De Lcho van hei Zuiden L Jgmpe Middelburg won verdiend van verzwakt R.K.C. (5-1) R.W.B. behaalt weer ruime zege (5-0) Knap spelend Desk had bui MAANDAG 8 FEBRUARI 1965 86e JAARGANG No. 11 Damesmode Tilburg Verdienstelijk gelijk spel bij Baardwijk-Zwaluw VFC (3-3) Nieuwe nederlaag voor Vlijm. Boys, nu tegen Best Vooruit (0—3) N.E.O. S.S.C. behaalt twee kostbare punten Kees van Oosterhout onttroonde Henny de Ruyter R. Maas kampioen hoofdklasse libre Stap óók over op Hollandia! Het gaat met RKC niet goed de laatste tijd en zoals de voortekenen laten zien, zal het voorlopig nog heel moeilijk zijn. De voorzitter mocht hierop 1.1. vrijdag tijdens de algemene vergadering niet zonder reden wijzen en zijn verzoek om gezamenlijk alle krachten in te spannen om te trachten de komen de moeilijke maanden zo goed mo gelijk door te komen, zijn hopelijk niet tot dovemansoren gericht. RKC, zo dapper gestart in de 1ste klas, heeft met veel pech te kam pen. Nog steeds staan Arie Ver- hoofstad en Bart de Peffer op de ziekenlijst. Vandaag was v. Soelen, eveneens wegens een blessure, niet van de partij en moest Ad Duques- noy om militaire redenen verstek laten gaan Er zal getracht moeten worden, ondanks alles, vooral op de laagst- geklasseerden nog wat punten te behalen, anders kon de toestand nog wel eens bedenkelijk worden. Wij doen een ernstig beroep op al le spelers en reserves om zich eens gezind tot het uiterste in te span nen en vooral ook op de trouwe supporters om juist nu hun onmis bare steun te geven. Over de wedstrijd die uw ver slaggever zelf niet kon bijwonen werden hem de volgende bijzon derheden verstrekt: Opstelling: Leo Pullens, F. Pas sier, H. Passier, H. Bool, Leo van Helvert (voor); J. Timmermans, C. v. d. Leur, v. d. Steen (midden); Gijs v. Dalen en P. Bakkers (ach ter); Wijkmans (doel). Middelburg start met een fel of fensief en Bakkers redt op de doel lijn. Het bleek al spoedig dat ver schillende RKC-ers zich moeilijk aan het spekgladde veld konden aanpassen. Het had de hele ochtend nog geregend. Middelburg zelf had veel minder hinder van deze han dicap, begrijpelijk, want zij hebben voortdurend hiermee te maken. En kele gevaarlijke situaties voor ons doel worden door Wijkmans zelf verzekerd tot oplossing gebracht. Maar ook Leo v. Helvert heeft pech als hij na 10 minuten vlak langs de paal knalt. RKC doet zijn best tel kens het spel te verplaatsen. Her man Bool besluit een snelle aanval met een prachtig schot, waaruit de bal rakelings naast gaat. In de 14e minuut neemt Middelburg de lei ding als hun middenvoor doorbreekt en fraai inschiet. Er wordt druk door Middelburg geschoten, maar onze achterhoede weet het nog te klaren. H. Passier forceert 'n hoek schop, waaruit debutant rechtshalf W. v. d. Steen fantastisch inknalt (11). Wijkmans weet voor rust nog enkele malen redding te bren gen in moeilijke situaties en zo doende RKC vóór rust voor een achterstand te behoeden. Ook de tweede helft luidt Mid delburg in met een fel offensief. Snelle aanvallen worden opgebouwd doch de juiste afwerking ontbreekt nog. Ook de doellat helpt 'n handje bij een vlotte Middelburg-aanval over rechts. RKC tracht via haar beste man in de voorhoede van deze wedstrijd, Leo Pullens, de bakens te verzetten, echter zonder succes. Veel aanval len worden goed onderbroken door stopper v. d. Leur. Na een kwartier spelen slaagt de midvoor van Mid delburg er in beheerst te scoren (21). Het antwoord van H. Pas sier was niet mis te verstaan. Hij mist op een haar de doelmond. In de 20ste minuut echter valt de be slissing in feite. Bij een snelle aan val volgt een goedgericht schot en via de paal wordt het 31. RKC geeft geen moed verloren; uit een prima voorzet van Leo Pullens kopt H. Passier naast het doel en uit 'n goede combinatie tussen F. Passier en Leo Pullens, schiet laatstgenoem de over de lat. Zo loopt het naar het einde, waarin Middelburg ten slotte nog een strafschop benut, na een vrij zwaar gestrafte tackle van W. v. d. Steen (41) en de laatste minuut door een blunder van Wijk mans wordt het 51. Middelburg heeft verdiend ge wonnen van een danig verzwakt RKC. Met zoveel invallers begrij pelijk, maar het staat voor ons vast, dat een compleet RKC, vechtend met het élan van de eerste wedstrij den, hier beide punten had meege nomen en dat is toch wel verdrie tig. vooral als men weet dat we nog langere tijd met dit feit te kampen zullen hebben. RKC 3 won op het Baardwijk-ter rein van het derde van die club door beter samenspel en vooral door beter schieten met 41. Een fraaie revanche en een belangrijke stap verder naar een kampioen schap. De doelpunten kwamen resp. van H. Leijten uit een strafschop en verder van G. de Werd, Th. v. Ravenstein en Albert v. Heeswijk. RKC 5 speelde thuis verdienste lijk gelijk (11) tegen Nieuwkuijk na lang met 10 te hebben voor gestaan. Overige uitslagen heben ons niet bereikt. via een goede combinatie door Timmermans 30 en twee minuten later maakte dezelfde speler met 'n mooi schot over de keeper heen er 4—0 van. Een mooie pass bracht 10 minuten voor tijd Timmermans in goede positie, maar hij werd door twee Margriet-spelers gehaakt. Han Bruurmijn benutte de strafschop uitstekend; 50. De scheidsrechter, die soms wel iets te lankmoedig optrad, kreeg 't op het laatst nog even lastig tegen enkele Margriet-spelers, die schijn baar niet goed tegen het verlies konden, maar alles werd weer op gelost. Overigens geen geflatteerde uit slag. Verdere uitslagen: RWB 3Waspik 3 71 Dussense Boys 3—RWB 4 2—2 Berkdijk 3—RWB 5 3_3 Heuvelstraat 14 - Telefoon 26SS2 Exclusieve collecties BLOUSES VESTEN ROKKEN SHAWLS PANTALONS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Na een week of zeven van com petitievoetbal verstoken te zijn ge weest (alleen werden twee oefen wedstrijden gespeeld, resp. tegen Halsteren 10—0 en tegen Schijndel 50) kwam RWB tegen Margriet weer tot een hoge score. Toch kwam deze uitslag niet zo vlot tot stand als de RWB-aanhang wel wenste. Margriet was dan ook een tegenstander die het afbraakvoetbal goed beheerste. Menige RWB-aan- val werd tot corner gewerkt, maar dan ook met tientallen meters te gelijk; op uitballen werd niet ge keken en in het veld speelde het soms zo raar en onbesuisd, dat RWB blij was het er zonder kleer scheuren te hebben afgebracht. De eerste corner was voor Mar griet en wel na 2 minuten. Deze werd door keeper Avontuur be kwaam onderschept. Toen kwam RWB in de aanval. Men was in het veld veel sterker, maar er kwam slechts één doelpunt uit. Dat was na 15 minuten, toen Huub Bruur mijn vanaf het middenveld aan de haal ging, een man of vier passeer de en toen keihard inschoot. De Margriet-doelman kon de bal niet onder controle krijgen en Han Bruurmijn benutte deze kans; 10. Nog diverse goede kansen kreeg RWB, maar ofwel Pruijssers, Maij- ers en Bruurmijn schoten juist naast, of de keeper was attent. Tot tweemaal toe moest echter een back hem terzijde staan door de goed in geschoten bal uit het doel te kop pen. Zo kwam de rust met een klei ne voorsprong. Na de thee was Margriet, meest door haar krampachtig en hard voetbal, het eerste kwartier gevaar lijk en enkele malen dicht bij de gelijkmaker. RWB kon zich toen iets loswerken en na 20 minuten kwam een mooie pass van Pruijs sers, via Timmermans, bij Han Bruurmijn, die de stand op 20 bracht. Vijf minuten later werd het DeskInternos 7-0 Een bijzonder knap spelende en vooral productieve Desk-ploeg heeft zondag op niet mis te verstane wij ze aangetoond, det zij ernstig van plan is dit jaar naar de eerste klas door te stoten. De bezoekers uit Et- ten hebben wel gewerkt om de Kaatsheuvelse jongens de voet dwars te zetten, maar Desk was de ze middag in een voortreffelijke vorm en qua techniek stak het spel van Internos toch wel erg schril af tegen dat van haar tegenstanders. Werden de aanvallen van Desk af wisselend via de vleugels en door het midden opgebouwd, bij Inter nos zocht men meer heil in lange trappen naar de voorhoede, die voor de Desk-defensie gemakkelijk konden worden geretourneerd, zo dat er voor doelman Tausch over het algemeen geen problemen wa ren. Het was Desk dat van meet af aan het initiatief nam, maar de In ternos-defensie gaf voorlopig geen krimp. Appels had het vizier nog niet goed afgesteld toen hij eerst uit een vrije trap en daarna op nieuw naast kogelde. De Internos- voorhoede zat intussen ook niet stil, maar het ging er in deze linie te primitief naar toe om gevaarlijk te kunnen zijn. Verder dan enkele corners wist men het niet te bren gen. Aan de andere kant belandde een pass van Frank v. Riel bij Her man Damen, die meteen inkogelde. Dat was het begin van een periode, waarin de 15-jarige Internos-doel man de aandacht op zich deed ves tigen met een serie wonderlijke reddingen, waardoor hij zij ploeg voor een grote achterstand behoed de. De Desk-voorhoede vuurde dat het een lust was, maar deze knaap gaf voorlopig niet thuis. Pas in de 30e minuut was hij kansloos, toen Herman Damen via de rechtervleu gel oprukte, doorgaf aan Kees Soe- terboek, wiens geraffineerde hakje Frans Damen bereikte, die deze fraaie anval met een strakke schui ver in de uiterste hoek afrondde, 1-0. dat de Internos-doelman even daarop een vrije trap van Appels had gestopt, volgde een minuut la ter een onhoudbare kogel van Wal ter Dekkers, hetgeen 2-0 betekende. Voor de scheidsrechter was in in tussen een applausje naar aanlei ding van diens „praatje" met een blijkbaar al te druk zwaaiende In ternos-grensrechter. Desk ging on verdroten door of er niets aan de hand was, en in de 30e minuut werd het derde doelpunt aangetekend, hetgeen ee.n zuivere aangelegen heid was van de middenlinie. Linkshalf Appels, naar rechts uit geweken, bediende rechtshalf Her man Damen, op wiens harde schui ver de Internos-doelman te laat rea geerde, daarmee z'n enige fout ma kend, 3-0. Tot aan de rust maakte hij deze echter goed, want met di verse saves behoedde hij z'n ploeg voor 'n nog grotere achterstand. In tussen had Frank v. Riel bij Desk zich laten vervangen door Remme ren, waardoor Soeterboek van de rechter- naar de linkervleugel ver huisde. De tweede helft was maar amper 5 minuten aan de gang, toen Her man Damen een afgepaste voorzet op het hoofd van Dekkers plaatste, die onhoudbaar het vierde doelpunt scoorde. Tien minuten later liet een Internos-verdediger zich door Rem meren de bal ontfutselen en de daarop volgende voorzet werd door Frans Damen ineens ingeknald, 5-0. Even later miste Soeterboek 'n fraaie kans toen hij na een combi natie met Appels vlak voor het doel nog over schoot. Het was nu al Desk wat de klok sloeg en de bezoekers kwamen er nu vrijwel niet aan te pass. Steeds weer kwam de Desk-voorhoede, gesteund door de middenlinie, na iedere afgesla gen aanval als een stoomwals aan rollen. Alleen het fantastische werk van de Internos-doelman voorkwam erger. Maar toen in de 65e minuut het duo Dekk)ers-)Soeterboek als een mes door de boter zig-zag door de vijandelijke defensie sneed, was er tegen het schot van de laatste geen kruit gewassen, 6-0. Een voorzet van Soeterboek, die Dekkers daar na ineens met een beul van een schot afwerkte, zou ongetwijfeld 't mooiste doelpunt hebben betekend, maar de bal vloog net naast de paal. Een kwartier voor het einde had Appels meer succes toen hij op rukkend van 25 m. afstand in de bovenhoek kogelde en daarmee 't schuttersfestijn besloot, 7-0. Daarna geloofde de thuisclub het wel, want wanneer men de resterende kan sen serieuze had behandeld, zou den ongetwijfeld de dubbele cijfers zijn bereikt. Van meet af aan werd het duide lijk dat het pad van Baardwijk deze middag niet over rozen zou gaan. Het snelle aanvalsspel van Zwaluw, meestal geleid over de vleugels, stelde de geelzwarte ach terhoede voor grote problemen. Door beter positiespel en sneller af spelen van de bal, verkregen de gasten in de eerste helft een veld- overwicht, hetgeen in de 5e minuut resulteerde in een doelpunt; 0—1. Even pakte Baardwijk de zaken nu wat energieker aan en hierbij bleek dat ook de Zwaluw-defensie niet onoverwinnelijk was. In de 15e mi nuut moest de Zwaluw-doelman zwichten voor een oerharde kogel van H. Bruurmijn, die de bal ont ving na goed doorzetten van H. v. d. Lee. Al spoedig hierna verviel Baardwijk weer in te kort en on samenhangend spel, een kolfje naar de hand van de trapvaste Zwaluw- verdedigers, die met lange trappen hun voorhoede aan het werk hiel den. De geelzwarte verdediging kwam dan ook onder steeds grotere druk te staan, zodat het niemand verwonderde dat Zwaluw kon uit lopen tot 13, eerst door een boog- bal van Berkelmans en vervolgens door de rechtsbuiten, die in eerste aanleg zijn schot nog gekeerd zag door doelman v. Geenen, doch bij de tweede poging succes had. In de resterende minuten van de eerste helft kon Baardwijk hier niets te genover stelen, wat verandering in de stand kon brengen. Na de hervatting kwam een her boren Baardwijk het veld op. Al spoedig bewezen de geelzwarten dat Vlijmense Boys sukkelt 'n beetje. Fons van Engelen was al enkele weken niet van de partij wegens een knie-operatie en viel na rust dan ook weer uit. De vervanging van de jeugdige Joosten door H. Roozen en omzetting van de voor hoede bleek geen verbetering. Na de aftrap trokken de Boys stevig ten aanval en het devies was kennelijk „schieten": dat deden de Boys ook. Van Overdijk en Ver schuren probeerden het, maar tel kens zonder succes. Allengs nam Best Vooruit het initiatief over en na 20 minuten spelen was het de rechtsbinnen die de score opende. Toen lieten de Boys de moed zak ken en hoewel zij nog voor het doel van de gasten kwamen misten zij Veerse Boys 2Sprang Sprang heeft zaterdag j.l. haar vrije zaterdag goed benut met een oefenwedstrijd tegen de reserves van Veerse Boys. Om 3 uur mochten de Boys af trappen. Er ontstond direct een snelle wedstrijd, daar allebei de ploegen met zo goed mogelijk voet bal eikaars doelen probeerden te be lagen. De Boys, technisch hun spel te kort, wat bij Sprang niet het ge val was. Met goed opgebouwde aan vallen over de buitenspelers kwam Sprang al gauw aan de leiding door Paulides 1-0 in de 12 minuut en enkele minuten later 2-0 door de zelfde speler. Van Vugt schoot in de 25e minuut tegen de paal, maar in de 30e min. was het Groeneveld die 3-0 liet aantekenen. De Boys lieten het er niet bij zitten en kwamen voor rust nog terug tot 3-2 door 2 doelpunten van hun rechtsbinnen de Ruyter. Na rust zien we weer het zelfde spelbeeld. De Boys hebben hun elf tal gewijzigd maar blijven maar steeds het korte spel doorvoeren. De Sprang-achterhoede kan het zo wel klaren en komt er dan weieens een schot, dan weet daar invaller doelman v. d. Mast, wel raad mee. In de 15 min. na rust maakte er M. Spierings 4-2 van als Dere op 'n diepte pass doorloopt en de Boys doelman passerend, beheerst doel punt. toch de inspiratie om tot een goe de afwerking te komen. Van Over dijk miste in de laatste minuut nog 'n kans om de gelijkmaker te sco ren. Na rust hadden de Boys de wind mee, maar zij konden daarvan niet profiteren. Doelman Van Gestel moest alle zeilen bijzetten om zijn doel schoon te houden. Het lukte de Boys niet opnieuw vat op het spel te krijgen. Juist bij een klein over wicht van de gastheren scoorde Best Vooruit tien minuten voor het einde 03 en dit betekende de definitieve knock-out voor Vlijm. Boys, die weer tot teleurstelling van de talrijke aanwezige suppor ters een slechte thuiswedstrijd had den gespeeld. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL ONI uit 's Gravenmoer heeft za terdag tegen WHS in Sint Anna- land een verrassende 8-1 nederlaag geleden. De andere Zeeuwse club, Tholen- se Boys, was op eigen veld even eens niet voor de poes, want de Boys kraakte HNC met 6-1. Kogelvangers triomfeerde met 32 over een dapper tegenstand biedend Vrederust, maar Wit-Zwart liet zich op eigen veld verrassen door een sterk spelend Sprang 2 (2-3). Roda deed vergeefse pogingen zich staande te houden tegen Olym- pia, dat met 4-0 zegevierde na met de rust al met 3-0 te hebben voor gestaan. Rust Roest en SSC 2 verstrekten in de, tweede klas hun positie. Rust Roest door een keurige 5-3 zege op The Gunners 2 en SSC 2 door een sprekende 6-1 viktorie op Seolto 2. BWR kon het niet klaren bij Din- teloord 2; de Roosendaalers verlo ren met 3-2. Onderaan verloren zowel Good- Luck 3 als VVN 2. Good-Luck 3 met 4-3 van Good-Luck 2 en VVN met 5-2 van het vrij sterke TSC. H.C.S.C.—S.SC. 0-1 Honderden kilometers heeft SSC j.l. zaterdag moeten reizen om an derhalf uur te voetballen, maar ge lukkig niet tevrgeefs, want twee kostbare punten hebben ze in Den Helder kunnen bemachtigen. Op 'n slecht terrein is het geen hoog staande ontmoeting geworden en bij de rust had nog geen der par tijen een doelpunt kunnen scoren. Ook na de thee zou het nog meer dan een half uur duren. Wel wa ren er al kansen geweest maar geen kon er van worden benut. Tenslotte was het v. d. Broek die een voorzet van A. la Grauw doel treffend met een kopstoot wist af te ronden. Daar de achterhoede van de gasten in een goede vorm stak, zagen de mannen uit Den Helder geen kans om voor hun ploeg nog een gelijkspel te bezorgen, zodat tenslotte de SSC-ers een kleine maar verdiende overwinning mee naar het Zuiden brachten. Het tweede elftal dat thuis speel de tegen Seolto 2, nam al gauw 'n 2-0 voorsprong op de gasten en maakte daardoor duidelijk dat het perse wilde winnen. Hoewel de ruststand nog maar 2-1 was wisten de geel-zwarten de stand op te voe ren en bij het laatste fluitsignaal hadden ze het halve dozijn volge- maakt. Gelukkig voor de gasten, stak hun doelman in een goede vorm en kon daardoor zijn ploeg voor dubbele cijfers behoeden. Door deze overwinning blijven de SSC- ers op de tweede plaats. Op uitnodiging van de v.v. Seolto speelt S.S.C. a.s. zaterdag een hul digingswedstrijd tegen Seolto. Dit naar aanleiding van het be haalde kampioenschap van deze laatste in de 4e klas KNVB. Sup porters die de reis per bus willen meemaken moeten om 2 uur aanwe zig zijn, daar dan gestart wordt vanaf het bruggetje. zij zich allerminst bij een nederlaag hadden neergelegd. Er ontwikkelde zich een interessant duel en meer en meer moest Zwaluw terrein prijs geven. Het duurde echter nog ge ruime tijd eer er een bres geslagen werd in de roodwitte verdediging, doch in de 25e minuut was 't Henk v. d. Lee, die voordien al de aan dacht op zich had gevestigd door zijn vakkundig spelverdelen, die met een schitterende trekbal de stand op 23 bracht. De strijd werd hierna forser en enkele malen moest de scheidsrechter onderbreken we gens blessures. Met het verstrijken van de tijd nam de spanning toe en met geen mogelijkheid was de af loop van dit duel te voorspellen. Ook Kees Beerens en zijn secon danten moesten achterin voortdu rend op hun hoede blijven. Stopper v. Gelder vocht menig duel uit met de nog altijd gevaarlijke midden voor Berkelmans. Enkele malen kon Baardwijk-doelman v. Geenen door vakkundig optreden dreigend ge vaar bezweren. Naarmate het einde in zicht kwam, ging het er naar uit zien dat Zwaluw toch nog aan het langste eind zou trekken. Het of fensief van Baardwijk leek vruch teloos te blijven. Schoten gingen net naast of over, terwijl ook enkele hoekschoppen niet het gewenste re sultaat opleverden. Totdat in de 40e minuut B. v. Hooff uit een verre voorzet van A. Mosselveld de bal ontving. Met de moed der wanhoop wierp de Zwaluw-doelman zich in de baan van het schot en slaagde er in de bal te retourneren. De at tente Mulders ving de bal op en gaf de reeds geslagen doelman het nakijken; 33. Met deze uitslag, waarmee beide partijen tevreden kunnen zijn, kwam het einde van deze wedstrijd. Een compliment aan de Baard wijk-ploeg, die door hard werken en een goed moreel, er in slaagde een schijnbaar hopeloze achterstand om te zetten in een gelijk spel. De wedstrijdbal werd verloot en winnaar werd houder van lot nr. 3034. RAC 3—BAARDWIJK 2 2—2 De Baardwijk-reserves slaagden er in, na een enerverende wedstrijd, RAC 3, eveneens gegadigde voor de bovenste plaats, een puntje te ont futselen. Een goed resultaat in een wedstrijd, waarin good old Huub Leijten er in slaagde een doelpunt te scoren. VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie DOSEnschede 02 Go AheadFortuna '54 13 ADOFeijenoord 30 DWSPSV l_i MVVGVAV 3—0 SpartaAjax 00 NACTelstar 2—0 HeraclesSittardia 03 Eerste divisie EindhovenWillem II 22 VVV—RBC 3—0 AlkmaarNEC 01 VolewijckersElinkwijk 20 VeendamVelox 14 ExcelsiorBlauw-Wit 04 DHC—Holland Sport 3—3 Ensch. BoysVolendam 13 Tweede divisie A HilversumZFC 01 HeerenveenRCH 00 ZwartemeerEDO 20 VitesseGraafschap 20 PECZwolse Boys 11 Haarlem—Wageningen 20 Tubantia—AGOVV 2—4 ZaanstreekCambuur 00 Tweede divisie B Fortuna VI.HVC 22 SWerxes 14 DFC't Gooi 5—1 WilhelminaBW 22 HelmondiaRoda JC 41 LimburgiaHermes-DVS 21 NOAD—LONGA 4—0 AMATEURS Eerste klasse E Middelburg—RKC 5—1 Boxtel—HW '24 2—0 TOPBrabantia 20 Tweede klasse A Vlijmense BoysBest Vooruit 03 GemertUNA 10 VOAB—Geldrop 1—0 BladellaReusel Sport 00 TongelreBudel 00 Tweede klasse B DESKInternos 70 Zeeland SportSarto 63 TerneuzenAlliance 41 RKWU-MOC '17 6—0 Veerse BoysSteenbergen 41 Derde klasse C RWBMargriet 50 BaardwijkZwaluw-VFC 33 Blauw Geel *38—RKSVA 1—0 Derde klasse B VirtusDongen 11 GilzeGloria 21 TAC—RAC 2—2 WVO—SCO 2—1 Uno AnimoVES '35 50 Vierde klasse B HaarsteegZaltbommel 21 Den DungenLinge Boys 14 GWBuren 14 HeusdenRKOSC n.d. OVHRKJW 1—2 Vierde klasse E ZigoOisterwijk 31 Velocitas '31—SVG 1—0 RKDVCHieronymus 40 Zundert—GSBW 2—1 RKSSS—Ons Vios 0—0 Vierde klasse F VCW—Groen Wit 3—1 AdvendoSET 30 Madese BoysRight 'Oh 12 Zaterdag Tweede klasse A NDSMCSCA 2—2 HCSC—SSC '55 0—1 SpakenburgNoord wijk 21 Zwart Wit '28—GWV 5—0 Rijnsbergse BoysHoogvliet 34 ZwaluwenZuidvogels 12 Kozakken BoysZCFC 41 "Kees van Oosterhout heeft vele titels in het kader-, bandstoot en librespel op zijn naam staan. Alleen in het driebandenspcl nog niet. Hij zal alles op alles zetten ook die titel te grijpen", zo ongeveer luidde de tekst van de palmarès, toen in het vorige seizoen in Waalwijk de ere-klasse drieban den werd verspeeld. Toen lukte het de biljartfabrikant Van Oosterhout niet. Dit jaar in Nijmegen wel. Daarvoor heeft hij niet fraai, wel erg effi ciënt gespeeld. Een van de eerste partijen van het tour- nooi deden de nieuwe kampioen en Her man Popeyus niet minder dan 98 beurten over een remise. Tegen Sweering en Brosens kwam Van Oosterhout ook al met de hakken over de sloot. Henny de Ruyter had zijn partijen regel matig gewonnen tot het moment, dat hij tegen Van Oosterhout moest. Vooral de partij tegen Popeyus - vrijdagmiddag ge speeld - zal nog lang in het geheugen van hen die de partij zagen blijven hangen. Dank zij een formidabele serie van 12 en schit- In café 't Vosje" vond derderdag, vrij dag en zaterdag de finale plaats van de districtskampioenschappen hoofdklasse libre. Het werd een spannende strijd tussen R. Maas van BSV en C. Teurlings van Nooit Volleerd, die beiden op behoorlijke afstand van de beide andere deelnemers met 8 pun ten aan de slotpartij begonnen. R. Maas wist in deze partij C. Teurlings te kloppen en daarmede de kampioentitel in de wacht te slepen. Dat was trouwens niet de enige knappe prestatie van de kam pioen: hij behaalde eveneens de hoogste se rie (75) en het hoogste partijgemiddelde (13,15). C. Teurlings kwam op het hoogste alg. gemiddelde met 8,33. De districtsvoorzitter, Piet van Engelen, wenste de kampioen geluk met het behaal de kampioenschap. Hij overhandigde aan de kampioen het diploma, de standaard van het district de medalje van 't bondsbestuur. De districtsvoorzitter dankte de heer en mevrouw Heeren voor de aangeboden gast vrijheid en de b.v. 't Vosje voor de goede organisatie. De eindstand was car. brt. h.s. gem. w.pt. 1 R. Maas 1417 2 C. Teurlings 1393 3 C. v.d. Sande 1144 4 A. Pullens 1225 181 75 8.25 10 170 53 8.33 8 201 47 5.64 4 192 64 6.38 2 terende oplossingen voor nagenoeg alle pro blemen, die Popeyus voorschotelde, wist Henny de partij te winnen, 's Avonds om zeilde de Waahvijker de voor hem zo moei lijke klip Ties Brosens. Voor zaterdag en zondag waren we toen al een stuk geruster, maar wat Henny be zielde weten we niet. Van Oosterhout klop te de Ruyter in 58 beurten. Toen was Hen ny de Ruyter afhankelijk van de prestaties van Doggen en Teegelaar tegen Van Oos terhout. Juist in die partijen toonde van Oosterhout, dat hij niet alleen met geluk een gooi naar de titel deed Doggen was kansloos in precies 60 beurten en Teege laar, die bij winst met de Ruyter op ge middelde moest beslissen, kon van Ooster hout ook niet stuiten. Dat de Ruyter afhankelijk geworden was van deze partij had hij te danken aan een prachtig hersteld; Teegelaar verloor in 45 beurten en Doggen in 57. Het betekende voor Henny de Ruyter 'n tweede plaats, die waarschijnlijk betekent, dat hij aan de wereldkampioenschappen te Hilversum kan deelnemen. Voor ons betekent het nog meer-: het bewijs, dat Henny de Ruyter voorgoed heeft afgerekend met het fabeltje geen vechter 1 te zijn. Ook nu toonde hij, ondanks de te leurstelling tegen Van Oosterhout, dat hij kwalitatief Nederlands' sterkste driebander is. Zijn algemeen gemiddelde van 0.951 lag ruim boven dat van Van Oosterhout (0.840). De eindstand van de in Nijmegen gehou den kampioenstrijd was pt. car. brt. h.s. gem. 1 v Oosterhout 13 420 500 8 0.840 2 De Ruyter 12 408 429 12 0.951 3 Teegelaar 10 399 434 8 0.919 4 Doggen 6 349 420 7 0.830 5 Brosens 6 376 502 8 0.749 6 Sweering 4 365 512 7 0.712 7 Popeyus 3 388 465 7 0.834 8 Stikkelman 2 323 488 8 0.661 Stikkelman degradeert. Niet alleen de grootste Schoenfabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar 't prettig werken is.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5