wAAlwijkse en LanqstRaAtse couraiu IAS-diploma's ook te Dongen ■■■II Uitgaan in het weekend Musis Sacrum kerststaven Rini van Bracht start sterk in hoofdklasse INEN 1 «Anita» Schoenfabrieken J.H. Vesters N.V. vestigen een stikateliei in het Land van Heusden en Altena LID0 Romantica Luxor van-donderdag- tot-donderdag VAN MIL Onrustige Zenuwen? Dok horloge voor lej. Verhoeven uit Neusden Nersoneelsavond NEX Schoenfabrieken ie Drunen Drie jubilarissen bij N.V. Lederfabriek J.v.d.Assum-Kanters te Dongen Brabantse kampioenendag (duiven) te Tilburg Vrijdag, zaterdag en zondag voortzetting wedstrijd in Hotel City (Henny de Ruyter) andel )P wéét Theo van Weert en Herman van w Krabben zullen het gouden Rex- feigne ontvangen voor het feit, dat !li 25 jaar werkzaam zijn bij de Rex. BANKETBAKKERIJ VRIJDAG 11 DECEMBER 1964 85e JAARGANG No. 97 )e ïcho van het Zuióen tgever !alwtjksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen jofdredacteur JAN TIELEN pummer 1069687 blad verschijnt 2x per week Abonnement p.mnd. (1.00+ Bet. inc.k.) 1.08 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tariel jgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" op de voet erwerk meubelen. >rüsopgaven Waalwijk Enkele weken geleden besteedden ij ruimschoots aandacht aan de uit- jking van de VAS-diploma's in (aalwijk. Toen zijn echter ook in "Het Wa ai van Dongen" de diploma's uit mikt voor de leerlingen uit Don- jen Rijen. De diploma-uitreiking stond onder iding van F. Buijs, adjunct-direc- ir van de L.T.S. De heer Buijs, die namens de hooi het woord voerde, was zeer neden over de prestaties van de leerlingen, die het diploma be ulden. Namens de Stichting Vakopleiding ikoenindustrie werd het woord ge- itd door de heer Van den Brekel de diploma's werden uitgereikt ;ior Wethouder Verharen, die na ns het gemeentebestuur een woord waardering sprak aan het adres ||in de vakopleiding en de bedrijven aar de leerlingen hun opleiding ge- aten. Hij wenste de geslaagden van arte geluk. Namens de directies van de ilioenfahrieken dankte de heer J. oarijssen de leraren voor hun aan- 1 in de opleiding, de leerlingen ioor de energie die zij betoond heb- 1W Con- edingen, Stichting Vakopleiding Schoen- idustrie heeft de gewoonte om de fete leerlingen van het leerlingen- risel een horloge uit te reiken. Van de jongens was J. E. v. d. kyden uit Kaatsheuvel, werkzaam ïj Blok van Heyst te Waalwijk, de fete. Hij ontving op 17 november kt horloge uit handen van de heer Geurts, voorzitter van de VAS. Een soortgelijke plechtigheid vond 20 november in Dongen plaats. De beste leerlinge van het leerlin gstelsel was nl. mej. C. Verhoeven, haar opleiding heeft genoten bij iet Windsorschoenen-atelier te Heus- ien. In de bedrijfscantine van de Windsor Schoenfabrieken te Don- ontving zij uit handen van voor ster Geurts eveneens een horloge. De jaarlijkse personeelsavond van N.V. Rex Schoenfabrieken te fcunen wordt vanavond gehouden in Harmoniezaal van de Gez. Elshout Drunen. Tijdens deze bijeenkomst zullen "W jubilarissen worden gehuldigd. Het zilveren Rex-insigne is voor I® Leytens en Jos Verhoeven, die fede 12 Vè jaar hij dit Drunense be- Hjf in diénst zijn. ben gedurende de "opleiding en wet houder Verharen voor de belangstel ling van de zijde van het gemeente bestuur. De gediplomeerden waren R. Jon gen, F. van Esch, W. van Dongen, A. Mols, J. van Riel, J. van Gooi, G. van Riel, A. van Dongen, J. van Wanrooij en A. Faro. De geslaagden werken bij de vol gende ondernemingen Aero Schoenfabrieken, Schoenfa briek v.h. W. Lourijsen en Zn., Up per Ten Luxe Schoenfabriek te Don gen en W. Klerx en Zn. te Rijen. Dinsdagmorgen heeft de N.V. Le derfabriek J. v. d. Assum-Kanters drie jubilarissen in de bloemetjes ge zet, die het bedrijf 40 jaar lang heb ben gediend. Toevalligerwijs waren het drie "Ja nussen" Janus Akkermans, Janus Voermans en Janus van Mook. De heer -/an Mook komt uit Oosterhout, de beide anderen uit Dongen zelf. In Café 't Heuveltje" vond de huldiging plaats. De heer Fr. v. d. Assum sprak namens de directie en hij had niets dan lof voor de werk zaamheid van de drie jubilarissen. Hij overhandigde de drie een ge schenk onder couvert en de oorkon de van de Federatie van Lederfabri kanten. De heer Van den Assum jr voegde zijn gelukwensen en die van zijn broers aan die van de heer Van den Assum sr toe en bood de dames een boeket bloemen aan. Loco-burgemeester Willems van Oosterhout vond de huldiging van 3 werknemers op één dag voor een 10- jarig dienstjubileum een bewijs voor de prettige sfeer die er in het bedrijf heerst. Hij kwam met de verheugende me dedeling, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had de jubilaris sen te onderscheiden met de ere-me- dalje in brons, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Namens het personeel sprak de heer C. Driesen tot de jubilarissen en namens dezen sprak de heer Van Mook een welgekozen dankwoord. Dinsdag 8 december 1964 zal in de geschiedenis van 'het dorpje Rijs wijk in het Land van Heusden en Al tena als een belangrijke dag gememo reerd blijven. Tijdens een openbare raadsvergadering gebeurde het, dat de directie van „Anita" Schoenfa brieken, J. H. Vesters N.V. uit Waalwijk, bestaande uit de heren W. IT. en C. Vesters, de heer J. van Bok hoven, commissaris der N.V. en de CORRY BROKKEN IN HET LIDO De befaamde revue-ster Corry Brokken, destijds winnares van het Eurovisie Songfestival, zal zondag avond optreden in het „Lido". Goe de wijn behoeft geen krans, maar als geheugenfri'ssertje moge die nen: Corry Brokken werkte tot vo rig jaar in de show van Snip en Snap en is thans de knappe presen tatrice van de t.v.-show" 'n Avond je uit met Corry. ROMANTICA KRIJGT „DE WAMA's OP BEZOEK Zaterdagavond zullen de lachers ruimschoots hun kansen krijgen in Romantica. Het bekende duo „De Wama's" zullen er dan optreden. (Zie ook onder Waalwijks Nieuws) Donderdag, vrijdag en zondag is Brigitte Bardot op het scherm van Musis Sacrum. Zij speelt de titelrol in „EEN VERRUKKELIJKE IDIOTE" Penelope Lightfeather heet ze. Een jongeman, Harry Campton, luncht al veertien dagen, tegenover haar gezeten, in het restaurant, maar haar aanspreken durft hij1 niet. Te laat gekomen op zijn kan toor, door zijn ver liefheid, wordt hij ontslagen. Hij voelt nu allerlei wraakgevoe lens bij zich opkomen tegen het ka pitalisme en - mede gedreven door het Russisch bloed van zijn voorva deren - raakt hij verzeild in Marx istische kringen. Aanknopingspunt hiervoor is een Russisch restaurant, waarvan de eigenaar Bagda een vriend was van zijn overleden vader Serge Milou- kine. Bagda, een belangrijke spion, gaat Harry nu gebruiken als hulp bij zijn spionnage-opdraeht: dief stal van het dossier „Lawine", dat het plan bevat voor de mobilisering van de Westerse vloot in geval van gevaar. 'Sir Reginald Dumfrey, chef van hef bureau van de Admiraliteit, be waart het „lawine"-document al enige tijd. Hem wordt door de ad miraal medegedeeld, dat het doel hiervan is: diefstal uit te lokken om dan te kunnen nagaan wat de hiërarchieke weg is bij de Russische Spionnage Dienst in Londen en ook vooral: te weten te komen, wie de uiteidelijke chef hiervan is. We zien nu Harry Compton als spion optreden, met weinig succes. Als compensatie besluit hij einde lijk Penelope aan te spreken, de wens van zijn dromen. Zelf wil zij niets liever dan dat dit gebeurt. Penny is naaister en werkt, won der boven wonder, aan de japon van Lady Barbara, echtgenote van Sir Reginald, de bewaarder van het dossier „Lawine". Dan begint het radarwerk te draaien en de spionnen profiteren van de bijzondere kwaliteiten van Penny om tot hun doel te geraken. Maar wie had gedacht, dat deze stralende, naïeve Penny de plannen zou doorkruisen door verliefd te worden op Harry Compton, alias Serge Miloukin? Maar: eind goed, al goed. De Ad miraliteit, Penny en Harfy bereikte hun doel. DE VERDOEMDEN VAN ALTONA De verdoemden van Altona ver schijnen zaterdag en maandag op net scherm van Musis Sacrum. De regie van de film was in han den van Vittorio de Sica en Carlo Ponti was de producent van deze rolprent, waarin dan ook natuurlijk Sophia Loren een hoofdrol speelt, naast Maximiliaan Schell. Het verhaal speelt in Altona een voorstad van Hamburg, waar een Duitse grootindustrieel een kasteel heeft. Hij betrekt dat in de weten schap nog maar enkele maanden te leven te hebben. Zijn zoon Werner en diens echtgenote vergezellen hem. Deze Werner zal zijn vader in de zaak opvolgen omdat diens ou dere broer Frans dood heet te zijn. Die eerste avond komt de vrouw van Werner - Johanna - tot de ont stellende ontdekking, dat Franz nog in leven is en een afgelegen vleu gel van het kasteel bewoont. Deze verkeert in een staat van waanzin over schuldbesef aan zijn aandeel in de oorlog. Als blijkt dat Werner van het bestaan van zijn broer op de hoogte was, keert Johanna zich van Werner af en weet Franz tot de werkelijkheid terug te brengen. Al thans, dat denkt zij, maar hij liegt Johanna ook voor over zijn rol tij dens de oorlog. Als zij achter deze waarheid komt verlaat zij Altona voorgoed. De vacier van Franz en Werner wil nu zijn machtige scheepswerf overdoen aan Franz. Op de werf beseft Franz dan zijn schuld en die van zijn vader aan alles wat in de oorlog verkeerd gedaan is. Hij ziet geen andere uitweg dan de dood. Zondagmiddag om 3 uur kan men nog een oude Western zien in Mu sis Sacrum. Jeff Chandler en Mau reen O'Hara spelen de hoofdrollen in „Pijlen der Kiowa's". Luxor vertoont vrijdag, zaterdag en zondag de Warner Bros film „De Tijger van Malakka" met Ro bert Mitchum, Elsa Martinelli en Jack Hawkins. Maandag en dinsdag eveneens van Warner Bros de rolprent Giant' waarin Elisabeth Taylor naast Rock Hudson, James Dean en Carrol Ba ker. heer J. J. M. van "Heeswijk, functio naris bij „Anita", ter raadsvergade ring verschenen en mede aan de be stuurstafel aanzaten. Even tevoren bad de Raad een grondtransactie goedgekeurd, waar van de bedoeling is, dat „Anita" daarop zo spoedig mogelijk 'n schoen atelier zal 'bouwen. Zittende ter ver gadering, werden daarna door burge meester Scholten namens de gemeen te Rijswijk en door de directeuren van „Anita" namens deze onderne ming de nodige acten voor overdracht getekend en kon tevens de (bouwver gunning worden uitgereikt. Uit de woorden van de burgemees ter bleek, dat er grote vreugde en voldoening 'heerst bij het gemeente bestuur over bet feit dat de eerste aanzet tot industrialisatie in de ge meente Rijswijk hiermede werkelijk heid was geworden. Namens de directie voerde de heer van Heeswijk het woord, die in een helder betoog, na eerst een korte his torische samenvatting te hebben ge geven over de ontwikkeling van het bedrijf vanaf de oprichting in 1929 door wijlen de heer 'J. H. Vesters, de redenen en de bedoeling uiteen zette, op grond waarvan „Anita"-tot vesti ging van een stikatelier in Rijswijk had besloten. In hoofdzaak kwam het hier op neer, dat degrote vraag naar ,Anita'- schoenen tot uitbreiding van de pro ductie noopte, doch dat als gevolg spanning op de arbeidsmarkt bijzon der wat de stikkerij betreft uitbrei- Grotestraat 234, fel. 2312 'n feestelijke combinatie gevuld mei amandelspijs en zwarie kersen 222S Zondag 13 december a.s. zal te Tilburg de grote Brabantse kampi oenendag worden gehouden. In de tuin van de Nieuwe Koninklijke Harmonie zal hiervoor een grote tent worden opgetrokken van 10 bij 28 meter waarin door niet minder dan 105 inzenders in totaal 700 dui ven zullen worden tentoongesteld, allen kampioenen. Een erestand zai worden ingericht voor die liefheb bers op de vluchten „St. Vincent- Dax en Ruffec een buitengewone prestatie hebben verricht. Naast de ingezonden kampioenen is aan deze tentoonstelling nog een vereni gingskampioenschap verbonden. Verenigingen aangesloten bij de Z.N.B. kunnen hiervoor 6 duiven (3 doffers en 3 duiven) inzenden. Door voorname inzenders o.a. door Rene Steyner uit Brasschaet, Martin van Tuyn uit Schoten, Mau rice Deibar uit Ronsse (België), Al- phons Janssen uit Mariaburg, Jos Magnus uit Biervliet welke laatste in 1963 - 1964 het kampioenschap behaalde. Ko Nipius uit Middelharnis 1ste ZNB kampioen en J. van Geloven uit Tilburg die het heeft gepres teerd om de grote kampioenen H. P. Corsmit en J. Zoontjes te ont tronen, z'n duiven geschonken voor de verkoop (in totaal ongeveer 60 duiven) tevens zijn geschonken on geveer 50 bonnen voor broed 1965 le of 2e broed. De baten van deze ding in Waalwijk niet te verwezenlij ken is. Uit de diverse vragen die nadien nog door de burgemeester en de raadsleden werden gesteld, bleek de grote belangstelling van de gemeen telijke autoriteiten voor deze nieuwe vestiging. Tot slot spraken nog de heer J. v. Bokhoven, commissaris der N.V. en de burgemeester, w;oorden van dank voor de prettige en zakelijke wijze van onderhandelen en werd weder zijds de hoop en de verwachting uit gesproken, dat de vestiging van „Ani ta" in Rijswijk een succes voor de ini tiatiefnemers en een zegen voor Rijs wijk en omgeving zal worden. Maandag 7 december zijn in Ho tel Café Restaurant City te Waal wijk de voorwedstrijden begonnen voor het nationale kampioenschap Hoofdklasse driebanden. Wim Soeterboek bond de strijd aan tegen broer Cor. In 68 beurten maakte Wim Soeterboek de 50 ca ramboles vol, terwijl Cor op 44 bleef staan. De gemiddelden waren resp. 0.735 en 0.647. Rini van Bracht begon veelbelo vend tegen de met hem gepromo veerde Kees Teurlings. In 58 beur ten bereikte Rini 50 caramboles. Dit betekende 'n gemiddelde van C',862. Kees Teurlings bleef achter op 29 caramboles. De jonge Rini van Bracht heeft wellicht kans in de ko mende wedstrijden zijn hoge aan vangsniveau te handhaven. Wan neer hij - en de hele Waalwijkse bil jartwereld ziet er reikhalzend naar uit - erin slaagt boven de 0.750 te eindigen zal hij met de Nederlandse kampioen Driebanden Ereklasse, Henny de Ruyter, deelnemen aan de komende nationale kampioen schappen van de beste driebanders van ons land. De uitslagen van beide partijen, die maandag werden gespeeld wa ren: Wim Soeterboek 50 68 4 0.735 Cor Soeterboek 44 68 4 0.647 Rini van Bracht 50 58 5 0.862 Kees Teurlings 29 58 5 0.500 BILJARTWEEKEINDE De biljartliefhebbers kunnen vrijdag, zaterdag en zondag in de zaak van Henny de Ruyter, die zich door zijn sfeer zo bijzonder goed leent voor de biljartsport, hun hart ophalen. Behalve de mensen, die maandag reeds aan de groene tafel versche nen, zal dan ook „Broer" van Al phen van de partij zijn. De biljartvereniging Van den Brandt heeft de organisatie van de ze wedstrijd in handen. Het programma voor het week einde is als volgt: Vrijdag 11 december: 7 uur: J. v. AlphenW. Soeterboek 20.45 u.: C. Teurlings-C. Soeterboek 22.30 u.: R. v. Bracht-J v Alphen Zaterdag 12 december: 15.00 u.: J. v. Alphen-C. Soeterboek 16.45 u.: C. Teurlings-W Soeterboek 18.30 u.: R. v. Bracht-C. Soeterboek 20.15 u.: J. v Alphen-C. Teurlings 22.00 u.: R. v. Bracht-W. Soeterboek Zondag 13 december: 15.00 u.:J. v. Alphen-R. v. Bracht 16.45 u.:C. Teurlings-W. Soeterboek 18.30 u.: J. v. Alphen-C Soeterboek 20.15 u.: R. v. Bracht-W. Soeterboek 22.00 u.: C. Teurlings-C. Soeterboek verkoop zijn bestemd voor de in stituten: Kleuterheil, Goirle; De Krabbelbos- sen in Rijsbergen; en het Blinden instituut St. Henricus in Grave. Ook de baten van de kampioens dag zijn voor deze instituten be stemd. Vorig jaar kon per instel ling f 1000 gulden worden afgedra gen in totaal dus 3000 gulden. Op 12 december is een ontvang- avond bij cafe P. Hoefnagels N.S.- plein 38, waar een bijeenkomst voor de duivenliefhebbers is gepland. Zondag 13 december (kampioe nendag) kunnen van 8 uur tot 9.30 uur duiven worden ingebracht. Om 10 uur kunnen dan de comi té-leden bijeen, waarna om 12 uur de officiële opening zal plaats hehb- ben door de burgemeester van Til burg de Edelachtbare Heer Mr. C. J G. Becht, die hierna de prijzen zal uitreiken aan de bondskampioe- nen, n.l. de Klokkenbergbeker voor le prijs Ruffec 1963 aan A. Bos nians, St. Jansteen. De Karei v. d. Poelbeker (le prijs 1964) aan C. Roks, Roosendaal en de plaquette van het blindeninstituut uit Grouw. Op de erestand zal tevens een plaats vinden de man die in 1964 de eerste Derby prijs vloog n.l. K. Verharen uit Dongen. Na de uitreiking van de prijzen aan de bondskampioenen, zal de verkoop worden gehouden van de duiven, geschonken door de inzen ders van de kampioensdag. Tijdens deze dag zal de huldiging plaats vinden van de heer C. van Haaren uit Oirschot in verband met zijn 25-jarig jubileum als lid van het uitvoerend comité. Verder zul len er op de tentoonstelling stands betrekking hebben op de duiven- worden geplaatst met artikelen die sport. 13 december belooft voor de dui venliefhebbers een hoogtijdag te worden, daar het ijverige comité niets heeft nagelaten om alles tot in de perfectie te doen verlopen, en er te Tilburg een keur van dui ven (ook liefhebbers uit België) te bezichtigen zullen zijn. Paus Paulus heeft zijn auto, waarvan hij gebruik maakte bij z'n bezoek aan Bombay, geschonken aan een liefdadige instelling in Bombay, die geleid wordt door een Duitse non. H Een 62-jarige herder heeft een sneeuwluipaard, dat een lam weg sleepte, overmeesterd. Hij liep slechts enkele schrammen op. Het gebeurde in nee, niet in Ame rika, maar in Rusland. H De grootse partij cocaïne sinds de tweede wereldoorlog heeft de Amerikaanse douane in beslag ge nomen op het vliegveld Kennedy in New York. De 50-jarige vrouw, die het vrachtje vervoerde weiger de een vrijstelling op borgfonds, omdat zij de wraak van haar op drachtgevers vreesde. Een 35-jarige huisvrouw uit Glasgow bleek nog te leven, toen zij in het lijkenhuis zou worden ge zet voor de begrafenis. Een arts had bij haar aankomst in het ziekenhuis verklaard, dat zij dood was. Zij ligt thans ernstig ziek in het hospitaal na haar reis naar de rand van het graf. Het aantal dóden ten gevolge van verkeersongelukken in de Ver enigde Staten bereikte de eerste tien maanden van 1964 'n triest re cord: 39.259. Senator Edward Kennedy, die in juni bij een vliegtuigongeluk z'n rug brak, heeft voor het eerst na dit ongeluk gelopen. De patiënt zal de Kerstdagen thuis kunnen door brengen. In Stockholm is een vrouw ver oordeeld tot boete van 35 gulden, omdat ze in juli j.l. tijdens het be zoek van Kroesjef aan Zweden een biggetje achter de toenmalige Rus sische premier aan had gejaagd met diens gezicht er rood op geschilderd. De vrouw zou kunnen overwegen asiel aan te vragen bij premier Ko- sygin. Het bestuur van de T.R.O.S. (tot zoveelste zuil omgebouwde REM) met 200.000 aanhangers heeft bij de minister van O. K. enW. een concessie aangevraagd om radio en televisieprogramma's uit te zenden.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5