waal wij kse en Lanostpaatse coupant KAATSHEUVEL een nette jongeman KROONPRINSES BEATRIX VLIJMEN m Nieuwkuijk ROOFOVERVAL IN CENTRUM VAN BRUSSEL Loon op Zand «f Raamsdonk MAANDAG 1 FEBRUARI 1965 x l uuauniM icjoü 86e JAARGANG No. 9 Oe ucho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieleu HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement: p. week (0.24+ 1 ct. inc.k.) 0.28 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) J 08 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bjj girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO Uitvaart van Sir Winston Churchill Met een plechtigheid van drie uur heeft de wereld haar laatste hulde gebracht aan de grote oorlogsleider Sir Winston Churchil. Honderddui zenden stonden langs de 4 km. lan ge route om de kist te zien voorbij gaan, waarin het stoffelijk over schot van Churchill lag. De kist werd op een affuit van de Britse marine van het parlementsgebouw naar de kathedraal van St. Paulus gebracht. De stoet van 7000 man langzaam marcherende soldaten werd vooraf gegaan door vijf politiemannen te paard. Daarna volgden de militaire muziekkorpsen en afdelingen van drie onderdelen van de strijdkrach ten. Bij de kop van de lange colonne liepen 13 officieren van de Britse luchtmacht, die tot de bex-oemde „few" hebben behoord die in de donkerste dagen van de Tweede Wereldoorlog het Engelse luchtruim met succes tegen Görings vliegers verdedigden. Vlak voor de affuit getrokken door matrozen en ge flankeerd door leden van de lucht macht liepen de Britse stafchefs. Na hen kwamen vier officieren die Vaandels droegen. Lady Churchill en andere vrou welijke leden van de familie volg den in zwarte rijtuigen de baar. terwijl de mannelijke familieleden, onder leiding van Sir Winston's zoon Randolph, te voet daar ach ter schreden. Onderwijl weerklonk elke minuut een kanonschot boven Londen City, negentig in totaal, één voor elk levensjaar van de overledene. Deze laatste reis was begonnen bij de 900 jaar oude Westminster Hall, waar in de afgelopen drie da gen meer dan 300.000 mensen langs de met vlaggen bedekte baar in al le stilte defileerden, en eindigde een uur later bij de St. Paulus-ka- thedraal. Daarbinnen bevonden zich reeds bijna drieduizend mensen, afkom stig uit meer dan honderd landen en onder wie vorstelijke personen, presidenten, minister-presidenten en hoge militaire officieren, die on der leiding van Engelands koningin Elisabeth een belangrijke plaats in namen. Allen verhieven zich eerbiedig BROODPRIJS OMHOOG Hoogstwaarschijnlijk zal de brood prijs met enkele centen stijgen. Daarnaast wil de Nederlandse Bak kerij Stichting dat er landelijk voor een thuisbezorgd brood twee cent extra wordt betaald. Volgende week is er over de prijsverhoging overleg met het ministerie van Eco nomische Zaken. Voorts zal in grote delen van Ne derland dit jaar één bak- en be- zorgloze dag worden ingevoerd, zo is de verwachting. Dit laatste houdt verband met de nieuwe CAO voor het bakkerbedrijf. BOEKHOUDER FANTASEERDE ROOFOVERVAL De 29-jarige boekhouder, die donderdagmiddag neergeslagen zou zijn door twee mannen en beroofd van een enveloppe met 8.200 gul den, heeft bekend dat hij de roofoverval zelf in scène heeft ge zet. Hij heeft eerst de enveloppe met het geld in zijn kantoor ver stopt en zich daarna met een per forator enkele malen op het hoofd geslagen. Daarna is hij „versufd" op de grond gaan liggen wachten, totdat iemand hem zou vinden. Drie jeugdige dieven hebben gis teren een gedurfde en zeer succes volle overval gepleegd op een ju weliersfirma in het centrum van Brussel. Zij roofden kostbaarheden met een waarde van minstens tien miljoen frank (driekwart miljoen gulden). Waarschijnlijk zal nog blijken dat de buit veel groter is. „De totale waarde is misschien wel twintig miljoen frank", zei de eigenaar van de zaak, de heer G. Wolfers. POGING TOT OVERVAL EN ZELFMOORD Gewapend met een hamer heeft de 24-jarige Italiaanse electriciën A. P. gisteravond om vijf minuten over half zes getracht een roofover val te plegen in de Antiekzaak Bis terbosch te Amsterdam. Toen de overval mislukte heeft de Italiaan getracht zichzelf om het leven te brengen met een dolk. Levensge vaarlijk gewond in de hartstreek werd hij naar het Binnengasthuis- vervoerd. De 70-jarige antiquair L. Bisterbosch, die op het moment van de overval alleen in zijn zaak was, kreeg van de Italiaan een klap met een hamer op zijn hoofd. Hij moest voor onderzoek naar het Wilhelmi- na-Gasthuis, keerde daarna weer naar huis terug, maar moest later toch weer worden opgenomen. Hij verkeert niet in levensgevaar. van hun zetel toen de lijkkist, voor afgegaan door een bijna twee me ter hoog en met saffieren en opalen bezet gouden kruis, dat door gees telijken werd gedragen, de enorme kerkruimte werd binnengedragen. De herdenkingsdienst in de ka thedraal verliep geheel in de geest van de oorlogsveteraan, waarbij de echo van strijdzangen door de ho ge koepel van de kathedraal werd weerkaatst. Het gezang van „Fight the good fight will all thy might werd gevolgd door de door een trompetter gespeelde „Last Post", het signaal van zonsondergang bij de strijdkrachten, en besloten met de réveille: het ontwaken. Na afloop van deze plechtigheid werd de kist met 't stoffelijk over schot met het stoffelijk omhulsel weer op de affuit geplaatst voor de tocht naar de oevers van de Theems waar zij werd overgenomen door een motorsloep, die haar, geëscor teerd door andere vaartuigen, naar een pier nabij hetWaterloo-station voer. Terwijl vanaf de vaste wal negentien saluutschoten hun ge luid deden horen, denderden in de lucht straaljagers der Britse lucht macht voor een laatste groet voor bij. Vervolgens werd de lijkkist, op de traditionele wijze van de marine en overeenkomstig het aan de eer ste Lord der Admiraliteit, het hoofd der Britse Marine, verschuldigde eerbewijs aan de wal werd gefloten. Dit was het einde van het cere monieel. Een trein stond gereed om Sir Winston naar zijn laatste rustplaats te brengen: het kerkhofje bij Bla- don, waar zijn lichaam in bijzijn van slechts zijn naaste familie aan de schoot van de aarde zou worden toevertrouwd. MAN WILDE ZIJN BROER VERGIFTIGEN Een 25-jarige magazijnbediende in Wijchen, J. C., heeft bekend, dat hij een poging gedaan heeft zijn broer, de 26-jarige F. T. C., met thallium te vergiftigen. De man had grote schulden gemaakt en hij meende, dat, indien zijn broer niet meer tot de levenden zou behoren het beheer van het familiekapitaal tje (er is nog een oude ziekelijke moeder) automatisch aan hem toe zou vallen. Zijn broer is opgenomen in het Canisiusziekenhuis in Nijme gen. Zijn toestand is ernstig, doch niet hopeloos. JUDOKA B. REMMEREN NAAR PARIJS De judo-crack B. Remmeren, eer ste dan uit Kaatsheuvel, leider van de Eerste Kaatsheuvelse judoclub en lid van de judoclub Beljaars uit Tilburg, is gekozen in de Neder landse ploeg, die op 6 en 7 februari te Parijs uitkomt op internationale wedstrijden, waar ook wordt deel genomen door judo-ploegen uit Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk. Remmeren dankte deze uitverkie zing o.a. door een overwinning mid dels een eerste houdgreep op Koe nen, tweede dan, Roermond, tijdens selectiewedstrijden voor de samen stelling van de ploeg, welke in de sportschool Beljaars werden ge houden. De vier andere leden van de Nederlandse ploeg zijn afkom stig uit Oud-Gastel, Tilburg en Venlo. Zondag j.l. zijn de vijf judoka's, die de NJJA, een van onze vader landse bonden, vertegenwoordigen, voor een laatste training, onder lei ding van de heer Aanraad, derde dan, bijeen geweest. BOTSING Op het gevaarlijke kruispunt Hil- sestraatAkkerstraat, botsten za terdagmiddag omstreeks half vijf twee personenauto's op elkaar. De inzittenden kwamen er goed van af, doch de beide voertuigen liepen be hoorlijke averij op. BRANDJE Zondagmiddag omstreeks 12 uur geraakte in de woning Berndijkse- straat 34, bewoond door de familie H., de houten lambrizering achter de kachel in brand, vermoedelijk door oververhitting. Dank zij het snelle ingrijpen van wachtmeester J. de Wilde der Rijkspolitie de woning grenst aan het politiebureau kon het vuur door middel van een blusapparaat in de kiem wor den gesmoord, zodat ingrijpen van de brandweer overbodig werd. PATER ROESTENBERG DANKT Pater Lucien Roestenberg, die dezer dagen weer naar Brazilië is teruggekeerd, heeft in verband met zijn plotseling vertrek geen gelegen heid meer gehad om al zijn vrien den en weldoeners hartelijk te dan ken voor de vele hulp, in welke vorm dan ook, gegeven ten bate van zijn missie. In het bijzonder dacht hij daarbij aan degenen, die de geweldige prestatie leverden om op één avond 800,bijeen te brengen, waardoor hij in staat ge steld werd een brommer te kopen, welke hem op zijn missie-apostolaat bijzonder van pas zal komen. VOLKSUNIVERSITEIT Voor de leden van de Volksuni versiteit staat er weer een leerzame lezing op het programma. Op woensdag 3 februari zal drs. F. van der Wiel msf., rector van de „Steffenberg" te Vught, voordien van het missiehuis „St. Antonius" te Kaatsheuvel, voor de aanwezigen een causerie houden over het ac tuele onderwerp „moderne litera tuur, wat mogen onze studerende kinderen lezen". VOLLEYBAL De Kaatsheuvelse volleybalver eniging speelde zaterdag in de stu dentenhal te Tilburg een compe titiewedstrijd tegen „Smash". Door de spannende eredivisie-ontmoeting tussen Tornado en kampioen Liba non, die op het naastliggende veld werd gespeeld en heel wat belang stelling trok en tumult veroorzaak te, werd het voor de spelers van V.V.K. en Smash moeilijk zich vol ledig op hun eigen partij te concen treren, zodat het een vrij oninteres sante gebeurtenis werd. De Kaats heuvelse jongens hadden echter weinig moeite hun tegenstanders in bedwang te houden en hun wil op te leggen. Twee sets waren voor V.V.K. voldoende (158 en 1512) om daarmee aan het langste eind te trekken. BILJARTEN DISTRICT KAATSHEUVEL Het is lang geleden dat we van het eerste klasse-front in de club competitie van het district Kaats heuvel nieuws ontvingen. Wij zijn thans in staat de uitslagen van de laatste ontmoetingen en de stand door te geven. Uitslagen: EuphoniaAltijd Raak 70 K.T.O.—H.G.L. 5—2 K.O.T.—Efteling 2—5 H.K.S.—N.A.S. 2—5 K.O.T.—K.T.O. 2—5 EuphoniaH.K.S. 70 Altijd Raak—H.G.L. 5—2 Efteling—N.A.S. 1—6 De stand na de 12e ronde is: I. Euphonia 12—67; 2. H.G.L. 12— 52; 3. K.T.O. 12—49; 4. N.A.S. 12— 46; 5. Altijd Raak 12—40; 6. Efte ling 12—33; 7. H.K.S. 12—36; 8. K.O.T. 12—23. Het team van Euphonia, bestaan de uit H. Soeterboek, J. Remmeren, Ant. Voogd en J. van Rooij, heeft met nog twee wedstrijden voor de boeg reeds zo'n afgetekende voor sprong, dat zij zich nu reeds als kampioen kunnen presenteren. Het verlies van H.G.L. bracht de mannen van Euphonia op een com- Wegens militaire dienst van de tegen woordige, zoeken wij voor zo spoedig mogelijk voor gevarieerde administratieve werk zaamheden. Zij, die mede ambitie voelen voor redactie- en correctiewerk, genieten de voorkeur. WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Grotestraat 205, Waalwijk fortabele voorsprong van 15 punten. Voor deze nederlaag was Altijd Raak verantwoordelijk, waarin vooral M. van Corstanje met 17.70 gem. en M. Klijn met 5.80 zeer goed voor de dag kwamen. Goeder pres taties werden verder geleverd door C. Netten 9.14, T. Fijneman 5.23, B. Dekkers 38.88, Th. Netten 7.00, H. Dekkers 25.33, J. v. d. Kaa 20.44, Ant. Voogd 8.28 en J. van Berkel 8.31 gemiddeld. VOETBAL DESK—WOENSELSE BOYS In verband met de afgelaste wed strijd tegen Zeeland Sport, benutte Desk deze vacantie-zondag om thuis de benen wat in beweging te hou den middels een oefenwedstrijd te gen de koploper in de 3de klas, Woenselse Boys. De ontmoeting te gen Terneuzen zondag j.l. had dui delijk aangetoond dat ledigheid nog altijd des duivels oorkussen is en dikwijls kwade gevolgen kan heb ben. Desk, en naturlijk ook trainer Tausch, heeft dat hieruit ook heel goed begrepen. Met trainen alleen komt men er immers niet. Team verband en teamgeest zijn even zo belangrijke factoren en dikwijls doorslaggevender factoren om tot goede resultaten te komen. Ondanks het met sneeuw bedekte veld, kon er vrij behoorlijk worden gevoetbald en behoorden slippartij tjes tot de uitzonderingen. Desk miste Frank v. Riel, terwijl Walter Dekkers het, nadat hij zijn voet wat geforceerd had, na de rust beter oordeelde er mee op te houden om eventueel zondag a.s. weer volledig fit te zijn. Het was duidelijk te zien dat de jongens uit Woensel er prijs op stelden een zo gunstig mogelijke uitslag te bereiken. Zij werkten hard en speelden ook geen onver dienstelijk voetbal, zodat de Desk verdediging voldoende emplooi kreeg. De meeste Dessers deden het, gezien de omstandigheden, maar kalm aan, hetgeen ons niet onver standig leek. Alleen Herman Da- men nam geen enkele reserve in acht en speelde een fris partijtje, terwijl ook Kees Laros zijn tempe rament bewees. De uitslag werd tenslotte 62 voor Desk. ZILVEREN VERZEKERINGSAGENT ONTVANGT HET GOUD. Het was donderdag 28 januari j.l. niet al leen voor de heer Jos Spapens, maar voor de hele familie een groot feest, toen deze werd gehuldigd in verband met zijn zilve ren ambtsjubileum. In de receptiezaal van De Steenbakker is dit feit op bijzonder fees telijke wijze herdacht, waarbij velen van de R.V.S. (Rotterdamse Verzekering Sociëteit) getuigen waren. Veel aan anderen gegeven! Dit was een zinsnede uit de rede welke de heer Kramer tot de jubilaris richtte. Hierop hebben alle sprekers hun felicitaties aan de jubilaris gebasseerd. Namens de directie van de R.V.S. werd de heer Spapens per brief gefeliciteerd, waarin mededeling werd gedaan dat de ju bilaris zijn sporen voor de maatschappij had verdiend. Zijn pionierswerk was van dien aard, dat hij steeds tot de topfunctionaris sen behoorde. In deze 25 jaar was de heer Spapens - aldus de heer Kamer, direc teur van het bijkantoor en districtshoofd van het zuidelijk gewest der RVS - er snel in geslaagd de 5.000.000 omzet te bereiken; dit is pl.m. 2 ton per jaar. De periode van 1940-'50 was een mindere, doch de an dere jaren hebben dit ruimschoots inge haald.. Uit dankbaarheid spelde dhr. Kra mer de zilveren agent de gouden RVS-me- daille met briljant op zijn revers. Mevrouw Spapens ontving bloemen. Bij de indiensttreding op 35-jarige leef tijd heeft dhr. Spapens een goede grondslag weten te leggen bij grote en kleine klanten. Zo zei de heer van Sprundel, als de inspec teur van het rayon van de jubilaris. Direct heeft hij respect gehad voor klanten en over heid. Hij was de goede stille medewerker; zo stond hij bij zijn directie bekend. Als de resterende jaren (5) mogen zijn als de voor bije 25, dan mag gezin, maatschappij en fa milie hier met trots op neerzien. Hierbij betrok hij mevrouw Spapens en oude Oma. De heer van Sprundel offreerde een fraaie vaas en bloemen. Op een humoristische wijze huldigde de heer van Beuten, Varia-inspecteur. De laatste spreker de heer Smulders sprak namens de collega's incasseerders als een echte vriend. Ook deze spreker mocht een cadeau aanbieden in de vorm van een staan de schemerlamp en een scheerapparaat. Na alle sprekers heeft de heer Spapens zijn dankwoord gericht aan hen die zich zo spontaan tot hem hebben gewend. Het ging echter boven de verwachtingen, hetgeen hij zelf zei. Tot besluit sprak nog de oudste zoon Wim Spapens en bood zijn vader een mooie diplomatentas aan. Na het officiële deel had de receptie plaats waarvan velen gebruik hebben ge maakt. Vermeldenswaard is dat de Maat schappij bijzonder goed was vertegenwoor digd. De ganse familie vierde het feest nog later mee in de gezellige sfeer van De Steenbakker. DROPPING VAN UNO ANIMO Uno Animo heeft in de stille maanden wel een en ander voor haar leden in petto. De afgelopen week heeft een mooi einde gehad voor de leden van de eerste junioren en alle senioren. De heren van Wezenbeek en Hendriks hebben een prachtige dropping en oriënteringsrit uitgezet van maar liefst 15 km. Donderdagavond zijn 30 leden inge stapt voor het droppingspunt aan de Gilzer- baan te Tilburg. Nabij de terreinen van de Gisteren is onze Kroonprinses 27 jaar geworden. Zij heeft zich zeer intens voorbereid op haar toekomstige taak als koningin. In vele gevallen reeds vervangt zij haar moeder, Koningin Juliana. Daarbij combineert zij de ernst van deze taken met een char mant optreden, dat haar de bijnaam „Prinses Glimlach" opleverde. Wij wensen van ganser harte, dat Prinses Beatrix een gelukkig en voorspoedig leven zal mogen beleven. CARNAVAL 1965 De actieve Knotwilgers hebben van de voetballoze zondag gebruik gemaakt om de actie jeugdloten op 31 januari te lanceren. Iedereen was thuis en het gestuur van Knot- wilgendam kon don ook spoedig mededelen dat alle loten verkocht waren. Op deze wij ze is de optocht van het jeugdcarnaval van mooie prijzen verzekerd. Verdere medede lingen over carnaval 1965 zijn als volgt 1. Het streven van de carnavalsvereni ging Knotwilgendam is er mede op advies van hurgemeester Schweitzer vooral op ge richt in de toekomst tot een meer gecoör dineerd carnavalsfeest voor Groot Vlijmen te geraken; onder meer door te komen tot een centraal comité, nauwere samenwerking op het gebied van de te houden financiële acties, enz. 2. Gaarne nodigen zij dan ook de plaat selijke verenigingen, zowel als particulieren, uit tot deelname aan de grote optocht op zondag 28 febr. 1965. Deelnameformulieren verkrijgbaar De Akker 26 alhier. Zij mer ken hierbij op, dat, afhankelijk van het to taal aantal deelnemers, een totaal prijzen- bedrag is begroot van f 1200. De eerste prijs voor de categorie praalwagens be draagt f 250. De nadruk zal dit jaar voor- Waterleiding Mij. moesten zij een code ont cijferen en een bezoek brengen aan een café in de stad om vandaar via zand- en land wegen met de nodige moeilijkheden naar de clubtent te komen. De eerste arriveerde om 9.46 al. De laatsten waren om tegen 11 uur aan v/al. De volgorde van binnenkomst van de eerste 8 leden was: W. Dingen, winnaar van de wisselbeker no. 1, J v Wanrooij 2, H Steer 3; J v d Ven 4, W Coomans 5, R v d Velden 6, M Meijer 7 en W v Nooij- en 8. De prijsuitreiking heeft plaats gehad in het clubhuis door de trainer van de voet balvereniging dhr. Hendriks. Over de orga nisatie van de dropping was niets dan lof. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS In hun clubhuis bij G. de Louw, hielden de schutters zaterdag hun jaarlijkse feest avond. Om 6 uur kwamen zij met hun da mes naar het pas-gereedgekomen café om aan te zitten aan een koffietafel. Voorzitter E. van Noije heette allen wel kom en memoreerde alle successen van het afgelopen jaar. Hij hoopte dat ook het ko mende jaar veel nieuwe trofeeën zou op leveren. Ook onthulde hij de gereed geko men smeedijzeren prijzenkast. De heer Jan Bink had door deze te vervaardigen, getoond dat hij niet alleen een goed schutter, maar ook een goed vakman was. Tot slot sprak hij de hoop uit, dat alle schutters nog vaak in het nieuwe clubhuis bijeen zouden komen. Het cabaretgezelschap Sip Ramstijn zorg de voor de vrolijke noot op de verdere avond. De jaarlijkse feestdag van de schut ters mag ook dit jaar weer heel goed ge slaagd heten. al worden gelegd op de betekenis praal wagens voor wat de jury betreft. 3. De samenstelling van de jury is dit jaar volkomen gewijzigd. Iedere deelne mende groep wijst, zelf haar jurylid aan. Het betreffende jurylid ontvangt een jury- lijst waarop alleen de overige deelnemende groepen voorkomen. Geen voordracht bij 't défilé. 4. De jury-samenstelling voor de jeugd- optocht wordt door de organiserende car navalsvereniging aangezocht, zoals dit op heden reeds het geval was. Ook voor wat de voordracht en zang betreft bij het défilé op het plein. Deelnemende groepen tot heden Paljassen, Piassen, Tierelantijnen, de Vro lijke Klinkers, de Kwasten, Nooit genoeg, de Nortjes, D'r op of d'r af, La Bellas, Pa rels van Girnaval. AUTOBOTSING Op de grote weg Vlijmen Den Bosch had vrijdagavond omstreeks 6 uur een autobot sing plaats, waarbij maar liefst 9 wagens betrokken waren. Gelukkig liep alles goed af: enkele licht gewonden, niaar de mate riële schade was groot. INBRAAK BOERENBOND. In het kantoor van de Boerenbond werd ingebroken. Er werd een kistje met geld vermist. De politie heeft de zaak in onder zoek. STATIEDAG. Op zaterdag 6 februari a.s. zal de ge mengde zangvereniging "Oefening baart Kunst" in café W. v. Baardwijk haar jaar lijkse statiedag houden. Tevens zal door de secretaris een jaarverslag worden uitge bracht. RECORD OMZET De veilingvereniging „De Langstraat" boekte in 1964 in haar 48-jarig bestaan een record-omzet van f 5.241.405.36. De aan voer nam met ruim 20 pet. toe. "SUKKEL". Op zaterdag 6 februari a.s. zal de toneel club van de K.A.B. een blijspel opvoeren in de zaal van C. Nieuwenhuijzen, 's avonds 8 uur. Veel uren van intense oefening, onder leiding van de heer Th. van Dijck, werden aan de instudering van het leuke blijspel "Sukkel" besteed. De spelers en natuurlijk ook de regisseur rekenen op een grote be langstelling van het publiek. SPREEKBEURT. Woensdagavond 17 febr. a.s. zal de heer P. Bastiaansen een spreekbeurt houden over "Wat betekent de fokkerij", om half 8 in café H. Verschure.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5