euphoria 1 1 OPENING j nieuwe feest- en f vergaderzaal I el MEDEDELING N.V. WJLNLI. 1. All-round lederbewerker 2. AH-rorad lederbewerker ONTWERPER-M0DELEUR SINGER DE ECHO VAN HET ZUIDEN ADVERTEERT IN DIT 815 Is 1 J Middenstanders namen met Burgemeester Welling Waspik onder loep te openen I Café |!„DE - Restaurant 1 STEENRAKKER"- 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 DECEMBER 1964 11 heer J. Reijnen als burgemeester van Wervershoof geïnstalleerd NDEN WEER 5HEUVEI Waspik bromfietsen Fototoestel met flits Drogisterij Van Amelsvoort Voor de aanstaande FEESTDAGEN Riemenfabriek P. D. PLOEG P. DE JONG heeft meer dan U weet! H.H. Fabrikanten II Het laatste nieuws advertentie-pagina's voor slechts 80.— MANDEIV1 AKERS ZN. I 1 kerstfeest zang en 3oerinnen Legetrouw zaal van id geven, in op za- iecember. t vrolijke lievegge", WEN een plechtige raadszitting is de j J. A. M. Reijnen uit Kaatsheu- zaterdag j.l. geïnstalleerd als bur- leester der gemeente Wervershoof joord-Holland. (Ja opening door loco-hurgemees- Bijvoet en voorlezing van het he- jiningsibesluit, werd de heer Reij- met zijn echtgenote door een ouwelijk en mannelijk Taadslid de «aderzaal binnengeleid. De heer jvoet wees op de hoopvolle ver- ichtingen, die men in zijn gemeente i de nieuwe burgemeester koestert, zien diens werk in Kaatsheuvel, de ergang van de zandgronden in Bra lt naar een poldergemeente in W.- iesland met een overwegende agra- che bevolking, die op het eerste zicht misschien wat stug, maar bij Jere kennismaking vriendelijk en «gaand zal blijken. Hij ontvouwde tele belangrijke plannen, die men de gemeente op stapel had staan, zlde volledige medewerking in het oruitzicht, hoopte dat ook mevr. zijnen met de bevolking zou kunnen nenleven en haar man zou steunen diens werk, en wenste de burge- lester met Gods zegen een vrudht- werkperiode toe, waarna hij de nnet het omhangen van de ambtske- als gezagsdrager zijner gemeente stalleerde. Burgemeester Reijnen dankte vóór les H. M. de Koningin voor zijn be aming en verder allen die door hun aai ui iici lil 7 i '6-7-1949 l'iezen daartoe hadden bijgedragen. zal, even. iecember, Kinderen, i voor de al gehou- i Braken, oochelaar, lewerking il zich in rh. Over- iktijk zal inen, dat s zal heb. eze derde in 't licht Dr. Over- en thans siderdorp. ne bejaarden- dezer da- straat tei le Heikant aarin het dichtingen ie plaatse- ok ditmaal kaatsheuvel welke wel uitzonder ling. Mede brachte en ïg zal deze im weer de sfeer bren- neer doen waarin ich tot loco-burgemeester Bijvoet entenddankte bij deze voor diens riendelijke woorden tot hem en zijn iouw gericht en de hartelijkheid en penheid waarmee het college hen te- anoet was getreden. Hij prees het lie en zegenrijke werk van zijn ibtsvoorganger, burgemeester Mo- enaar, en de wijze waarop de heer iijvoet het ambt gedurende vijf maan- en had waargenomen. Hij zag hier- een waarborg bij uitstek voor een niditbare en plezierige samenwer- "Het ambt van burgemeester", al ias vervolgde de heer Reijnen", is oarlijk geen gemakkelijk ambt, al vare het slechts om 't ruime arbeids- p geplaatst ;eld dat bestreken wordt. Het palet, het fraaie lat bij het schilderen daarvan wordt [ébezigd, telt zo oneindig veel kleu- j, zoveel mogelijkheden, dat de lantrekkelijkheid van het aanwenden laarvan steeds ook gepaard dient te gaan met enige voorzichtigheid, die ■leuren goed doen afwegen, grond- ilag voor elk harmonieus schilderij. Men tekent de burgemeester zo vaak - en terecht op de allereerste plaats - als de man van de gemeente ener- lijds en als instrument, als vertegen- loordiger van de rijksoverheid an derzijds. Of men duidt zijn positie aan met twee uiterste componenten als daar zijn aan de ene kant de taak van hoofd van de plaatselijke politie, le sterke arm, belast met de handha ving van orde en rust, en aan de an dere kant een geluid dat vreedzamer klinkt, de betiteling van „burgerva der", die tracht met raad en daad bijstand te verlenen overal waar dat nodig en mogelijk is. Tussen deze beide uitersten beweegt zich dat bre de arbeidsveld zo moeilijk te omschrij ven - van ambtelijke bemoeiingen en van persoonlijke initiatieven, van strijd tegen het kwade en steun aan bet goede. Bestuurder zijn is richting geven, is leiding voeren en daarvoor nodig dat men het doel kent en de weg bewandelt die naar dit doel leidt. Doel zal voor de burgemeester steeds moeten zijn behartiging van bet welzijn van zijn gemeentenaren binnen het raam van het veel wijdere algemene welzijn. Beide belangen zul len vaak een congruente lijn verto nen, maar dat zal niet altijd het ge val zijn. Het zal dan mijn taak zijn mede ervoor te waken dat gemeente lijke maatregelen het algemeen wel zijn niet zullen schaden." De heer Reijnen wees er op, dat hij nog wat vreemd stond tegenover de taak die bem wachtte in de gemeente die hij nog nauwelijks kent. "Eén gedachte beeft zich daarbij zeer duidelijk in mij vastgezet dat ik alléén niets ben en alléén niets kan op deze post. Ik ben mij bewust van het moeilijke van mijn ambt, evenzeer ben ik bereid er al mijn krachten aan te geven. Slechts met Gods onmisbare hulp en leiding zal het mij mogelijk zijn het grote in mij gestelde vertrouwen niet te be schamen. Doch ook uw steun, uw medewerking, uw begrip, heren wet houders, mevrouw en heren leden van Ie raad, ambtenaren en inwoners der gemeente zal ik nodig hebben om mijn werk als burgemeester vruchten te la ten afwerpen voor Wervershof op de allereerste plaats, maar in wijder ver band gedacht toch ook voor de streek ffl voor het land. De collegialiteitsge- dachte, die is verwerkt in de organen die met gemeentelijk beleid en bestuur zijn belast de raad en het college van B. en W. - is een groot goed, onmisbaar zelfs voor een democrati sche uitoefening van bestuur en ge zag. Dit betekent in feite, dat mijn werk zonder het uwe van weinig nut zal zijn, dat vruchtbaar werken slechts geboren kan worden uit een innige samenwerking tussen U en mij - en het is daarom een diepgekoesterde hoop, dat samenwerking en onder ling vertrouwen nimmer zullen ont breken, zodat altijd voorop zal staan datgene wat ons verenigt, nooit het geen ons scheidt." Burgemeester Reijnen wees er ver der op, dat hij nog geen werkprogram op tafel kon leggen, waarlangs de gemeente zich in de toekomst zou ontwikkelen, maar de in voorberei ding zijnde plannen zouden voor hem in de aanvang een zeer gewaardeerde leiddraad zijn hij zijn werk. Een be langrijke impuls voor het werk dat gedaan moet worden zou naar hij ver trouwde - en het imposante aantal actieve verenigingen en instellingen in de gemeente gaf daar gegronde hoop op - het particulier initiatief zijn, waarmede hij een grote mate van samenwerking voorstond. Elk goed initiatief, dat er op gericht is om de geestelijke en stoffelijke welvaart van de bevolking te verhogen, zou hij met alle beschikbare kracht steunen. Zich bewust van de afhankelijkheid van de gemeentesecretaris en secretarieper- soneel bij de uitoefening van zijn taak, gaf hij deze zijn volle vertrou wen, evenals de technische dienst. Burgemeester Reijnen rekende graag op de onontbeerlijke steun en samenwerking met de garnizoens commandant van Den Helder en rijks politie, op een prettige en vruchtbare samenwerking met zijn collega's van de naburige gemeenten en op goede betrekkingen met de plaatselijke gees telijkheid. Na dank gebracht te heb ben aan alle aanwezigen voor hun komst en belangstelling, besloot de heer Reijnen zijn installatie-toespraak met een variant op een uitspraak van wijlen president Kennedy tot zijn Amerikaanse burgers - vraag niet >E ZIJN K aak, dat de straat een ins loopt en waar meet, kopen. Zo sn Heuvel- Hinthamei- Karrestiaat in Amstei- r door kun- t, waar het :e gaat zien eft gegeven e heus geen F in de Dn a uitspraak >ver de kerk oond door ijn de nodi- acht, die dit irige heren- rschapen, dat de fa. oren en ge- an stiel lig' em als geen o verzekerd winkel niet vandeld zal rbouwing er ag worden, de etalage vergroot, likelen een eeld. Onder Hub. Prins Jos Kleijn- ioidde fir- een keurige els zette het rencombina- ;en, dat 'hier :fen zijn, om d-zaak een pellen. aden in Rot- 1 Haag, djn e signaleren, a vader met it een 4 me ng. Verder ie- en tabak- Roosendaal de af. Scha- i miljoen. -ue, waarvan n Haag ver- aari a.s. weer doden op de wat uw land kan doen voor U, vraag wat U doen kunt voor uw land - 'dat evengoed als ik als burgemeester mij steeds zal hebben af te vragen wat ik doen kan voor de gemeente in plaats van wat de gemeente voor mij kan zijn; dat op diezelfde wijze gij, inwoners van Wervershoof, bereid zult willen zijn U steeds weer af te vragen niet op de eerste plaats wat Wervershoof voor U kan zijn, maar wat U kunt zijn, wat wij samen kun nen doen voor het welzijn van deze mooie gemeente." Nadat het oudste lid van de raad volledige voorlichting en openheid had gevraagd en samenwerking had toegezegd, waarin hij door de ge meentesecretaris werd gevolgd, werd de raadszitting gesloten. Tijdens de receptie opende burge meester L. van Erp van Loonopzand de rij van sprekers. Hij kwam terug op de werk- en leefsituatie van de heer Reijnen, van wie men in Kaats heuvel zo node afscheid had geno men. Hij was trots op diens carrière, zoals die in Kaatsheuvel was begon nen en wees hem er op, dat hij in zijn eenzame verantwoordelijkheid als burgemeester steeds welkom zou zijn in de gezinnen van zijn oud-collega s en bestuurders in Kaatsheuvel. Wij hebben een gave mens aan Wervers hoof afgeleverd, zorg er voor dat men deze gaafheid hier weet te waarde ren", aldus introduceerde burgemees ter Van Erp zijn jonge collega bij diens gemeentenaren. De kerkelijke overheid, bij monde van pastoor en dominee, zegden hun volle medewerking toe, evenals de garnizoenscommandant, de adjudant der rijkspolitie, de burgemeester van Blokker namens collega's en secreta rissen van de kringgemeenten en de dijkgraaf van het waterschap Rechte- land. Burgemeester Reijnen vroeg o.a. zijn collega Van Erp zijn dank over te brengen aan Loonopzand en haar inwoners voor de prettige samenwer king. Hij hoopte en verwachtte geen gebruik te hoeven maken van het aan bod van een eventuele terugkeer naar Kaatsheuvel, gezien de joviale ont vangst die hem en zijn vrouw in Wer vershoof ten deel was gevallen. Waspiks neringdoende middenstand toont zich sterk geïnteresseerd in de toekomst van de plaats, getuige de grote opkomst en het geanimeerde gesprek dat zich ontwikkelde bij de inleiding welke burgemeester Welling op uitnodiging van het bestuur van de mid- denstandsver. in hotel van Lieshout ten beste gaf. Bewust schiep burgemeester Welling een sfeer waarbij deze interessante bijeen komst meer het karakter van samen hardop denken dan van een toespraak kreeg, met als uitgangspunt: "Wat hebben we en wat willen we". Waspik is, aldus burgemeester Welling, een aardige gemeente met 1800 ha akker- en bouwland, ruim 3700 inwoners, 'n aantal kleinere industrieën, enkele grotere bedrijven, een aantal tuinderijen en land bouwbedrijven en de ruggegraad van de maatschappij, de middenstand. Met diverse voorbeelden toonde spr. aan dat de ge meente in vroeger tijd relatief van meer be tekenis en groter was dan op het moment. De groei der bevolking heeft geen gelijke tred gehouden met de landelijke aanwas, wat hoofdzakelijk door emigratie is veroor zaakt. Een grote stoot hebben de enkele honderden schippers gegeven (er waren hier in vroeger jaren drie scheepswerven die destijds in een centraal bureau te Den Haag moesten worden ingeschreven. Woonoord. Met het oog op Waspiks toekomst releveerde spr. dat de streekraad Midden-Brabant in haar interim-verslag onze gemeente tipt als woonoord, waarop de gemeenteraad heeft kenbaar gemaakt de bescheiden aanzet der industrialisatie waar mogelijk uitbreiding te willen geven. Ons industrieterrein is klein en we moeten daar om kieskeurig zijn met het uitgeven daar van. We dienen er naar te streven die indu strieën aan te trekken, welke zo min moge lijk ruimte vragen en zoveel mogelijk men sen kunnen plaatsen. Hoofddoel in deze moet zijn althans een gedeelte van de pen del op te vangen. Mensen van buiten de plaats aantrekken zal' met name wegens woonruimtegebrek vooreerst niet mogelijk zijn. Toch mogen we niet klagen over de bouw die we konden plegen in bet afgelo pen jaar. Ook de toewijzing van in totaal 21 woningen plus enkele woningen in bijzon dere bebouwing voor het komende jaar is relatief gezien niet onbevredigend. Er zijn echter nog veel woningzoekenden en vele onbewoonbaar verklaarde woningen staan nog op de nominatie afgebroken te wor den. Bij de verdeling van woningen streven we er naar ook a.s. echtpaartjes ter wille te zijn. Het woningvraagstuk zal daarom voorlopig bij het gemeentebestuur blijven prevaleren. Uitbreiding en winkelcentrum. De financi ële positie der gemeente is niet bijster roos kleurig. Dit komt vooral omdat er de laat ste jaren zo enorm veel is tot stand ge bracht wat betreft de openbare voorziening, als straatverlichting, trottoirs, riolering, uit breidingsplannen, plantsoenaanleg, sportac- comodatie, uitbaggeren en onderhouden van de haven die nu weer schepen van 500 ton kan herbergen. De lasten hiervan drukken zwaar op ons budget, er waren miljoenen mee gemoeid. Er is aan de leefbaarheid nog Zoveel te verbeteren. Plannen zijn er ge noeg, maar eerst moet het geld er zijn. We denken nog aan recreatie-terrein, ode voor kinderen, aan uitbreiding der sportaccomo- datie, ook voor de kleine sporten, aan een zwembad en waaraan al niet meer. Een ge meentebestuur is nooit uitgewerkt. Het uitbreidingsplan Waspik-Boven is voor 4/5 voltooid, het plan Waspik-Kom is COMITÉ DROEG LICHTKRONEN OVER AAN KERKVOOGDIJ. In een stijl- en zinvolle plechtigheid droeg het comité Kronenfonds zaterdagavond in de Ned. Herv. Kerk te Wahpik vier fraaie massieve Karreman-lichtkronen over aan de kerkvoogdij. Als genodigden waren hierbij o.m. aanwezig Ds. Verploeg uit LeeTdam, Burgemeester Welling Wethouder J. van Hoorn en Notaris Waverijn uit Capelle. Ds. Rebel opende de bijeenkomst met ge bed en Schriftlezing. Direct hierna kreeg de heer A. Bouman als voorzitter van het actie-comité het woord, om de 'hoofdschotel van deze avond op te dienen. SpTeker wek te de gemeentenaren op om steeds een drachtig te blijven werken voor de kerk. De symboliek van het doven der 'hoofdverlich ting en het ontsteken der konen tijdens de overdracht door de heer Bouman kreeg nog meer reliëf door het kinderkoor dat hierop het kerstlied "De kaarsjes branden in de nacht" door de sfeervolle ruimte deed klin ken. Ook de gemengde zangvereniging O. K. K. onder leiding van de heer A. Faro leverde een wezenlijk aandeel in deze bij eenkomst. Mej. Vermaas en Valentine Bou man deden hun bijdrage resp. in de vorm van een declamatie en een verhaal. Na een dankwoord van de president der kerkvoogdij de heer de Rooij, volgde een kerstmeditatie door Ds. Rebel. In het "Ere zij God de Vader", een meerstemmige samenzang tus sen O.K.K. en de gemeente, begeleidde me vrouw Rebel aan 'het orgel. Na de sluiting door Ds. Rebel werden de aanwezigen ge nodigd op een kopje koffie in de vergader zaal. RAADSVERGADERING. De raad der gemeente Waspik zal dins dag 22 dec. in openbare vergadering bij eenkomen, om 8 uur. De agenda vermeldt o.m. voorstellen m.'b.t. benoeming woon ruimte-commissie, straatnaamgeving ver bindingsweg De Roonlaan Veerstraat, af stand doen van recht van hypotheek van 3 woningen, zekerheidsstelling voor woning bouw, verhoging fraude-risicoverzekering, aankoop pand Veerstr. 53, vaststelling expl- vergoeding lagere scholen, aangaan reke ning-courant overeenkomst van f 100.000, verkoop bouwperceel in Waspik-kom, aan vraag extra bijdrage uit 's Rijks kas t.b.v. bejaardenwoningen, vaststelling voorwaar den bij verkoop van bouwgrond en verle nen van eervol ontslag aan R. F. Wijffels als geneesheer belast met de armenpraktijk, i.v.m, in werking treden der Alk. Bijstands wet. VOETBAL Voor White Boys noteerden we weer eens een monsteroverwinning, dit keer op gast heer Berkdijk. Een half dozijn doelp. kwa men van de schietgrage voet van P Kuijten, bij de rust was de stand 32 in het voor deel van de Boys. Berkdijk scoorde een van haar treffers uit een strafschop. In de 2e helft werd de stand op 9 - 2 gebracht. Het le team van Herptse Boys won zon dag met 4-0 van Waspik 4. In verband met de Kerstdagen en Nieuwjaar, zal er op maandag, dinsdag en woensdag nor maal elke dag bezorgd worden. Alleen op de beide donderdagen en 2e Kerst dag zal voor TWEE DAGEN bezorgd worden. Helpt allen mede voor de vlotte afwerking in deze, door Uw extra bestellingen vroegtijdig op te geven. TE KOOP: 1 AVAROS (Sport) 1961 1 N.S.U. (De Luxe) 1961 Alles in zéér goede staat en tegen billijke prijzen. Grotestraat 329, Waalwijk. WIJ HEBBEN heerlijke wijnen Rode wijn, Witte wijn, Vermouth, Sherry. Alle kruiden voor keuken en tafel. Encences in alle smaken. Gelatine enz. enz. Aan de Markt, Kaatsheuvel Telefoon 2286 practisch gerealiseerd nu ook het laatste sluitstuk, waar de Burg. Gescherstr. moet komen is aangekocht. Ook hier is alle grond verkocht of in optie gegeven. Uitbreiding- Noord was oorspronkelijk .gezien als een af zonderlijk deel. In dit areaal van 12 ha wa ren 4 ha sportvelden opgenomen. Dit bleek niet haalbaar en is daarom moeten worden herzien. De bedoeling is hier te komen tot woningbouw, geen bedrijven en geen win kelpanden. Voor de ontsluiting vanaf de Kerkstraat zullen de panden van Mutsaers en Selders moeten verdwijnen. De verbin dingsweg welke hier gaat komen dan dan aan twee zijden worden bebouwd. In deze materie moeten we ver vooruitzien. Daar om hebben we een planoloog aangetrokken, de heer van Heezewijk uit 's-Boscb; die zal moeten bezien dn welke richting de uitbrei ding de beide kerkdorpen Waspik en Was- is volgebouwd. Overigens kunnen hier 325 woningen worden gerealiseerd. We zullen hierbij graag zien dat middels de uitbrei ding de beide kerkdorpen Washpik en Was pik-Boven meer naar elkaar toe gaan groei en. Hoofdschotel. De grootst mogelijke aan dacht en interesse van de aanwezigen ging uit naar de plannen rond het dorpsplein. In het centrum, tussen de twee monumen ten, de Ned. Herv. Kerk en de R.K. Wa terstaatskerk, gaat in de nabije toekomst n.l. een ruimte vrij komen (en zover nodig zal deze vrij wórden gemaakt), die de bestem ming van dorpsplein gaat krijgen. Hiertoe zullen de panden tussen de Bartholomeus- kerk en de monding van de Schoolstraat moeten worden afgebroken. Aan de oost zijde zal 'het plein dan worden afgesloten door een winkelgalerij, waar nu de tuin ligt van de pastorie der 'hervormde kerk. Plan nen staan op papier voor een vijftal winkels met bovenwoning. Zij .gaan bevatten een ■winkeloppervlakte van 80 m2 plus maga zijnruimte. De verdieping zal bestaan uit woonkamer, keuken, twee slaapkamers, bal- con aan voorzijde en terras aan achterkant. De 'tweede verdieping bevat dan nog twee slaapkamers en een zolder. In verband met dit winkelcentrum noemde de burgemeester de aankoop van het pand Vaartje 12 een bijzonder goede greep, omdat de grond bij deze historische boerderij aansluit aan de achterzijde van het winkelcentrum, waardoor uitbreiding naar achter mogelijk blijft. Als deze plannen kunnen worden verwezenlijkt, zal de Kerkstraat worden doorgetrokken en een rechtstreekse verbinding brengen, ter wijl de Schoolstraat iets zal moeten worden omgebogen. Hoe snel en in hoeverre een en ander zal worden verwezenlijkt zal voor een groot deel afhangen van de plaatselijke middenstand. We kregen, aldus burgemees ter Welling, vanuit Tilburg een aanbieding de gehele galerij te bouwen. Wij willen ech ter zelf een vinger in de pap houden om zo op de eerste plaats de eigen winkeliers een kans te geven en met name hen aan onder dak te helpen die door uitbreiding hun zaak moeten verlaten. De1 bouwkosten van win kel met woning worden momenteel ge raamd op f 70.000. Uit woord en weder woord bleek men over het algemeen wel in genomen met ligging, opzet en verwezenlij king van een dergelijk winkelcentrum. Men toonde althans veel positieve1 belangstelling en interesse voor deze materie. Nadat nog velerlei problemen en zaken op evenzovele terreinen aan de orde waren ge steld, sloot de voorzitter van de midden stand de 'heer J. Dekkers deze geanimeerde en -interessante bijeenkomst. Hotel - Café - Restaurant KAATSHEUVEL verzorgen wij voor U Hors d'Oeuvres vanaf 6.per pers. PATÉ's van wild en gevogelte Russische eieren Barbecue met wildsaus Nasi - Goreng Saté Uitgebreide bittergarnituur Belt U tijdig nr. 2221 Voor ons modern bedrijf vragen wij (STIKKER) (STANZER) Nieuwe eengezinswoningen beschik baar. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan ons adres Placotiweg 2, Vianen Z-H telefoon 03473 - 529 BEREID DE GEZELLIGE FEESTDAGEN VOOR P. DE JONG-DE JAGER heeft er alles voor heerlijke IMPORT WIJNEN met bouquet en smaak, waarbij: zoute pinda's, Potato frites en chips, kaas domino's, tuc, haust toast en Unox Pick-ups, Delmonte fruit in blik: ananas, perzik en aardbeien. KERSTKRANSEN en -GEBAK uit de Banketbakkerij AD. DE JONG. Kortom: Marktstraat 2 KAATSHEUVEL Telefoon 2512 heeft nog avonden beschikbaar voor le klas collecties samen te stellen luxe-, steun- en sportschoenen. Brieven onder nr. 4841 aan het bureau van dit blad. Op de 2e Kerstdag hopen wij onze De receptie vindt plaats om 3 uur n.m. Wij zullen het zeer op prijs stellen als J U onze zaak met een bezoek komt ver- eren. J L. J. VAN BERKEL ZN. Horst 8, KAATSHEUVEL - Tel. 2552 EMMENTHALER de fijne Zwitserse grote gatenkaas Nü 1.98 half pond Woensdagmarkt Waalwijk Let op die Verkoopwagen vindt U óók op de van NAAIMACHINES B BREIMACHINES R KOELKASTEN B SCHRIJFMACHINES B VOLAUT. WASMACHINES Uw oude hand- of trapnaaimachine (alle merken) maken wij volledig elektrisch in nieuwe koffer compleet met voetstuk en motor I met volledige garantie Reparatie van alle merken Stationsstraat 72, WAALWIJK, telef. (04160) 2557 M

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 11