DRUNEN Bouwvakkers (aid. Waalwijk) jubileerden Itit do Langstraat Huldiging zilveren penningmeester H. Braat WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Cj<ibootte.-aankondigingen e2. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 JANUARI 1965 6 Schaken VEsjmen Nieuwkuijk Loon op Zand Korte berichten we voorzitter nam meteen zijn plaats in en dankte zijn vader namens het koor voor het vele werk dat hij steeds weer met veel belangstelling en on vermoeid voor het koor heeft ge daan. De heer Hey bood als dank hiervoor een cadeau aan uit naam van alle leden, terwijl hij tevens werd be noemd tot ere-voorzitter. Vervolgens werd besproken wat er 't volgende jaar aan activiteiten wordt gedaan. Na enige suggestie werd be sloten dat het nieuwe bestuur hierover onderling zal beslissen. In de rondvraag kwamen nog enkele moeilijkheden naar voren, doch hier voor zal door het bestuur een oplos sing gevonden worden. De voorzitter besloot de vergade ring met een slotwoord, waarin hij tevens verzocht om meer nieuwe jon ge leden te willen werven. Na het zin gen van gezang 150 werd de verga dering besloten. ST. AMBROSIUSGILDE HIELD STATIEDAG met huldiging van 'n gouden jubilaris Traditiegetrouw vierde het St. Am- brosiusgilde, gevestigd in café 't Vos je te Baardwijk, j.l. dinsdag wederom de jaarlijkse statiedag, die ditmaal 'n bijzonder feestelijk tintje kreeg, om dat de heer W. Baijens het feit her dacht, 50 jaar lang gildebroeder van St. Ambrosius te zijn geweest. 's Morgens om 9 uur waren alle gildebroeders in het gildehuis 't Vosje aanwezig. Vandaar uit werd vertrok ken naar de St. Clemenskerk, waar door kapelaan Rijnja de Gildemis werd opgedragen. Vanuit de kerk ver trok het Gilde naar café L. v. Crom- voirt, waar het enige tijd vertoefde. Tegen 12 uur was men weer in het gildehuis terug, waar een uitgebreide en uitstekend verzorgde koffietafel gereed stond, die alle eer werd aan gedaan. Nadat de inwendige mens was verstrekt, werd een korte verga dering gehouden, tijdens welke de hoofdman de lieer Jos van Huiten, al le leden een gelukkig en zalig nieuw jaar toewenste. In aansluiting hierop memoreerde de hoofdman de vorig jaar overleden tweede hoofdman van het gilde de heer W. Pullens, die tij dens zijn leven steeds een sieraad van het gilde was geweest. Hierna werd de heer M. van Daelen als nieuw lid van het St. Ambrosiusgilde gestemd. De heer van Daelen fungeerde al enige tijd als vendelier van het gilde. Het hoogtepunt van deze vergade ring vormde echter de huldiging van een gouden jubilaris, n.l. de heer W. Baijens, wiens echtgenote en verdere familieleden ter vergadering waren verschenen. Na enkele zeer waarderende woor den van de hoofdman, ontving de heer Baijens de gouden eremedaille, waarmede de hoofdman de jubilaris van harte feliciteerde en daarbij de wens uitsprak, dat de jubilaris nog lange tijd lid van het gilde St. Am brosius zal mogen blijven. Nadat de heer Baijens door alle gildebroeders persoonlijk was gefeli citeerd, werd een heildronk uitge bracht op de gouden jubilaris, die voor deze huldiging een hartelijk dankwoord sprak. Om 6 uur werd het Gildemaal op gediend, waarvan allen een dankbaar gebruik maakten, waarna men nog enige tijd samen uiterst gezellig in 't gildehuis vertoefde. Vrijdagavond 22 januari a.s. ko men de gildebroeders van St. Am brosius weer samen in het gildehuis, waar zij met hunne dames van een ge zellige cabaretavond kunnen genieten. UITSLAG EERSTE TREKKING „WEERMANTOTO" Totaal ingezet 340. De eerste prijs 25 procent van de inzet 85.gaat naar: R. v. Leeven, Kerkstraat 131, J. B. J. Verhagen, Molenstraat 14, A. G. N. Elias, Kerkstraat 88, Mevr. de Waal-v. Dongen, Julianastr. 7a, H.. C. Kroot, Grotestraat 128a, allen te Waalwijk en C. M. Vermeijen, Parallelweg 76, Den Bosch. Tweede prijs 15 procent van de inzet 51.gaat naar: T. M. A. G. Moonen, Burg. v. d. Klokkenlaan 55, A. F. J. J. Verwiel, Wilhelminastraat 12, H. Verwiel, v. Overschiestraat 14, Mevr. Nijssen, Hoekeinde 2, J. M. C. L. Verwiel, Wilhelminastraat 12, F. M. Weijers, Julianastraat 7, S. v. Alphen, Burg. v. d. Klokkenlaan 25, H. A. Kwaad- steniet, v. Berckenrodelaan 39, G. W. M. Hens, Grotestraat 163, A. A. L. Hooijmaijers, Stationsstraat 89, J. C. IJzermans, Julianastraat 28, M. J. F. Hendriks, Grotestraat 149, Spitters, Beatrixstraat 8, J. v. Oyen, Laageinde 65a, G. de Werth, v. Ves- semstraat 2, Peter v. Vlimmeren, Burg. Verwielstraat 9, C. H. Quick, Hertog Janpark 22, Ivo Roorda, Gro testraat 283, H. A. v. Mierlo, Baard- wijksestraat 34, M. C. Appels, Burg. v. d. Klokkenlaan 33, W. Appels, Mr. v. Coothstraat 21, F. C. Moonen, Vondelstraat 35, J. v. d. Ven, Ko renbloemstraat 12, M. M. J. Leen- hëers, Grotestraat 63, J. v. Assen, Burg. v. d. Klokkenlaan 15, M. Leij- tens, N. Parallelweg 67, allen uit Waalwijk, J. Berkers, Albenisweg 6, Eindhoven, Jan de Ruyter, Loonse- baan 61, Vught, Mevr. Nielsen, Sta- tenlaan 235, Tilburg en L. v. Bla- del, Puttenstraat 41, De derde prijs blijft staan tot de volgende week, daar prijzen bene den een gulden niet worden uitge keerd. De derde prijs was 10 pro cent, is 34.De uitslag was als volgt: Den Helder 3, Ypenburg 3, Vlis- singen 3, Eelde 2, Twente 9, De Bilt 2, Endhoven 5 en Z. Limburg 4. De eerste prijswinnaars hadden 5 temperaturen goed. De tweede prijs winnaars 4 en de derde 3. Lever voor vrijdag a.s. uw formulier in en speel weer mee met „de Weer mantoto". JUDO EXAMENS Hieronder volgt een lijst van leerlingen van P. v. d. Meijdenberg, die hun examens van de laatste veertien dagen met goed gevolg hebben afgelegd. De examens werde afgenomen door de heer J. Horsten 3e dan uit Tilburg. Judoclub Antoniusparochie: A. van Kuik gele band J. Dekkers groene band K. Dekkers groene band A. v. Ham groene band A. Verschuren groene band Judoklub Waalwijk: A. Bijnen gele band F. de Rooy gele band A. de Rooy gele band H. Keylard gele band Fr. v. d. Oever Oranje slip A. de Hoop Oranje slip A. de Hoop Oranje slip WAALWIJKSE KRACHTSPORT VERENIGING W.K.V. Zaterdag j.l. speelde de Waalwijk- se Krachtsportvereniging WKV een competitiewedstrijd tegen Dos uit Te- gelen. Deze wedstrijd werd door W. K. V. met groot verschil gewonnen. WKV behaalde nl. 1050 punten te gen DOS 832 punten. Cor IJpelaar verbeterde enkele persoonlijke re cords evenals Wim v. d. Griendt en Marinus Heesters. Herman Slaats, die na een ge dwongen rustperiode van 8 maanden sinds 2 weken weer traint, was dit maal weer van de partij en bereikte een behoorlijk resultaat, n.l. 310 kg. De persoonlijke resultaten van de WKV-ers waren als volgt C IJpelaar drukken 90 kg, trekken 97j/2 kg, stoten 127 Vè kg, totaal 315 kg; H. Slaats resp. 95, 90, 125, to taal 310 kg; A. Heesters 87Vè, 85, 112 V2, totaal 285 kg; M. Heesters 75, 70, 90, totaal 235 kg. Het totaal was een persoonlijk re cord. W. v. d. Griendt dr. 75, tr. 771/2, tr. 105, totaal 2571/2 kg. Alle beurten waren persoonlijke records. Buiten mededinging deden mee; G. v. d. Wiel en Th. v. Heeswijk; de uitslagen waren resp.: 52V£, 45 72M>, totaal 170 kg en 70, 72V£, 97 V2, totaal 140 kg. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Langstraat 1 heeft de 5e overwin ning geboekt in de hoogste klasse van de Brabantse schaakcompetitie. Deze keer werd s.v. De Pion 2 in Eindhoven met 7^-2V2 verslagen. De borduitslagen waren als volgt: 1 J. LogtenbergD. Pullens 0-1 2 F. Hendriks—J. Nijman VzVz 3 G. KemperM. Goudberg 01 4 A. v. Heusden jr.W. Goedhart 0—1 5 L. FeinerC. Quirijns 01 6 F. v. d. AkkerP. Kuysten Vz-Vz 7 P. LogtenbergJ. Pullens 01 8 M. de EijkA. de Munnik 01 9 E. v. d. StolpL. Pols Vz-Vz 10 A. StevelsL. Stein 10 De Pion 2Langstr. 2 2%IVz De winstpunten die j.l. zaterdag door de spelers van Langstraat 1 behaald werden, kenmerkten zich in het algemeen door betere open ingsbehandeling. Na 1 uur spelen kon men op verschillende borden bij onze spelers een duidelijk over wicht constateren. A. de Munnik zorgde als eerste voor een winst punt. Een rustige opening, gevolgd door spoedig dameruil, resulteerde in een eindspel met aan weerszijden een loper en toren. Eindspeltech niek is echter een gebied dat door A. de Munnink zeer goed wordt be heerst, wat hij ook nu weer bewees. Het loperpaar, een gevaarlijk wa pen in open stelling, leverde W. Goedhart spoedig de kwaliteit op. Zijn slotaanval met paard, loper en toren was een lust voor het oog. L. Stein had vandaag beslist zijn dag niet. Met zijn lijf variant Cam bridge Springs, veroverde hij al spoedig een stuk. Zeer slordig spel was de oorzaak van een verrassen de verliespartij. J. Pullens blijft topscoorder met 5 uit 5! De beruchte pionnen winst behaald in een lastig eindspel. Het voordeel van het loperpaar, reeds behaald in de opening, werd door C. Quirijns met bekwame hand tot winst herleid. Met AVz uit 5 be hoort C. Quirijns momenteel tot onze succesvolste schakers. Een pionoffer in de opening le verde D. Pullens een enorm spel op. Te voorbarige dameruil dwong nog tot het spelen van een gecom pliceerd toreneindspel, dat echter op tempo gewonnen werd. Remises van L. Pols en P. Kuys ten, waarbij vooral P. Kuysten „pech" had, aangezien zijn konings- aanval niet precies genoeg gespeeld was. Invaller J. Nijman heeft zich aan bord 2 uitstekend van zijn taak ge kweten. Zijn eindspel met paard en loper tegen toren was onmoge lijk te winnen, wat vooraf onbere kenbaar was. En dan als last but not least" M. Goudberg, die na 5 uur spelen, in vreselijke tijdnood, zijn tegenstan der practisch mat zette, De afgebro ken stelling werd na 5 minuten analiseren door de Pion-speler op gegeven. N-K.V. De afdeling vrouwen van 't NKV in Drunen hield een algemene le devergadering. Het werd in het bij zonder een gezellige avond en als voornaamste punt van de agenda kan geoemd worden de bestuurs verkiezing i.v.m. het aftreden van Mev. Dekkers welke zich niet meer herkiesbaar had gesteld. Als nieuw bestuurslid werdg ekozen Mevr. Pulles Leijtens. De periodieke af tredende bestuursleden mevr. v. d. Poel en mej. Brok werden beiden herkozen. VREDESDUIF HIELD ONDERLINGE TENTOONSTELLING In café v. d. Geld hield de Vre desduif zaterdag en zondag haar jaarlijkse onderlinge tentoonstel ling. de belangstelling was groot. De uitslag was als volgt. Klasse 1, Jonge doffers 1 G. v. Tuyl, 2 G. v. Tuyl, 3 G. v. Son. Klasse 2, Jarige duivinnen. 1 J. Damen, 2 G. van Tuyl, 3 P. Maas Klasse 3 oude doffers 1 G. v. Tuyl, 2 P. Maas, 3 G. v. Tuyl Klasse 4, Oude duivinnen 1 G. v. Tuyl, 2 G. v. d. Sanden, 3 P. Maas Klasse 5, Jonge Doffers 1 G. v. Tuyl, 2 W. Melis, 3 J. Ley- tens Klasse 6 jonge duivinnen 1 A. v. Son, 2 J. Damen, 3 A. Ley- tens Klasse 7 Late jonge doffers 1 M. Pelders, 2 G. v. d. Sanden, 3 A. v. Son Klasse 8 late jonge duivinnen 1 A. Damen, 2 J. Koevoets. JEUGDHARMONIE KRIJGT NIEUW VAANDEL De Jeugd Harmonie in Drunen zal a.s. zaterdag een nieuw vaandel rijk zijn. Dit vaandel zal a.s. zater dagavond in de zaal van Gez. Els- hout door Burgm. Stieger worden overgedragen. De overdracht heeft plaats tijdens een generale repetitie welke zaterdag zal plaats vinden Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de Ned. Kath. Bond van Werknemers in de Bouwnijverheid, hield de afdeling Waalwijk zondag j.l. in de zaal van de Gecroonde Leersse een receptie. Van 12 uur tot half 2 kwamen tal loze deputaties van zustervakorgani- saties het bestuur van de jubilerende afdeling gelukwensen aanbieden. Ook vele bloemstukken werden aan geboden. Naast deze deputaties be merkten we o.m. deken P. Maessen en bedrijfsaalmoezenier L. v. Berkel, alsmede Pastoor Oomens. Zondagavond was het een jubi leumavond. Deze feestavond werd verzorgd door het Variété Theater bureau René Frijters uit Tilburg, dat voor een keur van artisten had ge zorgd. Aan deze avond werkten o.a. mede: het Zingende accordeonduo de twee Gerto's, The Hadory's met een trampoline-attractie, de Twee Tobo's, een komisch duo en The Movers, ter wijl Bouk Martens als conferencier optrad. Dit gezelschap wist de leden met hunne dames enkele uren aange naam bezig te houden. Tijdens deze feestavond werd door de voorzitter van het afd.-bestuur de heer J. H. van Vliet, de 66-jarige penningmeester de heer H. Braat uit Waalwijk gehuldigd in verband met diens zilveren jubileum als penning meester der afdeling. De heer van Vliet bracht de zilveren penningmees ter hartelijk dank voor het vele werk gedurende 25 jaar voor de afdeling gedaan en bood hem namens de 165 leden een geschenk onder couvert en een scheerapparaat aan. De heer de Leeuw, districtsbestuur der uit St. Michielsgestel, had even eens veel woorden van lof voor dhr. Braat, die hij roemde als een actief en ijverig lid. Namens het districts- bestuur bood de heer de Leeuw eveneens hartelijke gelukwensen aan en sprak de hoop uit dat de jubilaris nog lang de actieve penningmeester van de afdeling Waalwijk zal mogen blijven. Een toeval was dat de heer Braat zondag precies 66 jaar werd. Zon dagmorgen hadden de leden van de afd. Waalwijk om 10 uur een plech tige H. Mis bijgewoond in de Paro chiekerk van St. Jan. i.v.m. het feit dat de jeugdharmo- nie op zondag 24 januari zal deel nemen aan de kampioens-wedstrij den van de Katholieke federatie welke te Boxtel zullen worden ge houden. Aan deze wedstrijden ne men alleen de korpsen deel welke in het afgelopen jaar de beste re sultaten hebben behaald. II. v d. WIEL 25 JAAR BIJ HOLLANDIA Bij Hollandia te Drunen werd de ze week de heer H. v. d. Wiel har telijk gehuldigd bij zijn zilveren dienstverband. De heer v. d. Wiel die werkzaam is in de montage af deling werd op de eerste plaats toegesproken door de President di recteur de heer D. Stibbe die tevens een geschenk onder couvert overhandigde alsmede de Plollandia legpenning en oorkonde. De heer Stibbe stelde i zijn hul digingswoord, waarin hij de jubila ris bedankte voor zijn plichtsbe trachting en trouwe dienst, dat de jubilaris heeft ervaren hoe zich in 25 jaar de omstandigheden en ver houdingen in een bedrijf kunnen wijzigen. Spreker hoopte echter dat De heer v. d. Wiel die ook andere tijden heeft gekend ook nu gelukkig zou zijn. De heer Stibbe stelde de jubila ris als een voorbeeld voor de jon geren en wees er op dat men zich zal moeten blijven inspannen om te behouden wat verworven is. Ook werd bij deze jubileum-bijeenkomst nog het woord gevoerd door de heer C. Thomas die zijn woorden van lof vergezeld deed gaan van 'n getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Vertegen woordigers van de Vereniging De Zilverkring alsmede van de af deling waarin de heer v. d. Wiel werkzaam is, voerden 't woord. Het werd tevens een gezellige avond welke ook de onderlinge vrienden band weer versterkte. JAARVERGADERING VOGELLUST. Zaterdag 16 januari hield de Kanariever eniging Vogellust haar jaarvergadering in café De Witte. De opkomst was bevredigend, toen de voorzitter de heer W. van Engelen de aanwezigen verwelkomde. Na het ope ningswoord werden 10 nieuwe leden aange nomen. Door secretaris en penningmeester werden vervolgens keurig verzorgde jaar verslagen uitgebracht, waarvoor de voorzit ter beide dank bracht. Bij de bestuursver kiezing werd de aftredende voorzitter her kozen, terwijl in de plaats van de heer Stu- pers ,die niet herkiesbaar was, de heer Le- gierse werd gekozen. De voorzitter deelde mee dat op 5 april a.s. Vogellust 12 Yi jaar bestaat; dit zal feestelijk worden herdacht, waarbij de 6 leden die de vereniging hebben opgericht, zullen worden gehuldigd. Na af handeling van enkele ingekomen stukken en de rondvraag, werd de vergadering met een dankwoord door de voorzitter gesloten. RIKCONCOURS. De Kanarievereniging Vogellust zal za terdag 23 januari a.s. een rikconcours orga niseren in café De Witte, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn; le prijs f 40 en ver der nog 5 geldprijzen. Het concours zal 4 zaterdagen duren en voor elke zaterdag is ook een dagprijs beschikbaar. Kringvergadering Afd. Zuid N.K.B. Het bestuur van de Kanarievereniging Vogellust zal op de Kringvergadering van de Afd. Zuid van de NKB te Eindhoven vertegenwoordigd zijn om het voorstel dat werd ingediend de Kampioenstentoonstelling dit jaar te verzorgen in clublokaal De Witte te Vlijmen, toe te lichten. Waar Vlijmen de tentoonstellingen steeds voortreffelijk heeft verzorgd, bestaat er grote kans dat deze dit jaar in Vlijmen zal worden gehouden. BILJARTEN. Pers. Kampioenschap van Groot Vlijmen. 36 Leden van Groot Vlijmen hebben de strijd aangebonden om het kampioenschap van Groot Vlijmen; 27 personen zijn reeds uitgeschakeld, 9 personen zetten de strijd voort. Donderdag 21 jan. zullen de wed strijden plaats vinden in café van Beijnen, Meliestraat. Wie zal kampioen worden? Na enkele weken rust werden de biljart wedstrijden voortgezet en in de 12e ronde werd de uitslag als volgt: De Knoeiers - De Muntel 8-4; Gevertjcs -'t Centrum 7-5; DVS - Onzenoort 6-6; DSS - BW 7-5; De Missers - ONA 2-10; DLP-Avanti 7-5; 't Centrum 3 - De Knoeiers 2 4-6; 't Centrum 2 - Gevertjes 2 8-2; Onsen- oort 2-DVS 2 8-2; BW 2 - DSS 2 7-3. WINTERCONCERT CONCORDIA. Met medewerking van Harmonie St. Mi chael uit St. Michielsgestel gaf de harmonie Concordia zaterdag 16 jan. een winteruit- voering in de zaal 't Centrum van Ant. Peijnenburg, onder directie van de heer W. Schreurs. Harmonie Concordia opende met een 6-tal nummers en het was te merken dat het corps nog steeds opwaarts gaat met haar vele jeugdige muzikanten, waaronder zelfs enkele dames. Na de pauze trad St. Michaël met een 7tal nummers op. Het was voor de muziekliefhebbers een genotvolle avond, want ook St. Michielsgestel beschikt over een zeer goed corps en het gulle applaus was ten volle verdiend. BIETENDAG. Dp donderdag 21 jan. n.m. 2 uur zal in café van Oijen te Haarsteeg, voor Nieuw kuijk, Vlijmen, Herpt, Heusden, Engelen en Hcdikhuizen een bietendag worden ge houden. De heren Bastiaansen en Mulders zullen een lezing houden met lichtbeelden over de bietenteelt,waarbij de eerste de me chanisatie en de 2e de onkruidbestrijding zal behandelen. NIEUW BESTUUR. Op de gehouden vergadering van de zangvereniging Semper Animato werd be sloten de vereniging nieuw leven in te bla zen. Er werd een nieuw bestuur gekozen. K.A.V. In liet kader van de maandelijkse spreek beurten van de K.A.V. zal dinsdag 19 jan. a.s. mevr. van Rijsingen spreken over de verzorging van de voet. Het programma is verdeeld in twee delen, n.l. a. De menselijke voet, klachten, behandeling en verzorging, en b. Voet- en beenklachten, afwijkingen en remedies. Helaas worden deze "onderda nen" heel dikwijls verwaarloosd. Getrachc zal worden in deze lezing het bovenstaande heel duidelijk te maken, waardoor klachten kunnen worden voorkomen en kwalen kun nen worden genezen. Aanvang der lezing half 8 in zaal Vermeulen. CAFÉ DE NIEUWE FINANTIE De met Kerstmis 1963 afgebrande café De Nieuwe Finantie zal woensdag a.s. wor den heropend. Inmiddels is 't houten nood gebouw ook opgeruimd. Het gebouw is prachtig uitgevoerd en zal voor velen welke tussen Loonopzand en Tilburg willen rusten ten oude vertrouwde pleisterplaats zijn, zo als dat voorheen altijd is geweest. De heer G. v. d. Louw zal zijn bedrijf om 3 uur openen. R.K.B.B. en R.K.J.B. De leden van het KLM-gebied, waaron der ook Loonopzand en De Moer vallen zul len, op woensdag 20 jan. deelnemen aan de boerenjeugddag van de Kring Tilburg, die plaats heeft in De Postelse Hoef, Dr Dee- lenlaan 10 aldaar. Om 10 uur heeft de opening plaats, waarna Pater Cresentiaan uit Nijmegen zal spreken over: „Niet al te zondags a.u.b.". 's Middags spreekt ir. Schretlen over de Agrarische voorlichting. Verder is er een H. Mis, waarna de avond sluit met een bal. Gespreksavond. In de Gildenbond te Kaatsheuvel heeft op vrijdag 22 januari een gespreksavond plaats voor de leden van de Boerenorganisaties. Het thema zal zijn de viering der Eucha- risetie. Aanvang om half negen. Kalveropfokwedstrijd. De boerinnen en de jonge boeren van Loonopzand kunnen deelnemen aan de kal veropfokwedstrijd. Opgave hiervoor kan worden gedaan bij Frater Constantius. De betreffende kalveren moeten geboren zijn tussen 1 jan. en 1 maart 1965. HARMONIE SOPHIA'S VERENIGING. Hard is men doende voor de deelneming aan het grote TOP-ccncours dat de Ned. Fe deratie dit jaar weer uitschrijft voor de hoogst geklasseerde corpsen in de Vaandel afdeling door Harmonieën en Fanfares. Op zaterdag 6 maart heeft dit jaarlijkse gebeu ren plaats in de zaal van Musis Sacrum te Arnhem. Gestaag vorderen de repetities en het mag een prestatie worden genoemd, dat dit corps binnen een jaar tijd voor de twee de maal aan een dergelijk concours gaat deelnemen. Het succes van Hilvarenbeek is nog niet getemperd. Ga zo door. Het jaar lijkse statiedagfeest zal worden verschoven tot na het concours te Arnhem. TAAI GEVECHT VAN 90-JARIGE CHURCHILL MET DE DOOD. "De patiënt had een vredige nacht, maar hij verloor terrein", ("he lost ground") was het typische Britse be richt van Lord Moran, Churchills lijf arts, over de gezondheidstoestand van de grote Britse staatsman. Het is sinds vrijdag wel duidelijk, dat de taaie Churchill zijn laatste ge vecht strijdt met de naderende dood. De familieleden zijn allen in de wo ning van de voormalige premier. Uit de hele wereld stromen telegrammen binnen. In de loop van zondag waren talloze Engelsen samengestroomd in Hyde Park Gate, dat veel weg had van een pelgrimsoord. In nagenoeg alle Engelse kerken werd gebeden voor de Britse oorlogs leider. Zondagavond werd de omge ving van de woning van de familie Churchil ontruimd om de ziekte de nodige rust te garanderen. Aanvankelijk liet zich de ziekte van Sir Winston niet zo ernstig aanzien. De eerste telex-berichten uit Londen meldden, dat de voormalige premier een griep had opgelopen. Later wer den de berichten steeds ernstiger hersentrombose. Daarna werden de berichten steeds zorgwekkender en de belangstelling uit de hele wereld nam evenredig toe. President Johnson seinde nog steeds te rekenen op Churchills waardevolle adviezen, de Britse Eerste Minister, de socialist Wilson, bezocht de zieke, De Gaulle verzocht steeds op de hoogte te worden gehouden. Aartbisschop Cardinale bracht de familie Churchill een persoonlijke wens van Paus Paulus VI. WEER AAN DE SLAG De 17 ontslagen chefs en kantoor employés van de schoenfabriek Blen- zo N.V. te Etten, zijn vandaag weer aan het werk gegaan. Het korte ge ding tussen de vier directie-leden, dat vandaag zou dienen voor de president van de Bredase rechtbank, gaat niet door. Dit is een gevolg van het feit, dat de vier directie-leden, de heer H. Blankers en zijn drie zoons, na onder ling overleg zondag de bestaande con flicten hebben bijgelegd. Op alle punten werd overeenstemming be reikt en de lopende juridische proce dures zijn ingetrokken. Alle directie leden keren op het bedrijf terug, evenals de als gevolg van een conflict tussen de directie ontslagen chefs en kantooremploye's, zodat de fabriek vanmorgen weer voltallig in bedrijf kwam. - Prinses Margriet viert morgen haar 22ste verjaardag. - In Italië is een kist munitie die uit een goederentrein was geval len, juist toen een passagierstrein passeerde, ontploft, waarbij 8 perso nen werden gedood en 50 gewond. - In Groningen en Utrecht heeft men getracht treinen te laten ontspo ren door biels op de rails te leggen. Er is geen schade veroorzaakt. - Vorige week is de auto van mr. Biesheuvel, minister van landbouw, bij Sassenheim in botsing gekomen met een andere personenauto. Twee inzittenden hiervan werden gedood. De minister kreeg alleen een knie blessure. - Dit week-end eiste weer 7 slachtoffers op de weg. Geef U eens de moeite onze modelboeken van <§-ebooltekaalt*}ts te komen Inzien. Wij hebben een torterlng van ruim 70 stuks In de fraaiste en modernste ontwer pen en uitvoeringen. OelHooingf-kaattjet, (Dndetttouivkaatten en btieoen, Öoedijdens-aankondigingen, JSidftentjer *2. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 - WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6