwoording op, dat de week markt inderdaad een tere plant is, die kan afsterven. Maar een weekmarkt naast de voorjaarsmarkt en najaars markt zou bij G.S. geen schijn van kans maken. Een dergelijk voorstel zou bovendien niet getuigen van ge loof in eigen zaak, aldus de raads voorzitter. Hij vroeg zich af of de plaatselijke middenstand van Kaatsheuvel zich plaats op de markt. De Burgemeester meende, dat de "standing" van de middenstand va nKaatsheuvel zich daarvoor nauwelijks zou lenen. Wan neer daaraan behoefte bestaat zullen B. en W. de zaak bekijken, maar in geen geval mag er een "autarkische muur" rond Kaatsheuvel worden op getrokken. De vrijdag, aldus de burgerheester, is bewust gekozen. Op maandag is er markt in Dongen en op woensdag in Waalwijk. Daar moet de Kaatsheu- velse markt niet tussen of vlak na val len. Vandaar de vrijdag. Die schept bovendien voor de huisvrouwen een keuzemogelijkheid bij het winkelen. De meerdere ruimte die er komt voor de winkelende huisvrouw zal onge twijfeld ook de middenstand ten goe de komen. Deze denkt er zelf ook zo over. De aanwezigheid van de markt zal de huisvrouw concurrerende prij zen bij de middenstand doen aantref fen, zodat ook de consument erbij ge baat is. Wat betreft het aantal kramen deel de Burgemeester Van Erp mee, dat terzake een gunstig advies van de bond van marktkooplieden ontvangen is. De markt zal ingaan op 1 april als de koude een beetje achter de rug is. Rond de eerste markt zal de nodige publiciteit worden verzorgd. Besprekingen met de middenstand hebben de uitlatingen van de Kamer van Koophandel bevestigd. Hoe deze Kamer van Koophandel zijn contac ten met de middenstand onderhoud, durfde de heer van Erp niet te zeg gen. Dat was trouwens ook zijn zaak niet, zei hij. Of er tijdens de kermis al dan geen markt moest zijn, is niet als zodanig overwogen. Naar het oor deel van de burgemeester sloten deze twee evenementen elkaar niet uit. De raad verenigde zich unaniem met het voorstel van B. en W. om een weekmarkt in te stellen. BIJNA DRIE MILJOEN De overige agendapunten werden vlot afgewerkt. Voor het aanleggen van wegen en straten, rioleringen, straatverlichting e.d. in het uitbrei dingsplan "Pannenhoef I" werd een crediet van f 2.873.702.- uitge trokken. De gemiddelde grondprijs in dit uitbreidingsplan zal komen op f 25,35 per vierkante meter. Naar gelang de localisering van de gron den en de aard van de bebouwing zul len de uitgifteprijzen variëren van f 25 tot f 29.50. De heer Van Kuilt had deze prijzen nogal duur gevonden, maar kon zich toch bij de berekening van B. en W. neerleggen. De heer Van Nieuw stad had geconstateerd, dat beurte lings de naam "Pannenhoef" en "Kaatsheuvel Zuid" werden gebruikt. Hij wilde weten wat het nu eigenlijk was. "Pannenhoef", zei de Burge meester, "dat klinkt beter en is his torisch juister. Geleidelijk aan zal de oude benaming Kaatsheuvel-Zuid uit de stukken verdwijnen." ONBEWOONBAAR VERKLAARD De woningen Berndijksestraat 8, 10, 26 en 28, alsmede de Huygen- straat 29, 31 en 33 werden in verband met de hygiënische toestand onbe woonbaar verklaard. De ontruimings termijn werd gesteld op 6 maanden. Er werd afwijzend beschikt op 'n bezwaarschrift van W. Schoenma kers-van Beers. Adressante had zich klaarblijkelijk vergist in het jaar van de aanslag. Via de Stichting "De Eigen Wo ning" werd voor een tiental bouwers aan de Van Immerseelstraat te Loon opzand een hypothecaire geldlening gegarandeerd. De heer Van Noije wilde weten of de twee resterende bouwers (er verrijzen immers 12 wo ningen in de Van Immerseelstraat) de ze garantie niet hadden gevraagd. De burgemeester kon daar op ant woorden, dat er slechts één aanvraag was voor tien zekerheidstellingen. Op de twee anderen moet gewacht wor den tot een verzoek komt. De verplaatsingskosten voor kleu terleidsters werden geregeld, alsmede die voor het gemeentepersoneel. De raad sloot een vaste geldlening van f 700.000 met het Algemeen Werkloosheidsfonds te 's-Gravenha- ge. De rente bedraagt 5% p. jaar. Om onnodig renteverlies te voor komen besloot de raad de bevoegdhe den tot het verkopen van gronden in het plan Pannehoef te delegeren aan B. en W. Om achteraf een regeling te tref fen voor de door het rijk benodigde gronden voor de verharding van de toegangswegen tot de minutieopslag- plaats werd achteraf grond geruild. De gemeente ontvangt bovendien nog f 4.255,- Van de rondvraag werd een ruim gebruik gemaakt. Het betrof nage noeg alleen kwesties over verkeers- perikelen. B. en W. zullen de vele opgeworpen vragen bezien. Gebleken is, dat bij gebruik van het Cultureel Centrum in Loonopzand een groot parkeerprobleem bestaat. SPARTA '25—RKC Na de slechte beurt die de RKC- ers maakten in de thuiswedstrijd tegen HVV '24 moeten zij a.s. zon dag aantreden in een zeer zware uitwedstrijd tegen Sparta '25 lin Beek en Donk. Deze jongens heb ben hetzelfde staaltje uitgehaald als RKC-ers het afgelopen seizoen n.l. linearecta van de derde naar de eerste klas. Hierin eindigden zei vorig seizoen in de middenmoot, en op het ogenblik hebben zij aan een overwinning op RKC genoeg om hier wederom in te vertoeven. De RKC-ers daarentegen dalen bij een nederlaag af naar diezelfde grauwe middenmoot maar bij 'n overwinning kunnen zij zich nog steeds bij de bovenste vier hand haven. En dit is ook wel nodig, want volgende week komt koplo per de Valk op bezoek, dus kunnen zij de lijstaanvoerder tot op enkele punten genaderd zijn. Al weer dus een reden te meer voor de Geel- Blauwen om a.s. zondag alles te geven om één of meer puntjes uit Beek en Donk mee naar Waalwijk te brengen. Een ongetwijfeld grote supportersschare zal jullie hierbij tot steun zijn. De wedstrijd die om half drie aanvangt wordt geleid door dhr. H. de Hoop. Voor de thuisblijvers speelt RKC 2 om half drie een thuiswedstrijd te gen NOAD 3. Jongens proberen jul lie mooie punten te consolideren. Het verdere programma luidt: RKC 3Baardwijk 3 RKC 5—RKC 6 Junioren hoofdklasse Helmond—RKC W.S.C.—Zwaluw V.F.C. Na een korte onderbreking her vat WSC komende zondag de com petitie met een thuiswedstrijd tegen een oude bekende tegenstander, nl. het Vughtse Zwaluw VFC. Deze ploeg vervult een der lei dende rollen in de afdeling en heeft slechts een achterstand van twee punten op de leider Concordia SVD. De Vughtenaren zullen dan ook alles in het werk stellen om ten koste van WSC hun fraaie positie te verbeteren en 't is WSC bekend dat Zwaluw in dergelijke omstan digheden een enorme krachtsexplo sie kan ontwikkelen. WSC heeft deze competitie nog geen einde kunnen maken aan de reeks slechte resultaten en de aller minst fraaie positie als tweede van onder met slechts één punt voor sprong op nummer laatst is hier van het gevolg. Ondanks de slechte resultaten en de negatieve score-cijfers heeft WSC vooral de laatste wedstrijden goed voetbal gespeeld en het is dan ook uitsluitend de improductiviteit der voorhoede, die overwinningen in de weg blijft staan. Zwaluw kan komende zondag op het WSC-terrein echter op ge duchte tegenstand rekenen want alle spelers van WSC zonder uit zondering zullen met inzet van al le krachten proberen de overwin ning te behalen en de positie op de ranglijst te verbeteren. De scheidsrechter, de Heer H. v. Gils zal deze wedstrijd, die om half drie aanvangt tot een goed einde te leiden. Het verdere programma is als volgt: WSC 2—NAC 4 WSC 3Baardwijk 2 Berkdijk 3—WSC 4 R.W.B.OSS Na twee weken gedwongen rust zal RWB zondag a.s. de competitie voortzetten met een thuiswedsrijd tegen Oss. Oss bezit een fris spelende ploeg die in haar eerste wedstrijden slechts aarzelend is begonnen doch geleidelijk steeds beter is gaan spe len. Aangezien nog van alles mogelijk is zal Oss alles op alles zetten om zich te revanceren voor de twee tegen RWB geleden nederlagen van het vorige seizoen. Voor RWB is het noodzaklijk de ze wedstrijd zeer ernstig te nemen want een nederlaag doet hen direct naar de middelmoot verwijzen en dat zal het de RWB-supporters toch niet aan willen doen. Bovendien moeten zij toch voor eigen publiek laten zien dat zij nog seeds weten hoe voetbal gespeeld moet worden. Alhoewel het elftal van de thuis club nog wel niet geheel compleet zal zijn moeten wij toch voldoende vertrouwen in de reserves hebben om hen in volle gemoedsrust een volledig sukses toe te wensen. De leiding is in handen van de heer F. de Klerk. Hét tweede elftal gaat naar Box tel om aldaar de reserves van ODC te bekampen en ook hen durven we een klein sukses je te voorspel len. RWB 3 speelt thuis tegen het Waspikse White Boys en zal deze ploeg niet! mogen onderschatten, het zou jammer zijn van de mooie kans die er ongetwijfeld inzit. Het vierde en vijfde spelen ten slotte tegen elkaar en wie bij deze wedstrijd de punten behaald maakt niet zo'n erg groot verschil, al den ken de spelers daar natuurlijk an ders over. In elk geval allemaal veel succes en prettige wedstrijden. BAARDWIJK—RKSVA Uit de voorgaande 6 wedstrijden behaalden beide ploegen 7 punten. Op papier dus twee gelijkwaardige tegenstanders. De voorhoede van RKSVA heeft ten opzichte van vorig seizoen een geduchte versterking ondergaan door de terugkeer van middenvoor Kastelijns uit het betaalde voetbal naar de amateursector. Een intere sante wedstrijd staat het publiek te wachten, met als voorlopige in zet voor de winnaar handhavig in de kopgroep. Mogelijk kan het ter reinvoordeel voor Baardwijk de beslissende factor zijn. R.K.D.V.C.Ons Vios Na de onderbreking van zondag j.l. staat er voor DVC a.s. zondag een zware wedstrijd te wachten. Dan komt Ons Vios uit Tilburg op bezoek. Deze ploeg gaat mee aan de kop van de ranglijst en wanneer DVC wil blijven meetellen, dan zal deze wedstrijd winst op moeten le veren. Men dient daarom goed voor de dag te komen. We rekenen er on dat de DVC-ers hun uiterste best zullen doen om voor eigen publiek goed voor de dag te komen. Het verdere programma is als volgt: Herpinia 2—DVC 2 DESK 3—DVC 3 Nieuwkuik 3DVC 4 Concordia SVD 7—DVC 5 DVC 7—TGG 4 W oudr ichemNE O Voor a.s. zaterdag staat er voor NEO een uitwedstrijd op het pro gram tegen Woudrichem. Dit elftal dat het zo heel goed gedaan heeft in de bekerwedstrijden, het behaal de de tweede plaats, heeft de start in de competities niet zo goed in gezet, maar wij geloven toch wel dat Woudrichem zich nu hersteld heeft. Daarom NEO-mannen, reken er op als dat dit elftal alles in het werk zal stellen om zaterdag te gen jullie de punten thuis te hou- SE Pj Grotestraat 234, fel. 2312 SZSS; 'n heerlijke combinatie 40 ct. p. st. KI den. Wanneer het NEO-elftal met dezelfde gedachte van huis gaat kan dit een spannende wedstrijd worden, waarvan de uitslag zeer moeilijk te voorspellen zal zijn. De wedstrijd wordt geleid door de Heer van Oostrum. Aanvang 15.30 uur. Het verdere programma is als volgt: NEO 2Olympia Duss. Boys 5NEO 3 Het vierde is vij. S.S.C.Zwaluwen Na drie weken niet op de groene grasmat te zijn geweest hopen we het eerste elftal weer eens aan het werk te zien. Volgens het programma zal dit moeten gebeuren a.s. zaterdag in Vrijh. Capelle aan de Bernhard- straat en het aanvangsuur is half vier. Scheidsrechter is de heer v. Eek. Zo, dat is alles wat we weten, maar wat we niet weten is, wie de winnaar wordt. Het is voor de Geel-Zwarten langzamerhand tijd hoog tijd dat er een paar punten worden gehaald en als we de stan denlij st zien is dit voor de Vlaar- dingen ook geen luxe, daar zij er pas twee van de zes gespeelde wedstrijden gewonnen hebben. Zo te zien zijn beide er op gebrand om te winnen, dus dat gaat er spannen a.s. zaterdag. De bezoekers zijn ach ter beter dan in hun voorhoede, daar ze ook niet meer dan tien doel punten maakten, maar ze hebben er ook pas 12 tegen. Het zal voor SSC zaak zijn om alle geschut naar voren te brengen om sukes te be halen want met wat losse flodders komt men er niet tegen de Zwalu wen achterhoede. Mannen, let nu eens op, en ge bruik naast je benen ook je hoofd, m.a.w. speel snel de bal af en pro beer niet alles alleen, je staat ten slotte me z'n elven, en tracht snel door te drukken. We verwachten dan ook verzekerd te zijn van een spannende match. Jongens sukses. Het tweede gaat naar Chrislan- dia 2 en moet danig oppassen wil len ze niet verrast worden, en het derde speelt in Breda tegen de mannen van de PTT. ONIHNC HNC staat zaterdag voor de bij zonder moeilijke uitwedstrijd tegen ONI in 's-Gravenmoer. Jammer is dat HNC niet op volle sterkte in het veld kan komen. Het zal daarom een hele karwei worden de sterke aanvalslinie van ONI in bedwang te houden. Vorig jaar zorgden onder soort gelijke omstandigheden de HNC-ers voor een verrassing. Toen klopte zij ONI namelijk op eigen veld met 4-2. De wedstrijd begint om half vier. HNC 2 speelt eveneens in 's-Gra venmoer en wel om half twee te gen ONI 3. Voor HNC 3 staat een thuiswed strijd op het programma tegen het eerste elftal van Beatrix uit Den Bosch. Ook deze ontmoeting begint om half twee. Wit-ZwartTholense Boys Wit-Zwart speelt zaterdag tegen Tholense Boys uit Tholen. Een ploeg die bewezen heeft tot één van de sterkste te behoren in deze afde ling. Wit-Zwart, dat helaas nog steeds niet op volle sterkte kan aantreden, zal daarom in deze wed strijd alles op alles moeten zetten om tot winst te komen. De punten zijn kostbaar. De wed strijd, die om half vier begint, zal worden geleid door L. van der Wiel uit Tilburg. Wit-Zwart 4 krijgt om half twee bezoek van JPS uit Tilburg. Wit-Zwart 2 komt in het veld te gen Ólympia 3 in Dongen en Wit- Zwart. 3 reist naar het Tilburgse PTT. BerkdijkS.A.B. Komende zondag zal Berkdijk 1 op eigen terrein uitkomen tegen SAB uit Breda. Scheidsrechter in deze wedstrijd is de heer J. Vlamincks. Deze wed strijd wordt gespeeld om 14.30 uur. Het is te hopen dat a.s. zondag de leiding beter is dan zondag j.l. Deze wedstrijd werd n.l. voortijdig gestaakt. Het ging hier over een offside- goal die goedgekeurd werd en een penalty voor Berndijk die niet doorging. In het eerste geval werd door scheidsrechter van Geel een offside- goal goedgekeurd terwijl de grens rechter toch aangaf dat de Riel-spe- ler offside stond. In 't tweede geval liet de scheids rechter doorspelen nadat door een achterhoedespeler van Riel de bal door middel van zijn arm uit het doel gehouden werd. Dit was, voor de enigzins ten gevolge van de goedgekeurde off- side-goal, verhitte Berkdijkers de druppel die de emmer deed over lopen. De Berkdijkers protesteerde dan ook op hun manier, bij de scheidsrechter. Deze koos evenwel en andere geen partij en staakte de wedstrijd resoluut. Er zat nu niets anders op dan maar naar huis te gaan. Het wach ten is nu op de uitslag van het on derzoek dat naar aanleiding hier van zal plaatsvinden. Voorlopige uitslag na 35 minuten spelen in de 2e helft was 31. Het verdere programma is: Berkdijk 3—WSC 4 Waspik 3Berkdijk 2 Berkdijk 4Desk 5 BRABANTS ZATERDAGVOETBAL In de eerste klas van de afdeling Brabant blijken tot nu toe Kogel vangers, Wit-Zwart, Tholense Boys, ONI en Sprang 2 elkaar weinig toe te geven. Kogelvangers heeft met 8 punten uit vijf wedstrijden de leiding. Nu de ploeg uit Willem stad op eigen veld aantreedt tegen WHS komt de eerste plaats voor lopig niet in gevaar. Winst dus weer voor Kogelvangers. Wit-Zwart, nog steeds door in vallers verzwakt, krijgt het heel wat zwaarder tegen het sterk spe lende Tholense Boys. Een niet te verwaarlozen factor in dit duel is echter dat Wit-Zwart het voordeel heeft te kunnen spelen op eigen veld. ONI krijgt het danig gehavende HNC op bezoek en men is geneigd te voorspellen dat HNC in 's-Gra venmoer een fikse nederlaag tege moet gaat. Maar het kan anders lo pen. Vorig jaar deden de HNC1 ers het sterke ONI zelfs met 4-2 de das om. Sprang 2 zal hard moeten strij den voor een puntje tegen het aar dig in vorm zijnde Olympia. Vre derust zal met een beetje geluk de onderste plaats overdoen aan Roda In de tweede klas tracht Chris- landia 2 door een zege op SSC 2 zijn positie te versterken. MJaar of Chrislandia werkelijk in staat is om SSC te bedwingen is nog de vraag. Rust Roest komt op negen pun ten nu de strijd gaat tegen VVN 2 m Klundert. Ook The Gunners 2 blijft royaal de baas over Good- Luck 2. BWR en Seolto 2 lijken aan elkaar gewaagd, maar Good- ck 3 heeft niet veel kans op succes tegen het sterkere WHS 2. Voor de tweede maalin successie is het Langstraat 1 gelukt een over- winning te behalen in de hoogste klasse van de Noord-Brabantse schaakbond. Na een spannende wedstrijd werd j.l. zaterdag het sterke Breda met 6-4 verslagen. De gedetailleerde uitslag was als volgt: D. PullensJ. Bastiaanse y2y2 Rijken—Drs J. ter Brinke 0—1 M Goudberg—A. van Weelde 0—1 W. GoedhartA. Menders 10 C. QuirynsJ. v. Weelde 1—0 P. Kuysten—M. van Eijk 1—0 A. de MunnikM. 'v. Gils 01 J. PullensH. Verhoeven 10 L. PolsL. Lemmens 1o L. SteinA. v. Katwijk y2y2 Om ongeveer 3.30 uur vond deze schaakwedstrijd j.l. zaterdag plaats in hotel „De Twee Kolommen". Na 2 uur spelen kwamen er vlak ach- ter elkaar een 4-tal uitslagen bin- nen. A. de Munnik verrekende zich met een combinatie, verloor een stuk en moest spoedig opgeven. P Kuijsten heeft zich, na zijn verfies- party in Oss, volledig gehabilli- teera. In een scherpe koningsaanval zette hij onder opoffering van paard en dame de vijandelijke koning mat. T. Rijken overzag in de open ing de directe winst, behield echter toch een goede stelling. Een stuk offer om koningsaanval te krijgen werd echter grandioos weerlegd door de Bredase tegenstander. Wel winst voorC. Quirijn, die door sterk spel materieel voordeel verwierf en het toreneindspel met 2 pluspi onnen feilloos uitspeelde. D. Pul lens kon uit de slappe, maar zeer solide opening van zijn tegenstan der niet meer halen als een klein voordeeltje in het toreneindspel. Na eerst een remise-voorstel te heb ben afgeslaan moest hij enige zet ten later toch het punt delen. M Goudberg verloor spoedig een pion, maar bood nog weerslag CMFWYP maar bood nog urenlang taai tegen stand, hetgeen echter niet mocht b?ten. L. Stein had een prachtige stalling opgebouwd, offerde een paard, maar kon niet verder komen dan remise door eeuwig schaak. W. Goedhart stelde op de 50e Bet de tegenstander nog een venijdige val, dat een onverwacht succes op leverde. De Bredanaar had aan vankelijk het juiste antwoord ge noteerd, dacht nog even na alvorens te zetten en speelde toen een fou tieve zet. Na 5 uur spelen bezorgde onze benjamin L. Pols, Langstraat 1 de eindoverwinning. Met een knap schijnoffer van de dame zette hij mat op de onderste rij. Een prachtig resultaat van Lang straat 1, die na zijn promotie, ook m .de klasse blijk geeft van grote strijdlust en sterk schaakspel. Voor degenen die belangstelling hebben voor schaken: Schaakvere niging Waalwijk heeft iedere woensdagavond haar clubavond in hotel „De Twee kolommen". Stationsstraat 88 - Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 17