Gemeenteraad Drunen waalwijkse en Lanqstpaatse couRant „SCHOEN-RALLY" WAALWIJK PULLES-HEESBEEN ZATERDAG 24 APRIL Chocolade- en gevulde eieren X R.K. Bond van bejaarden en gepensioneerden (afd. Waalwijk) hield druk bezochte jaarverganering. PAASTAARTEN VRIJDAG 9 APRIL 1965 85e JAARGANG No. 28 L)e rcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstra,» 8 t.i Telegram-adres Abonnement p. week (0.24 -f 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 P- kwrt. P- P°st 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief De raad van Drunen behandelde vrijdagavond diverse punten. Er werd o.a. een bedrag van f 90.000. - aan credieten verstrekt. Besloten werd om ook deel te nemen aan het gemeen schappelijk overleg in streek en stads gewest en het Wit Gele Kruis kreeg een aanvullende subsidie. 'J. itLJuanm ONDERWIJS Zoals in elke vergadering waren ook nu weer punten betreffende het onderwijs aan de orde. Aan de stich ting schoolbelangen werd een crediet verleend van f 8.110,59 voor aanleg van nieuwe vloeren in de r.k. lagere school in de Stationsstraat. Voor de St. Paulusschool werd een crediet verleend van f 37.919 voor aanschaf van meubilair. GRONDTRANSACTIES Grond werd gekocht van de heer C. J. v. Drunen en de erven J. A. Brok. Het betrof hier een vijftal per celen in het uitbreidingsplan de Ven nen Oost. Grond werd verkocht aan J. IJpelaar uit Waalwijk in het uit breidingsplan de Naulanden voor de bouw van een woonhuis. Grondprijs f 22.75. I.v.m. de uitbreidingsplan nen oost en kom Drunen werd be paald dat een bouwstop kan worden opgelegd indien het bouwplan in strijd is met de uitbreidingsplannen. Aan de heer M. H. Litjes werd voor de prijs van f 16.479.- de door ge noemde heer bewoonde wetwoning verkocht. CREDIETEN De raad stelde een crediet beschik baar van f 20.500.- voor voorzienin gen aan het gemeentelijk kampeer- centrum De Klinkaert., voorzieningen leiderkamer f 1850.-, meubilair bun galow f 9600.-, aanleg speelvelden f 5285.-, verkeersborden f 2500.- voorzieningen tekenkamer dienst ge meentewerken f 1620.-, aanschaf af sluithekken f 4200.-, aanleg en uit breiding van verlichting Kapelstraat f 3100.-, extra voorzieningen aan het gemeentelijk zwembad f 36.500.-. Voor wat betrof deze aanvullende credieten voor het zwembad had de heer Brok enkele bezwaren. Een ex tra post van f 9600.- was nodig i.v.m. een foutieve informatie betreffende de grondwaterstand. De voorzitter zei dit ook te betreuren maar dat dit, toen de feiten er lagen niet meer te herstellen was. Voor wat betrof de verlichting in de Kapelstraat merkte de heer Pijnenborg op dat ook aan dacht besteed diende te worden aan de verlichting van de ruilverkaveling- weg tussen Drunen en Elshout. Spr. pleitte voor een eventuele noodoplos sing i.v.m. het gevaar op deze weg. TARIEVEN GEM. ZWEMBAD Volgens onderstaand schema wer den de nieuwe tarieven vastgesteld voor het gemeentelijk zwembad. abonnementen: gezinsabonnement f 20.-, voor personen boven 14 jaar f 7.50, 14 jaar en jonger f 3.50. losse baden: boven 14 jaar f 0.80. 14 jaar en jonger 0.40, 10 baden- kaarten boven 14 jaar f 6.-, 10 ba- denkaarten 14 jaar en jonger f 3.-. Het tarief voor zwemlessen .alsmede voor schoolzwemmen was niet gere geld. De abonnementsprijzen zijn nog gebaseerd op het noodzwembad. Ge let op de prijzen in de omliggende ge meenten, alsmede voor zwembaden elders in het land, welke een soort gelijke accomodatie hebben als in Drunen werd aangebracht stellen B en W. de raad voor de volgende ta rieven vast te stellen: abonnementen: gezinsabonnement f 25.-, boven 15 jaar f 10.-, 15 jaar en jonger 6.-. losse baden: ongewijzigd, zwemlessen; 10 lessenkaart boven 15 jaar f 6.-, 15 jaar en jonger f 3.-. zwemdiploma's: gratis, rijwiel- en autostalling: gratis, schoolzwemmen: voor leerlingen van scholen voor gewoon en uitgebreid la ger onderwijs: gratis. Voor leerlingen van andere scholen per leerling 0.20. ALGEMEEN Aan het Wit Gele Kruis Drunen - Elshout werd een aanvullende subsi die toegekend van f 1516.-. De tarie ven voor de vleeskeuringsdienst wer den verhoogd van f 9.- tot f 11.- van f 4.50 tot f 6.- en f 2.75 tot f 6.-. De raad werd er van in kennis ge steld dat de jaarwedde van de wet houders bij besluit van G.S. werden verhoogd van f 3100 naar f 4000. Naar aanleiding hiervan werd door de heer Snoeren de vraag gesteld of er in 'het college van B. en W. ook een zekere taak-verdeling was. De voorzitter antwoordde dat deze in feite niet concreet bestond maar dat wel verschillende taken werden opge dragen aan de onderscheidene wet houders. Met 11 van de 13 stemmen werd de heer van Lammeren gekozen als lid van de commissie streek- en stads gewest. De automobielclub "Kaatsheuvel" organiseert op zaterdag 24 april voor de vierde maal in successie haar be faamde "Schoen-rally", die in enke le jaren is uitgegroeid tot - mogen we wel zeggen - een klassieker van naam. Het is de "Schoen-rally", die in enkele jaren is uitgegroeid tot de rit, die het hoogste aantal deelnemers aan de start krijgt. Is het de aparte sfeer die om deze rit zweeft is het 't beoefenen van de automobielsport in het nachtelijke Brabantse land schap; is het de gehele organisatie, of is het de overstelpende prijzentafel die hiervan de oorzaak is? Wij weten het niet! Wij weten wel, dat de Schoen-rally" een populariteit heeft verworven, waar menige organisatie terecht jaloers op is. ORGANISATIE Het bekwame comité, dat dus nu reeds voor de 4e maal dit spektakel stuk op de helling heeft staan, be staat uit de heren P. Borsten, L. Ver vers, W. Musters, A. v. Oversteeg, C. Schoenmakers en H. v. Nieuw- stadt. Dat deze organisatie geen sinecure is, bewijzen de maanden van voorbe reiding die voorafgaan aan de be wuste datum van opvoering. Het uitzetten van een dergelijke rit, de niet te weinige administratie voor het samenstellen van een programma boekje van 50 bladzijden, de zorg dat heel het gebeuren naar ieders wens verloopt, dit zijn dan nog maar de voornaamste punten die het comité jaarlijks belasten en die men zich niet kan realiseren, als men nog nooit dit bijltje heeft gehanteerd. DE RIT De "Schoen-rally" wordt jaarlijks verreden in drie categorieën. Voor de A- en B-klassers is dit telkens een zgn. "kaartleesrit". Ook dit jaar wor den deze heren het terrein ingestuurd voor een rit van ca. 150 km, gewa pend met topografische kaarten, schaal 1 50.000. Door beide klas sen wordt dezelfde rit gereden, die bestaat uit het zo dicht mogelijk be naderen van een opgegeven lijnenfi- guur, enkel met dit verschil dat de A-klassers dit moeten volbrengen met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur en de B-klassers met een ge middelde snelheid van 30 km per uur. Het terrein voor deze automobiel enthousiasten ligt dit jaar zo fan tastisch mooi, dat op dit punt geen kritiek mogelijk is. Alleen zal 't taak zijn voor de deelnemers, alle contro leposten op te snorren. De rit voor de A- en B-klassers is uitgezet door de heren L. Ververs, A. v. Oversteeg en C. Schoenmakers, die het klappen van de zweep heus wel kennen. Voor de grote schare C-klas- sers staat eveneens een welvoorziene tafel gedekt. Ook deze rit van om trent 100 km slingert door het mooi ste en rustigste landschap van Bra- ban. Het wordt met een wijde boog op trekken van plaats naar plaats, waar bij de "late" paashaas in iedere plaats - bij wijze van spreken - enkele eieren heeft gelegd ter opsporing van de deelnemers. Aangezien de organisatoren weten dat in deze klasse diverse "leken" meerijden, alleen om de "Schoen rally-nacht" mee te beleven - dus uit pure geneugte - is er zorg voor gedragen, dat ook deze deelnemers hun "ronde" vlot kunnen uitrijden. De oriëntatierit voor deze C-klas- sers, die verreden moet worden met een gemiddelde snelheid van 30 km, is uitgezet door de heren W. Musters, H. van Nieuwstadt en P. Borsten. De "Schoen-rally" wordt verreden op het nieuwe Nationale reglement voor Betrouwbaarheidsritten, welk reglement bij het secretariaat te ver krijgen is. Sportcommissaris van de R.A.C.-Zuid bij de "Schoen-rally" is de heer W. van Kuijk uit Boxmeer. DEELNEMING Voor deelname aan de "Schoen rally" kan men zich wenden tot het secretariaat Gasthuisstraat 30 te Kaatsheuvel, telef. 04167-3011. Het inschrijfgeld bedraagt voor A- en B- klassers f 22.50, inclusief kaarten; voor de C-klasse f 12.50. Leden ge nieten in alle klassen een reductie van f 2.50. Start en finish zijn gelegen op de parkeerterreinen van het natuurpark De Efteling" te Kaatsheuvel. Traditiegetrouw wacht een wel voorziene prijzentafel op de nachte lijke rijders. Wisselbeker voor de A- en B-klas sers; wisselbeker voor de C-klassers; wisselbeker voor de beste A.C.K.- prestatie in de C-klasse; bekers voor bestuurders en navigators van de drie best-geplaatste equipes in iedere klasse; clubteambeker voor het best geplaatste clubteam, met borrelbeker tjes voor de equipes; beker voor de beste Belgische prestatie; 18 prach tige prijzen voor de beste automerken prestaties. Verder minstens 50 paar schoenen, benevens nog diverse prij zen in natura. Vanaf 12 tot 4 uur wordt weer het uitermate gezellige "Schoen-rally bal" gehouden met het K.R.O.-orkest in de panoramazaal van "De Efte ling De bodega blijft open tot zes uur 's morgens. Al met al staat er de autosportlief hebbers op 24 april weer veel genoe gen te wachten. Wij wensen de A.C. Kaatsheuvel en speciaal het "Schoen-rally-comité" en niet te vergeten de deelnemers, al le mogelijke succes! Alle soorten luxe opgemaakte Zeer grote sortering Speciaal opgemaakte in het bijzonder: Slagroom Bekijkt onze étalage en toonkamer. Nog steeds het eerste voor de feestdagen. adres J GROTESTRAAT 235, WAALWIJK Telefoon 2463 O - PAASGEBAKJES Zeer apart zijn onze in alle prijzen, vanaf 3. In het Parkpaviljoen hield de af deling Waalwijk van de R.K. Bond van bejaarden en gepensioneerden donderdagmiddag een druk bezochte algemene jaarvergadering. Nadat voorzitter H. van Berkel de vergadering met de Chr. groet had geopend en allen had welkom gehe ten, kon hij tot zijn vreugde constate ren dat er door de bond in het afge lopen jaar veel goeds tot stand is ge bracht. Verheugd was hij tevens over de verhoging van de AOW, doch we zijn er daarmee nog niet, aldus de heer van Berkel. Ook het vraagstuk bejaardentehuizen is nog steeds aan de orde en hij hoopt dat ook deze kwestie binnen afzienbare tijd zal op gelost worden. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de nieuwe adviseur van de afdeling, kapelaan v. d. Eerden, waarvan hij hoopt dat deze prettig zal kunnen werken en zich ook eens af en toe in het pavil joen zal laten zien. Uit het uitstekend verzorgd jaar verslag van de secretaris, de heer L. Kroot bleek dat de afdeling Waalwijk met 21 leden was vooruitgegaan en zich in een gestadige groei mag ver heugen. Een piëteitsvol woord werd in het jaarverslag gewijd aan de over leden leden van de afdeling die in 't afgelopen jaar van ons zijn heenge gaan en het memoreerde tevens het vertrek van de adviseur kapelaan, nu pastoor, Lempens. In het verslag werd tevens dank gebracht aan allen, die op enigerlei wijze zich voor de af deling hebben ingezet, speciaal de heer Jos Henkelman en de concierges voor hun goede zorgen. De voorzitter dankte de heer Kroot voor zijn prima verzorgd jaarverslag. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer J. v. d. Hoven, sloot ditmaal met een nadelig saldo. Dit vond zijn oorzaak in het feit dat een nieuw biljart moest worden aan geschaft. Namens de controlecommis sie bracht de heer A. v. Gorkum ver slag uit. Boeken en bescheiden waren in de beste orde bevonden en de com missie was dan ook vol lof over het beheer der financiën door de heer v. d. Hoven, die ook door de voorzitter werd dank gebracht voor zijn accu raat beheer. Hierna was het woord aan de pas benoemde adviseur de eerw. heer v. d. Eerden: ,,als ik uw mooie gebouw zie en uw flink aantal leden, waar van de leeftijd nog al mee valt, dan geloof ik te mogen constateren dat deze afdeling groeit en bloeit onder een actief bestuur." De adviseur be nadrukte dat 'het leven waardevol moet zijn, ook op latere leeftijd. ,,Op uw leeftijd is voor U nog een schone tijd weggelegd. U moet het echter zelf waardevol maken en elkaar steu nen en helpen. Het leven zal voor jul lie mooier en schoner zijn, als U deel neemt aan de gemeenschap van de be jaarden. De bond kan ontzaggelijk veel goed doen en voor jullie veel tot stand brengen." De adviseur bracht de heer van Berkel dank voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. De aftredende bestuursleden, de heren van Berkel (voorz.) en de heer J. v. d. Hoven (penningm.) werden hierna bij acclamatie herkozen. Voor de te houden retraites die zullen worden gehouden o.a. voor heren, dames en echtparen bleek geen belangstelling te bestaan. Verder deelde de voorzitter mee, dat op 29 april a.s. door de leerlingen van de Mater Amabilisschool te Waalwijk 'n uitvoering zal worden gegeven, waar bij de bejaarden vrije toegang heb ben. De voorzitter adviseerde echter om door het kopen van een program ma het werk van deze meisjes te steu nen. Ingaande maandag 12 april zal door iedereen voor het spelen van 'n partij biljart 3 cent moeten worden betaald, als men met 4 personen speelt, (zowel winnaar als verliezer) en speelt men met tweeën, dan betaald iedere speler 6 cent, zodat elke partij 12 cent moet opbrengen. Bij de rondvraag zei de heer N. v. Gorkum, dat hij in de toekomst graag zou zien, dat aan de leden convoca tiebiljetten werden uitgereikt voor al le belangrijke vergaderingen, waarop de agendapunten duidelijk worden aangegeven. De voorzitter antwoord de hierop dat het bestuur zal probe ren hiervoor een oplossing te vinden. De heer A. van Gorkum merkte op dat er in het Bondsblad nooit iets vermeld wordt van de afdeling Waal wijk terwijl de heer Henkelman aan spoorde om meer leden bij de H. Mis op de patroonsdag aanwezig te doen zijn. Nadat de voorzitter de leden had geantwoord, dankte hij allen en sloot deze belangrijke vergadering met de christelijke groet. GEREF. KERK WAALWIJK Zaterdag 10 april werd een aan vang gemaakt met het graafwerk voor de bouw van een kerkgebouw t.b.v. de Geref. Kerk te Waalwijk. De bouw staat onder direktie van het Architec tenbureau v. d. Bom Ingwersen te Amsterdam. Het graafwerk wordt ge heel door de gemeenteleden zelf ge daan. De bulldozer en de sleuven- graver worden door gemeenteleden bestuurd en ook het "fijne werk" ge schiedt door leden van de kerk die hiertoe in "vrijetijds-kleding" en met de spade gewapend enthousiast aan de slag gingen. De graafmachines zijn door iemand uit een ander kerkverband geheel gratis ter beschikking gesteld. Zo wordt het kerkgebouw a.h.w. ge grond op een oecumenische daad.Ook bij de acties die aan de kerkbouw voorafgingen en die ten doel hadden de financiering mogelijk te maken, werd veel sympathie en medewerking ondervonden van Ned. Herv. en R.K. mede-christenen. Het kerkgebouw krijgt een kapa- cïteit van 400 zitplaatsen en het zal verrijzen aan de Ambrosiusweg, hoek Mgr. Prinsenstraat. WINKELSLUITING GOEDE VRIJDAG. In verband met Goede Vrijdag heeft de R.K. Middenstandsvereni ging in haar laatste ledenvergadering besloten - en dit in overleg met de Protestante en de Rooms Katholieke H.H. Geestelijken - de winkels op deze avond om 7 uur te sluiten. Hierdoor zijn zowel het winkel personeel als de winkeliers zelf in de gelegenheid de kerkdiensten, die over het algemeen niet vroeger dan half 8 aanvangen, bij te wonen. A. L. PIJNENBURG f Te Tilburg overleed in de ouder dom van 77 jaar, de geboren Waal- wijker de heer A. L. Pijnenburg. Hij was de mede-oprichter van de Eerste Waalwijkse Kanarievereni ging, die hij ongeveer 50 jaar als voorzitter heeft gediend, bij welke gelegenheid hij tot ere-voorzitter werd benoemd. Hij sloeg slechts weinige vergaderingen over en was steeds in functie om de talrijke tentoonstellin gen bij de heer v. d. Pluijm te openen. LENTE-TOTO INVALIDENBOND. Het afgelopen weekend waren er 828 deelnemers aan de Lente-toto van de R.K. Invalidenbond St. Li- duina. De inzet bedroeg f 597.10, welk bedrag juist werd geraden door J. Rijnja, Loeffstraat 52, Jac. Bre- kelmans, Besoijensestraat 9, C. v. d. Assem, Kamperfoeliestr. 4, B. Rox- snoer, Consciënvestraat 20 allen te Waalwijk en A. Burgmeijer, Kasteel laan 2 te Oudheusden. Zij ontvangen ieder f 17.91. De 2e prijs werd met f 597.12 gewonnen door A. v. Wel, Antoniusstraat 3 Waalwijk. Hij ont vangt f 59.71. De 3e prijs werd met f 597.13 gewonnen door C. Mul ders, Vooreinde 34 Waalwijk; hij ont vangt f 29.86. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de penning meester J. Timmermans, Mgr. Prin senstraat 16 Waalwijk. De lente-toto draait nog tweemaal. P.V. DE POSTDUIF. De Postduivenvereniging De Post duif Waalwijk, organiseert met de a.s. Paasdagen een paasei-attractie- vlucht vanuit Vilvoorde. Er zullen minstens 150 paaseieren vervlogen worden. Alle duiven kunnen hiervoor gezet worden. Inleg 10 cent per duif. Wij vertrouwen dat alle liefheb bers hieraan zullen medewerken, om hierdoor een zo spannend mogelijke wedvlucht te krijgen. I evens delen wij de leden mede, dat er voortaan iedere week een extra- prijs vervlogen gaat worden, waardoor de wedvluchten zeker aan spanning zullen winnen. Liefhebbers doe je best en steun het pogen van het co mité om er iets attractiefs van te ma ken. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor Liedertafel Oefening en Ver maak in De Twee Kolommen. Ie en 2e Paasdag geen repetitie voor mannenkoor Oefening en Ver maak. PLECHTIGE EERSTE H. MIS PATER J. HORNES. Op Eerste Paasdag zal een jonge Waalwijkse priester, de eerw. heer J. Hornes, in de parochiekerk van de H. Antonius te Waalwijk zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. De jonge priester zal daarbij worden geassis teerd door twee studiegenoten, n.l. de eerw. paters v. d. Yzel en van Loon, waarvan laatstgenoemde eveneens uit Waalwijk afkomstig is. Pater J. Hornes, zoon van het echtpaar J. Hornes-Langermans uit de Crispijnstraat, werd geboren op 2 januari 1939 en is dus 26 jaar oud. Op 12-jarige leeftijd vertrok hij naar het Missiehuis van de Paters van de Orde van de H. Familie te Kaats heuvel, waar hij 7 jaar studeerde. Voor het noviciaat vertrok hij voor 1 jaar naar Nieuwkerk en daarna voor zijn hogere studie naar het Instituut St. Johannes Bergmans te Ouden bosch. Toen de hogere studie van Ouden bosch werd verplaatst naar Kaatsheu vel, heeft Pater Hornes het laatste studiejaar weer doorgebracht in het Missiehuis aldaar, waar hij op 7 fe bruari 1965 door Mgr. Bluijssen, hulpbisschop van Den Bosch, tot priester werd gewijd. En op Eerste Paasdag zal dan de jonge Waalwijk se priesterzoon in de eigen parochie kerk van St. Antonius zijn plechtige Eerste H. Mis opdragen. Groot is de vreugde van zijn brave en eenvoudige ouders, van zijn fami lie, doch ook van de buurtbewoners, die onder voorzitterschap van de heer L. Vermeulen een comité hebben ge vormd, om de jonge priester en zijn familie een onvergetelijke dag te be zorgen." Bij de ingang van de St. Crispijn straat wordt een prachtige ereboog geplaatst, terwijl de buurtbewoners door het uitsteken van vlaggen van hun vreugde zullen doen blijken. Zaterdag voor Pa^n zal Pater Hornes per auto worden afgehaald en door het comité en de bewoners van de Crispijnstraat hartelijk wor den verwelkomd.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 27