w/AAlwijkse en UnGStRAAtse couRAnt KAATSHEUVEL EEN BRIL Abonneert U op dit blad Het Nederlandsche Roode Kruis afd. Loon op Zand-Kaatsheuvel verlovingsringen de allermooiste voor de allerliefste. Pasen in zicht P. v- Rooij- de Brouwer Bedrijfsleider P. van Assen schilders - behangers en leerling-schilders STASSAR Volleybal Wandelsport Plechtige uitvaart en begrafenis A. H. Hendriks Mi P. en Chr. Dan naar de VAKMAN van Rooij VRIJDAG 9 APRIL 1965 85e JAARGANG No. 28 De tcho van het Zuióen A hnnnomont Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 pit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) J 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621 -Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers en P. Wijtenburg te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, Rijckevorselstraat 6, Loonop- zand, tel. 04166 - 750. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. AGENDA. Apollotheater zaterdag 20 uur en zondag 18 uur: Zorro kruist de degens, 14 jaar. zondag 20.30 uur: Hij, zij en de derde. Volwassenen. Efteling, voetbal zondag 12 uur: Desk 2-WSC 2; Desk 3 - Dongen 3. 14,30 uur: Desk 1 - RKVVU I. Zaal Smit vrijdag 1520 uur: doorlopende filmvoorstelling. JUDO-SUCCES. Op de zondag j.l. te Enschede ge houden nationale judo-kampioen- schappen van de NJJA, hebben B. Kemmeren en J. van Ree, resp. trai ner en lid van de Eerste Kaatsheuvel- se Judoclub, niet onverdienstelijk ge debuteerd. Na drie gewonnen partijen bereik te B. Kemmeren, le dan, in de half- zwaargewicht-klasse de finale, waar in hij tegenover z'n sportvriend B. v. Soest, 2e dan, kwam te staan. Na een spannend gevecht, waarin beide ju doka's elkaar niet toe gaven, eindigde deze partij onbeslist. Op aanwijzing van de scheidsrechter werd van Soest kampioen van Nederland. J. van Ree kwam uit in de licht gewicht-klasse en slaagde er in tot de demi-finale door te dringen, om ten slotte als vierde te eindigen, hetgeen eveneens 'n zeer verdienstelijke pres tatie genoemd mag worden. DIEFSTALLEN OPGEHELDERD De 31-jarige H. v. G. uit Tilburg en de 35-jarige A. F. uit Haaren, beiden thans gedetineerd in Breda, die door de Tilburgse recherche aan de tand werden gevoeld in verband met een groot aantal diefstallen uit geparkeerde auto's in diverse omlig gende gemeenten, hebben toegege ven ook de hand te hebben gehad in de beide diefstallen, welke vorig jaar in september en november te Kaats heuvel werden gepleegd. Daarbij werden uit bestelwagens van De Gruyter en meubelhandel Klis uit Kaatsheuvel, die bij de betreffende winkelpanden stonden geparkeerd, voor ca. f 700 en f 1000 aan goe deren ontvreemd. Bij huiszoeking in de woning van v. G. werd namelijk meubilair aangetroffen, dat van de firma Klis afkomstig bleek. lEÜGD-KAMPlOENSCHAPPEN ATHLET1EK. Zoals wij reeds eerder hebben ge meld, organiseert het Centraal Oran je-comité ter gelegenheid van Konin ginnedag op 30 april a.s. op de hand bal- en hockeyvelden van het natuur park "De Efteling" athletiek-kampi- oenschappen voor de jeugd. Jongens en meisjes van 12 t.m. 1 7jaar uit de gehele gemeente kunnen hieraan mee doen. Zij.behoeven geen lid van een sportvereniging te zijn. De deelne- mers(sters) worden ingedeeld in groe pen van 12 t.m. 14 en 15 t.m. 17 jaar. Voor deze wedstrijden moet men vóór 17 april a.s. inschrijven. Voor Kaatsheuvel zijn dat de volgende adressen: A. Laros Leliestraat 19, B. Kemmeren Antoniusstr. 21, M. de Haar Erasstr. 10, A. Verhoog Gast- huisstr. 53, E. Wollrabe Vaartstr. 33, mej. T. Kemmeren Jan de Rooijstr. 21, mej. R. de Lannée Asterstr. 5, W. Vloemans Pr. Beatrixstr. 11, W. van Nieuwstadt jr. Hoofdstr. 46, W. Tim mermans Hoofdstr. 21, J. v. Noije Kon. Emmastr. 3, N. Kerssens Dr. Schaepmanstr. 26 en H. Tiggelman Crisp ijnstr. 16. A.C. KAATSHEUVEL. Als voorproefje voor het a.s. grote evenement de "Schoenrally 1965 houdt de automobielclub Kaatsheu vel op woensdag 14 april de eerste cliïbrit van dit jaar. De start voor de ze oriëntatierit, die uitgezet is door de heren W. Musters en B. de Wijs, vindt 'savonds om 8 uur bij hotel Eu- phonia plaats, terwijl de finish ter afwisseling ligt bij de uitspanning "Lido" Waalwijk. Inschrijving vanaf half 8 in Euphonia. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel U gaat verloven U gaat trouwen U zoekt een contactbewijs Dan een mooie RING Koop die bij Daar koopt U vertrouwd, in tiem, en uit grote keuze. UW ADRES: Gaslhuisstraat 48, tel. 2187 Kaatsheuvel SCHILDERSBEDRIJF VERWEIJ vraagt terstond enkele bekwame Aanmelden: Burg. v. d. Klokkenlaan 15. Liefst na 6 uur. «4 Het bestuur van de afdeling van 't Nederlandsche Roode Kruis van de afdeling Loonopzand - Kaatsheuvel heeft dinsdagavond goodwill ge kweekt in verband met de afname van bloed. De Dienst van 't Medisch Centrum van de Bloedtransfusiedienst heeft handen vol werk gehad in "De Gil denbond" te Kaatsheuvel, om de vele donors die zich vrijwillig hadden ge meld te behandelen. In een circulaire aan de gehele be volking was de oproep gericht bloed af te willen staan. Misschien door vrees of door onwennigheid was de vrijwillige aanmelding zeer miniem, waardoor tot andere maatregelen moest worden overgegaan om toch voldoende bloed van de gehele afde ling te verkrijgen, opdat een en an der lonend zou zijn. Inderdaad zijn de plannen bekroond geworden. Voor de beide kerkdorpen van de gemeen te hebben de plaatselijke EHBO-ers een bliksemactie gehouden om hier door in de zeer korte tijd, die nog restte, een verantwoord aantal donors te leveren. Het totaal aantal aangemelde do nors was 440 personen, w.o. 96 per sonen uit Loonopzand en 344 perso nen uit Kaatsheuvel. Dinsdagavond zijn er werkelijk respectievelijk 76 en 263 aanwezig geweest om bloed af te staan, zodat in totaal 339 flessen bloed aan de medische dienst konden worden over gedragen. Het percentage dat niet is opge komen, of dat wegens omstandighe den, of op doktersadvies niet moch ten komen, is 22.9 Dit laatste was immers te verwachten, omdat er altijd mensen zijn, die uit angst of onwetendheid niet durven. Door deze actie in de gemeente is toch gebleken, dat men niet verontrust behoeft te zijn. Pijn wordt er niet geleden, want dat was te zien op de afname zelf. Het ging er gemoedelijk naar toe. Door de genoemde beide plaatse lijke EHBO-verenigingen waren de voorbereidingen getroffen, waardoor snel kon worden gewerkt. Maar liefst 18 brancards stonden gereed om de patiënten te verwerken. Een medi sche staf van het N.R.Kr., bijgestaan door eerste helpers(sters) had handen te kort, doch om 10 uur kon men het einde bezien. Als de grote voorbereidsters mo gen we beslist nQemen de dames Zwaans-Soeterboek, Van Eulem en Brent uit Kaatsheuvel. Kortom, deze bloedtransfusie dienst is voor de nog zo pas opge richte jonge afdeling een groot suk- ses geworden. De mensen, die bloec hebben gegeven zijn er zelf dik te vreden over en wat belangrijker is. de mensheid is met dit bloed uit Loonopzand - Kaatsheuvel erg ge diend. De afdeling dankt dan ook al len die er aan medewerkten. Stationsstraat 88 Waalwijk Vraagt gratis folder. Afgelopen zaterdag heeft OWvOC in 2 sets gewonnen van Sarto 3 met als setstanden 15-7, 15-15 en 15-12. Het damesteam heeft in 3 sets gewonnen van Clunicius met als setstanden 15-7, 15-17 en 15-8. Zij verloren van Theresia 3 in 3 sets. Zaterdag 10 april zal Odulphus (eredivisie-spelers) een vriend schappelijke wedstrijd tegen OWv OC komen spelen. Als U nu een spannende en mooie wedstrijd wilt zien moet U hiernaar komen kij ken De wedstrijd wordt gespeeld m de sportzaal van het Willem van Oranje College in Waalwijk. U bent van harte welkom. WANDELTOCHTEN W.S.V. „HERTOG JAN" Op zaterdag 17 april a.s. organi seert de WSV Hertog Jan, de vijf de tocht van de Winterserie. De start is om 14.00 uur vanaf het startbureau „De Gecroonde Leersse, Grotestraat 202, Waalwijk. Door de wandelvereniging zijn verder wandeltochten georgani seerd op 19 april (Tweede Paasdag) over afstanden van 5-10-15-25 km. Aan het startbureau is gelegenheid tot voorinschrijving. Wat de wandeltochten van de Tweede Paasdag betreft, hiervoor zal worden gestart vanaf het Raad huisplein. Deelnemers tot 8 jaar lopen 5 km. van 9 tot en met 11 jaar 10 km., van 12 tot en met 13 jaar 15 km., van af 14 jaar 25 km. en vanaf 15 jaar 50 km. Groepen die aan een kortere af stand deelnemen dan hun leeftijd aangeeft komen niet in aanmer- kig voor een extra prijs. Starttijden 50 km. is 10 uur, van 5, 10, 15 en 25 km is 13.00 uur. Voorinschrijvingen kunnen ge schieden bij P. M. Heurter, Ven kelstraat 33, Waalwijk. Bij voorinschrijving wordt op de afstanden 10-15 25 en 50 km. met herinnering, een reductie verleend van 25 cent per deelnemer. De voorinschrijving sluit op 12 april 1965 laatste postbestelling. OPENING VOETBALSEIZOEN 1965 Trainer en coach M. v. d. Leur, met zijn in Frankrijk opgedane „voetbalervaring" is aan het expe rimenteren geslagen en hij heeft 'n geheel nieuw elftal in het veld ge bracht. Zijn elftal ziet er als volgt uit: In het doel, C. Kuys; achter: A. Verhoeven, J. Beekmans, C. Cou- wenbergh; midden: G. Smits en A. Damen; voor: M. v. Laarhoven, M. v. d. Hoven, M. v. d. Wiel, L. de Crom, A. Duquesnoy. Res. B. v. Helvoirt. De wedstrijd wordt gespeeld op het WSC-terrein aan de Olympia- weg. De ervaring heeft ons geleerd dat het supporters (sters)-aantal mede beslissend is voor de uitslag van de voetbalwedstrijden. Wij ver zoeken U dus allen aanwezig te zijn om onze spelers aan te moedi gen. De aftrap zal worden verricht door wethouder K. J. van Laack. De spelers worden allen verzocht tijdig aanwezig te zijn zodat om 18.15 uur precies kan worden be gonnen. Wij wensen U bij voorbaat een prettige avond toe, met als be sluit een gezellig samenzijn bij Ro mantica. Tijdens een interview dat wij met de spelers van dit gerenommeerde elftal mochten hebben bleek ons, dat zij zich zeer intensief hebben voorbereid en deze wedstrijd met vertrouwen tegemoet zien. De „bekende" keeper C. Kuys vertrouwt volledig op zijn wed strijd routine. Thans neemt hij een ietwat rustige plaats in daar hij zijn eigen snelheid heeft geruild voor een volkswagen. Als rechtback is ook deze keer weer een beroep gedaan op de vin nige en snelle A. Verhoeven. Hij zal ook nu de nodige rust in de achterhoede scheppen. G. Couwenbergt is van zijn ver trouwde middenvoorplaats ver huisd naar de achterhoede. Dit zal, mede gezien zijn technische kwali teiten, een versterking betekenen. Als stopperspil werd wederom de blonde J. Beekmans, de man die zelfs tijdens de wedstrijd de men tal training verzorgt en zijn mede spelers met enthousiaste uitroepen inspireert en begeestert. Ook G. Smits staat op de hem be kende en geliefde plaats en is weer geheel genezen van zijn kniebles sure, welke hij in een der interlands had opgelopen. Als begaafd speler bekend staand, heeft hij echter wel de neiging de bal onder zijn berus ting te houden en te plaatsen op -1.855.34. A Een vertrouwd gezicht is A. Da- men, een flinke en robuste speler. Weer zal hij zijn volle gewicht in de strijd werpen en de toeschou wers zullen weer worden verrast op een voortreffelijke partij catch- cdtsch Rechtsbuiten M. v. Laarhoven heeft zich terdege op deze wedstrijd voorbereid en traint dagelijks veJe uren, waarbij hij zich vooral op de looptechniek toelegt. Hij is in staat overal paniek te zaaien, zelfs bui ten de lijnen. Rechtbinnen M. v. d. Hoven, een nieuw gezicht, is een kwiek en fijn spelertje dat door zijn acrobatische stijl menig tegenstander verrast. Midvoor M. v. d. Wiel, is een snelle speler met een brillant schot. Hij heeft in voorafgaande wedstrij den zijn „schot"-vaardigheid bewe zen zowel binnen als buiten het veld. Linksbinnen L. de Crom, is een zeer gevaarlijk en technisch voet baller. Hij geeft de meest verras sende passes welke echter niet al tijd door zijn medespelers worden begrepen. Linksbuiten, A Duquesnoy, wordt beschouwd als een tweede „Mou- lijn". Hij maakt zelfs schijnbewe gingen als de bal niet (meer) in zijn bezit is. Indien niet in club kleuren is hij de best geklede spe ler van het veld. PRINS BERNHARD KRIJGT IN V.S. EREDOCTORAAT. Op uitnodiging van de Economie Club of Detroit vertrok prins Bem- hard vandaag per KLM-vliegtuig van Schiphol naar New York. In Detroit zal hij 12 april een toespraak houden tijdens een diner van deze club, waar bij ongeveer 2000 personen zullen aanzitten. Eerder - vrijdag 9 april ontvangt de prins een eredoctoraat in de rechtswetenschappen in de aula van de universiteit van Michigan, we gens uitzonderlijke verdiensten op 't terrein van de internationale samen werking. Na aankomst in New York reist de prins naar Detroit, in gezelschap van de Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten mr C. W. A. Schur- mann en de president van de Econo mie Club of Detroit, generaal L. S. Bork. Op 10 april reist de prins naar de stad Holland in Michgan, waar hij op Hope College een rede zal hou den voor studenten en later een 200 jaar oude, uit Nederland afkomstige molen, in gebruik zal stellen op Windmill Island. Deze molen, De Zwaan, stond oorspronkelijk in Krommenie; hij werd in 1887 ge sloopt en overgebracht naar Vinkei in Noord-Brabant. Prins Bernhard zal na deze plech tigheid een ontvangst bijwonen, die te zijner ere wordt gegeven in het centrum van de Nederlandse gemeen-, schap in Holland. Dertig delegaties van de Dutch American Community Delegation zijn bij deze ontvangst aanwezig. Het ligt verder in de be doeling van prins Bemhard een be zoek te brengen aan de Fermi Atomie Plant en eventueel ook aan de Ford fabrieken te Detroit. Voor zijn terug keer - op 15 april - naar Neder land zal de prins aanzitten bij een lunch, die wordt aangeboden door de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Dean Rusk. ONTVOERD JONGETJE DOOD GEVONDEN. De dinsdagavond in Eindhoven ont voerde 6-jarige Corry Hofman is woensdag dood aangetroffen op de Leenderhei in de omgeving van Eind hoven. Sedert woensdagmorgen zes uur zocht een peloton van ongeveer 30 manschappen van de stormbrigade van de Eindhovense gemeentepolitie in het gebied achter het vogelpark Animali naar de vermiste 6-jarige Corry Hofman, die daar dinsdag avond om 7 uur door een man per fiets werd meegenomen. Sedert elf uur woensdagmorgen was voorts een peloton van de legerplaats Oirschot bezig met het uitkammen van dit ge bied met zijn struiken, hei en dennen bosjes. Dinsdagavond heeft de ontvoerder omstreeks 9 uur twee keer de redac tie van het Eindhovens Dagblad op gebeld. De eerste keer werd geen bij zondere aandacht aan het verward klinkende verhaaltje van deze onbe kende man geschonken, doch dit werd anders, toen de man een min. of tien later nogmaals opbelde. Hij zei Cor ry Hofman te hebben ontvoerd, maar dat het jongetje geen gevaar dreig de. Tegen 1 uur 's nachts belde de man het hoofdbureau van politie op. Hij verzocht de vader van het ontvoerde knaapje mee te delen dat deze zich woensdagmorgen om 11 uur in „At lanta" moest melden, maar zonder politie. De vader vervoegde zich j.l. woensdag op genoemd tijdstip aan café Atlanta, aan de Karei de Groot laan, doch vond daar niemand, die op hem wachtte. Bij de politie kwa- herhaaldelijk telefoontjes binnen van mensen, die meenden enige inlichtin gen te kunnen verstrekken, doch tot dan toe was daar hoegenaamd niets van waarde bij. Er is geen signale ment van de man. Volgens de vriendjes van Corry Hofman was de man niet oud maar ook niet jong en droeg hij geen hoed en geen bril. Dat is alles wat de po litie er van weet. De politie meent dat er aanwijzingen zijn om aan te ne men dat de dader een geestelijk ge stoorde is. Zijn telefoontjes wijzen zeker in die richting. Bij telefonische navraag op de rijks-psychiatrische in richting aan de Bosdijk te Eindhoven bleek daar echter niemand vermist te worden, evenmin als bij de Nazorg inrichting in de gemeente Waalre. De jongen werd dinsdagavond om ongeveer half 7 door de man meege nomen. Het ventje was met enkele andere kinderen in de buurt van het vogelpark Animali aan de rand van de stad in het stadsdeel Stratum aan het spelen. Naar de andere kinderen later vertelden zou hij het ventje heb ben meegelokt met de belofte dat hij een mooi haasje zou krijgen. De an dere knaapjes, een broertje en twee buurjongetjes van ongeveer dezelfde leeftijd, zijn daarna bang naar huis gelopen en vertelden daar wat er ge beurd was. Soldaat Jan van de Wiel (21) uit St. Oedenrode heeft woensdagmiddag om 2 uur de ontvoerde 6-jarige Corry Hofman gevonden. Het kindje, lag verstopt onder wat wennenaanplant. Het werd met zijn eigen bretelletje gewurgd. Dinsdag 6 april j.l. had in de St. Antoniusparochie de plechtige uit vaart en begrafenis plaats van wijlen de heer A. H. Hendriks, in leven le raar aan de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken en directeur van het Nationaal Museum voor de Schoen- en Lederindustrie. De be langstelling voor deze plechtigheid was uitermate groot. We bemerkten o.m. het stichtingsbestuur van 't Na tionaal Museum en van de Nijver heidsschool en bestuur en leden van de Bond van Oudstrijders afd. Waal wijk, besturen en leden van het R.K. Kerkkoor van de Parochie van St. Jan en van de Liedertafel Oefening en Vermaak en vele verdere belang stellenden. De auto die het stoffelijk overschot vanaf de woning in de St. Antonius- straat kerkwaarts vervoerde, werd ge ëscorteerd door de besturen van het Kerkkoor van St. Jan en de Liederta fel, alsmede door enkele leraren van de Nijverheidsschool. Leden van het zangkoor en de Liedertafel gingen de wagen met het stoffelijk overschot vooraf, terwijl leerlingen van de Nij verheidsschool een groot aantal kran sen en bloemstukken droegen. In de St. Antoniuskerk droeg Pas toor Lam een plechtige H. Mis van Requiem op, tijdens welke hij een treffende toespraak hield. O.l.v. directeur G. Duyvelaar zong het Kerkkoor van St. Jan gedeelten uit de Requiemmis van Perosi, ter wijl ook gedeelten in volkszang wer den uitgevoerd. Na de H. Mis werd het stoffelijk overschot op het parochieel kerkhof van St. Antonius ter aarde besteld. Aan de geopende groeve werd onder leiding van de directeur van de Lie dertafel, de heer L. Sars, op treffen de wijze het Beati Mortui gezongen, dat op allen een diepe indruk maak te. De zoon van de overledene dank te mede namens zijn moeder voor de laatste eer aan hun vader en man be wezen. Dat hij ruste in vrede. KAATSHEUVEL HET VAKMAN-ADRES

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 21