wAAlwnkse en LanqstRAAtse coiiRAnt a Waarde schoenexport steeg met tien procent Twaalf en een half jaar bij Hnllandia Uitgaan in liet weekend PROGNOSES Romantica Lido Musis Sacrum Luxor van de clubs s.s.c. van-donderdag tot-donderdag Toenemende invoer blijft zorgen baren .n tien jaar verdubbeling schoenverbruik Stassar - Waalwijk f tel. 2971 R.K.C. R.W.B. W. de Louw D.E.S.K. N.E.O. H.N.C. Wit-Zwart VRIJDAG 29 JANUARI 1965 J'—'86e JAARGANG No. 8 De ucho van het Zuióen Uitgever Wa-alwijksche .Stoomdrukker\j Antoon Trelei Hoofdredacteur JAN TI El. EN Gironummer 106.9587 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. mnd (1.00 0 ct. inc.k.) 1.00 p. kwrt. (3.00 10 ct inc.k.) 3.10 p. week (0.24+ let. inc.k.) ƒ0.20 p. kwrt. p. post 3.35 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contracradvertenties: speciaal tariel iureaux (riotestraai -105 Waalwijk Tel. 04160 -2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenastraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECfiÓ" op de voet De Nederlandse schoenindustrie heeft in de eerste drie maanden van 1964 voor 45,2 miljoen gulden schoenen geëxporteerd. Dat was voor 10 meer dan in 1963, hoewel het aantal paren slechts opliep met 1 Het is dus duidelijk, dat vooral betere en duurdere schoenen werden ge ëxporteerd. Wat betreft de invoer moet helaas worden gezegd, dat deze nog steeds van jaar tot jaar toeneemt. In de eerste tien maanden van het vorige jaar nam de invoer toe met Va De geldswaarde van de totale invoer steeg zelfs met 33 Er is hier een lichtpuntje de invoer van damesschoenen steeg in min dere mate dan die van kinderschoenen en herenschoenen. Het heeft er alle schijn van, dat de Nederlandse damesschoenfabrieken het juiste antwoord gaan vinden op de concurrentie van het buitenlandse schoei sel, waarbij zij in de voordelige positie verkeren de nabestellingen vlot ter te kunnen leveren. PRODUCTIESTIJGING ZES PROCENT Gerekend over de schoenfabrieken met meer dan 25 man personeel in dienst is er in 1964 een produktiestij- ging van zes procent geweest. Niet in alle bedrijven heeft dat de mogelijkheden geschapen om de toe nemende loonkosten te bestrijden. Er zijn ondernemingen, die door een toe nemende mechanisatie en organisatie cn door uitbreiding van de produktie deze loonkostenverhoging hebben kunnen compenseren, maar er zijn andere bedrijven waar deze kosten verhogingen uit de winst moest wor den betaald. Dq/prijzen konden n.l. veelal niet worden verhoogd, soms uit concurrentieoverwegingen en soms vanwege het feit, dat sprake was van naleveringen. De prijzen van de schoenen zijn dan ook pas in de tweede helft van 1964 gestegen. Bij dit alles was het een geluk, dat de prijzen van de grondstoffen slechts een klein beetje stegen. PERSONEEL Behalve de grote invoer, heeft de schoenindustrie nog een zeer grote zorg het vraagstuk van geschoold personel. Het tekort aan personeel voor de schoenindustrie in het gebied, dat valt onder de Waalwijkse Kamer van Koophandel (de gegevens in dit artikel zijn ontleend aan de jaarrede van de voorzitter van deze Kamer, de heer Jud. Timmermans) kan worden geschat op 700 a 800 personen. VOORRADEN In het komende jaar zullen de de taillisten, die met een flinke voorraad ziten, misschien wat minder bestel lingen voor het najaar en de winter doen. Dat betekent, dat de industrie zich meer en meer op de export moet gaan oeleggen. Blijkens een artikel in de "Schoen revue" van 22 januari j.l. is dr J. B. D. Derksen, hoofd van het Centraal Bureau voor de Statistiek, tot de con clusie gekomen, da tussen 1970 en 1975 het peil van de reëele consump tie zal zijn gekomen op 50 Yi boven het huidige peil. Deze toeneming zal dan bijna bij alle consumptiegoederen optreden. Het verbruik van kleding en schoe nen zal stijgen met precies 50 V2, voeding ligt daar iets onder, huisraad, sportartikelen en duurzame consump tiegoederen bereiken een stijging van 90 Ondanks de problemen op kortere termijn biedt deze prognose de schoenindustrie voldoende perspec tief. Mej. J. v. d. Wiel was op 22 ja nuari j.l. 12Vé jaar in dienst bij de N.V. Nederlandse Schoenenunie Bloch en Stibbe Hollandia. In ver- vand met dat feit werd zij maandag 25 januari gehuldigd. Deze huldiging vond plaats in de grote conferentie kamer van het bedrijf in Waalwijk, waarbij President-directeur D. Stibbe mej. v. d. Wiel een gouden ring en bloemen overhandigde. De heer Stib be had grote waardering voor de toe wijding waarmede mej. v. d. Wiel haar werkzaamheden in de afgelopen 12 V2 jaar had verricht. De heer P. van Zon voerde het woord namens de ondernemingsraad; hij prees de collegialiteit van mej. v. d. Wiel en overhandigde haar een ge schenk onder couvert. Daarna werd het gebruikelijke glas geheven. De heer J. Olde Olthof, chef van de afdeling ordervoorbereiding, waar op de jubilaresse werkzaam is, feli citeerde haar op een bijeenkomst op het zg. "grote kantoor". Ook de heer Olde Olthof schilderde de collegia liteit van mej. v. d. Wiel en haar voorbeeldige manier van werken. Adjunct-directeur Lariby sprak in zijn functie van chef afdeling inkoop de feestelinge toe. De heer Heine bracht de geluk wensen tot uiting van "De Molen wieken", de vereniging van het kan toorpersoneel. Er waren voor de gelukkige mej. v. d. Wiel vele geschenken en vele bloemetjes. Eindelijk de BLUE DIAMONDS Zoals een foto in een advertentie elder in dit blad duidelijk laat zien komen a.s. zaterdag de Blue Dai- monds bij Romantica. Pas terug van een zeer succesvol tournee door In donesië mag Romantica zich nu al in een optreden van dit wel heel bijzondere tweetal verheugen. Van af het moment dat de Blue Dai- monds vanuit het onbekende naar de top van de wereld hit-parades schoten met hun „Ramona" zijn ze Gouden Munten eigenlijk niet meer uit de amuse mentswereld weg te denken ge weest. Niet alleen in Nederland maar in het bijzonder ook in Indo nesië, hun geboorteland is het twee tal erg populair, terwijl ook in Bel gië en Duitsland hun naam naar 'n bijzondere hoogte steeg. Steeds wanneer hun populariteit wat ta nende was, kwam er een nieuwe hit die hen ineens weer flink deed stijgen. Ook de militaire dienst heeft hen niet uit 't kleine legertje van Nederl. topartisten kunnen verdrijven. Zaterdag a.s. zijn de Blue Diamonds dus te beluisteren bij Romantica. Verder zal er het bekende orkest The line Tree Cats gezellige dansmuziek verzorgen. Wico's brengen afwisseling in programma De reeks van klinkende namen die Lido in zijn bal-aankondigingen kon plaatsen, hadden tot nog toe praktisch alle betrekking op ster ren die enkel vokaal de hoogste sport van de amusementsladder hadden beklommen. Zaterdagavond wordt hierin door het gemengde accordeonduo De Wico's verande ring gebracht. De Wico's zijn be kend door de vrolijke liedjes die zij op hun accordeons brengen maar ook op het gebied van zingen zijn ze van alle markten thuis. Hiermee is hun reportoire nog niet compleet, want ook verschillende dansen heb ben de twee Wico's zo goed onder de knie dat ze ook hiermee dikwijls demonstraties geven. Het feit, dat dit duo van verschillende zijden 'n programma kan aanvullen heeft er toe geleid dat zij in ontzaglijk veel shows en revues worden gevraagd en ook Snip en Snap hebben eens hun ogen op de twee artisten .laten vallen en hen een seizoen in hun revue gehad. Ook nu nog hebben de Wico's veel werk en dit bewijst wel dat zij zeker een avondje „uit" waard zijn. Verder bestaat er de mogelijkheid om zaterdagavond op muziek van The Duke City Sextet met zang van Bob Smit een gezellig dansje te plegen. Verder ontvingen wij bericht dat niemand minder dan de bekende zanger Gert Timmermans naar Waalwijk zal komen. HOE VERTEL IK HET MIJN DOCHTER Donderdag tot en met maandag vertoont Musis Sacrum 'n z.g. voor lichtingsfilm. Vooral het probleem dat de ouders nog al eens in de voorlichting aan hun kinderen te kort schieten, wordt er hardhandig in aangepakt, middels het simpele verhaal van het tragisch gebeuren dat een jong meisje, door de nalatig heid van haar ouders krijgt te ver werken. Zij komt met een dokter in kontakt die haar probeert te helpen, maar die dit wil doen door haar ouders tot andere gedachten te brengen. Deze zijn en blijven ech ter vol onbegrip voor het gezonde- standpunt van hun vriend de arts, die toch blijft aanhouden om hen te overtuigen. Als hij ondanks zijn ijver niet slaag, besluit hij om dan voor een uitgebreider gehoor van belangstellende ouders en op groeiende jeugd geregeld uiteenzet tingen te geven die ons in de vorm van een film in de film wordt voor getoverd. Onder controle van een arts wordt bij bepaalde gedeelten een Nederlandse uitleg gegeven om een en ander nog duidelijker te maken. Donderdag tot en met maandag. Toegang 18 jaar. ZORRO EN DE DRIE MUSKETIERS Zorro is tot heldhaftige dingen in staat en de beroemde drie Muske tiers doen in het eeuwige gezel schap van de moedige d' Artagnan beslist niet voor hem onder. In de ze film nu vinden we dit edele vijf tal samen op pad tegen het onrecht en dit belooft op zichzelf al genoeg om een spannende film vol strijd en ook romantiek te verwachten, want ook op dit gebied is ieder van de dappere zwaardvechters heel wat mans. Zo verlossen zij een ge vangengenomen Franse Prinses, speelt Zorro een dubbelrol, waarbij hij zich van verscheidene listen voorziet en hij kan op de Muske tiers rekenen waneer hij onver hoopt in moeilijkheden mocht ge raken. Natuurlijk mochten zij voor hun kameraad op de bres komen want verraders vind je overal en tegen verraad is geen kruid ge wassen. Gelukkig weten de Muske tiers Zorro te bevrijden en die zorgt dan op zijn beurt dat zijn verrader de verdiende straf krijgt. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. PEARL HABOUR—HIROSHIMA De slag bij Pearl Harbour en het historische moment de eerste en tot nog toe de laatste atoombom naar beneden suisde, zijn op de rolprent vastgelegd en wordt nu op vrijdag, zaterdag en zondag vertoond. Toegang 14 jaar. ALS DE DAUW HANGT KOMT ER REGEN Deze film heeft een ereprijs in de wacht gesleept en schotelt ons een romantisch verhaal voor, waarin de liefde van een rijk meisje voor een zwerversjongen op het laatst nog wordt beloond. Maandag en dinsdag. Toegang 18 jaar. Boxtel—RKC Bovengenoemde wedstrijd die drie weken geleden werd afgelast en waaraan wij toen een uitgebreide voorbeschouwing wijdden is voor a.s. zondag wederom vastgesteld. Op het moment dat we dit schrij ven zijn de weersomstandigheden van dien aard, dat het nog lang niet zeker is dat zondag a.s. gevoetbald kan worden. Kan er echter gespeeld worden dan rekenen we erop dat de spelers zich voor de volle 100% zullen inzetten en de twee punten mee naar Waalwijk nemen. De leiding rust bij de hr. W. Vos Het tweede trekt naar Kaatsheu vel om daar Desk 2 partij te geven. Dit is ook een wedstrijd die al meermalen is afgelast. Jongens probeer na de prachtige overwinning van zondag j.l. ook nu de puntjes mee te brengen. Het verdere programma: WSC 5—RKC 6 Junioren hoofdklasse: HelmondRKC R.W.B.-Baardwijk Voor de zoveelste keer staat in Waalwijk een derby op het pro gramma en de vraag is nog maar of het deze keer eindelijk eens door kan gaan. Als het gezegde „Driemaal is scheepsrecht" op deze wedstrijd van toepassing is zal er zondag a.s. ge speeld worden want het is voor de derde maal dat deze wedstrijd is vastgesteld. Laten we hopen dat de weergo den eindelijk eens een beetje mede werking verlenen dan kunnen de voetballiefhebbers uit Waalwijk en omgeving mogelijk een goede en spannende wedstrijd te zien krij gen. Als we de ranglijst bekijken dan heeft Baardwijk zich weer bij de kopgroep aangesloten en daar men nog een halve competitie voor de boeg heeft, kan er nog van alles ge beuren. R.W.B. staat met haar twee ver- liespunten uit tien wedstrijden re latief nog het beste en de jongens zullen vanzelfsprekend hun uiterste best doen om deze ontmoeting in een overwinning om te zetten. Of dit lukken zal? Och 't is voet bal en als men de uitslag zo ge makkelijk kon voorspellen zouden er veel toto-winnaars zijn, maar het blijkt voorhands allemaal nog een grote gok dus laten we zondag in elk geval maar gaan kijken want interessant is deze wedstrijd in ho ge mate. Laten we hopen dat de jongens er een prettige en sportieve ontmoe ting van maken en dat scheidsrech ter H. Lambregts uit Roosendaal evenals het publiek een prettige voetbalmiddag mag beleven. Aanvang half drie. Overige promma: SET 2—RWB 2 Baardwijk 3RWB 3 RWB 4Dussense Boys 3 v. Berckenrodelaan 110 WAALWIJK, tel. 2147 Alle Verzekeringen Zondag moeten de Dessers naar Vlissingen voor de ontmoeting met Zeeland Sport, 't Is maar de vraag of de wedstrijd door zal gaan, om dat Zeeland Sport over een zeer nat terrein schijnt te beschikken. Het is met het wedstrijdprogramma van deze vereniging raar gesteld, want van de elf gespeelde wedstrij den waren slechts vier thuiswed strijden nl. op 20-9, 11-10, 1 nov. en 20 dec.. Zeeland Sport zal voor de Dessers een zware kluif worden, omdat de grote nederlaag de Zeeuwen danig dwars zal zitten. Dessers, jullie hebben zondag on dervonden hoe vasthoudend de Zeeuwen kunnen zhn, want nie mand vermoedde vijf minuten voor het einde dat de stand nog van 4-1 op 4-3 gebracht zou worden. Dit houdt een ernstige waarschuwing in. Dessers, er zal over de gehele li nie zeer hard gewerkt moeten wor den willen jullie niet onder de in druk zijn gekomen van die vier punten voorsprong van Rood Wit, welke inmiddels reeds tot 2 pun ten zijn teruggebracht. Slagen jul lie erin beide punten zondag bin nen te halen, dan nemen jullie de leiding over. Dessers, succes. Des-supporters kunnen zich bij J. Ligtvoet en Jan Steenbergen melden voor de supportersbus. Het verdere programma ludt: Desk 2—RKC 2 Nieuwkuik 2Desk 3 Desk 4Be Ready 3 S.S-ci—C.S.C.A. Momenteel ziet het er niet zo rooskleurig uit met de weersom standigheden, maar we zullen ech ter hopen dat het a.s. zaterdag wat beter is, zoniet, dan treedt SSC thuis aan tegen de Amstelveeners. Als er enige winst behaald wil wor den dan zullen de SSC-ers danig hard moeten werken, en de tegen stander geen ruimte laten, anders zullen de gasten daar zeker gretig gebruik van maken, en dan ziet het er niet mooi uit voor het thuisfront. Toch durven we wel op een puntje hopen, tenminste als het een beetje wil in de voorhoede, want doelpun ten beslissen nog steeds de wed strijd. Daar dit zeker een spannende wedstrijd zal worden, zullen de ve le sportliefhebbers dit niet willen missen. Het zal dan ook zeer zeker druk worden op het SSC-terrein. We hopen dan ook dat vele toe schouwers niet teleurgesteld zullen worden. Aanvang half 4. Scheidsrechter de H, J. v. Eek. Verder spelen Sprang 3—SSC 3 Aanvang 1 uur. WILIPA'S CABARET BIJ S.S.C. Voor de leden en donateurs staat er weer een gezellige feestavond voor de deur. Deze zal gehouden worden a.s. dinsdag 2 februari in de zaal „Het Bruggetje" van de heer H. v. Veen. Deze uitvoering of feestavond be looft weer eens iets geweldigs te wjpAien, aangezien medewerking wordt verleend door: het bekende Wilipa's Cabaret met o.a. de accor- deoniste „Riana" en de zanger „Louis Montana" enz. Alle SSC-sympathiserenden zijn hartelijk welkom in gezelschap van hun dames of introducé's. Aanvang 8 uur. Dringend word verzocht om kwart voor acht aanwezig te zijn, gonnen. Zie verder de advertentie daar stipt op tijd zal worden he in dit blad. Zaterdag speelt NEO 1 een uit wedstrijd tegen AZVV uit Axel. Het zal voor de NEO-mannen niet mee vallen om tot een overwinning te komen tegen dit elftal. Thuis spe lend heeft AZVV slechts één wed strijd verloren. Deze reis zal per autobus worden gemaakt. Aanvang 3 uur. Het tweede speelt een thuiswed strijd tegen WHS 1 uit St. Anna- land. Wij hopen da£ NEO 2 hun uiterste best zullen doen, want ze kunnen best nog enkele punten ge bruiken. Het derde speelt eveneens een thuiswedstrijd en wel tegen SSC 3. HNC speelt zaterdag tegen Roda uit Oosterhout, een club waarvan met royaal verschil gewonnen kan worden, althans indien de Capelle- naren hun tegenstanders niet onder schatten. In Oosterhout won HNC op 19 september met 5-2. De wed strijd begint om half vier. HNC 2 gaat op bezoek bij JPS in Tilburg en HNC 3 reist naar Rust Roest 2 in Eindhoven. In Brussel zijn vier gentleman- inbrekers aan het werk geweest. Bij een wijnfirma maakten zij 700.000 frankskes en een heleboel whiskey buit. Het gezin van de concierge werd echter zeer gemoedelijk bezig ge houden, terwijl naar een politiefilm op t.v.-scherm werd gekeken. De aanwezige oma des huizes viel flauw en kreeg van de bendeleider een uitgeperste sinaasappel met so dawater aangeboden. Toen de boe ven - waarschijnlijk Italianen - ver dwenen gaven zij 1000 frank aan de concierge „omdat het leven zo duur is". In Straatsburg is men bezig een verdrag op te stellen, waardoor alle piratenzenders uit de lucht zullen verdwijnen. Het verdrag verplicht de regeringen piratenzenders uit de lucht te verwijderen. In Engeland heeft een firma reeds een gaatje in het verdrag ontdekt: hij probeert een duikboot te kopen, waarop het verdrag niet van toepassing is. Twee Canadese studenten be weren een nieuw wereldrecord dou chen te hebben bereikt: zy hebben zich 50 uur, 50 minuten en 50 secon den onafgebroken met warm en koud water besproeid. Wat zullen die nu zuiver zijn. In West-Duitsland bleek een 15- jarig meisje de leiding te hebben van een bende autodieven. Haar enige aandeel in de buit bestond uit sigaretten: het kind rookte zo graag. Dat kan zo nog even door gaan, maar dan met de bekende zware pijp. In Kenia kwamen „heel toeval lig" de laatste weken vier parle mentsleden om bij „verkeersonge lukken". Een wantrouwig kamer- lid heeft de regering gevraagd een medicijnman in de arm te nemen om na te gaan wat er precies ach ter zit. ■De Dortse recherche had het deze week gemakkelijk bij de arres tatie van twee inbrekers: de een liep recht in de armen van twee toevallig surveillerende agenten en bekende prompt, dat hij was gaan lopen, toen zijn vriend opgesloten raakte in een toilet van kantoor waar zij wilde ibreken. Deze was van buiten door het raam pje naar binnen geklommen, maar de deur zat op slot. Hy kon niet meer terug. De politieagenten heb ben de arme man bevrijd en hem een iets ruimere verblijfplaats ge geven. Goldwater heeft zijn „mea cul pa" uitgesproken. „Als bij de ver kiezingen fouten zijn gemaakt, dan is dat mijn schuld", heeft hij gezegd. Het nationale bestuur van de Repu blikeinse party verzocht de versla gen „presidentskandidaat" z'n taak als een voortreffelijk leider van de partij voort te zetten." Negen en twintig Amerikaanse Luchtmachtkadetten zijn in Denver (Colorado) ontslagen wegens exa menfraude. De Britse schrijver Somerset Maugham is maandag 91 jaar ge worden. Hij ziet het betrekkelijke van het ondermaanse heel goed. Bij het ontwaken slaakte hij de ver zuchting; „verdraaid, alweer een verjaardag." De echtgenote en de twee kin deren van de in Venlo mishandelde en overleden Turkse gastarbeider Riza Polat zullen dank zij de resul taten van een huis aan huis collecte en een inschrijving via een krant ruim 20.000 gulden ontvangen. In Noord Limburg blijkt de veront waardiging over de dood van de Turkse man heel erg groot. 'al Tijdelijke aanbieding: 2 flessen Moesel voor ƒ4.30 2 fl. Druivensap voor ƒ3.00 2 fl. Beaujolais voor ƒ4.70 Gedistilleerd - Wynhandel „DE LANGSTRAAT" Grotestraat 200 Waalwyk De zaak met uitsluitend kwaliteitsdranken Wit-Zwart speelt uit tegen Vre derust in Bergen op Zoom. Vrede rust is op eigen veld soms niet mak- Wit^ 7wnJf frP?n In ieder geval zal Wit-Zwart fhnk aan moest pakken wil het met winst huiswaarts ke- Wit-Zwart 2 treedt aan tegen Dus sense Boys in Dussen, Wit-Zwart 4 krijgt om half vier bezoek van Bea- tnx Zé.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9