De Echo van het Zuiden DESK de sterkste tegen Terneuzen (4-3) WAALWIJK THUISSTIKSTERS s.s.c. Schoenfabriek MARIAM N.V. Slechte thuiswedstrijd tegen Reusel Sport van Vlijmense Boys 0-2 Goede wedstrijd Baardwijk ODC werd kleine zege voor thuisclub (2-1) Bavel wees Waspik terug (4-0) t A. A. de Kort f Willem Eibers De dood van Winston Churchill MAANDAG 25 JANUARI 1965 86e JAARGANG No. 7 Zij, die het druilerige weer trot seerde om getuige te zijn van boven staande ontmoeting, en dat waren er nog al wat, zullen er ongetwijfeld geen spijt van gehad hebben. Er was immers sensatie en er speel den zich voor beide doelen span nende momenten af, welke een compensatie vormden voor 't gemis van goed voetbal, dat op de door weekte grasmat en door de gladde bal moeilijk te verwezenlijken was. De thuisclub was ontegenzeggelijk de betere ploeg, maar het was dui delijk merkbaar dat men in de af gelopen twee maanden slechts een wedstrijd gespeeld had. De aanval len werden volgens het bekende boekje opgezet, maar de voorhoede miste de nodige slagvaardigheid om deze in doelpunten om te zetten. De score had in ieder geval heel wat hoger kunnen zijn. Aangezien ook de Desk-verdediging duidelijk haar dag niet had en zich na rust nog al eens liet overrompelen door de ver rassende tegenstoten der gasten, was er opwinding genoeg langs de lijnen. Desk begon overigens meteen met het doel der gasten onder druk te zetten en reeds in de 12e minuut resulteerde dit in een doelpunt, toen Walter Dekkers een corner op links met een fraaie kopbal afwerk te. Twee minuten later was de stand echter weer gelijk, toen Ter- neuzen op 25 meter van het Desk- doel een vrije trap mocht nemen. Onhoudbaar voor Tausch belandde de bal met een keihard schot tegen het net. De vreugde bij de gasten v/as echter van korte duur, want nauwelijks twee min. daarna be landde de bal met 'n keihard schot tegen het net. De vreugde bij de gasten was echter van korte duur, want nauwelijks twee min. daarna belandde een pass van Dekkers, die met een prachtig schot de stand op 2-1 bracht. Daarna brak een periode aan, waarin zich voor beide doelen sen sationele en spanende momenten af speelden, want de verdedigers tast ten nog al 'ns mis op de gladde bal. Tot tweemaal toe moest Tausch spectaculaire reddingen verrichten om Desk voor de gelijkmaker te be hoeden, terwijl de thuisclub bofte toen een schot tegen de paal beland de. Aan de andere kant redde Ter- neuzen-doelman fraai toen hij een schot van Appels op de vuist nam. In de 40e minuut was hij echter kansloos tegen een schot van dezelf de speler, 2-1. In de tweede helft verschenen beide ploegen in een droog tenue en de gasten gingen meteen agres sief van start, waarbij o.a. een kop bal uit een corner net naast ging. Aan de andere kant werd Dekkers bij een doorbraak op het laatste mo ment afgestopt. Tegenover het soms al te kalme spel van Desk stelden de gasten een enorme strijdlust en vooral de snelle linkervleugel was een gevaar. Toch zou Desk de voor sprong vergroten toen in de 70e mi nuut een Terneuzen-v'erdediger talmde met wegwerken en Damen hem de bal ontfutselde. Diens voor zet belandde bij Frank van Riel, die op een beheerste wijze de bal in 't doel schoot, 4-1. In de volgende mi nuten kreeg Desk verschillende kansen om te score, maar de voor hoede schoot duidelijk te kort. Bij een der gevaarlijke uitvallen van de gasten wisten deze 5 minuten voor het einde de stand op 4-2 te brengen. Toen even daarop een be nauwde situatie voor 't Terneuzen- doel ontstond, kopte Soeterboek de bal hoog in het verlaten doel, die voor een verdediger met de hand over de lat werd getipt. Herman Damen zag zijn strafschop echter gestopt en hieruit putten de hard werkende Zeeuwen zoveel moed, dat zij een minuut voor het einde de Desk-verdediging nog een be schamend figuur liet slaan, 4-3. Het was voor de Desk-aanhang een ver ademing, dat spoedig daarop het eindsignaal klonk. VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie Fortuna '54Enschede 22 FeijenoordGo Ahead 11 PSV—ADO 33 GVAV—DWS 1—5 AjaxMVV 9—3 TelstarSparta 10 Sittardia—NAC 1—1 HeraclesDOS 10 Eerste divisie RBC—Willem II 1—2 NEC—VVV 3—3 ElinkwijkAlkmaar afg. VeloxVolewijckers 03 Blauw-WitVeendam afg. Holland SportExcelsior 20 Volendam—DHC 1—1 Ensch. BoysEindhoven 36 Tweede divisie A RCH—ZFC 1—0 EDOHeerenveen 11 GraafschapZwartemeer 00 Zwolse BoysVitesse 24 WageningenPEC 12 AGOW—Haarlem 2—1 CambuurTubantia 30 ZaanstreekHilversum 10 Tweede divisie B BaronieHVC 't Gooi—SVV BVV-DFC Roda JCWilhelmina Hermes-DVSHelmondia LONGALimburgia NOADFortuna VI. AMATEURS Eerste klasse E BoxtelV alkenswaard De ValkVlissingen Sparta '25Brabantia MiddelburgHelmond Tweede klasse A BladellaVOAB Budel—UNA St. Mich. GestelGeldrop Vlijm. BoysReusel Sport Tweede klasse B DESKTerneuzen Derde klasse B WSC—RWB DSC—Zwaluw VFC RKSVA—OJC BaardwijkODC Oss '20Concordia SVD Derde klasse C DongenTAC HilvariaUno Animo RAC—SCO Virtus—VES '35 Vierde klasse B Den DungenOVH Linge BoysHaarsteeg Vierde klasse E RKDVC—Velocitas '31 ZundertZigo GudokOisterwijk GSBWSVG Vierde klasse F V C WAd vendo BredaMadese Boys Groen-WitRaamsdonk SET—Right 'Oh BavelWaspik 3—1 1—2 3—3 2—1 afg. 2—2 afg. 2—1 2—1 3—1 1—1 1—2 1—4 2—2 0—2 4—3 afg. 3—0 2—1 2—1 1—1 afg. 4—3 1—1 6—1 3—3 0—4 afg. 0—1 2—1 3—2 4—1 1—1 2—0 0—4 4—0 Vlijmense BoysReusel Sport 0-2 Vlijmense Boys heeft in zijn thuiswedstrijden niet het meeste succes. Zondag werkten bovendien de weergoden tegen, zodat er aan merkelijk minder bezoek was dan normaal. Na de aftrap volgden enige ver kenningen over en weer. Reusel Sport deed dat het beste, want reeds na zes minuten spelen hadden zij al een gat in de Vlijmense de fensie ontdekt: de midvoor van de gasten schoot - na zich te hebben vrijgespeeld - onhoudbaar in. 0-1. De 10 minuten daarna hebben de Boys gedaan wat ze konden op Reu sel Sport terug te dringen. Het luk te, maar doelpunten kwamen er niet van Van O verdijk was er één keer (in de 14e minuut) dicht bij, maar de doelman van Reusel Sport redde prachtig. Daarna verdween het korte over wicht van de thuisclub en zijn de aanvallen beurtelings voor het ene en het andere doel. Reusel maakte toen een iets gevaarlijker indruk. Niettemin kwam Eekels toch nog gevaarlijk voor het doel van de gasten, maar zijn schot ging naast. Datzelfde overkwam even later de Reusel-midvoor. Toen de uitste kend spelende doelman van Reusel in de laatste minuut voor de thee, een gevaarlijk schot van Van Over- dijk onschadelijk had gemaakt, was het duidelijk, dat voor rust in de 0-1 stand geen verandering meer zou komen. Vlijmense Boys slaagde er na rust niet meer in te scoren. Het werd wel geprobeerd. Reusel werd zelfs even terug gedrongen, maar wist zich toch aan de druk te ontworstelen, hoewel Vlijmen in de aanval bleef. Reusel putte blijkbaar moed uit het niet toekennen van een doel punt van de gastheren (er was juist tevore gefloten) en verkreeg langzaam maar zeker weer een overwicht. De strijd groeide naar een spor tief hoogtepunt, waarbij men het slechte weer vergat: De Boys voch ten voor de gelijkmaker, Reusel Sport probeerde de zege met nog een doelpunt veilig te stellen. De gasten slaagden in hun opzet in de 37e minuut: opnieuw was het goed gericht schot dat de doelman 't nakijken gaf. Dat betekende voor Vlijmen de knock-out en zo kwam de midvoor, die enkele verdediger^ van de Boys omspeelde en meteen het einde met deze 0-2 stand. De gelukkigse man bij Baardwijk was deze middag waarschijnlijk H. v. d. Lee. Hij toch was het die door twee doelpunten, waarvan het laatste wel uitzonderlijke klas se was, Baardwijk 2 winstpunten rijker te maken. Na een periode waarin beide doelen beurtelings in gevaar kwa men gelukte het Baardwijk in de 10e minuut op 1-0 te komen. In een onoverzichtelijke situatie voor het ODC-heiligdom bemachtigde H. v. de Lee de bal en gaf hem met een strak schot de ODC-doelman het nakijken. Wakker geschud door dit onver wachte doelpunt, begon ODC de za ken wat energieker aan te pakken en ontwikkelde zich een interessan te strijd, waarbij de tegenstanders 'n Daar alle wedstrijden voor de zaterdagcompetitie waren afgelast, speelde SSC met een enigzins ge combineerd elftal tegen HNC op het terrein van de laatstgenoemde. Het duurde nog bijna een half uur voor er gedoelpunt werd, en het was v. d. Broeksdie SSC de lei ding gaf. HNC gaf voor rust een aardig partijtje en kon zelfs gelijk maken door de Bie. Na de thee was het alles SSC wat de klok sloeg daar HNC het tempo duidelijk te hoog lag. Een muur van verdedigers groepte ze samen voor haar doel om krampactig het ge lijke spel te behouden. Vele hoek schoppen waren het gevolg hiervan, zodat de wedstrijd een eenzijdig karakter kreeg. Tenslotte moest de doelman Hommel zwichten voor 'n strakke schuiver van M. v.d. Schans die de SSC-ers de dik verdiende overwinning bezorgde. Overigens geen hoogstaande wedstrijd. stevig duel niet uit de weg gingen. Gelukkig voor Baardwijk hadden de ODC-voorwaartsen hun vizier deze middag slecht gericht. Herhaalde malen daalde de bal neer in het doelgebied van Baardwijk, doch de afwerking ontbrak. Totdat ca. 15 minuten voor afloop van de eerste helft de druk te zwaar werd en linksbinnen Karssemakers hiervan profiteerde door doelman van Gee- nen het nakijken te geven 1-1.» Baardwijk liet zich hierdoor ech ter niet ontmoedigen en wist zich aan de druk te ontworstelen. ODC moest in deze fase van de strijd het middenveld prijs geven. Toen eenieder zich met gelijke ruststand verzoend had, ontving rechtsbuiten van Mosselveld uit een mooie com binatie met Bruurmijn de bal. Uit de strakke voorzet van A. Mossel veld ontstond een juweel van een doelpunt, doordat H. v. d. Lee zich in de baan van de voorzet wierp en met een zweefduik de ODC- doelman versloeg 2-1. Na de hervatting bleek dat ODC zich allerminst bij een nederlaag had neergelegd. Allengs kreeg de Baardwijk-verdediging echter meer vat op het snelle voorhoedespeLvan ODC, zodat ODC geen kans meer zag wijziging in deze stand te bren gen. Het spel golfde op en neer en beide doelwachters moesten attent blijven. De beide verdedigingen groeide tot grote hoogte, zodat er geen wijziging meer in de stand kwam. De wedstrijd bleef tot het laatst het aanzien waard en stond gezien de weersomstandigheden en het gladde veld op een zeer rede lijk peil. Zoals bij iedere thuiswedstrijd vond ook nu weer de verloting van de wedstrijdbal plaats en de win naar was houder van lot nummer 2749. GESLAAGD Aan de St. Gerardus Majella kweekschool te Dongen slaagde on ze stadgenoot de heer W. M. A. de Rooy voor de acte volledig bevoegd onderwijzer. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP Zondagavond omstreeks 23.00 uur had op het Westeinde, even buiten de bebouwde kom der gemeente Waalwijk, een aanrijding plaats, waarvan de 43-jarige heer A. Verap- pe, wonende Grotestraat 145, het slachtoffer werd. De heer Verappe liep daar met zijn vrouw in de richting Waalwijk, toen de bromfietser W. M. uit Sprang-Capele het echtpaar achter op reed. De heer Verappe werd door de bromfietser van achter gegrepen en tegen de weg gesmakt, waardoor hij zwaar werd gewond. Direct werd Dr. Bonnier gewaarschuwd, die, na eerste hulp te hebben ver leend, het slachtoffer naar het zie kenhuis liet overbrengen. Op weg naar het ziekenhuis overleed de heer Verappe. Het slachtoffer was vader van 4 kinderen. INBRAAK Donderdagavond om ca. 22.30 uur is ingebroken in de Schoenfabriek „Princess" van de firma v. Bladel in de Wilhelminastraat. Directeur H. v. Bladel ging op dit uur toevallig nog even een kijkje nemen in de fabriek, terwijl zijn schoonouders buiten in de auto wachtten. Deze laatsten zagen op 'n gegeven moment twee personen uit een raam springen en snel weglo pen. Na een ingesteld onderzoek bleek, dat uit het kantoor een klein geldbedrag was ontvreemd. De die ven hebben zich toegang verschaft door een ruit stuk te slaan, waarna het raam met een handgreep kon worden opengemaakt. De politie heeft de zaak in onder zoek, doch is de daders nog niet op het spoor. PAARDENSPORT Vorige week zijn in de overdekte manége van de heer Timmermans de dressuurwedstrijden gehouden van de onlangs opgerichte ponyclub „De Toekomstige Ruiter". Pikeur, M. van Daalen, komt alle lof toe voor het diessuurwerk, terwijl ook keurmeester Maiburg een zware taak had. De heren A. Appels en H. van Hilst hebben eveneens veel werk verzet. Onder grote belangstelling zijn zondagmiddag de prijzen uitgereikt: voor de winnaar een beker en voor de overige prijswinnaars het tra ditionele roset met plaatsingscijfer. De uitslag was: 1.. Aghato van Hilst op Lieske 2. ROESTENBERGSTRAAT 59 - KAATSHEUVEL Wij vragen voor direct enkele prima Waarvoor een goede machine beschikbaar is. WIJ BIEDEN U Zeer goede beloning Extra uitkering met de vakantie. Vergoeding voor algemeen erkende christelijke feestdagen. Aanmelden dagelijks aan de fabriek of telefonisch 04167 - 2389. Na tel. 7 uur 's avonds 04167 - 2606. Hoofdstraat 75, Kaatsheuvel, Voor Waalwijk Bremstraat 9, tel. 04160 - 4208. -i De aanval welke Waspik zondag middag heeft ondernomen op de leiderspositie van Bavel in de vier de klas F heeft, althans voor Was pik, niet het zo vurig verlangde re sultaat opgeleverd. In de gelederen van Waspik is men nuchter genoeg om.te beseffen dat het al meer dan prachtig isals men aansluiting 'houdt bij de kopgroep. Bavel hield alle eer aan zichzelf en deed dit ook sportief. Men mag het in de sport tenminste niet als ECHTPAAR MET KIND VERONGELUKT. Drie personen zijn gistermiddag om het leven gekomen bij een botsing tussen twee personenauto's die plaats h'ad 'op het beruchte kruispunt Mame zijl van de rijksweg, die de verbin ding vormt tussen de Afsluitdijk en Sneek, en de weg van Workum naar Leeuwarden; Op dit kruispunt, even voor Bolsward, zijn reeds vele onge vallen gebeurd. In totaal kwamen het afgelopen week einde bij verkeersongevallen 8 perso nen om het léven. onhoffelijk betitelen als de gasthe ren, amper drie minuten nadat de aanvoerders elkaar de hand hebben geschut, alle vrome wensen en ver langens van de gasten aan flarden schieten. Wat dat deed de thuisclub toch meteen na de aftrap overrom pelde Bavelse aanvalslinie de ver dediging van Waspik, 1-0. En nog voor men van deze optater was be komen lag nr. 2 al in de touwen. Drie minuten, waar moest dat naar toe! Een bijzonder grote verdienste van Waspik mag men het noemen dat vanaf dit moment zich volko men herstelde en het initiatief over nam tot de twintigste minuut in de tweede helft. Toen kwam de gena- destoot. Uit een korner kopte Bavel zich naar een drie-nul voorsprong. Een vierde treffer liet niet lang op zich wachten; 4-0 dus? Beslist ge flatteerd want Waspik speelde een bijzonder goede partij. Als men ech ter de doelman van Bavel eens wist te passeren dan stond daar een ach terspeler om de bal de weg naar het net te versperren. Verdiend was de overwinning van Bavel zeer ze ker. Met name de voorhoede speel de uiterst direct en productief. Alles bij elkaar een pleizerige en spor tieve wedstrijd waarbij heel veel van goed voetbal te genieten viel, maar waarbij de tegenstanders min der kracht spilden dan de uit- Jslag doet vermoeden. Anneke Schapendonk op Bruin tje 3. Kees van Daalen op Puck 4. Walter Pullens op Fury 5. Mej. v. Liempt op Peternel 6. A. Appels op Puckie. Een mooie start voor de jonge ruiters en de nieuw opgerichte po nyclub. In de nacht van donderdag op vrij dag overleed alhier te zijnen huize de heer A. A. de Kort, in de ouderdom van 78 jaar. De heer Jos de Kort, zoals hij ge woonlijk werd genoemd, was mede oprichter en directeur van de firma A. J. de Kort, een fabriek die sinds jaar en dag in de schoenenwereld en daarbuiten befaamd was om haar sta biliteit en het door haar vervaardigde prima artikel, en welk prachtig bedrijf door de heren Adr., Jos en Alphons de Kort, opgericht, op zo uitstekende wijze door de zoons wordt voortgezet. De overledene was in de schoen en lederkringen dan ook zeer gezien, zoals hij dat niet minder was in de Waalwijkse gemeenschap. Geen won der dat hem ondanks zijn bescheiden heid, talrijke functies werden toever trouwd. Zo was hij o.m. oud-bestuurslid v. d. Nijverheidsschool, van de Middelba re Vakschool voor de Schoen- en Le derindustrie, van de Bond van Waal wijkse Schoenfabrikanten, van de Huishoud en Industrieschool, oprich ter van de stikkerij-cursus aan deze school, lid van 't Kerkbestuur van de parochie St. Jan e.m.a. Met hem is een industrieel van de beste stempel, een echt Waalwijks burger, een sympathiek man aan z'n familie en onze gemeenschap ontval len. Hij ruste in vrede! In de leeftijd van bijna 86 jaar overleed j.l. zondagochtend in het Rusthuis „Maria-oord" te Rosmalen, waar hij de laatste maand werd ver pleegd, de heer W. Eibers, een Waal- wijker van de oude stempel iemand die in de schoen- en lederkringen een zeer geziene figuur was en voor de gemeenschap Waalwijk zeer veel heeft gedaan. Van de vele jaren dat hij gemeente raadslid was, was hij niet minder dan 24 jaren wethouder, juist toen de nieuwe tijd doorbrak en plannen wer den gemaakt en tot begin van uitvoe ring kwamen, zie o.a. 't Vredesplein en de aankoop van terreinen voor verdere uitleg aan de orde waren. Ook de moeilijke oorlogsjaren maakte hij als zodanig mee. Voorts was hij jarenlang voorzitter van de afd. Waalwijk der Kath. Staatspartij en wist het ledental danig op te voeren. Het Dr. Mollercollege heeft vele jaren een toegewijd bestuurslid en la ter curator aan de overledene gehad en tal van verenigingen van charita tieve, sociale en commerciële aard hadden aan hem een grote steun. Hier was werkelijk sprake van een self made man"; vanaf de werkstoel en snijtafel, werkte hij zich op tot patroon, met een naam als prima vak man, stichtte een schoenfabriek, die hij later omruilde om met z'n broers de bekende lederfabriek de Kroon te stichten. Maar vooral de handel in leder e.a. heeft hem steeds en met succes aangetrokken. Hij was in plaats en streek een „po pulair man" in de goede zin des woords en daarom is zijn heengaan niet alleen 'n verlies voor z'n familie, maar ook voor de gemeenschap Waalwijk, waarvoor hij zoveel heeft gedaan en die hem zeer waardeerde, als een goed mens en een Waalwijker die de belangen van z'n bedrijf en zij ner woonplaats zeer ter harte gingen in de jaren dat hij nog actief werk zaam was. Hij ruste in vredel „KUNST EN KRACHT" WON WEER. De jongens- en meisjesploegen van „Kunst en Kracht" wisten ook hun derde wedstrijd in de junioren-com petitie van de N.K.G.B. in een over winning om te zetten. Ditmaal was de Gymn. Ver. De Adelaar te Vught het kind van de rekening. Het was wel iswaar een overwinning op 't kantje af. De jongensploeg won n.l. met slechts 1,1 punt verschil en de meis- jesploeg zelfs met slechts 0,5 pt. méér. Indien men echter bedenkt dat De Adelaar als een der ernstigste kampioenscandidaten werd be schouwd, dat Kunst en Kracht een van haar beste turnsters wegens een bles sure niet kon opstellen en het hier 'n uitwedstrijd betrof in het clublokaal van De Adelaar, dan mag hier van 'n fraai resultaat worden gesproken. N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN. De eerste bijeenkomst in het nieu we jaar, die tevens de jaarvergadering was, stond voor het laatst onder lei ding van mevr. N. G. van Herwijnen- Het bericht van de dood van Chur chill heeft de gehele wereld geschokt. Uit alle landen kwamen berichten van medeleven. Ons koninklijk paar zond een hartelijk telegram van rouwbeklag aan Koningin Elisabeth en lady Chur chill. Minister Biesheuvel hield een treffende rede voor radio en t.v.; van alle officiële gebouwen in het land wordt de vlag halfstok gehangen (ook a.s. zaterdag bij de begrafenis). Het stoffelijk overschot van de grote staatsman, strateeg en mens wordt opgebaard in de Westminster Hall en zaterdag heeft de lijkdienst plaats in de St. Pauls Kathedraal. Hij krijgt een staatbegrafenis, wat nog nooit aan een burger werd verleend. Churchill wordt begraven op 't kerkhof in een dorpje bij Londen, waar hij werd geboren en waar zijn vader en moeder begraven liggen. Bonïhof en werd gehouden op 20 ja nuari in het Willem van Oranje Col lege te Waalwijk. De gebruikelijke verslagen van se cretaresse en penningmeesteresse wer den gelezen. De bestuursverkiezing werd vrij vlot afgewerkt. Tot nieuwe presidente werd gekozen mevr. J. Barkema-te Kate,, tot le secretaresse mevr. van Herwijnen-Bomhof. Na de officiële zaken volgde er 'n prachtige film genaamd "Tropen- goud", verzorgd door de Kwattafa- brieken in Breda. Aan het eind van de avond over handigde mevr. van Herwijnen de bij bel en voorzittershamer aan mevr. Barkema, de nieuwe presidente. Mevr. Overweel-van Someren sprak een dank- en welkomstwoord tot beide dames en overhandigde me vrouw van Herwijnen een bloemstuk. De volgende avond zal zijn D.V. 24 februari. Mevr. van Vliet-de Lan ge zal dan spreken over "De waarde van de enkeling". OPERA „DER FREISCHUTZ" De liedertafel „Oefening en Ver maak" heeft voor haar eersvolgen- de uitvoering in studie genomen, de volledig alom bekende opera „Der Freischutz" van C. M. von Weber. CLASSIS IIEUSDEN Woensdag 27 januari zal in het Willem van Oranje College de Clas sis Heusden van de Ned. Herv. Kerk in vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. een ih- leiding van drs. Schuijff uit Eindho ven over de Algemene Bijstands wet. ALGEMENE VERGADERING WATERSCHAP Minimale belangstelling. Behalve het bestuur waren ver-- der geen stemgerechtigden van het Waterschap „De Binnen en Buiten- polder van Baardwijk aanwezig op de algemene vergadering, die za terdagmorgen in café 't Vosje te Baardwijk werd gehouden. Na de opening werden de notulen der vorige vergadering voorgele zen, die onveranderd werden goed gekeurd en vastgesteld. Hierna werden de ingekomen stukken be handeld. De rekening over 1963 werd volledig vastgesteld aan in komsten op f 21.888,76 en aan uit ven op f 21.283,95, aldus een batig saldo van f 594,81. Nadat de begroting over 1964 was gewijzigd, werd de sluitende begro ting 1965 vastgesteld op een bedrag van f 7609,16. Het grote verschil in bovenver melde bedragen is gelegen in het feit dat de polder veel kleiner is geworden vanwege d ruilverkave ling. Terwijl de rekening liep over 900 HA, liep de begroting over 500 HA. daar de polder over het kanaal weg is. De omslag 1965 werd vastgesteld op 12% (vorig jaar 20%). Besloten werd aan de gemeente te verkopen grond aan het Laag einde voor f 2.50 per m2 en even eens grond aan de Coubertinstraat en Groenewoudstraat voor de sim- bolische som van f 1.-. Het bestuur werd gemachtigd on derhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. Verder werd aan de gemeente overgedragen het beheer en onder houdsplicht van de Coubertinstraat en Groenewoudstraat, alsmede van de 3e eZine en de Meerdijk. De jaarwedde van de voorzitter, de bestuursleden en de secretaris penningmeester werden opnieuw vastgesteld. Na een korte, geanimeerde rond vraag volgde sluiting. UITSLAG TWEEDE TREKKING VAN „DE WEERMANTOTO" Deze keer was de totale inzet f 500.-. De eerste prijs, 5 goed, van f 100.- werd verdeeld onder de vol-

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5