Uitgaan in het weekend »SK, veRwiel's leöeRWARenhuis Romantica Roestelberg feis Sacrum KAATSHEUVEL goede wenken voor MOEDERDAG-GESCHENKEN Gemeenteraad Kaatsheuvel A. C. v. d. Voort een woning Al lóón Uw Speciaalzaak biedt zo'n sortering in damestassen - handschoenen - inkooptassen - mappen étui s - parapluies - portemonnaies - portefeuilles - koffers - reistassen - actetassen - nécessaires - fotolijsten - marokkaanse lederwaren - pouffes - kameelzadels - sets garnituren en honderden fraaie kadolederwaren. Op de Nationale feestdagen 30 april en 5 mei is onze zaak de gehele dag GESLOTEN üit Van Mierlo's bakkerij J. de Vos Hardboard deurplaten Scooter Vespa K. van Drumpt zit-slaapkamer Erres wasmachine bromfietsen kinder- en wandelwagen MEISJE gevraagd DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 APRIL 1965 Fraaie damestassen Parapluies Hand schoenen Dames beurzen kleerhangers Foto- lijsten Leren schrijf mappen Kado- lederwaren Grotestraat 264 - Waalwijk - Tel. 04160-2123 fers enkele pionnen met behoud van een ge weldige koningsaanval, zodat ook hier het pleit spoedig beslecht was. J. Pulles en P. Kuijsten behaalden reeds in de opening groot voordeel, in het middenspel een technisch geintje, stukwinst, einde. D. Pullens bracht in een moeilijk toreneindspel zijn betere techniek tot gelding. Remises bij Ui Rijken en L Pols, wiens tegenstanders prima parti gaven. Een jammerlijke vergissing van L Stein vergooide de winst in gewonnen posi tie. VSV Sluiskil speelt u tegen de kampi oen van Limburg; mocht Limburg winnei dan promoveert Langstraat automatisch; bij winst van Sluiskil moet er nog gespeeld worden tegen Limburg. Ronnie Tober. Ronnie Tober treedt zaterdag a.s. als speciale gast op bij Romantica. Ronald C. Tober werd op 21 april 1945 in Bussum geboren. Lang bleef hij niet in zijn geboorteland, want spoedig vertrokken zijn ouders met hem naar Amerika. In 1961 kwam in Amerika Ronnies eerste plaatopname op de markt, onder de titel "Who thought you how". Van toen af aan begon hij grote successen te boeken in de showbusi- ness2: optreden in t.v.-shows van de M.B.C. te New Yorw en verschei dene malen in de beroemde Perry Come show. De film "Route 66" had een rol voor hem klaar liggen en zijn naam begon ook buiten Amerika bekend te worden. Hij werd in Amerika winnaar v. d. befaamde Junior Award 1962 en toen achtte Ronnie het tijd om zijn geluk eens in Nederland te gaan be proeven. Ook bij het Ned. publiek had hij succes, o.a. met zijn optreden in de show van de Alberti's, in de Corry Brokken show en met zijn gramofoon- platen. Voor het volgend seizoen tekende Ronnie een contract voor de Snip en Snap revue. Onlangs nog was hij op de t.v. als mededinger van het Ned. songfesti- De dansmuziek wordt verzorgd door "The Hap Cats" m.z.v. John Hoes. Woensdag 5 mei is er een groot Bevrijdingsbal met muziek van Quin tet Cees v. d. Heijden, m.z.v. John van Engelen. Zaterdagavond zien we als speciale attractie in Lido een optreden van de Selvera's, twee „zingende zusjes" uit Limburg, die al vele jaren in de Ne derlandse muziek- en amusements- wcreld een grote bekendheid genie ten. Vooral door hun talloze gramo- foonplaten. Een van hun grootste en eerste successen was het liedje "De Postkoets". Herhaaldelijk kan men hen ook beluisteren in radioprogram ma's en ook waren ze diverse malen op de t.v. te zien. De dansmuziek zaterdagavond wordt verzorgd door het Duke Cty Sextet met zang van Bob Smit, waarvan on langs weer 'n nieuwe gramofoonplaat is uitgekomen. Vrijdag 30 april zal bij Van Eeu- wijk het "Rainbow Quintet" o.l.v. Frans Pistorius en met zang van Jan Jansen voor gezellige en goede amu sementsmuziek zorgen. Op 2 mei nemen "The Swinging Fellows" m.z.v. Johnny Eikholt de muziek voor hun rekening en 5 mei zullen "Anthony and his Skylarks" m.z.v. Jan van Helvoirt (ze traden onlangs op in een tienerprogramma voor de t.v.), zorg dragen voor mu ziek tijdens een gezellig zitje. MAN, VROUW EN HET HUWELIJK Donderdag t.m. maandag. Toegang 18 jaar. DOOD AAN DE RONDKOPPEN Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. JUDO-KAMPIOENSCHAPPEN Op zondag 2 mei worden voor het eerst Kaatsheuvelse judokampioen schappen voor senioren en junioren gehouden en wel in de levensschool. Als scheidsrechter zal fungeren de heer Beljaars uit Tilburg, die terzijde zal worden gestaan door de Gebr. Van Soest, Tilburg. Organisator van deze middag is de heer B. Kemmeren. Ca. 70 judoka's vanaf de leeftijd van 6 jaar zullen aan deze kampioenschap pen deelnemen. BAL HANDBALVER. DESK Ter gelegenheid van Koninginne dag organiseert gde handbalvereni ging DESK in haar clublokaal, café De Steenbakker, een dansavond, wel ke om 7 uur aanvangt. Dit bal is al leen toegankelijk voor Desk-leden, donateurs en voor hen die deze ver eniging op enigerlei wijze steunen. Het bekende Kaatsheuvelse dansor- kest, de Wavo's, zal de muziek ver zorgen. DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries v. Rijckevorselstr. 6, Loon op Zand, tel. 04166- 250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergsel. 21, Kaatsheuvel, tel 04167-2006. J. SCHENK NAAR BRESKENS Op het P. en T.-kantoor te Bres- kens met rayon West-Zeeuws-Vlaan deren is met ingang van 1 juli a.s. tot directeur benoemd de heer J. Schenk, momenteel directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Kaatsheuvel, waar hij ruim drie jaar als zodanig werkzaam is geweest. AGENDA Apollotheater zaterdag 20 uur en zondag 18 uur: De man met de 5 paspoorten. 14 j. zondag 20.30 uur: Puberteit. 18 j. Kleine broodjes Fijne broodjes lBRt>4GS Heerlijk vers gebakken uit eigen bakkerij Putstraat 68 Telef. 2855 LEERZAAM EXPERIMENT Levensschool gaat vormingsweken houden. De leiding van de Levensschool te Kaatsheuvel heeft definitief een punt gezet achter de jaarlijkse vacantie- week voor de levensschool-deelnemers tijdens de vacantie in de plaatselijke schoen- en lederindustrie. Hoewel deze 8-daagse trips steeds een bijzon der prettig verloop hadden kwam een belangrijk onderdeel, het vormende aspect, wel eens in het gedrang, om dat de jongens vacantie hadden en dus ook alleen maar vacantie-activi- teiten verwachtten. Verder ging slechts de helft van de jongens mee. Er is nu besloten in het thans lo pende cursusjaar vormingsweken te houden, normaal behorend bij het programma v. d. levensschool, waar mee a.s. maandag 3 mei wordt be gonnen. Daartoe is in Scheveningen voor vijf weken een huis afgehuurd. Dit jaar zijn er vijf groepjes van 15 jongens. Iedere groep gaat nu, steeds met twee leiders, een week, van maan dag tot zaterdag naar Scheveningen. Dit heeft het voordeel, dat alle jon- gense meegaan en bovendien wordt verwacht dat zo'n week bijzonder groepsbindend zal werken. De achter blijvende leider zorgt dat de levens school voor de andere groepen intus sen normaal "doordraait". De tocht wordt per fiets gemaakt, en directeur Annegarn gaat liefst vier keer zelf mee, de eerste week geassisteerd door kapelaan Pas. Ook het bestuurslid B. Kemmeren heeft zich een week be schikbaar gesteldw. Het programma vermeldt o.a.; di verse excursies naar bedrijven. Iedere groep is een avond de gast op het hoofdbureau van politie in Den Haag verder naar postmuseum, drie van de vijf groepen gaan een avond naar de KRO-studio in Hil versum om daar de opname van een amusementsprogramma mee te ma ken. Men gaat op de publieke tribunie zitten in de Tweede Kamer, er wordt een excursie gemaakt door de duinen en langs het strand onder leiding van een deskundige van -het museum voor Onderwijs. Bovendien maakt iedere groep zelf in die week een klein spelfilmpje waarvoor de groep het scenario schreef. Een logboek wordt door iedere groep bijgehouden, waar in hij zijn belevenissen noteert. Het wordt ongetwijfeld voor iedere jon gen een week, waarin hij bijzonder veel ervoort, leerzaam en prettig. Vier groepen zijn een middag de gas van het klein-seminarie in Noordwijker- hout, waar o.a. een sportontmoeting plaats heeft. Uiteraard brengt dit voor de school wel zwaardere finantiële lasten mee, omdat van de ouders slechts een be scheiden bijdrage kan worden ge vraagd. De jongens hebben immers in augustus nog hun eigen vacantie. Slaagt dit experiment, dan zullen deze vormingsweken definitief in het programma worden opgenomen. Dat het experiment dit jaar mogelijk is, dankt men aan de bijzondere mede werking van de werkgevers, die bereid waren de in de c.a.o. gegeven "jeugd- dagen" voor deze vormingsweken te reserveren, alsmede daaraan toe te voegen de normale levensschool-dag van de week en een extra dag voor een week, waarin er geen levensschool zal zijn. Burgemeester Van Erp deelde bij de 'ingekomen stukken" woensdag avond in de gemeenteraad van Loon- op-Zand/Kaatsheuvel mede, dat de heer Van Noije "om persoonlijke re denen bedankt had voor de woning commissie". De heer Van Noije zei het op prijs te stellen als de brief waarin hij zijn ontslag aanbood, op de volgende raadsagenda zou worden opgevoerd. „Ik stel het op prijs, dat de raad weet op welke wijze ik afscheid heb genomen van da woonruimtecommis sie", zo zei hij. Burgemeester Van Erp zag geen aanleiding de brief op de volgende raadsagenda te vermelden, omdat de raad er nu kennis van kon nemen. De heer Van Noije nam er tenslotte ge noegen mee, dat de brief onder de raadsleden zou circuleren. Het bleek een brief op gezegeld papier te zijn. Enige moeilijkheid was er nog met de procedure over de vervulling van de ontstane vacature. De voorzitter wilde wachten tot oktober, als de hele commissie opnieuw benoemd moet worden. De heer Van Nieuwstadt opperde de mogelijkheid, dat de commissie wel eens een bindend voorgeschreven aantal van vijf leden kon hebben. "In dat geval", zo beloofde de voorzitter, "zullen we de vacature tij dens de eerstvolgende raadsvergade ring opvullen." De agenda werd overigens erg vlot afgewerkt. De woningen Erasstraat 77 en We teringstraat 30 werden onbewoonbaar verklaard. Voor enige aspirantbouwers geran- deerde de gemeenteraad een hypothe caire lening bij de Stichting "De Eigen Woning" te Eindhoven. Er werd grond gekocht van P. A. H. Bisselink (-.04.10 ha), van G. N. Verschure uit Waalwijk (-.93.40 ha) en A. M. Zijlmans (-.66.75 ha). Aan de heer F. Willems te Kaats heuvel, die gaat bouwen aan de Van den Elzenstraat werd voor f 20 per vierk. meter een strook grond ver kocht met een oppervlakte van 756 virkante meter. De aanvrage om een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds zal de raad pas behandelen op 17 mei. Dan wordt nl. ook de begroting be handeld. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Laarhoven hoe het kwam, dat in de Leo XlII-straat zo willekeurig huizen worden afgebroken. "Het lijkt wel of er granaten zijn gevallen". Burgemeeester Van Erp antwoord de, dat de huizen reeds eigendom zijn van de aannemer, die ze voor de sloop gekocht heeft. Voor een enkel geval is nog geen vervangende woning be schikbaar. De aannemer begon echter ongeduldig te worden en is gaan slo pen. "Van zijn kant wel begrijpelijk", aldus burgemeester Van Erp. De heer Moonen merkte op, dat 't vuurwerk voor Koninginnedag beur telings in een van de kerkdorpen zou worden gehouden. Nu is het echter opnieuw in Kaatsheuvel gepland. Burgemeester Van Erp wees er op, dat het vuurwerk niet op Koninginne dag, maar op bevrijdingsdag wordt gehouden. Volgend jaar zal Kaats heuvel op Koninginnedag aan de beurt zijn. Hij vroeg wel om redelijk te blijven ieder der kerkdorpen zou niet voor het vuurwerk in aanmeraing komen. Het zou toch niet verstandig zijn om het vuurwerk in De Moer te houden. „Per slot van rekening is er in de Verenigde Naties ook verschil tussen Albanië en Noord-Amerika", zei bur gemeester Van Erp. De heer Van Noije informeerde naar de stand van zaken met de bouw van 7 woningwetwoningen op de grond die destijds met zoveel spoed van Neerlandia was gekocht. Nu is er plotseling niet zo'n haast meer, meende hij. Voorzitter Van Erp zei, dat er in de feitelijke realisering van dit pro ject geen vertraging bestaat. Er zijn nog enige besprekingen met het de partement over de zg. curve-prijs gaande. In plaats van kaarten. II u w e 1 ij k INEKE AARTS en LOEK MERTENS hebben de eer, kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waar van de inzegening zal plaats hebben in de pa rochiekerk van 't Groes- eind te Tilburg, op 4 mei 1965 om half 10. April, 1965 Tilburg, Ringbaan Oost 64 Waalwijk, Grotestraat 131 Kinderarts Waalwijk geeft hierbij kennis, dat hij per 1 mei 1965 de praktijk overdraagt aan K. v. Drumpt kinderarts. SPECIALE AANBIEDING 214 x 80 3.75 214 x 85 4.— 214 x 90 4.15 Hout-, Board- en Triplex- handel Grotestraat 389, Waalwijk Tel. 04160 - 3246 Kreitenmolenstraat 105 Udenhout Tel. 04241-596 TE KOOP: le Zeine 6 Waalwijk De praktijk van J. de Vos, kinderarts Waalwijk wordt vanaf 1 mei 1965 voortgezet door kinderarts Prof. Krabbestr. 18 Waalwijk Telef. 4153 Wegens ziekte komen de spreekuren te vervallen tot 17 mei. Voor acute gevallen wordt waargenomen. Voor VERPLEEGSTER wordt gezocht: een nette eventueel gebruik van keu ken. Brieven zo spoedig mogelijk onder nr. 5175 aan 't bureau van dit blad. TE KOOP wegens overcompleet in goede staat zijnde met ACME WRINGER en een ERRES CENTRIFUGE Te bevragen: Alb. Thijmstraat 7, Waalwijk TE KOOP z.g.a.n. Sparta Sport bouwj. 1963 Batavus Comforte bouwj. '63 Sparta bouwj. 1962 Solex bouwj. 1961 Jongensfiets Zuidhollandsedijk 181 Kaatsheuvel TE KOOP: een in goede staat zijnde Putstraat 98, Waalwijk Te huur gevraagd omgeving Waalwijk mag ook flat zijn. Huurprijs tot 25.p. week Brieven onder nr. 5170 aan het bureau van dit blad. 1 dag of 2 halve dagen per week. Mevr. C. Ververs-Kleijn Dr. Möllerlaan 14 Waalwijk in de zomer- modekleuren. Echt leer vanaf 24.95 Skai e.d. vanaf 7.95 Een grote sortering BOODSCHAPTASSEN honderden moderne plu's en mode-pencils vanaf 9.75 Opvouwbare plu's en de échte KNIRPS écht leer of enkalon, in diverse kleuren en lengten. in elke prijsklasse, 'n verbluffende keus LUXE vanaf 1.75 leer vanaf 4.95 bijouxdozen, étui's, sigarenkokers, naai- en nagelgarnituren. Marrokkaans leerwerk Schoenlepels Garderobe-borstels Bridge-étui's Auto-étui's Sport en Lunchtasjes

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 14