De Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN Sprang-Capelle Elshout J. Tausch, Waalwijk BRONZEN BEELD VOOR GE MEENTE DRUNEN VAN ZILVEREN LIPS. Ter afsluiting - zo men wil ter bekroning - van de aktiviteiten rondom de herdenking van het feit, dat de N.V. Lips zich 25 jaar geleden in Drunen vestigde, heeft de directie van deze N.V. een bronzen beeld aan geboden aan het gemeentebestuur van Drunen. Woensdagmiddag heeft mevrouw L. Lips-Canters het beeldje - voor stellende een jongen met duif - ont huld op het gazon tussen het gemeen tehuis en de brandweerkazerne. Na deze onthulling werd het beeld officieel aangeboden tijdens een bij eenkomst in de raadszaal. De heer M. Lips wees daarbij op de verbondenheid van de expansie van het bedrijf en de gemeente Drunen. Het geschenk is een symbool van die verbondenheid. Burgemeester Stieger deelde in zijn dankwoord mede, dat 'het gemeente bestuur voornemens is om straks de Badhuisweg de naam te geven van de tegenwoordige directeur van het be drijf. De Burgemeester hoopte, dat het gebaar van de N.V. Lips ook door an dere industriëlen zou worden ge volgd. Het beeld "Jongen met duif" is van de in Tilburg geboren kunstenaar Luc van Hoek, die in Drunen ook het interieur van de nieuwe r.k. kerk ver zorgde. Het beeldje is 1.80 m hoog en weegt 275 kg. De sokkel weegt 750 kg. Het beeld werd gegoten in de gieterij van de firma Lips. Nieuwkuijk Heusden Moedordag goud of zilver voop geschenken van hart tot hart Onrustige Zenuwen? Waspik Sprang-Capelle Sprang Capelle Raamsdonk Geertruidenberg Loon op Zand VRIJDAG 30 APRIL 1965 86e JAARGANG No. 32 ZONDAGDIENST. Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst Dr. v. d. Wouw. N.K.V. DRUNEN. De Druncnse afdeling van de K.A.B. !s zaterdag tijdens een vergadering in café v. Delft omgedoopt tot een plaatselijke centra le van het NKV. Dat geschiedde door het aftreden van het voltallige KAB-bestuur. De kringbestuurder G. Noos heeft een uiteenzetting gegeven over de nieuwe struk- tuur van het N.K.V.. Het bestuur van de nieuwe Centrale, die beide Drunense parochies omvat, is als volgt geformeerd: Th. Gelsing, voorzitter en de heren J. Brok, H. van Zoom, A. de Kruijff, J. van Huiten, J. ter Birg, B. Licïtinck. A. van Huiten, C. Pulles en H. Damen. Van het oude bestuur stelden zich de heren A. Pijnenborg, H. van Hassel en Th. de Vaan niet meer herkiesbaar. KONINGINNEDAG Programma der feestelijkheden op vrijdag 30 april 1965. De inwoners van Drunen-Elshout worden verzocht de vlaggen uit te steken. 10 uur Muzikale wandeling door de Kon. Harmonie Drunen voorafgegaan door haar Drumband. 10.30 uur Kinderzanghulde op het Raad huisplein met muziekbegeleiding door de Kon. Erk Harmonie Drunen. Na het zingen van het Wilhelmus toe spraak door de E.A. heer Burgemeester mr. H. J. M. Stieger. Na de zanghulde keren alle kinderen te rug naar hun scholen om een tractatie in ontvangst te nemen, 11.30 - 12.30 uur Carrillonbespeling door beiaardier Herman Bonenkamp. 14.30 uur Demonstraties op 't Raadhuis plein door onderstaande verenigingen St. Hubertusgilde (vendelzwaaien), Drumband St. Herman Jozef, Jeugdgroep St. Herman- Jozef, Ritmische oefening meisjes, Accor deonver. Crescendo, RKJB gymn. oefening op muziek, Judo-club Drunen, Meisjeskoor Romantica, Drunense Balletschool (volks; dans), Gem. Zangver. Uitspanning door In spanning, Drumband St. Jan uit Elshout (figuurmars). DODENHERDENKING Aan de inwoners wordt verzocht om 18 u. de vlaggen halfstok te hangen en deze om 21 uur weer in te halen. Vanaf 19.45 tot 30 sec. voor 20 uur zullen de klokken van de par.-kerk luiden. Vanaf 20 uur tot 2 min. daarna zal volkomen stilte in acht genomen worden. De inwoners wordt vriendelijk verzocht deze plechtige stilte overal en algemeen te betrachten (ook in de huiskamers. 20 uur samenkomst in de St. Lambertus- kerk ter herdenking van de gevallenen. 20.30 uur kranslegging bij de gedenkplaat nabij het gemeentehuis door de E.A. heer Burgemeester Stieger. Het St. Hubertusgilde zal met tromge roffel en het brengen van de Vendelgroet de plechtigheid opluisteren, terwijl leden van de verkennerij de afzetting zullen verzorgen. BEVRIJDINGSFEEST 5 MEI De inwoners wordt verzocht de vlaggen uit te steken. 7 uur Reveille. 8.30 uur Plechtige H. Mis van dankbaar heid; 9 uur luiden der klokken, daarna ca rillonbespeling N.V. Lips. 9.30 uur muzikale wandeling door Kon. Erk Harmonie Drunen. 10.30 uur bijeenkomst van alle school gaande kinderen op het Raadhuisplein, waar rond de vrijheidsboom het Wilhelmus en en kele liederen zullen worden gezongen. Door Burgemeester Stieger zal een korte toe spraak worden gehouden. 13 uur Carillonbespeling door de beiaar dier Herman Bonenkamp. 14.30 uur Opvoering van het bevrijdings- spel „De vrijheid is een Assepoes", op het Raadhuisplein. Dit spel werd geschreven door Hella Haase. De opvoering zal geschie den onder regie van Ton Noyas. Aan dit spel werken pl.m. 100 personen mee. Het betreft hier een echt gemeenschapspel. Aansluitend op het bevrijdingsspel zal 'n optocht worden gehouden.. 21 uur Taptoe op het Raadhuisplein door de plaatselijke muziekverenigingen. 22.30 uur Slotvuurwerk. DE EDELZANGER De Vogelvereniging de Edelzanger houdt a.s. maandag haar maandelijkse vergade ring. Deze avond wordt opgeluisterd door vertoning van dia's over het houden van Parkieten. JONG DRUNEN Op Koninginnedag sluit het ontspan ningscentrum Jong Drunen het seizoen '64- '65 met een grootse balavond voor de leden. De muziek zal die avond verzorgd worden door de bekende Rowdies. Als speciale ar- tractie het optreden van de Rianta's uit Waalwijk. Deze avond wordt gehouden in de zaal van Hotel Royal, om 8 uur. 10-JARIG BESTAAN H.S.V. "DE PARELVISSERS". Zaterdag j.l. hield bovengenoemde vis club een feestavond in café H. van Delft, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Nadat de voorzitter dhr. Jung, deze verga dering had geopend en diverse feiten uit hei 10-jarig bestaan had gememoreerd, was hc't de beurt aan Orkest Hermans uit Tilburg, dat met vlotte muziek en voordrachten hei leeuwenaandeel voor het welslagen van deze feestavond op zich nam. Vooral de parodie ën op bekende zangers en t.v.-sterrcn door dhr. Hermans vielen zeer in de smaak, ter wijl deze werden afgewisseld door muziek waarop werd gedanst. Verder werd ook de inwendige mens niet vergeten, terwijl een gratis loterij de stemming alleen maar kon verhogen. Tot in de kleine uurtjes bleef men gezellig bijeen, waarna men voldaan huiswaarts ging. PROGRAMMA FEESTDAGEN Het programma voor de a.s. nationale feest- en gedenkdagen is als volgt Koninginnedag 9.30 uur aubade door de schooljeugd op de speelplaats, met medewerking van de drumband van de gymclub. Tractatie van de kinderen. Dodenherdenking 19 uur Herdenkingsplechtigheid voor de gevallenen. Na het "Wilt heden nu treden" toespraak van de Burgemeester. Daarna door het par. gem. koor het "Po pulo meus" van L. da Vittoria. Overweging door de Z.E. heer pastoor J. Oderkerk. Derde strofe van het Wilhelmus. Krans legging bij de gedenkplaat, koraalmuziek van de fanfare, vendelgroet O.L. Vr. Schuts en het "Ecce quomodo moritur" door de gem. zartgver. UDI. Bevrijdingsdag 7 uur Reveille; 8 uur H. Mis. 9 uur Muzikale wandeling. Samenkomst van de schooljeugd, die begeleid door de fanfare naar Drunen trekt, om deel te ne men aan de aubade en de dans om de vrij heidsboom. Daarna tractatie. Behalve deelname aan het bevrijdingsspel zullen de fanfare en de gymdrumbnnd ook deelnemen aan de taptoe. R.K.J.B. Kermismaandag hielden de leden van de RKJB afd. Elshout de traditionele veebeoor- delingswedstrijd; 17 jonge boeren namen hieraan deel. Bij de beoordeling van het zwart-bont vee waren de 5 beste kenners: Sj. Bink, A. v. Huiten, Lamb. Klijn, Ant. Vugts en H. van Huiten. Roodbont: A. van Huiten, C. Klijn, J. Brok, A. Vugts en Sj. Vermeer. GEMEENTERAAD VLIJMEN Agenda van de vergadering van de ge meenteraad die is gehouden op donderdag 29 april 1965, des n.m. 8 uur, in het ge meentehuis. 1. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemd verklaarde lid van de ge meenteraad de heer J. de Laa. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot wijziging van het ge meentewapen. 4. Voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met een 16-tal ge meenten, behorende tot de agglomeratie 's-Bosch betreffende de behartiging van de belangen op het gebied van de ruimtelijke ordening vanj^tdere bestuurlijke aange legenheden. 5. VoorsteFfot verkoop van een per ceeltje bouwterrein in het uitbreidingsplan Vliedberg II aan de N.V. PNEM te Den Bosch ten behoeve van de bouw van een transformatorstation. 6. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de noordzijde van de Oranjelaan in het uitbreidingsplan Vlied- berg I, aan de heer H. Jankowsky, wenende Parklaan 15, alhier. 7. Voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door een vijftal personen in verband van eerste hypotheek aan te gane geldle ning t.b.v. de bouw van evenzovele Bo- gaers-bungalows. 8. Voorstel tot het vestigen van een za kelijk recht als bedoeld in artikel 5, lid 3 sub b van de Belemmeringenwet Privaet- recht tot het leggen en instandhouden van de riolering in een gedeelte van de Nieuw- kuijksestraat en in de Onsenoortsestraat. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de aanschaf van een legeszegel-machine. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de aanschaf van regu lateurs. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor verbetering brandweer garage en verbouwing kantoorruimte van de Gemeentelijke Sociale Dienst. 12. Aanbieding der rekeningen over het dienstjaar 1963. 13. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Ulo-school alhier. 14. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 voor het aanbrengen van een zonwering aan de Prot. Chr. school voor g.l.o. alhier. t 15. Begrotingswijzigingen. WIELERRONDE TE VLIJMEN. Zondag 2 mei zal in Vlijmen de jaarlijk se wielerronde worden gehouden, ditmaal voor Jeugdbelangcn. In deze wielerronde zijn weer de beste renners van Nederland vertegenwoordigd, want de inschrijvingen waren zo groot dat vele renners nog teleur gesteld moesten worden, waaronder nog ve le kopstukken. De aspiranten komen het eerst aan de start, waaronder de Vlijmense favoriet en kampioen van de Zwaluw Hcnskens. Zal hij de bloemen in eigen plaats opeisen? Dan de nieuwelingen; een sterk programma, waar onder zeker 20 renners die in staat zijn 'n ronde te winnen, waaronder onze plaatse lijke favoriet W. Nicols, die dit seizoen niet onder de 5e plaats reed en zondag nog de 4e plaats bezette tegen grotere favorieten. Nicols, kampioen van de Zwaluw, doe uw best! Dan de amateurs, hier komen de grote bazen aan de start, waaronder vele grote renners uit de omtrek en als grootste kans hebber M. v. d. Lee uit Drunen, ook kam pioen van de Zwaluw, die dit seizoen in grote vorm is, evenals Lehart uit Heivoort En uit eigen plaats Fred Libregts, die nog naar zijn grote vorm zoekt. Zal hij deze zondag te pakken krijgen, w^ zullen zien. Dan de nieuwe amateur H. van Vught, die wel aardig meedraait, maar met veel pech te kampen heeft. Ook nog een kanshebber voor de overwinning is Rudi Libregts, onze grote schaatscrack, die in Vlijmen al eens de bloemen in de wacht sleepte. En dan de vele premies, die de spanning zeker zullen verhogen en de vele supporters weer enkele malen in spanning zullen brengen. DAMKAMPIOENSCHAPPEN GROOT VLIJMEN. In café de Witte zijn maandag j.l. de damkampioenschappen begonnen voor Groot Vlijmen. De uitslagen van de eerste ronde zijn als volgt Th v Overdijk - Fitters 2-0; L v Overdijk - J v Beijnen 0-2; J v d Lee - A v Wijk 2-0; H Brok-L Peijnenburg 1-1. Voor de jeugd was een aparte groep in gedeeld, waarvan de uitslag is: L Peijnen- burg-H Scheffer 1-1, C. Laros-Hans Schef- fcr 0-2. P. V. DE REISDUIF. Uitslag wedvlucht Vilvoorde: Jos Kuijs 1, 5; W Broeren 2, 3; P Ver meulen 4: Jo v d Heuvel 6, 7, 9, 14, 15; R Bcrkelmans 8; Gcbr. Kuis 10; Th van Overdijk 11; J Wilhard 12; G v d Wiel 13; extra prijs Jo v d Heuvel Uitslag junioren P Herman 1; B v d Lee 2, 6; H Wilhard 3; M Strengers 4; C Adriaansen 5. Extra prijs P Herman. Vrijdag samenspel P.V. Nooit Gedacht Haarsteeg en de Reisduif lVijmen, vanuit Baarle Nassau. Inkorven vrijdagmorgen van 8.30-9 uur. Los half 11. Zondag wedvlucht van de Reisduif vanuit Neufvilles. Inkorven zaterdagmiddag van 1 uur tot half rie in 't clublokaal bij H. Boom- v d Wiel. WEDVLUCHTEN P.V. DE ZWALUW Zondag 2 mei wedvlucht van de Post duivenvereniging de Zwaluw van Tergneer, afstand 277 km. Inkorven vrijdagavond in clublokaal bij Ant. Klerks. Op 5 mei wedvlucht vanuit Geldenaken, afstand 113 km, inkorven dinsdagavond in 't clubokaa bij Ant. Kerks. De maandvergadering van de Zwaluw gaat a.s. zaterdag niet door. ROZENJACHT Zondagavond maandvergadering van het Kruosbooggezeschap Rozenjacht. -Het voor naamste punt van de agenda is: vaststelling datum koningschieten. REVANCHEWEDSTRIJD Door de grote spanning die er is geweest bij de wedstrijd Vliedberg I - Vlijmen I bij het Paastournooi, zal er op woensdag 5 mei een revanchewedstrijd worden gespeeld op het hoofdterrein van het sportpark De Hoge Heide, Vliedberg. SPELDJES-VERKOOP. Het St. Joris gilde besloot een speldjes verkoop te gaan houden. Met deze actie hoopt men voldoende geld bijeen te brengen voor de folkloristische aanschaffing van uni formen. WEDVLUCHT. De uitslag van de wedvlucht van de post duivenvereniging "De Gevleugelde Vrien den" vanuit Vilvoorde was als volgt 1 M v d Ven; 2 M Samuëls; 3 W Roes- tenberg; 4 R v Loon; 6 L v d Water, 7 J P Beek mans; 8 J Hogendoorn; 9 R v Eg- gelen 1;0 G v Wijk. TENNIS-VERENIGING. De nieuw opgerichte tennisvereniging L.T C. op de Vliedberg, die voor 't eerst uitkwam in de competitie, heeft een 5-3 overwinning geboekt. Op de banen van het sportpark De Hoge Heide kwam de dames en heren uit tegen een sterk team van Wo- burnpark. GEMEENTERAAD HEUSDEN Lening van f 10.000 aan watersportvereni ging voor uitbreiding accomodatie jacht haven. De raad der gemeente Heusden kwam maandag 26 april in openbare vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter, bur gemeester A. van Delft, werden de notulen van de vorige vergadering vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was o.m. een verzoek om over te gaan tot instelling van een tak van dienst Sociale Zaken. In verband hier mede stelden B. en W. voor tot wijziging van de salarisverordening, welke inhield dat de hierin vermelde functie „secretaris Gem. Instelling v. Maatsch. org" voortaan ver meld zal worden als „secretaris college van bijstand" en dat de heer Wolfs, die tot 31 dec. de functie van penningmeester van de G1MZ had vervuld een toelage te verstrek ken van f 700. Daar de heer Jonker enkele bemerkingen had on dit voorstel vond de voorzitter het juister de vergadering te schorsen om dit punt in besloten zitting te bespreken. Na heropening van de vergade ring werd conform het voorstel van B. en W. besloten. De raad ging accoord met de vaststelling van de pensioensgrondslag van de burge meester. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot verkoop van een woning wetwoning aan de Gijsb. Voetsiusstr. aan de heer W. te Velde voor f 16.402, merkte de heer Vroome op dat gezien de grondkosten in Oudheusden, de woning op zich slechts f 7000 zou kosten, waarvoor men momen teel nog geen krot kan kopen. Spr. meende te weten dat bij de vaststelling van de koop som de vervangingswaarde werd berekend doch dit noemt hij geen vervangingswaarde. De voorzitter zei dat de kostprijzen van de te verkopen woningwetwoningen worden getaxeerd door de Prov. Directie en de C.T.D; hiertegen is weinig in te brengen. De raad besloot tenslotte tot verkoop over te gaan. Naar aanleiding van het verzoek van het R.K. kerkbestuur te Hedikhuizen om sub sidie in de restauratie van de begraafplaats, suggereerde de heer Schipper of het niet wenselijk zou zijn te komen tot een centraal kerkhof. Heusden telt nu zeven kerk hoven en dit worden er in de toekomst misschien wel 10. De voorzitter stelde vo0r dit met de stedebouwkundige te besprenen en daarna met de diverse kerkbesturen. Nadat nog lang hierover was gediscuseerd werd de gevraagde subsidie verleend. Voor het aanbrengen van een centrale verwarming in het noodgebouw van de kleu terschool te Oudheusden werd door de raad f 5000 gevoteerd. De watersportvereniging Heusden ver zocht om een lening van f 10.000 voor uit breiding van de accomodatie van de jacht haven. B. en W. stelden voor deze lening te ver lenen tegen een rente welke ook de bank in rekening brengt.' De raad besloot hiertoe. Bij de rondvraag informeerde de heer v. Ooyen naar de verbetering van de weg begin mei aanbesteed wordt, aldus de voorz. De heer Verhaak informeerde naar de 5- mei-viering in de gemeente; de voorzitter zei hierover nog niets te hebben vernomen. Wel is door de gemeente een bedrag per ver eniging uitgetrokken voor event, festiviteiten. De heer Sluimers vroeg of het mogelijk zou zijn bij de eerstvolgende herbestrating van de wegen in Heusden aan de weg langs de haven voorrang te verlenen. De voorzit ter zei dat de C.T.D. thans doende is een rapport op te maken over de herbestrating en zei de opmerking in gedachten te zullen houden. Hierna werd de vergadering ge sloten. HEUSDENSE STADSPENNING VOOR OUD-RAADSLID VAN HERPT. Het vroegere raadslid van Heusden, de heer C. J. A. van Herpt, die Heusden gaat verlaten, heeft zaterdag uit handen van Burgemeester A. van Delft, in aanwezig heid van de voltallige gemeenteraad, de zil- veren stadspenning in ontvangst genomen. Burgemeester Van Delft en raadslid Schipper prezen het vele werk dat de heer Van fierpt voor de Heusdense gemeenschap had verricht. KERMIS 1965 Voor de kermis te Heusden, van 22 t.m. 27 mei, zijn aan de volgende kermisexploi tanten standplaatsen toegewezen: Autoscoo ter, zweefmolen, paratrooper, kinderdraai molen, ijscowagen, suikerspin, Balco-Rotor, brievensport, schietsalon, zig-zag rolbalspel. suiker-nougatkraam, gebakkraam, viskraam, bumperspel, straatfotografie en theatershow. BURGERLIJKE STAND MAART Geboren Cornelis N A zv J v Falier en C A de Gouw; Aldegonda J H dv A H Siegers en H v d Pol; Huberdina C M A dv W Gvd Wiol en J HMvCrugten; An dreas J zv P C v Vessem en A A v Gils; Miriam M A dv K A Versteeg en D Sluij- mers. Overleden Cornelis J H Verhoeven 59 j ev A C Remie. Ingekomen: A A v Bijnen van Vlijmen; M Civclek van Drunen; O Sarihasan van Drunen; N Baloglu van Drunen; E Eksi van Drunen; K Bouman van Amsterdam; J Ver beek en echtg van Waalwijk; I M A Buijs en gez van Eethen; C F Neevel ev F Sluij- mers van Dinxperlo. Vertrokken: E J F Tofohr naar Mijdrecht; N J A Wijten en gez naar Bergen op Z.; J Rooderkerk en echtg naar Beilen; J A M ck' Bont naar Renkum; L L v d Bossche naar Eindhoven; R Gijswijt naar Amsterdam; A v Ballegooijen naar Gorinchem; J J M Buijs naar Nijmegen. Mijnhardt's Zenuwtabletten GEMEENTERAAD ZWEMBADTARIEVEN. De gemeenteraad van Sprang-Capelle, die donderdag a.s. in openbare vergadering bij eenkomt, zal zich bezighouden met de vast stelling van de tarieven voor het gebruik van het zwembad, dat nog dit jaar gereed komt. Losse abonnementen zullen - als de raad het voorstel van B. en W. aanneemt - f9.- voor volwassenen en f 5. - voor kin deren kosten. Er zal ook de mogelijkheid voor gezinsabonnementen bestaan. De le kaart kost dan f 7. -de 2e f 5, de 3e f 3.-, de 4e en 5e kaart ieder f2.- en de vol gende kaarten f 1.50. Een enkelvoudig toe gangsbewijs komt een volwassene op f 0.75 te staan en een kind (beneden 16 jaar) op f 0.50. Kaarten voor 10 baden komen op resp. f5.- en f 2.50. De gemeenteraad zal gelijktijdig een re glement op het gebruik van het zwembad vaststellen. Daarin staat wat de bezoekers te doen en te laten hebben. Ook komt er een instruktic voor het badpersoneel. STREEKRAAD Zoals bekend komt er een stadsgeweste lijke commissie, om de gemeenteraden meer te betrekken bij de werkzaamheen van de Streekraad Midden Brabant. Sprang-Ca pelle, dat behoort bij het stadsgewest Waal wijk, moet daarin één man aanwijzen. B. en W. van Sprang-Capelle ondersteu nen de visie van de streekraad, dat een evenwichtige uitgroei van het stadsgewest bezwaarlijk kan worden bereikt alleen op basis van overleg en met behoud van de volledige bevoegdheden van de afzonderlij ke gemeenten. De snelle groei van de bevolking, van de bestaansbronnen, de vraagstukken van volks huisvesting, van recreatie e.d. doen ver wachten, dat nodig zullen zijn snelle maat regelen, die de ontwikkeling in de goede riüiting kunnen leiden (en verkeerde ont wikkelingen kunnen tegengaan), maar die alleen op bovengemeentelijk niveau naar behoren getroffen zullen kunnen woiden. ONDERWIJSVERGOEDING De besturen van de bijzondere kleuter scholen hebben een voorschot gevraagd op de vergoedingen ex artikel 73 van de Kleu teronderwijswet. B. en W. stellen voor het voorschot voor de zg. lokalenvergoeding in Sprang te be palen op f 1.776,- (twee lokalen) en te Capelle op f 2.664. - (drie lokalen). B. en W. stellen verder voor aan de Stichting van de Nrd.-Brab. Chr. Boeren bond tot bevordering van het R.K. Land- en Tuinbouwonderwijs, een subside van f 100 toe te kennen, zijnde f 50 voor elk der leer lingen uit Sprang-Capelle. De rekening van de Gemeentelijke Instel ling voor Maatschappelijke Zorg over 1963 zal door de raad worden vastgesteld. De in komsten en uitgaven van de gewone dienst belopen elk f 78.316,34. De kapitaaldienst sluit op f 11,842, met een batig saldo van f 334,56. De gemeenterekening over 1963 sluit met de volgende cijfers: Gewone dienst: Inkomsten f 2.394.249,65, Uitgaven f 2.398.308,65, Nadelig slot f 4.059. - Kapitaaldienst: Inkomsten f 7.480.519,06, Uitgaven f 7.503.665,77, Nadelig slot f 23.146,71. De commissie van onderzoek, bestaande uit de heren J. de Vries, J. W. Genuit en H. A. Rijkers, heeft de raad laten weten geen opmerkingen te hebben over de reke ning. De agenda vermeldt verder nog de ver pachting van landerijen en enkele wijzigin gen van regelingen m.b.t. de rechtspositie van de ambtenaren. EMMABLOEMCOLLECTE De in Sprang-Capelle gehouden Emma- bloemcollecte, waaraan ook de protestantse inwoners van Kaatsheuvel hebben deelgeno men, heeft f 630 opgebracht. Dat betekent dat er f 110 meer is opgehaald dan vorig jaar. Iedereen die hieraan heeft meege werkt deelt in de dank. CONCERT "SIRENA". Het fanfarekorps "Sirena" zal ter ge legenheid van Koninginnedag op vrijdag 30 april 's avonds om 8 unur een concert ver zorgen op de muziekkiosk op het Raad huisplein. - De vorige week gehouden oliebollcn- aktie ten bate van het fanfarekorps Sirena heeft f 700. - opgebracht. OPBRENGST COLLECTE VOOR BEVRIJDINGSFEESTEN. De in de gemeente Sprang-Capelle ge houden collecte tot bijdragen de kosten van de feestelijkheden bij de herdenking van de bevrijding op 5 mei a.s. heeft op gebracht f 1481.-. PROGRAMMA BEVRIJDINGSFEEST 1965. Door het comité ter voorbereiding van de bevrijdingsfeesten op 5 mei a.s. is een cir culaire tot de ingezetenen gericht, waarin alle inwoners onder het motto "Maak er een Feest van" worden uitgenodigd zich op te maken met elkander deze dag op fees telijke wijze te herdenken, dat 20 jaar gele den de vrijheid werd herkregen. De feestelijkheden vinden in hoofdzaak plaats op het feestterrein nabij de Loonse- straat. Het programma ziet er als volgt uit: 7.30 uur: Kerkklokken luiden de feestdag in. 8 uur: Vlaggen uit! 8.30 uur: Herdenkingsdiensten in de Her vormde Kerken te Sprang en te Capelle. 9.30 uur: Aubade van alle schoolkinde ren voor het gemeentehuis. Plaatselijke mu ziekkorpsen verlenen medewerking. Toespraak burgemeester. 10.30 uur: Kinderspelen op het feest terrein. Start puzzeltocht voor de leerlingen der hoogste klassen van de lagere scholen. 14.30 uur: Volksspelen op het feestter rein, als blaastrappen, ringrijden met pony's en fietsen, paarrijden met kruiwagens, hard lopen met hindernissen, stoelendans en be hendigheidswedstrijd voor bromfietsers. 19 uur: Concert op de muziekkiosk op 't feestterrein. 19.30 uur: Demonstratie gymnastiekver. "Pro Patria". 20.30 uur: Demonstratie "Margrietrui- ters". 22 uur: Optreden "Sirenaband" op mu ziekkiosk. 22.30 uur Groots vuurweik. De muziekverenigingen uit de gemeente hebben hun volle medewerking toegezegd. O.a. zullen de kinderspelen op 't feestterrein worden opgeluisterd door Kunst na Arbeid, de Volksspelen door Sirena, terwijl Marijke 's avonds om 7 uur het concert zal verzor gen. Verder zullen de muziekkorpsen des avonds elk door een gedeelte der gemeen te marcheren naar het feestterrein. UT- r DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman worden waar genomen door dokter K. van Tuijn, Vossen- bergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 2 MEI 1965 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. R. Barkema. HERV. JEUGDGEBOUW. Een door de jeugd georganiseerde ver koop van chrysanten ten bate van het Herv. Jeugdgebouw op zaterdag j.l., heeft ruim f 400. - opgebracht. GESLAAGD. Op het te Utrecht gehouden examen Ste nografie Nederlands, slaagde Elly Rom- bouts te Kaatsheuvel. Zij genoot haar oplei ding aan de Eerste Sprangse Steno-Type- school. DOKTERSDIENST. Het a.s. weekeinde zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter Gerlach. WASPIK VERLOOR ONVERDIEND VAN MADE, 2-3. Zonder dat zelf te willen heeft de scheids rechter die de ontmoeting Waspik - Madese Boys overigens goed leidde, de overwinning aan de Boys uit Made cadeau gedaan en daarmee Waspik een dikverdiend gelijk spel onthouden. Een kwartier na de hervatting, doelpuntte de goed spelende invaller-r.b. lony Smits, hetgeen de scheidsrechter ken nelijk niet voorzien had, want een fractie van een seconde voordien hanteerde hij de fluit voor een strafschop. Dit zou geen na delige gevolgen voor de thuisclub hebben gehad, ware het niet dat Kees de Graauw dc elfmetertrap grandioos mistte, door de bal tegen de lat te schieten. Deze wedstrijd was overigens nog meer opwindende spel momenten rijk, want de eerste twee treffers kwamen door eigen verdedigers tot stand. In de 10e min. stelde 'n W.-verdediger zijn eigen doelman voor onoverkomenlijke pro- blecen door de bal langs Rekkers te prik ken. In de 15e minuut herhaalde zich dit spelletje aan de overkant, toen een achter speler van Made niet goed raad wist met een voorzet van Tony Smits. Omdat 'n vrije trap al in de 2e min. door Made even bui ten 't strafschopgebied van Waspik genomen juist over de kruising van paal en lat zeilde, was de stand na een kwartier spelen dus gelijk, 1-1. In de 17e min. zag Fr. Broeders 'n kogel op de paal afbeuken, terwijl even later 'n schot van Ad Smits rakelings naast ging. Toch kwam er voor de thee nog ver andering doordat de r.b. van de bezoekers in de 40e min. een van de uitvallen van z'n elftal op de juiste manier afrondde. Ook in de 2e helft gaf Waspik over 't algemeen de toon aan. In de 5e min. al noteerden we 'n goed schot van Jos Smits. Tegen de verhou ding in schoot Made zich in de 15e min. naar een 3-1 voorsprong. Hierop speelde zich 't al eerder omschreven drama af.. Waspik liet zich niet ontmoedigen, trok telkens weer opnieuw ten aanval en kwam in de 25e min. dicht bij 'n treffer toen Jan Broeders uit een van de vele corners tegen de lat kopte. Ad Smits had in de 30e min. meer succes, 3-2. Waspik bleef sterker, ook al bleef Made met haar uitvallen ge vaarlijk. De verdiende gelijkmaker van Waspik bleef uit. ZILVEREN GEMEENTE-SECRETARIS GEHULDIGD. Burgemeester Prinssen van Raamsdonk- Raamsdonksveer heeft zaterdag tijdens een plechtige raadsvergadering, door vele ge nodigden uit de gemeente e.o. bijgewoond, gemeentesecretaris C. Willems ter gelegen heid van diens zilveren ambtsjubileum ge huldigd. De heer Willems, die op 3 januari 1903 te Best werd geboren, was voor zijn benoeming in 1932 als ambtenaar te Raams donk werkzaam ter secretarie te Oirschot en Eindhoven. In 1940 werd hij tot gemeente secretaris benoemd. Tijdens de huldiging werd ook het woord gevoerd door mr. Th. Heere, oud-burge meester van Raamsdonk Raamsdonksveer en lid van Ged. Staten, en door mr. J. Ha- gemans uit Waalwijk namens de kring Langstraat van gemeentesecretarissen. STEDELIJKE OUDHEIDSAMER. De Stedelijke Oudheidskamer zal - na geruime tijd wegens een reorganisatie ge sloten te zijn geweest - thans opnieuw voor het publiek worden opengesteld. B. en W. hebben gemeend aan deze her opening een min of meer officiéél karakter te moeten geven en hebben mitsdien een sa menkomst belegd op vrijdag 30 april a.s. (verjaardag van H. M. de Koningin) te 16 uur in het gebouw van het voormalig Wees huis, Markt 52. Na een korte toelichting over de plaats gehad hebbende vernieuwing van de pre sentatie der museumkollecte door de huidige konservator, de heer J. H. van Mosselveld, zal de burgemeester, tevens voorzitter van de Commissie van Toezicht, met enkele woorden de Stedelijke Oudheidkamer voor heropend verklaren. Daarna zullen de aanwezigen zich naar 't gebouw van de Oudheidkamer begeven om de vernieuwde opstelling in ogenschouw te nemen. Tevens zal er gelegenheid zijn afscheid te nemen van de oud-konservator en ere burger van onze stad, de heer W. Mulders, die Geertruidenberg oer 1 mei metterwoon gaat verlaten en van de huidige konservator, die per 1 mei een functie elders heeft aan vaard. Voorts zal men kennis kunnen ma ken met de nieuwe konservator, de heer N. P. Cobben, adjunkt-direkteur van de Aca demie St. Joost te Breda. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING In het kader van de Koninginnedag is 't vreugdevolle feit gekomen dat dhr. M. J. J. v. d. Aa, besteller le klas der P.T.T., is onderscheiden met de bronzen medalje ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. In de loop van de morgen verzamelden de familieleden van v. d. Aa, de posthouder van Loonopzand, de heer v. Veldhoven, de directeur van Kaatsheuvel de heer Schenk en het adj. districtshoofd van de P.T.T. te Den Bosch, zich ten huize van de feesteling. Onder toepasselijke bewoordingen werd dc onderscheiding door de heer Schenk op gespeld, waarbij hij in 't kort de jaren van v. d. Aa schilderde. Van der Aa, geb. 1904, was op 15 nov. 1921 als jongeling in dienst gekomen ie Veghel als tijdelijk ambtenaar. Na z'n vor deringen werd hij overgeplaatst naar Loon opzand op 8 oktober 1932 als besteller. Ook zijn activiteit in de zangvereniging "Echo der Duinen" heeft er toe bijgedragen het nuttige met het aangename te vereni gen. De staat van dienst van 43 jaar PTT-werk en z'n 32-jarige zangersfunctie mogen terug zien op een vruchtbare periode in zijn leven. De huldiging werd gevierd in huiselijke kring, doch ook "De Echo der Duinen" zal het niet ongemerkt laten voorbijgaan. Na de bijeenkomst dankte v. d. Aa har telijk voor deze onderscheiding en allen die er aan hadden meegewerkt. Proficiat!

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 17