De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL WAALWIJK Gemeenteraad Neusden MAANDAG 4 JANUARI 1965 86e JAARGANG No. 1 "DE STEENBAKKER" BREIDDE WEER UIT. 't Was wel geen gezellig weer om een wandeling naar "Den Horst" te maken, maar de datum was eenmaal vastgesteld en dusop de Twee de Kerstdag opende de heer Bertus van Berkel de zoveelste uitbreiding van zijn bekend Café-Restaurant aan de Provinciale weg. Burgemeester v. Erp, die zich buitengewoon interes seert voor het vreemdelingenverkeer in zijn gemeente, trotseerde de ijzige winterdag en was persoonlijk present om de opening van deze uitbreiding cachet te geven. Was het op het offi ciële uur nog niet bijzonder druk, door de middag groeide de belang stelling, die zich culmineerde in een gezellige feestelijke avonddrukte, waarop niet alleen de Kaatsheuvelse burgerij, doch ook veel buitenlui be wijs van belangstelling gaven. Nu, we moeten het erkennen „de Steenbakker" houdt niet van half werk. Deze nieuwe uitbreiding van de zaak - weer een 100 m2 café restaurant-ruimte - is niet alleen 'n verruiming, doch tevens eerj prakti sche aanwinst van de accomodatie, die vaak terzelfder tijd meer afgesloten ruimte vraagt. De firma Rozenbrand was de aannemer van het werk, waar het schildersbedrijf Jan van Dun voor een fris kleurenwerk zorgde en de firma Biemans de lichtinstallatie voor zijn rekening nam. Muskens Woning inrichting nam de stoffering voor zijn taak. Een ontelbare bloemenschat bewees de belangstelling van zeer velen met deze nieuwe uitbreiding van "De Steenbakker". DRIEKONINGENZINGEN. Zoals we in ons vorig nummer reeds mededeelden, gaat het Drieko ningenzingen ook dit jaar weer door. Jaarlijks stijgt het aantal deelnemers en ook jaarlijks wordt de verzorging en uitbeelding beter. We hopen, dat ook Driekoningenviering dit jaar weer crescendo zal gaan. Werd tot heden de beoordeling gehouden in de pa tronaatszaal, dit jaar houdt de jury •zitting in de zaal van de heer Piet van Dun, Gasthuisstraat 2, bij de Markt. Om 7 uur wordt met de beoorde- lin gbegonnen. De zaal is alleen toe gankelijk voor de deelnemende groe pen, eventueel vergezeld van vader of moeder of een grotere broer of zus. Het V.V.V.-bestuur heeft hiertoe moeten besluiten, omdat anders geen beoordeling mogelijk is, daar de orde dan telkens verstoord wordt. Het ligt in de bedoeling na afloop even het bekende Driekoningenlied "Driekoningen zagen een sterre" in de zaal te repeteren, om direct daar na, als het weer het toelaat, dit lied te gaan zingen bij de verlichte kerst stal op de Markt. Natuurlijk worden er weer prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van een waardebon, te besteden in een zaak ter plaatse. Het V.V.V.-bestuur hoopt op een grote deelname en een dragelijk weertje. NA 51 DIENSTJAREN NAM M. ZEEBREGTS AFSCHEID VAN PEHAVE. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd nam de heer M. Zeebregts woensdagmiddag af scheid van P. H. Vloemans schoen fabriek N.V. te Kaatsheuvel, waar hij niet minder dan 51 jaren werkzaam was. Bij zijn 40-jarig dienstjubileum was de heer Zeebregts reeds onder scheiden met de bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau. In tegenwoordigheid van het staf personeel werd de heer Zeebregts door de directie der N.V. ontvangen en door de heer J. Vloemans toege sproken, die daarbij de afgelopen dienstjaren van de gepensionneerde nog eens de revue liet passeren en de ze hartelijk dankte voor zijn trouw en bijdrage aan het bedrijf en dit onder streepte door het aanbieden van een geschenk onder couvert. Namens het personeel sprak de heer C. van de Mortel, die daarbij vooral de prettige samenwerking nog eens in herinne ring riep en eveneens een enveloppe met inhoud overhandigde. Voor me vrouw Zeebregts, die wegens ziekte deze afscheidsreceptie niet kon bij wonen, waren er bloemen en de beste wensen voor een spoedig herstel. Daarna namen alle personeelsleden persoonlijk afscheid van hun voor malige medewerker en werd deze re ceptie besloten met een kort gezel lig samenzijn in bijzijn van de chefs, waarbij natuurlijk een dronk werd uitgebracht op een lange en gezonde rustperiode. VOLKSUNIVERSITEIT In het veel gesmade televisie-pro gramma "Zo is het toevallig ook nog eens een keer", werd onlangs een scène gespeeld, waarin een Jood werd gefeliciteerd met de jongste uitspraak van het Concilie. Vastgesteld was na melijk dat hij niet schuldig was aan de Godsmoord. Deze uitspraak van het concilie zal door ieder christen met vreugde zijn ontvangen. Is echter ons "begrip" voor de Jo den en net Jodendom niet voor een groot percentage een reactie op wat het Joodse volk in de tweede wereld oorlog heeft moeten doorstaan? Pater Dr. L. L. Terstoet S.M.M. uit Nijmegen, die het vorig jaar voor de Volksuniversiteit een interessante le zing hield over "Het moderne Israël" zal a.s. woensdagavond naar Loonop- zand komen, om daar te spreken over "Het jodendom, zijn basis en levens beschouwing". Een goede gelegen heid voor de leden om nu eens iets meer te weten te komen over het we zenlijke van het jodendom. Een wer kelijk wederzijds verstaan van Joden en Christenen is de beste bestrijding van het anti-semitisme. De avond wordt gegeven in het Cultureel Centrum te Loonopzand, waarheen de leden van de Volksuni versiteit uit Kaatsheuvel per Musa- expres tegen een geringe vergoeding kunnen worden vervoerd. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer P. Schellekens, slaagde dezer dagen voor het examen Staaspraktijk-diplo- ma Bedrijfsadministratie tweede ge deelte. Geslaagde genoot zijn oplei ding aan de R.K. Leergangen te Til burg. AUTO REED IN OP GEZIN 16-jarig meisje gedood. Vorige week dinsdagavond om on geveer half 7 is de 21-jarige A. H. uit Kaatsheuvel met een luxe auto in gereden op het gezin A. v. d. Pas, wonende te Kaatsheuvel, Bemsehoef 11, dat op weg was naar in de nabij heid wonende familie. Het 16 jaar oude dochtertje Gerda van der Pas werd door de aanrijding op slag ge dood, terwijl de vader en het dochter tje Lieske licht werden gewond. De laatste werd op doktersadvies naar 't ziekenhuis te Tilburg overgebracht. De moeder en nog vijf kinderen ble ven ongedeerd. De luxe auto, waarvan de bestuur der eveneens aan de Bernsehoef woont, reed langs die weg in de rich ting Kaatsheuvel. In dezelfde richting liep rechts van de weg het gezin Van der Pas, twee aan twee achter elkaar, het jongste kind, een baby nog, in de kinderwagen. H. reed voorzichtig vanwege de gladde weg en verleende voorrang aan tegemoetkomend ver keer. Daarna reed hij op 't gezin in, dat hij pas bemerkte toen hij het 16- jarig dochtertje dodelijk raakte. Va der van der Pas liep enkel een bloed uitstorting op aan zijn been. Hij is zelf met een passerende bromfietser naar het politiebureau gereden om melding te maken van het vreselijk ongeval. Gerda van der Pas is het tweede uit een gezin met 13 kinderen. Zij verbleef in het St. Lidwinagesticht te Leiden, doch was wegens de kerst vakantie thuis. Met uitzondering van de baby zijn alle kinderen van het ge zin van der Pas in gestichten onder gebracht. Het stoffelijk overschot van het verongelukte meisje, dat naar de zusters Franciscanessen in de Gast huisstraat werd overgebracht, is za terdagmorgen na de requiemmis op de begraafplaats van de parochie St. Jan ter aarde besteld. BENOEMD. In de vacature van hoofdcommies op de afdeling financiën, onderwijs en personeelszaken ter secretarie de zer gemeente hebben' burgemeester en wethouders voorzien met de be noeming van de heer H. J. M. Lips, eerste ambtenaar ter secretarie der gemeente Haaren. Voor de heer Lips in deze laatste gemeente werd be noemd, was hij reeds werkzaam op de secretarie te Kaatsheuvel, waar hij geboren en getogen is en zijn loop baan begon. Vlijmen Raamsdonk Capeile HEROPENING SLAGERIJ W. VAN SCHIJNDEL Blijkens de in dit blad voorkomen de advertentie heropent de heer W. van Schijndel te Waalwijk op 5 janu ari dus morgen) zijn thans geheel naar de eisen des tijds ingerichte mo derne slagerij. De fraaie in lichte kleuren gehouden betegeling geeft de winkel een uiterst helder en fris aanzien, waarbij ook vooral met de hygiëne rekening is gehouden. De nieuwste snufjes op het gebied van een moderne slagerij zijn toegepast, zodat met de heropening van dit reeds jaren bekend bedrijf de Grotestraat een winkelpand rijker is geworden, dat een aanwinst op dit gebied kan worden genoemd. Onder architectuur van de heer H. v. d. Meijs te Waalwijk werd de ver bouwing tot stand gebracht door het aannemersbedrijf A. J. den Teuling en Zn. te Waalwijk, dat ook de te gels aanbracht; de firma P. Hens uit Waalwijk verzorgde het schilderwerk, de firma H. v. d. Heuvel uit Waal wijk de licht- en electriciteitswerk- zaamheden, de firma Vissers uit Baardwijk het sanitair en het lood- gieterswerk; de koelinstallatie werd aangebracht door de firma Verhoeven, uit Den Bosch. Door perfecte samenwerking is 'n fraai modern winkelpand tot stand gekomen, waarmede wij de heer en mevr. v. Schijndel gaarne van harte feliciteren en hun het meest denkba re succes toewensen. PAROCHIE-STATISTIEK In de 4 parochiekerken in groot Waalwijk hebben de verschillende pastoors in hun nieuwjaarspredikaties hun overzichten gegeven over de stand van zaken in hun parochies over het voorbije jaar. Voor St. Jan noteren we de volgen de cijfers Voordat de Bernadette-parochie is opgericht waren er 5200 zielen, doch bij overgang naar Bernadette minder de het aantal met 1175 zielen, zodat nu 4225 zielen de St. Jan's-parochie bevolken. In 1964 werden in de St. Janspa rochie 75 kinderen gedoopt, 33 hu welijken voltrokken, 43 personen, w.o. 1 kind, kwamen te overlijden en 99.200 H. Communies werden uitge reikt met inbegrip van de daaronder vallende kapellen. Het aantal leerlingen der St. Pe- trusschool was 330 met 11 leerkrach ten, het aantal van de Theresiaschool was 300, met 9 leerkrachten en de kleuterschool had 171 leerlingen met 5 leidsters. De Jeugd en Andreas Zijlmans- groep had 83 leden met 13 leiders. De Terp had 400 jongens en meis jes onder zich met 46 leiders, leid sters en bestuursleden. Het aantal Eerste H. Communies was in 1964 46 jongens en 44 meis jes, terwijl de Plechtige H. Communie door 62 jongens en 59 meisjes werd ontvangen. Parochie St. Clemens had in 1964 een zielental van 3400, doch moest aan de Bernadette-parochie er 500 af staan, zodat zij per 1 januari 2900 zielen had. Het aantal doopsels was 82, het getal overlijdens was 19 volwassenen; huwelijken werden daar 30 voltrok ken en het getal communies is 45000 geweest. De parochie Maria Onbevlekt Ont vangen van Besoijen bestond uit 2800 zielen. Het aantal doopsels dat hier is toegediend bedroeg 102; voltrok ken werden 21 huwelijken; gestorven zijn 20 personen, w.o. 1 kind en het aantal communies was 55.000 stuks. De St. Bernadette-parochie die on langs is samengesteld uit de Parochie St. Jan en St. Clemens, bevat mo menteel 1675 zielen. Doopsels wer den nog niet toegediend. Overleden is pas 1 persoon. Het aantal communies was 4100 en huwelijken werden ook nog niet toegediend. De St. Antonius-parochie is bij be nadering 5500 zielen groot, doch dit is heel moeilijk na te gaan, daar steeds nieuwe gezinnen bijkomen en andere vertrekken in dit nieuwe stadsdeel van Waalwijk. We vermelden echter wel het aantal huwelijken dat 33 is. Gestorven zijn 18 personen en ge doopt zijn daar 169 kinderen. K.A.V. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V. Op woensdag 6 januari, Drieko ningenfeest, houdt de Vrouwenbewe ging van het N.K.V. een Kerstavond. Zij beginnen met een H. Mis, ieder in eigen parochiekerk. Daarna komt men om half 8 bijeen in de zaal van de heer Fr. v. Helvoirt, Putstr. 14. Zorg allen op tijd te zijn, zodat men gezamenlijk aan de koffietafel kun nen beginnen. De nieuwe Adviseur, de weleerw. heer van Berkel zal ken nis met de leden komen maken. Hij zal spreken over de veranderingen in en om de kerk. Na de pauze zal mej. Stokwielder spreken en dias verto nen over Oost- en West-Berlijn. Om in Kerststemming te komen zullen ge zamenlijk kerstliedjes worden gezon gen. W.S.V. "HERTOG JAN". De Wandelsportvereniging "Her tog Jan" organiseert op zaterdag 9 en zondag 10 januari a.s. de tweede tocht van de Winterserie. Er zal worden gestart op zaterdag 9 januari om 14.00 uur en op zondag 10 jan. om 13.00 uur. Het startbureau is in de "Gecroon de Leersse", Grotestraat 202, Waal wijk. De deelnemers worden verzocht tij dens de tocht op te geven, hoeveel maal ze al aan de Winterserie van "Hertog Jan" hebben deelgenomen. R.K.C.-JEUGDTOTO. De inzet van de 14e jeugd toto d.d. 2-1-1965 ten bate van de jeugd van R.K.C. bedraagt f 639,80. Dit be drag werd door 11 personen precies geraden, die de le prijs delen en elk f 8.72 ontvangen, n.l. J. van Bokho ven Haarsteegsestr. 32 Haarsteeg, W. v. Oorschot Heusdenseweg 16 Els- hout, Jac. Wassenaar P. v. d. Elzen straat 5, J. Kolster Besoijensestr. 20, J. Boom-Heeren Victoriestr. 14, L. de Vaan Antoniusstr. 11, J. Nordmeier Consciëncestr. 14, J. Dingemans v. Overschiestr. 11, P. Hens Jan de Rooijstraat 4, J. Brekelmans Kloos- terweg 8, Adriaanse v. d. Merwede- laan 12 allen Waalwijk. f 639,79 of f 639,81 werd gera den door 4 personen, die de 2e prijs delen en ieder f 16 ontvangen, n.l.: H. van Zon Leliestraat 10 Kaatsheu vel, R. v. Oudheusden, Antoniuspl. 1 Waalwijk, J. T. van Rooy Winterdijk 3 Sprang-Capelle, F. de Vries, Zuid- wal 59 Geertruidenberg. f 639,75 werd geraden door 3 per sonen, die de 3e prijs delen en ieder f 10.66 ontvangen, n.l. mevr. Berg mans v. Wielesteynstr. 2, J. Stok wielder Burg. Smeelel. 62, B. Kort hout Poelruitstraat 9, allen Waalwijk. Rectificatie Jeugdoto no. 13 d.d. 26-12-'64. In de Echo v. h. Zuiden hebben we abusievelijk o.m. vermeld: "f 637,57 werd geraden door C. Dekkers Cris- pijnstr. 130 Waalwijk. Deze won waarmee de 2e prijs". Het ingevulde bedrag was echter f 637.59. ONGEVAL. Door de gladheid had de heer Dr. Piet van Loon Nzn., van 't departement van Maatschappelijk Werk in Den Haag, die bij z'n familie alhier oud in nieuw vierde, het ongeluk uit te schuiven en zodanig te vallen, dat hij zijn heup brak. Hij is ter verple ging en verzorging naar z'n woon plaats 's-Gravenhage vervoerd. AGENDA. Woensdag 8 uur, repetitie dames koor Oefenning en Vermaak, in De Twee Kolommen; daarna bestuurs vergadering. Zondag, 12 uur, repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP lc KLAS LIBRE. - r H. Dekkers (Efteling) eervol kampioen. De wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap le klas libre van het district Kaatsheuvel, in café Th. van Boxtel gehou den, zijn geëindigd met een overtuigende overwinning voor H. Dekkers van de biljart vereniging Efteling. Vooral de techniek en het spelinzicht van de nieuwe kampioen wa ren doorslaggevend in deze finale, waarin hij met kop en schouder boven zijn tegen standers uitstak en geen enkel verliespunt noteerde. Met een alg. gem. van 8.25 en 'n hoogste serie van 92 promoveert Dekkers naar de hoofdklasse. Bijzonder sterk speelden ook de pas naar de le klas gepromoveerde J. Kemmeren en Coby Netten, die het presteerden om resp. als 3e en 4e te eindigen in dit sterk bezette tournooi, dat dank zij de perfecte regeling van de organiserende vereniging HGL een vlotte afwerking kreeg en het prima mate riaal van hospes van Boxtel veel tot de uit stekende prestaties bijdroeg. De uitslag was 1 H. Dekkers (Efteling) 2 W. Mandemakcrs (HKS) 3 J. Kemmeren (Euphonia) 4 Coby Netten (KTO) 5 H. Soeterboek (Euphonia) 6 Ant. Voogd (Euphonia) 7 M. Fijncman (NAS) 8 C. v. Boxtel (NAS)) 9 P. Klaassen (Efteling) gcm. pt. 8.25 16 4.89 13 6.33 10 6.65 8 5.57 8 4.43 5 5.33 4 5.07 4 4.89 4 MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 2 januari hield de Postduiven vereniging De Zwaluw haar maandvergade ring in café Den Braai van Ant. Klerks. De opkomst was bevredigend, toen de voorzitter de aanwezigen verwelkomde en allen een Zalig Nieuwjaar toewenste, zowel in gezin als in de sport. H. v. d. Wiel en L. Hees been werden met algemene stemmen als lid aangenomen; ook 4 junioren werden lid. Het voorstel van de dames dat op de feestavond werd gedaan om steunend lid te worden, werd goedgekeurd; 30 dames gaven zich als lid op; de contributie werd vastgesteld, welk bedrag wordt besteed voor de jaarlijkse feestavond. Een voorstel om voor de eerste duif-kampioenschappen van Vitesse, Midfond en Fond en Jonge Duiven een beker beschikbaar te stellen, alsmede voor de eerste Generaal, werd goedgekeurd. Een voorstel om voor de verenigings kampioenschappen de prijzen van de grote Kring Midebo aan te houden werd afgewe zen ;het oude stelsel werd aangehouden: om de 4 duiven 1 prijs, die voor het kampioen schap meetelt. Het comité voor het 50-ja- rig bestaansfecst in 1965 komt deze weck bijeen om een program vast te stellen. De rondvraag bracht weinig nieuws, waarna de voorzitter met een dankwoord voor de vlotte afwerking deze vergadering sloot. aan vogels te bewonderen en de keurmees ter was ook vol lof over het tentoongestelde materiaal. Ook van de zijde van het talrijke publiek dat deze show bezocht uitte men grote bewondering voor de tentoongestelde vogels. De uitslag was als volgt Kampioen 1964 Th Soetenboek 90 pt. Klasse A, stam 4 vogels EK64: 1 J Snij ders 355 pt. Klasse B 2 vogels EK64: 1 Th Soeten boek 178 pt., 2 W Okkers 177, 3 Th Soe tenboek 177 pt. Klasse C 1 vogel EK64 vetstof: 1 J Snij ders 90 pt., res. kampioen; 2 Th Soeten boek 89 pt., 3 J Snijders 89 pt. Klasse D 1 vogel EK64 pigment: 1 J Timmermans 88 pt., 2 Th Soetenboek 88 pt. Klasse E derby: 1 W Okkers 88 pt., 2 Th Soetenboek 88 pt, 3 J Snijders 87 pt, 4 mevr. Honcoop 87 pt., 5 J v d Schans 86 pt., 6 J. Paans 86 pt. Klasse F Geel EK64: 1 Mevr. Honcoop 87 pt., 2 idem, 3 M. Paans 86 pt. Klasse G overjarigen: 1 J Timmermans 89 pt; 2 J Snijders 89 pt, 3 J v d Schans 89 pt. Klasse H Opcnklasse: 1 W Okkers 91 pt, 2 H Mctzkc 90 pt, 3 A Sprangers 89 pt. mMooistc bonte: J Paans 83 pt. Bastaarden: 1 J Paans 89, 2 H Metzke 89 pt. Poedelprijs J Rutters. WACHTMEESTER J. BEEKE KWARTEEUW BIJ DE POLITIE. Dinsdag 5 januari zal de wachtmeester le klas J. Beeke in intieme kring worden gehuldigd wegens het feit dat hij een kwart eeuw in dienst van de politie is. De heer Beeke is 46 jaar. Hij werd in het Zeeuwse Kapelle geboren. Sedert 14 oktober 1963 staat hij in Sprang-Capelle. Daarvoor was wachtmeester Beeke een paar jaar postcom- mandant in 's-Gravenmoer; zijn vorige standplaatsen waren St. Oedenrode, Bladel, Valkcnswaard, Siebengewald (Limburg) en Venlo. Ongetwijfeld zullen velen van de ge legenheid gebruik maken wachtmeester Beeke te complimenteren met zijn voor treffelijke staat van dienst. EERSTE H. MIS. Zondag 3 januari deed de welcerw. heer Pater J. Kirkels, oblaat van Maria, zijn eerste H. Mis in de parochiekerk. Hij werd daarbij geassisteerd door zijn heeroom, de Hoogeerwaarde heer van Herpt, deken te Oss. Verder door zijn neef pastoor Kirkels uit Venlo en een klasgenoot. Pater Dr. H. As uit Gijzegem hield de feestpredikatie. Rondom de kerk had men een prachtige feestversiering aangebracht. Om half één bracht de harmonie een serenade. De voor zitter van de harmonie de heer C. P. Lan- gewerf stak een speech af, waarin hij de neomist feliciteerde. De buurtschap van de pastorie bood de jonge priester een transis tor-radio en enkele nuttige geschenken aan. Hierna volgde een buitengewoon druk be zochte receptie. PLOTSELING STERFGEVAL. De heer J. van D., die met zijn broer een familiebezoek aflegde in R'veer, is plot seling, vermoedelijk door een hartaanval ge troffen, overleden. De heer v. D. was 66 jaar oud. KERSTBIJEENKOMST PLATTELANDSVROUWEN Woensdagavond 23 december j.l. hield de afd. Capelle van de Bond van Ned. Plat telandsvrouwen haar Kerstbijeenkomst in een der zalen van de Landbouwhuishoud- school. De zaal was daartoe versierd met veel groen en een fraaie kerstboom. Da kerstbakjes met kaarsen, door de dames zelf vervaardigd, verhoogden de sfeer zeer aan merkelijk. Na afloop werden deze kerstbak jes afgogeven bij zieke leden. Deze avond werd geopend door de presidente, mevr. j Winkelman. Spr. heette allen hartelijk we!1- kom en in het bijzonder de gasten van de/.e avond de dames van de afd. Dinteloord. Vervolgens volgde door een 4-tal dames de ceremonie van het aansteken der kaarsen in de kerstboom. Het Kerstfeest is een feest van veel zang en dit werd dan ook na voor noemde ceremonie door de dames in prak tijk gebracht. Mej. Rijken las hierna een gedeelte van Lucas 2, gevolgd door decla matie en een kerstpraatje: Gloria in Ex- celsis Deo besloot het eerste gedeelte van de avond. Na de pauze volgde een kort inlei dend woord van de presidente der afd. Din teloord betreffende het Kerstspel "De stal bij de herberg". Onder doodse stilte werd dit mooie verhaal opgevoerd, gevolgd door het zingen van het lied "Ere zij God". Mevr. Winkelman sprak aan het einde van deze bijeenkomst een kort dankwoord en wenste allen prettige kerstdagen toe en een voorspoedig 1965. KANARIE-SHOW. De kanarievereniging "De Vogelvriend" gevestigd in café Havenzicht alhier, heeft op 1 en 2 januari j.l. een grote kanarie show gehouden. De heer Snijders die vorig jaar de algemeen kampioen der tentoonstel ling was, heeft dit jaar de eer moeten laten aan de heer Th. Soetenboek. Wel wist de heer Snijders evenveel punten te behalen als dhr. Soetenboek, doch de keurmeester wees de heer Soetenboek aan als algemeen kampioen 1964. Er was een keurcollectie De raad der gemeente Heusden kwam maandag 28 dec. in spoedeisende vergade ring bijeen. Deze spoedeisende vergadering werd belegd, aldus de voorzitter, burgemees ter A. v. Delft, omdat in de ontwerp-koop- akte bepalingen voorkomen welke niet in 't raadsbesluit van 8 dec. j.l. zijn opgenomen, waarin tot aankoop van enkele percelen grond met opstal van de gebr. Buijs te Oud- heusden ter grootte van 16.94.86 ha werd besloten, voor de som van f 260.000. Bovenvermelde bepalingen, welke inhou den dat het huis met schuur en erf die zich op deze landerijen bevinden, uiterlijk 1 jan. 1966 en de percelen waar de oogst niet eer der kan worden afgehaald uiterlijk 1 nov. 1965 behoeven te worden opgeleverd, zijn voor mij de reden geweest, aldus de voor zitter, dat ik me niet verantwoord achtte een dergelijke koopakte te tekenen, daar het hier op neerkomt, dat de gemeente de gehele koopsom moet betalen per 1 febr. 1965, dar de lasten vanaf 1 jan. '65 voor rekening var. de gemeente komen en dat de verkopers de eigendommen zonder enige vergoeding kun nen blijven gebruiken. In de vergadering van 8 dec. toen het besluit werd genomen de gronden aan te kopen, is steeds gespro ken over 16 ha; ook de verkopers waren van mening dat zij 16 ha verkochten. Bij het verder uitwerken van de gegevens voor het opmaken van het raadsbesluit bleek ech ter dat deze percelen 16.94.86 groot zijn. De voorzitter vroeg naar aanleiding hier van de mening van de raad. De heer Klaren zei dat 2 dingen in het oog springen. Hoe komt het dat B. en W. niet op de hoogte waren van deze beper kende bepalingen en waar hebben B. en W. hun inlichtingen vandaan? Hebben B. en W. rechtstreeks contact gehad met de verko pers of niet. De voorzitter zei dat de beperkende be palingen niet bekend waren aan B. en W. toen het raadsbesluit is genomen. B. en W. hebben geen rechtstreeks contact gehad met e verkopers; het raadslid de heer de Vroome trad als contactpersoon op tussen B. en W. en de verkopers. Op een vraag van de heer Klaren aan de heer de Vroome of hij van deze beperkende bepalingen op de hoogte was, gaf deze een, bevestigend antwoord; hij was echter in de veronderstelling dat ieder een hiermede op de hoogte was. De heer Klaren bevreemde het dat de heer de Vroo me in de vergadering van 8 dec., toen pl.m. 4 uur over dit punt is beraadslaagd, in het geheel niet over deze bepalingen heeft ge rept. Nadat hierna nog ruim anderhalf uur over deze kwestie was gediscussieerd, waar bij zowat iedereen het met iedereen oneens was, de voor- en nadelen tegen elkaar wer den afgewogen, werd tenslotte met 7 stem men voor en 4 tegen besloten de 16.94.86 ha grond te kopen tegen de prijs van 260 duizend gulden, met inachtneming van de bovenvermelde beperkende bepalingen. Hierna werd de vergadering gesloten. JUBILARISSEN BIJ VEROLME. Op vrijdag 15 januari a.s. zullen op de Vcrolme Scheepswerf zeven jubilarissen ge huldigd worden. Het zijn de heren H. van Loon, J. C. Nieuwkoop en P. van Rijswijk uit Wijk en Aalburg, en J. N. Verharen uit Heusden welke 40 jaar in dienst van de scheepswerf zullen zijn; 25 jaar in dienst zijn de heren J. van Tilborg en A. Mans uit Heusden en C. van Son uit Oudheusden. VOLLEYBALTOURNOOI OUDENBOSCH Na elkaar een voorspoedig nieuw jaar te hebben toegewenst stapten we om 9 uur in de bus en reden we naar Oudenbosch. Om 10.15 u. kwamen we daar aan, eerst werden de heren bij een oude school,daarna de dames bij een vrij nieuwe school afgezet. De le wedstrijd, die door het 2e team van het OWvOC gespeeld werd, verloren we helaas, maar de 2e wedstrijd speelden we gelijk Nieuwe aanmoedigingen waren dus nodig, alleen moesten we die nu gaan halen. Het was echter niet voor niets, want de 4e en tevens laatste wedstrijd speelden we weer gelijk. Het le team van het OWvOC is het beter vergaan dan het tweede. Van de 4 wedstrijden die ze moes ten spelen wonnen ze er 3 en speel den er 1 gelijk. Dit bracht hen in de finale, die om zes uur gespeeld werd. Het damesteam en het tweede herenteam waren aan weerszijden van het veld op banken gezet en deden niets anders dan schreeuwen W-dubbel a 1-w-ij-k, Waalwijk Waalwijk, hup ja-ja. De eerste set ging goed, we wonnen met glans. De gemoederen waren vast een beetje gerustgesteld, maar de 2e set kwam nog. De tegenstander be gon met enkele punten voorsprong wat 't OWvOC wat onrustig maakte en wat fataal was. We verloren de 2e set. Dus nog een derde beslis singswedstrijd. De tegenstander be gon weer met een voorsprong van 72. Een time-out, en een hartig woordje van Bas Spuijbroek stelde hen weer gerust. Het nu volgende spel kwam telkens weer op het zelfde neer: Bas serveerde, bal kwam terug, werd opgezet en een harde smash was het einde. De te genstander wist nog 2 punten te scoren maar het mocht niet baten OWvOC won met 15-9. Hiermede waren ze kampioen van dit tournooi in Oudenbosch. De dames was het ook goed ver gaan. Ze wisten de 3e plaats te ver overen. 's Avonds waren we de gast van hotel de Kroon waar een klein bal werd gehouden. Om 9.15 uur reikte de burgemeester van Oudenbosch de prijzen uit. De dames kregen 'n lintje; het le herenteam kreeg een prachtige, grote beker. Hierna gingen we naar huis, in de bus nog vrolijk napratend over onze ervaringen. GLADHEID VEROORZAAKT VEEL AANRIJDINGEN Het jaar 1965 is met een flinke serie aanrijdingen ingezet. Door gladheid van de weg kon dit ook wel worden verwacht maar 't bleef hoofdzakelijk bij wat lichte mate riële schade. Alleen zondagmiddag had op de Ambrosiusweg 'n aanrijding plaats waarbij gewonden vielen. Doordat de automobilist G. S. uit Heusden deze weg vanaf de overweg t.h.v. 't WSC-terrein op wilde rijden en hierbij geen voorrang verleende aan de over deze weg rijdende B.B.A.-bus, kon de bestuurder van de bus, J.K. te Drunen, een aanrij ding niet meer voorkomen. De per sonenauto werd op het fietspad op gedrukt, waarna de bus begon te slippen om tegen een boom tot stil stand te komen. Enkele van de 20 passagiers liepen daarbij verwon dingen op. De auto van de heer S.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5