Gemeenteraad Waspik Begrotingstekort bedraagt f 37.890.80 Gemeenteraad Waalwijk Gemeenteraad Loon op Zand Ogen vragen brillen van STASSAR agenda en prae-adviezen Vernieuwing leidingen en electriciteit z DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JANUARI 1965 1 Behoudens enkele vragen van de heer Kools stelde de raad der ge meente Waspik in haar laatste verga dering zonder op- of aanmerkingen de gemeentebegroting voor 't dienst jaar 1965 vast. Ook de commissie van onderzoek, de heren Timmers, Op de Wegh, Verduijn en IJpelaar, vond geen aanleiding tot het maken van be merkingen, al stelde deze commissie wel enige aantekeningen. De gewone dienst vermeldt aan inkomsten en uit gaven een bedrag van f 1.311.310,29, maar hierin zit een tekort van niet minder dan f 57.890,80 verdiscon teerd. De begroting van vorig jaar wees een tekort van f 33.774,64. De kapitaaldienst geeft aan inkomsten f 4.357.743,93 en aan uitgaven f 4.264.488,49. Ondanks de omstan digheden dat de uitgaven beperkt zijn tot die welke strikt noodzakelijk zijn ter handhaving van het bereikte mi nimale verzorgingspeil en de inkom sten tot de grootst mogelijke hoogte - 250.000 ARBEIDERS BIJ PHILIPS Woensdagmiddag heeft ir. F. J. Philips, president van de Raad van Bestuur der N.V. Philips' Gloeilam penfabrieken, in Lommei de 250 dui zendste employé van het concern in de grote Philips-familie verwelkomd. Dat was de 38-jarige René Migneaux, vader van vijf kinderen, wonende te Lommei. Vroeger was deze man, die in Mol werd geboren, ondergronds mijnwerker in Zolden. Hij was er steeds op uit om „zich te beteren", zoals de mensen in de Belgische Kem pen positieverbetering noemen. En zo kon het gebeuren, dat hij via een ven sterglasfabriek in Gompel en de che mische fabrieken in Walenwezel ten slotte in Lommei terecht kwam, waar hij nu sinds enige weken in de 'las- trekkerij van het daar eind 1963 be gonnen Philipsbedrijf werkzaam is. Ir. Philips hield zijn toespraak voor een aantal genodigden en het personeel in de cantine van het Lom- melse bedrijf. De drager van het kroongetal ontving van hem een te levisietoestel. Ir. Philips greep deze gelegenheid aan om nog eens de aandacht te ves tigen op de steeds nauwer wordende samenwerking tussen Nederland en België. Daarnaast wijdde hij een kor te beschouwing aan de samenwerking op basis van vrijwilligheid tussen on- de nemer, werknemers en het kapi taal. „Deze samenwerking", zo zei hij, „is uiteraard gebonden aan bepaalde spelregels, die deels van dwingende aard zijn, voorzover ze in wetten zijn neergelegd. Maar wanneer het gaat om samenwerking tussen mensen, dan dient men zich er wel van bewust te zijn, dat die zich niet laat reglemen teren". zijn opgevoerd, bleken de inkomsten uit het gemeentefonds krachtens de financiële verhoudingswet 1960 niet toereikend om de begroting sluitend te maken. Daarom besloot de raad zich tot de ministers te wenden met het verzoek om een aanvullende bij drage uit het gemeentefonds, iets waartoe de Finantiële Verhoudings wet de mogelijkheid biedt. Huisvuilophaaldienst. Zonder afbrek te willen doen aan de ijver en de toewijding waarmee de huidige concessionaris zijn werk ver richt, menen B. en W. te mogen stel len dat de wijze waarop het huisvuil wordt opgehaald (paard en open wa gen) niet voldoet aan de eisen van de tegenwoordige tijd. Met het ge meentebestuur van Waalwijk is over eenstemming bereikt om voor een vergoeding van f 24 per uur 'n vuil nisauto met chauffeur eenmaal per week de ronde te laten doen. Dit sluit in de aanschaffing van uniforme emmers. De totale kosten van gebruik van de wagen, arbeids loon, onderhoud stortplaats, rente en afschrijving der vuilnisemmers, be dragen f 11.500,-. Bij invoering van een dergelijke ophaaldienst moet op last van G.S. worden overgegaan tot heffing van een reinigingsrecht. De inkomsten hieruit bedragen bij 600 aansluitingen f 7.500, zodat ten laste van de gemeente blijft f 4000. Volgens de begroting 1965 bedragen de uitgaven thans f 5950 en de in komsten f 4000, zodat de huidige werkwijze jaarlijks f 1950 eist. Bij invoering van stofvrije belading be dragen de meerdere lasten derhalve f 2050. De raad stelde tevens een crediet beschikbaar voor de aanschaf van 700 emmers. Gezinnen t.m. 5 personen krijgen tegen betaling van f 12 één emmer. Boven de 5 gezins leden krijgt men voor hetzelfde be drag de beschikking over twee em mers, terwijl de 2e t.m. de 4e f 3 en de 5e e.v. emmer f 6 moet opbrengen. De verordening op het heffen van hondenbelasting daterend van 1948, werd herzien. Voor loslopende hon den betaald men f 12 en voor zgn. waakhonden f 8. - Van de heer L. C. Pols te Waspik-Boven werden grond en opstallen door de gemeente aangekocht. De heer P. Schellekens, werd als gemeentewerkman in vaste dienst aangenomen. Bij de rondvraag werden o.m. door de heren Timmermans, IJpelaar en v. d. Broek nieuwjaarswensen uitge sproken. Volledigheidshalve vermelden we nog dat de begrotingscommissie in haar rapport èn bij monde van de heer Timmers f 100 beschikbaar wilde stellen voor "overwerk" van de ge meentebode en tevens de suggestie deed de gelden welke voor de ver bouwing van het gymnastieklokaal waren gereserveerd te bestemmen voor het te stichten Wit-Gele Kruis- gebouw. - De Hollandse cineast Buwaldo is in Engeland van een rots gevallen en verdronken. Constructiefout in vloer Mariaschool De agenda van de raadsvergade- ringring van Waalwijk van donderdag 28 januari is als volgt 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het nemen van een besluit als bedoeld in artikel 36, vier de lid, der woningwet. 4. Voorstel tot verkoop van een vijftal woningwetwoningen aan de huurders. 5. Mededeling inzake de exploi tatie van het badhuis. 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor reconstruc tie der Besoijensestraat. 7. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor plantsoen- aanleg, voorzien in het uitbreidings plan in onderdelen Laageinde I. 8. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanleg en verbetering van de openbare verlich ting in de omgeving der Molenstraat. 9. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het aanbren gen van openbare verlichting in het industrieterrein Zanddonk. 10. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor vernieuwing van hoofd- en dienstleidingen voor elektriciteits- en watervoorziening. 11. Voorstel tot vaststelling van 't voorschot op de exploitatievergoeding voor de bijzondere kleuterscholen voor 1965. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor het treffen van voorzieningen aan het gebouw der Mariaschool. 13. Voorstel tot vaststelling van /oorschotten op de exploitatievergoe ding 1965 voor het bijzonder gewoon, uitgebreid en buitengewoon lager on derwijs. 14. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 23 december 1954 tot aanwijzing van gemeentelijke be trekkingen, waaromtrent de raad zich iet benoemingsrecht voorbehoudt. 15. Benoeming van een directeur van de gemeentelijke sociale dienst. 16. Benoeming van een lid van 't college van advies, bedoeld in artikel 75 der algemene bijstandswet. 17. Voorstel tot wijziging der be- heersverordening voor de gemeente: lijke sociale dienst. 18. Voorstel inzake overdracht van het vermogen der gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. 19. Voorstel tot aankoop van grond ten westen van de Zomerdijkweg van mej. C. W. Verstijnen. 20. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van het Richtpad van M. P. Kuijsten en A. van Zeist. 21. Voorstel tot aankoop van grond aan de Drunense Weg van P. E. de H;fln en C. P. Hesselberth. 22. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de haven van mej. J. P. M. Muskens. 23. Voorstel tot aankoop van grond in de Buitenpolder van Baardwijk van H. M. van den Hoven en C. W. Pul lens. 24. Voorstel tot ruiling van ge meentegrond in de Buitenpolder van Baardwijk tegen grond van G. Kee tels, gelegen ten oosten van de haven en ten noorden van de Groenewoud- straat. 25. Voorstel tot ruiling van grond op de hoek St. Antoniusstraat - Eer ste Zeine met de Erven M. C. Adri- aanse. 26. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Dr. Donker Curtiusstr. aan F. J. de Bont. 27. Voorstel inzake verkoop van bouwterrein aan de Groen van Prin- stererlaan aan F. J. de Bont. 28. Voorstel inzake verkoop van bouwterrein ten oosten van de Kloos- terweg aan Drs. W. G. A. Smits. 29. Voorstel tot het aangaan van 'n geldlening. 30. Wijziging begroting. Het bestuur van de Mariaschool heeft in een schrijven van 9 januari 1965 aan de raad het verzoek gericht om, overeenkomstig de bepalingen van artikel 72 der Lager-onderwijs- wet 1920, medewerking te willen ver lenen voor a. verbetering van de elektrische verlichting in de klaslokalen 'b. het vernieuwen van de vloer in een der klaslokalen, welke - als ge volg van een constructiefout - niet meer aan de daaraan te stellen eisen voldoet. De kosten van deze voorzieningen kunnen als volgt worden gespecifi ceerd 1. verbetering van de verlichting f 2.340.- 2. het vernieuwen van de vloer f 1.850 ontslagkosten Vrouwelijk element Commissie van Advies in In de raadsvergadering van 26 no vember 1964 werd o.m. tot lid van de commissie van advies als bedoeld in artikel 75 van de Algemene Bijstands wet benoemd de heer B. v. d. Mast, Van Berckenrodelaan 47. De heer v. d. Mast zou in de commissie zitting hebben als vertegenwoordiger van het Groene Kruis. Omdat de heer v. d. Mast zich bin nen afzienbare tijd elders zal gaan vestigen heeft hij zijn benoeming tot lid van de commissie echter niet aan vaard. Het Groene Kruis behoort tot de verenigingen en instellingen die in gevolge artikel 8 van de verordening regelende de instelling, de samen stelling, de taak en de werkwijze van de commissie van advies, zoveel mo gelijk in die commissie vertegenwoor digd moeten zijn. Het is daarom wenselijk in de be staande vacature te voorzien. Na overleg met het bestuur van het Groene Kruis hebben B. en W. voor de benoeming tot lid van die com missie van advies in volgorde van voorkeur voorgedragen 1. Mevrouw C. Schouten,Roorda, Mr. van Coothstraat 54; 2. Mevrouw G. C. W. van Boven- Le Fèvre de Montigny, Hertog Jan- park 5. Bij het opstellen van deze voor dracht is rekening gehouden met de in de vergadering van 26 november 1964 geuite wens, om in de commis sie van advies het vrouwelijk element een plaats te geven. BADHUIS ZOMERS DICHT De kosten van het badhuis zouden in 1965 bedragen personeelskosten techn. verbruiken (brand stoffen, elektr., water, enz. onderhoudskosten alg. variabele kosten kapitaalslasten f 11.929 7.171 1.550 3.844 10.059 f 34.553 Hiertegenover staan slechts de vol gende inkomsten opbrengst douchebaden f 6.963 opbrengst kuipbaden f 525 opbrengst badartikelen f 295 huur badhuiswoning f 871 doorber. loonkosten f 2.586 f 11.240 Dit betekent dus een nadelig saldo van f 23.313. Het bezoek loopt ieder jaar nog te rug blijkens onderstaand overzicht aantal baden opbrengst 1952 (le volledige exploitatiejaar) 53.117 f 12.512 1955 47.592 f 9.210 1958 41.995 f 8.933 1961 30.111 f 8.179 1964 25.261 f 7.914 Stelt men hiertegenover, dat de ex ploitatielasten van het badhuis sedert de oprichting in 1951 als gevolg van de loon- en prijsstijgingen een rigou reuze verhoging hebben ondergaan, water Bij raadsbesluit d.d. 29 oktober 1964, zijn kriedieten beschikbaar ge steld ten behoeve van de reconstruc tie van het gasleidingnet in verband met de overschakeling op aardgas tot een bedrag groot f 520.000. Aan het krediet is door gedeputeerde staten nog geen goedkeuring verleend. Een gedeelte van de met dit krediet uit te voeren werken omvat het ver nieuwen van de hoofd- en dienstlei dingen voor de gasvoorziening in het wegvak vanaf het Westeinde, even voorbij de straataanzet voor de nieu we noord-zuidverbinding, tot aan 'n punt juist vóór de van Lovenlaan te Baardwijk. Aangezien op diverse plaatsen in dit wegdek ook de waterleiding zich in een slechte staat bevindt, lijkt het B. en W. uit een oogpunt van coördi natie van werkzaamheden gewenst om tegelijkertijd tot vernieuwing van de waterleiding over te gaan. Deze sta len leidingen, welke nog dateren van vóór de oorlog, blijken nl. sterk door corrosie te zijn aangetast. De kosten van vernieuwing van de bedoelde hoofd- en dienstleidingen worden begroot op in -totaal f 175.000. Voorts is het noodzakelijk om even eens tot vernieuwing over te gaan van de in de Grotestraat gelegen hoofd- en dienstleidingen voor de elektriciteitsvoorziening. De capaci teit van het bedoelde kabelnet is te gering geworden om aan het sterk gestegen energieverbruik te kunnen voldoen, waardoor bij maximale be lasting storingen in de betreffende voorziening optreden. Ook de aan de vernieuwing van 't kabelnet verbonden werkzaamheden, welke een investering zullen vergen van f 60.000, zullen na goedkeuring van de betreffende kredieten door ge deputeerde staten, in hetzelfde tijds bestek worden uitgevoerd als de ver nieuwing van de gas- en watervoor ziening, omdat voor alle genoemde werkzaamheden hetzelfde wegvak zal moeten worden opgebroken. dan blijkt, dat in de loop der jaren een wanverhouding is ontstaan tus sen opbrengsten en lasten. Hoewel B. en W. van oordeel zijn, dat op zichzelf het exploiteren van 'n openbaar badhuis voor de gemeen schap uit een oogpunt van hygiëne en volksgezondheid niet anders dan toe te juichen valt, dient bij het treffen van openbare voorzieningen in het al gemeen tegenover de waarde hiervan te worden afgewogen in welke mate hiermede financiële lasten op de ge meenschap zullen drukken. Getracht zal moeten worden om een zodanig beleid te voeren, dat deze lasten tot aanvaardbare proporties beperkt kun- dienst gem. werken f 185. - f 2.035.- Totaal f 4.375.- De inspecteur van het lager onder wijs heeft bij schrijven van 30 dec. 1964 het schoolbestuur geadviseerd, terzake de medewerking van uw raad te vragen tegen het totale kostencijfer ad f 4.375 heeft hij geen bezwaar. B. en W. stellen de raad voor tot dit bedrag een krediet te verlenen. nen blijven, zo vinden B. en W. van Waalwijk. Het ligt voor de hand, dat een be perkte sluiting van het badhuis uiter aard een welkome besparing van las ten met zich zou brengen, aldus het college van B. en W. in een prae-ad- vies aan de raad. Het college vervolgt "Nu alerwege bij de bouw van nieuwe woningen rekening wordt ge houden met de aanleg van douches, lavets en baden, terwijl in oude wo ningen van gemeentewege waar 't gemeentewoningen betreft - en in particulieren woningen met toepas sing van de "Premieregeling woning verbetering en -splitsing 1953" de inbouw van douchegelegenheden mo gelijk c.q. financiëel aantrekkelijk wordt gemaakt, spreekt de behoefte aan de aanwezigheid van een open baar badhuis niet meer zo sterk als in de jaren van de oprichting, een ont wikkeling, welke niet te voorzien was, doch zich niettemin duidelijk demon streert in het sinds de oprichting van het badhuis teruggelopen bezoek. Op grond van bovenvermelde over wegingen en na ampel beraad is het college van B. en W. tot de conclusie gekomen, dat het aanbeveling ver dient om vanaf 1 februari a.s. de ge legenheid tot het gebruikmaken van het badhuis te beperken tot die dagen, waarop tot nu toe de grootste drukte te constateren viel en wel op vrijda gen van 18.00 tot 20.00 uur en op zaterdagen van 8.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 20.00 uur. Het komt B. en W. voor, dat, nu het bezoek aan het badhuis zo sterk blijkt te zijn ver minderd, de nieuwe tijden van open stelling ruimschoots voldoende zul len zijn om het sterk verminderde be zoek op te vangen. Voorts zou het badhuis gedurende de zomermaanden t.w. vanaf 15 mei a.s. - gedurende welke van een ver minderd bezoek gesproken kan wor den - gesloten dienen te blijven. Vóórdat het winterseizoen aan breekt, willen B. en W. inzake de ex ploitatie van het badhuis met een na der voorstel komen, mede gebaseerd op de inmiddels terzake opgedane er varing. Directeur bij Gemeentel. Sociale Dienst Door de raad werd in zijn vergade ring van 26 november 1964 besloten tot het insetellen van een gemeente lijke sociale dienst, zijnde een tak van dienst in de zin van artikel 252 van de gemeentewet. Met de werkzaamheden van de ge meentelijke sociale dienst was vóór de instelling van die dienst belast de af deling sociale zaken van de gemeente secretarie. Aan het hoofd van die af deling stond een afdelingschef, te we ten de heer J. G. M. de Broek. Volgens artikel 3 lid 2 van de door de raad vastgestelde verordening op het beheer van de gemeentelijke so ciale dienst, is de dagelijkse leiding van die dienst opgedragen aan een directeur. Om formele redenen is het daar om gewenst de vroegere chef van de afdeling sociale zaken van de secreta rie te benoemen tot directeur van de gemeentelijke sociale dienst. B. en W. adviseren de raad te be noemen tot directeur van de gemeen telijke sociale dienst de heer J. G. M. de Broek. mijn smaak wat traag, toch plaats. Op het ogenblik zijn in aanbouw de bedrijfsgebou wen voor de heer A. v. d. Ven, de N.V. Pacros en de N.V. Storimans en van der Weegen, terwijl plannen in vergevorderd stadium zijn voor de uitbreiding reeds nu van de N.V. Pacros en voor de wederop bouw in vergrote vorm van de door brand verwoeste bedrijfsgebouwen van de firma de Bruijn. Het is te hopen, dat vooral ar beidsintensieve bedrijven interesse zullen gaan tonen voor onze gemeente als vesti gingsplaats, gunstig gelegen als zij is aan rail, weg en water. Daardoor zou ook de werkgelegenheid hier toenemen, waarvan we tot op heden helaas nog niet kunnen spreken. Op zich misschien nu nog niet zo erg, omdat van werkloosheid van enige betekenis niet kan worden gesproken. Toch zou ik graag zien dat er enige vermindering kwam van de uitgaande pendel. De werkzaamheden van de Gemeentelijke Instelling van Maatschappelijke Zorg wer den tengevolge van het in werking treden van de Algemene Bijstandswet per 31 dec. beëindigd. In verband hiermede werd aan de gemeente-geneesheer en aan de secreta ris-penningmeester van het G.I.M.Z. eer vol ontslag gegeven. Verblijdend was ook het bericht, dat rijksgoedkeuring zou worden verleend voor de bouw van een kleuterschool. De grond daarvoor werd reeds aan het schoolbestuur overgedragen, de aanbesteding heeft plaats gehad en dus zal binnenkort het verzoek tot beschikbaarstelling van de benodigde gel den ons wel bereiken. Mijne heren! In het voorafgaande heb ik mij strikt ehouden aan de direct-gemeente lijke aangelegenheden. Dit neemt niet weg natuurlijk, dat ik met grote belangstelling volg al datgene, waarbij onze gemeente op een of andere wijze betrokken is. Ik noem daarvan b.v. de stichting van 'n nieuw wijk gebouw voor het Wit-Gele Kruis, de ver keersver'bindingen, de aardgasvoorziening de ruilverkaveling, de Delta-werken met al wat daar aan vast zit, enz. enz. TOEKOMST. Het zij mij vergund na dit nu reeds his torisch overzicht ook een blik in te toe komst te wagen. Dan zie ik, soms nog wel erg vaag en zonder enige rangorde, een voltooid plan Noord, een zuiveringsinstallatie voor onze riolering, een nieuwe, o zo nodige, jongens school, het nieuwe wijkgebouw, een be scheiden zwembad, een dorpsplein met bij behorende bebouwing, een goede bestrating van de traverse door onze gemeente. Mijne heren! Laat ik weer terugkeren naar het heden en laat ik mogen besluiten U, heren wethouders, U, leden van de ge meenteraad, commissieleden, ambtenaren en beambten, leden van de Rijkspolitie, leden van de vrijwillige brandweer en alle ande ren, die in het belang van de gemeente werkzaam zijn geweest, hartelijk daarvoor te danken. En in dit dankwoord wil ik ook de pers betrekken, die getoond heeft haar taak te begrijpen en waarmee ik ook in de toekomst op dezelfde prettige wijze hoop te werken. Mijne heren, mag ik U nu verzoeken het glas te heffen en te drinken op het welzijn van de gemeente Waspik en haar inwo ners, in de hoop, dat 1965 voor allen een voorspoedig jaar mag zijn." BTJUUiiMEYlSR chemisch reinigen groteclraal 95 waalwijk Openbare vergadering van de raad der gemeente Loonopzand op woensdag 27 ja nuari 1965 te 19.30 uur, in de vergaderzaal van het gebouw openbare werken. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het verlengen van de re kening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten en met de Amsterdamse Bank N.V. te Kaatsheu vel voor het jaar 1965. 3. Voorstel tot wijziging van de Veror dening op de heffing van een Straatbelas ting in de gemeente Loon op Zand. 4. Voorstel tot goedkeuring van de le wijziging van de begroting 1964 van de Ge meentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 6. Voorstel tot het vaststellen van een bedrag per leerling voor het gewoon en uitgebreid lager onderwijs en tot het doen van een verzoek ingevolge artikel 55 quater van de Lager Onderwijswet 1920. 7. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatie-vergoeding, be doeld in artikel 101 van de Lager Onder wijswet 1920 aan de besturen der bijzondere lagere scholen over het jaar 1965. 8. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatievergoeding, be doeld in artikel 73, lid 1 en 2, van de Kleu teronderwijswet voor het jaar 1965. 9. Voorstel tot wijziging van de "Bouw verordening der gemeente Loonopzand." 10. Voorstel tot wijziging van de veror dening op het beheer van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. 11. Voorstel tot vaststelling van enkele begrotingswijzigingen. 12. Voorstel tot het afgeven van een ver klaring dat de oprichting en instandhouding van een cursus kinderverzorgster aan de R.K. Huishoud- en Industrieschool „St. An gela" voor deze gemeente wordt nodig ge oordeeld. 13. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van woningen. Het voorstel met betrekking tot de onbewoonbaarverklaring van de wo- ningen Hu-gensstraat 21 en 23, wordt inge trokken. 14. Voorstel tot het geven van straatna men, n.l. naar oude vaderlandse schilders. 15. Voorstel tot het vaststellen van een marktverordening. 16. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de heffing en invordering van marktgelden in de gemeente Loonop zand. 17. Voorstel tot wijziging van a. de verordening tot heffing van een straatbelasting; b. de verordening tot heffing van een rioolbelasting. 18. Voorstel tot wijziging van de Gas- verordening. 19. Aanbieding van de gemeentebegro ting 1965 met de daarbij behorende be- drijfsbegrotingen en het benoemen van een commissie van onderzoek van die begroting. 20. Voorstel tot 't aangaan van een geld lening. 21. Voorstel tot het doen van grondtrans- acties, o.a. aankoop van een strook grond voor de uitmonding van de Europaweg op de provinciale weg. 22. Rondvraag. GEMEENTERAAD LOON OP ZAND. PRAE-ADVIEZEN Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een straatbelasting. Ingevolge het bepaalde in artikel 11 van de verordening op de heffing van een straat belasting in de gemeente Loon op Zand, be draagt de belasting wegens gebouwde eigen dommen, geleen aan straten of ween, waar in zich een door de gemeente tot stand ge bracht riool bevindt, 6 per jaar van de belastbare opbrengst, indien op een ver zoek om aansluiting van deze eigendommen op dit riool om redenen van technische aard afwijzend moet worden beschikt. Om het bepaalde in artikel 11 aan de gewijzigde verordening op de heffing van de straatbelasting aan te passen stellen B. en W. voor bovengenoemd artikel zodanig te wijzigen dat men in plaats van 6 9 lees, zulks ingaande 1 januari 1964. 5. Voorstel tot het verlenen van mede werking ingevolge artikel 50 van de Kleu teronderwijswet aan het bestuur van de H. Hart-kleuterschool, Mgr. Völkerstr. 15a te Kaatsheuvel voor het aanbrengen van een zonwering, het schilderen van de binnen- en buitenkant van de school en het verbeteren van het planstoen. Voorgesteld wordt de ge vraagde medewerking te verlenen. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon en uitgebreid lager onderwijs en tot het doen van een verzoek ingevolge artikel 55 quater der La- ger-Onderwijswet 1920. De besturen der bijzondere scholen voor g.l.o. hebben de raad verzocht het bedrag per leerling te verhogen van f 46 tot f 63. Op de ter motivering overgelegde begro ting moesten wij evenwel, mede aan de hand van het advies van de inspecteur, zoveel

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2