modisch - draagbaar - betaalbaar Verslag algemene ledenvergadering „Visserslust" te Waalwijk Moeilijkheden rond notulen en bijbel exegese in raad van Sprang-Gapelle Gemeenteraad Drunen Abonneert U op dit blad 26 kardinalen gecreëerd Show bij Gimbrère DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 MAART 1965 Kredieten Geldlening Grondprijs Algemeen Drunen ROND DE RAAD Grondaankoop voor de vuilnisbelt S.G.P. tegen subsidie 5 mei-viering MARGARINE 2 CENT DUURDER. Waalwijk MEVROUW BOSMAN-BOUDEWIJNS BEËDIGD ALS RAADSLID KREDIETEN GOEDGEKEURD VOOR AANLEG WEGEN GELDLENING VOOR HARMONIE DRUNEN VOOR AANSCHAF VAN NIEUWE INSTRUMENTEN GRONDPRIJS VOOR BRAKEN OOST EN NOULANDEN VAST GESTELD GEMEENTEBEGROTING 1965 GOEDGEKEURD Ruim drie en een half uur had de raad van Drunen vrijdagavond no dig voor haar agenda, waarvan wij de voornaamste punten hierboven hebben genoemd. Bij de beëdiging van mevr. Bos- man-Boudewijns, werden weder zijds zeer hartelijke woorden ge sproken. Burgemeester Mr. Stieger riep mevr. Bosman een hartelijk welkom toe in het raadscollege, waarbij hij aantekende dat het bij zonder prettig was dat de heer Mij nen, die in de raad het prot. chris telijke volksdeel vertegenwoordig de, kon worden opgevolgd door me vrouw Bosman, welke eveneens ge zien mocht worden als een verte genwoordigster van deze groep. Mevr. Bosman dankte burgemees ter Stieger voor diens hartelijke woorden en getuigde eveneens van grote dankbaarheid, dat door vrij willig terugtreden van de heer Wer ner het mogelijk was geworden dat na het uittreden van de heer Mij nen, toch iemand van de prot. chr. groepering in de raad zitting kon hebben. Mevr. Bosman dankte ook de leden voor hun prettig onthaal en hoopte dat zij zich op korte ter mijn zou kunnen inwerken in de werkzaamheden van de raad. Tijdens deze raadsvergadering werden door B. en W. een aantal kredieten gevraagd, welke alle door de raad werden goedgekeurd. Het eerste bedrag betrof een krediet voor de weg Drunen-Waalwijk zuid verbinding. Hierover zegt het prae- advies: Bij besluit van de raad van 21 ju ni 1963 werd; voor de aanleg van bovengenoemde weg een krediet be schikbaar gesteld van 165.000, Dit krediet werd door B. en W. ge vraagd op grond van een door de Grondmij. verstrekte opgave. De Grondmij. is door de ruilverkave ling voor de uit te voeren werken als directie ingeschakeld. Op 't tijd stip dat dit krediet door B. en W. aan de raad werd gevraagd, waren B. en W. niet in het bezit van een gespecificeerde kostenraming. Ach teraf bleek, dat bovenvermelde kos ten uitsluitend betrekking hadden op het werk zelf en dat hierbij niet inbegrepen waren de directiekosten van de Grondmij. Naar B. en W. in tussen werd meegedeeld, bedragen deze ruim 19.000,—. Het toegesta ne krediet is dus niet toereikend en zou met het bedrag der directiekos ten verhoogd moeten worden. De leden waren het over de nood zakelijkheid van deze weg wel eens, maar deze zou geen nut hebben in dien ook niet spoedig de brugver- binding tot stand zou kunnen ko men. Voor deze verbinding zou de gemeente Waalwijk moeten zorgen en de voorzitter kon desgevraagd hierover geen mededelingen doen. Voor aanschaffing van uniformen voor de vrijwillige brandweer werd een bedrag van 5522,— beschik baar gesteld. De voorzitter deelde in dit verband ook mee, dat dit jaar in Drunen de regionale brandweer- dagen zullen worden gehouden. Voor de uitbreiding van de ge bouwendienst werd een bedrag be schikbaar gesteld van 46.800, Het betreft hier de bouw van een ruime opbergloods. Voor voorzieningen bij de Prot. Christelijke begraafplaats, goede toegang tot de gymnastiekzaal en inrichten van goede parkeerruimte naast De Hoge Braken, werd een bedrag uitgetrokken van 15.000,—. dat zij van deze gelegenheid zeker gebruik moeten maken. De meningen in de raad waren in eerste instantie wat verdeeld over de juistheid van de plaats, maar na enig overleg bleek er in geheel Dru nen geen betere plaats te vinden. De raad keurde dit voorstel goed. aan Harmonie Drunen, voor aan schaf nieuwe instrumenten. Prae-advies: De Koninklijke Erkende Harmonie Drunen heeft een verzoek ingediend voor het verkrijgen van een geld lening van 15.000,af te lossen in 15 jaren volgens het annuïteiten systeem, rente 5%%. De harmonie doet deze aanvrage in verband met de voorgenomen aanschaffing van nieuwe instrumenten. Met de ver nieuwing is een bedrag gemoeid van rond 25.000, De vereniging heeft zelf gezorgd voor een bedrag van 10.000,dat geheel schuldvrij is. Teneinde de lasten, voortvloeien de uit de te sluiten geldlening te kunnen voldoen, werd het gedeel telijk subsidie mede om die reden bij de ontwerpbegroting 1965 ver hoogd van 1.575,tot f 3.558, Aflossing en rente zullen per jaar bedragen 1.519,31, zodat de uit de subsidievergoeding voortvloeiende baten ruimschoots de nieuwe lasten kunnen opvangen. Aanschaffing van nieuwe instru menten is volgens verkregen inlich tingen noodzakelijk, omdat een aan tal instrumenten reeds ouder is dan 50 jaren en de vereiste stemming niet meer bezit, waardoor de pres taties bij deelname aan concoursen ongunstig beïnvloed wordt. Door de verhoogde subsidiëring is de verstrekking van de geldlening financieel verantwoord. Voor wat betreft deze subsidie, meende de voorzitter om aan dit punt van geldlening tevens te ver binden de subsidiëring welke B. en W. in de begroting van 1965 hebben vastgelegd t.a.v. de Harmonieën- en Fanfare-gezelschappen. Dit zou voor de Harmonie Drunen met de nieuwe regeling 3500,bedragen en voor de Fanfare in Elshout 2310, De raad keurde het voorstel na enige discussie goed. Wel werd* ge steld, dat in de toekomst deze ge zelschappen iets meer naar buiten moesten treden, in het bijzonder in de zomermaanden. Dit was, aldus de voorzitter, reeds aan de verenigingen gevraagd. reeds enkele maanden geleden in verband met het steeds maar stij gen van de grondprijzen een dege lijk overzicht gevraagd. De heer v. Lammeren was toen niet zozeer 'n tegenstander van het stijgen van deze prijzen, welke hij wel verant woord achtte, maar meer ontevre den over de wijze waarop deze steeds weer in zeer korte tussen pozen op elkaar volgde. Hij sprak er dan ook zijn vreugde over uit dat nu dit stuk op tafel is gekomen, hoewel hij in eerste instantie nog betwijfelde of de genoemde cijfers wel reële cijfers waren. Door de heer Kop werd op voor stel van burgemeester Stieger daar op de cijfers nog eens uitvoerig toegelicht. Na een uitvoerige discussie was men het eens over de gemiddelde prijs van 23,54. De heer v. d. Wiel vond de bij zondere kosten welke door de nieu we uitvoering van het plan nu ten laste komen van nog te verkopen grond welke maar 1/3 is van het gehele plan, niet juist Een grote post zou moeten worden overge bracht naar de algemene lasten, die zouden moeten drukken op de ge hele gemeente. Dit bleek echter niet mogelijk te zijn. Over de differentiatie was het de heer Snoeren niet eens. Deze was van mening dat de grond voor de bejaardenwoningen een te hoge prijs hadden. Spreker stelde dan ook voor deze te verlagen naar 15",en de andere dan te verhogen. Dit hield in, dat de prijs van de eensgezins woningen dan op 23,15 moeten ko men. De heer v. Lammeren gaf naar aanleiding hiervan een overzicht van de plannen van de stichting be jaardenzorg, welke stichting een plan aan het uitwerken is voor de bouw van een aantal bejaardenhuis jes nabij het nieuw te bouwen be jaardencentrum. Spreker was bang dat er voor het plan bejaardenhui zen, zoals deze in het plan oost nu werden opgenomen, weinig behoef te zou bestaan. De voorzitter vond de term be jaardenhuizen ook niet juist en was van mening dat hier meer gespro ken moest worden van laagbouw. Overigens wees de voorzitter er aan de hand van een tekening op, dat het gehele plan byzonder fraai zal moeten worden uitgevoerd en dat zeker niet moet worden gedacht aan goedkoopbouw. De heer Snoeren vond na deze uiteenzettingen geen aanhangers voor zijn voorstel. De raad keurde het gehele plan tot grondprijzen vaststelling goed, maar de heer Snoeren vroeg aan te tekenen dat hij tegen differentiatie was, zoals deze thans werd toege past. De firma Gimbrère heeft veel suc ces geoogst met de derde show, die donderdag in eigen huis werd geor ganiseerd. De Parijse mannequins zorgden voor de allerprettigste presentatie, zodat mèt de bekende Gimbrère- gastvrijheid voor een show gezorgd werd, waar de sfeer uitermate pret tig was. De getoonde voorjaarsmode kun nen we in vier hoofdgroepen onder scheiden: vrije-tijds-kleding (ook hobby-kleding), regenkleding, reis- ensembles en japonnen. In de vrije-tijds-kleding valt de grote verscheidenheid van kleuren op: wit, beige, khaki, marineblauw en verschillende pasteltinten treft men aan. Linnen is hiervoor duide lijk favoriet. In deze categorie was alles zeer sportief. De heuppantalon, die bij de knie iets nauwer wordt en dan naar onder weer wat uit loopt, wordt favoriet. Bij de meeste pantalons heeft men het Conrège idee gevolgd: d.w.z. de naden zitten voorop en zijn tevens plooi. De blouses en jumpers zijn meest al mouwloos en sluiten door de ge bruikte stof nauw om het boven lichaam. Terecht spreekt men hier van „sexy-slyle". De sportcombinaties waren meest al driedelig: short-blouse en jum per. Hoewel in de show één zeer ge slaagde Bermuda-short met blouse in matrozenstijl werd getoond, die overigens een touch van San Tropez had meegekregen, verwacht men dat deze Bermuda-short in Europa geen kansen zal krijgen. In jasjes ,en mantels waren er open doekjes voor een Kaban-blazer met bewegende lijn. Nappa-jasjes zijn nog steeds „in", zowel korte, drie-kwart als lange zitten in de Gimbrère-collectie. Jacques H. overheerste trouwens bij de mantels. Van dat huis waren donderdag trouwens twee gastman- nequins aanwezig. Zeer in de smaak viel een jasje in amazone-stijl, dat beslist veel gedragen zal gaan wor den. Hoewel Jacques H. zich niet onbetuigd liet bij 't onderdeel vrije- tijdskleding, was hij toch duidelijk favoriet bij de mantels. Een regen mantel van Bucolstof zou men zelfs naar de schouwburg kunnen aan trekken. Er waren ook jacks, die voorzien waren van een hele groffe ritssluiting, die voor kampeertenten worden gebruikt. Deze rits gaat waarschijnlijk de markt veroveren, want naar verluidt zijn nu reeds de leveranciers van deze ritssluitingen door hun voorraden heen en kun nen zij de bestellingen nog maar nauwelijks bijbenen. Bij de reis-ensembles en reis mantels bleek astralon favoriet te worden. In pakjes en costuums komt Tergal steeds meer op. Er waren mantels in Channel-lijn en de pak jes van Cardin (recht uit Parijs), ge maakt van een grove, toch fijne kwaliteit tweed en de modewereld veroverend onder het etiket „knit ted look" (gebreide stijl), vielen bij zonder in de smaak. Deze Cardin- pakjes waren met natuurzijde ge voerd. Cardin introduceerde de nieuwe gedachte dat rokken glad van achter blijven en aan de voor zijde alleen plooien. Deze rokken kleden bijzonder slank af. De japonnen, waarmee Gimbrère al direct bij de introductie succes blijkt te krijgen, vertonen veel roes jes lungs de hals en aan de mou wen. Bij alle kleding werden hoedjes getoond van David Vos uit Amster dam (Stadhouderskade 69), die bij de aanwezige dames bijzonder veel succes had. Al met al een zeer geslaagde show, waar in prettige sfeer, modi- sche, draagbare en betaalbare kle ding werd getoond. Vrije-tijds-kleding blijkt favoriet te worden, waarbij Frankrijk de toon aangeeft. In een zeer uitvoerig overzicht werd uiteengezet hoe men aan de nieuwe prijs van 23,54 kwam. Door de heer v. Lammeren werd Aan de heer H. G. J. v. Rosmalen werd eervol ontslag verleend als registrator ter secretarie. Voor woningverbetering werd ver der voor het pand Kerkstraat 72 te Elshout op grond van de premie regeling een bedrag van 444,-r toegekend. Tot slot behandelde de raad ook de begroting over 1965, waarover in ons volgende nummer een uitvoerig verslag. Op zaterdag 20 februari hield de hengelsportvereniging „Visserslust" in de zaal van de Nijs, te Waalwijk, haar algemene ledenvergadering. Toen om ongeveer 8.30 uur, de voorzitter, de,heer Blom deze ver gadering opende waren er onge veer 70 leden aanwezig. Hierover zegt het prae-advies: In de vergadering van de raad van 16 oktober 1964 deelde de voor zitter de raad mee, dat er plannen werden beraamd tot verplaatsing van de vuilnisbelt. B. en W. zijn thans in de gelegenheid hiervoor 'n geschikt terrein aan te kopen. Dit terrein is gelegen tussen het Ver laat en het Kanaal ten westen van de Torenstraat. Het betreft een zes tal percelen met een gezamenlijke oppervlakte van 2.64.20 ha., in ei gendom toebehorende aan C. A. van Herpt, Kapelstraat 4 te Elshout. B. en W. hebben hierover contact gehad met de plaatselijke commis sie voor de ruilverkaveling. Deze heeft B. en W. meegedeeld geen be zwaar te hebben tegen het plan. In verband met een door B. en W. voorgenomen ontgronding, maakt de ruilverkaveling wél bezwaar te gen afgraving van de ten noorden van de nieuwe ruilverkavelingsweg liggende perceelsgedeelten (ongev. 55 A.). Dit gedeelte kan dus niet als vuilnisstortplaats in gebruik wor den genomen. De eigenaar stelt het echter op prijs om ook dit gedeelte aan gemeente verkopen, om dat hij bij deze restperceeltjes ver der geen belang heeft. Het resteren de gedeelte ten zuiden van de weg, met een oppervlakte van ruim 2 ha., is voor vuilnisbelt zeer geschikt. Het ligt op voldoende afstand van de bebouwing, zodat voor stankver spreiding e.d. niet behoeft te wor den gevreesd. Met de eigenaar is een koopsom overeengekomen van 0,85 per m2. Hij zal door de gemeente geleidelijk aan met andere pachtgrond schade loos worden gesteld. Aangezien het niet mogelijk is een voor dit doel meer geschikte plaats te vinden, zijn B. en W. van mening Waarnemers voorspelden vrijdag avond een korte raadsvergadering. De vergadering duurde inderdaad niet lang, maar kreeg niettemin twee onverwachte stagneringen. De eerste moeilijkheid ontstond bij de notulen, waarin de heer Dek kers de woorden in de mond gelegd waren „openbare lagere school, waarvan ik principieel 'n voorstan der ben". „Zo heb ik het niet gezegd en zeker niet bedoelen te zeggen", al dus de heer Dekkers. De band werd nog eens terugge draaid, waarbij inderdaad bleek dat de heer Dekkers het zo niet gezegd had. Wat hij dan wel te berde had gebracht was niet hoorbaar. De heer Dekkers verduidelijkte het nu: „Als gekozen raadsleden vormen wij het bestuur van de openbare lagere school. In principe moeten wij dan ook voor die school zorgen". De moeilijkheden werden opgelost door het voorstel van burgemeester v. Prooijen om de gewraakte zin snede uit de notulen te verwijde ren. Aldus werd besloten. De tweede stagnatie trad op bij de rondvraag. Er was een ingezon den stuk van het raadslid Dekkers, waarbij deze fel protest aantekende tegen een in de vorige vergadering door collega Van den Dool geciteer de zin uit I, Timotheus, hoofdstuk 4 vers 8: „Want de lichamelijke oefe ning is van weinig nut". Op basis van dit vers meende de heer Van den Dool tegen voorzieningen op het terrein van de lichamelijke opvoe ding te moeten stemmen. Volgens de heer Dekkers was door Paulus blijkens de kontekst 'n heel ander soort lichamelijke oefening bedoeld: meer tuchtiging, onthou ding. „De bijbel is geen encyclopedie", zo lichtte de heer Dekkers zijn schrijven toe. „Leest U de statenvertaling nog maar eens", repliceerde de heer Van den Dool. „De bijbel wordt al te vaak mis bruikt", viel de heer Dekkers uit, „ik moet er van kotsen". Burgemeester v. Prooijen sloot 't debat. Voor het overige waren alle be sluiten hamerstukken. De Spaarverordening 1964 en de verplaatsingskostenverordening wer den veranderd. De Volkshogeschool Noord-Bra bant kreeg een subsidie van twee cent per inwoner. Voor de 5 mei-viering werd 35 ct. per inwoner uitgetrokken. De SGP- fractie deelde zonder opgaaf van redenen mede, geacht te wensen te worden tegen dit voorstel te heb ben gestemd. Aussems - Schaapsmeerders N.V. kreeg uitbreiding van grond in het industrieterrein, zo ook de firma H. J. Kop. Er werden enige grondtransacties verricht, o.m. werd grond verkocht aan de gemeente Waalwijk en ge kocht van de heer J. Michaël. Voor verbeteringen aan de haven te Capelle werd een bedrag van 8000,uitgetrokken. 41 MIJNWERKERS GEDOOD Bij een ontploffing in de Uricani- steenkolenmijn in de Jiu-vallei (Roe menië) zijn donderdag 41 mijnwer kers om het leven gekomen, aldus meldt het officiële Roemeense pers bureau „Agerpres". Zestien mijn werkers liepen verwondingen op, maar verkeren niet in levensgevaar. De ministerraad heeft opdracht ge geven een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de ontploffing. In de Drunense raad werd vrijdag het vrouwelijke element weer verder versterkt toen mevr. Bosman de plaats kwam innemen van de heer Meijnen. De heer Werner, welke als opvolger van de heer Meijnen was aangewe zen, had vrijwillig zijn plaats afge staan aan mevr. Bosman en daarmee werd niet alleen het vrouwelijk ele ment in de raad van 13 versterkt, maar eveneens werd ook de vertegen woordiging voor het prot. christelijk deel gehandhaafd. Mevr. Bosman zei in haar korte toespraak de heer Wer ner hiervoor zeer erkentelijk te zijn. De Harmonie Drunen gaat nieuwe instrumenten krijgen. Dit is mogelijk nu de raad aan deze vereniging 15 duizend gulden gaat lenen en daarbij de subsidie zodanig gaat verhogen, dat ook rente en aflossing gewaar- borgt is. Volgens de heer Snoeren was deze waarborg niet nodig. In de overeenkomst staat dat indien de ver eniging in gebreke blijft de instru- Het gemeentebestuur kan dan zelf gaan spelen. Dat is echter niet de be doeling. De bedoeling is en de voor zitter benadrukte dit nog eens bij zonder dat de Harmonie speciaal in de zomermaanden meer naar buiten optreedt. De grondprijzen werden weer ver der opgetrokken. In een uitvoerig rapport werd aangetoond dat dit no dig was. Dank zij dit rapport gaat er nu over deze grondprijzen voor de toekomst meer zekerheid bestaan en zal men niet om de drie of vier maan den behoeven te verhogen. De meeste leden waren het er over eens dat het zeer jammer was dat de verhoogde kosten niet eerder bekend zijn gewor den, waardoor deze kosten evenredig over een groter aantal percelen ver deeld had kunnen worden. Belangrijk was ook de tekening welke op deze vergadering werd ge toond en waarop 't uitbreidingsplan oost in zijn gewijzigde vorm i.v.m. de kerkebouw stond afgebeeld. Het plan oost, dat hiermede groter is gewor den als oorspronkelijk was bedoeld, heeft nu ruimte gekregen voor meer openbare gebouwen; er komt een winkelgalerij en een grote verschei denheid van woningen, o.a. Bunga lows, eengezinswoningen en flats. Kortom het uitbreidingsplan oost is met de nieuwe wijziging een zeer fraai en riant plan geworden. Dit was voor de voorzitter het sein weer eens flink van leer te trekken over de slechte opkomst van de leden. Het gehele jaar wordt er gewerkt door het bestuur om al le leden zoveel mogelijk, en voor al zo goed mogelijk te laten vissen. Dat dit de taak is van 't bestuur aldus de voorzitter, weet ik ook wel, wij zijn immers daarvoor door de leden gekozen. Dit neemt niet weg dat ieder lid het bestuur moet steunen zoveel maar mogelijk is. Ik vraag mij dan ook af, aldus de voorzitter, of het misschien teveel gevraagd is, om een of tweemaal naar een algemene vergadering te komqn, om zodoende de morele steun te verlenen die het bestuur nodig heeft om het werk te doen in het belang van alle leden gedaan moet worden. Deze werkzaamheden zijn niet gering. De voorzitter hoopte dan ook dat ieder aanwezig lid de volgende ver gadering ook een ander lid mee zal brengen, zodat er dan eens een vergadering is met tenminste 150 leden. De voorzitter gaf vervolgens het woord aan de secretaris, ter voor lezing der notulen der vorige ver gadering, welke zonder op of aan merkingen met dank aan de sa mensteller werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de HSV „De Vro lijke Vissers" eveneens te Waalwijk, waarbij de mededeling werd ge daan dat er een rikconcours zal plaats vinden op vrijdag 12 maart. Dit rikconcours zal worden gehou den in het café van J. Hoevenaars in Besoyen. Meegedeeld werd dat er 750 pond voorn besteld was om voor het nieuwe seizoen uit te zetten op de diverse viswateren. Uit de mededelingen bleek ver der dat de vereniging een machti ging heeft gekregen om te vissen met de speciale hengel, op de wate ren gelegen in de Rijswaard, lig gende aan de rivier de Maas, en binnen de grenzen van de gemeen te Veen. Naar aanleiding hiervan deelde de voorzitter mede dat hiervoor zo spoedig mogelijk vergunningen zul len worden uitgereikt. Verder waarschuwde de voorzit ter voor vernieling van de oevers en beglooiing van de Bergse Maas. Er zijn in het afgelopen jaar tal van deze vernielingen waargenomen. Dat kost geld en is gevaarlijk voor het achterliggende land.. Daar de heer Th. Kelder bedankt had als bestuurslid moest statutair deze vacature aangevuld worden. De heer E. Hendriks uit Tilburg was de enige kandidaat en hij werd zonder hoofdelijke stemming, al$ bestuurslid gekozen. Gezien de zeer bijzondere ver diensten die de heer Th. Kelder al die jaren voor de vereniging had, werd met algemene stemmen beslo ten hem als dank voor dit werk te benoemen als erelid van de ver eniging. Besloten werd het onderling concours te organiseren op zaterdag 5 juni, en wel op het gedeelte van bet kanaal. Drongelen Den Bosch dat door Visserslust is gehuurd. Nadere mededelingen hierover volgen nog, evenals over het jeugd- concours dat ook dit jaar weer ge houden zal worden voor onze jeugd leden en kinderen van leden die Tijdens een plechtige ceremonie in de basiliek van Sint Pieter heeft Paus Paulus aan 26 kardinalen uit 19 na ties de rode kardinaalsbonnet uitge reikt. Voordien had de paus een eeu wenoude traditie doorbroken, door met de nieuwe kardinalen de H. Mis te concelebreren aan het hoofdaltaar van de met bloemen versierde basi liek. Voor de eerste maal werd de sterk veranderde ceremonie toege- Dast. De traditionele rode hoed is vervangen door een eenvoudige rode bonnet. De plechtigheden die aan het openbare consistorie vooraf gingen zijn afgeschaft. De drie oosterse pa triarchen die tot kardinaal zijn ge creëerd hadden van de Paus verno men, dat zij aan de H. Mis konden deelnemen in hun eigen taal. Zij be sloten echter om de Mis met de an deren in het Latijn te lezen. De Paus hield een toespraak waarin hij de be tekenis van de macht en functie van de kardinaal uiteenzette. De margarine wordt vanaf maan dag 1 maart weer duurder. Dit heeft het produktschap voor zuivelproduk- ten aan de handel laten weten. De prijzen van margarine en vetten wor den met twee cent per pakje ver hoogd. TACHOS WAALWIJK. Heren-junioren kampioen. Na een heroische strijd tegen de koplo pers uit de competitie, is het Tachos ge lukt om beide punten uit deze wedstrijd te halen, waardoor Uno Animo met 1 punt verschil naar de 2e plaats verwezen werd. Voordat Tachos tegen de koploper speel de moesten ze eerst BHV nog verslaan om nog n kans te maken. Dat de wedstrijd nite gemakkelijk was bewijst het score verloop, 2-0 voor Tachos, door Kees v. Dishoeck en Gerard de Haan, BHV 2-1, Kees v. Dis hoeck 3-1. BHV werd sterker en kon eerst brengen en was Dré Span in staat 4-1 te scoren, 'n schot in de linkerbovenhoek was 4-2, 'n nonchalante balbehandeling van de keeper en het was 4-3, met vlak daarachter 'n gelijkmaker, 4-4. Kees van Dishoeck bracht het op 5-4, maar weer werd het ge lijk, 5-5. 1 achos liep toen uit en zou de voorsprong niet meer afgeven, 6-5, Ge rard de Haan 7-5, Kees van Dishoeck 8-5, Gerard de Haan 9-5, Hans van Rijswijk 10-5, weer Gerard de Haan, BHV liep toen in tot 10-7, Gerard de Haan maakte nog 'n prachtige goal op de cirkel 11-7 en BHV mocht nog 2 x scoren, zodat 'n eind uitslag van 11-9 beide punten voor Tachos opleverde. De kampioenswedstrijd kon dus beginnen, waarbij Uno Animo 1 pt. voorsprong had op 1 achos, dus Tachos moest winnen. Ge rard opende de score met pal daarop de gelijkmaker. Nico Schager scoorde 2 x ach ter elkaar tot 3-1. Maar de stand was zeer vlug weer gelijk, 3-3. Han van Rijswijk bracht het voordeel weer bij Tachos, 4-3, door Kees van Dishoeck werd het 5-3. Het werd nog 5-4, maar Dré Span maakte aan alle illusies voor Uno Animo een einde, door met een prachtige break-out de bal ineens achter de keeper van Uno Animo te gooien. Het was een keiharde, prachtige wedstrijd, waarin Tachos een betere men taliteit had dan de vorige keer, toen de Tachos-heren van Uno Animo met 11-9 hadden verloren. De revanche was zoet en het kampioenschap een feit. De spelers waren: Keeper Hans Winkel en de veldspelers: Kees van Dishoeck, Dré Span, Gerard de Haan, Toon van Dongen, Wim Brok, Nico Schagen, Wally van Dis hoeck en Hans van Rijswijk. WAALWIJKSE BRIDGE-CLUB Bij de bridge-drive, die vrijdag 26 februari in Hotel Verwiel gehouden werd, was de uitslag als volgt 1 de dames Dirks en v. Oldenbeek; 2 de dames Italiaander; 3 de heren Trossèl en Kitselaar; 4 de dames Gre- ve en Donkers. De volgende bridge drive is op 26 maart. de leeftijd hebben van 10 tot 14 jaar. De voorzitter hoopte dat dit con- cqurs speciaal voor de kinderen uitgeschreven, een goed coucours zou worden. Hij deed dan ook een beroep op alle leden om hun kin deren hieraan te laten meedoen. Er zal gezorgd worden dat elke deelnemer(ster) een prijsje in de wacht kan slepen. Door een 12-tal leden werden staande de vergade- rin, hiervoor prijzen beschikbaar gesteld. De voorzitter dankte allen die nu reeds toezegging deden om dit jeugdconcours te laten slagen, en hoopte dat deze dag speciaal voor de jeugd onvergetelijk mocht worden. Ten slotte deelde hij nog mede dat de leden zo spoedig mo gelijk bericht ontvangen wanneer en waar dit jeugdconcours gehou den zal worden. Na de rondvraag werd de verga dering door de voorzitter gesloten.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2