wAAlwnkse en UnosTRAatse couRAnt Overhemden Uitgaan in het weekend Schoenen met open hiel spelen grote rol u. u. u. u. u. Lido Zeer geslaagde schoenontwerp prijsvraag van het modecentrum Musis Sacrum NOUGATEIEREN Luxor Romantica van-donderdag- tot-donderdag l I l I 1 l i NI, v. d. BRAND-HENS VAN MIL t BRILLEN van STASSAR t Voor jongeren Een succes voor Minister Luns HOENDERVANGERS HERENMODE streepjes en pasteltinten De nieuwe voorjaarsmode Grotestraat 155 Waalwijk Voorjaarsmodel 1965 Stap óók over op Hollandia. BANKETBAKKERIJ Wf> KARNAVAL VOORBIJ; TOCH MASKERS VRIJDAG 5 MAART 1965 86e JAARGANG No. 18 De tcho An het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 1 0.20 p. mnd. (1.00-f- 6 ct. inc.k.) J\ 08 p. kwrt. (3.00 -f 10 ct. inc.k.) 3 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (b(j incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Ongericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenastraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO op de voet van de Nederlandse Federatie van Schoenfabrikanten. In het jaarverslag wordt verder de mening van een aantal schoen fabrikanten gegeven op de te ver wachten ontwikkelingen voot 1965. De conclusie uit die gesprekken is, dat men met vertrouwen de re- ziet. Enkele knelpunten worden on- sultaten van het jaar 1965 tegemoet derkent en het feit, dat velerlei vormen van samenwerking (export combinaties, bedrij f svergelij kingen e.d.) en reorganisatie van verkoop systemen worden toegepast, bewij zen, dat ook de bedrijfstak schoe nen zich wel weet aan te passen aan de veranderde economische om standigheden. De prijsvraag schoenontwerpen, een door het Modecentrum van de Schoen- en Lederbranche onder auspiciën van de Federatie van Ne derlandse Schoenfabrikanten eind 1964 werd uitgeschreven onder leerlingen van instituten en scho len voor kunst, kunstnijverheid, ambacht, mode, industriële vorm geving e.d. mag zeer geslaagd he ten. Het totaal van 421 inzendingen was afkomstig van 25 van deze scholen en instituten uit alle delen van het land, waarvan zich 227 leerlingen als „leke-ontwerpers" hebben opgeworpen en hun visie hebben gegeven op wat de mens van vandaag in allerlei situaties aan schoeisel zou kunnen dragen. De jury, bestaande uit vertegen woordigers van de deelnemende scholen, de Federatie van Neder landse Schoenfabrikanten, het Mo decentrum en de Schoendetailhan del en het Modecentrum, stond voor de lang niet eenvoudige opgave om uit de 421 inzendingen negen ont werpen te kiezen die voor bekro ning in aanmerking zouden komen. In drie categorieën zijn een eerste prijs van f 300- een tweede prijs van f 200.- en een derde prijs van f 100.- toegekend. De drie categorieën zijn: dames schoenen, herenschoenen en kinder schoenen. In totaal werd dus f 1800.- aan prijzen ter beschikking gesteld. De jury sprak haar bewondering snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. Een enkele leiding voor de drie Europese gemeenschappen: Euro- markt, Euratoom en Kolen en Staal Gemeenschap. Hun toporganen wor den één gemaakt. Deze fusie, de eerste belangrijke stap naar de een making van de drie gemeenschap pen zelf, is een Nederlands initia tief. Minister Luns stelde het al in 1961 voor. Sindsdien heeft Neder land steeds gestreden voor deze verdere ontwikkeling in de Euro pese integratie. „Op de dag, dat minister Luns twaalfeneenhalfjaar minister is krijgt hij dit succes," zei staatssec retaris van Buitenlandse Zaken mr. L. de Block namens de Neder landse delegatie in de Brusselse mi nisterraad, die hiertoe tegen mid dernacht besloot na een laatste fel debat. Minister Luns had zelf niet aanwezig kunnen zijn. „Een succes," zei Euromarkt-voor- zitter Hallstein. „Een grote vooruit gang", verklaarde minister Spaak. uit over de grote zorg, die aan het merendeel van de inzendingen is besteed. Zij schreef dit toe aan het feit, dat de meeste ontwerpen onder lei ding of stimulans van de directies en leerkrachten van de instituten en scholen tot stand zijn gekomen De namen van de winnaars en winnaresse zullen worden bekend gemaakt en de prijzen worden uit gereikt op 8 maart a.s. te 5.00 uur n.m. in Hotel Verwiel te Waalwijk. De prijsuitreiking zal worden ver richt door de heer F.I.M. Mannaerts voorzitter van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten. Vanaf 9 maart zullen bovendien de in aanmerking komende inzen dingen gedurende drie weken (t/m zodag 29 maart) in het Nationaal Museum voor de Schoen- en Leder industrie worden tentoongesteld. De expositie is geopend op dezelfde tijden als het museum zelf: dage lijks van 10-12 uur en van 2-5 uur. Op zondag uitsluitend van 2-5 uur. De tentoonstelling zal in tegenstel ling tot het Museum gratis te be zichtigen zijn. SCHOENMUSEUM IN DZJINN Afgelopen zaterdag heeft de re portage-dienst van het populaire KRO-programma Dzjinn aandacht besteed aan het Nationaal Museum voor de Schoen- en Lederindustrie. Directeur A. Hendriks gaf een in teressante uiteenzetting over de aanwezige collectie, terwijl de con cierge, de heer Dekkers, in een in terview sprak over de „oude tijd" in de schoenindustrie. NOG SLECHTS EEN BEURS IN BELGIE In België waren er twee vakbeur zen voor schoenen en leder 't sinds 1954 opererende „Internationaal Leder en Schoensalon" vorig jaar op de Heizei gestart als „Benelux- salon" en het jongere „Internatio nal Shoe Show Brussels" in het Rogiercentrum. Beide beurzen wa ren succesvol. Niettemin kwamen de exposan ten van beide beurzen en de orga nisatoren tot de conclusie, dat een versnippering van krachten uitein delijk nadelig zou kunnen uitval len. Daarom is besloten tot de op richting van een nieuwe vakbeurs, die voortaan „Internationaal Leder en Schoensalon "Benelux" zal he ten. De eerste gezamenlijke manifes tatie zal plaatsvinden in het najaar. SCHOENINDUSTRIE: PRODUCTIEWINST 7% Nu de totaalcijfers over geheel 1964 goeddeels bekend zijn, kan voor de schoenindustrie worden ge concludeerd, dat In het afgelopen jaar een productiewinst van 7% is behaald en een uitvoerstijging van 9% is geboekt. Het verbruik van schoeisel, ge meten naar geldomzetten, ging met 8% omhoog. Aldus het jaarverslag TILBURG HEUVELSTRAAT 133 MEISJES IN VERKEERDE HANDEN Jenny haat het doodse stadje dat haar woonplaats is, want zij is jong en knap en hunkert naar vrolijk heid. Uit verveling besluit ze dan ook naar de stad te gaan, waar zij haar intrek neemt bij een paar stokdove tantes, maar waar ze het spoedig beu is. Het komt er dan ook van dat ze het huis van haar tantes verlaat, waarna ze zich bij haar vriendin Donderdagmorgen zijn in het Apollopa'viljoen door het modecen trum voor de Schoen- en Lederin dustrie de modellen getoond voor de voorjaarsmode 1965. Hieronder volgt een korte karak teristiek. LEESTEN De wat bredere afgeronde leesten zullen dit voorjaar het modebeeld beheersen. De brede zeer ronde leesten blij ven beperkt tot de lagere hakken en jeugdige schoentypen. HAKKEN De hakken zijn in het modebeeld zeer belangrijk. De dikkere hakken geven met de ronde leesten de schoenen een geheel ander silhouet, dan we gewend waren, met de spit sere neuzen en dunnere hakken. De middelhoge hakken zijn vaak vrij dik en ver naar achteren ge plaatst. Nieuw is de Combo hak, d.i. een forse hak van 2 tot 4 cm., welke uitgevoerd wordt zowel uit zooile der opgebouwd als met leder over trokken. SNITTEN De snitten accentueren de wreef, hetzij door een of meer bandjes, hetzij door gespen van leder of an der materiaal. De schoenen met open hielen zul len in het modebeeld een grote rol spelen. KLEUREN Het kleurengamma voor dit voor jaar is zeer uitgebreid. Naast de donkere kleuren zoals zwart, blauw en middelbruin (doré en cognac) zijn er vele lichtbeige tot zand kleurige tinten. Vaak worden door combinaties van kleuren en materialen frappan te effecten bereikt. MATERIALEN Naast calfsleder, chevraux en lakleder komen de suèdes meer naar voren. Reptiel- Slangenleer blijft een interessant materiaal. Violette voegt. Zij proberen op al lerlei niet al te fraaie manieren roem en rijkdom te vinden. Jenny vindt tenslotte i. slechts desillusie en schande. Zij blijkt niet langer tegen alle moeilijkheden opgewas sen te zijn en het einde van film is heel dramatisch. Donderdag, vrijdag en zondag. Toegang 18 jaar. DE ONDERWERELD SLAAT TOE De zgn. verklikkers, die in dienst zijn bij Scotland Yard, dragen voor een groot deel bij tot het sukces van inspecteur Johnnoe, een van de beste detectives. Johnnoe krijgt echter opdracht de contacten met de verklikkers te verbreken, omdat zij voor een slechte naam kunnen zorgen. De in specteur geeft hieraan wel gevolg, niet echter aan Jim, een van de schranderste onder hen. Jim is op het spoor van een bende die roof overvallen pleegt. Dan wordt hij vermoordt en Johnnoe gaat, alle waarschuwingen negerend, alleen op onderzoek uit. Met allerlei lis tige middelen lukt het de leider van de bende dat Johnnoe valselijk be schuldigd wordt en de inspecteur krijgt zijn ontslag. Tenslotte komt alles toch nog in orde en wordt de bende na een hevig gevecht, waar bij vele doden vallen, helemaal ont maskerd. Zaterdag en maandag. Toegang 14 jaar. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. Grotestraat 234, Tel. 2312 Waalwijk 'n verrukkelijke mj, combinatievan knapperige nougat met slagroom. uiteindelijk de bende in te rekenen. Zondag 3 uur. Toegang 14 jaar. DE RODE LAMPJES Van vrijdag tot en met dinsdag vertoont het Luxor-theater „De ro de lampjes", een realistische be schrijving van het oudste beroep van de wereld, gefilmd in het ha venkwartier van Athene, Piraeus. Toegang boven de 18 jaar. TIIE SPOTLIGHTS OP BEZOEK Tien jaar geleden trad een drie tal meisjes op tijdens een klasse avond van de Mulo, die zij bezoch ten. Zij deden dat lang niet onver dienstelijk en het bleef dan ook niet alleen bij die avondjes. Er kwam een optreden in het Open lucht Theater te Amstelveen en Soest en de drie meisjes, besloten toen om verder onder de naam The Spotlights door het leven te gaan. Het leven der lichte muze wel te verstaan, want het bleek dat op dat terrein wel wat voor hen was weggelegd. The Spotlights gin gen platen maken die grif verkocht werden en optreden voor de radio was aan de orde van de dag. Zowat alle radio-omroepen in ons land hadden belangstelling voor de drie lieftallige meisjes die inmid dels via de Springplank tot ras-ar- tisten waren uitgegroeid. Sinds die tijd zijn ze niet meer uit de Neder landse muziekwereld weg te den ken en zo nemen ze hun eigen plaats in, die door geen enkel trio zal kunnen worden ingenomen. De TV is het drietal ook niet onbekend ♦♦♦♦♦♦♦«♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦a* want reeds meerdere malen zijn ze op het scherm te zien geweest o.m. in de Rudy Carell-show. Behalve Nederlandse platen zijn er ook veel Duitse versies hierop, die bij onze huren vlot van de hand worden ge daan. Het bekendste plaatje dat van 't drietal is uitgebracht is wel „Zeg weet je wat je deed". Dit zal zater dagavond niet gesproken worden tot het begeleidende orkest „De Nieuwe Vijf", dat verder de dans avond zal verzorgen. Enkele modellen voor de voorjaarsmode 1965 TEXAS JOHN John Slaughter rijdt een stadje in Texas binnen en wordt plotse ling beschoten door twee mannen. Snel reagerend, schiet hij ze alle bei eer. Later komt hij tot de ont dekking dat de twee mannen, die vogelvrij verklaard waren, van me ning waren dat hij een Texas Ran ger was. Men probeert hem over te halen om inderdaad een Ranger te worden, maar John weigert. In plaats daarvan koopt hij een ranch en wat vee. Terugkomend van een tocht ontdekt John dat zijn knecht is gedood en zijn vee gestolen. Hij gaat nu op zoek naar de dader en zijn handlangers en weet hen ook te vinden. Tegen de grote over macht kan hij echter niet op en daarom sluit hij zich bij de Texas Rangers aan. Gezamenlijk weten ze Ofschoon karnaval al min of meer uit de gedachten van de dans- lustigen is verdwenen zal er a.s. za terdag toch „gemaskerd" worden bij Romantica. Dat zal niet gebeu ren door late karnavalsvierders, maar door de band die dan bij Ro mantica te gast is nl. „Z.Z. and the Maskers" Reputatie heeft dit suc cesvolle orkestje genoeg, dus dat hoeft geen betoog. Wel willen wij even memoreren dat ZZ and the Maskers" en dan vooral de Maskers een plaatje gemaakt hebben waar bij ze niemand minder dan Chubby Checker mochten begeleiden. Van zelfsprekend vinden ook deze jon gens die zelf toch ook wel wat mans zijn een hele eer om een dergelij ke ster in hun midden te mogen hebben. De zanger van The Maskers, Z.Z. alias Bob Bouber, heeft het trou wens nog eens overgedaan en ook met hem is de schijf, die de titel „Sloppen in Las Vegas" en aan de andere kant „Catootje" draagt op genomen. Het afgelopen weekeinde zijn zij in Engelad opgetreden waarmee blijkt dat ook het buiten land deze Nederlandse sterren heeft ontdekt. "THEATER" MET 2 STUKKEN VOOR KUNSTKRING De toneelgroep "Theater" zal o.a.v. de Waalwijkse Kunstkring op don derdag 18 maart a.s. in Musis Sa crum een tweetal toneelstukken van de vermaarde Zweedse auteur August Strindberg verzorgen. Het eerste, "Pasen" speelt zich af in de dagen voor het Paasfeest, geheel in de Zweedse sfeer. Men heeft daar het gebruik om in deze dagen de kinderen met een berketak- B Op het vliegveld van Tokio is dezer dagen een Jordaniër gearres teerd die trachtte 50 kg. goud het land binnen te smokkelen. Volgens de politie was de man lid van een internationale bende van goud smokkelaars die haar hoofdkwar tier in Zwitserland heeft. Zij ver denkt de bende ervan in de afgelo pen jaren 10 ton goud in Japan te hebben binnengesmokkeld. B De driemaster „Seute Deern", die jarenlang onder de naam P. A. Koerts" als jeugdherbergschip in de Delfzijlse haven heeft gelegen, zal nu naar Emmen worden over gebracht waar hij zal gaan funge ren als restaurantschip. fl Het Amerikaanse Vrijheids beeld schijnt toch niet iedereen aan te trekken. In Montreal zijn thans enkele mensen gearresteerd die 'n complot hadden gevormd, met de bedoeling naast het Vrijheidsbeeld, ook ander nationale monutenten op te blazen. B De juwelen van Liz Taylor hebben daarentegen meer aantrek kingskracht op ongure elementen, want uit een hotel in Dublin zijn er wat van de filmdiva gestolen. Het viel echter mee, er werd maar voor een slordige 50.000 gulden ont vreemd. B Ongeveer 1/5 deel van de Ame rikaanse bevolking en dat zijn er dan zo'n 20 miljoen hebben in het geheel geen eigen tanden meer. Daar komen er dan nog 10 miljoen bij, die geen natuurlijk onder of- bovengebit meer hebben. De Ameri kaanse tandartsen varen er wel bij. B Iets nieuws van het Amerikaan se front is de nieuwste manier om alcoholisten van de drank af te hel pen. Een week lang krijgen de pa tiënten iedere dag een bepaalde drank in zich gegoten, waarna men hen electrische schokken toedient. Op die manier schijnt men veelvul dig drinken en electrische schok ken te gaan associëren en laat men de drank gemakkelijker staan. Mis schien een idee voor carnavalisten die het te goed gewend waren. B Trouwens het roken wordt ook in de VS hardnekkig bestreden. De bond die zich deze taak heeft op gelegd, heeft nu een telefoonnum mer gereserveerd, waarop men al lerlei bezwaren tegen het roken kan horen. Als het niet te best gaat met de pogingen om het roken te laten kan men dus dit nummer draaien en hoort men allerlei be moedigende boodschappen, die wij zen op de nadelige invloed van ro ken op de gezondheid. je te wekken, hetgeen een symboli sche straf betekent voor de zonden der voorvaderen, waarvoor de huidi ge generatie nog moet boeten. Het is een kleinmenselijk toneelspel en wel het "simpelste" dat Strindberg ooit heeft geschreven. In het tweede, dat "De Sterkste" getiteld is, komt in tegenstelling tot het eerste spel weer de hardvochtige, en opstandige persoonlijkheid die de schrijver bezat, sterk naar voren. Niet meer dan twee actrices komen in het stuk voor. Alles speelt zich af rond een tafel in een dames-café waar twee vrouwen zich tegen elkaar uitleven in een geraffineerd en hardvochtig spel. Vooral hierin kunnen we de ware ka raktertrekken van Strindberg goed vergelijken met die welke naar voren komen in "Pasen". Ook de persoon lijke verhouding van de auteur tot de vrouwen wordt er sterk in belicht. Daar hier de mogelijkheid zich voor deed om slechts 5 dagen na de pre mière al dit programma van het ge zelschap "Theater" naar Waalwijk te halen, heeft het bestuur van de Kunstkring die met beide handen aangegrepen, waardoor de geplande uitvoering door de toneelgroep op 25 april komt te vervallen, 's Woensdags voor de voorstelling is er gelegenheid om aan de zaal plaatsen te bespreken. De toegang bedraagt voor leden 2.50 en 3.50 gulden, terwijl voor niet-leden de entree tegen betaling van 5 gulden openstaat.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5