wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK In 1975 in helft der woningen aardgasverwarming Brief uit Australië Drie Tilburgse wollenstoffenfabrieken gaan fuseren Ogen vragen brillen van STASSAR Nïeuwkuijk Capeile Vlêjmen Raamsdonk DINSDAG 20 APRIL 1965 86c JAARGANG No. 30 ww j/i/Aivvjnnu iiu. ou De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100 4- 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief 2002 Telegram-adres „ECHO' 21 EN 22 APRIL „HEITJE-KARWEITJE" Op woensdag 21 en donderdag 22 april a.s. wordt weer in het gehele land de alom bekende actie „Een heitje voor een karweitje" gehou den. Tijdens die dagen gaan welpen en kabouters, verkenners en gidsen weer de handen uit de mouwen ste ken om geld voor hun beweging te verdienen. Ook in onze stad zullen de meisjes en jongens weer rond gaan om vele karweitjes op te knap pen. De bedoeling van deze actie is wel, dat de jeugd door werken het geld verdient en niet langs de deu ren gaat om geld op te halen. Laat de burgerij er aan meewerken dat deze actie zijn waarde behoudt, zo als het oorspronkelijk is opgezet. De leden van de verkenners- en gidsenbeweging zijn allen in het be zit van een werkboekje, dat door de opdrachtgever moet worden afge tekend. De verkenner of gids moet dan een zegeltje afgeven, dat op de deur kan worden aangebracht, zo dat anderen kunnen zien dat op die plaats geen werkjes meer zijn op te knappen. Andere jaren is 't voor gekomen dat ook niet-leden van deze jeugdbeweging voor eigen bate aan deze actie deelnamen. Slechts alleen degenen, die 't uniform dra gen en in het bezit zijn van een werkboekje moge men een karwei tje opdragen, anderen gelieve men door te sturen. Laten wij hopen dat ook dit jaar de zo bekende actie een groot succes zal worden. ST. JORIS VIERING 1965 Programma St. Joris vrijdag 23 april 1965 In tegenstelling met vorige jaren, vieren wij het St. Jorisfeest in de avonduren. Voor de schoolgaande jongens is het vacantie, dus zij kun nen altijd, maar vele oudere leden van onze groep kunnen overdag niet vanwege het werk en om toch het feest met geheel de groep te kun nen vieren, doen wij dit 's avonds. Daarom nodig ik jullie allen uit om het mooie St. Jorisfeest mee te vie ren. 6.30 Uur worden jullie verwacht in de kapel van het Dr. Mollercol- lege, ingang aan de Dr. Mollerlaan. Hier draagt aalmoezenier Van de Broek de H. Mis op. Deze H. Mis is speciaal op de jongeren afgestemd en zal een mooie opening van het feest zijn. 7.30 Uur gezamenlijke maaltijd. Wij gaan na de H. Mis naar het hoofdkwartier en daar hebben de leidsters dan voor jullie warme chocolademelk met nog een specia le verrassing. Vanwege de onkosten brengt wel iedereen zelf zijn boter hammen mee. Ook voor een mok moet je zelf zorgen. 8.00 Uur kampvuur. Slechts één keer per jaar houden wij met de gehele groep een kampvuur. Dit moet een hoogtepunt van het feest zijn. Vaandrig J. Spapens is de kampvuurleider en hij is nu al met de voorbereidingen begonnen, maar voor een goed kampvuur heeft hij jullie nodig en daarom verwacht hij van de afdelingen een goed kamp vuurnummer. Dit dus per afdeling. Degenen die een muziekinstru ment bespelen, moeten dit meebren gen. Jongens, maak van je kamp vuurnummers iets goeds. 10.00 Uur St. Jorisgroepsraad. Dit geldt natuurlijk voor de staf. Dan willen wij van de Akela's, Hopman en Schipper eens horen hoe het af gelopen jaar hun afdeling heeft ge draaid en wat de plannen zijn voor het nieuwe verkenners jaar. Wanneer wij het traditionele groepsspel houden, horen jullie aan het kampvuur. Hierover gaan al reeds de gedachten, maar nu is al les nog een verrassing. Welpen, ver kenners en matrozen, ik wens jullie nu al vast bij voorbaat een mooi St. Jorisfeest. De Groepsleider van de Andreas Zijlmans Groep Waalwijk. OUD-MARINIERS (desnoods te voet) NAAR VUGHT. „Komt allen naar Vught, desnoods te voet", dat is de slagzin die de heer C. H. de Groot, voorzitter van de afdeling Noordbrabant van het Contact Oud-Mariniers, zich heeft eigen gemaakt in zijn actie om zo veel mogelijk voormalige zeesolda ten op zaterdag 24 april te laten aantreden in de Vughtse Lunetten- kazerne. Zij zullen daar met hun introducé's kunnen genieten van een populair concert door de Mari nierskapel, onder leiding van kapi tein J. P. Laro en een bal op mu ziek van het Mariniers-dansorkest. Deze reünie is bedoeld als viering van de 299ste korps ver jaardag. Met het derde eeuwfeest in zicht, acht het COM-bestuur het verste vigen van de contacten van meer nut dan ooit tevoren. Nadere inlichtingen worden ver strekt door: J. Brok, Generaal de Wetstraat 27, Waalwijk tel. 04160 - 3788. IN RAAD VAN DONGEN PLEIDOOI VOOR AANSLUITING BIJ STADSGEWEST WAALWIJK. In de raad van de gemeente Don gen heeft de heer Sicking een plei dooi gehouden om Dongen in het kader van de streeksamenwerking bij het stadsgewest Waalwijk aan te doen sluiten i.p.v, bij Tilburg. Dit o.m. vanwege het industriële pa troon van Dongen, dat ook bij de Waalwijkse Kamer van Koophan del behoort. Burgemeester Kooijmans bestreed de mening van de heer Sicking, die ook beangst was dat Dongen als sa telliet van Tilburg in de verdruk king zou komen. De raad bleek het tenslotte op de heer Sicking na met de voorzitter eens te zijn. Er waren evenwel nog meerdere stemmingen nodig om twee leden in de stadsgewestelijke commissie te benoemen. Tenslotte werden de heren P. Sprangers en A. Smith ge kozen. DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Vóór wedstrijden 2e klasse drie banden 1964/1965 Van donderdag 22 april t/m za terdag 24 april a.s. zullen in de clublokalen van de B.V. Van den Brandt (Café Henny de Ruyter) en van de B.V. O.O.G. (Café J. Hoeve naar) vóór wedstrijden worden ge speeld om 't persoonlijk kampioen schap 2e klasse driebanden, seizoen 1964/1965 van het district Waalwijk K.N.B.B. In het clublokaal van v. d. Brandt spelen C. de Nijs, J. Passier, G. Ro mer en G. Slaats, allen uit Waal wijk en H. Snoeren uit Kaatsheu vel. In het clublokaal van „O.O.G." spelen M. v. Bracht, M. Knuist, M. Kuys, allen en uit Waalwijk en W. Lamers uit Kaatsheuvel. Aantal caramboles 30. In beide lokalen vangen de wed strijden aan op donderdag 22 april om 19.00 uur, op vrijdag 23 april eveneens om 19.00 uur en op zater dag 24 april om 14.00 uur. BURGEMEESTERS GEVRAAGD Er kan door de liefhebbers druk gesolliciteerd worden naar een van de tien burgemeester-vacatures in Brabant. De belangrijkste van de vacatures zijn Helmond en Bergen op Zoom. Burgemeester Sweens van Hel mond gaat op 1 juni met pensioen, terwijl op 1 augustus burgemeester Peters Bergen op Zoom gaat verla ten, omdat hij 65 wordt. Vooral Bergen op Zoom zal een „zware" burgemeester nodig hebben met het oog op de toekomstige ontwikkeling van West-Brabant. De pensioengerechtigde leeftijd bereiken ook nog de burgemeester van Megen, die van Gilze en Rijen en die van Heesch (bij Oss). Vacant waren reeds de burge meesterszetels van Oploo, Fijnaart, Berkel-Enschot, Oisterwijk en Made en Drimmelen. Nolane, zondag 4 april 1965 ONTVANGST IN MANILLA. Toevallig was ik in Manilla de eerste die het K.L.M.-vliegtuig ver liet. Je bent natuurlijk dwaas om je zo te haasten, want de hitte hangt buiten te trillen als in een gaar keuken. Dat afdalen van een vliegtuigtrap is wel aardig. Je voelt je een be reisd man, de gelijke van Captain Cook en je begint te snappen waar om Ministers zo graag vliegen. Vaak staan er persfotografen on deraan de trap en je foto verschijnt op die manier nog eens in een bui tenlandse krant, al ben je niet de V.I.P. die men verwachtte. Nauwelijks was ik de trap af, of een groot muziekkorps begon te spelen. Ondanks de 37 graden, blie zen de mannen zich de wangen bol. Wat een verrassing. Ergens in mijn rustige leven moet ik me toch wel verdienstelijk hebben gemaakt voor de Philippijnse republiek en nu kwamen de dankbare Filippino's me huldigen. Ik herinner me dat ik wel eens Philippijnse postzegels kocht, maar van die paar centen sopt zo'n land ook niet vet. Maar waarom mijn memorie kwel len? Alle ridderorden komen ook niet terecht op de borsten die ze verdie nen en als die lui willen huldigen, laat ze dan. De kapelmeester, uitgedost in een uniform, voor een admiraal om te watertanden, draaide zich in mijn richting, maar zijn venijnig diri geerstokje hield zijn mannen in de rechte muzikale banen. Wat ze toch wel speelden? Soms leek 't waarachtig wel op „dèt gaot naor Den Bosch toe", dan op een ouwe carnavalsdeun, om dan over te gaan in een onbekende me lodie. Het kon ook een volkslied zijn, al stond niemand strak in de houding, waarvoor 't ook wel wat te heet was. Allemaal goed bedoeld, maar tegenover Chrispijn had Ma nilla geen schijn van kans gehad. Wat verderop stonden een stel zacht - knetterende politiemotoren opgesteld. Agenten in leer, met grote helmen en krijgshaftige snor ren, rolden met blinkend oogwit in hun donkere snuiten. Zeker vijf pompeuze Cadillacs zoemden statig, klaar om weg te rijden. De deur van de eerste werd uitnodigend BUDDEMEYER chemisch reinigen 9 rotè.«^traat 95 waalwijk opengehouden door een soort butler. Alles goed en wel, maar over één uur was het weer vliegen geblazen en dat red ik nooit. Naar het paleis van de President, speeches aanho ren, cadeau aannemen en bedan ken, daarvoor is één uur te kort en de K.L.M. wacht niet. Mij dus niet gezien. Een grote M.P.'er kwam op me af, begon druk te praten en te gebaren van „wil je weg wezen". Schuin achter me, uit de le klasse van het vliegtuig, was een magere, lelijke Oosterling aangedrenteld en voor hem was al dit eerbetoon. Een of andere Minister van Cambodja. Cambodja stapte in, de auto schoot weg, het publiek klapte wat lusteloos en het muziekkorps stopte middenin de mop, brak af als een firma die bankroet gaat. Uren later stapte ik in Melbourne weer uit een vliegtuig. Geen mu ziek, geen Cadillacs, maar ook geen agenten, wel een stel jonge gasten die me tegemoet kwamen hollen. Laat Cambodja maar confereren. Van Loon. HOE MOETEN DE AFGETRE- DEN MINISTERS RONDKOMEN Velen zullen zich afvragen hoe moet dat nu met de ministers, die zo plotseling uit hun baantje worden ge zet. Nu dat valt nogal mee als men 't volgende leest Een aftredende minister ontvangt krachtens een speciale wachtgeldrege ling het eerste jaar na zijn vertrek 80 procent van zijn laatstgenoten salaris. Het tweede jaar ontvangt hij 65 pro cent. Van de duur van zijn minister schap hangt het dan verder af of een minister daarna ook nog gedurende het derde tot en met het zesde jaar na zijn heengaan 50 procent van het laatstgenoten salaris ontvangt. Wachtgeld wordt dus minimaal over twee en maximaal over een periode van zes jaar uitgekeerd. Bepaald is evenwel dat deze rege ling geldt zolang de betrokkene geen andere inkomsten heeft. Zodra een ex-minister die wel heeft, worden de ze inkomsten in mindering gebracht op de wachtgelduitkeringen. Er is voor deze ministers ook in een pensioenregeling voorzien. Een voormalig minister ontvangt vanaf zijn 65e jaar per dienstjaar 5 procent van zijn laatstgenoten salaris, met 'n maximum van 8 dienstjaren. Het pen sioen kan dus maximaal 40 "procent bedragen. De ministerssalarissen belopen na enkel everhogingen gedurende de laatste jaren ongeveer 70.000 gulden per jaar. Sommige ministers mi nister Luns b.v. ontvangen daar boven nog een bepaalde representatie vergoeding. De salarissen zelf zijn voor iedere minister gelijk. De hier genoemde wachtgeld- en pensioenregeling geldt ook voor de staatssecretarissen. DR W. L. DE KORT VOORZITTER ZIEKENFONDSRAAD. Dr W. L. P. M. de Kort, lid van de fweede Kamerfractie van de Katho lieke Volkspartij en burgemeester van UIvenhout, wordt voorzitter van de nieuwe ziekenfondsraad. De voor dracht van de minister van Sociale Zaken voor zijn benoeming gaat naar de koningin voor bekrachtiging. Al dus is donderdag besloten in een korte vergadering van de zieken- fondsraad-nieuwe-stijl. De fusie zal waarschijnlijk worden gerealiseerd door oprichters van een houdster maatschappij, waarbij de be trokken vennootschappen voorlopig als zelfstandige maatschappijen zullen blijven bestaan. Het is de bedoeling, geleidelijk een concentratie te be werkstelligen en de producties lang zamerhand in elkaar te schuiven, zo verneemt het ANP van Prof. Dr. C. F. Scheffer, rector-magnificus van de Katholieke Hogeschool in Tilburg, de man die als adviseur van de N.V. Thomas-de Beer een belangrijke rol heeft gespeeld bij het tot stand komen van de fusie. Alle betrokken werknemers van de fabrieken zijn door de directies inge licht. Ook voor de arbeiders veran dert er voorlopig niets. Mochten er te enigertijd werknemers moeten af vloeien, dan zal dit geleidelijk en ge ruisloos geschieden. "We hopen ech ter door het samengaan zo te kunnen groeien, dat er zelfs nieuw personeel aangenomen moet worden", aldus prof. Scheffer. Door de fusie is een krachtig con cern ontstaan, dat een sterke positie op de markt kan gaan innemen. De betrokken bedrijven zijn allen fami lievennootschappen, zoals vele Til burgse ondernemingen in deze sector. De fusiepartners vullen elkaar boven dien goed aan, zodat van een grotere diversiteit in het productenpakket sprake is. De Tilburgse Wollenstoffenindu- strie maakt op het ogenblik een zeer moeilijke tijd door. De laatste tien jaar hebben ongeveer 13 bedrijven de productie moeten staken. Deze indu strietak heeft te kampen met zware concurrentie van Italiaanse zijde en een zware "top" bij vele familiebe drijven. Bovendien heeft men de con junctuur tegen. Bij vele bedrijven gaat het echt niet zo best. Prof. Scheffer ziet in toenemende samen werking tussen de afzonderlijke be drijven de enige oplossing voor de sanering van de Tilburgse Wollen- stoffenindustrie. Omstreeks 1975 zal in ongeveer de helft der woningen aardgas voor ruimteverwarming worden gebruikt. Deze verwachting van de subcom missie coördinatie aardgas/andere energiedragers is neergelegd in een rapport dat de gasadviescommissie aan de minister van economische za ken heeft doen toekomen. Het rap port is het resultaat van de eerste onderzoekingen van de subcommissie naar de mate van penetratie van 'het aardgas in de sector huisbrand/ kleinindustrie. In het rapport wordt de verwach ting uitgesproken, dat ook na 1975 nog een belangrijke markt voor kolen en olie (40 pet.) in de woningsector zal overblijven. De totale omvang van het verbruik wordt omstreeks 1975 geschat op ca. 14 miljoen ton steenkoolequivalent (SKE), waarvan ca. 9 miljoen ton in woningen en 5 miljoen ton - voor namelijk voor verwarming - in an dere objecten, Het aardgasverbruik hierin wordt op 4010750 pet. ge raamd bij een aardgasverbruik van 3,6 a 5 miljoen ton SKE voor ruim teverwarming in woningen en van 2 miljoen SKE voor ruimteverwarming buiten de woningsector, resteert voor kolen en olie samen in 1975 7 tot 8,4 miljoen ton SKE, welke hoeveelheid ongeveer gelijk is aan het gemiddelde verbruik in deze sector in de laatste jaren. De commissie verwacht tot 1975 een geleidelijke groei van het aardgasaandeel. Er kunnen echter regionaal grote afwijkingen van deze (landelijke) schattingen optreden, al dus het rapport. De commissie zal de raming zo nodig van tijd tot tijd aan de feitelijke ontwikkeling aanpassen. BILJARTEN Programma en uitslagen district 's-Bosch van de Vlijmense Biljartverenigingen. Klasse C libre: Poedelvrees - W. v Vught 1-7; OBK - Pas Buiten 6-2; klasse D I: OBK 2 - Poedelvrees 2 6-2; klasse C I: DVS 4-OBK 3 6-2; Schuttershof 3- NAO 2 8-0; klasse C 2: NAO 3 - Luk Raak 5 2-6. Programma voor deze week: klasse C: Poedelvrees I - Luk Raak 2; St. Joris 2 - OBK; klasse E I: Luk Raak 4-OBK 3; klasse E 2: Rust Wat 2 NAO 3. DAMVERENIGING DVS. De damvereniging DVS zal evenals an dere jaren damwedstrijden gaan organise ren om het kampioenschap van Groot Vlij men. De wedstrijden zullen maandag 26 april beginnen in café de Witte. Er zal in drie groepen gespeeld worden; ook de jeugd is de kans gegeven haar kunnen te tonen. WIELRENNEN. Clubkampioenschappen de Zwaluw. Bij de amateurs werd Tini v. d. Lee uit Drunen kampioen, 2 Leliart en 3 H. v. Vugt. Bij de nieuwelingen Nicols kampioen en bij de aspiranten Henkens, beiden Vlijmen. WEDVLUCHT DE ZWALUW. De Postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Diest België, af stand 80 km. Los 9.50, aankomst eerste duif 10.53.42, laatste prijswinnende duif 11.02. 36; uitslag als volgt M Libregts 1,6; Fr v Bokhoven 2, 4, 20; J de Vaan 3, 21, 38, 39; M v Dal 5, 18; P Wijkmans 7, 9; M Laros 8; H v Beijncn 10, 24, 29; J v d Dungen 11, 15, 25, 37; H Oosterwaal 12; R Esdonk 13, 23, 42; J Oostcrwaal 14; J Merkx 16, 26, 28, 33; L Meesters 17, 27, 34, 35; Gvd Hout 19, 31; Sj v dWiel 22, 43; H Maas 30; K Kivit 32; Jo v d Hout 36; L Parijs 40; A L v Heivoort 41; H Pelders 40. .Uitslag junioren: A Peijnenborg 1; Dekkers 2; Gerrie v d Hout 3; v Engelen 4; v Beij- nen 5; Hannie v d Dungen 6: De P.V. De Reisduif hield een wedvlucht vanuit Duffel. Uitslag: P Vermeulen 1, 12; H Boom 2, 10; J Kivits 3, 9, 15; J Kuijs VB 4. 11; P Diepstraten 5, 14; H Berkeimam 6, 13; B Vermeulen 7, 23; Th v Overdijk 8; J Wilhard 16, 24; S v d Ven 17; R Berkelmans 18; J Kuijs Wp 19; W Broeren 20, 22; W v Ravensteijn 21; Jo v d Heuvel 25 extra prijs H. Boom. Uitslag junioren H Wilhard 1, 2; B v d Lee 3; C Adriaansen 4, 9; C Berkel mans 5; P Herman 6, 7; M Strengers 8; extra prijs P Herman. Zaterdag van 1 uur tot half drie inkor- vcn voor Vilvoorde in café H Boom-v d Wiel ZIEKENTRIDUUM Ook dit jaar zal er voor onze parochie en die van de Vliedberg een ziekentriduum worden gehouden en wel op 11, 12 en 13 mei a.s. Voor dit doel zal er deze week een collecte worden gehouden. Moge het voor onze zieken en ouden van dagen weer mooie en zegenrijke dagen zijn. OPBRENGST VASTENACTIE. De Vastenactie heeft alleen in de paro chie Nieuwkuijk f 945. - opgebracht. AANRIJDING De bromfietser H. v. H. reed tegen een stilstaande vrachtwagen en bekwam inwen dige kneuzingen. ST. JORISGILDE. Donderdag 22 april houdt het St. Jorisgil- de zijn jaarlijkse statiedag. De dag zal wor den begonnen met het bijwonen van een H. Mis, waarna een rondgang door het dorp. In de namiddag zal het koningschietcn plaats vinden. 25 JAAR GEMEENTE-SECRETARIS. 21 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer W. C. A. Willems zijn ambt van gemeente-secretaris van Raamsdonk aan vaardde, De heer Willems werd op 3 jan. 1903 te Best geboren. In 1932 als ambte naar ter secretarie vanuit Eindhoven - na ter secretarie van Oirschot werkzaam te zijn geweest - naar Raamsdonk gekomen, volg de vrij spoedig - in 1935 - zijn bevor dering tot le ambtenaar en in 1940 de eer volle benoeming tot gemeente-secretaris en tevens le ambtenaar van de burgerl. stand Als secretaris, 's raads eerste ambtenaar" en medewerker van het college van B. en W. heeft hij een belangrijk aandeel gehad in de voorbereiding van talrijke besluiten, die in het bijzonder tot de naoorlogse ont wikkeling van de gemeente Raamsdonk heb ben geleid. Het was tevens zijn taak als hoofd van de secretarie het administratieve apparaat der gemeente te leiden en waar nodig uit te breiden en aan te passen. Daarnaast heeft hij zich in zijn aktivitei- ten niet alleen beperkt tot die werkzaamhe den, die voor de gemeente van nut en belang kunnen zijn, maar toonde hij ook belang stelling voor de gemeenschap in de ruimste zin des woords. Zo is de jubilaris president van de St. Vin- centiusvereniging en vice-voorzitter van de Kon. Harmonie De Eendracht, alsmede con tactpersoon voor r.k. gezinsvoogdij. Zaterdag 24 april 1965 zal hij tijdens een plechtige raadsvergadering ten gemeente huize worden gehuldigd en zal er gelegen heid bestaan om gelukwensen aan te bie den. Ongetwijfeld zullen velen van die gele genheid gebruik willen maken. COöP. BOERENLEENBANK 's-GREVELDUIN-CAPELLE. J.l. donderdagavond hield de Coöp. Boe renleenbank 's-Grevelduin-Capelle haar al gemene vergadering in de zaal van de heer de Ruijter. De heer Timmermans, voorzit ter der Bank sprak een kort openingswoord, waarna hij dhr. v. d. Heide aanwees als se cretaris. De kassier de heer A. P. Verhoe ven, gaf een verslag van de toestand dér Bank per 31 dcc. '64. Aan dit verslag ontle nen wij het volgende: Het dienstjaar 1964 heeft voor onze bank een gunstig verloop gehad. De spaargelden inclusief rente waren toegenomen met f 372.177,99 tot f 2.382.988,18. De omzet was ten opzichte van 1963 toegenomen met f 5.251.761,90 tot f 27.583.024,74. Het ba lanstotaal steeg met f 483.438,60 tot f 2.911.842,86. Na reserveringen en af schrijvingen werd er een winst gemaakt van f 980. -Na bijschrijving van deze winst op het reservefonds zal dit bedragen f 109.327.59. Het bedrag aan voorschotten was toegenomen met f 330.134,59 tot f 1.301.117,67. In 1964 steeg het aantal spaarders met 98 tot 1537, rekeninghou ders met 18 tot 124 en leden met 3 tot 335. De bank mag zich verheugen in een steeds voortschrijdende ontwikkeling. Dc voorzitter dankte de kassier voor zijn keurig verslag, waarna besloten werd de winst ad f 980 over te brengen naar het re servefonds. Bij dc bestuursverkiezing werd herkozen de heer A. Timmermans en tot lid van de raad van toezicht de heer H. L. Pruijssers, die hun herbenoeming aannamen. Een bestuursvoorstel om de naam te wij zigen in "Raifaiscnbaink Sprang-Capelle" werd aangenomen. Dit houdt in dat de bank zijn activiteiten nu over geheel de gemeente kan ontwikkelen. De rondvraag leverde geen noemenswaardige moeilijkheden op, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank voor de vlotte en zakelijke afwerking der agenda. ORIËNTATIERIT MARIJKE. De motorclub Marijke hield 2e Paasdag een oriëntatierit over een afstand van 63 km. Ondanks het feit, dat in de naaste om geving eveneens enkele belangrijke evene menten plaats vonden, waren er niettemon 80 deelnemers aan dc start verschenen. De uitzetters hadden verschillende vallen in dc rit opgenomen, hetgeen voor de deelnemers natuurlijk extra oplettendheid eiste. Na af loop was men unaniem van oordeel dat de rit moeilijk was, doch dat er geen enkele fout in het schema voorkwam. Dit is toch wel een pluim op de hoed van de uitzetters nl. van Beek, en mej. Ocrlemans. De uitslag was (slechts de eerste 10 prijswinnaars): 1 A P Wierikx Roosendaal 61 strafpt.; 2 H rommelen Dongen 127; 3 P Schoenmakers ixaatshcuvel 147; 4 H v d Meijdenberg Waalwijk 177; 5 M v Zuijlen Haatrecht 193; 6 H v Es Utrecht 197; 7 C H Maaijenberg Haastrecht 203; 8 F Zoontjes Tilburg 212; 9 van Andel 216; 10 H C Klop Hardinkx- veld 221 strafpt. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag met de PV De Reisduif uit Waspik, een wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 92 km. Ingekorfd waren 375 duiven. De uitslag was als volgt: C dc Cloe 1, 36; C Blok 2, 6, 26, 31; P v Raamsdonk 3, 5, 32, 38, 46; P Nieuwenhuizen 4, 9, 17, 19, 23, 27, 37; A lootwijk 7, 12, 13, 24; B Pols 8, 11 16, 45, 48; A Kuijten W 10, 43; Jac Ver- duijn 14, 49; F v Hoof W 18: Dr Smits W 20, 41; H v Campen jr 21; A de Wit W 22; Ph v Tilborgh 25; H v Campen sr 28, 50! H Nerings W 29; A Bakkeren 30, 34; C Vermeulen W 33; G Treffers 35; H Ver- duijn 39; A Stam 40; G Kemmeren W 42; A Selders W 44. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Ghislain, afstand 163 km. J. NOEST RENTMEESTER NRD-BRABANTS LANDSCHAP. De heer J. Noest (49) uit Hel mond is met ingang van 1 april j.l, benoemd tot rentmeester van de stich ting Het Noordbrabants Landschap, die gevestigd is in Den Bosch. Hij krijgt in deze functie het be heer over de 350 ha natuurschoon, die reeds in het bezit zijn van deze stichting. Voorheen was de heer Noest pro vinciaal hoofdassistent van Staats bosbeheer, afdeling natuurbescher ming. Hij legde als 't ware de grond slag voor de huidige Brabantse na tuurreservaten. Hij had ondermeer bemoeienis met aankopen voor Staats bosbeheer in de Brabantse en Zuid- Hollandse Biesbosch. In deze reser vaten leidde hij ook jarenlang tal van excursies. Vroeger was de thans benoemde rentmeester van Het Noordbrabants Landschap bedrijfsleider van het na tionale park de Hoge Veluwe. EERVOL ONTSLAG Mgr. W. M. Bekkers heeft op ver zoek van de provinciaal der paters van de H. Geest met ingang van 15 april eervol ontslag verleend als ka-* pelaan van de parochie H. Antonius van Padua te Waalwijk aan pater K. Komen c.s.sp.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 1