Jeugdsportraad Waalwijk f Gemeenteraad Drunen Kaatsheuvel 1 ontwerper modeleur Balans - opruimisig Schoenenverkoop aan de fabriek t SC 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JANUARI 1965 3 Vlijmen NSeuwkuijk VOLLEYBALVERENIGING KAATSHEUVEL PATER ROESTENBERG KREEG BROMFIETS Wilhelmus Petrus Cornells Eibers nette verkoopsters leerling - stoffeerder „De Magneet" kinderwagen Inboedel groot raam Voor Uw rijles Firma J. van Esch BEKENDMAKING Salon F. MOONEN Timmerfabriek <j. C. de Korf kinderschoenen f 6.50 meisjesschoenen f 8.50 damesschoenen f 9.50 vier muren" u «e benauwd zijn. posten schrappen, dat slechts een bedrag van f 50.57 per leerling overbleef.. De schoolbesturen hebben kosten van instand houding te laag geraamd. Met de inspec teur zijn wij van mening, dat met een bedrag van f 56 kan worden volstaan. Voor de openbare school in de Moer is f 56 per leerling ook voldoende. De open bare school aan de Lage Zandschel vergt 'n hogere vergoeding. De oorzaak hiervan ligt in het gering aantal leerlingen, waardoor voor de kosten van instandhouding, verlich ting, verwarming en schoonmaak per leer ling meer moet worden uitgegeven. Voorts is het noodzakelijk, dat ook het bedrag per leerling voor het uitgebreid lager onderwijs wordt verhoogd met f 10 en mitsdien wordt gebracht op f 80. Voorstel tot het afgeven van een verkla ring, dat de oprichting en instandhouding van een cursus kinderverzorgster aan de R.K. Huishou- en Industrieschool St. An gela te Kaatsheuvel voor deze gemeente wordt nodig geoordeeld. B. en W. achten het initiatief, dat te de zen aanzien door het bestuur van genoemde school genomen wordt, verheugend. Het is immers zo, dat door het gebrek aan kleuter leidsters, welk gebrek óók in onze gemeente zeer wel merkbaar is, in de nabije toekomst de kinderverzorgsters zullen worden inge schakeld als hulpleidster. Dat daarbij de voorkeur zal uitgaan naar kinderverzorg sters uit de eigen gemeente zal hier geen nader betoog behoeven. Verder wijzen B. en W. op de zgn. kinderdagverblijven, waarvan vele ouders - vooral in de steden gebruik gaan maken, waardoor de vraag naar kinderverzorgsters sterk zal gaan toe nemen. Omtrent de toekomstige plaatsing van kinderverzorgsters behoeft daarom geen ongerustheid te bestaan.. Op voren staande gronden stellen B. en W. voor de gevraagde verklaring af te geven. Voorstel tot wijziing van de Gasverorde- ning. Voor het leggen van een dienstleiding vanaf de hoofdleiding tot aan de rooilijn wordt ingevolge artikel 5, tweede lid, van de Gasverordening aan de verbruiker een be drag van f 80 in rekening gebracht. Sedert de vaststelling van dit bedrag in 1961 zijn de loon- en materiaalkosten der mate gestegen, dat herziening van deze f 80 thans noodzakelijk is. De regelmatige prijsstijgingen, welke zich voordoen, hebben tot gevolg, dat telkenmale de Gasverordening moet worden gewijzigd om aanpassing van de heffing, welke plaats vindt voor het leggen van de dienstleiding, aan de werkelijke kosten mogelijk te maken. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 29 januari 1965 te 19.30 uur ten gemeente huize. Agenda 1. Opening en nieuwjaarsrede door de voorzitter, waarbij een overzicht gegeven wordt van de gang van zaken over 1964. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoek ex art. 72 der L.O. wet 1920 van het bestuur van de St. Jozefschool Sta tionsstraat om modewerking te verlenen in zake de aanschaffing van meubilair. 5. Verzoek van het bestuur der r.k. Kleuterschool te Elshout om beschikbaar stelling van middelen voor het aanbrengen van thermostaten t.b.v. de verwarming. 6. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding per leerling voor het jaar 1965 voor de bijzondere lagere scholen en van de in 1965 te verlenen voorschotten ex art. 101 der L.O. wet 1920. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een vergoeding ex art. 101 der L.O. wet 1920 ten behoeve van een vakleerkracht aan de r.k. ulo-school te Drunen. 8. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatievergoeding aan de kleuterscholen voor 1965. 9. Voorstel tot wijziging c.q. aanvulling der algemene plaatselijke Politieverordening. 10. Voorstel tot wijziging van de salaris verordening voor het gemeentepersoneel. 11. Voorstel tot wijziging van de veror dening tot heffing van rioolbelasting. 12. Voorstel om het oorspronkelijk be drag der aan de Stichting r.k. Levensschool te Drunen te verstrekken hypothecaire geld lening te verhogen. 13. Voorstel tot het verstrekken van een aanvullend subsidie aan de Gemeentelijke Instelling van Maatschappelijke Zorg voor 1964. 14. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1962 en de be- drijfsrekeningen 1962, waarbij door de com missie van onderzoek verslag aan de raad zal worden uitgebracht. 15. Voorstel tot intrekking van het ont- eigeningsbesluit Braken-West II. 16. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan Kasteeldreef II. 17. Voorstel tot het voteren van een cre- diet voor a. verbouw brandweergarage; b. watervoorziening (aansluiting op het waterleidingnet) van het Kampeercentrum "De Klinkaert". 18. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid mevr. M. N. Bos- man-Boudewijns, met voorstel om - na accoordbevinding der stukken - een besluit te nemen tot toelating. 19. Aanbieding gemeentebegroting en be- drijfsbegrotingen 1965. J.l. donderdlag werd in Hotel Moo- nen de jaarlijkse algemene vergade ring gehouden van afgevaardigden der diverse Waalwijkse sportvereni- zijn aangesloten. Alvorens met de behandeling van de agenda aan te vangen richtte de voorzitter de heer A. de Rooij, zich in zeer waarderende woorden tot de heer Jac. van Mierlo, die vorig jaar ziju dubbele functie als voorzitter- seoretaris van de Jeugdsportraad had neergelegd, doch als vice-voorzitter aan deze raad verbonden bleef. Spr. wees er op dat de heer v. Mierlo van af de oprichting, 10 jaar geleden, practisch al het werk van de raad al leen had verricht en bood hem na mens de vergadering een geschenk aan dat bij de heer van Mierlo, blij kens zijn dankwoord, buitengewoon in de smaak viel en een grote verras sing was. Notulen, jaarverslag 1964 en be groting 1965 kregen de goedkeuring van de vergadering, nadat hierop door de voorzitter en door de actieve se;retaris, de heer W. Snels, de no dige toelichtingen waren verstrekt. In de begroting zijn wederom be dragen uitgetrokken voor een in Waalwijk te organiseren jeugdleiders cursus en voor een vervolg-cursus. De basis-cursus duurt 9 weken en zal aanvangen in februari; de vervolg cursus kan dan eventueel nog in het najaar gegeven worden. Er werd een dringend beroep op alle verenigingen gedaan, zoveel mo gelijk leden aan deze leiderscursussen te laten deelnemen. Kosten zijn er voor de deelnemers niet aan verbon den en de behoefte aan goede, ge schoolde jeugdleiders is ook in Waalwijk zeer groot. Men dient zich alsnog met spoed bij de heer W. Snels Westeinde 29b op te geven. Ook de verdeling der gemeente subsidie 1964, groot f 4000, werd goedgekeurd. Iedere aangesloten ver eniging ontving f 50 plus f 1.50 per jeugdlid. Door verschillende afge vaardigden werd opgemerkt dat deze f 1.50 per jeugdlid wel heel schraal afstak bij wat in vele andere gemeen ten als subsidie werd genoten. Ook andere verenigingen in Waalwijk ontvangen een veel hogere subsidie per jeugdlid. Het bestuur zegde toe al het mo gelijke te doen om een hogere subsi die te krijgen en was, gezien de on langs in de raad goedgekeurde nieu we subsidieregeling, overtuigd van de volle medewerking in deze van het Gemeentebestuur, dat echter ook de goedkeuring van Ged. Staten nodig heeft. De Jeugdsportraad heeft verder 't initiatief genomen tot oprichting van een Sportraad voor Waalwijk, een al le sportverenigingen van Waalwijk overkoepelend orgaan. Er zal met di verse representatieve en deskundige ingezetenen contact worden opgeno men en diverse vooraanstaande per sonen hebben zich reeds in principe bereid verklaard aan de totstandko ming van een Sportraad, die van groot belang werd geacht, mede te werken. Nadere mededelingen hierover en oproepen aan alle sportverenigingen voor een oprichtingsvergadering zul len zo spoedig mogelijk volgen. DRS. VERDIJK VOOR VLIJMENSE BOEREN. Door de eoenemende industrialisatie en de intensivering van het dienstenverkeer, is het agrarisch karakter van de provincie N. Brabant langzamerhand aan het verdwij nen hetgeen voor de boerenbevolking grote economische en maatschappelijke gevolgen zal hebben. Voor de oorlog maakten de boeren 25 pet. uit van de Brab. bevolking, thans is dit per centage gedeaald tot 12 en men verwacht in de naaste toekomst nog een daling tot 6 7 pet. Men verwacht dat voor 1970 Bra bant de eerste industriële provincie zal zijn van Nederland. Dit zei het Tweede Kaïner lid van de KVP, drs. A. Verdijk, tijdens een bijeenkomst voor leden van de Vlijmensce boerenorganisaties. Vengevolge van de eco nomische veranderingen vindt er ook een maatschappelijke verandering plaats. De traditionele eenheid en geslotenheid van het bedrijf en gezin gaan plaats maken voor een grotere openheid en een meer persoonlijke kritische levenshouding. De gevolgen hier van concentreren zich vooral op het terrein van onderwijsopleiding en beroepskeuze. Ook politiek gezien moet men met deze economische en sociale veranderingen ter dege rekening houden, daar men bij al zijn doen en laten geconfronteerd wordt met de politiek. Men zal dus zijn politieke belang stelling moeten verbreden en zich gaan rea liseren dat men daarbij persoonlijk betrok ken is. VOGELLUST. Het bestuur van de Kanarievereniging Vogellust was zaterdag vertegenwoordigd op de grote vergadering van de NKC. Op deze vergadering moest beslist worden waar de grote NKC-tentoonstelling om het kam pioenschap afd. Zuid zou worden gehouden. Het was Vogellust die deze grote eer te beurt viel. BILJARTEN De onderlinge biljartverenigingen van Groot Vlijmen kwam in de 13e ronde uit, met de volgende uitslagen: Gevertjes-de Knoeiers 8-4; 't Centrum - 't Hoekje 9-3; BW - Onsenoort 6-6; DSS-De Missers 8-4; ONA-DPL 2-10; DPL 2 ONA 2 3-7; de Knoeiers 2-Gevertjes 2 4-6; Onsenoort 2 - BW 2 6-4. JAARVERGADERING De Coöp. Aan- en Verkoopvereniging zal op dinsdag 26 januari 's avonds om 8 uur in café De Ster haar jaarvergadering hou den. De agenda bevat o.m. een voorstel van het bestuur om de overtollige machines bij opbod aan de leden te verkopen. HULDIGING De Nieuwkuijkse voetballer F. Krol werd J.l. zondag gehuldigd in verband met het feit dat hij zijn 300ste competitiewedstrijd voor het le elftal van Nieuwkuijk heeft ge speeld. HARMONIE APOLLO HIELD JAARVERGADERING EN STATIEDAG Tegelijk met de gebruikelijke statiedag hield de harmonie Apollo zaterdag j.l. haar jaarvergadering. De feestdag werd begonnen met 'n H. Mis in de parochiekerk van St. Jan, tijdens welke het korps enkele werkjes ten gehore bracht. Tijdens de jaarvergadering wer den de aftredende bestuursleden, de heren A. Ververs, voorzitter, en A. Schalken, commissaris, als zodanig bij acclamatie herkozen. Voorzitter Ververs deelde o.a. mede, dat het korps dit jaar 80 jaar bestaat, het geen men niet onopgemerkt wil la ten passeren. Er zal o.a. een feest- concert worden gegeven, vermoede lijk in maart, terwijl er ook een propaganda-concert op 't program ma staat, speciaal om bij de jeugd meer interesse voor de blaasmuziek te kweken. In het kader van dit 80- jarig bestaan wil men deze zomer nog een vrij drumband-concours or ganiseren. Besloten werd verder om dit jaar zelf aan een concours deel te nemen. Het onderling samenzijn werd in de loop van de middag onderbro ken met de traditionele rondwande ling, waarbij men burgemeester v. Erp met een serenade verraste. Ditmaal waren 's avonds ook de dames van de leden present en werd het uitstekend etentje van hospes Smit ale eer aangedaan. Tijdens dit gezellig samenzijn werden 2 leden, die 40 jaren, twee leden die 25 ja ren en een aantal di, 12% jaar aan het korps verbonden zijn, gehul digd. Zij ontvingen allen het door de harmonie ingestelde insigne, dat op dit tijdvak betrekking heeft. Het team van de Volleybalvereni ging Kaatsheuvel heeft zich zater dagmiddag laten verrassen door het laag-geklasseerde O.W.V.O.C. en daardoor een aleszins verdiende en tevens eerste nederlaag geleden. Duidelijk hebben de V.V.K.-jongens de spelers van dit Waalwijkse schoolteam onderschat. Tegenover het frisse aanvalsspel van laatstge noemden konden zij slechts onge- inspireerd en onsamenhangend ge- pingel stellen. De eerste set werd weliswaar, zij het op het nippertje, met 1513 gewonnen, maar de bei de anderen gingen met 715 en 1015 verloren, zodat de uitslag 12 werd. Deze nederlaag moge voor V.V.K. een waarschuwing zijn, want hierdoor is Mimenco tot op twee punten genaderd en zal het oppassen zijn, wil men de kampi oenstitel niet ontlopen. VOLKSUNIVERSITEIT De leden van de Volksuniversiteit gaan zich dinsdagavond a.s. verdie pen in de dierenwereld. De van de televisie bekende drs. Han Rensen- brink, wetenschappelijk assistent van het dieren „Artis" te Diemen, zal voor hen namelijk behandelen het onderwerp „Dieren zoals ze zijn". Aanvang acht uur in de Le vensschool. Pater Luciën Roestenberg, die vrijdagmidag via DusseldorfLissa bon weer naar zijn missiepost in Brazilië is teruggekeerd, is kort voor zijn vertrek nog met een wel kom geschenk verrast, in de vorm van een bromfiets. Door middel van een bliksem-actie werden de beno digde contanten hiervoor op één avond door de buurtbewoners van 't Hoekje, Vaartstraat en enkele vooraanstaande inwoners van Kaats heuvel bijeengebracht. Dinsdag avond werd deze bromfiets in cam ping ,,'t Hoekske" door de heer W. Spapens symbolisch overhandigd. Dat dit een verrassing was voor de pater valt te begrijpen, aange zien zijn vertrek naar Brazilië door een ongeval moest worden uitge steld en de buurtbewoners zodoen de pas enkele dagen voor zijn ver trek bijeen zouden komen om tot actie over te gaan. Ongetwijfeld een prachtig resultaat en de daad der naastenliefde is hiermee op een mooie wijze beoefend. WEINIG BELANGSTELLING VOOR VERGADERING ST. WILLIBRORDUS In het kader van een reeks ver gaderingen, die het hoofdbestuur belegt met het doel de leden op de hoogte te brengen over de gehou den besprekingen met de werkge versverenigingen betreffende de in houd van de C.A.O. 1965, werd vrij dagavond in de Gildenbond een ver gadering gehouden voor de leden van de r.k. bond van werknemers in de industriële bedrijven in de schoen-, leder- en lederwarenindus- trie St. Willibrordus. Gezien 't groot aantal aangeslotenen, was de be langstelling maar zeer pover. Er waren naar schatting slechts 35 le den aanwezig, voor wie de heer J. Rijnhart, districtsbestuurder, een re sumé gaf over de besprekingen, die tot de bereikte 5 procent loonsver hoging hadden geleid. Daarnaast wees hij nog op enkele belangrijke verbeteringen. O.a. noemde hij het verder terugdringen van de zwarte lonen zonder dat de werknemer er op achteruit gaat, het niet-aantasten van het recht op vakantietoeslag bij verandering van werkgever en het nieuw accoord over het weduwe- en wezenpensioen, waardoor na het overlijden van de werknemer gedu rende vier weken het volle loon wordt uitbetaald. In het kader van de nieuwe struc tuur van het N.K.V., werden voor de actiegroep gekozen J. Grootswa- gers te Kaatsheuvel en C. Ligten- berg te Loon op Zand. Na een geduldig gedragen ziekte is, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, vredig en berustend van ons heengegaan, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader weduwnaar van Maria Elisabeth van Doormalen in de ouderdom van 85 jaren. Waalwijk, A. Eibers A. Eibers- van der Velden E. van Tilburg-Elbers A. van Tilburg Amsterdam, C. Eibers E. Eibers-Smit Waalwijk, F. Eibers J. Eibers-Vloemans J. Eibers A. Eibers-van der Lee Kleinkinderen en achterkleinkinderen Waalwijk, 24 januari 1965 Correspondentie-adres: Mr. v. Coothstraat 38. De plechtige Requiem-Mis zal worden opgedragen op woensdag 27 januari a.s. om half 11 in de parochie kerk van St. Jan te Waalwijk, waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Avondmissen op maandag 25 januari en dinsdag 26 januari des avonds om 18.00 uur. Samenkomst Heren: in het St. Theresiagesticht te 10.15 uur; Dames: in de kerk. Gelegenheid tot condoleren, na de begrafenis, in „Hotel Verwiel". Op 1 februari a.s. hopen onze dierbare ouders A. DAMEN en P. N. J. SCHOORMANS hun zilveren huwelijksfeest te vieren. Ter hunner intentie zal om 10 uur v.m. in de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorkum een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen. Receptie van 1 tot 2 uur namiddag. Hun dankbare kinderen: Cor en Verloofde Truus en Ad Rozenstraat 17, Kaatsheuvel. Voor een jongeman van 25 a 30 jaar met een groot creatief vermogen is er in ons bedrijf i.v.m. uitbreiding een mooie positie als die in samenwerking met onze hui dige modeleur een zeer uitgebreide collectie damesschoenen moet samenstellen. De burgemeester van Loon op Zand en mevrouw v. Erp-Thomassen betuigen hiermede hun dank voor de aangeboden wensen ter gelegenheid van de jaarwis seling. Wederkerig bieden zij U de allerbeste wensen aan voor 1965. Kaatsheuvel, 21 januari 1965. VOOR DIRECT GEVRAAGD en GROTESTRAAT 313, WAALWIJK - De heer Patric Walker, mi nister van buitenlandse zaken van Engeland, is vrijdag in 't district Ley ton, gevallen als lid van 't Lager huis. Hij heeft nu ontslag genomen als minister. TE KOOP z.g.a.n. Koelstra ROOS Reigerbekstr. 1, Waalwijk. Te koop wegens vertrek waaronder huiskamerameublement, haard, 2 kroonlampen, bedden enz. Boekelaerstr. 22, Waalwijk TE KOOP Green hout (240 x 170) compleet met glas Adres: Hogezandschel 36, Kaatsheuvel. AUTORIJSCHOOL PRINS Pieter Vredestraat 83 Waalwijk Telef. 4025 Alleen eerste klas kracht komt in aanmerking. Salaris in overeenstemming met het niveau van deze belangrijke functie. Sollicitaties zo spoedig mogelijk. SCHOENFABRIEK Kerkstraat 10 Loon op Zand. Het Hoofd van het gemeentebestuur der gemeente Waspik maakt bekend dat vanaf 28 januari 1965 tot en met 25 februari 1965 voor eenieder ter gemeente secretarie ter inzage ligt een ontwerp-wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaken ter uitbreiding van het industrieterrein aan de Veerstraat. Gedurende genoemde termijn kunnen door belang hebbenden bezwaren tegen dit plan worden inge bracht bij de gemeenteraad. WASPIK, 20 januari 1965. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, H. ,C. Welling. Wegens interieurvernieuwing van onze salon en winkel, hebben wij DIVERSE KOOPJES Stationsstraat 19, Waalwijk Uw adres voor kozijnen, ramen, deuren, trappen enz. Specialiteit hardhouten voordeuren. Stationsstraat 105, Waalwijk - Tel. 04160 - 2460 Vanaf heden starten wij met een grandioze FABRIEKSOPRUIMING in kinder-, meisjes- en damesschoenen. Alles moet er uit. Verkoop aan de fabriek uitsluitend vrijdags van 6 tot 9 uur en zaterdag van 9 tot 4 uur. H. VAN OERS EN ZN., STATIONSSTRAAT 116, WAALWIJK Is er buiten montagewerk genoeg bij Werkepoor- Services Construction. Door onze naam op het gebied van groot montagewerk hebben wij een groeiend aantal montage-opdrachten in binnen- en buitenland. Bijvoorbeeld: Gaabelproject-Slochteren Olieraffinaderij en che- mleche Installaties Shell, Esso en Caltex - Botlekgebled Benelux Chemische installaties - Terneuzen Spul- sluizen - Haringvliet Nieuwbouw- en onderhoudswerk zaamheden omgeving Noordzeekanaal en Amsterdam Olieraffinaderij - Soedan Bruggen- en Suikerfabriek Iran Door deze opdrachten, waar wij trots op zijn, kunnen wij gelegen heid geven voor: opleiding tot vakman: In ons moderne echollngscentrum kunnen metaalbewerkers tot PIJPFITTERS en lassers tot PIJPLASSERS worden opgeleid. plaatsing alt vakman: BIJ montagewerken In Nederland kunnen op verschillende plaataen lassers pllpfitters montage werker: bankwerkers worden geplaatst Voor het werken op montage bestaan speciale vergoedingen. SERVICES S CONSTRUCTION Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op dinsdag 26 jan. a.s. van 7-8 uur n.m. bij het Gewes telijk Arbeidsbureau te WAALWIJK, Grotestraat 405, waar 'n Werkspoor-vertegenwoordiger aanwezig zal zijn Eventueel gemaakte reiskosten worden vergoed.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 3