Jslaagde bazar clubhuis. WAALWIJK „Blijde incomste" van Pastoor Lempens Burg. Teijssen opende eersteling in Nieuw City plan n Abonneert U op dit blad Ciabootta-aankoriiLginpaii e.,2. WAALWIJKSGHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 NOVEMBER 1964 7 i3 ïniging H u u u u laamsdonk gegund. geslaagd tijdens personeelsavond p HETZELFDE HEIL VOOR DEZELFDE MENSEN zestal won resp. met 2 - 1 en 8 - 0 ntvmoia en Odulp'hus. Atak 3 moest 2-0 zijn meerdere erkennen in WVK. activiteiten welke door de voetbalclub Waarmee 3 Z Boys aan de dag werden gelegd en i6nde Vei®- ïte kregen in een groots opgezette ba- De ieidster 'hebben rijke vruchten afgeworpen. De - 1 mochten zich verbeugen in een Pend met i blJgewoor ®den! doceu. mctsjes. Deze e n°% at. we. 10°1, mejufff" iutoten mocn^^^B 'u inleN ff belangstelling van het publiek. Het Beijnen, L 1 d® voo.a( ee-Brerinii^, opende, 1 dansmutid >osch aijzonder avond ue EL n de volley, de; volleybal. 1 glorieust ie voorspronj Koeweit t het ha t. het ei !ing nog uit it is kun geven dat van de gei )er gehouu nd genoem zich bij J ar blijven d wel en hm g heeft 'es als heren Ook in da moet de 'g gehouij felhs het huidig hogen, wa» dieden voor de n lere en sta kunnen wit blijft echte a mentalite ente, men. Zij, dj len i op 't adres euvel, door V.VI zijn: 1ROOY >elangstei film de actie, het bouwen van een olub- ,oor White Boys mogelijk te maken, is succes natuurlijk niet vreemd. Hoe 0 men is dik tevreden. Het maken van 11 Vi km wegen in bet rflverkavelingsplan Ouwer Velden te Wouw is gegund aan de Aann. en Handelsmij. Schapers de Bont alhier voor f 547.000. ONGEVALLEN. Ter hoogte van de Dongebrug sloeg een truck met oplegger v d fa. F. P. A. rechts af een polderweg in, waarbij hij de achter opkomende bromfietser J. A. de V. alhier geen voorrang verleende en een botsing on vermijdelijk was. De bromfietser moest met een gebroken been in het ziekenhuis worden opgenomen. Ter hoogte van de brug bij Keizersveer wilde dhr. Va. uit Breda een voor hem rijdende wagen inhalen. Hij lette niet vol doende op het hem tegemoetkomende ver keer, met het gevolg, dat een frontale bot sing ontstond met een vrachtwagen. Zijn wagen sloeg enkele malen over de kop en werd totaal vernield. Wonder boven won der kwamen de inzittenden met de schrik VTij. het examen aan de Katholieke Hogeschool in Tilburg slaagden Ir Cand. Econ. Wetenschappen heren J- Maiburg te Waalwijk i M. van Drunen uit Drunen. KYNOLOGEN-VERENIGING ■WAALWIJK EN OMSTREKEN" Op de Hofstadshow in Den Haag, gouden op 18 oktober j.l., behaalde Ie heer W. van Son alhier, met zijn s Terrier "Wilsond's Astrid" in je open klasse de 2e prijs uitmun- E.H.B.O.-CURSUS. De Katholieke E.H.B.O.-Vereni- ng begint weer aan een nieuwe cur sus in eerste hulp bij ongelukken, lierbij zal speciaal de veelbesproken „d op mond-beademing gesproken geleerd worden. De cursus wordt verzorgt door Dokter Hermans uit Waalwijk. Opgave voor deze cursus advertentie. Wij hopen dat vele cursus zullen volgen. DIRECTIE MACHINEFABRIEK VERHULST GEHULDIGD Tijdens de jaarlijkse personeels avond van de Machinefabriek Ver kuist heeft het pesoneel van dit be- (jfijf de kans waargenomen om de werd zate fectieleden C. en A. Verhulst te komen: H J van Brunschot, Waalwijk 141.722.- F. Couwenbergh, Waalwijk 137.550.- Comm. Venn. J. de Bonf-van Fa. J. van Huiten en Huiten, Nieuwkuyk, f 130.440.- Coppens, Waalwijk 122.750.- M. Kleijngeld, Waalwijk 121.700.- De bouw van de nieuwe school is nog niet gegund. AGENDA Woensdag: Geen repetitie voor da meskoor „Oefening en Vermaak" Zondag: 12 uur repetitie voor da- mes- en herenkoor in De Twee Ko lommen. Vanaf as. donderdag: „Cleopatra" 14 jaar. in Musis Sa crum. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden wit fietspompje, ver schillende handschoenen, rode kinder portemonnee. Verloren witte beurs, gouden hanger met steen, herenportemon nee, rode damesportemonnee, diverse handschoenen, doublé armband, ring met sleutels, gouden munt, dwerg pinchers, 2 carnets, 2 pinken, aan steker. INBREKERS ERG WERKLUSTIG TIJDENS WEEKEND Het weer tijdens het weekend is blijkbaar heel geschikt geweest voor inbrekers, aangezien er liefst 4 ge vallen van diefstal werden gemeld. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een flat in de Noordstraat, waarbij 'n bedrag van f 80,- werd ontvreemd. Er werden hier geen sporen, van openbreking gevonden, zodat moet worden verondersteld, dat de in brekers hier gebruik gemaakt heb ben van een sleutel. Snoeplustige dieven hadden een grotere buit, toen zij een voor de deur van hun garage staande auto van bakkerij van Mierlo, leeghaal den. Met een buit aan snoeperijen van een waarde van een dikke f 100.- gingen de dieven aan de haal. De diefstal werd gepleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 5 uur, terwijl de heer van Mierlo in de bakkerij aan het werk was en het licht uit de bakkerij de dieven bij hun werk waarschijnlijk goed van pas is gekomen. Mocht dit dan een staaltje zijn, het zou zaterdagavond nog over troffen worden en wel in de dans zaal van Romantica. Uit de hand tasjes van enkele danslustige da mes, mej. P. en v. W. werd een be drag van 17.50, 'n sleutelring en een sigarettenkoker ontvreemd. Een bedrag van maar liefst f 400 is gemoeid met de inbraak die werd gepleegd in de friteswagen van de heer Brouwers in de Victoriestraat. De wagen, die aan het Vredes- plein staat, kan van binnenuit wor den geopend en hiervan hebben de dieven gebruik gemaakt, nadat zij zich toegang hadden verschaft door een raam te forceren. Alles wat zich in de wagen bevond, bleek de dieven van hun gading te zijn want letterlijk alles werd meegenomen. Zelfs de f riteszakjes bleven niet op hun plaats staan. De gasvlam werd ook nog aange stoken, en verondersteld wordt dat de inbrekers nog even hun hon ger, die zij van hun zware werk hadden gekregen, met een lekker warm hapje hebben gestild. WANDELSPORT De Wandelsportvereniging "Hertog Jan" 'hoopt in het komende winter seizoen onder auspiciën van de K.N. B.v.L.O. een serie van vijf wandel- todhten te organiseren. De eerste van deze wandeltochten is vastgesteld op 21 en 22 november e.k. Men start dan 's zaterdags om 14.00 uur en 's zondags om één uur vanaf "De Ge kroonde Leersse" te Waalwijk. De afstand van de tocht varieert van 20 tot 25 kiloimeter. De deelnemers die vier van de vijf todhten volbrengen ontvangen een fraaie medalje als her innering. De overige wandeltochten zijn vast gesteld op 9 en 10 januari, 20 en 21 februari, 21 en 22 maart, 17 en 19 april 1965. Op deze laatste dag, Tweede Paas dag, hoopt men tevens een 50 kilo meter trainingstocht te organiseren. PATER VAN DER GELD AFSCHEID De 80-jarige Pater van der Geld heeft zondag in de parochiekerk van St. Jan afscheid genomen van Waal wijk. Pater v. d. Geld vertrekt 'bin nenkort voor de vijfde keer naar de missie in Brazilië. "Gezien mijn leef tijd zal het de 'laatste keer wel zijn", zei hij. In 1921 vertrok Pater v. d. Geld voor de eerste keer naar Brazilië. De St. Jans-paroohie 'bracht zon dag f 1375. - bijeen voor de ver trekkende pater. Pastoor Lempens onthaald in Stiphout. kerk van 4 huldigen, i.v.m. het feit dat deze Gorcum «- ,st a dl IlUiLllgCii, personen resp. 40 en 25 jaar aan t,-.™ het bedrijf zijn verbonden. Het ge- P. vanfe amenlijke personeel liet door een 'd buiten ti bloemenhulde haar genegenheid voor haar directie wel duidelijk blijken. Men had eenmaal de smaak van het huldigen te pakken en nu het evenea wilden de echtelijke wederhelften ent, aldusd van de personeelsleden ook niet ter dier m achterblijven om het derde perso- 5 waarderen neelslid de heer M. Ver hulst i.v.m. te toesprail zijn onlangs gevierde zilveren brui- ivoorzittere loft te feliciteren, waarbij als stof felijke blijk van genegenheid een ne voor alle tuinparasol werd aangeboden. Vóór deze serie huldigingen had -o-o, de heer A. Ver hulst een overzicht verenigings gegeven van de gang van zaken door en, alsiii Kon. Ham» vel, waar ij zondere be de n een te. het eindvai iienst, gel parochie paters vj overleden rooy in iemand die iden, voort :n, gi jde kon zet i te help» aardig mede. sselink. NTSNAP! ap zondag is i je 106, term pt. Vader, zoons onto n de dood duo de Bont, resp. 14 en it driënne ere tijd het I» loemde had 4 ■eg moeten hij- oijkomstigheid oren bij raam had open ilgen fataal f- i. Thom stond zijn bed, mar: jn. Ook geraakte :wam hetzelfde ijdig met 4 man voelt le hulp te ver- ochter de dot vas met het te zij verloor ld et huis. Geld; tijd. Toen dj juren te de slachtoffers de nodige an In de kante r oude kolen ich kon ve>' jongste vonden. Me"' d nog niet of' WINST. kt het le team de lekU* ïaterdag g"ï n Atak, 2-1 over het afgelopen jaar, waarbij tevens de positie van de orderpor- had| tefeuille aan bod kwam. Uit de ex plicatie hieromtrent bleek wel duidelijk dat de toekomst voor de machinefabriek Verhulst niet som ber hoeft worden ingezien. Men heeft nog enkele grote werken on derhanden en er zijn goede vooruit zichten dat dergelijke projecten nog kunnen worden begonnen. Ook kwam ter sprake de aanvraag van het personeel om een hogere winst uitkering. Ook hierover kon de hr. Verhulst verheugende uitspraken doen. Na het officiële gedeelte van de avond kwamen nu de conferen ciers Jansen en Hermans en het or kest De Wavo's aan hun taak, om het personeel verder een gezellige avond te bereiden. Dat zij hierin tenvolle geslaagd zijn behoeft geen betoog. HERV. GEMEENTE BESOIJEN Woensdag 4 november 's-avonds om 7.30 uur zal er Dankstond voor gewas en arbeid worden gehouden. In deze dienst hoopt voor te gaan Ds. J. Vink. UITSLAG JEUGDTOTO R.K.C De inzet van eugdjtoto no. 5 d.d. 31-10-1964 t.b.v. de jeugd van RKC bedraagt f 789,10. Dit bedrag is pre cies geraden door: J. A. Dekkers Gen. Cronjéstraat 1, P. Brekelmans Loeffstraat 8, A. de Man Gen. de Wetstr. 3, J. Verhoofstad Putstr. 33, mevr. v. Engelen 2e Zeine 6a, Eerw. beer Lunter Pastorie St. Jan, A. de Bont Hoekeinde 4, A. 'Hensen Noordstraat 186 allen Waalwijk; zij ontvangen ieder f 14,80. f 789,11 of f 789,09 werd gera den door: J. v. d. Ven Schoolstr. 38 Waspik, A. de Peffer le Zeine 43 en j. Lombarts Baardwijksestr. 98, 'bei den Waalwijk; zij delen de 2e prijs en ontvangen elk f 26.30. De 3e prijs werd gewonnen door L. Vughts Noordstraat 180 en J. van Riel, Pool sestr. 32, beiden Waalwijk. Zij vulden f 789,12 in en wonnen daarmee elk f 19,73. AANBESTEDING NIEUWE KLEUTERSCHOOL BAARDWIJK Voor de bouw van een nieuwe kleuterschool in Baardwijk zijn de volgende inschrijvingen binnenge- Met een druk op de knop van een schakeldoos deed burgemeester J. P. L. M. Teijssen een zee van licht ontbranden in de ruime win kel van de firma Speet, maar zei ervan overtuigd te zijn, dat de daadkracht van de firma instond voor succes. Drs G. de Vries nam de honneurs waar voor het kerkbestuur. Deken Maessen, die om ongeever half tien de nieuwbouw had gezegend, was wegens een feestelijke gebeurtenis in de parochiekerk (daar werd juist een huwelijk voltrokken), verhin derd deze feestelijke opening bij te wonen. Drs. de Vries gaf een korte hy- storische schets, waarin hij schil derde, dat tin de Midqeleeuwen Waalwijk een afwijkend patroon; toonde ten aanzien van de markten die gehouden werden en de vesti ging van de neringdoenden. Concentreerden deze zich nage noeg overal in de nabijheid van de kerk, in Waalwijk was dit niet het geval. De voornaamste kerk (thans de Nederlandse Hervormde kerk aan de haven) was niet het cen trum van de handel in Waalwijk. Na de schuilkelderperiode werd de R.K. Kerk van Waalwijk wel gesitueerd in het hart van Waal wijk. Dat is zo gebleven en drs. de Vries verheugde zich er bijzonder over, dat deze kerk het centrum van het city-plan is gebleven. Namens het kerkbestuur wenste drs. G. de Vries de familie Speet erg veel succes toe in dit nieuwe pand. De heer A. Meijs, sprekende na mens de R.K. Middenstandsvereni ging afdeling Waalwijk, zei er trots op te zijn in de eerste jaren van het bedrijf mede te hebben kunnen werken aan de opbloei van de fir ma Speet. Zijn gelukwens ging daarom ook in de eerste plaats uit naar mevrouw Speet, die deze fees telijke opening bijwoonde. De heer Meijs sprak de hoop uit, dat de nieuwe zaak succesrijke jaren te gemoet zou gaan. De heer A. Speet dankte de spre kers bijzonder hartelijk voor de vriendelijke woorden en de goede wensen. Hij wenste van de gelegen heid gebruik te maken zijn vader te memoreren, die de basis had ge legd, waarop hij thans verder kon bouwen. De heer Speet dankte z'n moeder voor het grote aandeel, dat zij had gehad in het leggen van die basis van het bedrijf, dat zo'n grote bloei had doorgemaakt. Van die goede gang van zaken in het be drijf was deze nieuwbouw in Waal wijk een treffend symptoom. Dank bracht de heer ook aan zijn zwagers en zusters, die zo'n groot aandeel hadden in de huidige bloei van het Speet-concern. Veel waardering toonde de heer Speet voor de wijze waarop de bouw tot stand was gekomen. Van de zijde van de gemeente is de pret tigste denkbare medewerking ont zangen. Architect Marquring heeft een bijzonder fraai gebouw ontwor pen, waarop hij terecht trots kan zijn. De firma Couwenbergh en de onderaannemers die het gebouw hebben gerealiseerd hebben dit met grote liefde gedaan. Er werd door alle werkers getracht er iets moois van te maken. In die zin heb ik hier in Waalwijk een ouderwetse sfeer aangetroffen. Hierna bracht burgemeester Teijs sen een heildronk uit op het wel zijn van het nieuwe bedrijfspand. De opening werd onder meer bij gewoond door de echtgenote van burgemeester Teijssen, de direc teur gemeentewerken, J. H. W' Kobben en diens echtgenote, archi tect Marquring, aannemer Couwen bergh en zijn onderaannemers. Tallozen maakten daarna van de gelegenheid gebruik de familie Speet, met name de heer en mevr. Van Geffen-Speet, die het Waal wij kse bedrijf leiden, geluk te wen sen. ANTOON GEE SINK MORGEN IN NEDERLAND. Morgenvroeg om tien minuten voor half acht zal de Nederlandse Olympische en Wereldkampioen Ju do Antoon Geesink op Schiphol ar riveren. Hiermede is dan een eind gekomen aan het tournee door Japan, dat Antoon Geesink nog aan de Olym pische Spelen had vastgeknoopt. Geesink zal waarschijnlijk naar zijn woonplaats Utrecht gaan om wat van de vermoeienissen op adem te komen, waarna hem een grootse hulde zal worden gebracht, waaraan zo ongeveer heel Nederland zijn steentje bijdraagt. - De communistische Vietcong- rebellen hebben een grote Amerikaan se basis nabij Saigon met succes met mortieren bestookt. Er werden 4 Ame rikanen en 2 Viietnamezen gedood en niet minder dan 24 Amerikaanse vliegtuigen vernield. Direct is een te gen-actie begonnen en zijn nieuwe vliegtuigen naar dat terrein gezonden. - Uit een hotel in Zandvoort is voor f 37.000 aan juwelen en gou den sierraden gestolen. - Bij Ludorf in Duitsland zijn 3 Nederlandse militairen uit het Hol landse kamp, door een Duitse auto langs de weg gesdhept en direct ge dood. In ons land zijn in 't week-end weer een tiental ongevallen met dodelijke afloop voorgekomen. - In Eindhoven is het bij de wed strijd PSV - Heracles tot woeste to nelen gekomen, omdat het publiek 't niet met de 'beslissing van de scheids rechter eens was; zo werd er flink ge knokt en politie moest danig van de wapens gebruik maken om de scheids- redhter en de spelers van Heracles te beschermen, kradhtig geholpen door aanvoerder Brusselers. Waalwijk zag kapelaan Lempens node vertrekken, Maar Waalwijk gunde hem zo zijn pastoraat. Meer nog dan bij zijn afscheid bleek dat bij de installatie van Pastoor Lem pens in Stiphout. Want al waren vele honderden Stiphoutenaren op de been om hun nieuwe pastoor 'n „blijde incomste" te bereiden, wei nig minder talrijk waren de Waal- wijkers vrijdagavond in Stiphout. Die Waalwijkers die nog eens graag aan „mijnheer Lempens" hun sympathie betuigen werden aange voerd door de geestelijke en wereld lijke overheid: Pastoor-Deken Maessen begeleidde zijn vroegere kapelaan tot de grens van zijn nieuwe parochie en daar waren ook Burgemeester Teijssen en diens echtgenote. Daar was het kerkbestuur van St. Jan, leerkrachten van de R.K. meisjes-ULO, zusters van het zie kenhuis en vertegenwoordigers van de vele verenigingen waarvan pa- periode geestelijk adviseur was ge- stoor Lempens in zijn Waalwijkse weest. Als in Waalwijk de pijn voor het verlies van een sympa thieke geestelijke al groter dan de vreugde om diens eervol pastoraat, na vrijdagavond wist iedere Waal- wijker die in Stiphout was, dat pa stoor Lempens zó het geluk is bin nengetreden. De ontvangst van de nieuwe pa stoor van de parochie van de H. Trudo in Stiphout was niet min der dan herleving van de beste Brabantse tradities. Om ongeveer kwart voor zeven bereikte pastoor Lempens en Deken Maessen de gemeentegrens van Stiphout. Daar werd de nieuwe herder begroet door burgemeester Jansen namens het gemeentebe stuur en de heer Fr. v. d. Kemena- de namens het kerkbestuur. Plaats vervangend deken Rijkers was ook bij de begroeting aanwezig. Direct daarna defileerden vele Stiphoutse verenigingen langs de nieuw be noemde pastoor: voorop ging het schuttersgilde in fraaie costuums, dan volgden gymnastiekverenigin gen, verkenners en welpen, de voet balvereniging, de Harmonie. Na het défilé vertrok men naar het hart van Stiphout, waar het Het riante gebouw van de fa. Speet, eersteling in het City-plan. TREINRAMP IN OOST-DUITSLAND Bij een treinongeluk dat vanmor gen in Oost-Duitsland plaatsvond bij de stad Lanhagen, zijn tot nu toe 39 mensen om het leven geko men. Men vermoedt dat er nog worden geborgen, terwijl het aantal meer slachtoffers zulen moeten gewonden de 100 reeds heeft over schreden. De trein die van Berlijn op weg was naar de kustplaats Rostock, kwam bij Lanhagen in de provin cie Mechelenburg, in botsing met een goederentrein, waarvan de ma chinist door het rode licht was ge reden. Vijf wagons van de perso nentrein ontspoorden, waardoor er een enorme ravage ontstond. Bergingsploegen zijn nog steeds bezig om de gewonden en doden uit de wrakstukken te halen. HEEL DEN BOSCH ÉÉN RICHTING Met ingang van dinsdag 3 novem ber krijgt bijna de gehele binnen stad van Den Bosch éénrichtings verkeer. De Vughterstraat blijft als toegangsstraat uit het zuiden naar de Markt behouden. Hinthamer straat, Hogesteenweg, Visstraat en Orthenstraat zullen alleen kunnen worden gebruikt om het centrum te verlaten. Geef U eens de moeite onze modelboeken van ■^-aboottikaattfas te komen Inzien. Wij hebben een sortering van ruim 70 stuks In de fraaiste en modernste ontwer- pen en uitvoeringen. Z)e.dooinps-baattfe.f, Gn2<tltto uw baatten en btieoen, (Doetlifiens-aanbonèipinpen, TSdfiientjei c.2. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 WAALWIJK gemeentehuis en de parochiekerk nog geen steenworp van elkaar zijn verwijderd. Op het gemeentehuis werd pa stoor Lempens namens het gemeen- tebstuur toegesproken door burge meester Jansen. Deze ontkende ten enemale, dat de pastoors in Stip hout tot de vergeten groepen be horen. Mag die term op het conci lie al gebruikt zijn, in Brabant en Stiphout gaat dat zeker niet op, al dus de burgemeester. De burgemeester zei het al bij de eerste kennismaking te hebben op gemerkt: Stiphout is een goede plaats, het wordt bevolkt door „echt goed Brabants volk". De heer Jansen wees erop, dat het gemeentebestuur en de kerke lijke autoriteiten vele raakvlakken hebben: „We werken aan hetzelfde geluk, hetzelfde heil, voor dezelfde mensen." Hij was ervan overtuigd, dat de nieuwe pastoor, die hij van harte welkom heette, met de zege van boven erin zou slagen een goede samenwerking met het ge meentebestuur te verkrijgen. Pastoor Lempens zorgde dadelijk al voor een ontspannen sfeer door de burgemeester zijn bewijs van in schrijving voor de burgerlijke stand te overhandigen. NEEM ME ZOALS IK BEN Daarna ging men naar de kerk, waar zich nagenoeg heel Stiphout had verzameld. De geestelijken gin gen eerst naar de pastorie, waar zij zich verkleedden voor de kerkelij ke plechtigheid. Pastoor Lempens kon daar ook zijn bejaarde ouders begroeten. In de parochiekerk waarin we o.m. vele geestelijken uit Waalwijk en pastoor Maessens opmerkten, las kapelaan Van Gastel de benoe mingsbrief van Mgr. W. Bekkers voor. Daarna begroette de heer Fr. v. d. Kemmenade namens het kerk bestuur de nieuwe herder. Hij wees erop, dat de parochie van de H. Trudo op twee na de snelst groei ende van het bisdom is. Stiphout telde in 1960 2500 zielen en thans ruim 2900, waarvan er 2700 katho liek zijn. Er wacht, aldus de heer v. d. Ke- menade, pastoor Lempens een druk pastoraat. Stiphout kent vele culturele ver enigingen en er wordt veel aan dacht besteed aan de jeugd. Er zijn vele wensen te vervullen, zoals de bouw van een gym-zaal en de reali sering van nieuwe scholen. De fi nanciën van de parochie zijn niet ongezond, aldus de spreker. Hij wenste tenslotte pastoor Lem pens in zijn pastoraat die genoeg doening die hij in zijn nieuwe werk had voorgesteld". Pastoor Rijken van de Lambertus- kerk uit Helmond, die de deken van Helmond verving, verrichtte de installatie door de benoemingsoor konde aan Pastoor Lempens te overhandigen. In 'zijn toespraak riep Pastoor Rijken op tot een gebed voor de ambtsvoorganger van pa stoor Lempens, die dinsdag een zwa re operatie moest ondergaan. Hij wenste de nieuwe pastoor geluk met zijn benoeming. Pastoor .Lempens ontroerde de talrijke toehoorders in zijn toe spraak door met grote liefde te spreken over zijn ouders, die wel in Stiphout waren, maar in verband met hun hoge leeftijd (beiden zijn 80 jaar) niet in de kerk, maar in de pastorie waren. De ontroering zou hun wel eens te machtig kunnen worden. Met veel gevoel vroeg ook pastoor Lempens een gebed voor zijn zieke voorganger, die hij di rect na zijn benoeming had opge zocht. Hij wilde zijn pastoraat aanvan gen met dezelfde woorden, die hij in Waalwijk bij zijn afscheid had gesproken: U heeft mij genomen zoals ik ben en ik heb U genomen zoals U was. Dat vroeg hij ook aan zijn nieuwe parochianen. Hierna werd het H. Misoffer opge dragen, dat onder de consecratie 'n hoogtepunt beleefde door het ven delen van het schuttersgilde. Na de H. Mis ging een talrijk ge zelschap naar het gemeentehuis waar een koffietafel werd aangebo den. Ook daar waren vele Waalwij kers gastvrij genood. Voor pastoor Lempens zal deze „blijde incomste", zoals hij het zelf uitdrukte het hoogtepunt van zijn priesterleven blijven.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 7