Raad van Drunen verhoogde feerlingenbijdrage voor het Lager Onderwijs en U.L.O. Rond de raad Brief uit Brazilië Ogen vragen brillen van STASSAR Tal van regelingen en credieten goedgekeurd DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 FEBRUARI 1965 VRAGEN VAN DE HEER SNOEREN ken van de straat. We moeten er aan doen, wat enigzins mogelijk is. De klinkerkeien, waar de hr. Smits naar had geïnformeerd zullen nog worden gebruikt. Hij beloofde voorts de heer Duyvelaar aandacht te zullen besteden aan die smalle stukjes trottoir. Voor de plantsoe- nering van het plan Laageinde 1 stelde de raad f 50.300.- beschik baar. De openbare verlichting in de omgeving van de Molenstraat zal voor een bedrag van f 18.600 wor den verbeterd. Openbare verlichting op het in dustrieterrein Zanddonk vraagt 'n bedrag van f 100.950.-. 60.000.- werden beschikbaar ge steld voor de vernieuwing van de hoofd- en dienstleidingen voor de electriciteit- en watervoorzienng. De raad ging akkoord met het voorstel tot overdracht aan de ge- Burgemeester J. L. P. M. Teijs- sen van Waalwijk heeft in de raadsvergadering van donder dag de overleden Sir Winston Churchill herdacht Het overlijden van Sir Winston Churchill heef ook het Neder landse volk innerlijk getroffen en diep geschokt. Bij de dood van deze staatsman van wereldformaat gaan de ge dachten als van zelf weer terug naar de donkere jaren van de Tweede Wereldoorlog, toen - zelfs in de allerdonkerste da gen - Winston Churchill een baken van hoop en volharding was in het zicht van het groot ste gevaar, dat de wereld in deze eeuw bedreigde. Wij allen weten, beseffen en waarderen wat de mensheid en de vrije wereld en dus ook wij, als Nederlanders, aan zijn grootheid van geest en daad te danken hebben onze vrijheid - na een gigantische worste ling weder veroverd en verkre gen. Zonder het onvolprezen bezit van deze vrijheid, die in de na tuur van de mens is geworteld, zouden wij niet zoals nu ge lukkig wèl het geval is - op alle terrein des levens in alle opzichten onszelf kunnen zijn en zou het gezag in staat en maatschappij geheel anders ge aard en gestructureerd zijn. Het voortbestaan van ons dier baar vaderland met zijn Ko ningshuis, zijn staatkundige in stellingen en zijn politieke en persoonlijke vrijheid zal een blijvende getuigenis zijn van de victorie van deze grootste fi guur uit de moderne geschie denis, die hij zelf mede schiep. In deze vergadering - geba seerd als ons samenzijn is op de onwrikbare en onmisbare vrijheid - moge ik met het diepste respect en vervuld van onbegrensde dankbaarheid met weemoed en in piëteit herden ken de grootste strijder voor de vrijheid, Winston Churchill, die - geëerd en bewonderd door de gehele vrije wereld - zijn markante hoofd voorgoed heeft neergelegd om voor eeuwig te rusten in God's vredeslicht. GEEN NAVORDERING BIJ VERHOGING WEGENBELASTING Heden treedt de wet op het Rijks wegenfonds in werking. Dat betekent dat vanaf 1 februari door het gemo toriseerde wegverkeer, zoals automo bilisten, scooter- en motorrijders 65 percent meer aan motorrijtuigenbelas ting moet worden betaald. Degenen, die vóór 1 februari hun belastingkaart hebben verlengd zullen door de fis cus niet worden gemaand het per 1 februari ingaande hogere tarief na te betalen. Bezitters van jaarkaarten die per 1 of 15 januari van dit jaar be lasting hebben betaald, hebben een fiscale meevaller van elf maanden. Zij behoeven het nieuwe tarief pas met ingang van 1966 te betalen. Pas over vijftien jaar zijn zij het "haasje", want dan loopt de nieuwe wet weer per 1 februari af. Zij moeten in ja nuari dan nog het hogere tarief be talen. TWEE VROUWEN GEWURGD IN ANTWERPEN Op de linkeroever van de Schelde te Antwerpen zijn binnen één week de lijken aangetroffen van twee door wurging met een nylonkous vermoor de jonge vrouwen. De eerste, de 27- jarige mevrouw Lucienne Verhoeven- Bourlaer, was de echtgenote van een politieagent. De tweede, de 21-jarige verpleegster Christiane Herreman, was de dochter van een politieagent uit Gent. Christiane Herreman werd sedert eind december vermist. meente Waalwijk van de bezittin gen en inkomsten van de Gemeen telijke Instelling van Maatschappe lijke Zorg, die een gezamenlijke waarde hebben van f 121.328.60. Bij de behandeling van het voor stel inzake ruil van grond met de erven M. C. Adriaanse vroeg de hr. Van Seters de aandacht van B. en W. voor de geweldige verkeersdruk te, die er vooral tijdens de spertij den komt op het kruispunt St. An- toniusstraat-Eerste Zeine. Hij had graag daar de nodige voorzienings maatregelen getroffen werden. Het is er soms levensgevaarlijk. Het voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen ten oosten van de Kloosterweg, aan Drs. W. G. A. Smits, was voor de heer Van Eijl aanleiding op te merken, dat deze gang van zaken hem niet bevredig de. Hij verklaarde te weten, dat velen reeds lange tijd aanvragen hebben lopen tot aankoop van bouwterrein in dit gebied. Hoe kan het nu, dat iemand uit Tilburg nu zomaar een bouwvergunnng krijgt, terwijl anderen al zo lang en tever geefs wachten? De voorzitter ver duidelijkte, dat de heer Smits uit hoofde van zijn functie - de heer Smits is secretaris van de Kamer van Koophandel voor Noord-Bra bant - voorrang heeft gehad bij de toewijzing van rijksgoedkeuringen. Zeer binnenkort zal de grondprijs zijn bepaald. J. G. M. DE BROCK DIRECTEUR GEM. SOC. DIENST Voordat de raad overging tot de benoeming van de heer J. G. M. de Broek werd de openbare vergade ring op verzoek van de heer Van Engelen geschorst. Na de hervatting van de openbare vergadering vond stemming plaats. De heer De Broek kreeg 16 van de 17 stemmen; een van de raadsleden had blanco ge stemd. Mevr. C. Schouten-Roorda werd be noemd tot lid van de commissie van advies als bedoeld in artikel 75 van de Algemene Bijstandswet. Zij zal in deze commissie het Groene Kruis vertegenwoordigen. GAS DOODT ECHTPAAR IN BREDA In Breda is een bejaard echtpaar door gasvergiftiging om het leven ge komen. De 75-jarige A. van Dongen werd dood in zijn woning aangetrof fen; zijn 65-jarige echtgenote, die in ernstige toestand in het ziekenhuis was opgenomen, is daar overleden. Een familielid dat het echtpaar een bezoek wilde brengen, kreeg op haar bellen geen gehoor. Met behulp van de inmiddels gewaarschuwde politie ging zij het huis binnen, waar in de huiskamer de heer van Dongen dood werd aangetroffen. Volgens de politie moet de man hier minstens 24 uur hebben gelegen. De vrouw, die buiten bewustzijn was, moest met spoed naar een ziekenhuis worden gebracht, maar- dat heeft niet meer mogen baten. De recherche, de arbeidsinspectie en gemeentelijke instanties stellen thans een onderzoek in naar de oor zaak van de gasvergiftiging. Daarbij is komen vast te staan dat een af- sluitdop op een gasleiding in de buurt van de woning, waar het echtpaar v. Dongen woonde, is losgeraakt. De raad der gemeente Drunen hield vrijdagavond haar eerste vergadering in 1965. Burgemeester Stieger hield een uitgebreide nieuwjaarsrede, die u elders in dit blad vindt afgedrukt. Aan het slot van deze rede zei burge meester Stieger dat hij met opzet zeer weinig heeft willen zeggen over de toekomst, omdat daar bij het beha len van de 10.000ste inwoner van Drunen, dat een mijlpaal genoemd mag worden in het bestaan der ge meente, nog gelegenheid genoeg voor zal zijn. De raad verhoogde op deze verga dering op voorstel van B. en W. op een forse manier de bijdrage per leer ling voor het lager onderwijs en de ULO door dit bijna op te trekken tot het landelijke gemiddelde. Er werden overigens nog tal van andere regelingen en credieten goed gekeurd ten behoeve van het onder wijs. Een aanvullende subsidie werd toegekend aan de dienst Maatschap pelijke Zorg. De gemeenterekeningen van 1962 werden goedgekeurd. Wij zigingen zullen moeten worden ge bracht in het uitbreidingsplan West 2 i.v.m. de aldaar t.z.t. te stichten parochie. Hiervoor trok de raad het onteigeningsbesluit voor Braken West zoals dit eertijds werd vastgesteld in. Besluiten werden ook genomen ten aanzien van de uitbreiding van in dustrieterreinen, terwijl tevens cre dieten werden verstrekt voor de uit breiding van de brandweer-garage en de watervoorziening op het kampeer- centrum De Klinkaert. De geloofs brieven van het nieuw benoemde raadslid, mevr. Bosman-Boudewijns werden onderzocht en Drunen kan in de volgende raadsvergadering haar tweede vrouwelijke raadslid verwel komen. Mevr. Bosman zal de plaats innemen van de heer Mijnen nadat diens opvolger de heer Werner had medegedeeld het lidmaatschap niet te zullen aanvaarden. Op deze vergade ring werd ook de begroting voor '65 aangeboden, die in de eerstvolgende vergadering zal worden behandeld. Aan het begin van de vergadering behandelde de voorzitter twee schrif telijk gestelde vragen van de 'heer Snoeren. De eerste vraag betrof 'het sneeuwruimen voor iedereen verplicht te stellen voor zijn eigen woning en de tweede vraag betrof het plaatsen van banken in de nieuwe wijken. Voor wat het eerste betrof merkte de voorzitter op dat de politieverorde ning reeds voorzag in het verplicht stellen van sneeuwruimen, maar dat jammer genoeg op de naleving ervan weinig of geen aandacht wordt be steed. Het was, aldus de voorzitter, misschien nuttig hieraan meer be kendheid te geven en er bij sneeuwval nog eens extra op te wijzen. De heer Snoeren vond dat iedereen het als zijn plicht moest aanvoelen en hoopte dat er in de toekomst meer aandacht aan zou worden besteed. Voor wat 't tweede punt betrof deelde de voor zitter mee, dit in overweging te ne men. ONDERWIJS Het onderwijs kreeg op deze eer ste vergadering ruime aandacht. Voor de St. Jozefschool werd een crediet van f 4400.- beschikbaar ge steld. Voor de r.k. kleuterschool te Elshout voor gasverwarming f 1033.- B. en W. stellen voor de vergoe dingen per leerling voor het jaar '65 voor het gewoon lager onderwijs te verhogen met f 9.- en voor het ulo met f 13.- per leerling en dus te brengen tot resp. f 60.- en f 88.- per leerling. Hiermede wordt bereikt, dat de steeds bestaande achterstand op het gemiddelde van Noord Brabant ge heel wordt ingelopen. In 1966 zal bij een verdere verhoging voor het g.l.o. en u.l.o. het landelijke gemiddelde kunnen worden bereikt. Door de heer Brok werd uitvoerig en met klem betoogd, dat de vergoe dingen welke in het verleden werden gegeven volgens hem te laag zijn ge weest en dat deze verhoging gezien moet worden als een stap naar het op trekken tot het landelijk gemiddelde. Aan het onderwijs kan, aldus de heer Brok, niet voldoende aandacht wor den geschonken. Door de heer van Lammeren werden deze woorden on derstreept. Ook hij betoogde dat de ze verhoging als een optrekken naar het landelijk gemiddelde moet worden gezien. Tevens wees hij er op dat de stichting onderwijs-belangen beslo ten had over te gaan tot de stichting van een onderhoudsfonds waarin 20 procent van de voorschotten zouden worden gestort. Deze zijn als volgt vastgesteld: R.K. Gem. lagere school Wil- helminastraat f 22.200.-.-. 2. R.K. Gem. lagere school, Sta tionsstraat f 22.860.-. 3. R.K. Gem. lagere school, Prins Hendrikstraat f 10.920.-. 4. Prot. Chr. lagere school, Prins Hendrikstraat f 3.700.-. 5. R.K. Gem. lagere school, Elshout f 14.320.-. 6. J. P. van Rooijschool, voor ulo, f 11.176.-. DE VERHOGING BEDROEG 18% Voor de r.k. Levensschool, waar voor eerder een hypothecair crediet van f 190.000.- werd verstrekt werd dit crediet verhoogd met f 60.000.-. Dit i.v.m. de hogere stichtingskosten. GEMEENTE-REKENING 1962 B. en W. stellen voor voorlopig vast te stellen voor de gewone dienst een batig saldo van f 46.584,78 en de ka- pitaaldienst een nadelig saldo van f 306.419,75. Het vermoedelijk werkelijke resultaat van de gewone dienst 1962 zal zijn 'n netto batig scaldo van f 26.599,84. Er werd in 1962 extra afgeschre ven plm. f 21.000.-. Het gasbedrijf behaalde een winst van f 6.018,46, dat in mindering ge bracht werd op de in 1959, 1960 en '61 geleden verliezen ad f 18.461,01 zodat van de totale verliezen nog f 12.442,55 overbleef. Namens de commissie van onder zoek bracht de heer v. Lammeren ver slag uit. De heer v. Lammeren bracht in dit verslag speciaal onder de aan dacht of het geen overweging zou verdienen om gezien de seeds toene mende investeringen in de grond, niet over te gaan tot het instellen van een grondbedrijf. Het voordeel hiervan was een nauwkeurig volgen van de ontwikkeling op dit gebied, een veel zuiverder beheer. Tevens zou men niet voor verrassingen komen te staan zoals dit i.v.m. de grondprijs in het verleden is gebeurd. De voorzitter wees er op dat dit plan ook bij B. en W. reeds bestaat en dat men hoopt in 1965 tot de stichting van een grondbedrijf te kun nen overgaan. Verder dankte hij de commissie voor haar werkzaamheden en speciaal de heer v. Lammeren voor diens verslag. UITBREIDINGSPLAN BRAKEN-WEST Hierover zegt het pre-advies In de vergadering van 31 januari 1964 besloot uw raad tot onteigening van de gebouwde en ongebouwde eigendommen, gelegen in het uitbrei dingsplan Braken West II, zulks ter uitvoering van dit plan. In de loop van 1964 zijn enkele besprekingen gevoerd met de Bis schoppelijke Centrale Adviescom missie Parochieplanning en de Prov. Planologische Dienst over de paro chie-indeling van het kerkdorp Dru nen. Hierbij is men tot de conclusie gekomen dat stichting van een nieuwe parochie in uitbreidingsplan Braken- West uiteindelijk noodzakelijk is. Het huidige uibreidingsplan is hier niet verandering zal moeten ondergaan. Een wijziging hiertoe is inmiddels in voorbereiding. Nu vaststaat, dat meergenoemd uit breidingsplan in de huidige vorm niet gerealiseerd wordt, heeft dit tot ge volg, dat ook het ter goedkeuring in gezonden onteigeningsplan, zoals is vastgesteld bij uw besluit van 31 jan. 1964, komt te vervallen. Onteigening is immers slechts mogelijk ter reali sering van de in het uitbreidingsplan aangegeven bestemmingen. Met het oog hierop is het dus gewenst het ont eigeningsplan in te trekken. Aan de hand van kaarten werd een en ander aan de leden toegelicht. Door de leden werd op dit voor stel geen commentaar gegeven en men ging in principe er dus mee accoord dat het uitbreidingsplan Braken West groter zal gaan worden als eertijds gepland. Ook werd goedgekeurd het ont eigeningsplan voor de industrieterrei nen in uitbreidingsplan Kasteeldr. 2. CREDIETEN Voor uitbreiding van de Brandweer garage werd een bedrag beschikbaar gesteld van f 18700,-. De heer Snoeren vroeg in dit ver band of ook de voorgevel van de brandweergarage werd verfraaid. Spreker vond 't gebouw niet fraai passen in de omgeving. De voorzitter antwoordde dat de uitbreidingen zou den plaats vinden aan de achterzijde en dat men met 'n verfraaiing natuur lijk tot heel andere bedragen zou ko men. Spreker achtte dat niet direct realiseerbaar. De heer v. Lammeren vroeg of de uitbreidingen wel voldoende waren en dat men niet het volgende jaar nieu we uitbreidingen zou moeten gaan plegen. De voorzitter antwoordde dat dit geenszins het geval was. Voor de aanleg en uitbreiding van het waterleidingnet op het kampeer- centrum de Klinkaert werd een bedrag verstrekt van f 11700, - Naar aan leiding hiervan vroeg de heer v. Lam meren of het niet verstandig zou zijn te onderzoeken of de eigen water voorziening welke men thans heeft, geheel overboord te zetten, omdat de mogelijkheid wel eens kon bestaan, dat het geheel aansluiten op het wa- terleidingsnet voordeliger kon zijn.. In dit verband wees de heer van Lammeren ook op de uitbreidingen welke het centrum in de toekomst mogelijk nog moest ondergaan. Daar door zou volgens spr. de leiding wel ke nu moet worden aangelegd door de op gebaseerd en zal derhalve hieraan Waterleiding Mij. niet als onrendabel aangepast moeten worden. Bovendien is wijziging van het uitbreidingsplan noodzakelijk in verband met het vol gende continu-bouwproject, dat met het oog op de beschikbare bouwgrond alleen hier gerealiseerd zal kunnen worden. Zoals Uw raad bekend is, was hier onder meer flatbouw ge pland. Ook hierin zal wijziging ge bracht moiet worden. Verder hebben wij onze stedebouwkundige opdracht verstrekt tot het vervaardigen van een z.g. structuurplan, waarbij de uit bouw van Drunen voor de komende decennia in grote lijnen wordt aange geven. Voornoemde omstandigheden zijn dus oorzaak, dat uitbreidingsplan Braken West II een aanmerkelijke betiteld mogen worden. De voorzitter beloofde deze zaak ernstig te zullen laten onderzoeken of schoon een globaal onderzoek had aangetoond dat de eigen watervoor ziening voordeliger was. Bij de begroting van het dienstjaar 1964 van de dienst maatschappelijke zorg was een tekort van f 8000. De raad verleende hiervoor een aanvul lende subsidie. Tot slot werd aangeboden de ge meentebegroting 1965, waarvan de behandeling zal plaas vinden in de volgende raadsvergadering. Op deze begroting, welke sluitend is met een post onvoorzien van f 64.559,89 ho pen wij binnenkort uitvoeriger terug te komen. De eerste raadsvergadering in 1965 was er een met vele en vrij belang rijke agendapunten. Aan het begin een nieuwjaarsrede welke een totaal beeld geeft van de groei en de ont wikkeling in 1964. Over de toekomst zegt Burgemeester Stieger weinig of niets. Hij verwacht een nog intensie vere samenwerking op regionaal ter rein, op nog andere gebieden dan in het verleden. Maar over Drunen zelf in de toekomst geen woord. Dit houdt zeker niet in dat de toekomst niet goed zou zijn, nog minder dat deze het hoofd der gemeente niet zou interesseren. Verre van daar. Burge meester Stieger heeft belooft hierop in het komende jaar nog te zullen te rugkomen en volgens ons heeft hij daarvoor zijn redenen. Zodra het z.g. structuurplan, waarin de uitbouw van Drunen in grote lijnen staat aangege ven, gereed zal zijn, zal dit volgens ons aan Burgemeester Stieger ruim schoots de gelegenheid geven meer over de toekomst te vertellen. Alles wijst er op dat de stormachtige groei welke Drunen in de laatste jaren heeft doorgemaakt, zich in een nog sneller tempo zullen gaan ontwikke len. Opgemerkt zij dat Burgemeester Stieger in zijn nieuwjaarsrede ook aandacht besteed aan enkele verdien stelijke verenigingen. Dit is bijzonder leuk voor de betreffende verenigin gen, maar hopelijk houdt dit niet in dat er in Drunen nog niet veel meer actieve en nuttigé stichtingen en ver enigingen zijn. Volgens ons zijn er die te over, al worden ze niet met na me genoemd. Laten zij die niet ge noemd werden het zich dus niet aan trekken. Het oudste raadslid de heer Ploeg makers bood namens alle leden aan re voorzitter zijn beste wensen aan; wensen niet alleen voor het gemeen tebestuur maar voor de gehele ge meente. Sneeuwruimen vindt de heer Snoe ren noodzakelijk voor iedereen en hij heeft gelijk. Het is een normale plicht van ieder burger er voor te zorgen dat voor zijn huis de sneeuw verwijdert wordt tot gemak van zich zelf en de medeburgers. In de politie verordening wordt het zelfs verplicht gesteld, maar men kan niet precies nagaan of het wel gebeurd. Dat is'niet erg, als iedereen er nog maar eens op gewezen wordt, aldus de heer Snoe ren, en hij dacht aan de pers, toen hij zei ,,dat zal nu wel gebeuren" (tus sen haakjes, uw verslaggever is deze avond tweemaal over de sneeuw uit gegleden en hij dacht, de heer Snoe ren heeft echt gelijk). Banken om te rusten heeft de heer Snoeren ook gevraagd en hopelijk krijgt hij die. Dit zal het aanzien ver fraaien en de wandelaar het leven veraangenamen. Na het vertrek van de heer Mijnen krijgt Drunen het tweede vrouwelijke Brazil, Estancia Mariante, december 1964. Beste Missievrienden, Hoog schitterend aan de hei-blauwe Bra ziliaanse hemel, giet de zomerzon reeds zijn felle stralen uit over het Zuidelijk land schap, met op de achtergrond de hoge, wel vende ketens van het bergland, dat rustig ligt te baden in de zon. Op zo'n hete vacantiedag zat ik deze week dit typisch Zuid-Braziliaanse tafereel genietend te bewonderen, toen mijn gedach ten ineens werden omgeschakeld en een ver re, overzeese vlucht namen naar de Kets, nu misschien in een wit, koud landschap, door middel van een brief, die mij verheugend nieuws bracht over het Songfestival 1964. Het is dan ook met een blij en dankbaar hart dat ik de pen opneem om u, ijverige Missievrienden, bijzonder het organiserende Comité en naaste medewerkers, mijn spon tane, welgemeende en hartelijke dank te zeggen voor uw edelmoedige medewerking en toegewijde Missie-liefde, die de "Steen tjesactie" en het reeds traditioneel geworden "Songfestival" dit jaar weer tot een over weldigend succes hebben gemaakt. F 3200 (netto-opbrengst) is een waardevol bedrag; hiermee reikt u ons voor de nieuwbouw van ons Seminarie weer vele stenen toe, die we met open armen dankbaar aannemen. Moge het een eer voor u zijn op deze wijze meegeholpen te hebben aan de op leiding van toekomstige priesters, waarom het immense Brazalië schreeuwt. Onze seminaristen, bijna allg uit eenvou dige, arme families, die op hun bouwland in de kolonie met ossewagen en nog primitieve middelen moeten vechten voor hun bestaan, brengen zelf heel weinig binnen ze be talen nog niet eens het eten. Wij zijn praktisch van de buitenlandse vrijgevigheid en liefdadigheid afhankelijk. Het is dus niet te verwonderen dat elke steun en hulp steeds van harte welkom is. Moge dan ook deze Missieijver en medele ven bij u allen blijven bestaan ja echt, zo vermindert u onze pijn. Binnenkort hoop ik een uitvoerig artikel te schrijven over onze huidige Missieactivi teiten en over de nieuwbouw zelf van ons Seminarie met enkele foto's erbij, mode van de zaal, die de naam van de "Kets" terecht met ere zal dragen. Gaarne maak ik van deze gelegenheid gebruik al mijn Missievrienden, vooral ook de Buurtbewoners, een Zalig en Gezegend Nieuwjaar toe te wensen. Vragen we voor olkaar aan Christus in de H. Eucharistie, de Gever van alle leven, de Bron van alle goed, voedende Kracht, dat Hij ons moge schen ken wat chri9telijk-wenselijk is in 1965. Nogmaals mijn oprechte dank, mede in naam van mijn confraters. Vele en hartelijke groeten uit het binnenland van het verre Brazilië. Tot schrijfs! Mijn priesterlijke ze gen aan allen. Uw toegenegen oud-plaatsgenoot en vriend in J.C Pater Sjef van de Louw s.s.s. Seminario "Sao José" Estancia Mariante (Munic. Venancio Aires) R. G. S. Brasil. BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk raadslid. De heer Werner, welke op volger zou zijn van de heer Mijnen, zal zijn benoeming niet aannemen en nu zal de raad in de volgende verga dering mevr. Bosman-Boudewijns als tweede vrouwelijk raadslid kunnen begroeten. Dit is voor juffr. van der Heijden, die nu maar alleen zat tussen al die mannen, wat gezelliger. Als het over het onderwijs gaat is de raad altijd gul met de credieten. Ofschoon het gemeentebestuur in de laatste jaren bijzonder veel aandacht heeft besteed aan het onderwijs, vra gen de raadsleden altijd nog meer. Ook nu, ondanks dat B. en W. de voorschotten met 18 verhoogden, vroegen de heren Brok en van Lam meren dit te zien als een tussenfase. Pas is in Drunen een nieuwe pa rochie gesticht met een noodkerk, of men spreekt reeds over een derde pa rochie, nu in Braken West. Straks wordt het nog zaak, waar het eerst een definitieve kerk komt te staan in Braken Oost of West. Watervoorziening ten zuiden van het kanaal blijk steeds een probleem te zijn; wanneer zal men np einde lijk daar eens rendabel water gaan drinken. Hopelijk zal men op aan dringen van de heer v. Lammeren nu eindelijk van onrendabel naar renda bel water gaan. In de volgende vergadering komt aan de orde de peiler waarop een groot gedeelte van het gehele gemeentebe leid rust, n.l. de gemeentebegroting, l ot de volgende bijeenkomst kunnen de leden zich verdiepen in dit lijvig werkstuk dat de gemeenteambtenaren hebben samengesteld en dat zij deze avond mee naar huis kregen. Wat zal het worden bij de algemene beschou wingen. Wordt het een beschouwing of opzoeken van eventuele typefou ten. In ieder geval is de begroting sluitend met een post onvoorzien van f 64559,89.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 3