Echo van het Zuiden Eerste winst voor S.S.C. 1SE 'EN Geslaagd biljarttournooi bij K.O.T.-Elshout KAATSHEUVEL WAALWIJK Gouden Ors. A. Beunes 30 jaar in Waalwijk Drink real American Cola Lambregts (Etten) overtuigend kampioen Jaarvergadering verbond voor veilig verkeer CftNICOLAAS dl ASSAR Verkeerscursus voor bromfietsers en fietsen Korte berichten Flinke beloning missaal tlANDAG 16 NOVEMBER 1964 85e JAARGANG No. 90 'stic doos Ipoints, iederit erekleurschrijve :c'aa' v°w sctJ^en tekenaar: 1 Zij die dachten dat er zaterdag ,en voetbal gespeeld zou worden 'jdden het echter mis. Ondanks j»en die de hele morgen al - evallen en ook 's middags nog lield zagen de Vrijhoevenaren |fen been in om toch te spelen, joet gezegd worden dat er moed jor nodig is om bij dergelijke Eindigheden anderhalf uur te 1 de was aan- er Er om- voet - etc. de er tueii. Diezelfde moed hadden ook loeschouwers opgebracht, want ■aren er nog een vrij behoorlijk 'antal getuigen van hoe SSC jaar eerste overwinning kwam. overwinning is op de eerste plaats lolkomen verdiend. Ondanks iederlagen die SSC in de 2e 1 ieed, hebben ze iedere week ieuw gestreden, en zich weer aan De- ats de klasse VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie IS—DOS 0—0 JDO—MVV 0—1 AheadSparta 11 tahedeNAC 61 ïortuna '54Heracles 20 feijenoordSittardia 21 -Telstar 32 CVAV-Ajax 3—1 Eerste divisie folewijckersEindhoven 11 iikmaarVolendam 41 fW—Excelsior 21 ïillem II—DHC 1—2 1—Enschedese Boys 1—3 SEC—Volendam 4—2 Elinkwijk—Holland Sport 30 felox—Blauw-Wit 11 Tweede divisie A VitesseHilversum 21 ZvartemeerPEC 50 HeerenveenHaarlem 21 ZFC—Tubantia 00 HCHZaanstreek 13 Cambuur 42 taafschap—AGOVV 0—1 Zwolse Boys—Wageningen 12 Tweede divisie B DFC-Fortuna VI. 7—1 SVV—Wilhelmina 64 SVCLimburgia 30 lie—NOAD 1—1 XerxesLONGA 70 't GooiHermes-DVS 11 BW-Roda JC 0—0 AMATEURS Eerste klasse E Helmond—TOP 3—1 Tweede klasse A TongelreBest Vooruit 24 Tweede klasse B Internos—MOC '17 1—3 Derde klasse B Blauw Geel '38—Oss '20 0—3 MargrietConcordia SVD 15 Derde klasse C Gloria UC—WVO 1—4 Vierde klasse B ÏGG-GVV 2—1 n—RKJVV 7—2 Zaterdag Tweede klasse A Zwart Wit '28—NDSM 2—0 HCSC—Zwaluwen 21 CSCAKozakken Boys 04 '55—ZCFC 3—1 Noordwij kZuidvogels 12 GVWHoogvliet 21 BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Door de langdurige regen is zater- ag van het toch al zeer bescheiden Wdstrijdprogramma in de afdeling Brabant vrijwel niets terecht geko men. Zowel in de eerste als in de tweede klas ging geen enkele wed- «ijd door. In de derde klas C werd «en gespeeld SSC 3-DEB 2, een jntmoeting die eindige in een ge lijkspel 33. En in de derde klas D wamen ONI 3 en Sprang 4 tegen ''kaar in het veld. ONI won met In de eerste klas zou ONIVre- erust misschien toch nog door zijn Sgaan als scheidsrechter R. van •Wouw uit Tilburg niet verstek laten gaan. Het was overigens c°® pretje in de aanhoudende re- 1 te voetballen en scheidsrchter Wagemans, die de wedstrijd 'I 3-Sprang 4 had geleid voelde vanzelfsprekend weinig voor ook 6 eens voor ONIVrederust te >el z°dat hij de wedstrijd af tastte. Be gang van zaken was «der prettig voor Vrederust uit fenEe? ?0om> hat nu straks nog i„ ae reis naar 's-Gravenmoer waken. heel gegeven. Bijna steeds met ver schillende invallers, vanaf het be gin van de competitie, moesten ze de strijd aanbinden tegen ploegen die meestal technisch beter waren, maar moedig hebben de geel-zwar- ten iedere week gevochten voor 'n zo goed mogelijk resultaat. Het zat hun vaak niet mee, dit werd dik wijls door de tegenstander beves tigd. Maar j.l. zaterdag waren de SSCers dan voor het eerst eens vol ledig met als resultaat een 3-1 over winning. Vanaf het eerste fluitsignaal trok ken ze weer ten aanval en 't duur de dan ook niet lang voordat de natte aanhangers konden juichen. Het kwam door een hard schot van M. v. d. Schans, dat de Zaandamse doelman niet klemvast kon pakken, linksbuiten de Raad die goed was meegekomen pikte de bal op en scoorde verder rustig. Dat doelpunt gaf de burger moed en zo kon SSC nog voor rust haar voorsprong vergroten. Dit gebeur de uit een hoekschop die door K. v. Zeist werd ingekopt 2-0 voor SSC. Deze voorsprong bracht rust en zelfvertrouwen in de ploeg. A. la Grauw en M. Verhagen deden goed werk op het middenterrein, en daar de gasten vaak iets te kort speelden kon de achterhoede meestal op tijd ingrijpen. Toch verkleinde de Zaan dammers de achterstand tot 2-1. Maar de geel-zwarten kwamen terug, v. Zeist knalde tegen de kruising van paal en lat en later deed hij het beter. Bij het nemen van een hoekschop, goed genomen door v. Rooyen kopte v. Zeist keu rig in. Verder kwam in de stand geen verandering en bij het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Sestig, zochten elf natte maar gelukkige SSC-ers de kleedkamers op. Mannen proficiat. Ga zo voort. Het derde elftal speelde tegen 'n versterkt DEB 2. Na een 0-2 achter stand te hebben opgelopen, wisten ze van de vele kansen er tenslotte twee te benutten met als resultaat een 2-2 eindstand. Het zijn twee mooie sportdagen geweest in café van Oorschot in Elshout, waar zaterdag en zondag de gewestelijke kampioenschappen 5e klas libre werden gespeeld. Er was een overweldigende belangstel ling en de BV KOT onder aanvoe ring van voorzitter J. Jozen en se cretaris A. de Roos, had voor een uitstekende organisatie gezorgd. Na twee dagen biljartsport van de bovenste plank werd tenslotte Lambregts uit Etten gewestelijk kampioen. De heer Lambregts ver diende de titel alleszins: hij verloor nl. maar één van de 7 gespeelde partijen, kwam op een gemiddelde van 1.57, een hoogste serie van 13 en de slotpartij tegen v. d. Dungen maakte hij zelfs in de 20e beurt uit. Dat betekende dus een hoogste par tijgemiddelde van 2,50. De heer Lambregts speelde boven het voor de 5e klasse toegestane gemiddelde en zo zal de heer v. d. Dungen het gewest op de nationale kampioenschappen vertegenwoordi gen. Het tournooi leverde overigens beste prestaties op: Niet minder dan 5 van de acht spelers overschreden het moyenne van 1,25 en de span ning blijkt wel duidelijk uit het feit, dat de nummers 2 t/ 6 in de' eind rangschikking alle met 8 match- punten uit de strijd kwamen. Namens het gewest Brabant/Zee land reikte de voorzitter de heer P. van Engelen, de kampioensme- dalje uit. Hij complimenteerde de biljartvereniging K.O.T. met de voortreffelijke organisatie en dankte de heer en mevrouw van Oorschot voor de genoten gastvrijheid. Burgemeester Stieger van Drunen en wethouder van Erp waren bij de prijsuitreiking aanwezig. Burgemeester Stieger wees erop, dat het gemeentebestuur bijzonder ingenomen is met de biljartsport, omdat het een vorm van vrijetijds besteding is, die zich financieel weet te bedruipen zonder een beroep op de overheid te doen. Ook hij was vol lof over de organisatie en de sportieve strijd. Burgemeester Stie ger overhandigde de heer Lambregts de medalje van 't gemeentebestuur van Drunen. De heer C. Herman sprak een dankwoord namens de spelers. Tot slot van de prijsuitreiking dankte de heer J. Jozen, voorzitter van K.O.T., de leden, die aan het welslagen van het tournooi hadden meegewerkt, de prij zenschenkers en de .heer en mevrouw van Oorschot. Een bijzonder dankwoord richtte de heer Jozen aan het adres van 't gemeentebestuur van Drunen. Daarna reikte hij de prijzen uit aan de deelnemers. Einduitslag carb. brt. H.S. gem. pnt. Lambregts 349 222 13 1.57 12 v. d. Dungen 320 222 13 1.44 8 Biemans 313 232 9 1.35 8 v. Melis 327 247 9 1.33 8 Kommer 325 255 11 1.28 8 Herman 302 260 7 1.16 8 Nuijten 274 225 9 1.22 2 Jacobs 265 240 10 1.10 2 Hoogste serie 13, Lambregts. Hoogste partij gemiddelde 2.50, Lam bregts. Voor het bestuur van de afdeling Kaatsheuvel van het Verbond voor Veilig Verkeer was het ongetwij feld een aangename verrassing dat er zoveel belangstelling bestond voor de jaarvergadering, welke de ze afdeling in de Levensschool hield- Voorzitter P. van den Biggelaar memoreerde de activiteiten tijdens het afgelopen jaar, o.a. de verkeers- examens en het uitstapje van de verkeersbrigadiertjes. Hij deelde mede, dat het komende jaar o.a. op het programma staan: een ver keerscursus voor bromfietsers en fietsers, eventueel ook voor voet gangers, een cursus tot aanvulling van de verkeersregelkennis voor automobilisten, dié reeds lange tijd in het bezit zijn van een rijbewijs. Verder wordt dit jaar de rijdende verkeersschool in Kaatsheuvel ver wacht. Nog diverse acties werden aangekondigd, o.a. de Kernthema actie 1965. De heer v. d. Biggelaar wees er echter op, dat al deze ac ties alleen kunnen worden verwe zenlijkt, indien zoveel mogelijk plaatsgenoten zich opgeven als lid van de afdeling. Nadat de penning meester een overzicht had gegeven van de financiële toestand van de afdeling, werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Hierna kreeg men 'n verkeers- en een bromfietsenfilm, die de aanwe zigen zeer interesseerden, waarna de voorzitter deze geslaagde avond met een dankwoord tot de aanwezi gen besloot. Van deze laatste ga ven de meesten zich als lid op van de afdeling. Overigens is hiervoor - De samenkomst van de regeringsafge vaardigden en deputaties van de werkge vers en werknemers uit de SER heeft za terdag geen enkel resultaat opgeleverd. - In Groningen heeft een 27-jarige chauf feur een tweejarig kind uit een brandend huis gered, dwars door de vlammen heen. Hij kreeg zelf slechts lichte brandwanden. In Boxtel is een 33-jarige textielarbei der om het leven gekomen, doordat een buurman hem een slag tegen de kaak had gegeven. ook nog gelegenheid bij het secre tariaat, Jul. v. Stolbergstr. 16, tel. 2267. De contributie bedraagt slechts f 2,75 per jaar. VOLKSUNIVERSITEIT Voor de deelnemers aan de volks universiteit staat tegen woensdag 18 november weer een interessante avond op het programma. Manus Willemsen, hoofd van de afdeling muziek van de K.R.O. te Utrecht komt namelijk een voordracht hou den met als titel „Hoe leert men naar muziek luisteren" Ongetwijfeld een leerzame voordracht voor hen, die op het gebied van hun liefheb berij voor de muziek wat eenzijdig zijn ingesteld. De avond wordt zo als gebruikelijk gehouden in de Le vensschool en begint om acht uur. IN MEMORIAM J. W. v. MOSSELVELD Vrijdag overleed na een kort ziekbed op 61-jarige leeftijd de heer J. W. van Mosselveld, waarmee een bekende figuur uit het Kaatsheuvel- se voetballeven is heengegaan. Reeds op zeer jeugdige leeftijd speelde hij in het eerste elftal van het vroegere Kaatsheuvelse Wilhel mina. Nadat deze vereniging ophield te bestaan, werd hij op rijpere leefl tijd bestuurslid van de later opge richte voetbalvereniging DESK en een aantal jaren tevens lid van de elftalcommissie. Vele jaren bege leidde hij het eerste elftal van Desk als leider en als grensrechter, om daarna op te treden als leider van jeugdteams. Bijzonder actief was Jan van Mosselveld als voorzitter van de supportersclub Desk, welke functie hij tot zijn dood heeft be kleed. De geestelijke adviseur van Desk, pastoor H. Simkens, droeg heden morgen in de St. Jozefkerk de re quiem-mis voor de zielenrust van de overledene, waarna de kist met het stoffelijk overschot, getooid met bloemen van en gevolgd door depu taties van Desk en de supporters club, naar zijn laatste rustplaats werd gebracht. VERKEERSONGEVALLEN Vrijdagavond raakte in de Hoofd straat het linkervoorwiel van de auto van slager W. v. K. uit Kaats heuvel los. Gelukkig raakte 't eerst in botsing met 'n tegenligger en ver volgens met een geparkeerde auto, die beide behoorlijk werden bescha digd. Vrijdag omstreeks zeven uur deed zich op het kruispunt van de pro vinciale weg ter hoogte van café de Viersprong de zoveelste botsing voor, ditmaal door twee personen wagens, bestuurd door P.B. uit Loon op Zand en A. W. uit Waalwijk, die in zoverre boften dat de schade zich beperkte tot beide wagens. Minder fortuinlijk was de heer P. J. uit Waalwijk, die zaterdagmiddag omstreeks 12 uur op dezelfde plaats met z'n bestelauto in volle vaart achter op een voorsorterende per sonenauto botste. Zijn auto maakte een steigering, terwijl hijzelf het geluk had dat hij uit zijn voertuig werd geslingerd, doch zwaar ge wond naar het ziekenhuis in Waal wijk moest worden overgebracht. De beide auto's werden vrijwel on herstelbaar vernield. Tenslotte verleende zondagmor gen F. B. uit Sprang-Capelle op de hoek Erasstraat-Sweensstraat met z'n personenauto geen voorrang aan een Volkswagenbusje. Bij de hierdoor ontstane botsing liepen ook alleen de beide voertuigen ave rij op. CARNAVALSFEEST Zaterdagavond werd ook in de zaal Smit ter gelegenheid van de elfde van den elfde een carna valsfeest gehouden, waaraan mede werking werd verleend door de carnavalsclub De Pereplukkers uit 's Hertogenbosch, die hiervoor een eigen blaasmuziekorkest had mee gebracht. Voordat het feest een aanvang nam werd eerst hotelier Smit door de gasten benoemd tot ridder in de orde van de Pereplukkers en de daarbij behorende versierselen uit gereikt. Onder leiding van deze ge routineerde carnavalsvrienden wer den de genodigden vervolgens met de juiste beleving van dit jaarlijks feest vertrouwd gemaakt en al spoedig werd de passende sfeer en stemming bereikt, zodat het in dit opzicht tot genoegen van alle aan wezigen een geslaagde avond werd. Jammer genoeg minder geslaagd zal menige in z'n eerste slaap ge stoorde bewoner rondom de Markt rond kwart voor twee de korte maar luidruchtige uittocht van de Bossche pretmakers middels hun SIERADEN Waalwijk - Stationsstraat 88 hoempa orkest gevonden hebben. Wij hebben maar 'n klein denk raampje, doch wij dachten dat de leut tijdens deze voorproefjes - in tegenstelling met het grote gebeu ren over enkele maanden - tot het einde strikt binnenshuis afspeelden. DUIVENKAMPIOENEN KAATSHEUVELSE POSTDUIVENVERENIGING De door de Kaatsheuvelse post- duiververeniging opgemaakte eind stand na het vliegseizoen 1964 luidt als volgt: Vitesse: Aangewezen: 1 J. v. Heeswijk, 2 M. v. Boxtel, 3 P. Ligtvoet, 4 C. de Bondt, 5 M. Ververs. Onaangewezen: 1 J. v. Heeswijk, 2 M. v. Boxtel, 3 P. Ligtvoet, 4 H. v, Helvoirt, 5 J. Snoeren. Duif kampioen: J. v. Heeswijk. Mid-fond Aangewezen: G. v. Gooi, 2 M. Klijn 3 M. v. Boxtel, 5 J. v. Heeswijk, 5 M. Ververs. Onaangewezen: 1 G. v. Gooi, 2 M. v. Boxtel, 3 Jac. Vloemans, 4 L. v. Geel, 5 H. v. Helvoirt. Duifkampi oen: G. van Gooi. Fond: Aangewezen: 1 M. Ververs, 2. W. v. d. Ven, 3 H. v. Helvoirt, 4 J. v. Riel, 5 A. Grootswagers. Jonge duiven: aangewezen: 1 M. v. Boxtel, 2 A. Pijnenburg, 3 A. de Bie, 4 Wellens- Krol, 5 W. v. d. Ven. Onaangewezen: 1 M. v. Boxtel, 2 A. Pijnenburg, 3 A. de Bie, 4 Wel lens-Krol, 5 M. Ververs. Duifkam pioen: M. v. Boxtel. Late jongen aangewezen: 1 L. v. d. Ven, 2 J. v. Dongen, 3 P. Ligtvoet, 4 M. Ververs, 5 M. v. Box tel. Onaangewezen: 1 M. v. Boxtel, 2 L. v. d. Ven, 3 J. v. Dongen, 4 M. Ver vers, 5 P. Ligtvoet. Duif kampioen: J. v. Dongen. Generaal-kampioen: M. v. Boxtel. Wisselbeker Orleans, oude duiven: M. Ververs. De wisselbeker over 3 jaar op de vlucht St. Vincent is de finitief gewonnen door M. Ververs. 1214 jaar conrector Drs A. Beunes was op 21 oktober 30 jaar verbonden aan het middel baar onderwijs in Waalwijk. Hij werd naar het onderwijs gedreven door de slechte situatie in het be drijfsleven van de dertiger jaren. Toen de heer Beunes in oktober '33 afstudeerde aan de Univeriteit van Utrecht in de Wis- en Natuurkunde, dacht hij nog met deze basis in het bedrijfsleven een plaats te kunnen vinden. De economische toestand was toen echter zo slecht, dat hij daar geen plaats vond. In die dagen was er bovendien 'n overvloed aan onderwijskrachten en het was dan ook een lot uit de loterij, dat de jonge doctorandus 'n functie kreeg als leraar wiskunde aan de toen nog zo geheten BOUWPASTOOR OOMENS SUCCESVOL „KOOPMAN" De mensen die Pastoor Oomens van de Bernadette-parochie steunen in zijn acties om aan geld te komen, hebben een goede neus voor „stunt werk". Eerdere sinaasappel-ver koop-acties waren al zeer succesvol, maar het warenhuis-idee heeft die eerste acties toch verre overtroffen. De kantine van Hollandia naast garage Van Mossel was omge bouwd tot een warenhuis, waar men zeer vele waardevolle goederen voor een zacht prijsje kon kopen. Daaronder waren wollen stoffen, dekens, schoenen en pantoffels. Men is vorige week druk bezig ge weest deze goederen in te kopen. De verkoop ging echter vele keren sneller. Al direct na de opening van Pastoor Oomens' Warenhuis, stroomden de huismoeders de ruim te binnen. Er werd veel en vlug ge kocht. Bij de inkoop bleek men de kooplust van de Waalwijkse huis moeder te hebben onderschat. Dat was, toen zaterdagmorgen de voor raad als sneeuw voor de zon smolt, niet meer te herstellen. Niettemin was Pastoor Oomens erg tevreden met zijn bruto-omzet van 4200, GESLAAGDE SHOW VAN „FORD" De zaal van „De Gecroonde Leers- se" is in het afgelopen weekeinde omgetoverd geweest tot een show ruimte voor Ford-wagens. De grote trekpleister van de show was onge twijfeld de Ford-Mustang, een „droom-wagen", die vooral in Ame rika een van de meest succesvolle Ford-modellen uit de historie schijnt te gaan worden. In de duurdere prijsklassen zal deze wagen ook in Europa en Nederland veel gevraagd gaan worden. Het commerciële middelpunt van deze Ford-show, die vooral door de fleurige „aankleding" van de show ruimte erg prettig was, is niet de Mustang, maar de Ford 20 M ge weest. Het was dan ook dit model dat in het centrum van de zaal op een ver hoogd platvorm ronddraaide. De Taunus is de laatste jaren in Ne derland een zeer geliefde wagen ge worden. Deze 20 M zet de traditie waardig voort: de wagen is strak van lijn en biedt royaal ruimte aan vijf personen. Er ligt een soepele, niettemin zeer krachtige 100 PK (SAE) Super V6 motor in. Het ac celeratievermogen is fabelachtig. In 15 J/2 seconde komt men op 'n snel heid van 100 km. per uur. De top snelheid van deze wagen is 160 km. per uur. Geen wonder dat deze wagen de grote trekpleister van deze show van Automobielbedrijf „De Lang straat" was. AFDELING WAALWIJK N.K.V. NEEMT AFSCHEID VAN ADVISEUR LEMPENS Donderdag a.s. zal de afdeling Waalwijk van het N.K.V. afscheid nemen van Pastoor Lempens, die geestelijk adviseur van de plaatse lijke afdeling was in de periode, dat hij kapelaan was in Waalwijk. Hij was dat ook van alle vakorganisa ties. De bijeenkomst zal worden ge houden in de zaal van Café Ouwer- kerk. Dr. W. MEINDERSMA OVERLEDEN Dr. W. Meindersma (92) emeri tus-predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, is dinsdagavond in Den Haag overleden. Hij stu deerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden en promoveerde in 1909 aan de Rijksuniversiteit te Leiden op het proefschrift: De gereformeer de gemeente te 's Hertogenbosch, 1629-1635. Hij aanvaardde onder meer het predikambt te Waalwijk en van 1906 tot zijn emiritaat in '38 te Den Bosch. Ruim veertig jaar was hij secretaris van, de Vereni ging Christelijk hulpbetoon in het Zuiden en 25 jaar maakte hij deel uit van het provinciaal kerkbestuur van Noord-Brabant en Limburg. Zondag na de H. Mis van kwart voor negen laten lig gen in de St. Janskerk alhier Terug te bezorgen: Mevr. Pessers Julianastraat 8, Waalwijk MUZIKAAL AFSCHEID IN STIPHOUT Onder grote publieke belangstel ling hebben de jeugddrumband „Ons Genoegen" en het Jachthoorn korps „Cornu Copiae" in Stiphout zelf afscheid genomen van Pastoor Lempens, die in zijn Waalwijkse kapelaans-periode adviseur was van beide korpsen. Er werd een mars door Stiphout gehouden, die vele parochianen van Pastoor Lempens op de been bracht. Daarna werd een serenade gebracht voor de Pastoor, die werd toege sproken door de voorzitter van de jeugddrumband, de heer K. Mekel, en de heer Burmanje, voorzitter van het jachthoornkorps. Pastoor Lempens liet zich niet on betuigd en trakteerde de Waalwij- kers in het gemeenschapshuis te Stiphout. FIRMA HENSEN KOCHT LOOIERIJ IN STATIONSSTRAAT De looierij in de Stationsstraat, die in de volksmond de „looierij van Jansen" heet en die eigendom was van de N.V. Chroomlederfabr. „De Amstel", is naar wij ver nemen gekocht door de firma J. Hensen, In- en Verkoop van Auto mobielen. R.K.C. UITSLAG JEUGDTOTO Nr. 7 De inzet van jeugdtoto nr. 7 ten behoeve van de jeugd van R.K.C., bedraagt 743,40. Dit bedrag werd precies geraden door 3 personen, die de le prijs delen en elk 37,17 ontvangen: F. J. Braspenning, Mo lenstraat 31, Sprang, T. van Bavel, Antoniusstraat 57, Waalwijk en W. J. v. d. Broek, Adr. Poirterstraat 1, Waalwijk. G. Knepflé, Kasteellaan 29, Waal wijk raadde 743,41 en won daar mee de 2e prijs, zijnde 74,34. De 3e prijs werd gewonnen door P. Moonen, Grotestraat 92, Waal wijk. Deze vulde 743,37 in en krijgt 37,17. Drs A. Beunes R.K. H.B.S. Deze school waaruit la ter het dr. Mollercollege groeide, telde toen nog slechts 120 leerlin gen. Drs Beunes heeft nadien ook nog natuurkunde als vak erbij gekre gen. In deze 30 jaar. als leraar heeft de heer Beunes een grote liefde voor Waalwijk opgevat. Dat blijkt uit het feit, dat hij nooit een poging heeft ondernomen Waalwijk te ver laten. In deze periode heeft hij ook het vak van de leraar zeer weten te waarderen. En omgekeerd heeft bij altijd het respect van zijn leerlingen genoten. In januari 1962 werd drs A. Beu nes benoemd tot conrector van het dr Mollercollege. Het 12y2-jarig feest hiervan ligt dus eigenlijk al enige tijd achter de rug. Het is trouwens in onderwijskringen niet gebruikelijk een dergelijk jubileum te vieren, evenmin een 30-jarig ju bileum. Niettemin wil de schoolgemeen schap van het dr Mollercollege zelf een en ander niet ongemerkt laten voorbij gaan. In besloten kring van medeleraren, scholieren en familie zal de verjaardag van de heer Beu nes op vrijdag 20 november worden aangegrepen om hem „in de bloe metjes te zetten". GOUD EN ZILVER v - WAALWIJK BERCK'ENRODEIAAN TEL. 04160 40';3 TWEE BROMFIETSERS ERNSTIG GEWOND Vrijdag rond half zes kwamen op de kruising Baardwijksestr.-Loeff- straat twee bromfietsers met elkaar in botsing. De betrokken personen, J. H. V. uit Drunen en A. L. de L. de B. uit Kaatsheuvel liepen resp. een schedelbasiisfractuur en een hersenschudding op en werden op advies van Dr. van Daal naar het ziekenhuis overgebracht. De toedracht van het ongeval is nog in onderzoek. AUTO'S ZWAAR BESCHADIGD Ernstig beschadigd werden de au to's van de heren A. A. uit Veldho ven en H. N. S. uit Den Bosch weg gesleept, nadat zij op kruising Wil- helminastraat - Irenestraat - Vredes- plein tegen elkaar waren gebotst. De aanrijding was ontstaan doordat A., die de kruising vanaf 't Vredes- plein naderde, verzuimde om voor rang te verlenen. Om 8 uur op vrijdagavond reed de automobilist A. M, uit Waalwijk op de hoek Coubertinstr.- Smeelelaan achter op een voor hem rijdende auto, bestuurd door de L., ook woonachtig in Waalwijk. De L. remde bij het naderen van de Cou- bertinstraat af, om het uit deze straat komende verkeer voorrang te verlenen. M. reed achter hem, reageerde te laat en kon zijn voor ganger niet meer ontwijken. De schade bleef tot aanzienlijke mate riële beperkt.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5