Gemeentebegroting 1965 K Gemeenteraad Sprang-Capelle Subsidie Humanistische Militaire Tehuizen? 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAIANDAG 8 FEBRUARI 1965 2 Vrijdagavond kwam de raad van de gemeente Sprang-Capelle in voltal lige openbare vergadering bijeen, on der leiding van burgemeester M. van Prooijen. Er bestond voor deze ver gadering veel belangstelling van de zijde van het publiek; o.m. waren eni ge jongedames aanwezig. Na opening der vergadering ging de voorzitter voor in gebed, waama de notulen van de vorige vergadering onveranderd werden goedgekeurd. SUBSIDIE HUMANISTISCHE MILITAIRE TEHUIZEN. Bij de ingekomen stukken was on der no. 22 een aanvraag om subsidie van de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanstisch Thuisfront; B. en W. stelden voor, in verband met vroegere jaren genomen besluiten, af wijzend te beschikken. De heer de Vries zei te hebben er varen dat voor het Humanistisch Thuisfront hier weinig of niets ge daan wordt; spr. heeft er nooit naar gekeken of het voor Gerefof Herv. instellingen was als er om subsidie werd gevraagd, het maakte voor hem geen onderscheid wie subsidie vroeg en hij vond het niet democratisch dat de raad deze aanvrage steeds afwijst. De heer de Raat wees in dit ver band op een t.v.-uitzending van j.l. woensdag en vroeg eveneens gelijke behandeling voor alle richtingen en vroeg hierover stemming. De heer Dekkers zei dat zijn stand punt in deze wel bekend was; hij zei het onjuist te achten dat onze militai ren na de denst steeds naar een eigen groepje getrokken worden, wat z.i. meewerk aan de verzuiling van ons land en zou de militaire tehuizen wil len zien als algemene mil. tehuizen. De heer Winkelman zei dat de te huizen zowel door kath. als prot. ge bruikt worden en uit ervaring heeft spr. niet de indruk gekregen dat de kath. of prot. tehuizen voor speciale propaganda gebruikt worden. De hu manistische raadslieden zijn er ech ter volgens spr. voor om met bepaalde militairen van gedachten te wisselen, wanneer zij zulks verzoeken. Wat be treft propaganda maken in bepaalde richting is er volgens spr. in kath. of prot. militaire tehuizen weinig sprake en er is zeker geen dwingende propa ganda. De heer Rijken zei dat er veel sub sidie gevraagd wordt, maar hij acht het niet nodig hier subsidie voor toe te kennen. Ook de heer Kuijsten ver klaarde zich principieel tegen 't ver strekken van subsidie, gezien de sub sidies die reeds aan mil: tehuizen gegeven wordt; hij beschouwt de mi litaire tehuizen als opvangcentrums voor de militairen en heeft er per soonlijk 10-tallen bezocht. Het H.T. komt steeds om subsdie vragen, hoe wel er geen behoefte aan is, meent spreker. Wethouder Vos verklaarde zich per soonlijk uit principiële overwegingen tegen het geven van subsidie, omdat daar met God en Gods geboden geen rekening wordt gehouden. Als dat niet zo is, zei spr. tegen de heer de Raat, verschaft U ons dan bewijzen en als wij ons vergissen kunnen wij ons standpunt herzien, waarop de heer de Raat zei geen woorden van afkeuring hiervoor te hebben, maar zich bereid verklaarde de heer Vos 'n abonnement te bezorgen van de toe spraken van het Hum. Thuisfront voor de radio. Volgens spr. staan die mensen misschien ver boven de heer Vos en hij had gedacht dat dhr. Vos hierover meer zijn gedachten zou heb ben laten gaan, voordat hij zoiets uitsprak. Weth. Vos zei hiervan geen persoonlijke zaak te willen maken, maar de voorzitter van het Hum. Ver bond heeft voor de t.v. zelf gezegd dat zij alleen de mens zo goed mo gelijk willen maken, maar wij als Cal vinisten, aldus weth. Vos, verwachten het van een hogere macht. Naar aanleiding van de gedachten- gang van dhr. Kuijsten vroeg dhr. Dekkers zich af of het feit dat er zo weinig Humanistische militaire tehui zen zijn niet ds omdat men te weinig subsidie krijgt. Spr. heeft studie ge maakt van het C.H. inzicht in deze, maar daar bestaat geen eenheid van inzicht. De 'heer Winkelman heeft nooit be grepen dat het Hum. Thuisfront een atheïstisch verbond is en spr. heeft daaronder mensen aangetroffen die een heftig geloof hadden. De voorzitter meende dat men bij het Hum. verbond het verlossings werk van Jezus Christus niet erkent. Na hoofdelijke stemming bleek het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken met 8 tegen 5 stemmen te zijn aangenomen. Tegen stemden de heren de Vries, de Raat, Dekkers, Winkelman en de Bie. De overige in gekomen stukken werden allen z.h.st. aangenomen. ONDERWIJS Bij de behandeling van het voor stel tot voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten van het openbaar gewoon lager onderwijs over 1965, ingevolge art. 55 ter der L.O.-wet 1920, vroeg de heer Dekkers, waar aan het bedrag van f 1084,92 is uit gegeven; hij had er principieel be zwaar tegen dat dit bedrag werd ge noemd onder het hoofdinstandhou ding van schoolgebouwen en terrei nen voor het onderwijs in lichamelijke oefening, omdat er in 't geheel geen lichamelijke oefeningen worden gege ven. De voorzitter antwoordde dat be doeld bedrag is uitgegeven aan het onderhoud van het sdhoolgebouw en eventuele kosten voor lichamelijke oefeningen onder hetzelfde, bij K.B. vastgesteld model-hoofd zouden wor den verantwoord. Vervolgens zei de 'heer Dekkers in een vorige vergadering reeds op ver hoging van het door B. en W. voor gestelde bedrag van f 65 per leerling te hebben aangedrongen en aan de hand van cijfers van het C.B.S. meen de spr. dat onze gemeente en heel N. Brabant aan de lage kant staat. Wij kunnen voor onze kinderen nooit ge noeg doen, zei spr. De heer Kuijsten merkte op dat 't bedrag onder punt 3 van de begroting voor 'openbaar gewoon lager onder wijs moet luiden aanschaffing van leermiddelen en schoolbehoeften, wat door de voorzitter als zijnde een type fout wordt erkend. Voorts meende de heer Kuijsten dat de besturen van de Chr. scholen in de gemeente een be drag van f 65 kunnen billijken. Het bedrag is van 51 tot 65 gulden ver hoogd en daarmee kan men uitkomen, accoord verklaarde, waarop de heer de Vries zei van een lid van het schoolbestuur te Sprang vernomen te hebben dat het veel te weinig is. Ik kan 't niet, is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia De heer de Vos zei dat het recht bestaat in de loop van het jaar ver hoging te verkrijgen wanneer 't vast gestelde bedrag niet toereikend blijkt te zijn. De voorzitter lichtte dit punt breedvoerig toe en zei dat wij onze gemeente niet moeten vergelijken met gemeenten van 100.000 en meer in woners. 't Algemeen gemiddelde over 1964 in de groep van gemeenten van 5-10 duizend inwoners is f 68.87. Voor N.-Brabant komt men dan aan 55 - 67 gulden. Het onderscheid voor de provincies kan zitten in veel oorzaken, maar wij moeten alleen vra gen wat de scholen in onze gemeente nodig hebben en bij de afrekening over 5 jaren is gebleken dat gemid deld f61 werd uitgegeven en de bij zondere scholen bleven daar nog on der en moeten dus terugbetalen. De heer Dekkers had echter be zwaar tegen alg. gemiddelden en wil de er f 75 van maken of f 70; in Waalwijk heeft de raad het voorge stelde bedrag ook verhoogd. De voorzitter zei dat we niet naar Waalwijk moeten kijken en achtte f 65 beslist voldoende. De heer Winkelman is er voorstan der van de scholen op geen enkele manier armoede te laten lijden, maar vroeger moest men de vastgestelde be dragen aan de Chr. scholen opdrin gen en het Chr. onderwijs heeft er niet onder geleden, waarom spr. ac coord ging met het voorstel van B. en W. Het voorstel van B. en W. om het bedrag op f 65 te stellen werd hierna aangenomen, alsook het voor stel om het bedrag voor de Uloschool op f 100 per leerling te stellen, ter wijl eveneens het voorstel tot het ver lenen van voorschotten voor de scho len werd goedgekeurd. Bij de behandeling van het voor stel tot extra vergoeding volgens art. 73 3e lid der Kleuteronderwijswet over 1956 - 1960, zei de heer Kuijs ten dit voorstel van harte toe te jui chen, maar hij vroeg waarom dit voor stel zo laat gekomen is. De voorzitter zet er aandacht aan te zullen besteden en er in de toekomst vroeger mee te zullen komen, waarna het voorstel werd goedgekeurd, alsmede de an dere voorstellen die betrekking had den op het kleuteronderwijs. Het voorstel tot machtiging inzake het verstrekken van een voorschot aan het gemeentepersoneel op de per 1 januari 1965 te treffen salarismaat regelen werd z.h.st. aangenomen, als ook het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van ver makelijkheidsbelasting. Bij de behandeling van het voor stel tot wijziging op de heffing van reinigingsrechten, waarbij de kosten voor de le vuilnisemmer op f 10 ge bracht worden, zei de heer van der Made de kosten van f 3 voor het ge bruik van een 2e vuilnisemmer te laag te achten, welk standpunt door enkele raadsleden werd gedeeld; ten slotte vond een voorstel van de heer de Raat om de 2e emmer op f 5 te brengen niet voldoende steun en werd het voorstel van B. en W. met 10-3 stemmen aangenomen. Bij het voorstel tot ruiling van grond met de heer M. Bax, zei de heer de Raat er vroeger tegen te zijn ge weest toen de heer Bax zijn zaak be gon en volgens spr. hadden B. en W. geen medewerking moeten verlenen bij die verbouwing. Nu moet deze grond gekocht worden voor veel geld. Spr. is er tegen deze ruiling aan te gaan. De voorzitter zei dat de opmerking van de heer de Raat volkomen onge grond was, omdat er toen nog geen uitbreidingsplan was en B. en W. dus niet konden weigeren. Het verwijt is daarom volkomen misplaatst en de voorzitter meende dat de heer de Raat zich eerst moest overuigen, voor hij met dergelijke ongegronde kritiek komt, waarop de heer de Raat zei, de opmerking toch niet terug te nemen. Het voorstel dat werd aangenomen houdt in dat de heer Bax aan de ge meente in eigendom overdraagt de grond met het daarop staande pand, en de gemeente het ten westen daar van gelegen terrein groot 560 m2 aan de heer Bax overdraagt, met een toegift van f 40.000, zulks met het oog op een nieuw aan te leggen straat in het uitbreidingsplan Sprang-Zuid over het terrein van de heer Bax. De heer Bax zal op het hem aangeboden terrein een woning met bedrijfs ruimte bouwen en het oude pand zal uiterlijk 1 sept. 1967 onruimd moe ten zijn. De heer Kuijsten vroeg nog wat er gebeurt als Bax het plan niet uit voert; de voorzitter zei dat hier hele maal niet over werd gesproken, maar- achtte het gewenst dat er dan een be paling in de voorwaarden moet wor den opgenomen dat in bedoeld geval de grond terug moet komen aan de gemeente. Verder werd aangenomen een voor stel tot het aangaan van een geldle ning groot f 400.000 bij de N.V. H. P. Verbist te 's-Gravenhage, tegen een rente van 5Vè pet. met een loop tijd van 10 jaar en 9 maanden. Ook werd z.h.st. aangenomen het voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het bouwrijpmaken van gronden in het uitbreidingsplan Nieuwevaart, groot f 344.000, zulks in verband met de voortgang van de woningbouw op de nog resterende gronden tussen de Schrevelstraat, de Nieuwevaart en de Pres. Kennedy- straat. Ook werd goedgekeurd het voor stel tot het aangaan van een overeen komst met dhr. A. P. v. d. Hoeven te 's-Gravenhage inzake de vestiging van een erfpachtdienstbaarheid, ver band houdende met de aanleg van water- en electriciteitsleidingen ten behoeve van het zwembad over zijn grond, waarvoor de gemeente f 10 per jaar zal betalen. De begroting van het grondbedrijf voor f 1965 werd vastgesteld voor wat betreft de gewone dienst op een bedrag van inkomsten en uitgaven van f 102.000 en voor de kapitaaldienst op f 101.413.91. BEHANDELING GEMEENTEBEGROTING 1965. De voorzitter stelde dan aan de or de de behandeling van de gemeente begroting voor het jaar 1965 en vroeg of de leden gebruik wilden maken van de gelegenheid om algemene beschou wingen te houden, waarvan de heer Genuit als eerste spreker gebruik maakte en het college en de ambte naren die er aan meewerkten harte lijk dank bracht voor de keurige ver zorging van de begroting, maar meen de wel gepensioneerd te moeten zijn om deze naar behoren in deze korte tijd te kunnen doorwerken. Bij het lezen van de inleidende nota kon spr. niet aan de indruk ontkomen dat er zich bij het samenstellen een zekere neerslachtigheid van het col lege had meester gemaakt, nu het de begroting niet sluitend heeft kunnen krijgen. En toch, gezien het regerings beleid kon 't z.i. niet anders of ook de gemeenten moeten meewerken aan de gezondmaking van het economi sche leven, want het zou toch niet rechtvaardig zijn anderen in de inves teringen te remmen, terwijl de over heid zelf daarin niet voorging. Dat nam niet weg dat spr. het betreurt dat het voor de gemeente een moeilijke taak zou worden om, nu juist de groei de laatste jaren, laat ons zeggen aldus spr. na de oorlog, op gang is ge komen, weer te moeten afremmen, want al mogen wij dankbaar zijn voor wat tot stand gebracht werd, we zijn er toch nog lang niet. Denken we maar aan het feit dat in deze ge meente van ruim 6000 zielen nog steeds geen gymnastieklokalen zijn, waardoor de noodzakelijkste voorzie ningen voor de lichamelijke opvoeding van de jeugd ten enenmale ontbreken. Spreker hoopte dat ook voor Sprang een dergelijke voorziening niet al te lang meer op zich zou laten wachten, al was het plan te Capelle, waarvoor het besluit reeds lang werd genomen nog steeds niet gerealiseerd. Op het programma van kapitaals- werken, komen werken voor die voor de heer Genuit vragen doen rijzen. Wanneer hij las dat de Dick Flem- mingstraat moet worden verbreed, dan vroeg hij zich af of er toch niet iets scheef zat, want wanneer een nieuwe straat na enige jaren reeds verbreed moet worden, rijst de vraag waarom die straat niet bij de aanleg breder gemaakt werd. Regeren is toch voor uit zien, zei hij. Wat de aanleg van nieuwe voet balvelden betrof, was spr. er nooit te gen om voor de jeugd de mogelijk heden te scheppen om zich te kun nen ontspannen, maar hij vroeg zich toch af of het in de gegeven omstan digheden verantwoord is, daarvoor op dit moment weer grote uitgaven te gaan doen en of hiermee niet beter wat kon worden gewacht, temeer waar de voetbalvelden z.i. toch meer inten sief zouden kunnen worden benut, b.v. ook op zaterdagmorgen. Spr. wist dat er ook kritiek was in de gemeente, maar toch durft hij te zeggen trots te zijn op wat na de oor log in de gemeente is gepresteerd, waardoor deze op vele plaatsen een geheel ander en fraaier aanzien had gekregen en het heeft spr. persoon lijk dan ook meermalen goed gedaan, tegenover die kritiek, van buiten staanders waardering te mogen horen. Ook hier stonden volgens spr. de bes te stuurlui weer aan de wal. Persoon lijk had spr. dan ook niets dan waar dering voor de wijze waarop de col leges na de oorlog de gemeente mee vooruit hadden kebracht. De heer Genuit stelde dan nog en kele vragen: hoe staat 't met de plan nen voor de speelterreinen voor de jeugd, vroeg hij. Wordt er geprobeerd een bushalte te krijgen zo dicht mogelijk bij het be jaardencentrum, want hij achtte het een groot bezwaar dat de bewoners daarvan hiervoor naar de J. de Rooij- straat of naar de v. d. Duinstraat moesten lopen. Meermalen had spr. reeds de sug gestie gedaan om de begrafenisrech ten te verhogen en dan het gebruik van de aula's gratis te stellen. Nog steeds staan, aldus spr. de aula's vrij wel renteloos, want hij niet verant woord achtte en het zou spr. bijzon der genoegen doen, wanneer B. en W. hieraan eens iets deden. Er was trouwens nog zo'n belang rijk gebouw in de gemeente dat steeds geld voor onderhoud kostte, n.l. de Sprangse molen. Het moge dan, aldus spr. voor heren schilders een aan trekkelijk object zijn, persoonlijk ver mocht spr. het belang voor de ge meente er niet van in te zien, nu het steeds renteloos stond. Spr. opperde reeds eerder de gedachte aan een oud heidkundig museum of i.d., maar kan het nu niet ergens dienstbaar aan worden gemaakt, al is het b.v. als troephuis voor de jeugd. Verder vroeg hij of, wanneer de huizen naast de Geref. kerk worden gesloopt, daar nieuwe woningen wor den gebouwd. Spr. kende de bezwa ren, maar hij vroeg of dan toch de grond beschikbaar kan worden ge steld voor particuliere woningbouw. Spr. informeerde verder naar de bedoeling van het dorpshuis, of de accomodate en inrichting daarvan zo zullen zijn dat de ingezetenen daarvan ook gebruik zullen kunnen maken voor recepties en feesten en niet meer gedwongen zouden zijn daarvoor naar naburige gemeenten te gaan. De woningbouw zou, naar spreker hoopte, bij het college wel de volle aandacht hebben, want ook voor onze gemeente is dit nog vijand no. 1, zei hij en z.i. de grootste rem voor de groei van de gemeente. Met de wens in de laatste alinea van de inleidende nota door het col lege geuit, kon spr. van heler harte instemmen en aan alles wat kon strek ken in het belang van de gemeente zegde hij gaarne zijn medewerking toe. De heer Rijken verklaarde het eens te zijn met de heer Genuit, ook wat betrof de voetbalvelden, vooral met het oog op de grondhonger bij de landbouwers. De heer de Vries zei tot de conclu sie te zijn gekomen dat de financiële toestand der gemeente niet rooskleu rig is en hij vroeg zich af of er dan met geld gesmeen is; dorpshuis, zwembad enz. waren toch nuttige din gen, meende spr. Als de bijdragen uit het gemeentefonds niet verhoogd werden, dan zouden van gemeente wege de diverse belastingen moeten worden verhoogd, wat voor de inge zetenen toch niet aangenaam was. Spr. wees dan op de uitgaven voor de B.B., waaraan zoveel geld is be steedt was voor spr. een raadsel. Is de uitgave voor deze post wel ver antwoord, vroeg spr zich af en wees er verder op dat hier 4 voebalvereni- gingen bestaan; hij zag gaarne fusie. Voorts wees spr. er op dat hij tot zijn leedwezen moest constateren dat de zangvereniging Hallelujah is opge heven en hij vroeg of de voor deze vereniging uitgetrokken subsidie on der de andere verenigingen kon wor den verdeeld of anders is het Huma nistisch Thuisfront er ook nog, aldus de heer de Vries. Al ging het volgens spr. met de woningbouw niet snel genoeg, was de heer de Vries toch niet ontevreden, maar hij wees op de krotwoningen, de noodwoningen en zei dat er zelfs nog houten woningen bestaan; hij sprak de hoop uit dat dit spoedig tot 't ver leden zou behoren. Voorts wees spr. op de toestand van enkele wegen, n.l. de Dick Flemmingstraat en ook op de Wendelnesseweg, waar de mensen voor hun woning wel een duik kun nen nemen. Daarbij inhakende op het zwembad, meende spr., dat als er niet afgeweken werd van 't plan om niet op zondag te laten zwemmen, het bad volgens hem veel geld zou kosten; hij zei dat het zwembad er niet alleen komt voor mensen uit onze gemeente. De heer de Raat zou graag zien dat bij de woningbouwplannen rekening werd gehouden met de bejaarden, waarvoor hij graag kleine woningen wilde bouwen. De heer Kuijsten dankte namens de commissie van onderzoek speciaal de secretaris voor het vele werk aan de begroting besteed, waarbij hij op merkte dat de tijd voor de commissie van onderzoek absoluut te kort was geweest; de commissie kreeg de be groting donderdag thuis en de com missievergadering was reeds dinsdag d.a.v.. Hij zou graag zien dat hiervoor in de toekomst een dag of 10 gegeven werd. Verder dankte spr. de voorzit ter voor zijn medewerking dat de fre- quenie van de busdiensten werd op gevoerd en lijn 36 nu een stukje van onze gemeente meeneemt, maar het was spr. opgevallen dat lijn 36 en 23 elkaar steeds achterna zitten. Hij achtte het veel mooier als de rijtijden gespreid werden, wat ook voor de be zoekers van buiten aangenamer zou zijn. Ook was het spr. opgevallen dat op zaterdagmiddag lijn 36 totaal uit valt en alleen van maandag tot vrijdag rijdt, zodat er dan in 6 uur geen bus komt. Verder wees spr. er op dat de jeugd het bouwterrein tussen de Burg. Smitstraat en de Bur. Meijer- straat als speelterrein gebruikt en de bewoners overlast bezorgt en hij vroeg of er daarom een afrastering kon worden aangebracht. Al was het bou wen toegenomen, daarom achtte de heer Kuijsten het toch nodig steeds op voldoende toewijzingen aan te dringen. Wat betrof het industrie terrein te Capelle informeerde spr. tenslotte of de mogelijkheid reeds be stond daar opslagruimte te krijgen. De heer v. d. Dool kon niet met alles instemmen, vooral wat betrof de aanleg van nieuwe sportvelden in Sprang en Capelle. Gods Woord leert volgens spr. dat de lichamelijke oefe ning tot weinig nut is en hij raadt aan geen gevolg te geven aan deze kapitaalsuitgaven. Hollandia, Waalwijk, Den Bosch, Drunen, Gilze. Hollandia, een bedrijf met zekerheden, een bedrijf waar ook graag zult werken. BEANTWOORDING VAN DE VOORZITTER De voorzitter beantwoordde daarna de verschillende sprekers en zei dat zich van het college geen neerslach tigheid had meester gemaakt, maar dat het de toestand reëel onder ogen heeft gezien, omdat 't doen van in vestering erg twijfelachtig is gewor den. Toch wil het college het plan van kapitaalswerken met voortvarend heid uitvoeren en nieuwe objecten aanpakken. Het beleid van B. en W. is er op gericht, evenals vroeger, het woon- en leefklimaat der gemeente te brengen op het peil van gelijksoorti ge gemeenten. Men is er in geslaagd dat peil de laatste jaren omhoog te brengen en de activiteiten zijn er alle op gericht de gemeente aan te passen aan de eisen die de tijd steld. We be hoeven 'ons niet op de borst te slaan, zegt burgemeester van Prooijen, maar toch mag spr. zeggen dat men daarin geslaagd is, maar men is nooit klaar en daarom wil men zeker proberen het program in de toekomst uit te voeren. Spr. is niet tevreden, maar toch voldaan over wat met medewer king van het provinciaal bestuur tot stand werd gebracht. Spr. had nog veel meer doeleinden voor de geest en hoopt met de raad samen nog meer tot stand te brengen, opdat de bevol king dezelfde voorzieningen krijgt als gelijke gemeenten. Wat de verbreding van de Dick Flemmingstraat betrof, zei burge meester van Prooijen, in antwoord aan de heer Genuit, dat deze moeilijk heden niet voorzien waren en men nu het fietspad aan een zijde bij de weg wil trekken, opdat er vrachtwagens kunnen staan zonder het verkeer te belemmeren. De aanleg van voetbalvelden achtte de voorzitter wel verantwoord. Het is niet mogelijk zaterdagsmorgens te spelen, want in andere gemeenten heeft de jeugd dan niet vrij van school. De clubs voorzien, zegt spr., in belangrijke mate in een vorm van vrijetijdsbesteding en het aantal jon ge leden is zeer toegenomen, b.v. NEO heeft meer dan 130 voetballen de leden in 12 elftallen en dan is het duidelijk dat men bijna niet kan spe len. Bij SSC is dit hetzelfde en in Capelle heeft men wel twee voetbal velden, maar ook twee clubs. Al deze clubs vormen in onze gemeenschap een belangrijk element en het is de taak van een gemeente om de kinde ren deze vrijetijdsbesteding en licha melijke opvoeding te geven. Met genoegen had de voorzitter kennis genomen van de waardering die door de heer Genuit werd geuit. Wat zijn vraag omtrent de speelter reinen betrof, zei de voorzitter dat de plannen in Vrijhoeve tot uitvoering kunnen worden gebracht en wat zulks in Sprang en Capelle betrof, waren deze nu in de nieuwe uitbreidings plannen gepland.. Wat de bushalte bij het bejaarden centrum betrof wilde de voorzitter dat wel eens bekijken, hoewel hij van de zijde van de bejaarden zelf geen klachen kreeg. Betreffende de aula's be staat het voornemen bij het college om met een voorstel te komen om de verordening te herzien en wil spr. 't door dhr. Genuit geopperde plan in overweging nemen. De molen kost inderdaad geld, maar deze vormt naar sprekers me ning een mooie afsluiting van het terrein en hij vond het juist dat de gemeente deze aangekocht heeft, maar er moet wel heel wat aan ge beuren en B. en W. zullen met een voorstel komen. Dienstbaar maken voor 'n doel, acht spr. heel moeilijk. Wat de woningen naast de Geref. Kerk betrof, het ligt in de bedoeling deze te slopen, maar het is onvoorde lig voor de gemeente daar te bouwen, en spr. had geen bezwaar de grond voor particuliere bouw beschikbaar te stellen. In het dorpshuis zullen ook recepties en feesten met diners gegeven kunnen worden; in het raam van de financiële mogelijkheden wil men alles doen wat mogelijk is.a Al klemt de woningnood nog, zo meent spr. toch dat aan de schrijnend ste nood toch wel tegemoet gekomen kon worden. Naar aanleiding van de opmerking over de sportvelden zei de voorzitter tot de heer Rijken, dat men niet klaar is met de kinderen alleen lezen en

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2