wAAlwijkse en UnqstPAAtse couRAnt Steun voor schoenenmuseum Vijftig en veertig jaar bij Timtur I WASPIK Zelfbedieningswasserij Sprang-Capelle Natuurzuivere Primeur voor Langstraat in r VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 86e JAARGANG No. 12 Reeds eerder wezen wij er op, dat de overheids-subsidies voor het Na tionale Museum voor schoenen, leder en lederwaren, gevestigd in het cen trum van de Nederlandse Schoen industrie, uitermate gering zijn. Voor het stichtingsbestuur is er een jaarlijkse zorg om de eindjes aan elkaar te knopen. En dat terwijl door het ijveren van directeur Hendriks de collectie telkens opnieuw aan waarde wint. Om het Stichtingsbestuur een beet je uit de financiële zorgen te helpen heeft de Lions' Club Waalwijk een actie georganiseerd, die blijkens de eerste resultaten werkelijk soelaas kan bieden. De heer Jac. Bergmans 'heeft een fraaie oorkonde ontworpen, waarop de naam wordt vermeld van de per soon of van de firma, die door een aanzienlijke bijdrage in het ere-regis- •.cr van het museum is opgenomen. Aan de oorkonde is ook verbonden een passepartout, dat gratis toegang voor het leven garandeert. Onder een "aanzienlijke schen king" wordt verstaan een storting van tenminste f 100. - t.n.v. de Aktie Schoenenmuseum bij de Rotterdamse Bank N.V. te Waalwijk. De oorkonde wordt niet alleen uit- SCHOENENBEURS WORDT VEEL GROTER De Internationale Schoenenbeurs, die van 5 tot en met 7 april in de Utrechtse Jaarbeurs wordt gehouden, wordt aanzienlijk groter dan die van vorig jaar. In de Julianahal bezetten schoenfabrikanten uit verschillende landen toen 4000 vierkante meter ex positieruimte. Tot nu toe heeft men al 5000 vierkante meter verhuurd. De Julianahal is daarvoor de klein ge worden en de Jaarbeursdirectie heeft daarom besloten de tweede interna tionale schoenenbeurs in Irenehal on der te brengen. Er komen onder meer ineendingen uit België, Duitsland, Frankrijk, Italië en Zweden. Vooral de Italianen zullen met een collectie ve inzending op grootse wijze voor de dag komen. gereikt aan hen, die tot de nieuwe schenkers van het Schoenenmuseum behoren. Ook de vroegere schenkers, die in het ere-register zijn opgeno men, hebben de oorkonde ontvangen. Dat zijn er zo'n vijftigtal. Daarmee heeft het schoenenmuseum een oude ere-schuld aan de "schenkers van het eerste uur" ingelost. De onlangs ingezette actie heeft inderdaad een goede start gehad, want in totaal zijn er thans bijna hon derd oorkonden uitgereikt. VLIEGRAMPEN 171 DODEN Een DC-6 van de Chileense lucht vaartmaatschappij LAN is zaterdag met 87 mensen aan boord neerge stort in het onbegaanbare Andesge- bergte nabij Santiago. Alle inzitten den vonden de dood. Een 7-jarig Chi- leens jongetje dankt zijn leven aan 't feit dat de luchthavenpolitie hem niet in het toestel toeliet, omdat zijn pa pieren niet in orde waren. Hij moest op het vliegveld van Santiago achter blijven. Tien minuten na de start ver ongelukte de machine. Een Amerikaans passagiersvlieg tuig van het type DC-7 is dinsdag morgen vroeg vlak bij New York in de Atlantische Oceaan gestort. Alle inzitenden, 79 passagiers en vijf be manningsleden, zijn om het leven ge komen. Een lid van de kustwacht heeft verklaard, dat hij het toestel in de lucht heeft zien ontploffen. Vanaf Long Island werd een helle vuurgloed waargenomen. - Als een grote verrassing kwam het bericht dat minister Witteveen 1 millioen aan zijn collega Veldkamp van Sociale Zaken heeft afgestaan voor de bezitsvorming. Dit is Va van de verkoop der Breedbandaandelen door het rijk. In Moskou hebben Russische en Vietnamese studenten de ambas sade van Amerika met stenen en inkt potten bekogeld en grote vernielingen aangericht. De politie greep in toen alles zowat gebeurd was. In Peking trok een miljoen Chine zen door de straten om te protesteren tegen Amerika's ingrijpen in Noord- Vietnam. In 't Engelse Lagerhuis is een mo tie tegen de regering inzake de vlieg tuigindustrie verworpen met 306 - 301 stemmen. Wilson was trouwens woedend uit 't Lagerhuis weggelopen, onder gejoel der oppositie. over op Hollandia Sprang Het zal een druk jubileum-jaar worden bij de N.V. Timtur. Niet minder dan drie medewerkers hoopt men in de loop van het komende jaar te huldigen in verband met hun vijf tig-jarig dienstjubileum. De eerste van de gouden jubilaris sen is de 'heer A. L. de Peffer, thans 63 jaar oud en wonend in de Cris- pijnstraat 30. De heer de Peffer is doorzetter. Hij zal vrijdagavond om 8 uur door de "Timtur-familie" in de bloemetjes worden gezet in café van Helvoirt. Maar niet alleen de heer M. Wa- gemakers uit Sprang-Capelle is nl. 40 jaar in dienst bij Timtur en zal dus in de feestvreugde delen. De heer Wagemakers is eind-controleur. Capelle Maandag beleeft Waalwijk 'n pri meur de opening van een zelfbedie ningswasserij, in de grotere steden reeds ingeburgerd als "wasserette". De huismoeders kunnen in een wasserette zelf de was doen tegen een bepaalde vergoeding per kg wasgoed. Er kan tevens worden gedroogd. De installatie van Waalwijks eerste was serette, die gevestigd wordt in het pand Grotestraat 361, bestaat uit 10 volautomatische Frigidaire-wasmachi- nes en vier drogers. Het verwarmen geschiedt door een heetwaterinstalla- tie, waardoor de tijd benodigd voor het doen van één was met de helft wordt gereduceerd. Een onthardings- installatie zorgt er voor, dat het wa ter zo zacht wordt als regenwater. Een wasserette valt niet onder de winkelsluitingsverordeningen en kan daarom onbeperkt open zijn. Voor de nieuwe wasserette in Waalwijk heeft men een openingtijd tot negen uur 's avonds gekozen. Voor de huismoeders betekent dit een ideale mogelijkheid de was te doen op tijdstippen, die men zelf kan uitkiezen. Kleine behuizing en lastig weer om de wkas groog te krijgen hebben elders in het land reeds vele huismoeders met de was naar de wasserette doen stappen. De Wasserette, die maandagmor gen geopend zal worden en 's mid dags voor het publiek toegankelijk zal zijn, ligt zeer gunstig ten opzichte van de nieuwe wijk in het "Plan Laag einde". Voor het overige verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. kanaster krijgt on- geBijk over pierprijs Nieuwe aanvaBlen op Noord-Vietnam frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. L)e rcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Scoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Oit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.23 p. mnd. (1.00 -f- 5 ct. inc.k.) J M p. kwrt. (3.00 -f 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post f 3.35 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter H. Winkelman, Kerkstraat 99, telefoon 04167-2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 14 FEBRUARI 1965 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kérk 9.30 uur en 3 uur Ds. M. de Wit van Rotterdam. BEROEP Ds. P. J. Bos, predikant bij de Ned. Herv. Kerk, ontving een beroep van de Ned. Herv. gemeente te Waddinxvccn. OUD-PAPIER-ACTIE. Vrijdagavond wordt voor de Oud-Papier actie ten bate van de Harmonie Marijke, wederom papier opgehaald. Bij de harmo nie kan de eigenaar van een timmermans- hamer die bij het papier werd gevonden, deze terugbekomen. 1 SONG-FESTIVAL Voor het door de Harmonie en Drum band Marijke uitgeschreven Songfestival, dat a.s. zaterdagavond om half 8, in het gebouw van de Chr. Volksbond zal aanvan gen, hebben zich in totaal niet minder dan 34 personen en/of gezelschappen aange meld, waarvan zaterdag 13 febr. 23 per sonen en/of gezelschappen aan de voorron de zullen deelnemen en zaterdag 20 februari elf, waarna dan de finale zal plaats vinden. Onder de deelnemers zijn o.m.: The Pan da's Kaatsheuvel, The Rema Girls Tilburg, Ihe Singin' Ducks Made (meisjeskoor van 22 personen), Lenie Broeks Waalwijk (zang) en The Daffodils Waalwijk. De jury die een en ander zal beoordelen bestaat uit mevr. T. van de Pas, en de he ren Jan Jasper en Jan van Acker, allen uit Tilburg. Presentatie Aart Vos. Na afloop zal zaterdagavond een extra prijs worden uitgereikt. Men verwacht voor dit eerste Song festival in onze gemeente veel belangstel ling. UITVOERING 'T ROZEKNOPJE Op woensdag en donderdag 3 en 4 febr. hield de gem. zangvereniging met 't jeugd koor haar jaarlijkse zanguitvoering in de zaal van de heer P. Pruijssers. Beide avon den sprak de voorzitter, dr. N. L. Gerlach, een welkomstwoord, waarbij hij speciaal welkom heette de beschermvrouwe der ver eniging, mevr. Gerlach, alsmede burge meester M. van Prooijen. Het deed spr. 'n groot genoegen dat zovelen waren opgeko- OVERLEDERSTANZERS JONGENS EN MEISJES GEHUWDE VROUWEN MAGAZIJNBEDIENDEN JONGENS MET MULO-DIPLOMA men om de uitvoering bij te wonen. Het is echter wel jammer, aldus spr., dat zovelen aan de verkeerde zijde van de zaal zitten. Spr. zou graag zien dat nog velen zich aan meldden om actief medewerker van de Ro zeknop te worden; we kunnen nog velen als lid aannemen. Onder leiding van de heer J. v. Gestel en met medewerking van mevr. Poldervaart aan de piano, voerde de Rozeknop daarop 'n 10-tal zangnummers uit, waaronder de Kik kercantate van C. Hennig, dat op verzoek nog v/erd herhaald. Hierna was het woord aan de Rozeknopjes. Dit jeugdkoor, dat zich mag verheugen in een groot aantal zanger tjes, zong een 8-tal liedjes. Beide koren oogsten veel bijval en applaus. Na de pauze voerde de afd. toneel van de Rozeknop het blijspel in drie bedrijven op: "Liefde in een duiventil", van Anke Wil- dock. De toneelgroep voerde het stuk zeer goed op. Het amateurtoneel doet het nog goed in onze gemeente. Aan het eind van elk bedrijf kregen de speelsters en spelers dan ook een welverdiend applaus. Aan het eind van de uitvoering sprak de voorzitter een kort dankwoord tot de medewerkenden. Spr. dankte speciaal mevr. Poldervaart voor haar medewerking en bood haar een boe- boekenbon aan. Ook mevr. Oerlemans-Aafs, die het toneelstuk geregiseerrd had mocht woorden van dank en een boekenbon ont vangen. Dr. Gerlach dankte ook de vele donateurs en sprak de hoop uit dat de ver eniging steeds zal kunnen blijven rekenen op hun steun. Het waren twee zang- en to neelavonden waarop de Rozeknop met veel vreugde kan terugzien. Deze avonden wer den ook bijgewoond door de ereleden, t.w. de heer de Bas en de heer en mevr. Sars uit Waalwijk. Ook aan hun adres richtte de voorzitter woorden van welkom en zei hun aanwezigheid zeer op prijs te stellen en sprak de hoop uit hen nog vele malen te mogen begroeten op de zangavonden. O.K.K. TRAD OP VOOR UITVERKOCHT HUIS De Chr. Gemengde zangvereniging Oefe ning kweekt Kunst gaf in de zaal van hotel van Lieshout haar jaarlijkse uitvoering. Dit evenement mag in alle opzichten geslaagd heten. Voor de pauze kwamen de toehoor ders, die de zaal tot de laatste plaats be zetten, ruimschoots aan hun trekken door het optreden van he kinderkoor van OKK, dat onder de naam De Nachtegaaltjes en onder leiding van dirigent A. Faro uit 's-Gravenhage een gedeelte van haar reper- toir ten gehore gaf. Vervolgens wist het grote koor, eveneens o.I.v. dhr. A. Faro de aandacht van de bezoekers te boeien met 'n aantrekkelijk en gaaf uitgevoerd program. Na de pauze beleefde men zijn genoegen aan het optreden van de toneelgroep die voor deze avond twee kluchten had inge studeerd, t.w. "De ontplofbare bruidegom" en "Een com uit Amerika". De president van de vereniging de heer A. v. d. Broek, sprak een openings- en slotwoord. MISSTAP VAN ATAK Het le team van de volleybalclub Atak deed in Tilburg een misstap door met 2-1 te verliezen van Willem II HBS. Ondanks de nederlaag blijft Atak in de le klas aan de leiding. Ook 't jeugdteam van Atak verloor met 2-1 van Odulphus. Atak 2 redde de eer door een fikse Odulphus. 2-0 overwinning op GEZAMENLIJK CONCERT In de zaal van hotel van Lieshout zal za terdag 13 febr. a.s., om half 8, een muzi kale manifestatie plaats vinden van vier Waspikse muziekverenigingen, n.I. de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak o.I.v. Chr. Kuijten, de Chr. gem. zangver. OKK, o.I.v. A. Faro, de gem. zangver. Polymnia, o.I.v. C. van Iersel en het Bartholomeuskoor o.I.v. W. v. Rijckevorsel. Elke vereniging zal vier werken uitvoeren. OPRICHTING KABO. In Waspik zal een afdeling van de KABO worden opgericht. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van enkele plaatselijke leden die tot nu toe onder de afd. Raamsdonksveer ressorteerden. Een en ander gebeurt met de volledige medewerking van R'veer en in overleg met 't hoofdbestuur. Tijdens de op richtingsvergadering die vrijdag 12 febr. om half 8 in de zaal van café De Statie zal plaats vinden, zal de heer van Wezie, lid van 't hoofdbestuur uit Eindhoven, spreken over de KABO als organisatie. Men ver wacht dat 15 tot 20 leden zich bij deze bond van overheidspersoneel zullen aansluiten. Nu door de structuurwijzigingen ook in Waspik het N.K.V. verwezenlijkt gaat worden is de oprichting van een KABO-afd. wenselijk, cm straks mede vertegenwoorrdigd te zijn in het Waspiks NKV-bestuur. K.A.B. WORDT N.K.V. In Waspik zullen binnen enkele weken de nieuwe structuurwijzigingen in de K.A.B. definitief hun beslag krijgen. De KAB gaat dan van het toneel verdwijnen om plaats te maken voor het Ned. Kath. Vakverbond, waarin alle vakbonden hun autonomie be houden en samen gaan werken en ook alle in het plaatselijk NKV-bestuur zullen wor den vertegenwoordigd. Dit werd voorbereid in een bijeenkomst van de KAB en bestuurs leden van de diverse vakbonden. De heer Nouws uit Tilburg, lid van het verbonds- bestuur, gaf hierbij een toelichting. Woens dag 10 febr. kwam het KAB-bestuur bijeen om de agenda vast te stellen voor de alge mene ledenvergadering op vrijdag 13 maart (aanvang 20 uur) in café De Statie, waar op een en ander zijn beslag moet krijgen. Het gehele KAB-bestuur zal dan aftreden. In het nieuw te vormen NKV-bestuur zul len plaats nemen 2 bestuursleden van de bouwvakarbeiders, 2 van de bond van werk nemers in de industriële bedrijven, 1 van de metaalbewerkersbond, 1 uit de agrarische sector en 1 van de KABO. Tenslotte zullen nog 2 nieuwe bestuursleden moeten worden gekozen uit de vergadering van 13 maart. Gezien de belangrijkheid van deze bijeen komst rekent het bestuur op een grote op komst van de leden. WASPIK AT KROKETTEN. De krokettenactie, gehouden door het co mité uitstapje ouden van dagen, ten einde mogelijk te maken dat bejaarden vanaf 65 jaar het traditionele reisje kunnen meema ken is bijzonder goed geslaagd. In enkele uren tijd verorberde de bevolking ongeveer 3500 vleeskroketten, klaargemaakt in café- taria A. v. d. Wassenberg. MEDISCHE DIENST. Tijdens het a.s. weekeinde zal de prak tijk van dokter Gerlach worden waargeno men door dokter Wijffels, tel. 250. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, zondag 14 febr.: 9.30 uur en 14.30 uur Ds. Rabel. BOERINNENBOND In de Waspikse boerinnenbond vonden enkele bestuursmutaties plaats. Tijdens de laatste bijeenkomst werd in de vacature mcj. N. Smeur voorzien door de verkiezing van mevr. Verschuren-Meys. De film De Fan fare van Bert Haanstra werd vertoond en besloten werd deel te nemen aan de studie dag welke in Made zal worden gehouden. Ook de boerinnenjcugdbond kreeg een Minister Andriessen (Economi sche Zaken) is maandag door het college van beroep voor het bedrijfs leven in het ongelijk gesteld voor het treffen van de individuele prijs maatregel voor de Scheveningse pier. Het college, waarbij de Exploi tatie Maatschappij Wandelhoofd Scheveningen (EMWS) in beroep was gegaan tegen de bepaling van de minister (dat de pierprijs niet verhoogd mocht worden van 50 ct. op één gulden, maar 55 ct. moest zijn), vernietigde de prijsbeschik- schikking. Zuidvietnamese en Amerikaanse vliegtuigen hebben na de strafexpe ditie van zondag, maandag 'n twee de luchtaanval op communistische bases in Noord-Vietnam uitgevoerd. Ditmaal werden militaire doelen in Vin Linh met bommen en boordge- schut bestookt. De aanval werd uit gevoerd door 24 Zuidvietnamese bommenwerpers, onder dekking van Amerikaanse jagers. Eén vliegtuig ging verloren. nieuw bestuur, doordat de presidente, mej. A. Nouwens en mej. D. Akkermans aftra den. Haar plaatsen werden ingenomen door resp. mej. B. Kamp en mej. D. Kamp.. Laatstgenoemde lootte tijdens de jaarver gadering de gratis Lourdesreis. CULTURELE WEDSTRIJD RAYON DE MAASKANT In het gemeenschapshuis te Waspik kwa men jonge boeren en boerinnen uit 't rayon De Maaskant, waaronder ressorteren Was pik, Raamsdonk, R'veer, Geertruidenberg en Hank, bijeen om onderling te wedijve ren in culturele wedstrijden w.o. declameren en spreken in het openbaar. De winnaars van de diverse klassementen mogen straks uitkomen op de kringwedstrijden te Breda. De rayon-voorzitter de heer C. Verschuren uit Raamsdonk sprak een welkomstwoord tot de genodigden, w.o. kringbestuursleden uit Breda en afd.-bcstuurderen uit Waspik en Raamsdonk, zowel van de boerenbond als de boerinnenbond, voorts adviseur kap. Ras en de juryleden, de heren Diepstraten, cultureel leider kring Breda, Hermans R'veer, Hommel Raamsdonk, Zijlmans Waspik en de directeur van de zuivelfabriek de heer van Loon. De tijd dat de jury zich beraadde over de uitslag werd bekort door de afd. Hank door het opvoeren van to neelwerkjes en door de afd. Raamsdonk die zowaar de operette Eulalia op de planken zette. Uitslagen: Spreken: 1 J. van Hoorei) Waspik (Mensen van morgen, 33 pt.) De clameren B: dames: 1 A. Smits Waspik. 27,5 pt.; Declameren B, heren: 1 W. van Velthoven Hank 28,5 pt.; Declameren A, dames: 1 B. Kamp Waspuik; Declameren A, heren: 1 H. van Dongen R'veer. Het rayon De Maaskant nam deze avond tevens afscheid van zijn voorzitter, C. Ver schuren, die persoonlijk de hamer overhan digde aan zijn opvolger de heer J. Verschu ren uit Raamsdonk. De nieuwe president stak de loftrompet over het vele en goede werk dat de scheidende voorzitter voor 't rayon verrichtte en overhandigde hem een schemerlamp namens de organisatie. Om dat ook de heer Diepstraten, die 17 jaar op trad als cultureel leider, voor het laatst de ze avond in functie was, kreeg hij een stof felijk blijk van waardering aangeboden.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5