wAAlwijkse en lAnostRAAtse couratu Viering jubileum Vakschool en T.N.O. Traditionele industrie heeft recht op bescherming 5000.- Micro-show: zeer geslaagd Honden-successen Bejaarden gaan St. Nicolaas- feest vieren KAATSHEUVEL Coupe Micro voor jong ontwerper uit Tilburg van-donderdag- tot-donderdag Burgemeester Van Erp: A riginele aanpak SSNY NË CO LA AS-ACT IE 1964 ZEGELVERENIGING „SAWI" V %J \KKK V V AAA AAA lAAAl een echte Schenk dit jaar eens iets heel bijzonders PON Tl AC J. Tausch Waalwijk VRIJDAG 27 NOVEMBER 1964 85e JAARGANG No. 93 )e tcho vAn het Zuióen ■Ssche Stoomdrukkerij Antoon Tielen ^redacteur JAN TIELEN ,-ummer 1069687 verschijnt 2 x per week Bureaux: Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.29 p. mnd. (1.00 5 ct. inc.k.) A 09 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 1 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 04160 - 2621 Kaatsheuvel Grotestraat 205, Waalwijk De oud-leerlingen van de Middel- ie Vakschool voor Schoen- en Le- andustrie hebben een wat onge- j, daarom niet minder interessan- manier gevonden om het 50-jarig jein te vieren. In de avonduren van de feestdag, december, zal in café-restaurant 0 een diner worden aangeboden 1 alle oud-leerlingen, de leraren en 1 dames. Tijdens dit diner zal er i "brain storming" zijn, die door i kort en kernachtig symposium i looier Verster en schoenmaker jn wordt ingeleid. Op deze wijze zullen de tongen van leerlingen zeker los komen en ide waarde van de Vakschool-op- ing voor de praktijk kunnen wor- getoetst. \'a dit diner gaan de oud-leerlingen ihn genodigden over tot een dans- dat door het bekende Duke City ïtet naar de kleine uurtjes zal voe- Bob Smit treedt op als zanger. 1FFICIEEL GEDEELTE Dit informele feest van de oud- silingen wordt op 11 december «afgegaan door de, officiële vie- 3g, die begint in Café-Restaurant LID0", 's middags om half drie. Roelofs Heyrmans, directeur 'm de "Vakschool" en het Lederin- ituut T.N.O., zal tijdens deze bij enkomst een overzicht geven van de schiedenis van de school en het in stall Daarna zal een technisch onder- (rp ter discussie worden gesteld, dat nmder twijfel de belangstelling zal Sibben van iedere "insider" op het gebied van de fabrikage van leder en schoenen. Het thema is "Problemen bij de verwerking van leder volgens moderne fabricagemet hoden in de schoenfabriek. Hoe kun nen deze door samenwerking worden opgelost?" Twee bij uitstek deskundigen op dit gebied, de heren Ir A. E. Hueber van de Koninklijke Lederfabriek "Oisterwijk" en E. v. d. Pol van de Swift Schoenfabrieken te Nijmegen, zullen het thema inleiden. Na deze bijeenkomst in het "Lido" is er gelegenheid tot het gelukwensen van de beide besturen. Deze receptie zal worden gehouden in het gebouw, Mr. van Coothstraat 55. Er zal tevens de gelegenheid bestaan de inrichting van de school en de apparatuur van het T.N.O.-instituut te bezichtigen. SAWI SAW! SAWI S AWI SAWI W V lii worden aan extra prijzen uitgekeerd. De winkels zijn vanaf 23 november iedere avond ge opend tot 9 uur. Bekendmaking prijzen 10 december aanstaande in de vorm van waardebonnen, die tot en met 31 december kunnen worden besteed bij de aangesloten winkeliers. DE VOLGEPLAKTE SAWI-ZEGELBOEKJES KUNNEN BIJ DE DEELNEMENDE WINKELIERS VERZILVERD WORDEN. „De traditionele industrie heeft recht op bescherming en 'beschutting, gezien haar bijdrage in het verleden aan de werkgelegenheid in het ge bied van Waalwijk, Kaatsheuvel en Dongen", aldus Burgemeester Van Erp, die bij de opening van de Micro- Show tevens zei, er van overtuigd te zijn, dat de schoen- en lederindustrie ook haar aandeel zal leveren aan de 10.500 arbeidsplaatsen, die tot 1975 gevonden moeten worden. De werkgelegenheid, aldus Burge meester Van Erp, is niet langer een gemeentelijke aangelegenheid, het is een streekbelang geworden. Alleen samenwerking kan garanderen, dat de prachtige werkgelegenheid in de streek, die 't centrum van Nederlands, schoenindustrie is, gehandhaafd kan blijven. Niet zonder trots vertelde Burge meester Van Erp, dat in Loonopzand/ Kaatsheuvel 2/5 van de totale Neder landse schoenproduktie van het jaar 1963 (totaal 22 miljoen paar) uit de 100 plaatselijke schoenfabrieken is gerold. De toeleveringsbedrijven hebben een toenemende betekenis voor de schoen- en lederindustrie, aldus Bur gemeester Van Erp. Ook op het gebied van de werkge legenheid zullen deze bedrijven van enorme betekenis gaan worden. De Burgemeester van Loon op Zand was erg gelukkig met de Micro Show. Ging de vertegenwoordiger vroe ger op stap met zijn koffer en toonde daaruit zijn waren aan de klanten, hier op deze Micro Show wordt als het ware, aldus de heer Van Erp, één reusachtige koffer opengeklapt. Het gemeentebestuur van Kaats heuvel zal alle mogelijkheden beproe ven om grotere expositieruimte op De Efteling te verkrijgen, om de moge lijkheden voor toekomstige Micro- Shows optimaal te maken. Vervolgens verklaarde hij de show voor geopend, die hij begeleid door de leden van het bestuur, mr Van Ol- denbeek, de heer Kantelberg en Louis Ververs, rondging. „Er is te weinig ruimte in de om- ping van Kaatsheuvel/Waalwijk om sn nationale expositie te maken van toeleveringsbedrijven", aldus mr J. Oldenbeek bij de opening van de Micro Show, die donderdag, vrijdag a zaterdag werd gehouden in de be- perkte zaalruimten van Café-Restau- Mt De Efteling. Maar dat is dan ook de enige scha- bwzijde rond deze Micro-Show voor het overige was de beurs uitstekend geslaagd. De zestien exposanten hebben in 't Wt van de schoenindustrie getoond, eer de toeleveringsbedrijven in ktekenis toenemen. De inkopers van de vele schoenfa brieken uit Midden-Brabant en elders 'it het land hebben getoond deze mo- crue vorm van verkoop zeer op prijs "stellen. Er is dan ook een hele be drijvigheid geweest in de vaak zeer siaakvol ingerichte stands. Er was "Ifs belangstelling uit het buiten tal. Vooral vanuit onze E.E.G.- Mnerlanden. Een Tsjechische handelsdelegatie, juist een bezoek bracht aan M. J. Asters Schoenfabrieken N.V., maak- 1 van de gelegenheid gebruik om de Ïcro-Show te bezoeken. Het gezel schap was evenals de Nederlandse bezoekers echt enthousiast over de tentoonstelling. Daar was dan ook alle reden toe, want de heer Wim Klijn had voor een uiterst smaakvolle en efficiënte in richting van de Micro-Show gezorgd. Dat is een moeilijke opgave ge weest, want hij moest woekeren met de ruimte. Op de zondag j.l. in het RAl-ge bouw te Amsterdam gehouden inter nationale hondententoonstelling heb ben onderstaande Kaatsheuvelse ken nelhouders weer fraaie successen ge boekt. De heer P. Smeulders behaalde met zijn St. Bernard Jugo van Oltigen een eerste prijs Uitmuntend en kampioen. De heer H. Elshout verwierf met zijn keeshond reu Peter Orlando Sige- linski een eerste prijs Zeer Goed. De boxer teef Glory van Adeltrots van de heer M. de Vries verwierf in de jeugdklas het predicaat Uitmun tend, terwijl tenslotte de heer F. Els- hout de successenreeks besloot met zijn Pincher reu Enrico van Hiige- licht, die de eerste prijs Uitmuntend en kampioenschap behaalde. Dit is de boxer Glory van Adeltrots, een fokproduct uit de kennel van Adeltrots van Sjel de Vries en Zoon te Kaatsheuvel. Deze hond behaalde zondag op de tentoon stelling te Amsterdam in de jeugdklas het predicaat Uitmuntend. St. Nicolaas is zondag in Kaatsheu vel aangekomen en dus gaat de In stelling voor Maatschappelijke Zorg traditiegetrouw ditmaal is het de achtste keer - de St. Nicolaasvie- ring organiseren voor de bejaarden, die gehuisvest zijn in de gestichten van de Zusters te Kaatsheuvel en Loonopzand. Dit jaarlijkse feest zal plaats vinden zondagavond 29 novem ber in de zaal van de Gildenbond, waar de bejaarde gasten omstreeks half zeven bij elkaar komen om eerst GUNNINGEN. Onder architectuur van de heer M. Scheilekens te Kaatsheuvel werd aan aannemer Jos. Kleijngeld te Kaats heuvel gegund het bouwen van een fa briekshal voor de firma "Gouda Goud", aan de Julianastraat en het houwen van een magazijn en garages voor de firma J. van der Linden- Sprangers te Kaatsheuvel aan de Hoofdstraat. OPBRENGST T.B.C.-VLUCHT. De Kaatsheuvelse Postduivenver eniging verrastte de instelling tot be strijding van de T.B.C. met de op brengst van de gebruikelijke TBC- Burgemeester Van Erp heeft na de dp inrv die de Tilbureer de eerste opening van de Micro Show de prijs uitgereikt voor de aan deze show ver bonden ontwerp-wedstrijd. De "Coupe Micro" kon hij uitrei ken aan de beer C. IJpelaar uit Til burg, die het schoentje, een futuris tisch model van zwart suède met pe trol inzet afgestemd op de mode van het najaar 1965, maakte met materia len van schoenfabriek Napolina uit Kaatsheuvel. Momenteel is de heer IJpelaar werkzaam hij M. J. Vesters, Schoen fabriek N.V. Waalwijks top - ontwerpers Jac. Bergmans en W. Hornman vormden de jury, die de Tilburger prijs toekenden. De tweede prijs ging naar A. v. d. Velden uit Loon op Zand, die even eens met een zwart suède schoentje voor de dag kwam. Dit schoentje had een wreefversiering van zwart rib- satijn. De heer L. Smits uit Kaatsheuvel werd als derde geklasseerd voor een bruine teenagerschoen, fors van mo del en met brede wreefband met een gesp. De organisatoren waren uiterst te vreden over het resultaat van de ont werpwedstrijd, waaraan door niet minder dan 18 ontwerpers werd deel genomen. vlucht annex loterij, welke bestond uit een bedrag van f 1675. - DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raoymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon opzand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 2, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. Zaterdag nam 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkel man te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossen- bergsel. 21, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2006. AGENDA. Apollotheater zaterdag 28 november 20 uur en zondag 29 november 18 uur: Gero- nimo, de laatste der Apachen, 14 j. zondag 29 nov. 20.30 uur: Giant, 14 jaar. Café De Sportwereld zaterdag 28 en zondag 29 nov., tentoonstelling van de Kaatsheu velse postduivenvereniging. Gildenbond zaterdag 28 nov. 18.30 uur: Sint Nicolaasviering voor bejaarden. CLUBCOMPETITIE BILJARTEN Maandag 30 november: le klas Euphonia - KTO; KOT - HKS; Ef teling HGL; Alt. Raak NAS. 2e klasBrandaris - HGL 3HGL 2 - Efteling 2; NAS 2 - Poedelvr. I. 4e klas: HKS 2 - Alt. Raak 2; N.- Volleerd 2 - DJS 2; DJS 3 - KOT 2. onthaald te worden op een lekker bakske met wat-er-bij. Vervolgens zal de goedheiligman hoogstpersoonlijk met gevolg de zaal betreden om zich met de oudjes te onderhouden en hen natuurlijk met 'n geschenk te verras sen. De organiserende instelling heeft ten slotte ook weer letterlijk voor een klinkende verrassing gezorgd. Waren het vorig jaar de beroemde Ooster- houtse Nachtegalen onder leiding van rector Fick, die sommige bejaarden een brok in de keel bezorgden met hun soms ontroerende zang, zondagavond a.s. zullen zij niet minder getroffen worden door eveneens voortreffelijke vocale prestaties. Niemand minder dan de Koninklijke Zangvereniging Breda's Mannenkoor, onder leiding van Jo Frijters zal de oudjes op efen gevarieerd programma vergasten, waarvan de uit te voeren werken veel al een populair karakter dragen. Wij hebben dit koor gekend en meege maakt met een bezetting van circa 150 man, maar ook in Breda heeft men blijkbaar met moeilijkheden te kam pen om mannelijke jeugd voor koor zang te interesseren, getuige het feit dat het aantal medewerkenden tot de helft is geslonken. Toch moet ook deze bezetting een behoorlijke volume kunnen opbrengen en in staat worden geacht om de bejaarden enkele genot volle uren te bezorgen. Temeer mis schien, omdat juist bij deze mensen daarbij herinneringen zullen worden wakker geroepen uit nog niet zo lang vervlogen jaren, toen ook in Kaats heuvel nog belangstelling en waarde ring was voor de schitterende presta ties van hun eigen, inmiddels geruis loos ter ziele gegane, zangvereniging Bel Canto. Om propagandistische re denen zouden wij wensen dat ook niet - bejaarde zangliefhebbers van zo'n concert getuigen zouden mogen zijn. Het zou misschien een injectie kunnen vormen om de koorzang ter plaatse weer nieuw leven in te blazen. De kenners bekijken maar eens het hieronder volgend menu, dat de Bre dase zangers, afgewisseld door enkele piano-süli van Piet Loose, rond acht uur zullen opdienen 1. Welkomstgroet, Willem Robert Jr. 2. Domine non sum dignus, Yiadana Zaterdag is 's werelds langste brug met een overspanning in New York opengesteld. Er is vijl jaar aan de brug gewerkt. Ze meet 1280 meter en de grootste schepen ter wereld kunnen er onderdoor. Kos ten 325 miljoen dollar. Alain Delon is voor enige tijd uitgeschakeld. Tijdens film-opname zei de regisseur tegen de Zweedse actrice Ann Margret „Gooi zo hard je kunt met die asbak". Dat deed ze. Het ding kwam zo hard aan, dat de wond die Alain Delon opliep met 19 hechtingen moest worden gedicht. gj| Stephen Sharegg schreef een boek getiteld „Hoe een verkiezing ie winnen." De man schrijft nu een ander boek, want het eerste heeft geen aftrek Sharegg was n.l. de leider van de campagne-Goldwater. En die won niet. De schrik van Artis wordt met sinterklaas 45 jaar: het is Grootje, een snoekbekkaaiman. Het gebitj van de 45-jarige is „in afschuwelijk goede staat", reden om uit de buurt van de jarige te blijven. Een mevrouw in Delft was haar hondje kwijt. Zij belde de po litie, die belangstellend informeer de of het hondje alleen op stap was gegaan. Nee, manlief had het beestje uitgeleide gedaan. De poli tie ging met het signalement van de hondegeleider naar de cel. In derdaad, de baas van het hondje lag daar „zijn roes uit te slapen." Dat interesseerde mevrouw maar matig, want het hondje was en bleef weg. ANP vermeldt niet wat er met manlief gebeurde toen deze weer thuis kwam. Een man die in Italië wilde gaan stemmen moest eerst drie keer „sterven" voor hij de stembus be reikte. De 78-jarige Santé Malava- si moest zaterdag met een hartaan val naar het ziekenhuis worden ge bracht. Daar werd hij dood ver klaard. Door massage werd het hart weer op gang gebracht. Dat her haalde zich drie keer. Zondagmid dag kon de man zijn stem uitbren gen. En dan maar klagen over ge brek aan belangstelling voor de politiek. Zelfbediening en zelfbediening is twee. In ieder geval hebben de eigenaars van een zaak in Venlo met de zelfbedienings-reclame niet bedoeld, dat de 20.000 gulden, die klaar lagen om naar de bank ge bracht te worden, voor deze vorm van service in aanmerking kwa men: het geld is spoorloos. In de buurt van Leeds legden de bouwvakkers de laatste hand aan een katholieke kerk die 29 no vember in gebruik zou worden ge nomen. Onder denderend geraas stortte het gebouw in: slechts één muur bleef overeind. Dat is toch wel een triest resultaat voor de mensen, die er maanden achtereen aan gezwoegd hebben. In Flensburg in West-Duitsland werd de Oost-Duitse vluchteling Peter Selle veroordeeld tot 21 maanden gevangenisstraf. Hij had in West-Duitsland vriendschappe lijke betrekkingen aangeknoopt met een meisje, dat sprekende gelijke nis vertoonde met zijn in Oost- Duitsland achtergebleven echtge note. Op een reisje naar Oost-Berlijn nam hij het meisje mee, stal haar paspoort en nam zijn echtgenote mee terug naar het westen. Het vriendinnetje bleef zonder pa pieren achter en heeft zes weken gevangen gezeten. H Met Sinterklaas is het oppassen geblazen. De Japanse speelgoedre- volyers, die zo echt lijken en erw ten schieten vallen onder de wa penwet. 3. Villancico Juan Vazquez 4. Bonjour mon coeur Orlando di Lasso (Mannenkoor). 5. Piano-soli door Piet Loose: Fantasie in c-moll, W. Mozart Impromptu in A-groot, F. Schubert 6. Bless the Lord, negro spiritual 7. The Battle of Jericho, n. spir. 8. Die, Seele des Weltalls, W. Mozart voor koor, tenor en piano, solist Kees van Boxtel. 9Hymne a la nuit 10. Ave Verum W. Mozart 11. Wolgalied, uit te voeren door dubbelmannenkwartet. 12. Pianosolo Sonate in G. groot, L. v. Beetho ven: a. Allegro; b. Andante; c. SCherzo. 13. Francaise Novelette, F. Poulenc 14. Madel Ruck, hew. M. Koekelkoren 15. Stenka Rasin, hew. idem. 16. Land of Hope and Glory voor koor, tenor en piano: solist Kees van Boxtel.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9