Sprang-C Capelle K SPIN Cjc.l)öott<i-aankoru)i#Ln#e.n a.2. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 FEBRUARI 1965 1 Vrijh.-Capelle Sprang Capelle Waspik Landbouw en Tuinbouw Pluimvee Het laatste nieuws DE ECHO van het Zuiden GEMEENTERAAD De raad van de gemeente Sprang-Capelle komt vrijdag bijeen in een vergadering, waarvan de agenda als volgt is 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorlopige vaststelling ex art. 55 ter der Lager Onderwijswet 1920 van de ex ploitatiekosten van het openbaar lager on derwijs over het jaar 1963. 5. Vaststelling bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs, bedoeld in ar tikel 55 bis der Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1965. B. en VV. stellen voor een bedrag van f 65 per leerling. 6. Vaststelling bedrag per leerling voor het bijzonder uitgebreid lager onderwijs ex artikel 101, 5e lid, der Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1965. B. en W. stellen voor een bedrag van f 100 per leerling. 7. Verlenen van voorschotten op de ver goeding der exploitatiekosten van de bij zondere scholen voor lager- en uitgebreid lager onderwijs alhier. 8. Toekenning van een extra-vergoeding per lokaal en per kleuter, als bedoeld in art. 73, 3e lid, der Klcuteronderwijswet, aan de besturen der bijzondere kleuterscholen ovei het 5-jarig tijdvak 1956 t.m. 1960. 9. Voorlopige vaststelling van de exploi tatiekosten der openbare kleuterschool ex art. 47 der Kleuteronderwijswet over de ja ren 1962 en 1963. 10. Verlenen van een voorschot op de vergoeding ex art. 126 der Kleuteronder wijswet over 1965 aan de Stichting Frot. Chr. Kleuterscholen te Sprang. 11. Verlenen van machtiging tot het ver strekken van een voorschot op de per 1 ja nuari 1965 te treffen salarismaatregelen. 12. Wijziging verordening op de heffing van een vermakelijkhedenbelasting in de ge meente Sprang-Capelle. 13. Wijziging verordening op de heffing van reinigingsrechten in de gemeente Spr.- Capelle. B. en W. willen de tarieven voor het op halen van huisvuil brengen op f 10 per jaar voor de eerste emmer en f 3 voor de twee de emmer (momenteel pl.m. f 5.40 p. jaar). Sinds 1935 is het tarief niet meer herzien. 14. Ruiling van grond met de heer M. Bax te Sprang-Capelle. 15. Vaststelling begroting grondbedrijf v. het dienstjaar 1965. 16. Vaststelling begroting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienst jaar 1965. 17. Indiening van een verzoek als be doeld in artikel 12 van de Fintanciële ver houdingswet 1960. 18. Wijziging gemeente-begroting dienst jaar 1965. 19. Mededelingen. 20. Rondvraag. 21. Sluiting. ophouden gedraaid en heeft men zeker goe de zaken gemaakt. Ook van de vele andere attracties werd veel gebruik gemaakt en gin gen de vele bezoekers vrijwel allen wel met een prijs naar huis. Tot slot had ook de trekking plaats van de aan de bazar verbonden grote loterij. CHR. GYMNASTIEKVERENIGING "PRO PATRIA". In een goed geoutileerde gymnastiekzaal te 's-Hcrtogenbosch werden j.l. zaterdag de eerste wedstrijden in 1965 gehouden van de Kring Brabant - Limburg van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond. Deze wedstrijden be trof het selecteren van de turners en turn sters van de kring, waaraan door 7 gym nastiekverenigingen werd deelgenomen en waaronder ook Pro Patria. Tot deze wed strijden werden alleen le en 2e graads tur ners toegelaten. Pro Patria nam deel met 15 dames en heren. Dat de strijd moeilijk zou worden, daarvan waren leider en tur ners zich bewust, want in 1964 kwamen maar 2 verenigingen uit in de le graad en dit jaar waren 4 verenigingen tegenwoordig; dit is dus een goede vooruitgang in de kring Brabant - Limburg, waaraan ook Pro Pa tria een steentje heeft bijgedragen. De wedstrijden vingen aan om 3 uur, met het opstellen van alle deelnemers en een openingswoord door de voorzitter van de king, op wiens verzoek 2 minuten stilte in acht werd genomen ter nagedachtenis van de grote Sir Winston Churchill, die deze middag naar zijn laatste rustplaats werd ge dragen. Nadat de leiding was overgegeven aan de wedstrijdleider de heer Rijken, namen de wedstrijden een aanvang; eerst kwamen aan bod de aspirant-dames en dames le graads en alles werd afgewerkt in een vijf kamp. Nadat de aspirant-heren waren op getreden, werd gepauzeerd, waarna om kwart voor zeven de heren le en 2e graads aan de beurt kwamen. Dit duurde tot on geveer 9 uur, waarna de prijsuitreiking be gon. Met spanning werd de uitslag afge wacht wie de kring zou mogen vertegen woordigen in het Zuidergewest. Bij de da mes le graad werd dit Breda en Klundert; de eerste dames van Pro Patria waren no. 7 J. van Heesch, 8 Jenny de Rooij, wat een groot succes betekent voor de Pro Patria- darnes, want zij rukken op naar betere plaatsen. De uitslagen van de heren le graad wa ren le prijs H. Paymans van Pro Patria, 2e prijs J. Oostelijk van Spigo Klundert; 3e prijs J. de Rooij van Pro Patria; 4e prijs A. Broeks, 5e prijs W. Timmermans, beiden eveneens van Pro Patria. Bij de 2e graad heren wist J. van Beek een mooie 2e plaats te behalen. Dus wat de heren betreft was het weer Pro Patria die de toon aangaf, wat een mooi succes mag worden genoemd. Wij wensen leider Hoes en de leden van Pro Patria geluk met dit mooie resultaat. BAZAR EXCELSIOR. Ter versteviging van de verenigingska® werd door de Chr. Gemengde Zangvereni ging Excelsior j.l. vrijdag en zaterdag in het gebouw van de Chr. Volksbond een grote bazar georganiseerd, die zowel was betreft de belangstelling als de financiële resulta ten, zeker geslaagd zal mogen heten. Vrijdagavond opende Burgemeester M. van Prooijen, in tegenwoordigheid van de beide wethouders, de heren Jac. Vos en F. Minn aard, en het comité de bazar, die ter stond daarna een aanvang nam. Al was de toeloop vrijdagavond niet zo bijzonder groot, toch werden reeds goede zaken gemaakt. Zaterdagmiddag was het een specia'e middag voor de jeugd; hiervoor bestond na tuurlijk van de zijde van de jeugd grote be langstelling en er werd druk gegrabbeld, geraden, gegooid, getimmerd, gesjoeld enz. Zaterdagavond was de belangstelling de hele avond groot en heeft het rad van avon tuur, dat wel de grootste aantrekkingskracht van de tegenwoordige bazars heeft, zonder NOOIT GEDACHT. De Postduivenvereniging Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hoogevaart, zal op vrijdag a.s. haar jaarvergadering houden. De leden worden er op attent gemaakt dat de vergadering om 8 uur begint. De agenda vermeldt o.m. be stuursverkiezing, aftredend zijn W. Nieu- wenhuizen, C. Broeks en A. Treffers, die weer herkiesbaar zijn. De leden kunnen met tegenkandidaten komen. H.N.C.-NIEUWS. In de zaal van de heer P. Pruijssers zal de v.v. HNC woensdag 10 februari a.s. de jaarlijkse feestavond houden voor leden en donateurs. Deze avond zal verzorgd worden door de heer N. Scholenberg uit Dordrecht. Een gevarieerd programma staat te wach ten. UITVOERING 'T ROZEKNOPJE. De gemengde zangvereniging 't Roze- knopje en het aan de vereniging verbonden jeugdkoor geven op 3 en 4 febr. a.s. haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van de heer P. Pruijssers. De leiding van beide koren is in handen van de heer J. v. Gestel uit Tilburg, terwijl als pianiste zal optreden mevr. Poldervaart. Het grote koor zal een 10-tal nummers uitvoeren, terwijl het jeugd koor een 8-tal liedjes ten gehore zal bren gen. Na de pauze zal de afd. toneel van de vereniging het blijspel in drie bedrijven opvoeren: "Liefde in een duiventil" van An ke Wildonck. Inzake de regeling voor -het bezoeken van deze uitvoering mogen wij verwijzen naar het programma. Er staat de donateurs weer een tweetal goede zang- en toneelavonden te wachten. MAANDVERGADERING. De maandvergadering van de P.V. De Luchtvaart, gevestigd in de zaal van de heer de Ruijter, wordt a.s. zaterdagavond gehou den om 8.30 uur. Tijdens deze vergadering zullen de ringen voor het a.s. vliegscizoen worden uitgegeven. Het is derhalve van het grootste belang dat ieder lid deze bijeen komst bezoekt. HULPVERLENINGSDIENST voor boeren in Sprang-Capelle, Waalwijk en Kaatsheuvel. In Sprang-Capelle zal waarschijnlijk over enkele maanden een hulpverleningsdienst worden opgericht voor de boeren in deze plaats en in Waalwijk en Kaatsheuvel. De zer dagen is tijdens een voorlichtingsbijeen komst in café van Veen een commissie ge vormd die het plan verder zal uitwerken. De commissie bestaat ujt de heren van der Heide, directeur van de zuivelfabriek in Capelle, Florijn, directeur van de coöp. land- bouwvereniging en ir. Aten van de Brab. Mij. van landbouw. Zij hebben hoofdzake lijk een adviserende taak. Voorts zijn in de commissie vertegenwoordigd de heren Jac. v. d. Schans, P. van Beek en A. Timmer mans uit Sprang-Capelle en de heer A. de Haan uit Waalwijk. Aan de commissie zal ook een lid uit Kaatsheuvel worden toege voegd. Reeds vorig jaar werd op een voorlich tingsbijeenkomst van de Brab. Mij. van landbouw gesproken over een hulpverle ningsdienst (ook wel btdrijfsverzorgings- dienst genoemd) voor de boeren. Met zo'n dienst is het mogelijk bij noodgevallen als ziekte c d. hulp te krijgen van een bcdrijfs- verzorger. Vooral de eenmansbedrijven kun nen met zo'n kracht zeer gebaat zijn. Het aantrekkelijke is dat ook bij vakanties een beroep op de medewerking van de bedrijfs- verzorger kan worden gedaan. In het Land van Heusden en Altena functioneert reeds een paar jaar met succes een dergelijke dienst. Volgens de heer W. Hoornstra van de Friese Mij. van landbouw, die een uiteenzetting gaf over zijn ervarin gen met de hulpverleningsdienst, bedraagt de contributie in Friesland f 20 f 25 per lid per jaar. In het Land van Heusden en Altena betalen de leden van de dienst f 15 per jaar. Voor de leden in Sprang-Capelle. Waalwijk en Kaatsheuvel (er zijn er al 20) moeten inschrijfgeld en contributie nog wor den vastgesteld. BRAND. Ongeveer kwart voor 10 werd zondag avond de brandweer gealarmeerd voor een brand in een schuur aan de Schotse Hoog landersstraat. Een sterke rookontwikkeling deed het ergste vermoeden maar achteraf bleek het voor het brandweerkorps geen al te groot probleem om de vuurhaard te be dwingen en de schuur te behouden. De scha de bleef beperkt vooral ook omdat het pand nagenoeg leeg was. Slechts enkele pakjes stro en wat hout vormden de hele inventaris. De schuur werd dezer dagen door de heer van Etten verkocht aan de heer W. Biemans. PROPAGANDA-SPORTAVOND Donderdagavond is er in het gemeen schapshuis te Waspik-Boven een propagan- da-sportavond, die wordt georganiseerd door de dameskorfbalvereniging Amicitica. De propagandist van de Ned. Korfbalbond de heer Kok uit Eindhoven, zal hier enkele in teressante films vertonen. Amicitia rekent vooral op meisjes vanaf 12 jaar die nog niet bij de sportvereniging zijn aangesloten. Woensdag vindt de jaarvergadering plaats van Amicitia, en wel na het trainen, om 9 uur in de blokhut aan de Bernhardstraat. DE VERZORGING VAN GRASVELDEN Bij het met een trekker rijden over weilanden kunnen beschadigingen optreden aan de grasmat. Met het be kende Hofka-profiel zullen de in drukken een klein nadeel geven, ter wijl met gewone O.C.-profielen snel een slip zal ontstaan en daardoor een uitrukken van het gras. Dit laatste is nog erger als het indrukken. Als men dus op de weilanden maar zorgt dat er geen slip optreedt, dan zullen zich hier geen problemen voordoen. Erger wordt het als we komen op de fijnere velden. Gazons, golfvel- den, hockeyvelden en andere sport velden. Hier is ook een regelmatig onderhoud noodzakelijk, terwijl som migen helemaal zonder indrukken moeten blijven. In Engeland neemt men hiervoor trekker-achterbanden met een bijna normaal wegprofiel. Dit gaat al veel beter als een trekker band-profiel alleen wanneer het nat is ontstaat nog een slip, indrukken in de mat is echter uitgesloten. Een bekend Nederlands loopvlak- vernieuwingsbedrijf ziet nu kans om op bestaande trekkerbanden een heel speciaal profiel aan te brengen. Dit profiel doet het nog beter als het ge noemde profiel in Engeland. De Ned. Sport Federatie was vol lof over dit profiel, daar men nu ook geen slip meer heeft als het wat nat ter is. Een ieder die met verzorging van grasvelden te maken heeft, kan nu op een eenvoudige manier deze profielen op z'n banden laten aan brengen. De naam van dit profiel luidt "Knobby-profiel". Omdat de grote noppen op trek kerbanden door dit Knobby-profiel zijn vervangen door kleine blokjes is de slijtage zeer gering en loopt de band ook prettiger. Het groter draagvlak verhoogt de trekkracht op het wegdek dan ook niet gering. Dat dit Knobby-profiel niet alleen voor trekkers is bestemd, blijkt wel uit het feit dat veel internationale transportbedrijven hun banden met dit profiel laten verzolen. Ze geven het voertuig in modder en sneeuw ge weldig beter houvast. Bij de intrede van het nieuwe jaar moge ik uitgever, redactie en kip penvrienden een in elk opzicht voor spoedig 1965 toewensen. Vervolg beantwoording ingekomen vragen. Wanneer moeten de kippen inge ënt worden voor het voorkomen van ziekten? Antw. Tegen besmettelijke ziekten, als pokken en diphterie, cholera, Kleinse ziekte enz, op een leeftijd van 4 maanden. In de wintermaanden bij koud vriezend weer, moeten de kippen dan in hun hok blijven? Ant. Als ze een doelmatig hok hebben, doen ze dat van zelf wel, heb ben ze dat niet, dan lijden ze gewel dig kou en armoede en leggen in lan ge tijd geen eieren. Als het om veel eieren te doen is, waar het bij de meesten wel om gaat, moet men voor prima huisvesting zorgen. Dat is het begin en daar hapert het toch nog zo aan. Nodig is, veel licht, voldoende luéht, geen tocht, de glasramen aan één kant, de voorzijde, en dan zo een voudig mogelijk. Wat moet men hen dan geven in plaats van gras? Ant. Men geve dan bieten, kool rapen, boerenkool (die laatste bij voorkeur). Een terrein van 70 roeden en aller beste boomgaard, hoeveel kippen kunnen hierop gehouden worden? Ant. Als men daarop 250 kippen houdt blijven er nog 20 a over, die er nodig zijn voor het opkweken van kleine kuikens en jonge hennen en het plaatsen van een foktoom. Kleine kuikens, jonge hennen en leghennen moeten steeds gescheiden blijven en waar men kuikens fokt mogen nim mer oudere hennen komen, om ver schillende redenen niet. Ziezo, dat is thans afgelopen, maar vragen zijn er meer. U kijkt maar in een volgend nummer, want dan, dan zijn we er weer. SLORDIGE KIP Jonge hennen leggen haar eieren dikwijls op alle mogelijke plaatsen en niet in de legnesten. Men lette er op dat de legnesten op 'n goede plaats staan, n.I. in het half duiser. Ook moeten er voldoende nesten zijn. Soms wordt een hen, die leggen moet, door de anderen verjaagd en dan laat ze soms haar ei vallen zo maar buiten het nest en gaat daarna nog heel onnozel op het nest zitten, zodra het vakant is. Dat kippen eerst hun leg begonnen en dan staken komt meer voor. Meestal zijn ze te jong met leggen begonnen, beter is het dat ze beginnen wanneer ze meer zijn uit gegroeid. Forceren is verkeerd. Zo dikwijls heb ik waargenomen hoe een zorgvuldige behandeling van het pluimvee dubbel en dwars be loond werd door een ruime eierop- brengst, welke uitbleef of.I althans minder werd, wanneer de zorg ver minderde. Wil men al het voordeel uit het pluimvee halen wat er in opgesloten zit, dan behoort naast een volledige kennis daaromrent, ook "hart" voor de hoenders getoond te worden. Bij sneeuwval moeten de kippen minstens één uur per dag, zelfs bij het best ingerichte hok, een luchtje scheppen. Dat dit bezwaarlijk op een met sneeuw bedekt terrein gaat, waar ze dan spoedig verkleumd op een hoop gaan ziten om zich op die wij ze te verwarmen, is wel duidelijk. Met een flinke bezem moet men de sneeuw wegwerken, zo ruim moge lijk. Het onmiddellijk gevolg is, dat de hoenders aan het trekken gaan, in de hoop nog een graankorrel of een sprietje te vinden, dat ze bij een vo rig bezoek hebben overgeslagen. Zó komen de hoenders in beweging, zó zullen ze niet verkleumen, worden op een natuurlijke, gezonde wijze ver warmd. Ik ben er van overtuigd, dat deze zo geringe moeite op ruime wijze be loond zal worden, zij het niet direkt in een onmiddellijke hogere eierop- brengst, dan toch zeker door een meerdere tierigheid der hoenders, welke een noodzakelijke voorwaarde is, wil men eieren van hen kunnen verwachten. Ligt er dus sneeuw, volgt dan mijn advies op. KIPPENVRIEND. vindt u ook op de advertentiepagina's van Geef U een» de moeite ome modelboeken van ^■alooitckaait^is te komen Inzien. Wij hebben een sortering van ruim 70 stuks In de fraaiste en modernste ontwer- ?.i:< 1 pen en uitvoeringen. TJetHooinpf-kaatt/er. On2mtiouiokaaltan <tn htieoen, (DnalHi}2anr-aankon2igingen, 73i2ptentjef t.2. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 - WAALWIJK FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door JOHNSTON McCULLEY Vertaling Herman Antonsen 39) Hij stond voor de uitgesleten trap en ging zo zachtjes mogelijk naar bo ven. In zijn rechterjaszak hield hij zijn pistool omklemd. De kamer, waarin zich beide man nen bevonden, had hij spoedig ont dekt. Hij waagde het niet aan te klop pen en naar binnen te gaan, niet om dat hij bang was, maar omdat hij geen vergissing wilde begaan, waardoor hij de papieren voorgoed zou kunnen verliezen. Hij wilde eerst zo mogelijk luiste ren en trachten iets in de kamer te zien. Hij durfde niet lang in de gang blijven staan, omdat er dan allicht iemand langs zou kunnen komen oen hem zien. Hij besloot de kamer er naast bin nen te gaan. Tot zijn verwondering was de deur er van niet op slot. Omzichtig sloop hij er binnen en deed de deur achter zich dicht. Met zijn rechterhand om zijn pis- toolkolf geklemd, knipte hij met zijn linkerhand zijn zaklantaarn aan. In de damer stond een ledikant, 'n ouderwetse wastafel, twee stoelen en een kastje. In het bed lag een man te slapen. Hij zag er echt als een boef uit. War wik knipte zijn licht uit, wachtte even en knipte het weer aan. Hij liep naar het bed toe. Uit de aangrenzende kamer klon ken gedempt de stemmen der door hem achtervolgde mannen. Warwik greep de slaper bij zijn schouders en schudde hem wakker. Hij liet het licht in zijn gezicht schij nen en hield hem zijn pistool voor. De man keerde zich om en knipperde tegen het licht. „Geen woord! Beweeg je niet!" beval Warwik fluisterend, zich over hem heenbuigend. Voor die man be tekenden een zaklantaarn en een pis tool slechts één ding... de politie. „Ik heb niks", begon hij, zoals al le misdadigers altijd beginnen, als ze gesnapt worden. „Stil! Geen woord! En beweeg je niet, of ik schiet je neer. Bedenk dat goed! Hu duwde de loop van het pistool tegen de borst van de man en liet zijn licht door het vertrek schij nen, om het daama weer op de man te richten. „Ik zal je voor een poosje binden en een prop in je mond stoppen", zei hij. „Stribbel niet tegen, dat zou niet goed voor je zijn. Als je doet, wat ik zeg, gebeurt je niets kwaads." „Wie ben je?" „Heb je niet gehoord, dat je stil moet zijn. Moet ik het tien keer zeg gen? Op m'n woord, je bent niet vlug van begrip. Ga met je rug naar me toe liggen." Grommende gehoorzaamde de man. Warwik hield pistool en lantaarn even in zijn ene hand, maar zo, dat hij de lantaarn kon laten vallen en hand greep hij naar de broekriem van de man. „Houd je handen bij elkaar op je rug!" beval hij. Nu moest hij zijn pistool en lan taarn wel even wegleggen, maar hij greep eerst de polscen van de man stevig beet en had in een oogwenk de riem er omheen gébonden. „Voorover gaan liggen!" De man gehoorzaamde. Warwik maakte een prop van een zakdoek en bond die met een handdoek voor de mond van de man. „Het spijt me, ouwe jongen, maar als je rustig 'blijft, zal ik je geen pijn doen. Ik moet je nu eenmaal onscha delijk maken. Strenge maatregelen zijn soms noodzakelijk, niet waar?" Nu de man voor een poosje on schadelijk was gemaakt, liet Warwik zijn licht nog eens door de kamer glijden, keek of het gordijn wel goed dicht was, sloot de deur aan de bin nenzijde en sloop dan naar de deur, die de kamer met de kamer er naast verbond. Zich bukkend keek hij door het sleutelgat. De beide mannen zaten aan een wankele tafel, waarop hun buit uit het huis van Cardlew lag. Ze waren bezig het geld te verdelen en keken begerig naar de juwelen. „Ik zal die dingen morgen naar een opkoper brengen en dan delen we samen," zei een hunner. „En dat pakkie papieren?" „Die zullen wel niet waard zijn maar we kunnen ze verstoppen en afwachten." „Ik zeg, dat die kerel ze niet zou hebben meegenomen, als ze geen waarde hadden. Hij heeft zev ast en zeker goed bekeken bij zijn lan taarn, voordat hij ze meenam. ..Nou ja, daar hebben we toch nog wel tijd mee. Laten we ze nu maar opbergen." De man nam de papieren op en ging er mee naar de hoek van de kamer. Daar lictte hij een vloer plank op, stak er zijn arm ver in, trok zijn arm terug en legde de plank weer op haar plaats. De do cumenten bevonden zich nu tussen de vloer en het plafond der bene denkamer. Warwik stond op het punt han delend op te treden. Hij moest die kamer zo geruisloos mogelijk bin nengaan, de twee mannen onver hoeds verrassen, hen onder schot houden en zorgen, dat ze geen le ven maakten. Hij wilde liever niet vechten, als dat te vermijden was. Dat gaf te veel lawaai. De andere bewoners zouden er bij komen. Misschien mengde de politie zich er in en die zou John Warwik on getwijfeld opheldering vragen waar om hij zich in avondcostuum daar bevond. Het feit, dat hij algemeen bekend was, zou het des te ver dachter maken. Niemand zou zich kunnen voorstellen, wat hij daar te maken kon hebben. Hij besloot dus naar binnen te gaan, de man nen met zij pistool in bedwang te houden, de papieren onder de vloer vandaan halen en er dan van doorgaan. Wat jammer, dat hij To go nu niet bij zich had! Togo was ook lid van de bende en had reeds meermalen bewezen, dat hij handig was. Maar Warwik had dit alles niet voorzien en niet tegen Togo gezegd, waar hij heenging. Er zat dus niets anders op, dan alleen de orders van de Spin ten uitvoer te brengen. Door het sleutelgat nam hij de andere kamer nog eens op. Daarna liet hij zijn licht vallen op de man in het bed. Hij zorgde, dat deze het licht in de ogen kreeg en dus zijn gezicht niet kon onderschei den. Met die man was hij nog niet in orde. Hij zou zich los kunnen werken en de andere te hulp roe pen. Warwik scheurde het smoeze lig beddenlaken in repen en bond daarmee de handen en voeten van de man stevig aan elkaar, zodat z'n slachtoffer zich onmogelijk kon be vrijden. Daarna gluurde hij nog maals door het sleutelgat. Hij zag, hoe beide mannen schrokken en naar de deur keken. Er werd ge klopt. Haastig grepen ze het geld en de sieraden bijeen en stopte die ook onder de vloer bij de papieren. Daarna ging een hunner naar de deur en deed haar van het slot. „O, ben jij het, Curly!" zei hij toe een derde man de kamer bin nenkwam. De man was groot en zwaargebouwd en had wel iets weg van een gorilla. Hij zette zo'n vuis ten in de zijde en zei: „Ja, ik ben het. En ik heb jullie iets belangrijks te vertellen. Er is een karwijtje op te knappen en jul lie moeten mijn gehoorzamen en helpen. We zullen de Spin met z'n bende een hak zetten!" Warwik kon nauwelijks een kreet onderdrukken. Hij kon die kamer nu niet binnengaan. Hij moest wachten. Wat bedoelde die Curly ermee, dat ze een hak willen zetten aa de bende van de Spin? Dit was iets heel onverwachts! XXVIII Curly geeft bevelen Curly ging aan tafel zitten op een der twee aanwezige stoelen. Hij keek de twee anderen nijdig aan en sloeg met de vuist op tafel. „Ik heb hier orders te geven, dat moeten jullie goed begrijpen", snauwde hij. „Jullie moet ze uit voeren, of je zin hebt of niet. Als we de Spin niet tegenwerken, is het met ons gedaan! De dienders we ten niet eens, dat hij in de stad is en als we het zouden vertellen, zou den ze het toch niet geloven. In Europa nemen ze niet eens aan dat hij bestaat en zeggen, dat hij maar een verzinsel is. Als die Spin hier met zijn bende invloed krijgt, blijft er geen behoorlijk kraakje meer te zetten!" (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 7