wAAlwijkse en lAnqstPAAtse couRAnt ARCHITECT VAN DE OVERWINNING TROTS OVER WONINGCIJFERS Waspiks burgemeester MAANDAG 25 JANUARI 1965 86e JAARGANG No. 7 .ECfiO" Zondagmorgen overleed Winston Churchill, een der grootste staatslieden, strategen en mensen van deze eeuw, 90 jaar oud Winston Churchill, die het Britse schip van staat bestuurde tijdens de moeilijkste en gevaarlijkste periode van de Britse geschiedenis, was een internationale figuur van groot formaat, in een tijdvak waarin de wereld geteisterd werd door twee grote oorlogen en een economische crises. Geen van zijn tijdgenoten heeft een drukker, avontuurlijker en glorieuzer loopbaan achter de rug dan hij en geen van hen blonk uit op zoveel verschillende gebieden. Na naam gemaakt te hebben als militair, oorlogscorrespondent, po liticus, geschiedkundige en schrijver, werd hij, op een leeftijd waar op de meeste mannen zich uit het openbare leven terugtrekken, ge roepen tot zijn levenswerk het leiderschap van het Britse volk in de tweede wereldoorlog. Doch naast zijn vele capaciteiten, zijn macht, zijn aanzien overal in de wereld en het gewicht van zijn mening, bleef hij vooral een mens, die het leven en de vreugde lief had en intens van zijn bestaan ge noot. Zijn onafscheidelijke sigaar, zijn vreemde hoeden, zijn opvliegend heid en zijn vermogen om in één ogenblik van boos weer de welwil lendheid zelve te worden, waren de kenmerken van de man Chur chill, die in staat was op het ene ogenblik de loop van de interna tionale geschiedenis te beïnvloeden en op het volgende moment, als een stout kind, zijn tong uit te steken tegen politieke tegenstan ders in het Britse Lagerhuis. BLOED, ZWEET EN TRANEN Churchill begon het belangrijkste deel van zijn carrière op 10 mei 1940, de dag dat Hitiers "Wehrmacht" Ne derland en België binnenviel. Cham berlain, de man van "Munchen", die tevergeefs geprobeerd had Hitiers machtshonger te stillen, trad met zijn conservatieve regeringsploeg af. De 66-jarige Churchill vormde een coa litie die het land gedurende de daar op volgende oorlogsjaren naar de overwinning leidde. Toen Churchill aan het bewind kwam waarschuwde hij het volk, dat het geen illusies behoefde te koeste ren. ,,Ik heb niets anders te bieden dan bloed, zweet en tranen", zei hij in de eerste van een reeks beroemd geworden redevoeringen, waarmee hij het moreel van het Engelse volk sterk te in een tijd, dat de oorlogskansen zich tegen Engeland keerden. Doch zijn wachtwoord was „overwinnen" en zonder een ogenblik te versagen werkte hij daarvoor. Reeds enkele dagen na de geallieerde landing in Frankrijk, op 6 juni 1944, bezocht hij het front in Normandië. Tussen 1940 en eind 1944 legde hij voor conferen ties met zijn beroemde tijdgenoten Roosevelt en Stalin en voor bezoeken aan de fronten, ruim 60.000 km af. Kort na de overwinning op Duits land en op het hoogtepunt van zijn roem, beleefde Churchill echter zijn „persoonlijk Duinkerken", bij de ver kiezingen in juli 1945 sprak het Brit se volk zich met grote meerderheid uit voor Labour. Maar ondanks zijn 70 jaar berustte hij niet in zijn neder laag. Binnen enkele dagen na de ver kiezingen was Churchill reeds bezig met plannen voor aanvoering van de conservatieve oppositie. ARCHITECT Zijn tijd kwam in 1951. Op 77-ja rige leeftijd werd hij voor. het eerst premier door de wil van de kiezers. Onder zijn leiding had de conserva tieve regering, van 1951 tot 1955, belangrijke politieke kwesties te be handelen, zoals de organisatie van de NAVO, de Koreaanse oorlog, de overwinning van de communisten in China, de moeilijkheden in Zuid- Oost-Azië, de kwestie van de Duitse herbewapening, de vereniging van Europa, de problemen in het Midden- Oosten en de vervaardiging van de waterstofbom. Churchill vloog ver scheidene malen naar Washington voor overleg met de Amerikanen. Doch een van zijn grootste ambities heeft hij niet kunnen verwezenlijken. Churchill heeft, als architect van de overwinning tegen Duitsland, altijd de hoop gekoesterd dat zijn faam ook die van architect van de wereldvrede zou zijn. Tot het laatst toe heeft hij gestreefd naar een topconferentie tussen Oost en West, doch tijdens zijn ambtsperiode is men niet tot een der gelijke conferentie gekomen. In april 1955 bood Churchill aan Koningin Elizabeth, die hem twee jaar tevoren tot Ridder in de Orde van de Kouseband had verheven, zijn ontslag als Premier aan. Sir Anthony Eden, die jarenlang, in oorlog en vre de, zijn trouwe medewerker was ge weest en wiens noodlot het was, dat hij altijd in de schaduw van Chur chill moest staan, nam het bewind over. Churchill bleef lid van het par lement. Winston Leonard Spencer Chur chill werd op 30 november 1874 ge boren. Hij was de oudste zoon van Lord Randolph Churchill, derde zoon van de zevende hertog van Halbo- rough. Churchills moeder, Jennie Je rome, was een Amerikaanse. Zijn ge hele leven was hij er dan ook trots op, dat hij het bloed van de twee groot ste Engelssprekende volken in zijn aderen had. SLECHT STUDENT Na enige jaren op de beroemde school te Harrow, waar hij zich zoals hij later nog dikwijls zou betreuren, in het geheel niet onderscheidde, werd hij ingeschreven voor de Militaire Academie te Sandhurst. In 1895 werd hij ingedeeld bij het Vierde Regiment Huzaren. Hij vocht in Cuba, India en aan de Nijl, waar hij o.a. deelnam aan de beroemde aanval van lanciers te Omdurman. Aan het eind van de negentiende eeuw werd Churchill oorlogscorres pondent in Zuid-Afrika. In 1900 be trad hij de politieke arena als con servatieve afgevaardigde in het La gerhuis, doch drie jaar later kreeg hij over verscheidene kwesties menings verschil met zijn partijleiders. Hij werd overtuigd aanhanger van de vrij handel en sloot zich aan bij de liberale partij, doch in 1924 schaarde hij zich weer onder de conservatieve vlag. In de loop der jaren is Churchill, behalve Premier, nog Minister van Handel, van Binnenlandse Zaken, van Marine, voor de Munitievoorziening (tijdens de Eerste Wereldoorlog), van Oorlog, van Luchtvaart, van Kolo niën, van Financiën en van Defensie geweest. Churchill trad in 1908 in het hu welijk met Miss Clementine Hozier, „Clemmy", en, volgens zijn eigen zeggen, „leefden zij nog lang en ge lukkig". Uit dit huwelijk zijn een zoon - Randolph - en drie doch ters, Sarah, Diana en Mary, geboren. MOED EN LEVENSKRACHT Zijn grootheid sproot voort uit zijn moed, zijn buitengewone levens kracht,, zijn vermogen om snel een vraagstuk te doorgronden en een be sluit te nemen met het volle vertrou wen in de juistheid ervan. Hij geloofde vast, dat de geschie denis zich herhaalde, omdat het ge drag van de mensheid door de eeuwen heen langs bepaalde lijnen verloopt. Evenals zoveel grote mannen hield hij van macht en dramatische effec ten. Het vooruitsteken van zijn kin op ogenblikken van nationale crisis, het V-teken met de vingers, de onaf scheidelijke sigaar, zijn voorliefde voor "buiten model"-hoeden tekende de acteur, die in hem school. Een welhaast klassiek voorbeeld van zijn zin voor dramatische effecten was de manier waarop hij het in de grond boren van het Duitse oorlogsschip "Bismarsk" in de tweede wereldoor log aankondigde. Terwijl de gehele geallieerde wereld met spanning op de afloop der achtervolging wachtte, stond Churchill kalm op in het La gerhuis en zei, lezend van een stukje papier „Ik heb zojuist het bericht ontvangen, dat de eh... de hum... de Bismarck tot zinken is gebracht". Reeds jaren voor de oorlog waar schuwde Churchill voor het gevaar van het Duitse Nationaal-Socialisme. Hij verzetten zich tegen de verzoe ningspolitiek en eiste versterking van de Britse defensie als middel om een oorlog te voorkomen. Het nood lot wilde dat juist hij, zonder de mid delen waarop hij herhaaldelijk had aangedrongen, aan het bewind kwam om het ogenblik, dat de oorlog, waar tegen hij herhaaldelijk had gewaar schuwd, Engelands bondgenoten een voor een murw beukte. Uit deze tijd dateren zijn inspire rende uitspraken. Bij zijn eerste rede voering in het Lagerhuis "Ik heb niets te bieden dan bloed en moeiza me arbeid, zweet en tranen". „Wij zullen vechten ter zee, te land en in de lucht, met alle middelen die God ons geven kan...", met als doel "de overwinning tot elke prijs". Na de evacuatie van de resten van het Britse expeditieleger uit Duin kerken "Wij zullen tot het einde toe strijden, in Frankrijk, op de zeeën en oceanen, op de velden en in de ste den". Hoewel hij hier toen zacht aan toevoegde "Ik weet alleen niet waar mee..." Na de val van Frankrijk "Laten we ons aan onze plichten wijden en ons zodanig gedragen, dat, als het Britse rijk en het gemenebest duizend jaren zouden bestaan, men nog zal zeggen "Dat was hun schoonste uur." Tijdens de slag om Engeland, toen de R.A.F. een wanhopige strijd lever de met Goerings "Luftwaffe" "Nooit waren zovelen zoveel ver schuldigd aan zo weinigen". In deze tijd ook bracht hij zijn om geving tot wanhoop door in het ge heel geen acht te slaan op persoon lijke veiligheid. Hij was gewoon van het dak van een regeringsgebouw af het verloop van luchtaanvallen op Londen te volgen. Eens, in het don ker op een plat dak gezeten, werd hij afgeleid door een zenuwachtige heen en weer drentelende man, die tenslot te op zijn vraag: „wel, wat is er", wat benepen antwoordde: "u zit op de schoorsteen en het héle pand staat vol rook". In het parlement en in radiopraat jes tot het Britse volk, die ook de volken in de bezette gebieden inspi reerden tot volhouden, gaf hij een volledig verslag van de oorlogvoe ring. Hoe slecht het nieuws ook was, „vertel ze de waarheid" bleef zijn devies, in vertrouwen op het krach tige moreel van het volk. Dit vertrou wen sprak ook uit zijn verklaring in febr. 1941, daags nadat het Ameri kaanse huis van afgevaardigden de Leen- en Pachtwet had goedgekeurd: „geef ons het gereedschap en wij zullen het werk doen". Als minister van defensie leidde Churchill zo goed als elke fase van de oorlogsinspanning. Als premier hield hij zich voortdurend ter be schikking van het parlement om alle mogelijke inlichtingen te kunnen ver schaffen. Als oorlogsleider steunde hij doorlopend het moreel van het volk en hield hij het geloof in de overwinning levend, en bovendien on derhield hij na de Duitse aanval op Rusland (juni 1941) en de Japanse aanval op Pearl Harbour (december 1941) nauw persoonlijk contact met de geallieerde leiders en reisde hij tienduizenden kilometers, voor per soonlijke besprekingen. Begin 1943, na van besprekingen in Casa Blanca en Turkije in Londen te zijn teruggekeerd, werd Churchill ziek. Hij leed aan longontsteking, doch herstelde snel en in mei was hij reeds weer in de Verenigde Staten voor besprekingen met Roosevelt. Doch eind 1943, op terugreis van Teheran, overviel hem te Carthago opnieuw een longontsteking. Hij was toen veel zieker dan algemeen bekend werd en verklaarde zelf tegenover 'n bezoeker „Ik voel me alsof in ga sterven". Kalm voegde hij hieraan toe "Kun je je echter een mooier plekje indenken om te overlijden dan hier?" Zijn levenskracht won het echter opnieuw en in januari 1944 was hij in Londen terug, waar voor bereidende werkzaamheden voor de invasie in juni hem wachtten. Eindelijk, op 7 mei 1945, was de strijd in Europa beslecht. Terwijl de oorlog in het verre oosten voortduur de, bereidde Engeland zich voor op de algemene verkiezingen. Churchill maakte een grote verkiezingsreis door het land, overal door duizenden en thousiaste mensen begroet. Zijn per soonlijke populariteit stond op een ongekend hoog punt en de uitslag van de verkiezingen - een grote over winning voor Labour - was dan ook voor ieder een verrassing. Zelf ver telde Churchill later het verhaal van een dame ergens op de Balkan, die tegen een Britse officier zei „Arme Churchill, ik denk dat hij nu wel zal worden doodgeschoten, waarop de of ficier haar verzekerde, dat de straf ongetwijfeld zou worden gewijzigd in verscheidene vormen van zware dwangarbeid." In augustus 1956, kort voor de re geringswisseling, gaf Churchill in 't Lagerhuis een verslag van het Britse aandeel bij het totstandkomen van de atoombom. "Door Gods genade heb ben Britse en Amerikaans weten schap alle Duitse inspanningen voor bij gestreefd. Deze openbaring van de geheimen der natuur, de mens lange tijd barmhartig onthouden, dient tot ernstige bezinning te leiden in elk menselijk wezen, dat tot begrijpen in staat is", zo zei hij. Na de oorlog werd Churchill over laden met eerbewijzen van alle gealli eerde landen. In Nederland werd hij Grootkruis in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. Hij kreeg een Eredoctoraat van de Universiteit van Leiden, de Grotius- medaille en de Gouden medaille van de stad Amsterdam. De hoogste eer, de Britse Orde van de Kouseband, die Koning George de Zesde hem aanbood, weigerde hij toen echter. In plaats hiervan kreeg hij de exclusieve Orde van Verdienste. In 1953 aanvaardde hij evenwel de benoeming tot Ridder van de Or de van de Kouseband. Het jaar daar op werd hij te Windsor als zodanig geïnstalleerd. In het voorjaar van 1946 onder brak hij zijn oppositie tegen de La- bourregering voor een bezoek aan de Verenigde Staten, waar hij zijn be roemd geworden redevoering te Ful ton hield. Hierin schetste hij een poli tieke lijn, waarop later het plan Mars hall werd gebaseerd. Ook werkte hij aan een Verenigd Europa en was hij tegenwoordig bij de geboorte van de Raad van Europa. In 1952 kondigde hij voor de tweede maal het overlijden van een Britse Koning aan. In mei 1910, toen Koning Edward de Zevende overleed, was het parle ment op reces en premier Asquith en de andere kabinetsministers vertoef den in 't buitenland. Churchill, toen malig minister van Binnenlandse Za ken, bracht toen het nieuws in een haastig bijeengeroepen Lagerhuis. Daags na het overlijden van Ko ning George de Zesde verklaarde Churchill in een radiotoespraak, die algemeen wordt beschouwd als zijn beste redevoering „Deze laatste maanden wandelde de Koning met de dood, als met een gezel, die hij her kende en niet vreesde. Op het einde kwam de dood als een vriend... wij allen zagen hem het einde van zijn reis naderen." 21 KEER GEKOZEN In het voorjaar van 1959 kondigde Churchill in zijn kiesdistrict Wood ford aan dat hij bereid was nogmaals kandidaat te staan voor de parle mentsverkiezingen. Aan het adres van Chroesjtsjov, die hem de "auteur van de koude oorlog" genoemd had, antwoordde hij „ik ben inderdaad verantwoordelijk voor de waarschu wing aan de vrije wereld in 1945 in Fulton, Amerika, voor de gevaren van het zonder meer aanvaarden van de opmars van het communistische imperialisme. Maar afgezien hiervan is mijn geweten zuiver". In oktober werd Churchill voor de 21ste maal in 'het parlement gekozen en aldus werd hij „vader van het Huis". In november moest hij door ziekte een ontmoeting met dr. Konrad Adenauer afzeggen, maar binnen een etmaal kon hij de West-Duitse Kan selier toch ontvangen en op 'het ein de van de maand vierde hij zijn 85ste verjaardag door weer in het Lager huis te verschijnen. Juuc jnnuunnu IVU. I De tcho vaii het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler Hoofdredacteur: JAN TIELJEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt. 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Abonnement p. mnd. (1.00+ ct. lnc.k.) 1.08 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24+ 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractad verten ties: speciaal tariel Telegram-adres: CHURCHILL: Aan de Nieuwjaarsrede van Burgemees ter Welling van Waspik ontlenen we het volgende „De politie moest in 26 (17) gevallen op treden in verband met gepleegde misdrij ven, waarbij in de meeste gevallen de da der of daders konden worden achterhaald. In 188 (365) gevallen moest in actie geko men worden tengevolge van begane ver- keers- en andere overtredingen. Het be trekkelijk grote verschil tussen de cijfers van 1964 en 1963 is te verklaren doordat ge durende drie zomermaanden één lid van bet personeel dienst moest oen in Berkel-En- schot en de postcommandant zelf zeer vaak als waarnemend groepsommandant in Spr.- Capelle moest optreden. Komen we nu tot de gang van zaken met betrekking tot de bevolking van onze ge meente. GERINGE TOENAME BEVOLKING Ook in 1964 nam de bevolking niet noe menswaard toe, ondanks niet onaanzienlijke bijdrage van ondergetekende. Per 1 januari 1964 bedroeg het aantal in woners 3716, waarvan 1937 mannen en 1779 vrouwen. Geboren werden 74 kinde ren, waaronder 35 jongens, tegenover 71 totaal in 1963. Overleden zijn 19 mannen en 9 vrouwen, totaal dus 28 tegenover 23 in 1963. Het geboorteoverschot bedraagt dus 46, tegen 48 in 1963. Gevestigd hebben zich 135 (102) perso nen, te verdelen in 63 (55) mannen, 72 vrou wen, terwijl 172 (142) personen de gemeen te verlieten. Het migratieoverschot is dus -37 (39). Het bevolkingscijfer per 31 de cember 1964 kan zodoende becijferd wor den öpj 3725, waarvan 1934 mannen en den op 3725, waarvan 1934 mannen en bedraagt 30 tegen 31 in 1963. De vleeskeuringsdienst stond ook in 1964 weer op de bres voor onze gezondheid; 170 runderen en 461 varkens werden als be- drijfsslachting ter keuring aangemeld tegen resp. 233 en 607 in 1963. Het aantal huis slachtingen bedroeg 40 varkens en 4 kal veren e.d., in 1963 waren deze aantallen onderscheidenlijk 38 en 4. De huisvuilophaaldienst heeft ook in 1964 getoond noodzakelijk en gewenst te zijn. On geveer 600 gebruikers van gebouwen e.d. maken van de dienst gebruik. Aangezien de wijze van ophalen niet in overeenstemming is met de eisen van deze tijd en die van volksgezondheid en hygiëne, zullen U voor stellen gedaan worden om hierin zo spoedig mogelijk verandering te brengen. AANSLUITING RIOLERING BINNENKORT VERPLICHT De riolering is thans practisch gereed. Helaas zijn de kinderziekten ons niet voor bijgegaan. Drie nooduitlatingen werden ge maakt en 207 panden aan het hoofdriool aangesloten. Het totaal aansluitingen be draagt thans 432. Nog meer dan honderd panden zullen moeten worden aangesloten. Binnen afzienbare tijd zal Uw raad een concept-verordening op de rioolafvoerrech- ten ter vaststelling worden aangeboden, ter wijl dan tevens de aansluitplicht zal wor den vastgelegd. Met een particuliere onderneming is het schoonmaken van de straat- en controleput- ten geregeld, zodat niet behoefde te worden overgegaan tot de aanschaffing van een kolkenzuiger. Wat de uitbreidingsplannen aangaat kan vermeld worden, dat de herziening van het plan in hoofdzaken voor wat betreft de uit breiding van het industrieterrein zover ge vorderd is, dat met de administratieve pro cedure begonnen kan worden. Het plan in onderdelen "Noord" moest in verband met zijn "onverkoopbaarheid" worden herzien. In schetsontwerp is ook deze wijziging gereed en is de Technische Dienst met de uitwerking ervan bezig. Het uitbreidingsplan "Kom" kan zijn afsluiting krijgen nu de boerderij van Kuijk eigendom van de gemeente geworden is. Tengevolge van het uitvallen van de Provinciale Planologische Dienst als stede- bouwkundige moest naar een opvolger wor den uitgezien. De heer Lr. W. van Heesewijk te 's-Bosch heeft zich bereid verklaard deze taak op zich te nemen en bezint zich nu reeds op de verdere uitbreiding van de be bouwing. De Plantsoendienst ging in het verslag jaar door met de verfraaiing van de ge meente. Meerdere groenstroken werden aangebracht en wandelpaden werden ont sloten. De eigen kwekerij zorgde voor de benodigde planten en heesters door eigen kweek. TROTSE CIJFERS VOLKSHUISVESTING Nu ik dan nu enige bijzonderheden ga vermelden aangaande de volkshuisvesting in onze gemeente, is het met blijdschap en met enige trots, dat ik bekendheid mag ge ven aan de volgende cijfers In 1964 kwam 44 woningen gereed, in 1963 waren het er 21. Hiervan waren 20 stuks woningwetwoningen, tegenover 7 in 1963. Aangezien de bouw van het contin gent 1964 volgens de plannen verliep, waren wij in staat om een aanvullende aanvrage in zee te zenden. Tot onze grote vreugde werd deze aanvrage in de laatste dagen van het vorige jaar gehonoreerd met een extra toe wijzing van 14 woningen, te bouwen als af sluitend geheel aan de de Roonlaan, de Kor te Geerd en de Veerstraat. Met voortva rendheid heeft de aannemer met de bouw een begin gemaakt, zodat op het einde van het jaar 34 woningen in uitvoering waren, waaronder 25 woningwetwoningen. Beslui ten tot onbewoonbaarverklaring werden in 1964 niet genomen, wel werden vier onbe woonbaar verklaarde woningen afgebroken. Van de 23 thans nog onbewoonbaar ver klaarde woningen worden er nog 17 be woond. Het totaal aantal woningen volgens de karchotheek bedroeg per ultimo dec. 1964 825 tegen 785 op 31 dec. 1963. Voor het jaar 1965 werd het bouwcon- tingent voor onze gemeente bepaald op 4 vrije sector-, 5 premie- en 12 woningwet woningen, in totaal dus 21 woningen. De zgn. Bogaers- en vrij-tijdwoningen kunnen hier nog bij komen, terwijl de gemeente in verband met het bouwen van woningen vol gens een keuzeplan nog recht heeft op een extra-contingent van 25 dus nog eens 3 woningwetwoningen. Al met al mogen we niet ontevreden zijn. Het bouwtoezicht neemt steeds grotere vormen aan. Werden er in 1963 78 aan vragen om bouwvergunning ingediend en werden er 62 verleend, voor het jaar 1964 luiden deze getallen 121 en 100. Ruim een derde meer! Dat al deze activiteit noodza kelijk is blijkt wel uit het aantal ingeschre ven woningzoekenden. Dit beliep op 31 de cember 90. Verheugend is verder het aantal woning wetwoningen hetwelk aan de bewoners ver kocht kon worden en het aantal aanvragen daartoe dat nog in bewerking is. Te hopen is dat dit ook in 1965 het geval zal zijn. GOEDE BRANDWEER De bijzondere vrijwillige brandweer kende enkele mutatiès en telt thans 19 leden. Ze venmaal werd voor brand uitgerukt en 31 maal werd er geoefend. Als resultaat hier van een eervolle tweede plaats op de brand weerwedstrijden te Dongen. Het materiaal verkeert in zeer goede staat. Het uitbaggeren van de Kerkvaartseha- ven heeft in het afgelopen jaar menig hoofd breken gekost. Laten we hopen "eind goed, al goed". In 1964 werden de wegen in het uitbrei dingsplan Waspik-Boven van een noodbe- strating voorzien en die in plan Noord van een deklaag. De gladheidsbestrijding kon gedurende de laatste sneeuwval en vorst met eigen ma teriaal uitgevoerd worden, dank zij de aan schaffing van een trekker met aanhangwa gen, die ook overigens in de praktijk zeer goed blijken te voldoen en de post "ver voer" aanmerkelijk drukken. De straatverlichting werd in de nieuwe straten met enige lichtpunten uitgebreid. De eerste schreden werden gezet om te komen tot een gemeenschappelijk tuinbouw centrum met de gemeenten Sprang-Capelle en 's-Gravenmoer. Een stichting daartoe werd in het leven eroepen. Weer werden een tweetal woningen in 't onrendabele gebied gelegen aan het elec- triciteitsnet aangesloten. Thans waren het de panden Ravenbos 1 en Capelseweg 1, zo dat alleen het Veerhuis aan de Veerstraat nog van electriciteit verstoken is. WERKGELEGENHEID. Industrievestiging vindt, zij het naar

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 1