Raadsvergadering Waalwijk I.N.O.M.-opleiding huishoudschool Installatie Kerngroep „Philips" Waalwijk Sprang-Capelle z Voorloper van Ondernemingsraad Nieuwkuijk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 MAART 1965 2 Samenstelling Punten van behandeling op de raads vergadering van donderdag 25 maart Ruil van eigendommen Betere verlichting Smeelelaan Meer subsidie Oranje-verenigingen Sprang Waspik Loon op Zand en Lage Mierde, Oost-, West- en Middelbeers en Haaren zo sterk op het stadsgewest betrokken zijn, dat zij daarvan deel moeten uitmaken, zal in de eerste plaats door die ge meenten zelf beantwoord dienen te worden. Loon op Zand zal dus bij deze op zet van twee stadsgewesten deel uitmaken. Naar de mening van B. en W. en die van de Streekraad, zouden de stadsgewestelijke commissies kun nen bestaan uit: a. de burgemeesters van de ge- meent en in het geweest; b. acht leden aan te wijzen door en uit de gemeenteraad van Til burg; c. drie leden aan te wijzen door en uit de gemeenteraad van Waal wijk; d. twee leden aan te wijzen door en uit de raad van elke andere gemeente in het gewest met een inwonertal van meer dan 10.000; e. één lid aan te wijzen door en uit de raad van elke andere ge meente in het gewest. Volgens deze regeling zal aan genomen dat volgens de hiervoor weergegeven indeling de stadsge westen gevormd worden de com missie voor de stadsgewestraad Til burg 36 leden tellen en die voor Waalwijk 18. In de beginperiode zouden de bur gemeesters van Tilburg en Waal wijk als voorzitter kunnen optre den. Als voornaamste taak van de com missies zien B. en W. van Waalwijk de voorbereiding van een streek plan en van de vaststelling en aan passing daarop van gemeentelijke structuur- en bestemmingsplannen. B. en W. verwachten en ne men daarin hetzelfde standpunt in als de Streekraad dat blijken zal, dat een evenwichtige uitgroei van het stadsgewest bezwaarlijk kan worden bereikt, alleen op basis van overleg en met behoud van alle volledige bevoegdheden van de af zonderlijke gemeenten. De snelle groei van de bevolking, van de be- staansbronnen, de vraagstukken van volkshuisvesting, van recreatie enz. doen nl. verwachten, dat no dig zullen zijn snelle maatregelen, die de ontwikkeling in de goede richting kunnen leiden (en verkeer de ontwikkelingen moeten kunnen tegengaan) maar die alleen op bo- vengemeentelijk niveau naar beho ren getroffen zullen kunnen wor den. Daarom dient het verdergaand beraad over aard en tempo, zodanig te geschieden, dat aan de stadsge westelijke commissies de opdracht kan worden gegeven, op korte ter mijn te denken valt aan een ter mijn van een jaar een voorstel aan de raden van de deelnemende gemeenten, tot definitieve regeling van inhoud en omvang van de sa menwerking te doen. Behoud van de Streekraad voor (geheel) Midden-Brabant, wiens taak een coördinerende en een sti mulerende zal moeten zijn, maar die daarnaast het bepleiten van de belangen van de beide stadsgewes ten en van die van het gehele Mid den-Brabantse gebied als een be langrijke taak zal moeten zien, ach ten B. en W. eveneens gewenst. Ge meenten in Midden-Brabant, die geen deel van een der stadsgewes ten uitmaken, zullen van de Streek raad deel kunnen (blijven) uitma ken. Aldus het college van B. en W. van Waalwijk in een voorstel aan de raad. notulen. 1. Vaststelling van de 2. Ingekomen stukken. 3. Nota betreffende de inter-ge- meentelijke samenwerking in Mid den-Brabant en voorstel tot 't aan wijzen van vertegenwoordigers in een te vormen commissie. 4. Aanbieding ter goedkeuring van de rekening van het Oudeman nenhuis te Baardwijk. 5. Voorstel tot in-bruikleen-ge- ving van het kleuterschoolgebouw aan de Grotestraat aan de R.K. Kerk van Waalwijk, parochie van de H. Johannes de Doper. 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager-onderwijswet 1920 voor aanschaffing van benodigdheden ten behoeve van de St. Teresiaschool. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager-onderwijswet 1920 voor aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de meisjes-ulo-school „Maria Koningin". 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager-onderwijswet 1920 voor aanschaffing van schoolmeubelen ten behoeve van de Oranjeschool. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager-onderwijswet 1920 voor het treffen van voorzieningen in en bij het schoolgebouw der Don-Bos- co-school. 10. Voorstel tot afgifte van een noodzakelijkheids verklaring voor uitbreiding van het leerplan der r.k. huishoud- en industrieschool. 11; Voorstel tot verhoging der subsidie ten behoeve van de Oranje verenigingen. 12. Voorstel tot het oprichten van een gemeentelijke stichting, ge naamd „Stichting Waalwijkse Mu ziekschool". 13. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor uitbrei ding der openbare verlichting in de Burgemeester Smeelelaan. 14. Voorstel tot aankoop van een stukje grond in de Buitenpolder van Waalwijk van de N.V. „Noord-Bra- band". 15. Voorstel tot aankoop van grond aan het Laageinde van M. C. van Brunschot en J. Klerx. 16. Voorstel tot aankoop van grond in de Buitenpolder van Baardwijk van P. W. v. d. Hoven. 17. Voorstel tot aankoop van grond ten noorden van de Drunen- se Weg van G. Keetels. 18. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van de Drunense Weg van G. L. Keetels. 19. Voorstel tot aankoop van grond ten noorden van de Drunen se Weg van A. Schilders c.s. 20. Voorstel tot aankoop van de woningen Grotestraat 269 en Hooi- steeg 3, 5, 7, 9, 9a, 11, 13, 15, 17 en 19, van de Erven J. den Teuling. 21. Voorstel tot ruiling van de gemeentepanden Putstraat 3 en 5, tegen grond ten noorden van de Meerdijk, grond ten zuiden van de Drunense Weg en een strook trot toir aan de Putstraat, eigendom van L. van Helvoirt. 22. Voorstel tot ruiling van grond aan het Laageinde met A. P. de Louw. 23. Voorstel tot ruiling van ge meentegrond in de Buitenpolder van Baardwijk tegen grond ten noorden van de Groenewoudstraat, eigendom van L. A. Pullens. 24. Voorstel tot verkoop van in dustrieterrein ten zuiden van de El- zenweg aan W. Blom en aan L. J. M. Roestenberg. 25. Voorstel tot verkoop van woningwetwoningen aan de huur ders. 26. Voorstel tot verhoging van 't verzekerd bedrag bij de Frauderisi co-Onderlinge van Gemeenten. 27. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door burgemeester en wethouders kasgeld kan worden opgenomen ge durende het tweede kwartaal 1965. 28. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanschaf fing van kantoormeubilair voor de gemeentesecretarie en de gemeen telijke sociale dienst. 29. Wijziging begroting. Met de heer L. v. Helvoirt, Put straat 14 alhier, hebben B. en W. overeenstemming bereikt over een ruil, waarbij door betrokkene aan de gemeente zullen worden overge dragen: 1. een stuk grond, ter oppervlakte van ongeveer 0.81.00 ha., gele gen ten noorden van de Meer dijk en benodigd voor de reali sering van het uitbreidingsplan „Bungalow- en villapark Meer dijk". 2. twee percelen, groot respectie velijk 0.59.00 ha. en 0.52.30 ha., gelegen ten zuiden van de Dru nense Weg en volgens het uit breidingsplan in hoofdzaak be stemd voor uitbreiding van het recreatiegebied. 3. het vóór de woningen Putstraat 7 en 9 gelegen trottoir. De gemeente zal aan de heer v. Helvoirt overdragen de woningen Putstraat 3 en 5 met tuin, uitma kende een noordelijk gedeelte, ter oppervlakte van ongeveer 0.05.20 ha. van het kadastrale perceel Waal wijk sectie F nr. 200. Door de gemeente zal bovendien een toegift worden betaald van 20.462,50. In de vergadering van 18 april 1962 heeft de raad een krediet van 12.500,gevoteerd voor verbete ring van de openbare verlichting langs de Burg. Smeelelaan en wel voor het gedeelte, gelegen tussen de spoorwegovergang aan de Putstraat en het kruispunt 2e Zeine-Groene- woudstraat. In verband met de toenemende verkeersintensiteit ter plaatse, blijkt het thans noodzakelijk te zijn, om ook het resterende gedeelte van de Burg. Smeelelaan, t.w. vanaf voor meld kruispunt 2e Zeine - Groene woudstraat tot aan de Meerdijk, van een straatverlichting te voorzien. Op dit weggedeelte staan, met een onderlinge afstand van circa 150 m., een viertal lichtmasten, terwijl over een afstand van ca. 450 m. in 't ge heel geen verlichting aanwezig is. De onderlinge afstand van de te plaatsen lichtmasten is zodanig ge kozen, dat te zijner tijd aan de andere zijde van de rijweg nog lichtmasten kunnen worden inge voegd, zonder dat dan de thans ge projecteerde, tot één zijde van de rijweg beperkte, verlichting daar voor behoeft te worden gewijzigd. De totale uitvoeringskosten zullen 14.605,bedragen; deze kosten zullen volledig ten laste van het uitbreidingsplan Bungalow- en Vil lapark „Meerdijk" worden gebracht. Sinds 1958 wordt in de gemeente begroting een subsidie uitgetrokken voor de Oranjeverenigingen. Dit is voor: Centraal Oranjecomité 600 Vereniging Oranjehuis f 400 Vereniging Oranje Boven ƒ400 Vereniging Trouw aan Oranje ƒ400 Vereniging Koninginnedag ƒ400 Die subsidie is bedoeld als een bijdrage in de kosten van de festi viteiten bij gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin. Het particuliere initiatef dient hier na melijk voor te gaan. Zoals door de burgemeester bij de behandeling van de subsidienota 1964 in de raadsvergadering van 30 december 1964 is toegezegd, hebben B. en W. zich nader beraden om trent een verhoging van de subsi die aan deze verenigingen. Zij zijn, gezien de gestegen prij zen, vooral in de laatste jaren, als mede gelet op het feit, dat de sub sidie-bedragen sinds 1958 niet zijn gewijzigd, van oordeel, dat het al léén op deze grond reeds alleszins billijk en verantwoord is de bijdra gen aan de Oranjeverenigingen te verhogen. Verder wijzen zij er in hun voorstel aan de raad op, dat de genoemde Oranjeverenigingen zich o.a. bezig houden met de organisa tie van kinderfeesten op Koningin- neverjaardag, waarbij in het oog moet worden gehouden, dat 't aan tal kinderen, dat aan deze feesten deelneemt, als gëvolg van de snelle groei van het inwonertal der ge meente, van jaar tot jaar groter wordt. Geleid door deze overwegingen, stellen zij de raad voor, ingaande met het begrotingsjaar 1965, de jaarlijkse subsidies aan de vier hier voor genoemde Oranjeverenigingen te verhogen en te brengen van 400,— op 600,—. PAKJE BOTER 3 CENT DUURDER De coöperatieve en de particulie re boterhandel hebben hun verkoop prijzen met elf cent per kilogram verhoogd, waardoor een pakje boter ongeveer drie cent duurder wordt. Deze verhoging houdt verband met de verhoging van de inleve- ringsprijs voor boter, die op 4 april a.s. zal ingaan en deze prijs hangt op zijn beurt weer samen met de nieuwe richtprijs voor melk. Minister Biesheuvel heeft op voorstel van het produktschap voor zuivel, besloten de nieuwe inleve- ringsprijs 39 cent per kilogram bo ven de oude te stellen. De verkoop prijs gaat met een kleiner bedrag omhoog, omdat deze al boven de oude inleveringsprijs lag. DOOD VAN 9 PATERS IN KONGO STAAT VAST Na verscheidene maanden van grote spanning en nadat alle moge lijke informaties waren ingewon nen, heeft de missieprocurator van de congregatie van de priesters van het Heilig Hart thans de overtui ging, dat de negen Nederlandse pa ters, van wie sedert de massamoor den der rebellen in Kongo niets meer was vernomen, toen eveneens om het leven zijn gebracht. Het bestuur van de r.k. huishoud en industrieschool heeft zich tot de gemeente gericht met het verzoek, te willen bevorderen dat de nood zakelijkheidsverklaring wordt afge geven voor de uitbreiding van het leerplan der school met een zgn. I.N.O.M.-opleiding. Deze verklaring houdt in, dat de raad de oprichting en instandhouding van een derge lijke opleiding noodzakelijk oor deelt. De betreffende opleiding aan geduid met de beginletters van „In dividueel Nijverheids Onderwijs Meisjes" is bedoeld voor de zwak-begaafde leerlingen, waarvan op grond van de resultaten bij het lager onderwijs kan worden ver wacht, dat zij de normale primaire opleiding aan de huishoudschool moeilijk zullen kunnen volgen. De doelstelling van deze twee-jarige opleiding, die, na het verkrijgen van de ministeriële goedkeuring, op 1 september 1965 zal aanvangen, wordt omschreven als volgt: het be vorderen van de algemene persoon lijkheidsontplooiing door het ver groten van de algemene ontwikke ling, het ontwikkelen van handvaar digheid en creatief vermogen en 't vertrouwd maken met de eerste be ginselen van kennis en vaardigheid op het gebied van de huishouding. De programma-opzet is zodanig gekozen, dat het accent op de hand vaardigheid wordt gelegd en dat voor het algemeen vormend onder wijs de lessen op een geheel eigen wijze zullen worden gegeven. Indien de leerplichtverlenging een feit wordt, zal uitbreiding van de op leiding met een 3e jaar voor be paalde leerlingen tot de mogelijk heden behoren. De toelatingsvoor waarden wijken vanzelfsprekend af van de normaal voor het volgen van de primaire opleiding gestelde voorwaarden. Mede gezien de toename van het aantal zwak-begaafde leerlingen, welke de huishoudschool bezoeken, zijn B. en W. met het bestuur van mening, dat een uitbreiding met deze vorm van onderwijs alleszins noodzakelijk moet worden geacht. Zij stellen de raad daarom voor om de gevraagde noodzakelijkheidsver klaring af te geven. Vijdagmiddag is tijdens een bijeen komst in hotel De Twee Kolommen te Waalwijk een Kerngroep, bestaande uit zes personeelsleden van Philips Waalwijk officieel geïnstalleerd. De ze kerngroep is bedoeld als voorloper van een in de toekomst te stichten ondernemingsraad. Van het concern te Eindhoven waren aanwezig de ad junct-directeur van sociale zaken van het concern, de heer D. Winkelman en de hoofdbedrijfsleider van de af deling Radio en televisieapparaten de heer van Os v. d. Abeele. De installatie geschiedde door laatstgenoemde. De bedrijfsleider van het 'bedrijf in Waalwijk, de heer P. P. Andela, heette de aanwezigen harte lijk welkom en herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat het nog maar 10 maanden was geleden dat de ves tiging van Philips in Waalwijk op gang kwam en een feit werd. Op 27 april 1964 werd begonnen met 6 man nen en een meisje. Hoewel het in de beginperiode nogal eens moeite kost te om aan personeel te komen, werd dit langzamerhand beter, zodat men in augustus reeds werkte met 20 man nen en 4 vrouwelijke personeelsleden. Doordat veel vacantiewerkers werden aangenomen, kreeg het bedrijf in Waalwijk meer bekendheid, waardoor het aanbod van merendeels jeugdige sollicitanten na de zomermaanden veel groter werd, zodat eind december van het vorig jaar de vestiging 80 personeelsleden in de directe fabri cage en 12 in de bedrijfsopleiding telde. Toen men zover was, ontstond er behoefte aan een personeelsverte genwoordiging, die de belangen van BUDDEMEYER chemisch reinigen 9rote<»tri»at 95 'waalwijk het bedrijf bij de leiding zou kunnen behartigen. Nadat de zaak was be sproken werd op 26 febr. j.l. een ver kiezing gehouden, waarbij een kern groep werd samengesteld, bestaande uit mej. A. Pruijssers en de heren N. Leijtens, Th. v. d. Ven, Th. v. Weert, R. van Hek en M. van Wanrooij. Door de adjunct-directeur van So ciale Zaken van het concern te Eind hoven-de heer D. Winkelman, werd 't grote belang van een kerngroep toe gelicht. Hij was van mening dat in een vestiging als Waalwijk men beter een kerngroep kon hebben dan een officile ondernemingsraad, daar deze laatste zich aan bepaalde wetten moet houden. Het beste leek de heer Win kelman in deze een wat formele gang van zaken. Op de duur zou volgens hem uit deze kerngroep een volwaar dige ondernemingsraad kunnen groei en, die dan weer gebruik zal kunnen maken van de opgedane ervaringen van de kerngroep. Een eerste vereiste echter voor een vruchtbare samen werking is volgens de heer Winkel man het vertrouwen in elkander, tus sen werkgroep, werknemers en de be drijfsleiding, waarvoor vooral van de zijde van de werknemers ook een be paalde dosis moed nodig is. Men moet alles openhartig met elkaar durven bespreken. De heer Winkelman sprak tenslotte de hoop uit dat men in een prettige sfeer van samenwerking veel voor het bedrijf en haar werknemers zal kunnen bereiken. De hoofdbedrijfsleider van 't con cern te Eindhoven (afd. radio en tv- apparaten) de heer van Os v. d. Abee le, gaf hierna een kort overzicht van de wordingsgeschiedenis van de ves tiging in Waalwijk. Dit jeugdig be drijf, aldus de heer v. Ós v. d. A- beele, biedt veel perspectief voor de toekomst, doch hij achtte het daar voor noodzakelijk, dat er een goede verstandhouding bestaat tussen per soneel en leiding. Met de medewer king van het Waalwijkse Gemeente bestuur werd besloten om in Waal wijk een nevenbedrijf van Philips te vestigen voor de vervaardiging van onderdelen voor televisie-apparaten. Nu het bedrijf reeds pl.m. 100 werk- werknemers(sters) telt werd overge gaan tot de stichting van een kem. De heer v. Os v. d. Abeele hoopte dat mede hierdoor een prettige verhou ding zal groeien met de bestaande bedrijven en tevens tussen personeel en leiders, om aldus door samenwer king en overleg het vertrouwen niet te beschamen, dat gegeven is, om de onderdelen te fabriceren van onze belangrijke apparaten. Voor een nieuw gebouw zijn de plannen reeds in een vergevorderd stadium en we hopen deze plannen binnen enkele jaren te kunnen reali seren. Tenslote drong hij er op aan om steeds met de leiding te spreken over alle belangrijke zaken en hij sprak het vertrouwen uit, dat door samenwerking een vruchtbaar resul taat zal worden bereikt, waarna hij de heer Anega een voorzittershamer aan bood, en met een stevige klop hier van de installatie werd bezegeld. De heer Anega dankte hierna de heren van Philips Eindhoven voor hun aanwezigheid en voor hun bereid heid deze installatie te willen ver richten, waarna de heer van Wanrooij namens de leden van de Kerngroep Waalwijk een dankwoord sprak en beloofde alles te zullen doen, om het in hun gestelde vertrouwen niet te beschamen. DE RUSSISCHE RUIMTEVAAR DERS BEHOUDEN GELAND Vrijdagmorgen omstreeks elf uur (Ned. tijd) deelde het Westduitse ruimtestation in Bochum mee, dat de twee Russische ruimtevaarders Beljajev en Leonov na een verblijf van meer dan een etmaal in de ruimte, veilig naar de arde waren teruggekeerd. Hun ruimteschip, de „Vosjod 2", landde op een van te voren aangegeven plaats, naar men aanneemt ergens in Siberië. Dit be richt bevestigde geruchten die kort tevoren in de Russische hoofdstad begonnen te circuleren over de be houden terugkomst van de beide mannen. Het bericht veroorzaakte grote opluchting in internationale ruimte vaartkringen, omdat zich kort te voren ernstige moeilijkheden dreig den voor te doen. Russische ruimte zenders hadden namelijk uren te vergeefs getracht contact met de beide mannen te krijgen. Het laat ste bericht dat men in Bochum op ving, was een. dringend bevel van het Russische grondstation aan de kosmonauten om een parachutelan ding te maken. De landing had plaats ongeveer 1000 km. van de start. De huldiging zal plaats hebben na aankomst in Moskou. CHR. BEGRAKENISVERENIGING "DE LAATSTE EER". Dinsdag 30 maart, 's avonds om 8 uur, houdt de Christel. Begrafenisvereniging "De Laatste Eer" in het gebouw van de Chr. Volksbond haar algemene jaarvergadering. De agenda vermeldt o.a.: de jaarversla gen san secretaris en penningmeester; be stuursverkiezing (aftredend de heren Holle mans, Kammenga, Kruijf en Maijers). VERGADERING FEESTCOMITÉ HERDENKING BEVRIJDING. Het comité ter voorbereiding van de be vrijdingsfeesten op 5 mei a.s. kwam in de conferentiezaal van het gemeentehuis in ver gadering bijeen, onder leiding van Wethou der Jac. Vos. In grote lijnen werd het pro gramma voor de feesten besproken en vast gesteld, waarbij verwrikt wordt dat alle aangezochte plaatse dijze verenigingen hun medewerking zullen vtsr'inen. Het program ma ziet er als volgt uit 7 uur v.m. Aankondiging van de feest dag door herauten. 8 uur v.m. Luiden der klokken. 9 uur v.m. Aubade voor het gemeentehuis van 1000 schoolkinderen, met medewer king van de plaatselijke muziekcorpsen. 10 uur v.m. Kinderspelen van alle scho len op het feestterrein. Voor de leerlingen van de hoogste klas sen zal een rijwiel-puzzletocht worden ge organiseerd. 2.30 uur n.m. Volksspelen op het feest terrein, zoals stoelendans, paren kruien, enz., terwijl ook een bromfiets-ralley plaats zal vinden.. De muziekcorpsen zullen zowel de kinderspelen als de volksspelen met hun vrolijke tonen opluisteren. 7 uur n.m. Concert op de muziekkiosk. 7.30 uur n.m. Demonstratie door de Chr. Gymnastiekver. Pro Patria. 8.30 uur n.m. Demonstratie door de Margrietruiters en de Ponnyclub. 9,30 uur n.m. Concert door de "Sirena- band". 10 uur n.m. Groot Vuurwerk. Nadat nog besloten was op maandag 12 april wederom bijeen te komen, werd deze samenkomst door de voorzitter met een woord van dank voor de geanimeerde be spreking gesloten. JAARVERGADERING VER. CHR. ULO-SCHOOL. Onder leiding van de voorzitter de heer Bossers, kwam de Vereniging Chr. ULO- school voor Sprang-Capelle en omgeving in het schoolgebouw in jaarvergadering bij een. In zijn welkomstwoord sprak de voor zitter zijn spijt uit over de geringe belang stelling van de zijde der leden. Hij heette in 't bijzonder welkom het nieuwe hoofd de heer S. Hogeboom. De waarn. secretaris de heer M. M. Vos bracht verslag uit over de afgelopen jaren, waarin hij piet dankbaarheid gewaagd van de totstandkoming van het prachtige school gebouw, waarin het prettig is te werken en voor de totstandkoming waarvan hij dank brengt aan de verschillende instanties. Met blijdschap kon hij gewagen, dat de resulta ten van de eindexamens, na een slecht be gin, over 1963-1964 uitstekend waren. Het ledental was in verband met de eerste moei lijkheden teruggelopen, maar het bestuur hoopte dit door intense propaganda spoe dig op te voeren. Met de benoeming van het nieuwe hoofd de heer Hogeboom heeft het bestuur een goede keus gedaan, en hij bracht dank aan de leraren, die onder moei lijke omstandigheden het onderwijs aan de kinderen gaven. Met de hoop uit te spre ken dat onder de zegen des Heren de schooi in de toekomst zal mooie groeien, besloot de wrn. secretaris zijn verslag. Enige vragen die uit de vergadering naar aanleiding van het beleid van het bestuur werden gesteld, werden tot tevredenheid be antwoord, waarna de heer M. M. Vos, als penningmeester, het financieel verslag uit bracht, waaruit bleek dat de kosten van het schoolgebouw ruim f 300.000 beliepen. Bij de bestuursverkiezing werd in de se cretaris-vacature, wegens vertrek van de heer Smith (burgemeester van St. Anna- land) gekozen de heer Zonneveld, gemeente secretaris van Sprang-Capelle. De aftre dende bestuursleden de heren M. M. Vos en A. Bossers werden herkozen, terwijl in een bestaande vacature in de in sept. a.s. te houden vergadering zal worden voorzien. De heer Hogeboom deelde een en ander mede omtrent het onderwijs op de school, dat op een behoorlijk peil staat en sprak de hoop uit op een prettige samenwerking met de leraren de heren Roozenbeek en Bis schop, alsmede de vakleraren; voor het werk van genoemde heren werden door de voor- zitter woorden van lof en dank gesproken. De heer Hogeboom sprak de hoop uit dat de ouders der leerlingen volledig achter het lerarencorps zullen staan. Nadat nog breedvoerig gesproken was over een naam voor de nieuwe school, werd de samenkomst na een dankwoord door de voorzitter, door de 'heer Hogeboom met dankgebed beëindigd. HENRI BELLETABLE GAF GLANS AAN "DE MAN ZONDER GLANS". Gedurende het afgelopen weekeinde heeft de toneelvereniging Henri Belletable uit Waspik-Boven een tweetal uitvoeringen ge geven van het toneelspel "De man zonder glans" van R. Feenstra. Onder de bekwa me regie van de heer Freddy van Irsel ga ven de 10 actrices en acteurs die dit 7 ta ferelen tellende toneelspel voor het voet licht brachten, de nodige glans aan deze Man zonder glans". Ad Kamp, Anton Kamp, Nelly van Hooren, Rie Lodewijks- Verschure, Dina Kamp, Bert Lodewijks, Ge rard van Dongen, Diny Kamp, Bernard Smits en Nelly van Irsel vormden een suc cesvol ensemble dat aan dit werk van Feen stra kennelijk veel plezier beleefde en dit daarom ook met overtuiging wist te vertol ken. De grime werd door de firma Th. Wijn gaard uit Tilburg goed verzorgd. WHITE BOYS WON VAN BERKDIJK. Het slechte weer deed aan het speipeil van de wedstrijd White Boys - Berkdijk van zelfsprekend nogal wat afbreuk. Dit neemt echter niet weg dat de thuisclub een ver diende overwinning behaalde. Bij de rust was de stand al 3-1. Piet Kuyten was we gens de door hem verrichtte hattrick de ge vierde man bij White Boys. Het 2e van zijn 3 doelpunten scoorde hij uit 'n strafschop. 7 Min. voor 't einde kwam W. Boys, dat overwegend in de meerderheid was, tot een 4e treffer door Piet Picocrie. N.K.V. AFD. LOON-OP-ZAND. Nu ook de afdeling Loonopzand van de K.A.B. aan de structuur-vorming toe is, zal op donderdagavond 25 maart, om 8 uur, in de kleine zaal van Het Cultureel Centrum alhier een dringende ledenvergadering wor den gehouden voor alle leden. Het bestuur hoopt dat niemand afwezig zal zijn. Door deze structuurwijziging treedt het gehele KAB-bestuur enbloc af; hierdoor is het ge makkelijker om te komen tot een plaatse lijke Centrale. De nieuwe plaatselijke Cen trale moet worden samengesteld met leden van de plaatselijke besturen en leden van de bestaande vakbonden. Juist door boven staande is het zo belangrijk dat de verga dering wordt bijgewoond. Tegelijk zal de districtsbestuurder de heer A. Naus een uiteenzetting geven over de te volgen nieu we situatie. Het is belangrijk dat iedereen met deze aangelegenheid op de hoogte is. Het agenda luidt als volgt Jaarverslagen van secretaris en penning meester, Benoeming kas-commissie; Cause rie door dhr. A. Naus.; Verkiezing van een nieuw bestuur voor de plaatselijke Centrale van het N.K.V. Mededelingen. Het bestuur van de KAB doet een drin gend beroep op de leden met de woorden: Toont nu ook eens een keer dat ge lid bent van het Ned. Kath. Vakverbond! Wil L.-op- Zand een woordje meespreken in het grote bestel van de katholieke arbeiderswereld, dan moet eendrachtige samenwerking gebo den worden en vooral moet getracht worden eenheid te bereiken - hier in klein ver band - in de standsorganisatie. BID- EN BOETEDAG. In de parochiekerk wordt op de feestdag van O. L. Vrouw-boodschap, a.s. donderdag een avondmis opgedragen in het teken van de landelijke boete- en biddag, welke on der auspiciën staat van de katholieke vrou wen-organisaties van Nederland. Besturen van de KAV en boerinnenbond wekken hun leden op daaraan mee te doen. BROEDER VERONGELUKT. Donderdagavond omstreeks 8 uur is broe der Benedictus Noordeloos uit Grotebroek op de Tuinbouwweg alhier door een auto aangereden en op slag gedood. Broeder Be nedictus, van de Cisterciënserabdij Mari- ënkroon, liep met een confrater rechts van de weg. De uit Waalwijk afkomstige auto mobilist, zou de broeder niet hebben ge zien doordat hij werd verblind door het licht van een bromfietser. Heden maandag wordt de broeder op het kloosterkerkhof begraven. UITBREIDING. Het bekende café-restaurant "De Ster" heeft een grote uitbreiding en verandering ondergaan, die de bezoekers zeker ten goe de zal komen. De verbouwing werd uit gevoerd door de aannemer J. v. Beijnen.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2