De openbare ieeszaai en bibliotheek te Waalwijk VLIJMEN Smidje Verholen en de rare alchimist DE SPIN Abonneert U op dit ton DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAAjNDAG 9 NOVEMBER 1964 Van Gent en Co. te Waalwijk huldigde een bekwaam en gewaardeerd medewerker Capelie Sprang lel !ii hs ilse ie I lehat felba 1. ac Ver IDVE Koo| ec Door directie en personeel van de firma Van Gent en Co. te Waalwijk had donderdagmidag j.l. de huldi ging plaats van een bekwaam en gewaardeerd medewerker, n.l. van de heer A. Mans, afkomstig uit Wijk en Aalburg, die het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij dit Waalwijkse toeleverings bedrijf voor de schoen-, lederwa ren-, meubel- en corsettenindustrie. De huldiging, die in de fraaie kantine dezer firma plaats had, werd eveneens bijgewoond door de echtgenote van de jublilaris en zijn verdere naaste familieleden en door de directeur van „Gerolanda", de heer v. Huiten. De directeur van Van Gent en Co., de heer A. van Gent, sprak de ju bilaris toe als volgt: Mevrouw en mijnheer Mans. Ge achte familie, geachte aanwezigen. Met groot genoegen wil ik hier 't woord voeren en wel speciaal tot u, mijnheer Mans. Wij herdenken n.l. vandaag het feit dat u 25 jaar ge leden bij Van Gent en Co. in dienst kwam. Vijfentwintig jaar is 'n heel lange tijd. In de 25 jaar dat u bij onze onderneming werkte, is er veel veranderd. Wij zijn groter ge worden, hebben tijden van voor spoed en minder gemakkelijke tij den gekend. Stormen zijn over het bedrijf heen gegegaan en over het verkoopkantoor, waarbij ons bedrijf zo nauw betrokken is. Wij allen zijn ouder geworden, bezadigder mis schien. En gedurende al deze 25 jaar hebt u onze onderneming op zeer rustige, onopvallende wijze ge diend, steeds op de plaats waarop wij dachten u het hardst nodig te hebben. Hiervoor, mijnheer Mans, zijn wij u zeer dankbaar. Helaas bent u in uw leven veel door ziekte geteisterd. Steeds hebt u echter als als voorman van de cambreur-afde- ling uw monsters verzorgd, uw ma chines afgesteld, kortom, tot uitvoe ring gebracht, wat wij van u ver wachtten. Mevrouw Mans, het moet voor u wel een grote voldoening zijn op deze belangrijke dag aan de zijde van uw man te staan. Iedere vrouw beïnvloed vaak veel meer, dan wij oppervlakkig denken, het leven en de werkkring van haar echtgenoot. In deze onrustige tijden, waarbij vele werknemers van de ene be trekking naar de andere gestuwd worden, zeer vaak onder pressie van de echtgenote, doet het welda dig aan, iemand te mogen toespre ken die 25 jaar aan hetzelfde be drijf zijn diensten ter beschikking heeft gesteld. Mag ik u daarom als eerste feliciteren, mevrouw Mans, met dit 25-jarig dienstjubileum van uw man en u tevens als blijk van erkentelijkheid dit boeket bloemen aanbieden. Voor u, mijnheer Mans, hebben wij een meer blijvend aandenken aan dit heugelijke feit Het is mij een eer u bij deze de zilveren draag- penning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel in Nederland te mogen overhandigen met 't daar- MOORDZAAK NES LEVERT DADER TIEN JAAR OP De rechtbank in Leeuwarden heeft woensdagmorgen de hoofdverdachte in de moordzaak „Nes", de 28-jarige E. S. veroordeeld tot een gevangenis straf van tien jaar. Veertien dagen geleden had de officier van justitie veertien jaar gevangenisstraf geëist. KARDINAAL ALFRINK VOORZITTER VAN PAX CHRISTI Kardinaal Alfrink is vrijdag geko zen tot voorzitter van de internatio nale Rooms-Katholieke vredesbewe ging „Pax Christi". Zijn voorganger, kardinaal Feltin, heeft deze functie met het oog op zijn hoge leeftijd neer gelegd. bij behorende diploma voor 25 ja ren trouwe dienst. Ik hoop dat u 't met trots zult willen dragen. Tevens is het mij een genoegen u een meer tastbaar geschenk aan te bieden namens het bedrijf, n.l. deze enve loppe met inhoud. Heer Mans, van harte geluk ge wenst. Namens de bedrijfsleiding bood hierna de heer C. Foekens geluk wensen aan. Namens het gehele personeel en de ondernemingsraad deed dit de heer C. Boer, die deze gelukwen sen vergezeld liet gaan van een fraaie polshorloge voor de jubilaris en bloemen voor mevrouw Mans. De heer W. v. Hemert feliciteer de namens de afdeling. Hij dankte de jubilaris voor de prettige samen werking en stelde diens werklust en ijver ten voorbeeld voor ande ren. Als stoffelijk blijk van waar dering bood hij de jubilaris een electrisch scheerapparaat aan. De voorzitter van de personeels vereniging V.G.O.V., de heer G. Gouda, noemde de jubilaris 'n goed en gewaardeerd lid van de vereni ging; hij feliciteerde deze met zijn 25-jarig dienstjubileum en bood 'n fraaie sigarettenaansteker aan. Tot slot sprak een zoon van de jubilaris namens zijn vader een op recht gemeend dankwoord, waar mee deze huldiging werd besloten, doch waarna men nog geruime tijd, onder het genot van een glas en 'n rokertje, gezellig bijeen bleef. Het leesseizoen is weer volop be gonnen. Er wordt nog wat nagepraat over de vakanties, de jeugd heeft de studieboeken weer opgezocht. Onge twijfeld is het nu een gunstige tijd en kele artikelen te wijden aan de Open bare Leeszaal en Bibliotheek. Het is een eeuwenoude en steeds juist gebleken opvatting dat lezen een nuttige vrijetijdsbesteding is die hij- draagt tot ontwikkeling en ontspan ning. Rijk, provincie en gemeente ge troosten zich dan ook enorme uitga ven om in ons land een uitgebreid net van bibliotheken op te bouwen. 'Het abonnement dat de lezer betaalt is slechts een kleine bijdrage als uiting van waardering, terwijl de overheids instanties het feitelijk mogelijk makten de bibliotheken in stand te houden. Nu is er in Waalwijk sinds decem ber 1961 een Openbare Bibliotheek met een boekenbezit dat verhoudings gewijs in aantal en soort gelijkwaar dig is aan dat van de grotere steden. Iedereen 'kan er gebruik van maken, terwijl men in de Leeszaal steeds gra tis boeken, kranten ten tijdschriften kan inzien. Ook de veeleisende inwoner van Waalwijk, die iets extra's of iets aparts nodig heeft, hoeft niet naar 'n grotere plaats te gaan, maar kan in zijn eigen bibliotheek terecht. De volgende keren zal hier nader op ingegaan worden. Intussen kunnen zij, die van de goede kansen van de bibliotheek willen profiteren, infor maties inwinnen bij de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Grotestraat 196 a. NIEUWE ENGELSE ROMANS OPENBARE LEESBIBLIOTHEEK WAALWIJK Gann. K., Fate is the hunter. Telkens een ander onderdeel van de vliegeropleiding en het verkeersvlie- gen in Amerika belichtend, tekent de schrijver in romanvorm een deel van de luchtvaartgeschiedenis van dit land en de gevaren die bij teen vlucht soms plotseling kunnen optreden. Gaskin M., A village whispered. Ondanks haar eigen verloving voelt een jong meisje zich onbewust aange trokken tot een weduwnaar, wiens hu welijk in schijn zeer gelukkig was ge weest. Greene G., The end of the affair. Een psychologische huwelijksroman. Han Suyin. A many-splendoured thing. De hoofdpersoon van deze roman, FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door JOHNSTON McCULLEY Vertaling Herman Antonsen 13) „Ja, dat begrijp ik, brigadier", zei Saxbury. „U behoeft geen veront schuldigingen te makten. Ik zou er prijs op stellen, dat u morgen terug kwam om u te overtuigen, dat ik de gene ben, voor wie ik me uitgeef. Daar heb ik reoht op". „Ik zal er voor zorgen, mijnheer de brigadier." Warwik hoorde hen door de gang lopen. Hij sloop snel naar de deur en deed haar van slot. Gteen van allen had getracht, die deur open te doten en ze wisten dus niet, dat ze op slot gezeten had. Hij had een ander plan gemaakt. Ze zouden natuurlijk den ken, dat de geheimzinnige Bert de juwelen ten het geld had. Ze vermoed den waarschijnlijk geen ogenblik, dat er een vreemde in huis was geweest. Hij durfde het huis echter nog niet te verlaten. Vermoedelijk zou de po litie het huis wel een poosje bewaken I en aan de ramen luisteren of ze iets konden horen. En hij durfde het vertrek ook niet te verlaten, nu het licht in de gang brandde. Er bevond zich een kast in de kamer. 'Hij trok de deur er van open. Hij voelde enige kleren hangen. Voor de rest was de kast leeg. Hij stapte naar binnen en trok de deur zachtjes dicht. Even later hoorde hij de anderen in de kamer terugkeren. „Die stommerik heeft de lamp ka potgemaakt", zei Saxbury. Waar is hij voor de drommel gebleven." „Er vandoor gegaan", zei een der mannen. „Hoe kon hij dat doen? Hij zei toch, dat we met hem mee moesten gaan?" „Er was zoveel lawaai, dat we hem niet helemaal verstaan 'hebben", zei het meisje. „Hij heeft de Driehoeken en het geld mee!" „U kunt Bert wel vertrouwen, mijn heer Saxbury", zei 'het meisje. „Zo dra hij in veiligheid is, zal 'hij u die juwelen en ons het geld wel bezor gen." „Ik zal hem wel moeten vertrou wen!" bromde Saxbury. „Beroerde geschiedenis." „Uw eigen sbhuld, omdat u geld wilde besparen." spelend in de jaren 1940-'50 in Hong, is een Europees georiënteerde Chinese vrouwelijke dokter, die voor het probleem gesteld wordt te moeten kiezen tussen China en de Westerse wereld. Hemingway E., For whom the bell tolls. Roman spelend tijdens de Spaanse burgeroorlog (1936). Maugham W. Somerset, The moon and sixpence. Roman spelend in een kunstenaars milieu. Maurier D. du. Frenchman's creek. Een grillige vrouw weigert nog lan ger naast haar echtgenoot in de socie- ty-kringen van Londen te verkeren en na veel avonturen zweert zij trouw aan een zeerover. Mitchell G. Spotted hemlock. Een detective. Priestley J. B., The shapes of sleep. Een ournalist-speurder wordt belast met het opsporen van een geheimzin nig papier; na zijn reis door Duits land vindt hij 'het dokument, dat van grote waarde voor de reklameweten- schap blijkt te zijn. Williams E. The borders of barba rism. Spannende avonturenroman waarin FEESTVERGADERING NED. KATH. METAALBEWERKERSBOND ST. ELOY Zaterdag 7 november werd in café Ant. Peynenborg een feestavond gehouden van de Metaalbewerkersbond St. Eloy afd. Vlijmen. Om 8 uur verwelkomde de voorzitter de heer Kiviets in het bijzonder adviseur kape laan van Zutphen, districtsbestuurder de heer de Bie, de bestuursleden van Nieuw- kuijk en Haarsteeg en de dames en heren. Hierna sprak de districtsbestuurder de Bie en adviseerde dat allen vooral actief moeten blijven en moeten trachten het ledenaantal op te voeren. In verband met het 15-jarig bestaan van de afdeling sprak hij hartelijke woorden en ook de afgevaardigden van Nieuwkuijk en Haarsteeg feliciteerden de afdeling. Adviseur van Zutphen wenste de afdeling eveneens geluk en hoopte dat allen trouwe leden zullen blijven en het doel de christelijke belangen te behartigen zullen na streven. De avond werd verder gezellig doorge bracht en allen waren zeer voldaan. DAHLIAWEDSTRIJD ONS GENOEGEN Wisselbeker voor M. Mimpen. Hij be haalde 76 punten in de tafelkeuring. 2. A. v. Beurden 74 pt. 3. J. v. Son 70 pt. 4 mevr. v. d. Lee 69H> pt.. Bij de veldkeuring: 1. G. v. Kessel 53 V2 pt. 2. B. de Vaan 40 pt. ZELDZAAM Bij de heer H. Hagen Burg. v. d. Ven straat, zijn deze week nog aardbeien van de koude grond geplukt. Wel een zeer bijzon der verschijnsel in deze tijd van het jaar. JAARVERGADERING DE ZWALUW Zondag 8 nov. hield de postduivenvereni ging De Zwaluw haar jaarvergadering in café Ant. Klerks. De opkomst was bevredi gend toen de voorzitter om 11 uur v.m. de aanwezigen welkom heette. Hij gaf een over zicht over het afgelopen seizoen wat zeer goed was. Na het tekenen van de presentie lijst en voorlezing van de notulen die wer den goedgekeurd volgde 'het jaarverslag van de secretaris en 'het overzicht van de pen ningmeester over het jaar 1963 - 1964 welk laatste met een batig saldo afsloot. De voor zitter dankte beiden hartelijk voor het vele werk in het belang van de vereniging. Hierna volgde het verslag van de vliegkas wat de vergadering een applaus ontlokte. Hierna werd de tentoonstelling op 21 en 22 nov. a.s. besproken, waar ruim 300 duiven worden verwacht. Voor de hokcontrole wer den bij acclamatie dezelfde personen be noemd als de laatste keer. twee jonge mensen dn een gevaarlijke situatie geraken en besluiten tegen de raad van de Joegoslavische autoritei ten het wilde Servische bergland in te trekken om enkele dokumenten te be machtigen. Het volgende punt was een bespreking in verband met het 50-jarig bestaan in 1965. Er werd een feestcommissie gekozen waarin zitting zullen hebben: M. Nicols, Arn. Dek kers, H. v. Beynen, Jo v. d. Hout en J. L. v. d. Dungen. Hierna volgde de bestuurs verkiezing waarbij de voorzitter, secretaris en commissaris per acclamatie werden her kozen. De ringopgave voor het volgende sei zoen bracht verschillende goede ringen zoals De Derby Orleans. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een dankwoord deze vlotte vergadering. POSTDUIVENVER. DE REISDUIF Zondag werd de 2e ronde van de 4-week- se tentêonstelling van de Reisduif voortge-- zet in café H. Boom-v. d. Wiel met de vol gende uitslag. P. v. Dal 1 16; H. Boom 2 13; B. v. d. Lee 3; B. Kuys 4; P. Vermeu len 5 17; C. Berkelmans 6 8; H. Berkel- mans 7; B. v. Esdon'k 9; P. Diepstraten 10 11; B. Vermeulen 12; J Koks 14; W. v. Ravensteyn 15; Th. v. Esdonk 18; G. v. d. Wiel 19; H. Wilhard 20. Zondag a.s. twee oude duiven per lief hebber inkorven van 9.15 tot 9.45 uur. TUINTJES-ACTIE GROOT VLIJMEN In 'hotel Prinsen werd door burgemeester Schweitzer de tuintjes actie afgesloten met de uitreiking van de prijzen. L. v. d. Berk Vliedberg won de eerste prijs met lof, de 2e prijs was voor mevr. Mol uit NieuWkuijk, de heer Chris v. Dongen, Vliedberg kreeg de 3e en de heren Janssen en J. v. Esch uit Haarsteeg rap. de 4e en 5e prijs. dienst voor gezin en arbeid gehoud™1, te heeft f 501,68 opgebracht. TONEELVERENIGING „GEZELLIGHEID" A.s. zaterdagavond brengt de tonee, emgmg „Gezelligheid in de zaal 1 Chr. Volksbond de klucht in drie bei - van Johan Blaaser „In de vergulde os"11"1 der regie van de heer C. Dekkers. Het'st™ speelt in een ouderwets dorpshotel dat lopen is, dat eerst verandert wanneer'! eigenaar een erfenis ontvangt, die ook weer gestolen wordt en een brengt zoveel verwikkelingen mee voor de bezoekers enkele aangename' brengt. Wij verwachten dan ook vooral" dagavond weer een volle zaal temeer de acteurs en actrices van vorige uitvoenn' gen goede bekenden zijn. ttt en ander 5 n.m. OPBRENGST COLLECTE PROT. ZIE KENHUIS, DEN BOSCH De in de gemeente Sprang-Capelle ge houden collecte ten bate van he Prot. Zie kenhuis te 's-Hertogenbosch heeft f 4.088.- opgebracht BAZAR N.E.O Voor de vrijdagavond geopende bazar in het gebouw van de Chr. Volksbond ten bate van de voetbalvereniging N.E.O. bestond flinke belangsteling. Na de officiële opening door burgemees ter M. van Prooijen, werd reeds aanstonds een druk gebruik van de velerlei attracties gemaakt, waarmee mooie prijzen waren te verdienen. Ook zaterdagmiddag, speciaal voor de jeügd heerste er een gezellige drukte, maar zaterdagavond was het na tuurlijk dé avond en was het een drukte van belang en gingen zeer velen met aardige prijzen huiswaarts. Vanavond maandag, is de laatste avond en zal ook de trekking plaats vinden van de grote verloting, waarvoor ook veel be langstelling zal bestaan. GEREF. KERK De in de Geref. Kerk tijdens de dank- JAAR VERGADERING A.s. donderdag 12 november di uur, zal de gem. zangvereniging knopje in zaal P. Pruijssers, haar al ledenvergadering houden. Op de komen voor jaarverslagen van en penningmeester. Bestuursverkiezing j* tredend zijn mevr. E. Maris-Kerst en mEF' Oerlemans-Aalfs, die beiden herkiesbaar zijn. Verder worden nog besproken de nen inzake de uitvoering, oliebollen-actk en concours. E.H.B.O. Hedenavond zullen in de zaal van 4 heer de Ruijter alhier, EHBO-wedstrijden plaats vinden, georganiseerd door de plm. selijke afdeling van de Kon. Ned. y» EHBO. Aan deze wedstrijd zullen een vin. tal ploegen uit het Land van He.usden enA!. tena deelnemen. De toegang tot deze 53 strijden is geheel gratis. Aanvang 8 uur. VERKOOPDAGEN De dameskrans van de Ned. Herv. meente, alhier, hoopt op 12, 13 en 14 no- vember a.s. wederom de jaarlijkse verkoop, dagen te houden. De baten van deze aé zullen worden besteed voor het kronenfoiè der kerk. UITVOERING De muziekvereniging „Kunst na Arbeid' hoopt op 18 en 19 november a.s. dejaat. lijkse muziekuitvoering te geven in zaal 4 Ruijter. In een volgend nummer zuilenrij het programma van deze uitvoering nafc bekend maken. DANKSTOND VOOR HET GEWAS In de Ned. Herv. kerk aan de Loonsediji zal a.s. woensdagavond een dankstond v«n het gewas worden gehouden. In deze die® die om 7.30 begint, zal voorgaan ds. J.IA keikerker. I0GS1 TA Poirters voor 1 ate ka: igema sonde: tvan d SttTB It volvi iste echte h it, Hees BS SPI nor onz ïgarint leen bi COPYRIGHT STUDIO AVAN 533? Weer: zsestra: onze g van 1 er en 143. De brave Pluto kon er niet in slagen de poesjes te voorschijn te to veren uit de kleren van de zwarte man. Daarom hield hij op met bij ten en besloot hij zijn prooi mee te nemen naar het politiebureau. Zijn baas, de brigadier, zou de poesjes dan wel weten te vinden. En zo zien we hier dan hoe de zelfverzekerde Pluto het politiebureau trots bin nenkwam met de angstig gillende Kludde bij zich. - „Nou? wat heb ik gezegd?" zei de brigadier lachend. „Een best hondje, hè?" - „Een héél best hondje," beaamde de smid. - „Een rotbeest!" riep de Kludde jan kend uit. „Ik zal alles bekennen, maar doe eerst die hond weg!" - De brigadier legde Pluto aan de ket ting en smidje Verholen trok met een ruk het zwarte masker van de Kludde af. Dat masker vormde met de kleding een geheel en zodoende draaide de Kludde enkele malen om zijn as. Toen hij uitgetold was, stond daar professor Nosco, in zijn ge leerde toga! - „Wel, nou nóg mooi er!" brieste smidje Verholen. „Dan heb ik toch gelijk gehad! Jij, Nosco, bent de Kludde!" - „Ja, ik ben de Kludde," zuchtte Nosco. „Ik beken. Het spel is uit." - „Ende Voorwaer, ick mag cnappen, als ghy oock Vos- maer niet en syt!" riep de alchimist, een bestraffende vinger naar Nosco uitstekend. - „Bewijs dat maar," gromde Nosco. - „Eenvoudig ge noeg," antwoordde smidje Verholen, „Ik vond uw glimmende dasspeld in de jas van Vosmaer geprikt. Die speld heb ik natuurlijk meegeno men. Hier is hij! Kijk maar! Durf je nou nog te ontkennen! Enbekei dan ook maar meteen, dat je even eens de man bent, die alle etens waren me die flitspuit bespoot! 6 die vervolgens alle musea leegroof de!" „Ik beklaag me niet... als ik die juwelen maar in handen krijg. Is dat niet het geval, dan zal die kerel zijn straf niet ontgaan, al moest het me mijn 'hele vermogen kosten. Die ge schiedenis met de politie is anders lam genoegjullie hadden voor zichtiger moeten zijn." „Wat zullen we nu doten?" vroeg een der mannen. „Als we hier van daan gaan, volgen ze ons natuurlijk en dat moeten we niet hebben". „Nou, laten we naar de keuken gaan en een stukje eten", grinnikte Saxbury. „We eten en praten tot morgen vroeg door en zien dan wel, hoe de zaak ervoor staat. Misschien dat Bert voor die tijd met geld en ju welen terugkomtof hij moet zo bang zijn, dat hij aldoor op de vlucht is". „U kon ons wel eens verklaren, waarom u zo op die Drie Driehoeken gesteld bent", zei het meisje. „U bent rijk genoeg om een dozijn van die dingen te kopen, zonder arm te wor den." „Ik moest die Driehoekten zien te krijgen", grinnikte Saxbury. „Je moet weten, dat ik ze een poosje geleden voor een dame heb laten maken. Maar op 'n dag had ik contanten nodig en heb ze toen in pand gegeven. Ik ging daarvoor naar een eerste klas zaak, want ik wilde mijn concurrenten niet le leeft nlwijk, Jonghe: iplechti] jSnove Waalwi laten weten, dat ik eten ogenblik om geld verlegen zat. Het -ging maar om een paar dagen, maar in die paar da gen hadden ze me naar de kelder kun nen helpen. Toen die paar dagen om waren en ik weer geld genoeg om handen had, ging ik de juwelen inlossen. De pand houder had ze verkocht. Aan een ze kere Berman Dwight, die veel juwe len voor een prikje van hem kocht. Ik kon toen toch moeilijk naar die dame toegaan en haar vertellen, dat ik die juwelen verpand had? En ik kon die pandhuishouder toch ook niet laten vervolgen, zonder mezelf bloot te geven?" „Maar waarom hebt u dan niet een nieuw exemplaar laten maken?" „Omdat het ding enig in zijn soort was, jonge dame. Achter op elke ro bijn staat een woord gegrift en achter op elke smaragd ook. Samen vormen ze een code. Die code hebben ik en die dame heel hard nodig. Ik kan niet in verdere bijzonderheden treden en je moet er verder ook niet naar vra genIk probeerde door een tus senpersoon dat juweel van Dwight terug te kopen en bood hem de dub bele prijs die hij betaald had. Hij weigerde, omdat hij hoopte er meer voor te krijgen. Ik stuurde hem daar om de boodschap, dat ik de juwelen moest hebben, of hij ze wilde verko pen of niet. Dat was dom van me en hij kreeg argwaan. Hij liet zijn huis door detectives bewaken. Hij durfde er niets van tegen zijn vrouw zeggen, om geen achterdocht te wekken als hij vroeg het sieraad niet te dragen. Ik zal erg blij zijn, als Bert me dat ding komt terug brengen. Nu ben je zeker wel tevreden, nietwaar?" „Wij hebben ons geld... dat is te zeggen, Bert heeft het en dat is in orde", zei een der mannen. „Nou, kom dan mee naar de keu ken, dan zullen we zien, of er wat te eten is." Warwik hoorde, hoe ze de kamer verlieten. Hij wachtte tot ze allemaal weg waren en deed de kastdeur om zichtig open. Op tafel bevond zich iets, wat in de gegeven omstandighe den voor 'hem meer waard was dan juwelen of geld. Dat was de 'hoge hoed van Saxbury. Hij zette hem op en liep naar de voordeur. In de gang brandde geen licht en de keukendeur was dicht. De kust scheen veilig. Hij sloop door de gang naar de kamer, waar doorheen 'hij het 'huis binnenge drongen was en sloot de deur achter zich. Hij luisterde aan het nog open staande raam, of hij buiten iemand hoorde. Eindelijk klom hij zachtjes door het raam naar buiten. „Hé daar, wacht eens even!" zei een man, die naast hem uit de scheen op te rijzen. VIII. DE HOED. Warwik besefte het gevaar waai 'hij zich bevond, en hij had geen zin met de Driehoeken in zijn schoen ge vangen en gefouilleerd te worden. Hij deed een snelle uitval en gaf de «w een stomp tegen zijn kin. Dat benam bem de adem en deed'hem ik het gras neerploffen. Warwik wist wel, dat de man niet lang buiten gevecht zou zijn, maar lij had geen tijd voor een tweede slag Hij rende de oprijlaan af. De neer geslagen beambte herstelde zich ech ter spoedig, schoot zijn revolver af fl) maakte alarm. Het scheen Warwik toe, dat lij van alle kanten antwoord kreeg, Ach ter een bosje bleef hij staan luiste ren. Als hij de goed verlichte avenue opliep zouden ze hem zeker zien. Hij was nog lang niet buiten gevaar. Hij liep over 'het gras naar de achterzijde van het huis. Maar ook daar hoorde hij stemmen en wijzigde dus zijn pi®- DP: i billijk 'uur: Sniede: lwijk iEE ME S en 1 weii Kaal Koen «nhoefii (Wordt ve: rvolgd) ZIE

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2