WAALWIJK BS KAATSHEUVEL Officiële opening R.K, School voor Buitengewoon Onderwijs voor Waalwijk en Omgeving 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 APRIL 1965 10 n» Loon op Zand !2' \2'J8' 38; N Damen U' 44> K Aa"s Vlijmen Waspik Volleybal Onder grote belangstelling van af gevaardigden van gemeentebesturen en onderwijsinstellingen uit Waal wijk en omgeving, 'had zaterdag de officiële opening plaats van het nieu we schoolgebouw voor Buitengewoon Lager Onderwijs, gelegen aan de Taxandria-straat te Waalwijk. Nadat deken Maessen de lokalen had ingezegend, waarvoor deze was ingeleid door de voorzitter van 't Stichtingsbestuur de heer K. J. van Laack, hield deze laatste een ope ningsrede. Uit de aanwezigheid van de vele genodigden meende deze te mogen at leiden, dat zij zich met het bestuur verheugden, dat het Buitengewoon Onderwijs voor geestelijk gehandi capte kinderen thans over dit moder ne en bijzonder riante schoolgebouw de beschikking heeft gekregen. Ben bijzonder woord van welkom richtte dhr. v. Laack tot de H.B. heer Deken R. Maessen van Waalwijk, te vens Bisschoppelijk commissaris voor het bestuur, die zich gaarne bereid verklaarde de officiële opening te verrichten, en tot de weledelgestrenge heer J. Benders uit Nijmegen, inspec teur van het Buitengewoon Onder wijs. Ben bijzonder woord van wel kom richtte de voorzitter tot mevrouw Boeren, de echtgenote van de overle den inspecteur v.h. B.O. de heer Drs. Herman Broeren, aan wie 't school bestuur zo enorm veel dank verschul digd is, voor ai datgene wat hij voor de totstandkoming vaii dit nieuwe schoolgebouw heeft gepresteerd. De heer K. J. van Laack gaf het volgende historische relaas Het zal de meesten Uwer bekend zijn, dat dn 1936 op initiatief van het kerkbestuur van de parochie St. Jan te Waalwijk, onder de bezielende lei ding van wijlen Pastoor Heezemans en Drs. G. J. de Vries, welke laatste ik hier ook gaarne welkom heet, de stichting van de B.L.O.-school te Waalwijk plaats vond. Men vond toen onderdak in het betrekkelijk grote en gunstig gelegen herenhuis, Grotestr. 242, dat na een verbouwing - ik citeer een jaarverslag van het toen jong aangestelde hoofd der school, de heer van Roy - momenteel voldoet aan alle eisen die aan een goed inge richte B.L.O.-school zijn te stellen. Groot waren zijn verdiensten voor onze school. Groot ook was zijn per soonlijke activiteit in de werkzaam heden van ons bestuur. Het zal U duidelijk zijn, dat door zijn plotseling verscheiden de activiteiten van het bestuur zeer sterk werden geremd. Na 'n uiteenzetting over de be- kenis van het B.L.O., vervolgde de heer van Laack Nu wij thans staan voor de offi ciële opening van dit nieuwe school gebouw wil het bestuur gaarne zijn oprechte dank betuigen aan het Ge meentebestuur van Waalwijk voor de bijzonder riante huisvesting, waarover het de beschikking heeft gekregen. Een welgemeend compliment ook aan de directeur van Gemeentewerken, de heer Kobben, uit wiens artistiek potlood dit fraaie bouwwerk op de tekentafel is gekomen en voorts dank aan allen die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van dit ge bouw en aan directeur en leerkrach ten, waarvan rondom de verhuizing zoveel werd gevraagd.. Ik heb de overtuiging echter, dat U allen in deze nieuwe omgeving, U met nog meer kracht en enthousiasme en in goede collegialiteit zult blijven wijden aan Uw mooie taak. autoriteiten uit de omgeving erkente lijk voor hun medewerking, waardoor deze school een uitgesproken streek school is geworden en tenslotte dank te hij de directeur van de school de heer van Roy en zijn staf voor het be langrijke pionierswerk dat zij hebben verricht, onder vaak moeilijke om standigheden en feliciteerde allen die bij de school betrokken zijn namens 't gemeentebestuur. Hierna kregen nog meerdere spre kers het woord, o.m. de oud-leraar aan de Don Boscoschool te Waalwijk de heer de Rooij, thans hoofd der Dr. Ariënsschool te Hengelo en het hoofd van de Chr. BLO-school te Waalwijk de heer Sikkens. Namens de gemeentebesturen uit de omgeving voerde burgemeester M. van Prooijen van Sprang-Capelle het woord en zei bijzonder verheugd te zijn dat het bestuur in gemeenschap deze school tot stand heeft kunnen brengen, in het belang van het ge handicapte kind. Hij wenste gaarne Gods beste zegen toe. Drs. de Vries memoreerde dat De ken Heezemans in 1936 er alles voor gedaan heeft om deze school in Waal wijk te krijgen. Zelfs ging hij hier voor persoonlijk naar de heer v. Roy om hen te vragen de functie als hoofd van de BLO-school te willen aan vaarden. Hij dankte voor de vriende lijke woorden tot hem gericht en feli citeerde het bestuur met het fraaie gebouw. De voorzitter van de Stichting bracht dank aan alle sprekers voor hun sympathieke woorden en de bur gemeester van Sprang-Capelle voor de steeds ondervonden medewerking. Hierna werd een apperatief aan geboden en werd gelegenheid gege ven het nieuwe, naar de eisen des tijds pelijk overleg met 't gemeentebestuur I ingerichte gebouw, te bezichtig! en. Per ultimo 1937 bedroeg het aan tal leerlingen 53. Het was de oor spronkelijke opzet dit gebouw ca. 20 jaar te laten dienst doen. Deze 20 jaar zijn helaas 27 jaar geworden, waarbij kwam, dat het gebouw veel meer in gebruikswaarde voor een ver antwoord BLO-onderwijs is gedaald, dan in 1936 kon worden voorzien. Op 23 dec. 1953 heeft Drs. Broe ren, Rijksinspecteur van het BLO, in een vergadering van Langstraatse ge meentebesturen met het kerkbestuur van St. Jan, medegedeeld, dat hij de bouw van een nieuwe school drin gend noodzakelijk achtte. Op dit tijd stip ziet het schoolbestuur de aanvang van een nieuwe periode van het Bui tengewoon Onderwijs in Waalwijk en omgeving. Vanaf dit moment heeft 't echter nog bijna 10 jaar geduurd, om precies te zijn tot 13 november 1963, vooraleer dit nieuwe schoolgebouw kon worden betrokken. De perioden van bestedingsbeperking waren hier mede debet aan. Ook wijzigingen in de bouwvoorschriften door het Rijk. Ik meen, aldus de voorzitter, dat ik met een enkel woord moet ophelde ren, waarom het schoolbestuur thans, ca. 1 Yl jaar na de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw, alsnog aan een officiële opening durft te denken en waarom deze opening niet eerder heeft plaats gevonden. De oorzaak hiervan is gelegen in de ziek te, gevolgd door het overlijden van hem, die mijn voorganger op de voor- zittersstoel was, n.l. de hoogeerw. heer Deken Dr. Bernard van den Hurk. Alvorens ik een laatste posthume dank breng, moet ik een opmerking maken van formele aard. Volgens de op dit moment nog geldende statuten draagt onze stichting de naam van Don Bosco-school. Een statutenwij ziging is in voorbereiding, waarbij ook de naam van de stichting zal wor den gewijzigd. In de nieuwe naam wil het bestuur eer betuigen en dank brengen aan hem die zo bijzonder veel heeft gedaan voor het buitengewoon onderwijs in het algemeen en voor de totstandkoming van 't nieuwe school gebouw in het bijzonder. Zonder de zeer intensieve arbeid, gedragen door een heilig idealisme van de helaas, naar menselijke spreek trant, zoveel te vroeg overleden in specteur de heer Drs. H. Broeren, zou dit thans nog niet tot stand zijn ge bracht. Het bestuur heeft daarom beslo ten zijn stichting de naam te geven "Herman Broeren-stichting", om hiermede tot in lengte van jaren in dit rayon de naam levend te houden van de man, die zo bijzonder veel voor de ontwikkeling van het buitenge woon onderwijs heeft gedaan. Vanaf vandaag ook zal dit nieuwe schoolge bouw de naam dragen van "Herman Broerenschool". Hierna had de officiële opening plaats van de nieuwe school door Deken P. Maessen van Waalwijk, die de hoop uitsprak dat het werk in deze school vruchtbaar zal zijn, terwijl hij al degenen die hier werken Gods rijk ste zegen en een gelukkige toekomst toewenste. Met deze wens verklaarde Deken Maessen de school voor ge opend. Hierna hield de Inspecteur van 't Buitengewoon Onderwijs, de Weled. gestr. heer J. Lenders, een buitenge wone interessante inleiding over het wat, het hoe en het waarom van het buitengewoon onderwijs, waarvan de ontwikkeling stormachtig is geweest, ook in Brabant. Namens de Rijksinspectie en de Hoofdinspecteur wenst hij bestuur en leraren geluk met de totstandkoming van deze fraaie nieuwe school. Loco-burgemeester J. van Hees- wijk, zei dat het gemeentebestuur van Waalwijk groot respect heeft voor de totstandkoming van deze school en hieraan gaarne medewerking had ver leend. Hij verontschuldigde burge meester J. Teijssen, die door ambts bezigheden buitenslands tot zijn spijt niet bij deze opening aanwezig kon zijn. Het gemeentebestuur stemde van harte in met de verandering van de naam van de school. Hij betrok Drs. de Vries, de nestor van het on derwijs in Waalwijk in zijn dank. Wethouder van Heeswijk was de PLECHTIGE EERSTE H. MIS VAN PATER J. VAN LOON MSF. Op tweede Paasdag a.s. zal in de Parochiekerk van O.L.Vr. Onbevlekt Ontvangen te Besoijen een Waalwijk- se priesterzoon, n.l. de weleerw. heer J. van Loon, zijn plechtige eerste H. Mis opdragen. Pater van Loon zal hierbij worden geassisteerd door ka- laan H. van Hek als diaken en Pater J. Hornes (een studiegenoot van de neomist en eveneens Waalwijker) als subdiaken. Presbyter assistent is de Z.E. heer Pastoor Verbiesen, die te vens de predikatie zal houden. Uit de buurtbewoners is een comité gevormd die deze dag voor de jonge priester en zijn geachte familie tot een onvergetelijke zal maken. Van kwart over één tot half drie zal er in de zaal van de heer Leen- heers, Grotestraat 63, gelegenheid zijn de jonge neomist en zijn familie geluk te wensen. Om 4 uur zal de jonge priester een plechtig lof celebreren en een dank woord richten tot de parochianen. Aan deze laatsten wordt vriendelijk verzocht de vlaggen uit te steken. „LEER IN UW LEVEN" Show in het Amsterdamse Hilton De gezamenlijke Nederlandse Le derindustrie heeft in het Amster damse Hilton-hotel een show gehou den van alle mogelijke gebruiks artikelen van lepr. De organisatie was in handen van de Stichting Ledercentrum Neder land, die veel succes heeft geoogst met de show, waarvoor uit onze omgeving uiteraard veel belangstel ling bestond. In de rubriek „Op de Voet ge volgd" zullen we uitvoerig op deze show terugkomen. Leden, die belangstelling hebben de kontaktavond mee te maken kunnen zich opgeven bij: J. Brok, Gen. de Wetstraat 27, Waalwijk, J. Didden, Berndijkstraat 84, Kaats heuvel, J. van Balkom, Karei de Grotelaan 6, Geertruidenberg. JAARVERGADERING D.V.S.V. De toneelvereniging DVSV heeft in Café Passier haar jaarvergade ring gehouden. Mej. Leytens, en de heren M. Sleenhof en J. Kelder werden als bestuurslid herkozen. Mede dank zij het peil de uitvoe ringen en de daarmee samenhan gende provinciale subsidies en het hogere bezoekerstal is de financiële situatie van de toneelvereniging gezond te noemen, zo bleek uit het financieel overzicht van de pen ningmeester. Binnenkort staat er een feestelij ke bijeenkomst op het programma, tijdens welke enkele jubilarissen zullen worden gehuldigd. KORPS MARINIERS 300 JAAR BESTAAT Op 10 december a.s. zal het korps Mariniers 300 jaar bestaan. Dat kan natuurlijk niet onge merkt voorbijgaan. Op 24 april a.s. zal in de Lunette. kazerne te Vught 'n kontaktbij een komst worden belegd om de vriendschapsbanden tussen de le den en vroegere leden van 't korps te verstevigen. De kontaktavond wordt opgeluis terd door de band van de Mariniers kapel en het zal een grootscheepse avond worden. VOORWEDSTRIJDEN OM DE EUROPA-CUB Op dinsdag 13 april a.s. zal een der sterkste driebandenteams van Nederland n.l. de b.v. „Rembrandt" uit Amsterdam met de spelers C. v. Oosterhout, Jan Sweering, W. van Braam en B. van Leeuwen naar Waalwijk komen voor het spelen van voor wedstrijden om de Europa- ucb tegen de houder van deze trofee de b.v. Van den Brandt uit Waal wijk. Het zal voor de Waalwijkse ploeg een zware strijd worden om hier de overwinning te behalen. We hebben echter vertrouwen in de ploeg die tenslotte toch een in ternationale bekendheid geniet. De biljartliefhebbers zullen zeker een spannende en sterke wedstrijd te zien krijgen. Wij hopen dat de Waalwijkse club met de eer gaat strijken. De wedstrijden vangen aan om 15.00 uur 's middags. DISTRICT WAALWIJK KNBB Finale wedstrijden driebanden klasse B In het afgelopen weekend zijn in het clublokaal van de B.V. HBS bij de heer Fr. van Helvoirt de finale wedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap drieban den klasse B van het district Waalwijk van de KNBB. Na spannende, sportieve wed strijden was het tenslotte Th. Timmermans van de B.V. Centraal, die het kampioen schap behaalde, met welke prestatie hij door de districtsvoorzitter de heer P. van Enge len hartelijk werd geluk gewenst. De voor zitter bood hem tevens de kampioensme daille aan en bracht verder alle deelnemers dank voor hun vriendschap en sportiviteit, gedurende de wedstrijden betoond. De ver eniging HBS dankte hij voor de prima or ganisatie en de heer en mevr. van Helvoirt voor de hartelijke ontvangst van de deelne mers en het beschikbaar stellen aan hun prima materiaal. De uitslag was as vogt motorvoetuig beschikken heeft het comité gedacht. Er wordt namelijk op deze dag ook een fietsen-rally georganiseerd, waaraan ieder - die tenminste de lagere school heeft verlaten - kan deelnemen. Met deze oriëntatierit wordt 's middags om twee uur gestart op het Wilhelmi- naplein te Kaatsheuvel, op het Oranjeplein te Loon op Zand en bij het gebouw van de NCB te de Moer. Alle deelnemers rijden name lijk, ongeacht de startplaats, de zelfde route. De deelnemers mogen uitsluitend rijden in groepen van twee personen. Voor deze rally kan men vooraf' ^schrijven biJ de heer L- Hornman, Middelstraat 6, de Moer, de heer G. Eijkmans, van den Hummelstr. 48, mej. G. v. Noije, v. Rijckevor- selstraat 11 te Loon op Zand, en mej. A. Roestenberg, v. Haestrecht- str. 9, de heren J. Schagen, Hoofd straat 63, J. Stokkermans, Vaart straat 15 te Kaatsheuvel, terwijl er tenslotte bovendien vóór de start op de diverse startplaatsen ook nog ingeschreven kan worden. Ook voor deze rit zijn fraaie prij zen beschikbaar gesteld, die circa 19.- uur op de diverse startplaat sen worden uitgereikt. EFTELING VROEGER OPEN In de afgelopen weken vond het ^0ri-de„ingang van he* Park» die Ltieling steeds weer mensen - in hoofdzaak Belgen en Duitsers - personeel van het natuurpark De men helaas echter niet kon toe laten. Om v.erdere teleurstellingen te voorkomen is daarom besloten eerder open te stellen dan gebrui kelijk is. Zoals bekend gebeurt dit altijd met Pasen. De vaste staf heeft daarom in de afgelopen week de handen uit de mouwen gestoken om de onderde len van het park op tijd voor ge bruik gereed te hebben en vandaag zullen de poorten geopend worden voor de bezoekers. GEGUND De te bouwen schoenfabriek on der architectuur van de heer M Schellekens voor de N.V. Soeter- boek, Mgr. Völkerstraat te Kaats heuvel, is gegund aan het aanne mersbedrijf J. Brekelmans te Uden- hout. OEFENRIT VOOR DE „SCHOENRALLY" Zoals we reeds in ons vorige nummer hebben meegedeeld orga- nisseert de automobielclub „Kaats heuvel" woensdag aanstaande een oriëntatierit van p.l.m. 50 km. Deze rit is met opzet gepland, als oefen-rit voor de „schoen-rally". Want beide ritten worden verre den op het nieuwe Nationale sport- reglement verkrijgbaar is bij Johan de Witstraat 2 en Gasthuisstraat 30 te Kaatsheuvel en natuurlijk ook op het inschrijf bureau Euphonia a.s. woensdag. Aanstaande deelnemers aan de „Schoen-rally", dit is een unieke kans om met dit nieuwe reglement kennis te maken. Wat U niet dui delijk is, kunt U na afloop van de rit altijd vragen, zodat U steviger op de schaats zult staan als u 24 april aantreedt voor het grote jaar lijkse evenement de „Schoenrally", waarvoor reeds van heinde en ver de inschrijvingen binnen komen. Zoals U waarschijnlijk al weet, start nummer één aanstaande woensdag om 8.01 u. bij Hotel Eu phonia. Inschrijven vanaf half acht even eens in Hotel Euphonia. De finish met gezellige napraat is gelegen bij de uitspanning „Lido" n Waalwijk. De gemiddelde snel heid is 30 km. Inschrijfgeld voor le den f 4.50 en voor net-leden f 5.50. Laat dus leze kans U niet ont glippen SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS Op het bondsconcours van Scherpschut ters van de Kring Udenhout en omstreken, georganiseerd door St. Maurits te Udenhout wist St. Hubertus de volgende prijzen te be halen: C. Ebbing wisselbeker opgelegd; J. W. Aarts wisselbeker vrije hand; A. v. d. Broek 5e prijs en de korpsmedaille vrije hand was eveneens voor de schutters van St. Hubertus. Weer een mooi succes. E.H..BO. De leden van de EHBO-vereniging wor den verzocht dinsdag a.s. in het Wit-Gelc Kruisgebouw te zijn voor de cursus voor de verlenging van de diploma's. De les staat dit keer - in tegenstelling van wat op de convocatie staat - onder leiding van de instructeur. De les begint om 8 uur. TAFELTENNIS. Zaterdag hebben in zaal Vermeulen de eerste tafeltenniswedstrijden plaats gehad. Steeds is deze sport beoefend in binnenhuis- verband, n.l. in het oude parochiehuis bij de KAJ e.d. De heren H. Spapens en Kees Schoenmakers hebben getracht deze sport wat meer bekendheid te geven. Zij zijn daarin geslaagd en hebben de eerste kam pioenschappen van Loon geleid. Bij de jeugd was er toch al enigszins belangstel ling. De uitslagen waren: Enkel: 1 J v d Kaa 14 pt.; 2 K Pijnenburg 12; deze beide heren hebben een prachtige beker in de wacht weten te slepen. No. 3 was Jo Dan- kers Czn 10 pt.; 4 Ex Equo Kees Schoen makers en H Spapens met 8 pt; 5 Ger. Spapens 4; 6 Ger Schoenmakers 2 en 7 Pierre, v .d. Velden. Bij dubbel was de uitslag: 1 winnaars H Spapens en Jo Dankers 6 pt. Zij ontvingen beiden een beker. 2 waren Ger. Schoenma kers - Kees Schoenmakers 4; 3 K Pijnen- burg-Ger Spapens ;4 J v d Ka - Pierre v d Velden. Gezien het resultaat van deze dag is het niet uitgesloten, dat in augustus wederom dergelijke wedstrijden zullen plaats hebben en wel een open kampioenschap. Een en ander kan worden uitgebreid met wedstrij den in het najaar. Th Timmermans 134 W Uulens H Kuyten A v Mook J v d Wiel A Pulles A Verkooyen 8 C Diepstraten 131 134 132 128 129 110 91 440 473 376 403 441 458 465 439 0.304 0.276 0.356 0.327 0.290 0.281 0.236 0.207 Hoogste serie H Kuyten 5 car; hoogste partijgem. A Pulles: 0.5555. H. Kuyten ge promoveerd naar klasse A. BEVRIJDINGRITTEN OP NATIONALE FEESTDAG Het Centrale Oranje-comité stelt blijkbaar alles in het werk om ook in deze gemeente het feest van de bevrijdingsdag op 5 mei a.s. op grootse wijze te vieren. Het volle dige programma is nog niet offici eel bekend, maar vast staat in ieder geval, dat op deze nationale feest dag in samenwerking met de auto mobielclub „Kaatsheuvel" zgn. be- vrijdingsritten worden georgani seerd .waaraan jong en oud kan meedoen. Deze bestaan uit een auto-, scoo ter-en bromfiets-rally, waarmee s middags om twee uur op de Markt te Kaatsheuvel wordt ge start. De ritten, die binnen de ge meente blijven, zijn eenvoudig ge houden, zodat ook iemand die nog nooit aan een rally heeft deelge nomen hieraan kan meedoen. De meer ervaren rally-rijders komen in een aparte klasse uit. Voor deze ritten kan men voor af inschrijven bij de heer C. van Gils, Joh. de Wittstraat 2 te Kaats heuvel, terwijl men dit ook nog kan doen vóór de start op de startplaats. Het comité heeft vele prachtige prijzen in petto, die 's avonds om streeks negen uur in hotel Eupho nia te Kaatsheuvel worden uitge reikt. FIETS-RALLY Ook aan degenen, die over geen GOEDE WEEK-PLECHTIGHEDEN De plechtigheden van de Goede Week zullen Witte Donderdag plaats hebben om 4 uur voor de kinderen van de lagere scho len. Om 8 uur avondplechtigheid. Na de H. Mis wordt het Allerheiligste uitgesteld tot middernacht op het zijaltaar. De parochia nen zullen dan gebruik kunnen maken van de aanbidding. Goede Vrijdag is het om half 10 en half 11 kruisweg voor de kinderen van de scho len. Om 3 uur plechtige Kruisweg voor iedereen. Om 7 uur avonddienst ter gedach tenis van het H. Lijden van O.H. jezus Christus. Paaszaterdag is de plechtige Paaswake om 11 uur 's avonds. P.V. DE LUCHTBODE De eerste vlucht van de Postduivenvereni ging De Luchtbode in het nieuwe seizoen was vanuit Duffel, zondag 11 april, afstand '2 km, deelname 436 duiven. Gelost om 8.30 uur met Weste wind.. De uitslagen voor de eerste 50 duiven A Aarts 1, 6, 17, 25; P Hooijmaaijers; 2 M Goutsiers 3, 4' 15; C v Dongen 5; K v Esch 7; H v d Lin den 8, 29, 34; H Lecrmakers 9; J v Dongen 13; A kuijten 14, 42, 49; H M v d Velden J6. 23; H v d Velden 19, 35; M v d Steen 18; G Schoenmakers 20, 31, 37- M Vera 21, 22, 24, 30; J Vera 26; L Doggen 27; M v d Ven 32, 50; C v d Ven 33, 48; A Bee- rendonk 36, 43; A Spapens 39, 46; Gebrs Booms 40; G IJpelaar 41; J v Broekhoven 47Aankomst le duif 9-23-16; laatste prijswinnende duif 9-25-17. Overduif J. v Dongen. A.s. zondag is het de bekende paaseier- vlucht. BILJARTWEDSTRIJDEN. Uitslagen van de Vlijmense biljartvereni gingen district Den Bosch Klasse C libre: 't Zwaantje-OBK 0-8' Poedelvrees - St. Joris 4-4; klasse D I Limburgia 2-OBK 2 4-4; Poedelvrees- Altijd Cadre 4-4; E I: NAO 2 - DOS 4 6 - 2; OBK 3 - Paternoster 6-2. Programma voor deze week Klasse C libre: H. v. Brabant-OBK; Paternoster - Poedelvrees; klasse D I Poe delvrees 2 - DOS 2; Luk Raak - NAO- k! E I NAO 2 - Luk Raak 4; OBK 3 - Schut- tershof; kl. E 2: Schuttershof 4 - NAO 3. BB-ERS OOK EHBO-ERS. In café P. Engelen zijn EHBO-examens algenomen door de leden van de afd. Groot Vlijmen van de B.B. Alle 17 candidaten za gen hun inspanning en moeiten beloond met het behalen van het diploma. De heer Kroon, hoofd zelfbescherming, maakte de uitslag bekend en richtte een bij zonder dankwoord tot de cursusleden, dokier Kok en dokter Sergeant, instructeur Smeul- ders, die samen met de BB-leden tot dit gunstige resultaat waren gekomen. De heer J. Verboord sprak namens de cursisten een dankwoord. GROTE OEFENING B.B. Te Haarsteeg werd een grote BB-oefe- ning gehouden, waaraan de BB-ers uit de omliggende plaatsen deelnamen. Zaterdag middag loeide in Vlijmen de sirene; dit was het begin van de grote oefening, die ge slaagd genoemd mag worden. White Boys—Dussense Boys 5—3 Zondag viel er op het terrein van White Boys in Waspik-Boven wel te genieten van een even merk waardige als boeiende wedstrijd. De thuisclub leek zich regel recht naar een monsteroverwinning te gaan schieten want alsof er geen Dussense Boys op het veld waren bouwde White Boys aan een 3-0' voorsprong. Toch bleef er spanning die zelfs nog naar een onverwacht hoogtepunt op liep toen de bezoe kers in de tweede helft gelijk maakt,en. De thuisclub was kenne lijk te zelfverzekerd geworden bij de 3-G' stand, terwijl Dus. Boys zich in de pauze kennelijk heeft bera den over de stand van zaken van dat ogenblik. Hoe dan ook, Hhite Boys raakte het iitiatief kwijt en moest toezien hoe de bezoekers langzaam mar zeker hun achter stand weg werkten. zMet nog een kwartier te spelen was er nog van alles mogelijk. Dat beseften zich ook de gebroeders Piet en Huub Kuysten. Zij stelden hun supporters niet teleur en met nog een doelpunt van ieder zorgden zij alsnog voor een thuisoverwin ning, 5-3. Zaterdag 17 april speelt White Boys thuis tegen SAB, terwijl er voor 2e Paasdag een uitwedstrijd tegen TVC op het programma staat. Sprundel—Waspik 1—1 Hoe groots de daden van Waspik vorige week in de wedstrijd tegen VCW ook waren, j.l. zondag bleef de ontmoeting Sprundel-Waspik over het algemeen aan de matige kant. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat Waspik tegen deze staartploeg zelfs geen gelijkspel zou bevechten, want 4 minuten voor het einde bepaalde het doel punt dat de thuisclub in de 20e mi nuut had gescoord nog steeds de stand op het scoorebord. Toen zo angstig kort voor het eindsignaal, kwam het verlossende schot van de voet van Ad Smits, 1-1. Typisch is dat Waspik practisch alle verlies- punten in deze competitie heeft op gelopen tegen lager geplaatste clubs. Ook in deze wedstrijd tegen Sprundel wilde het niet vlotten. Hopelijk is het 2e P.aasdag beter als Bavel bij Waspik op bezoek komt. Zaterdag 10 april is OWvOC 1 uit gekomen tegen Odulphus in een vriendschappelijke wedstrijd. In deze zeer boeiende wedstrijd bleek al dadelijk dat OWvOC 1 de sterk ste was. Er werden 6 sets gespeeld waar van OWvOC er 5 won. Na 2 sets verloren te hebben, kwam Odul phus in die 3e set even etrug: ze kwamen op 14-5. Hoe sterk de Waal wij kers waren, bleek wel uit het feit, dat OWvOC deze set nog met 16-14 won.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2