wAAlwrjkse en UnqstRAAtse couraiu KAATSHEUVEL Brief uit Australië Purol van-donderdag tot-donderdag Lekker... die zachte echte Virginia Lekker... die zachte echte Virginia dient heel de huid verlovingsringen Lekker... die zachte echte Virginia OOK MET FILTER OOK MET FILTER Wat is er met de biecht aan de hand? EPuastjes v. Oss-v. Buren UW GELUK OOK MET FILTER VRIJDAG 26 MAART 1965 0^^^ 86e JAARGANG No.24 De rcho v^n het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8. tel. 04167 - 2002 CENTRAAL ANTENNESYSTEEM VOOR WONINGWETWONINGEN Burgemeester en Wethouders van Loon op Zand gaan de gemeente raad een voorstel doen een krediet beschikbaar te stellen voor het aan brengen van een centraal antenne systeem ten behoeve van het conti- nu-bouwplan van 134 woningwet woningen. Het steeds toenemende aantal te levisie-antennes en de grote ver scheidenheid in uitvoering daarvan, vormt een ernstige ontluistering van het dorpsbeeld. Door de betrek- kei ijk gunstige ligging van de ge meente ten opzichte van de buiten landse televisiestations wordt deze situatie nog verergerd, hoewel in vele gevallen, ondanks uitgebreide voorzieningen, zeker niet van een goede ontvangst kan worden ge sproken. Naast het aspect van onluistering van het dorpsbeeld, menen burge meester en wethouders ook nog de aandacht te mogen vestigen op de aansprakelijkheid van de gemeente naar burgerlijk recht - voor zoveel het betreft gemeentewoningen - voor deze televisie-antennes. Op grond van vorenstaande over wegingen zijn zij van oordeel, dat het aanbeveling verdient, te begin nen met het complex van 134 wo ningwetwoningen, dat in het par tiële uitbreidingsplan „Pannenhoef 1" wordt gerealiseerd, alle in de toekomst te bouwen woningwet woningen te voorzien van een cen traal antennesysteem. Door toepas sing van dit systeem wordt bereikt, dat de individuele antennes voor taan achterwege kunnen blijven, terwijl goede ontvangst mogelijk heden aanwezig zijn voor de zen ders Lopik 1 en 2, BRT en RTB, en Duitsland 1 en 2. Voorts kan het centraal antennesysteem worden gebruikt voor AM/FM ontvangst. De kosten van het door burge meester en wethouders gekozen centraal antennesysteem worden geraamd on f 33.000.-. Zij zullen de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid ver zoeken deze kosten op te nemen in de stichtingskosten van het conti- nu-bouwplan en het beschikbaar gestelde bouwvoorschot met een overeenkomstig bedrag te verho gen. De onderwerpelijke investering zal leiden tot een huurverhoging van circa 40 cent per woning per week. DE VLUCHT DER TWEE AMERIKANEN. Tweemaal hun haan gewijzigd. „Heel Amerika is buitengewoon trots op u en zeer dankbaar voor uw veilige terugkeer naar de aarde", zei president Johnson dinsdagmiddag telefonisch tegen luchtmachtmajoor Virgil Grissom (38) en luitenant-ter zee John W. Young (34). Zij zaten op dat ogenblik in de admiraalshut van het vliegkampschip Intrepid. Kort tevoren had een helikopter, die hen in volle zee uit de Gemini- capsule had gepikt, hen op het dek gedropt. Vier uur en 54 minuten had het ruimtevaartuig "gevlogen", drie verschillende banen rond de aarde be schrijvend en daarbij in totaal 130 duizend kilometer afleggend. Het wa ren drie omlopen, die zeldzaam glad verliepen. Het historische karakter van Mol ly Browns omlopen zat in de bestu ring en in de baansverandering. Van af het moment, dat de raketgigant Ti tan II de Gemini-capsule in zijn baan had gebracht nam Grissom het roer in handen. Hij gaf het slechts 20 mi nuten over aan Young, tijdens de der de omloop. De tweede piloot hield zich tijdens de vlucht voornamelijk bezig met het elektronisch brein, dat bliksemsnel de gegevens produceerde, die Grissom voor zijn besturing no dig had en met het controleren van de meters in de cabine. Hij zorgde ook voor het eten. OPMETEN EN IN KAART BRENGEN YAN GEDEELTEN DER GEMEENTE Ten behoeve van het voorberei den en uitvoeren van de partiële uitbreidingsplannen is het nodig, dat kan worden beschikt over kaarten, waarop afrasteringen, ha gen, schuren, bouwwerken, bijge bouwen en bedrijven zijn ingete kend. Voorts dient de juiste opper vlakte binnen de begrenzingslij nen van een plan bekend te zijn. Uit de ter beschikking staande kadastrale kaarten van de kom Kaatsheuvel kunnen bedoelde ge gevens niet worden verkregen, ter wijl voor de nabij het kerkdorp Loon op Zand geprojecteerde uit breidingen moet worden gewerkt met verouderde en onnauwkeurige kadastrale kaarten, schaal 1 2500. In verband hiermede hebben bur gemeester en wethouders de land meetkundige dienst van de Kon. Ned. Heidemaatschappij verzocht een opgave te verstrekken van de kosten, verbonden aan het opme ten en in kaart brengen van de ge bieden, welke in de nabije toekomst voor bebouwing in aanmerking ko men. Genoemde dienst heeft bericht, f 45.000- gemoeid zal zijn. De objecten, welke voor dit be drag zullen worden ingemeten en dat hiermede een bedrag van circa in kaart gebracht zijn: uitbrei dingsplan „Oude Omdraaier", uit breidingsplan „Tuindorp Land van Kleef", uitbreidingsplan „Molen wijk", uitbreidingsplan, gelegen tus sen de Vaartstraat en de Mgr. Völ- kerstraat. De kosten van deze werkzaamhe den zullen worden doorberekend aan de te zijner tijd uit te geven gronden, waardoor de verkoopprijs met circa "0,09 per vierkante me ter zal moeten worden verhoogd. Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor tot het opmeten en in kaart brengen van bovenvermelde gebieden te beslui ten en het daarvoor benodigde kre dieten ten laste van de begroting 1964 beschikbaar te stellen. GUNSTIG JAAR VOOR BOERENLEENBANK KAATSHEUVEL In de algemene vergadering van de Boerenleenbank, kon de voorzit ter in zijn openingswoord, met trots de vooruitgang bekend maken die in het boekjaar 1964 was gemaakt. De spaarsaldi stegen met ruim één miljoen gulden, waardoor het totaal der spaargelden op 31 dec. 1964 7.197.77,56 bedroeg, verdeeld over 4350 rekeninghouders. Aan rente werd ruim f 202.000.- bij geschreven. In 't boekjaar werden f 1220.400.- aan nieuwe voorschotten geplaatst, terwijl f 436.617,14 aan aflossingen werden ontvangen. Eind 1964 was in totaal f 3.902.838,83 aan voor schotten geplaatst, verdeeld over 412 voorschotafnemers. De omzet der bank steeg met ruim 17 mil joen gulden en kwam hiermede op een totaal van 55 miljoen. Het netto-resultaat was f 16.899,96 „Uit deze cijfers zal U blijken", aldus de voorzitter dat onze bank in het afgelopen jaar een alleszins gunstige ontwikkeling doormaakte." Dit kwam niet alleen tot uiting in de stijging van de toevertrouwde middelen, doch eveneens in de uit leningen welke in de vorm van voorschotten en credieten in lo pende rekeningen werden gedaan. Vooral het betalingsverkeer door middel van de bankgiro nam ook in 1964 verder toe. Van de mogelijkheid om devie zentransacties via onze bank af te wikkelen, werd in 1964 door de relaties in toenemende mate ge bruik gemaakt. Het verder verloop der vergade ring ging vlot en de voorzitter kon de vergadering rond tien uur slui ten, nadat de aftredende heren C. Nouwens als bestuurslid en J. Smulders als lid van de raad van toezicht bij acclamatie waren be noemd. Norlane, 13 maart 1965 VLIEGEN PER K.L.M. Vorig jaar augustus vloog ik per K.L.M. van Australië naar Amster dam. Mijn bedoeling was te varen, maar het reisbureau had me in vijf minuten omgepraat. Argumenten als: 't leven aan boord (lees: bar) is ook niet goedkoop, vijf weken is een eeuwigheid enz. waren niets, vergeleken bij het reisschema dat ze me voorlegden: Donderdagmorgen 10.15 uur ver trek Sydney, vrijdagmorgen 10.05 uur aankomst Schiphol. Er is natuurlijk geen reden om er aan te twijfelen, maar als je de stewardess er naar vraagt, verwacht je dat ze in een medelijdend lachen zal uitbarsten en „nou, meneer, we doen ons best, maar een dag of zes is er wel mee gemoeid; vergeet niet dat 't dik 20.000 km. is". En waarachtig, ze begón te lachen. Zeker om de spanning er in te hou den en je te verrassen. Zo'n vliegtuig is net een lang smal bioscoopje, maar het enigste filmpje dat ze draaien is het ver zoek om de riemen vast te maken en niet meer te roken. Na een tijd je komt de bemanning een demon stratie geven van een reddinggordel en nog een of ander vreemd ding, Het zal wel allemaal aan mij liggen, maar 't was ook wel zó technisch en ingewikkeld, dat ik me maar liever verdiepte in het Handelsblad van twee dagen geleden. Bij een noodlanding op zee zou ik reddeloos verloren zijn geweest. Je vliegt nog uren boven Austra lië en toch zit je al in Holland. Al lezende in die verse krant, begin je er al een beetje in te komen en: „wat donders, is die woningnood nog niet opgelost en die voetbal match EngelandNederland niet op de T.V.? En dat aardgas nog zo duur?" Piloten zijn vriendelijke mensen. Ze vliegen zo hoog, dat je niks ziet dan wolken. Daarom, vóór het ver trek rijden ze nog wat rond om je te laten genieten en dan opeens, na een bochtje, geven ze vol gas en je wordt hard tegen de leuning aange drukt. De cementbaan vliegt onder ons weg, maar we rijden nog. Een korte bons en rondom stijgen de zuchten van verlichting mee om hoog. Ik begin braaf mijn peper muntje op te zuigen en te slikken. Ik trof het niet best met de buur man. In Manilla kreeg ik een ge- tulbande Pakistaner naast me, die geen Engels sprak, maar wel uien met knoflook had gegeten. In Ka rachi stond zijn vrouw hem op te wachten en ik heb het mens eens extra vriendelijk toegeknikt. In het begin van deze reis zat ik angstig te luisteren naar de moto ren. Sputterde de ene niet? En die vleugel zwiepte zo. Bang? Goed, maar hebben jullie ooit 20.000 km. in een auto gereden zonder een en kel mankementje of een lekke band. Maar het liep allemaal lekker bij de K.L.M., je leest en doezelt wat, smikkelt van 't lekkere eten en drinken. Zo nu en dan moet je alleen je horloge wat uren terug draaien en ligt de vrijdagmorgen weer verder weg. Vliegvelden lijken op elkaar als zakken in één broek. Manilla, Bang kok, Karachi, Beyroet, Rome en Frankfort. Alleen Schiphol is an ders, veel mooier, maar dan mag je er uit en voorgoed. Je zegt de be manning gedag en dankt voor de veilige overtocht en na zes jaar stap je op vaderlandse bodem. Dit is kan ik u verzekeren een groots moment. Je zou de grond wel willen kussen. Je doet het niet, omdat er veel aardiger dingen in Holland te kussen zijn. Ik kijk naar de terrassen en al is mijn bril prima, ik zie eerst niks. Dichterbij gekomen, zie ik geen en kele bekende. Nederlandse klanken omspoelen je, iedereen spreekt het, je passeert vlot de marechaussee en douane en daar is de familie. Je schudt handen en kust lang-niet- geziene gezichten. Alle heimwee ben je vergeten, je bent weer thuis. Je klautert naar het restaurant, drinkt de koffie en dan: „Ja, ober, geef mij maar een jonge. Jullie zeggen dat zó dikwijls en zó nonchalant, bij mij klonk 't bijna als een gebed. De familie overstelpt je met vra gen, je haast je met antwoorden en Het loopt langzamerhand tegen Pasen. En met Pasen hoor je te biech- ten te gaan. Zo stond het tenminste in de catechismus. Maar er ver andert tegenwoordig zoveel en je hoort allerlei nieuwe dingen, dat je het uiteindelijk met meer weet. Hoe zit het nu eigenlijk met dat biechten? Wordt de Biecht af ge schaft. Gaat het voortaan gezamenlijk, met een algemene absolutie? °ef je met meer in de biechtstoel? Hebben ze vroeger maar wat verhaaltjes verteld om ons bang te maken? Of blijft er nog wat van het oude bestaan. Allemaal vragen, waarop we wel eens graag een antwoord zouden hebben! A.s. zondag laten de bisschoppen een brief voorlezen om ons in deze puzzel een beetje wegwijs te maken. Spits uw oren! g*=KINGf-5=== VRESELIJKE GETUIGENIS. Door een hartaanval die de joodse binnenhuisarchitect Joe Wasser (37) trof is het Treblinkaproces tegen voormalige kampbewakers in Dussel- dorp maandag onderbroken. Joseph Wasser vertelde dat de na zi s in het kamp hem gedwongen had den zijn zusje, nog een zuigeling, in een brandende kuil te gooien. „God zag dat alles... waarom deed Hij niets?" huilde Wasser. Enkele se conden later zakte hij in elkaar. Artsen in de rechtszaal achtten 't een „gebiedende" eis dat hij zou rus ten na het verhalen van de gruwelijke ervaringen, die Wasser als kind in het concentratiekamp heeft opge daan. Het proces gaat tegen 10 voorma lige nazi's die ervan beschuldigd worden in het Poolse kamp Treblin- ka 700.000 joden te hebben helpen vermoorden. „Ik was toen pas 13 jaar en ze lie ten mij bij de ovens werken", vertel- een jonge huid met puistjes vraagt een goede verzorging TWEN cosmetica van Dr. v. d. Hoog geven goede resultaten. TWEN sulfo-cream voor 's nachts 5.45 p. potje TWEN sulfo-cutolpoeder voor overdag 4.25 p. doos. Andere preparaten uit de Twen-serie: Twen milk - Twen night- cream - Twen lotion - Twen dagcream. J/raagt gratis advies aan >nze schoonheidsspecialiste. Drogisterij - Parfumerie de Wasser met zachte stem. „zij lie ten mij meisjes in een kuil gooien waar lijken brandden. Daarbij was mijn zusje van 8 maanden..." Wasser wees de hoofdbeklagde, Kurt Franz, aan als de ergste wreed aard. „Elke levende Duitser moet we ten wat een zwijn die man is", riep hij uit. Franz, die plaatsvervangend kamp commandant was, heeft, volgens ge tuigen, zijn hond afgericht op hulpe loze gevangenen en baby's gedood. Stationsstraat 63, Waalwijk er vliegt nog al eens een Engels woord door, dat je dan gauw corri geert om niet al te opschepperig te lijken. Later merk je dat je 't wél moet doen om „one of the boys" te zijn. Bij het oversteken vergis je je en een brommer remt krijsend en vloekt je uit in een sappig Amster dams. Ja, je bent echt weer thuis. Mensen, wat een heerlijkheid. „Hoe beviel dat vliegen?" vragen ze. Heel, heel vroeger, deden onze voorouders er misschien een jaar over, ze leden aan scheurbuik, honger en dorst, aten garstig spek, de bemanning sloeg aan 't muiten als ze geen oorlam kregen, je kwam aan als een wrak, of 't schip sloeg wrak, je leed schipbreuk en ver dween. Nu duurt het 24 uren, de stewar dess haast zich met een kussentje zodra je ogen dichtvallen en ze stopt je onder een deken. In de vroege morgen komt ze met orange- juice. Na 24 uur voel je je versleten, butit is terrific. Van Loon. SCHOONHEIDSNIEUWTJES voor de vrouw die jong en mooi wil blijven. Puistjes perikelen. Dit stukje schrijf ik speciaal voor degene onder u die lijden aan puistjes. Ja, ik zeg maar lijden, want zo plezierig is het niet om rond te lopen met puistjes, die maar niet willen verdwijnen en soms zelfs vermenig vuldigen. Wat is eigenlijk acné en hoe wordt zij veroorzaakt? Acné is de ontsteking van de talgklier in de huid. Zij wordt veroor zaakt door een te sterke werking van de talgklieren waardoor wij dus een vette huid krijgen. Meestal zijn er bij een huid met puistjes ook meeëters, die zijn grote poriën verstopt met ingedikte talg. Deze zijn als zwarte puntjes zichtbaar. Wat kunnen wij doen om zo'n vette huid met puistjes en meeëters in een betere kon- ditie te brengen. Dat is een heel moeilijke zaak. Op de eerste plaats moet er heel veel geduld zijn, want het kan een langdurige geschiedenis worden. En dat is iets wat moeilijk op te brengen is, vooral bij onze jonge meisjes, die er toch maar de meeste last van hebben. Ook moet u er op letten, dat u niet alleen uitwendig met crèmes en lotions gaat werken, maar ook aan uw dieet denkt. Op de eerste plaats moet u een volstrekt vetarm dieet volgen, geen vet vlees en ook geen varkensvlees, daar dit vlees ook een vet weefsel heeft. Niet snoepen, wat ook heel moeilijk kan zijn. Maar wel veel fruit eten, zoals sinaasappelen, citroenen, grape fruit en veel groenten. Ook veel lichaamsbe weging nemen, dat is goed voor een nor male bloedcirculatie. Dus veel sport doen, wandelen, enz., vooral in de buitenlucht. Nu we weer wat meer zon krijgen, raad ik u echt aan ga zoveel mogelijk in de zon lopen, dat is het beste geneesmiddel tegen puistjes. Een vette huid mag, zoals u weet wel eens met zeep gewassen worden. Doe dit echter niet te veel, daar zeep stimulerend werkt op de talgkliertjes en ze aanzet tot meer werking. En dat kan alleen maar scha delijk zijn. Gebruikt u liever een lotion spe ciaal voor acné, die ontvet de huid heel sterk en desinfecteert ze tegelijk. Een nacht crème, die b.v. zwavel bevat, kan heel kal merend werken. Gebruikt u ook eens een masker. Er zijn er kant en klaar in de han del. B.v. een zuurstofmasker. Deze kunt u eventueel vermengen met een beetje citroen sap. Bezoekt u ook eens een goede schoon heidsspecialiste, een massage kan heel goed zijn. Maar dit mag alleen als er geen gele kopjes op uw puistjes zitten, anders kunt u beter even wachten. Mag ik m'n gezicht opmaken als er puist jes op zijn. Nee, dat is beter van niet. Ik weet het wel, je kunt je puistjes zo mooi camoufleren met wat poeder of vloeibare make-up, maar dan komt u van de wal in de sloot. Wat u wel kunt gebruiken is een zwavelhoudende poeder die ook te krijgen is in mooie kleuren, maar die moet dan wel direkt op het gezicht worden gedaan, dus zonder dagcrème. Maak uw huid ook altijd heel goed schoon met reinigingsmelk of -crème. Dat is heel hard nodig. Als u deze raadgevingen goed opvolgt, zult u zien, dat u een mooi perzikhuidje terugkrijgt. ANS. Onze ringen dragen moderne Anjer en Désiré van STASSAR Abonnement P- week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 P- mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.03 P- kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 P-kwrt. p. post 3.35 bij girobetalinjf (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres De bewoners van nieuwe hui zen in Hoeringhausen, in de West- duitse staat Hessen, hadden er, als gemeld, over geklaagd dat zij een electrische schok voelden, wanneet zij deurknoppen of kranen aan raakten. Het raadsel is nu opgelost: in de uit moderne kunststoffen sa mengestelde vloeren dezer wonin gen hoopte zich statische electri- citeit op. Deze ontlaadde zich, wan neer er over werd gelopen. Het hing van het schoeisel - leer of gummiezolen - af, hoe sterk de elec trische schok was. De schokken le verden geen levensgevaar op, daar het hier statische electriciteit be trof. In Parijs verkoopt een meisje tegen een prijs van vijftien gulden per stuk knopen, die naar zij be weert afgerukt zijn van het cos- tuum, dat de acteur Sean Connery droeg tijdens de Parijse premiere van de film „Goldfinger", waarin hij de rol van James Bond speelt. Zij zou hiermee reeds 420 gulden hebben verdiend. Haar vriendinnen vragen zich echter af hoe één cos- tuum 28 knopen kan opleveren. De Eskimo's op King-eiland in de Beringzee hebben bij een Cana dese firma een groteluchtkoel- installatie besteld voor hun raad huis. Marie Louise Maymard, die vo rige zondag tot burgemeester van Ghisoni op Corsica is gekozen, zal met het opnemen van haar functie moeten wachten tot haar aanstaan de verjaardag in oktoberomdat de gestelde minimumleeftijd voor bekleding van het burgemeesters ambt in Frankrijk 23 jaar is. H Een griffier bij de rechtbank in Charleroi is gearresteerd omdat hij - bij wijze van bijverdienste - door de justitie in beslag genomen wapens verkocht. De politie kwam op het spoor bij het onderzoek naar de herkomst van een wapen. De tweejarige Ronald Boshof f in Johannesburg, Zuid-Afrika blijkt volgens de „Johannesburg Star" aan het roken verslaafd te zijn ge raakt nadat iemand hem eens voor de grap rook in het gezicht had ge blazen waarop Ronald de sigaret had gepakt en rook teruggeblazen had. Als er nu een bezoeker komt, maakt Ronald groot kabaal totdat hij een sigaret krijgt. „We kunnen er niet aan doen", zeggen de ou ders. De ruim 1400 inwoners van het Noorditaliaanse dorp Borghetto Va- ra hebben gedreigd voortaan uit de kerk te zullen blijven wanneer hun 81-jarige priester Cesare Martinelli op 19 maart weg gaat, zoals hem door de bisschop is opgedragen. De priester heeft bijna 50 jaar in de betrokken parochie gestaan. E De talrijke haremdames aan 't hof van de vorst van Saoedi Ara- bië worden omgeschoold tot fietsers. Koning Feisal wil met oeroude tra dities in zijn olie-rijke land breken en heeft een vijftigtal fietsen be steld die de gebruikelijke zesdeurs Cadillac als vervoermiddel voor de haremdames zal moeten vervangen. ?>=KING*===j STATIONSSTRAAT. WAALWIJK Op 30 maart a.s. kunnen de Fransen gratis naar de bioscoop. Op deze wijze willen de verscheidene organisaties op filmgebied prote steren tegen de zware belastingdruk die op de filmindustrie in Frankrijk rust. Studio's, laboratoria en alle andere bedrijven die iets met de filmindustrie te maken hebben zul len die dag gesloten zijn. Oud-president Harry Truman van de Verenigde Staten heeft maandag in Kansas City een onder houd gehad met acht inwoners van Berlijn, die een bezoek aan de V.S. brengen. Behalve naar zijn mening over het rassenvraagstuk in Ame rika werd hem ook gevraagd wat hij van generaal de Gaulle denkt. Truman noemde de Franse presi dent de meest ondankbare man ter wereld.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9