KAATSHEUVEL Waalwijk WEEKMARKT KAATSHEUVEL -L Vlijmen L. v. d. Leur 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 MAART 1965 li uishoudschool gaf openbare les Heusden Capelle Te koop: kinderwagen openbaar verkopen Aanmelding GESLAAGD Op 20 maart behaalden onder staande candidaten te Eindhoven het praktijkdiploma machineschrij- ven: Mevr. Kramers-Warringa, Di- ni Leytens, Henny v. d. Sijde, Nel ly Hulsenboom, Maria Kootkar, Sjaan Hoogendoorn, Annet Mahieu, Antoon Timmermans, Piet v. d. Broek, Karei v. Suilekom en H. Mol uit Waalwijk; Ali Nieuwen- huyzen en Carla Brouwers uit Spr. Capelle, Coby Belksma en Nelly v. Huiten uit Drunen, Gerrie v. d. Brandt uit Elshout, Jo de Vries en Jos v. Riel uit Kaatsheuvel. Geslaagden genoten hun oplei- Dinsdag 23 maart CONTACTAVOND met o.a. films over het werk van de huishoudelijke voor lichting, 8 uur in Hotel De Twee Kolommen. Vrij toegankelijk. Stichting Huishoudelijke- en Gezins-Voorlichting Waalwijk i.o. ding bij de heer L. v. d. Leur, Mr. v. Coothstr. 75, Waalwijk, waar weer nieuwe candidaten kunnen worden aangemeld. Zie de advert. w H''*-'*!*«rn-T#r avonden te wachten. Op vrijdag 26 en zaterdag 27 maart komt de KAB-toneelvereniging Kunst en Kracht namelijk voor het voetlicht met een zeer amusant spel, getiteld „Cupido in een speelse bui" van de toneelschrijver Han de Beuke- laire. Het is een zeer vermakelijk blij spel, dat zich afspeelt in een onbe woonde villa, waar een zwerver buiten medeweten van de eigenaar de winters doorbrengt, af en toe in gezelschap van enkele „toffe" jon gens (en meisjes). Ongetwijfeld een gezellig stuk om eens een avond uit te zijn en eens flink te kunnen lachen zon der dat men de beeldbuis nodig heeft. Kunst naar Kracht,, dat in het verleden al meerdere goede blijspelen heeft gebracht, zal ook deze keer niet teleurstellen. Wij kunnen 'n gang naar de Gildenbond dan ook van harte aanbevelen, te meer omdat toneeluitvoeringen in onze plaats tot een zeldzaamheid zijn geworden. Kunst naar Kracht, dat zich een groot gedeelte van het jaar inspant voor deze zaak, ver dient uw belangstelling ten volle. De regie is wederom in de ver trouwde handen van de heer Jos van den Assem, terwijl de firma Wijngaard uit Tilburg de grime zal verzorgen. DONOR-ACTIE ROODE KRUIS Vorige week werd mededeling gedaan van de donor-actie van het Roode Kruis. Daar tot op heden niet het gewenste aantal aanmel dingen is binnengekomen, maken wij er nogmaals op attent dat men zich nog kan melden voor zaterdag a.s. Als men naar omliggende plaat sen kijkt met minder inwoners, doch veel meer aanmeldingen, dan moet hier toch wel een of andere reden de oorzaak zijn. Misschien zijn niet overal de circulaires be zorgd of heeft men een zekere af keer van het woord bloedafname. Doch laat U dit woord U niet af schrikken, daar misschien een op de honderd mensen hiervan een beetje last van ondervinden. Jonge lui, die graag iets voor 'n mede mens over te hebben, dan is dit uw kans! Kaatsheuvel wil en mag bij deze actie niet achterblijven. Het Roode Kruis rekent ook op ons. Bij de volgende adressen kan men zich aanmelden: A. Pooyers, Hoofdstraat 70, mevr. Zwans-Soeterboek, Gasthuisstraat 37, mej. H. Brent, Dr. v. Beurden straat 21, en mej. M. van Eulem, Peperstraat 9. •- -w' «v* «V BANKETBAKKER HARRY v. DUN HEEFT 'N PRIMIèRE Het was de vertegenwoordiger van de Coöperatieve Condensfa- briek „Friesland", die de verkoop heeft van de wereldberoemde Swe den Freeser IJsmix uit Amerika met de Soft-ice automaat een grote verbazing, toen bakker v. Dun hem vertelde, dat de Soft-ice-automaat een Hollandse vinding was, die aan de band gefabriceerd wordt in Kaatsheuvel. Slechts enige passen waren nodig om de stomverbaesde vertegenwoordiger te brengen in de constructiewerkplaats van de Fa. C. A. Schoenmakers waar de automaten aan de band gemaakt worden. De onderhandelingen voerden tot de aankoop van de Sweden-Freeser IJsmix met de Soft-ice automaat, die reeds vorige week bij de heer v. Dun geplaatst werd en waarin deze voor Kaatsheuvel en omge ving de primeur heeft. Dezelfde dag draaide er reeds 'n kleine twee duizend ijsjes door, wel een bewijs, dat de automatische bediening, doch vooral ook het smeuïge, toch stevige ijs voor jong en oud een attractie betekent. Na de inworp van een kwartje tapt de machine zelf een neergela ten kuipje vol romige ijs in de juist vastgestelde hoeveelheid en draait dit na vulling voor het kleine lo ketje, waar de koper het in ont vangst kan nemen. Per minuut kunnen 5 kopers zich bedienen. Zijn de kuipjes op, dan waarschuwt een alarmbel. De ma chine is voorzien van een dag- en totaalteller. Ze voldoen in alle opzichten aan de strengste wettelijk gestelde hy giënische eisen die de keurings dienst aan de verkoop van con sumptie stelt. Wij zijn overtuigd, dat de heer v. Dun met de aanschafing van de ze automaat een goede greep ge daan heeft. Wij wensen hem alle succes toe. AANHANGWAGEN VERBRIJZELDE ETALAGERUIT Vrijdagmiddag omstreeks half 6 raakte op de hoek Hoofdstraat-Pe perstraat de koppeling los van een aanhangwagen, toebehorend aan 'n aannemersbedrijf K. te Kaatsheu vel, waardoor dit vervoermiddel op het trottoir terecht kwam en vervolgens met een harde klap de grote etalageruit van het winkel pand De Bazar verbrijzelde. On danks de drukte ter plaatse op dit spitsuur deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. SHIRLEY EN DE EFTELING De bekende zangeres Shirley brengt vrijdagavond van 20.01 tot 20.20 uur vanuit Kaatsheuvel voor de televisie een programma in swing en sweet. Shirley zingt haar liedjes ditmaal in de stoomcarrous- sel van het natuurpark De Efteling. Zij zal daarbij worden begeleid door de combo onder leiding van Rinus van Galen. Naar men ons van Efteling-zijde verzekerde, be treft het hier een rechtstreekse uit zending, welke echter alleen voor personeel van het park en niet voor het publiek toegankelijk is. KAB TONEELAVONDEN In het kader van het KAB-ont- spanningsprogramma staan de le den weer een paar mooie toneel- Er was zaterdagmiddag veel be langstelling in de huishoudschool „St. Angela" te Kaatsheuvel voor de openbare les, teneinde de ou ders in de gelegenheid te stellen het onderwijs dezer school eens van nabij mee te maken en vooral om deze vertrouwd te maken met de vele mogelijkheden die hier aanwe zig zijn om hun kinderen voor een bepaald beroep klaar te stomen. Nog te weinig zijn hier namelijk voldoende van doordrongen. Pri maire leerlingen zijn er voldoende, maar helaas degeneren vele ouders de huishoudschool tot een bewaar school, waar de kinderen bewaard worden tot ze niet meer leerplich tig zijn. Dit blijkt ook uit de vele Vanf 1909 werden in Kaatsheuvel en Loon op Zand voor- en najaars- markten gehouden. Deze markten in Kaatsheuvel floreerden prima in tegenstelling tot die in Loon op Zand. Omdat gebleken was dat er aan uitbreiding van de markten te Kaatsheuvel grote behoefte be stond, besloot de gemeenteraad van Loon op Zand in de vergadering op 28 oktober 1964 met ingang van 2 april 1965 voor Kaatsheuvel een weekmarkt in te stellen voor wa ren in de meest uitgebreide zin. Gelijktijdig werden de voor- en na- jaarsmarkten te Kaatsheuvel en Loon op Zand afgeschaft. Deze besluiten werden door de Gedeputeerde Staten goedgekeurd op 3 februari 1965. Dientengevolge zal de eerste weekmarkt in Kaatsheuvel worden gehouden op vrijdag 2 april a.s. en vervolgens iedere vrijdag van 15.00 tot 20.00 uur. De Markt zal niet worden gehouden wanneer de vrijdag samenvalt met 1 janu ari; een algemeen erkende Christe lijke feestdag, 15 augustus, 1 no vember of een nationale feestdag of 2e Kerstdag. Evenmin zal de markt worden gehouden wanneer burgemeester en wethouders dit Uv.m. bijzondere omstandigheden! gewenst of noodzakelijk achten. De vaste standplaatsen voor de Markt zijn door burgemeester en wethouders inmiddels toegewezen. Uit het enorme aantal inschrijvin gen, waaruit ook de betekenis blijkt die de kooplieden aan de week markt te Kaatsheuvel hechten, zijn 5 standplaatsen toegewezen voor groenten en fruit, 1 voor aardappe len, 4 voor fruit (specialisten), 1 voor specerijen, 3 voor bloemen en 2 voor lederwaren, 2 voor rijwielen, 3 voor chocolaterieën, 1 voor koek en gebak, 3 voor vis, 1 voor poe liersartikelen, 3 voor huishoudelij ke artikelen, 2 voor woningtextiel, 4 voor kousen en sokken, 3 voor dames- en herenstoffen, 2 voor kleinvak, 4 voor wollen breigoede ren, 2 voor herenmode, 3 voor py- ama's en weekenders, 2 voor leder goed, werkschoenen en lederenkle- ding, 3 voor confectie en 5 voor tri cotage en 1 voor dames-, heren- en jongens-jacks. De 62 standplaatsen zijn verdeeld tussen 40 kooplieden. Bovendien zullen nog 2 kooplieden aanwezig zijn met grondplaatsen (tuinplan ten) en 4 standwerkers of demon- strateurs. Bovendien is één vaste standplaats toegestaan aan een ijs venter. Als plaats waar de Markt weke lijks zal worden gehouden is aan gewezen de Markt te Kaatsheuvel en wel het gedeelte dat thans nog onverhard is maar waarvan de Dienst voor Openbare Werken hard bezig is dit van een verharding te voorzien. De dag- en openingsuren voor de markt zijn gunstig gekozen. Op vrij dag worden immers al veel inko pen voor het weekend gedaan. Daar komt nog bij dat de Markt tot 20.00 uur geopend zal zijn ter wijl op de vrijdagen de winkels tot 21 uur geopend zijn. Verwacht mag worden, dat op de vrijdag avonden veel meer publiek op de straat zal komen dan voorheen het geval was. Het behoeft geen betoog, dat ook de plaatselijke middenstand daardoor nog meer profijt van heeft van de weekmarkt dan in normale omstandigheden reeds het geval is. vragen om verlof. Van de ruim 100 eerste jaars kingen vorig jaar slechts 60 naar de tweede klas, de rest ging de wereld in met een mi nimum aan kennis. Van de 65 2e jaars kwamen slechts vijftien terug voor de assistentenopleiding, ter wijl van de vijftig overigen min stens de helft deze opleiding ook had kunnen volgen. In tegenstelling met de meisjes, die na vier tot zeven jaar aan een Ulo, HBS en MMS wel over een brede ontwikkeling beschikken, maar nog met de vakopleiding moe ten beginnen, zijn degenen, die 4 a 5 jaar de huishoudschool volgen, klaar voor een beroep. Wat kan een kind namelijk op de huishoudschool bereiken? Na de lagere school twee jaar primaire opleiding en daarna een jaar assistente-opleiding. Mits er voldoende leerlingen zijn, kan men hierna over gaan en wel een jaar voor verzorgende beroepen, zoals kraamverzorgster, bejaardenver zorgster, zieken- of gezinsverzorg ster; een twee-jarige opleiding (waarvan 1 jaar praktijk) voor in richtingsassistente (verpleegster) een jaar voor kinderverzorgster, eventueel gevolgd door een jaar kinderverzorgster Centrale Raad; kostuumnaaister; voorwaarde: ge tuigschrift assistente-opleiding, duur twee jaar. Daarna een jaar coupeuse-opleiding. In deze oplei ding wordt een zodanige algemene ontwikkeling gegeven dat het meis je nog oneindig veel andere rich tingen uit kan. Deze algemene ont wikkeling zal dan bestaan in het erkende diploma: a Klimroos, b. A.V.V. 1 en 2. Een kind dat een bewijs van overgang heeft naar de 2e klas HBS, MMS of Mulo kanaan een tweejarige opleiding beginnen, de zgn. schakelklas assistente-oplei ding. Na een jaar onderwijs blijkt vaak duidelijk dat het kind niet op Mulo, HBS of MMS thuishoort. Ze kan nu overschakelen en heeft dus geen enkel jaar verloren. Andere mogelijkheden zijn nog: A. driejarige opleiding voor lera res bij het nijverheidsonderwijs met 36 lessen per week. Voorwaarde: 1. getuigschrift primaire opleiding naar oordeel van de minister. B. Oriëntatieklas: 1 jaar, 36 lessen per week. Vooi'waarde: 1. over- gangsbewijs naar de 4e klas Ulo. 2. Overgangsbewijs naar 3e leerjaar middelbaar onderwijs. Hierna kan de leerling verpleegster of kinder verzorgster worden. Voor de ouders nog een goede raad: Als U niet zeker bent van de capaciteiten van uw dochter, laat haar dan testen en dwing haar geen opleiding op die ze toch niet kan voltooien. VISCLUB DE HUT 60 JAAR. Zaterdag 20 maart was het de dag dat de Visclub De Hut haar 60-jarig bestaans- fcest herdacht in café H. Booin-v. d. Wiel. De dag begon met een H. Mis voor leden en overleden leden van de visclub, om 9 u., opgedragen door Pastoor van Sinnen. De Pastoor gaf een korte uiteenzetting en daar vissers natuurmensen zijn vond hij het prachtig dat de dag werd ingezet met een H. Mis. Volgens inlichtingen was de vis club bij de oprichting 12 leden sterk, zoge naamd de 12 Apostelen. De opkomst van de leden was bijzonder groot. Na de H. Mis was er een koffietafel in het clublokaal. Hierbij sprak de voorzit ter de heer v. d. Meijden de leden toe, en dankte voor de grote opkomst in de kerk, waama hij overging tot de huldiging van 2 leden, n.l. Kees Krielaars, die 60 jaar lid is en de enige nog in leven oprichter. Een gouden speld werd hem namens de vereni ging overhandigd. Ook P. Parijs, die 40 jaar lid is, ontving een zilveren speld en beiden kregen nog een kist sigaren, terwijl zij van een ere-lid van de vereniging een gesloten couvert namens de leden, waarvan beiden diep onder de indruk kwamen en waarvoor de secretaris de heer Koevering namens hen dankte. Hierna werd de koning van de visclub, de heer C. Coensen, op het podium geroe pen en het echte Koningskruis op de borst gespeld, waarvoor hij een extra dankwoord vol humor sprak en vervolgens het verloop van de 60 jaren schilderde. Hierna kregen alle leden het bondsspeldje v. d. Alg. Ned. Hengclaarsbond. Hierna kreeg de voorzitter van het feest comité de heer J. de Wijs het woord, die vanaf de oprichting het opvallendste gebeu ren liet horen, het doel van de 12 leden, de 12 Apostelen, de successen op concoursen, de visser met één arm, wijlen J. Bruurmijn. De vereniging heeft ook een keizer, voorzit ter H. v. d. Meijdenberg, wat bij de Alg. Hcngelaarsbond nog niet is voorgekomen: driemaal achtereen koning worden. Hierna volgde de receptie. Burgemeester Schweitzer en wethouder van Heivoort wa ren namens het gemeentebestuur tegenwoor dig. De burgemeester herinnerde aan het ledental bij de oprichting, waarin door de grote toeloop verandering kwam en aan de activiteit op nationale concoursen. De bur gemeester vond vissen een mooie sport; mannen als Churchill, Eisenhouer en Ken nedy waren vissers en spr. zelf ook, het is een mooie gelegenheid om tot rust te ko men. Namens het gemeentebestuur overhan digde de burgemeester en prachtige wissel beker die na driemaal te winnen eigedom zal worden. Namens de Alg. Ned. Hengelaarsbond werd de voorzitter een prachtige zuil over handigd.Namens het bestuurslid A. van Bokhoven overhandigde zijn zoontje een mooie beker, die een ereplaats in de grote prijzenkast zal innemen. Pastoor van Sinnen en kapelaan van Zutphen hadden hartelijke woorden en gelukwensen voor de visclub. Naast Burgemeester en wethouder, wenste ook Pastoor en Sinnen en kapelaan v. Zut phen de jubilarissen van harte geluk met hun jubileum. Ook waren vele zusterver- enigingên present en andere verenigingen, die naast de gelukwensen bloemen en ca deaus aanboden, waarvoor de voorzitter al len dankte. Het was een drukke en gezellige receptie. Hierna had een grote feestavond plaats. Na een welkomstwoord van de voorzitter van het feestcomité, die vooral de dames verwelkomde, werd eerst de inwendige mens versterkt, waarna dê feestavond begon en spoedig op volle toeren was, want een prima orkestje bracht er zo de stemming in en wist er die tot het slot in te houden. Te vroeg sloeg het klokje van gehoorzaamheid en al len gingen voldaan huiswaarts. Op deze bijeenkomst was aanwezig de heer Jansen uit Den Bosch, oud bestuurs lid van de A.N.H., die voor de jubilaris en oprichter de heer Crielaars nog een prach tige speld in petto had. BILJARTEN. Uitslagen Vlijmense Biljartverenigingen district Den Bosch: klasse C Iibre: Schut tershof - Poedelvrees 6-2; OBK - Pater noster 8-0; klasse D I: Luk Raak 3 - Poe delvrees 2 4-4; NAO I-EBBC 2 8-0; klasse E I: Alt. Cadre-OBK 3 0-8; KI. Hut - NAO 2 3-5. Programma deze week: klasse C libre: Limburgia - Poedelvrees; OBK - de Unie; klasse D I: NAO - Poedelvrees - OBK 2- EBBC; klasse E I: OBK 3- Rust wat; Pa ternoster 2-NAO 2; klasse E 2-NAO 3 - Arendje 3. Biljartcompetitie Groot Vlijmen ONA-De Muntel 12-0; DSS - Gever- tje 12-0; DVS - 't Hoekje 4-8; BW - Het Centrum 10-2; Onzenoort - Avanti 6 - 6; De Missers-de Knoeiers 6-6; 't Cen trum 3-ONA 2 10-0. 't Centrum 2 - B VV 2 4 - 6. BURGERLIJKE STAND FEBR. Geboren: Theodorus C A zv L J Smul ders en C C v d Boom; Irene H H A M dv AAM Klerks en W M de L'or; Johanna M H dv Th J v Dillen en Th M H Mölders; Elbertus A zv E A de Bruijn en A M Op- horst; Clasina E M dv B v d Oever en J M v Hoften; Hermina P A dv A J Vos en G Mans. Overleden Wilhelmus H v Bijncn 80 j. Ingekomen: A M v d Bosch echtg van v Bladel uit St. M.-Gestel; W M v Oudhui zen en gez van Lichtenvoorde; A J Winkel van 's-Bosch. Vertrokken: J A Verhoeven naar Tilburg; W Vlaasc naar Neere; P H v Sterkenburg naar Eindhoven; H C C de Gouw echtg van de Jong naar Drunen; J C M de Gouw naar Drunen; C M J de Gouw naar Drunen; J A M Scheffer naar Breda; M E J B P Schneider naar 's-Bosch; W A E van der Steenhoven naar Amsterdam; F Steur en gez naar Waalwijk; P A v d Griend naar Waalwijk; J H Pcchthold naar Vlijmen; H Th. v d Griendt naar Rosmalen. - In Amerika (Albana) is de grote vijfdaagse protestmarsch naar Alabama begonnen; 10.000 mensen (negers en blanken) nemen er aan deel. Het doel is Mongommery, de haard van verzet tegen 't kiesrecht der negers. - Bij Overschie zijn een moeder en zoon met de auto in de Schie ge reden en verdronken. Conny v. d. Bosch, de Neder landse deelneemster aan het songfes tival te Napels, heeft het niet verder gebracht dan 5 punten. Zij zong haar liedje heel aardig, maar het liedje 't Is genoeg" was er na. Wij be grijpen niet dat zo'n uitgebreide en gevarieerde Nederlandse jury dit heeft kunnen kiezen, maarenfin. Een guitig Luxemburgs kind behaalde de eerste prijs met een guitig liedje en de rest was over 't geheel niet veel zaaks. GESLAAGD FEEST KONINGIN JULIANA-SCHOOL Veel waardering voor de heer Poldervaart. Zaterdag heeft de Openbare Lagere School in het centrum van de belangstelling gestaan i.v.m. het 50-jarig bestaan van de ze school. De feestelijkheden begonnen met een receptie, die werd aangeboden door het College van B. en W. en waarbij behalve het hoofd der school ook de inspecteur van liet Lager Onderwijs de heer R. L. J. War- nars aanwezig was. Er waren vele mensen op de receptie aanwezig om B. en W. en de heer Poldervaart geluk te wensen oud- Ieerlingen, ouders en afgevaardigden van vele verenigingen. Zo troffen we op de re ceptie aan: notaris Waverijn, drs. Schmidt, voorzitter van de Fed. N.-Brabant van het "Volksonderwijs", een deputatie van het Departement "Langstraat" van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, van de afd. Capelle van "Volksonderwijs", de hoofden en bestu ren van de bijzondere scholen van Sprang en de Heistraat. Ook het schoolbestuur van de openbare lagere school te Kaatsheuvel was vertegenwoordigd. Er waren vele bloemstukken en geschen ken, o.m. van de Oranjevereniging, het Co mité Ouden van Dagen, Muziekvereniging Kunst na Arbeid, die ook verschillende af gevaardigden naar de receptie zonden. Vele vroegere leerkrachten gaven eveneens acte de presence. Veel aandacht kreeg uiteraard de foto-tentoonstelling met 200 oude foto's, die een geslaagd overzicht gaven van de ge schiedenis van de school. HISTORISCH OVERZICHT Een geslaagd overzicht werd ook door Burgemeester van Prooijen gegeven in zijn toespraak aan de koffietafel, die door het gemeentebestuur werd aangeboden in de zaal van Café Pruijssers. De Burgemeester gaf een uitvoerige en interessante uiteenzet ting over de geschiedenis van de school. Aan de koffietafel zaten een vijftigtal per sonen, waaronder naast de burgemeester enige raadsleden, de heer en mevrouw Pol dervaart, leden van het feest-comité, dat uit krachten en de hoofden van de bijzondere scholen uit Sprang-Capelle. De heer Poldervaart kreeg het woord na de Burgemeester en hij liet een blik vallen op de toekomst. Er moet, aldus de heer Pol dervaart, en open gesprek komen tussen bij zonder en openbaar lager onderwijs, want om de talenten optimaal uit te buiten zal er één nationale school moeten komen. De heer W. v. d. Boogaart, voorganger van de heer Poldervaart en thans lid van 't hoofdbestuur vrn de Ned. Onderwijzersver eniging, haalde herinneringen op uit de oor logstijd.. De koffietafel smaakte daarna uit stekend, dank zij de goede zorgen van de heer Pruijssers. ERE-LEGPENNING Het hoogtepunt van de feestviering werd gevormd door de feestavond, die dank zij de gastvrijheid van directrice mej. P. J. Rij ken, gehouden kon worden in de Chr. Land bouw Huishoudschool. De heer Poldefvaart opende de feest avond met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, w.o. nu vele oud-leer lingen, die ondanks het slechte weer en het Eurovisiesongfestival aanwezig waren. Het door Ton en Joop van Engelen uit Waalwijk verzorgde cabaret viel zeer goed in de smaak. Open doekjes waren er voor al voor het sneldichten van het duo. In de pauze werden 1500 loten verkocht. Burgemeester van Prooijen kreeg in deze pauze het woord en maakte van de gelegen heid gebruik de heer Poldervaart te dan ken voor zijn vele verdiensten voor de school en zijn activiteiten daarbuiten. Hij bood de heer Poldervaart de ere-Iegpenning van de gemeente Sprang-Capelle aan met de in scriptie: "Aangeboden aan L. Poldervaart. 20 maart 1965, wegens verdiensten op het gebied van onderwijs en cultureel leven". Mevrouw Poldervaart ontving uit handen van de voorzitter van het comité van oud- Icerlingen, de heer L. de Haan, een ge schenk onder couvert voor de school. Het was een bedrag van f 500. De onderwijzers ontvingen elk een boekenbom Nadat mej. Rijken haar compliment had gebracht voor de voortreffelijke organisatie van de feestavond, kreeg de heer Polder vaart de gelegenheid een woord van dank te spreken. Hij deed dit aan het adres van het gemeentebestuur, het comité van oud-leer lingen, mej. Rijken en de vele genodigden, die door hun aanwezigheid belangstelling hadden getoond voor dit jubileum. De avond werd besloten met een driewerf hoera voor de openbare lagere school. EERSTE PRIJS VOOR „DAFFODILS" Op het songfestival te Loon op Zand behaalde het Waalwijkse duo „The Daffodils" met het hoogste aantal punten de eerste prijs, te vens behaalde de soliste van dit duo, Lenie Broeks ook de eerste prijs. LEERLINGEN VAN HET DR. MOLLER- COLLEGE GAVEN TWEE ZEER VER ZORGDE TONEELAVONDEN. "Ons te leren ons gemakkelijk 'en goed te bewegen te midden van veel mensen, en de talen, vooral ons eigen Nederlands, dui delijk en goed verstaanbaar naar voren te brengen", aldus een van de inleidstertjes, hebben ongeveer 125 leerlingen van het Dr. Mollercollege zaterdag en zondag een toneel avond verzorgd voor de docenten van het college, de ouders van de leerlingen, en voor belangstellenden. Eerste- en tweedeklassers zorgden voor een muzikale verwelkoming van de geno digden, waarna een non-stop-programma begon, dat ongeveer een uur duurde een keurig verzorgde inleiding, blokfluitspel, een Frans toneelstukje, getiteld "Les animeaux malades de la peste", pianospel, declamatie, een Engels toneelstukje "The red jewel", 'n Nederlands toneelstukje "De bramcnpluk- ker", mondharmonicamuziek en koorzang.. Ongeveer 100 leerlingen van de lagere klassen werkten hieraan enthousiast mee, hetzij als executant, hetzij als explicateur, annonceur, hetzij als dirigent. Het was van mogelijk functies te creëren: er zijn nu veel kinderen een belangrijke ervaring rijker ge worden. De supervisie over en de regie van dit programma-gedeelte hadden mej. van den Broek en mej. Wetzels. In verband met ziekte van mej. Wetzels was het aandeel van mej. van den Broek in de voorbereidingen, vooral gedurende de laatste weken, wel bij zonder groot geweest. Rector Noorman van der Dussen was er haar zeer erkentelijk voor. Leerlingen van de hoogste klassen gaven na de pauze een opvoer ing van het middel eeuwse spel "De spyeghel der salicheyt van Elckerlyc", onder regie van de heer W. Jens, leraar Nederlands aan het college. Hij had r en strakke, sobere en daardoor zer suggestieve vorm aan gegeven. Zestien spelers en speelsters hadden zich kennelijk met grote zorg op de uitvoeringen voorbe reid, al moet gezegd, dat het spel volledig werd gedragen door de vertolker van dc El- ckerlyc-rol. Op het einde van de avond dankte de rector alle jongens en meisjes voor hun medewerking, de docenten die de leiding van de verschillende onderdelen op zich hadden genomen, voor hun buitengewoon goede zorgen, en de aanwezigen voor hun waardevolle belangstelling. HANDBALVER. TACHOS WAALWIJK Vrijdagavond hield de handbal vereniging Tachos een vergadering in hotel Moonen. Het vorig jaar moest wegens te geringe belang stelling een einde worden gemaakt aan het uitkomen van de senioren; er zijn nu echter plannen opnieuw uit te komen met een senioren team. Verder heeft men vanwege de grote toename van jeugdleden besloten met vier jeugdteams uit te komen. De heren junioren werden in de tweede klas kampioen en komen volgend jaar in de hoogste klas in het zuiden uit. Penningmeester D. Kuypers no teerde een tekort van f 1000.-. De jeugdtoto bracht f 31 00 op. De vereniging zal deelnemen aan een monstertoernooi te Amsterdam. Ook gaat zij een schooltournooi organi seren. Indien de voorgestelde akties sukses zullen hebben zullen we Tachos de volgende competitie dus weer met een seniorendames- en een senioren-herenteam zien uitko men. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Bruine motorwand, hondenriem, 2 zwarte portemonees zonder inh., 5 bankbiljetten van f 10.-. Verloren: Vulpen in etui, 2 pocketboekjes, kinderbril, witte plastic portemon nee, zwarte handschoen, zilveren armband, zwarte portemonnee, di- plomatentas, heren polshorloge, boodschappentas, 2 portemonnees, een Turks rijbewijs. Met grote vreugde en dank- baarheid geven wij U ken nis van de geboorte van ons dochtertje en zusje HÉLÈNE Bij het H. Doopsel ontving zij de namen Helena Martina Hendrika Jozef Maria L. Th. P. G. M. van Drunen H. M. Th. van Drunen- van Heesch Louis Ellen Drunen, 19 maart 1965 Pr. Bernhardstraat 19. Hiermede betuig ik mijn op rechte dank aan Zeereerw. Heer Pastoor Oomens, Dr. van Daal, Begrafenisonder neming „Dela", St. Trafo, buurtbewoners, vrienden en kennissen voor de vele blij ken van belangstelling en deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn in nig geliefde man. A. Liebregts-Richel Waalwijk, maart 1965 Mgr. Zwijsenstraat 7a KINDERWAGEN in zeer goede staat. WANDELWAGEN MANGEL 3-WIELER KINDERFIETS (voor kind van 6 jaar). Mevrouw Vesters Kloosterweg 52, Waalwijk TE KOOP in goede staat. Te bevragen: Westeinde 24, Waalwijk NOTARIS J. C. A. M. VAN HAM te Kaatsheuvel zal in het inzet: woensdag 24 maart'65 in Café Van Dun, toeslag: woensdag 31 mrt. in Café Smit, beide te Kaats heuvel, telkens 's avonds om 8 uur 1. de twee huizen met schu ren en tuin aan de Hoofd straat 148 en 150 te Kaats heuvel, kadastraal bekend gemeente Loon op Zand, sectie L, nr. 209, groot 10 are; 2. 't huis met tuin en schuur aan de Marktstraat 9 te Kaatsheuvel, kadastraal i bekend gemeente Loon op Zand, sectie L, nr. 434, groot 3.08 are. AANVAARDING: in het ge not van huur. Betaling koopsom: uiterlijk 6 weken na de toeslag. Huren: Hoofdstraat 148: 5.50 per week Hoofdstraat 150: 5.70 per week Marktstraat 9, linkergedeelte 8.40 per week Marktstraat 9, rechtergedeel te 8.15 per week. Bezichtiging: dinsdag 23 mrt en dinsdag 30 maart, telkens van 2 tot 4 uur Burgemeester van Prooijen wenst de heer Poldervaart geluk Voor de nieuwe cursus Typen en Steno kunnen zich vanaf heden weer candidaten opgeven bij: Gedipl. Leraar Steno en Typen Mr. van Coothstraat 75, Waalwijk, Tel. 2167 Steeds het hoogste aantal geslaagden en het laagste cursusgeld. Aanmelding: dagelijks, zowel telefonisch als mondeling

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6