waaI wiikse en lAncstRAAtse couRAnt 1964: topjaar voor schoenindustrie Zij deden mijn was waar ik bij m 1 tjoupe Micro: rol houdt van-donderdag tot-donderdag SÉ Gespreksdag K.V.P. over het verkeer teressante ontwerpwedstrijd Twee 40-jarige jubilarissen bij Timtur Anton van der Lee: 25 jaar bij Anita Jaarvergadering R.K. Kerkkoor van Si. Jan b Kort Damesmode Tilburg .huid __smettcloos zuiver mensen van morgen I ;i .«redacteur «nummer VRIJDAG 6 NOVEMBER 1964 85e JAARGANG No. 87 van het Zuióen Stoomdrukkerij Antoon Tielen JAN TIELEN 1069687 verschi.j nt per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.28 p. mnd. (1.00 5 ct. inc.k.) 08 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Kaatsheuvel 04160 - 2621 Waalwijk Grotestraat Bureaux: Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO op de voet Reeds eerder berichtten wij, dat in kader van de "Micro-Show", die 119 tot en met 21 november e.k. "de Ef teling" wordt georgani- ttri, een wedstrijd wordt gehouden i\d ontwerpen van schoenen. wedstrijd, die er vooral op nicht is jeugdige ontwerpers voor voetlicht te halen 'en op die ma in ie schroom tegenover buiten ge ideeën weg te nemen, belooft ■in interessant te worden. Om het geheugen van mogelijke Itèemers aan de wedstrijd nog eens sp te frissen volgen hier nog enkele TK0KED Onze coupeuses maken van uw stof elk gewenst model japon, pakje of rok Exclusievecollecties VESTEN, BLOUSES, ROKKEN, SHAWLS en PANTALONS Ateliers voor Plisseren, Borduren, Stofknopen, Rokken verkorten, enz. :en, Telefoon 26882 Heuvelstraat 14 Het is de bedoeling, dat ontwer pers een schoentje presenteren, dat vergezeld is van werktekeningen fen verdere tekeningen, die een visie in houden op de mode van het najaar van 1965. Ook het schoentje moet op die mode-periode gericht zijn. Bij de beoordeling (er wordt een deskundige jury aangewezen, waarin o.m. ook een buitenlander) zal wor den gelet op 't creatieve element. Daarnaast wordt van het ontworpen model geëist, dat het in een normaal fabricageproces in productie kan wor den genomen. Bij de aanvang van de Micro-Show, die door Burgemeester Van Erp van Loonopzand/Kaatsheuvel zal worden geopend op 19 november, zal de uit spraak van de jury worden bekend ge maakt en gedurende de Micro-Show zullen de ingezonden ontwerpen wor den geëxposeerd. De winnaar van de wedstrijd ontvangt dan de "COUPE MICRO", die definitief in zijn bezit blijft. De inzending staat open tot en met 14 november. Nadere gegevens en deelnemers formulieren kunnen warden verkre gen bij de secretaris van de Micro- Show, de heer P. van Gils, Postbus 10, Kaatsheuvel. Opnieuw is er feest in het Waal- wijkse bedrijf van deUnisohoen N.V. Bij de N.V. Timtur zijn thans twee veertigjarige jubilarissen. Het zijn C. J. van Hilst, controleur en L. F. Mon- tee, reparatiesnijder. Vrijdagavond 6 november worden de jubilarissen gehuldigd in zaal van Helvoirt in de Putstraat. In Kasteel Bouvigne in Breda heeft de Katholieke Volkspartij 'n gespreksdag gehouden, die gewijd was aan het verkeer. Eerst in dis cussiegroepen en later in een ple naire zitting hebben o.m. honderd partijleden daar hun aandacht ge geven aan de problemen, die met elkaar het verkeersvraagstuk vor men. Twee voorname zaken waren er waarover men het in het algemeen wel eens werd. Zo was men van mening dat het verkeersvraagstuk in de komende jaren van zeer groot politiek belang zal worden. Het is dan ook zaak, zo werd gesteld, dat het verkeersvraagstuk uit het tech nisch vlak wordt gehaald in het politieke. Wenselijk is, een orgaan dat alle krachten bundelt en dat grote bevoegdheden krijgt. In dit verband werd de suggestie gedaan te komen tot oprichting van een „Raad voor Verkeer en Vervoer", een lichaam dat vele deskundigen in zich zou moeten verenigen, over vergaande bevoegdheden zou moe ten beschikken en als adviesraad voor de regering zou kunnen fun geren. In de tweede plaats bleek, dat men het instellen van het weggeld beslist niet algemeen bejubelt. Veel van de in Breda bijeengekomenen hadden er geen goed woord voor over. Als het dan toch nodig is het wegverkeer extra te belasten, zo werd opgemerkt, lijkt het beter om de motorrijtuigenbelasting te ver hogen of de benzine-accijns met 2 cent per liter reeds een bedrag zou binnenbrengen dat overeen komt met de rond 75 miljoen gul den geschatte opbrengst van het weggeld. Er bleek verder ook animo te be staan voor leningen ten behoeve van verkeervoorzieningen. Dit met als motief dat het niet geheel bil lijk is de maatschappij van vandaag geheel de lasten te laten dragen voor de voorzieningen van mor gen. Benadrukt werd ook dat de ver- keersnood in ons land toch wel ver schillend is. In niet alle provincies is de nood even hoog. In zes van de elf provincies zo werd gesteld, be staat een verkeersnood en slechts in drie daarvan is de nood hevig. den gezocht in de toegenomen mecha nisatie en efficiëncy, de toenemende specialisatie in de onderdelenfabri- cage en de grotere exportactiviteiten. De prognose voor geheel 1964 is dat de uitvoer van paren schoenen zal stij gen met 10 tot 15 pet. - de waarde met 14 tot 17 pet. De toename van de uitvoer is het grootst in de sector lederen schoenen. De invoer vertoon de in de eerste acht maanden van '64 een stijging in paren met 24 1% (tot 10 mil. paar) en in waarde met 31 (tot 65 miljoen gulden). De economische resultaten in de schoenindustrie over de eerste acht maanden van 1964 wettigen de ver wachting, aldus de Federatie van Ne derlandse Schoenfabrikanten, dat het gehele jaar 1964 een top-jaar zal worden. Het jaar '63 gaf reeds een verrassende 10 pet. produktiestijging te zien ten opzichte van '62 in 1964 zal de produktiestijging over 2 jaar circa 17 bedragen en dit ter wijl de personeelssterkte in dezelfde periode met 8 i% is teruggelopen. De oorzaak van de groei moet wor ts aan hel jneelszaken Waalwijk Het dynamische bedrijf, dat Schoen- fabriek Anita is, heeft vrijdag An- iv. d. Lee laten weten wat het be- ffint 25 jaar medewerker te zijn d dit bedrijf. De heer v. d. Lee, die lijmzwikker is, werd 's morgens thuis door de di mde gelukgewenst met zijn dienst- fHleum. Voor mevrouw van der Lee W de directie een fraaie bloemen- aand laten thuisbezorgen. De gehele bedrijfsgemeenschap wd bij het jubileum betrokken op de feestavond, die de directie 's avonds <ii georganiseerd in Romantica. Dit feest werd geopend door de ;tó van de afdeling Personeelszaken yheer G. van Tol. De jubilaris werd toegesproken Joor directeur W. Vesters, die vooral woorden van lof had voor het goede vakmanschap van de heer v. d. Lee. Dankbaar was de heer Vesters bo venal voor de uitstekende, prettige sfeer, die de heer v. d. Lee rondom zich weet te soheppen. Daarom heeft hij veel vrienden in het bedrijf, aldus de heer Vesters. Namens de directie bood deze een geschenk onder couvert aan. Het leidinggevend personeel wen ste de jubilaris geluk bij monde van de heer N. IJpelaar en J. Verhelst vertegenwoordigde de oud-juhilaris- sen van "Anita". Tenslotte 'bood W. Kleine namens de collega's in de af delingen zijn gelukwensen aan. Voor mevrouw v. d. Lee waren er op deze avond bloemen, voor haar man diverse cadeau's. De jubilaris sprak een dankwoord, waarin in bijzonder goed gekozen be woordingen vooral de nadruk werd gelegd op de vritendschap, die er in t bedrijf bestaat. De heer v. d. Lee vond dat eigenlijk nog 'belangrijker dan de fraaie geschenken, waarvoor hij uiter mate dankbaar was. In Romantica was het vrijdagavond echt ouderwets gezellig, toen het feest op informele wijze werd voortgezet. GED. STATEN VAN NOORD» BRABANT BEZORGD OVER INDUSTRIALISATIEBELEID Gedeputeerde Staten van Noord- Bra'bant hebben bij de Staatssecreta ris van Economische Zaken, drs. J. A. Bakker, hun bezorgdheid uitge sproken over het feit, dat, ondanks herhaald aandringen, het Land van Heusden en Altena en Midden-Bra bant niet als probleemgebieden zijn opgenomen dn het regionale industri alisatiebeleid. Dit delen Ged. Staten mee in hun antwoord op de afdelings rapporten die de Provinciale Staten bij de behandeling van de Begroting- 1965 uitbrachten. De Minister van Economische Za ken heeft een verzoek van Ged. Sta ten om een onderzoek in te stellen naar de werkgelegenheid in Midden- Brabant en het Land van Heusden en Altena niet ingewilligd. Ged. Staten hebben dit onderzoek toen op kosten van de provincie laten uitvoeren. De uitslag, die naar de mening van Ged. Staten opneming in het regionale in dustrialisatiebeleid rechtvaardigt, werd aan de minister meegedeeld. Staatssecretaris Bakker liet echter weten, dat de bewuste gebieden niet temin buiten de aanwijzing blijven. ZES EEUWEN MODE De tentoonstelling "Zes eeuwen mode in miniatuur", welke 'op 12 no vember a.s. in het Textielmuseum te Tilburg zal worden geopend, heeft tot thema de ontwikkeling van de mode gedurende 'de laatste 600 jaar. De expositie omvat kostuumpop pen van de Amsterdamse couturière Thea W. Lammers en miniaturen van de Arnhemse kostuumkundige Jan Duyvetter. Beide exposanten hebben hun kollekties samengesteld met de vooropgezette bedoeling kostuumvoor beelden bijeen te brengen, welke re presentatief zijn voor de tijdseigen smaak, zoals die weerspiegeld ligt in veranderingen van silhouet, accessoi res, coupe, materiaalgebruik e.d. De kollekties zullen samen ruim 80 figuren omvatten. De tentoonstelling zal vanaf 13 no vember 1964 tot 1 februari 1965 te bezoeken zijn op zon- en werkdagen, behalve maandag, van 14.00 - 17.00 uur. Maandagovond van 19.30 - 22.00 uur. 8600 NIEUWE WONINGEN IN SEPTEMBER Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek werden in de maand september 8600 nieuwe woningen op geleverd. Dit is het hoogste aantal, dat ooit in een september maand werd be reikt. In september 1963 kwamen 8234 woningen gereed en in de ja ren 1958 t/m 1962 kwamen in de maand september gemiddeld 7381 woningen. In de periode januari t/m sep tember werden 66.029 nieuwe wo ningen opgeleverd, tegen 51.602 in de overeenkomstige periode van '63. Gemiddeld kwamen in de overeen komstige periode van de jaren '58 t/m 1962 58.551 woningen gereed. Sedert juni 1945 zijn nu in totaal 1.159.656 nieuwe woningen ge bouwd, waarvan er 123.562 werden uitgevoerd in systeembouw. In september 1964 werd een be gin gemaakt met de bouw van 10.744 woningen (in september '63 met 11.437 woningen). In de periode januari t/m septem ber werd een begin gemaakt met de bouw van 78.536 woningen te gen 68.256 woningen in de overeen komstige periode van 1963. Daar aantal in aanbouw genomen wo ningen in september groter was dan dat van gereed gekomen wo ningen, steeg het aantal in aanbouw zijnde woningen tot 148.685 op het einde van die maand. «Wij bevelen gedaagde, na beteke- van dit vonnis, met ingang van tiag 5 november de vertoning "vermenigvuldiging van de film Mensen van morgen" te staken, voor jover daarin 'beelden van eisers zoon «B. Grishaver voorkomen, of diens ten ten gehore wordt gebraoht. «s op dwangsom van f 50.000 iedere overtreding. De makers tanen in hoger 'beroep gaan, maar weten zelfs dan de vertoning sta len". luidde de uitspraak die de pre sent van de Amsterdamse rechtbank dinsdag deed dn het kort geding dat e ouders van Loeki Grishaver 'had- aangespannen tegen de makers j® «Mensen van morgen". Zoals ®d is Loeki een van de. 13 hoofd tonen uit deze film van Kees ursse en vertelt hij in het intervieuw, prusse met hem had, zeer open ing over zijn eigen leven en over te ouderlijk milieu. Dinsdagavond hield 't R.K. Kerk koor van de Parochie St. Jan, onder voorzitterschap van de Hoogeerw. heer Deken P. Maessen in de hoven- zaal van hotel "De Twee Kolommen" de algemene jaarvergadering. Zo goed als alle leden waren aan wezig, toen de vice-voorzitter, de heer J. v. d. Ven allen en speciaal deken Maessen welkom heette en vervolgens het woord verleende aan de secretaris - penningmeester de heer J. v. d. Griendt, die de jaarverslagen op keu rige wijze had verzorgd, waarvoor hem door de president, deken Maes sen, hartelijk dank werd gebracht, terwijl die dank door de vergadering met een spontaan applaus werd on derstreept. Nadat nog enkële koorbelangen waren besproken, kwam de viering van het a.s. Cecilia-feest ter sprake, doch vooraf was een voorstel om het bestuur met 'n 2-ta'l jonge leden uit te breiden, met algemene stemmen aangenomen .Door het bestuur waren hiervoor aangezocht de heren J. Lan- gerwerf en R. Berkelmans, waarvan de eerste zijn 'benoeming accepteeer de, terwijl dhr. Berkelmans deze in be raad wenste te houden. Wat de viering van het St. Cecilia- feest betreft, dat op dinsdag 27 nov. zal worden gehouden, werd besloten, dat 's morgens om 9.30 uur in de St. Janskerk een plechtige H. Mis zal worden opgedragen voor de levende en overleden leden van het zangkoor. H Nederland heeft geen politieke belangstelling. Dat is erg jammer, maar elders gaat die belangstelling soms te ver. Zoals in Malawi (vroe ger Niassaland) waar acht perso nen ter dood werden veroordeeld, omdat zij een Jehova's getuige ver moord hadden, die zich niet voor de verkiezingen wilde laten in schrijven. 81 Een schatrijke aannemer in St. Louis (Missouri) is beroofd van zijn speelgoed: miniatuurscheepjes van zilver, ivoor en jade tot een waarde van om en nabij 3 miljoen gulden werd door de „roeivereni ging" buitgemaakt. Een groenteboer in New York heeft 35.000 gulden geërfd van 'n Britse weduwe die weg was van zijn dienstbetoon. Ook de melkman deelde in de erfenis. Het W.A.M.I.- personeel hoeft niet te wanhopen. H „Je zult fabelachtig geluk heb ben" zei een waarzeggende zigeu nerin tegen een Spaanse schoen maker,* die daar wilde gaan werken. Het klopte, want na enkele kleine prijsjes in de lotto, won hij vorige week 500.000 Duitse Marken. H Meer dan een miljoen toeristen hebben dit jaar de Sovjet Unie be zocht. De keuze van de steden die bezocht kunnen worden zal vol gend jaar groter zijn. Ciska Peters, een Nederlands tienerzangeresje heeft in Amerika naast succes ook een teleurstelling te slikken gekregen. In verband met de presidents-verkiezingen is haar plaatje „Don't press that but ton mr. K." (Druk niet op die knop meneer K.) geweigerd door de Unicef. Te politiek. Si De gemiddelde Nederlander (die wij nog niet zijn tegengeko men) ontdoet zich volgens de heer J. Swart, directeur van de Stich ting Recreatie, jaarlijks van 50 kg. vuil, zonder daarvoor de vuilnis bak te gebruiken. Vandaar dat Ne derland zijn traditie van „proper" land verloren ziet gaan. En dat is jammer. Vanwege de Amerikanen die wegblijven. John Glenn, de eerste Ameri kaan die een vlucht om de aarde maakte, heeft zijn ontslag als ruim tevaarder aangeboden. Die ruimtevaardersploeg van Amerika leed nog een verlies: ka pitein Theodore Freeman veronge lukte zaterdag met een straalvlieg tuig. K In Chicago gaat de journalisten- droom ,de postbode die de hond bijt' bijna in vervulling. De postbodes worden uitgerust met spuitbussen, die een hondenafstotende vloeistof bevatten. Voor hun Nederlandse collega's volgt hier het recept: Cayenne-peper en aardolie. De Communistische Partij Rus land telt momenteel 11% miljoen leden. Van iedere twintig Russen is er dus een partijlid. 8600 HUIZEN GEREED. In de maand september werden 8600 nieuwe woningen opgeleverd. Dit is het hoogste aantal dat ooit in een septembermaand werd bereikt. Advertentie H. van Oudheusden Na deze 'H. Mis zullen de zangers eventueel vergezeld van hun echtge noten, zich verenigen in hotel de Twee IColommen, waar de twee gouden ju bilarissen de heten Fr. Mahieu en H. Fr. Mahieu van Oudheusden door de president van het koor Deken P. Maessen zul len worden gëhuldigd. Het ligt verder in de bedoeling om 's middags een excursie te maken naar de DAF-fa'brieken te Eindhoven, waarvoor met de directie van dit auto- mobielconcern reeds contact is opge nomen en waarop een gunstig ant woord is ontvangen. Na het bezoek aan de DAF-fabrieken zal het diner worden gebruikt bij de oud-Waalwij- ker, de heer en mevr. Sars-de Ruijter te Eindhoven, waar de avond verder gezellig zal worden doorgebracht. Al met al wacht de zangers van de Parochie St. Jan een gezellig Cecilia- feest. SüW IX. 2.K.DW. Onlangs deed een Sunil was-team de was voor mevrouw J. M. Roodbeen, Troelstrastraat 16 te Moordrecht. "Ik wist niet dat mijn was toch nog witter kon zijn, "zei ze. "Maar ze hebben 't me laten zien. Nu begrijp ik wat ze bedoelen met: Sunil geeft het hoogste wit".

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5