kalter Sprang- Capelle VOORJAARStips uit onze JUNIOR-kollektie. Cortina STASSAR Nieuwkuijk 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 MAART 1965 14 Als je een nieuw costuum zoekt, dan wil je een grote collectie zien. Die heb ik gevonden bij Kalter. Engelse, Hollandse,- Franse stijlmooie streepjes, aparte ruiten. En wat zo prettig Is: die mensen "zien", wat je staét. De adviseur toonde me een costuum - en ik "herkende" het meteen. "Dat is het", dacht ik. "Wat kost het", vroeg ik. "Dat zal U meevallen", zei hij. En hij had gelijk ook! Ook u vindt bij Kalter precies watu zoekt, voor een prijs, die u meevalt. GEKLEDE COSTUUMS Met of zonder vest. Eén-rij. Twee of drie-knoopssluiting van 135.- tot 259.- SPORTIEVE LICHTGEWICHTEN Uiterst soepel. Kreukherstellendvan 119.- tot 159.- Deze costuums zijn o.a. verkrijgbaar in gladde- of licht gefouleerde kamgarens en mattingweefsels. Dessins: naast de klassieke dessins vooral moderne, niet te strakke strepen en ruiten (krijt- en haar-strepen). Heuvelstraat 24 Tilburg Heusden Elshout Sprang Capelle Waspik BRAND BIJ GARAGE VAN HOOREN. Leuk rood leren band schoentje. Perfecte pasvorm en onverslijt- bare zolen. Ook in zwart lak en wit leer. Schattig leren kinder molière, in beige en rood. Leren zolen zo belangrijk voor gezon de voeten. Prima zwartfak kinder schoentje, óók in bei ge en wit leer met le ren zolen. De prijs is berekend op snel groeiende voetjes. 31-35 1 3 75 - 31-35 1376 en Prisma horloges Stationsstraat 88, Waalwijk GEZOCHT GEVONDEN BU KALTERM Heren- en Jongenskleding winnaars van de Jeugdvacantie op het ere podium stonden: de vlaggen werden gehe sen en de harmonie bracht het Wilhelmus te gehore; dit gaf een prachtig slot aan het vacantiewerk. En dat deze ronde zal slagen is wel te verwachten, want naar Vlijmen ko men de renners graag: een premieregen, elke ronde een premie. En als de schijn niet bedriegt, de ploeg met de kampioen Tinie Groen en de ploeg Pecuet hebben 8 startvergunningen aangevraagd.; het wach ten is nog op het retourzenden. Ook dit jaar zal de Vlijmensc amateur H. van Vugt, die dit jaar amateur is ge worden, aan de start verschijnen en ook Fried Libregts zal een kans hebben voor de bloemen. En bij de nieuwelingen de jeug dige Nicols, die dit jaar aan de start ver schijnt en verder nog vele Vlijmense ren ners van de Zwaluw. RIKCONCOURS. Op de derde dag van het rikconcours in café de Witte, heeft de heer de Valk de le plaats ingenomen met 495 pt., 2 J. van Baardwijk 456, 3 mevr. Wolfs 452, 4 Fr. Caron 439, 5 Simons. Zaterdag 27 maart heeft de laatste ronde plaats, aanv. 8 uur. BUURTVERENIGING ONZE DRIEKLEUR. De Vlijmense Buurtvereniging Onze Drie kleur zal dit jaar haar 20-jarig bestaans- feest vieren. In café Het Centrum zal deze week een vergadering worden gehouden om een feestcomité op te richten en een pro gramma vast te stellen. VOETBAL. Vlijmense Boys - Taxandria. Zondag spelen de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen Taxandria Oisterwijk, de ploeg die op de 3e plaats staat en bij winst in Vlijmen met koploper UNO gelijk kan komen. De Boys staan op de 6e plaats, maar gezien de staartgroep nog niet hele maal veilig. Maar daar behoeven de Boys zich niet ongerust over te maken, het gaat de laatste zondagen beter en laten we hopen dat dit zondag in Vlijmen ook zal zijn. dan is winst tegen Taxandria mogelijk. Daar Taxandria ook haar uiterste best zal doen, kan een spannende wedstrijd worden ver wacht. Als men het doelgemiddeldc neemt heeft Taxandria een betere voorhoede, maar de verdediging van de Boys is beter. Doel gemiddeldc Taxandria 35 - 28, de Boys 25 - 25. Wat de uitslag betreft, die zullen we rustig afwachten. Supporters, weer in grote getale present, om uw favorieten aan te moedigen. Aanvang half drie. VOLLEYBALCLUB EVER READY Vlijmens Volleybalteam Ever Ready is bij de eerste 6 in de hoofdklasse en bezet nu de 4e plaats. Een mooi succes voor Vlijmen. Tegen Odulphus Tilburg ging het in de le set niet vlot, 15 - 7, in de 2e set kwam Vlij men moeizaam terug, 15-17, gelijk 1-1, maar Tilburg kwam met 15-11 op 2 1; de 4e set was uiterst spannend, met 17-19 werd de stand weer gelijk, 2-2. In de 5e set beschikte Vlijmen over de meeste re serve en won met 10-15. Een mooi succes. DUIVENSPORT DE ZWALUW. Zondag eerste africhtingsvlucht, als ten minste het weer meewerkt. Zo ver is het weer, de duivcnliefhebbers kunnen weer aan de slag, een programma van minstens 30 vluchten. 40 JAAR BIJ OVERHEID. Door de burgemeester van Vlijmen werd aan de heer Groeneweg, Vliedberg, een on derscheiding, bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De heer Groeneweg kreeg deze onderscheiding in verband met zijn 40-jarig dienstverband tussen '24 en sept. '52 als politie-agent in Amsterdam en na die datum in diverse functies in de gemeente Vlijmen. PROGRAMMA TENNIS. De diverse commissies van de tennisclubs op de Vliedberg hebben in 'n speciaal daar voor belegde vergadering het programma voor het komende seizoen besproken. Een belangrijke stap om te komen tot beter tennisspel is het besluit van het be stuur om toe te treden tot de Kon. Tennis- bond. In verband hiermee zal de vereni ging ook dit seizoen deelnemen aan de offi ciële competitie. De technische commissie heeft bovendien een aantal activiteiten op 't programma staan. Het hoogtepunt van dit seizoen zal zeer zeker worden de derby te gen SKV uit Vlijmen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op maandag 29 maart, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoek Stichting Volkshogeschool in Noord-Brabant om subsidie. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhoging bedrag in de ver- waarborgsregeling der Frauderisico-onder linge van gemeenten. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging verordening sluitings dag kapperszaken. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van medewerking aan het beraad over de voortgang en inten sivering van de samenwerking van gemeen ten in de streek op basis van het Interim- verslag Streekraad Midden-Brabant en tot aanwijzing van een lid van de raad als ver tegenwoordiger in de te vormen commissie stadsgewest Waalwijk. 8. Voorstel Burgemeester en Wethou ders aankoop pand in het kader van het sa neringsplan. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van enkele woningwet woningen. 10. Wijziging gemeentebegroting 1965. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. BILJARTEN. Het door de biljartvereniging KOT, ge vestigd in café v. Oorschot, georganiseerde rikconcours heeft over gebrek aan belang stelling niet te klagen gehad. Met 10 tafel tjes werd er gespeeld. De eerste 5 prijzen waren voor: C. van Esch Drunen 144 pt., F. v. Helvoirt Waalwijk 117; A. van Dru nen Drunen 116; J. v. Drunen Jr Drunen 115 en B. v. Berkel Genderen 113 pt. De damesprijs was voor mevr. v. Lier. A.s. zaterdag zullen 3 teams van KOT JAARVERGADERING WANDELSPORTVERENIGING "ER OP UIT". In de conferentiezaal van het gemeente huis kwam j.l. donderdagavond de Wan delsportvereniging "Er op uit" in jaarver gadering bween. De voorzitter de heer J. P. de Vos opende de vergadering met een har telijk welkomswoord en sprak er zijn blijd schap over uit dat zovele leden naar de vergadering waren gekomen. Door de secretaris de heer P. Vos, werd na het lezen van de notulen, een goed ver zorgd jaarverslag uitgebracht, waarin hij de voornaamste gebeurtenissen van het af gelopen jaar naar voren bracht, o.a. de win- terserie, de glazenverkoop, de Avond-vier daagse, de J.H. de Rooij-mars, de deelna- deelnemen aan het Benelux-tournooi, dat georganiseerd wordt door de biljartvereni ging Steeds Beter te Roosendaal. BOMEN PLANTEN. A.s. woensdag 31 maart zullen door de leerlingen van de 5e en 6e klas der lagere school, in het kader der boomplantdag, aan de Kapelstraat een 40-tal bomen geplant worden, met medewerking van de Ned. Heide Maatschappij en de plaatselijke ruil verkaveling. De bedoeling is om ook bij de jeugd liefde voor de natuur aan te kweken en eventuele vernieling te voorkomen. me aan de Vierdaagse te Nijmegen en aan de Jeugdvierdaagse te Breda, de herden king van het eerste lustrum met daaraan verbonden feestelijkheden, etc. Uit het hele verslag bleek dat de vereniging in het af gelopen jaar weer zeer actief was geweest. Door de penningmeester de heer J. Vos werd het financiële verslag uitgebracht en daaruit bleek dat, ondanks de kostenstij gingen het boekjaar toch kon worden afge sloten met een batig saldo. Beide functiona rissen werden voor het vele werk dat ze in het afgelopen jaar weer voor de vereniging hadden verricht, hartelijk dank gebracht. Bij monde van de heer C. van Zeist werd medegedeeld, dat bij de kascontrole boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De aftredende bestuursleden mevr. A. Rosenbrand-Wagemakers en de heer P. Ha mers werden herkozen. In de vacature- C. v. d. Schans werd gekozen dhr. A. v. d. Schans. Voor de maanden april en mei werd voor lopig een wandelprogramma samengesteld. Hierna werden door de voorzitter aan hen die 5 jaar onafgebroken lid der ver eniging zijn de speciaal daarvoor bestemde "Eer op uit-insignes" uitgereikt. Van de personen die daarvoor per 1 januari j.l. in aanmerking kwamen waren ter vergadering aanwezig: C. v. Zeist, J. Pieterse, Sjaan Pieterse, Leny de Jong, Nellie Rosenbrand en Marian van Zeist. De voorzitter over handigde met enkele toepasselijke woorden de speldjes. Nadat bij de rondvraag nog enkele vra gen waren gesteld over de deelname aan de Vierdaagse te Nijmegen en aan de Jeugd- vicraagse te Breda, die door de voorzitter werden beantwoord, werd de vergadering rnet een hartelijk dankwoord voor de op komst en het geanimeerd verloop door de voorzitter gesloten. GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE "PRO PATRIA". De Chr. Gymnastiekvereniging "Pro Pa- tria" zal heden vrijdag 26 maart, 's avonds om 8 uur, in de zaal van de Chr. Volks bond, een gymnastiek-demonstratie verzor gen voor donateurs en belangstellenden. Een aantrekkelijk en variërend program ma is voor deze avond samengesteld, waar bij zowel door dames als heren en adspiran- tén hun beste beentje zal worden voorgezet en genoten zal kunnen worden van ring-, brug- en paard-oefeningen enz. TONEELUITVOERING "GEZELLIGHEID". Door de toneelvereniging "Gezelligheid" zal zaterdagavond 8 uur, in de zaal van de Chr. Volksbond, een tdneeluitvoering wor den gegeven. Opgevoerd zal worden het spel in drie bedrijven: "Mensen in nood". RIKCONCOURS N.E.O. Vrijdagavond 26 maart houdt de Sup portersvereniging een rikconcours in het clublokaal Café Trompen. Daar er ook ditmaal weer prachtige prijzen te verdienen zijn, willen wij de rik- liefhebbers aanraden deze avond te bezoe ken. Aanvang 8 uur. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- terdienst worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 28 MAART 1965, Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. P. L. Smilde van Zwijndrecht. TEENERSHOW. In de zaal van de Chr. Volksbond zal op zaterdag 3 april a.s., aanvang 8 uur, een Teenershow worden gehouden. Medewer kenden zijn o.a. The Jumping Cats;, Jean- net Hesterman, Annette Verheyen (bege leid door Jacques de Cocq; de Animo's, The fire Explosions en Janske Brander horst. Het belooft weer een gezellige drukte te worden. GESLAAGD. Voor het diploma machineschrijven vol gens het blind-10-vingersysteem slaagde op het te Rotterdam gehouden examen, Corrie Donders te Kaatsheuvel. Zij genoot haar op leiding aan de le Sprangse Typeschool. DOKTERSDIENST. De doktersdienst zal het a.s. weekeinde worden waargenomen door dokter Wijffels uit Waspik, tel. 250. 50-JARIG JUBILEUM KON. JULIANASCHOOL. In het kader van het 50-jarig jubileum van de O.L. school, werd woensdagavond 'n feestavond georganiseerd voor de oud-leer lingen der school beneden 21 jaar. De zaal van de heer de Ruijter was tot in alle hoe ken bezet toen het hoofd der school, de heer Poldervaart, deze feestavond met een kort welkomstwoord opende. Spr. sprak er zijn vreugde over uit, dat zovelen gehoor hadden gegeven om deze avond bij te wonen. Ve len hebben reeds een betrekking gevonden en anderen studeren nog. De heer Polder vaart hoopte, dat het onderwijs gegeven aan zijn school velen lot nut zou zijn in hun ver dere leven. Na dit welkomstwoord was het woord aan het cabaret-gezelschap De Tobo's uit Tilburg. Dit gezelschap had er zeer spoe dig goede sfeer in en het kon niet anders of men kon toen spreken dat het een ge slaagde avond zou worden. Vooral het op treden van de bekende radio- en t.v. zan geres mej. de Nijs oogstte grote bijval. Ook dit onderdeel van de jubileumfeesten is zeei geslaagd. Het programma stond op hoog peil en natuurlijk ontbrak ook de vrolijke noot in dit programma niet. Het gezelschap De Tobo's zien wij graag nog eens terug in Capelle. Tot slot van dit jubileum wordt op a.s. woensdag 31 maart in de zaal van de heer de Ruijter een avond verzorgd door de leer lingen der Kon. Julianaschool. Onder lei ding van mevr. Poldervaart zal een kinder toneelspel worden opgevoerd getiteld "De Kabouterdokter" door Stien de Bruijn, waarna onder leiding van mej. Oerlemans een kindertoneelstukje "De Poppenkraam" door Stien de Bruijn voor het voetlicht zal worden gebracht. Het klapstuk van deze avond zal zijn de opvoering van het toneel stuk "Zwaan kleef aan" met zang, in 3 be drijven, vrij naar het gelijknamige sprook je van Grimm, door J. Groot. Aan dit stuk werken mee 11 meisjes en 13 jongens. De ze uitvoering is alleen toegankelijk voor ouders en leerlingen van de Kon. Juliana school. Donderdagavond, 1 april, d.a.v. zul- 'len de leerlingen deze stukken nogmaals op voeren voor familieleden van de ouders der leerlingen en verdere belangstellenden. Het is bekend, dat de leerlingen van de O.L. school goed toneel brengen, zodat wij mogen aannemen, dat ook zowel woensdag als don derdagavond de zaal geheel bezet zal zijn. JONGEREN SPEELDEN KLUCHT. De afd. Sprang-Capelle van de Jongeren organisatie van de Brab. Mij. van Landbouw gaf dinsdag- en woensdagavond zijn jaarlijk se uitvoering in de zaal van de heer H. v. sVeen. "Gozewijn maakt carrière" van Arie v. d. Lugt was het amusante spel dat de jongeren voor het voetlicht brachten. Aan het stuk werkten mee de dames C. v. Zeist, C. v. Veen, Sj. v. Tilborg, S. Brouwers en T v. Vuren en de heren W. de Bie Mzn., J. de Bie, W. v. Pelt, S. Vos, W. Stam en M. v. Riel. De regie was in handen van dhr. Sip Ramsteijn. De voorzitter van de jongeren afdeling de heer Jac. v. d. Schans, vestigde in zijn openingsoord de aandacht op de pres taties van Nol van Pelt uit Sprang-Capelle en Jan Zwart uit Kaatsheuvel in de prov. en landelijke ploeg- en trekkersbehendig- heidswedstrijden. Ook releveerde hij de prestaties van dhr. L. Snijders uit Sprang- Capelle, die mocht deelnemen aan de lan delijke wedstrijden in het beoordelen van vee te Hoornaar. De toneelgroep deed even eens van zich spreken door in de provin ciale wedstrijden een 4e prijs te behalen. CHR. STREEKHUISHOUDSCHOOL Werkweek assistentenklas. Maandagmorgen 15 maart vertrokken de leerlingen van de assistentenklas (3e klas onder leiding van mej. Dalebout naar Ren- kun om tot zaterdag 20 maart een werk week mee te maken op 't vormingscentrum van de Ned. Herv. kerk "De Keijenberg". Ze waren daar tegelijk met 14 meisjes van de Chr. huishoudschool in Noordwijk. Gezamenlijk werkten de meisjes een pro gramma af, waarin de verschillende omstan digheden van het wonen aan de orde kwa men: het huis De Keijenberg, het eigen huis en het wonen van de grootouders in een ge zin of in een bejaardentehuis. Een bejaar dentehuis werd bezocht. Tot slot werden openbare gebouwen besproken, zoals een school, een kerk, een gemeentehuis, een dorpshuis enz. Er werd gewandeld en ge speeld en de avonden waren bezet met al lerlei gezellige opdrachten of een film. Al met al een leerzame en prettige week, waar de meisjes nog dikwijls op zullen te rugzien. Nu zijn ze weer op school om ver der te werken voor hun diploma voor assis tente in de huishouding. Dit diploma geeft toelating tot: de opleiding voor kinderver zorgster, 1 jaar, voor inrichtingsassistente Inas, 2 jaar, voor de V.V.B. (vooropleiding verzorgende beroepen,) 1 jaar. Leerlingen die met sept. op de Chr. Streekhuishoud- school willen komen, kunnen zich ten allen tijde opgeven bij de directrice van de school. JUBILEUM P.T.T. Op 1 april a.s. zal de besteler der PTT, H. Verduijn te Capelle, zijn 25-jarig ambts jubileum vieren. Hij trad op 1 april 1940 te Waspik in dienst als hulpbesteller en werd in 1948 benoemd tot besteller in zijn te genwoordige standplaats. RAADSVERGADERING. De raad van Waspik zal a.s. vrijdag om 20.00 uur bijeenkomen voor een openbare vergadering. De agenda vermeldt geen schokkende punten. Het zal voor de leden dan ook meer een routine-bezoek worden om de nodige medewerking te verlenen aan het onderwijs d.m.v. vergoedingen, in de ex ploitatie; mee te werken aan intergemeen telijke samenwerking in de Streekraad Mid den-Brabant door een afgevaardigde voor dit lichaam te kiezen; haar fiat te geven aan een vergroting van het industrieterrein; en tenslotte om een commissie aan te wijzen die de gemeenterekening 1962 en die van het GIM over hetzelfde jaar zal onderzoe ken. Woensdag rond 5 uur werd de brand weer geallarmeerd, omdat vanaf het werk terrein achter garage Van Hooren in de Schoolstraat dikke rookwolken opstegen die de omgeving als het ware verduisterden en het ergste deden vermoeden. Het bleek ach teraf nogal mee te vallen. Door tot nog toe onbekende oorzaak waren een aantal oude autobanden, die achter de werkplaats wa ren opgestapeld in brand geraakt. Snel in grijpen van eigenaar en personeel van de garage voorkwam uitbreiding van de brand. SKELTEREN. Het organisatiecomité van de skelterwed strijden die 27 en 28 maart zullen worden gehouden is bijzonder tevreden over de be langstelling die hiervoor in en buiten Was pik blijkt te bestaan. Nu reeds schreven ve le zaken met een 5-mans team in, terwijl ook vele individuele rijders willen meedin gen naar de kampioenstitel van Waspik in de jeugd-, de dames- of de herenklasse. Zo als wij al erder vermeldden is de opbrengst voor de aanleg van een kinderbadje in de speeltuin Het Hoogblok. OUDERAVONDEN. In de aula van de meisjesschool zullen op de komende donderdagavonden een 6-tal ouderavonden worden gegeven. Onderwerp van gesprek zal zijn het godsdienstonderwijs in gezin en op de school. Donderdag gaan deze bijeenkomsten van start voor de ouders van kinderen uit de hoogste klasse; 20 uur. VOETBAL. Zondag a.s. zal het le elftal van Waspik de competitie hervatten met een uitwedstrijd tegen Advendo. Het le elftal van White Boys ontvangt zondag op eigen terrein de leider van de afdeling, Ulvenhout. Wint White Boys deze wedstrijd dan zit er nog een kansje in voor de titel. Het 2e elftal van Waspik dwong zondag in Nieuwkuijk kampioenspretendent nr. 1 een gelijk spel af, 1-1. sggg Stap vandaag nog een van Haren-winkel binnen. U wordt er prettig ontvangén, u mag vrij kijken en vrij passen. En u slaagt zeker. Daarvoor zorgt onze grote internationale kollektie. 22-23 24-26 10* 27-30

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 14