wAAlwijkse en LanqstRMtse couRant Prins Bernhard bij N.V. Lips KAATSHEUVEL PROGRAMMA u te. Br.Romualdus krijgt Lourdesreis Ofonchï letten 1È V U. 1È* Extrusiepers in gebruik gesteld Koninginnedag, Dodenherdenking en Bevrijdingsdag VAN MIL Zweedse appeltaart In een toespraak verklaarde mr J. C. van Alphen de Veer, die de Mi nister van Economische Zaken verte genwoordigde, dat de N.V. Lips een nastrevenswaardig voorbeeld vormt van een goed evenwicht tussen speci alisatie en diversifocatie, factoren die bepalend zijn voor de groei van on dernemingen. Bedrijfsleider P. van Assen schilders - behangers en leerling-schilders Loon op Zand BANKETBAKKERIJ NIEUW 13.so Bij veertigjarig jubileum km f 700,20 2334 Th. v. B. 5.- 16*/3 Mevr. Wed. H. 10.- 33 Va Mevr. Wed. L. 2.50 81/3 O.O.G. 100.- 333V8 J. Bakker 5.- 16 2/3 N.N. 3.- 10 De Karrewielers 25.- 83Vs R.K.C. 75.- 250 Pluimveever. Waalwijk e.o. 15.- 50 N.N. 5.- 162/g Personeelsver. Landis Gyr 30.- 100 J. van Eeten 4.- 13V3 Gebr. H. 10.- 33Vs Vaste klanten café Passier 43.20 144 VRIJDAG 30 APRIL 1965 86e JAARGANG No. 32 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief 2002 Telegram-adres „ECHO" Met een druk op de knop en de beste wensen voor de verdere gang van zaken in het bedrijf, heeft Z.K.H. Prins Bernhard dinsdag in de alumi nium halfproduktenafdeling van Lips N.V. de 2500 tons extrusiepers (kos ten zes miljoen guldenin gebruik gesteld. Daarmee is de produktie- capaciteit verdrievoudigd. D* plechtigheid vond plaats in te genwoordigheid van vierhonderd ge nodigden uit binnen- en buitenland en viel samen met de herdenking van het 25-jarig bestaan van het bedrijf in Drunen. Onder de aanwezigen waren de Commissaris van de Koningin in Nd.- Brabant, dr C. N. M. Kortmann, de bisschop van Den Bosch, mgr. W. M. Bekkers, de burgemeester van Dru nen, mr Stieger en de directeur-gene raal van Industrie en Handel mr J. G. van Alphen de Veer. De extrusiepers is geplaatst in een nieuwe hal, die tweehonderd meter lang is. NASTREVENSWAARD VOORBEELD De 1100 man personeel van de N.V. Lips waren er getuigen van toen Prins Bernhard met een helikopter op het fabrieksterrein arriveerde. De Prins maakte met de talrijke genodigden een rondgang door de verschillende bedrijfsgebouwen, die een gezamenlijke oppervlakte hebben van zesenvijftig hectare. Zowel de heer R. Sevenstern, voor zitter van de Raad van Commissaris sen, als President-Directeur de heer M. Lips maakten gewag van een in 'n vergevorderd stadium van voorberei ding verkerende utbreiding van het aluminium-halffabrikatenbedrijf. «L. d iXi fc V AANPASSING De heer M. Lips herinnerde aan de beginperiode van het bedrijf dat 25 jaar geleden met vijftig man perso neel op één hectare Drunense grond begon met de produktie van scheeps schroeven. De produktie werd na de oorlog enorm uitgebreid. Het snel groeiende bedrijf bouwde zelfs in Frankrijk, Italië en Spanje fabrieken voor de vervaardiging van scheepsschroeven. Een teruggang van de scheepsbouw had echter een zeer ongunstig effect op deze produktie. De moeilijkheden heeft men bij de N.V. Lips weten op te vangen door zich toe te leggen op de vervaardiging van andere produk- ten. Een eerste stap daarbij was de fabrikage van halfprodukten - zo als koper - uit geraffineerd afval. Daarna is men zich gaan toeleggen op het maken van aluminium halfpro dukten. Het aluminiumverbruik is van 1957 tot en met 1965 in Nederland toegenomen van acht ton tot 19.500 ton. Dit laatste cijfer is in vergelij king tot andere landen bijzonder laag, zo deelde de heer M. Lips mee, en er zijn dus nog zeer vele expansiemoge lijkheden. De N.V. Lips maakt zelf al een paar honderd aluminium lichtmasten per week, terwijl de toepassing van aluminium bij waterstaatkundige werkzaamheden (zinkstukken en kraagstukken) in een experimenteel stadium verkeren. WINSTDELING De N.V. Lips in Drunen heeft me- j dedelingen gedaan over een winstde- lingsregeling, die na moeilijkheden in het bedrijf in februari in het vooruit zicht was gesteld. Er wordt mee gerekend, dat de eerste uitkering over het boekjaar 1964- 1965 vier procent zal bedra gen voor medewerkers, die nog geen drie jaar in dienst zijn en zal oplopen tot 5,2 procent voor medewerkers die een diensttijd hebben van tien jaar en langer. Onder gunstige omstandighe den zal de winstuitkering kunnen op lopen tot een maximum van 13 pro cent. De uitkering zal steeds rond kerstmis worden uitbetaald. Als de uitkeringsbasis meer dan zes procent van het loon gaat bedra gen, dan zal de helft van het meer dere in een reservepot worden ge stort, die bij onverhoopte tegenvallers in het bedrijf voor de winstuitkerin gen kan worden aangesproken. DR MARGA KLOMPE. In de raad van commissarissen van de N.V. Lips in Drunen is opgeno men in Drunen is mej. dr. Marga Klompé. Deze mededeling werd gedaan tijdens de herdenking van 25 jaar Lips N.V. Drunen. Mej. Klompé zal speciale aandacht gaan besteden aan alles wat de men selijke verhoudingen in het bedrijf kan verbeteren. Hoestdrank in+abletvorm.95ct Het programma, dat het Centraal Comité heeft samengesteld in ver band met de a.s. Koninginnedag, de dodenherdenking en het bevrijdings feest, ziet er als volgt uit. Koninginnedag 30 april. 's Morgens om half elf zal het pro gramma van deze dag worden ge opend door de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klassen der lagere soholen uit de gehele gemeente, die de burge meester, als representant van H. M. de Koningin, een aubade zullen aan bieden op de Markt te Kaatsheuvel. Direct aansluitend op deze aubade, zullen de sportverenigingen uit de ge hele gemeente voor de burgemeester defileren. Omstreeks half 12 gaan de vrij willige brandweerkorpsen van Loon- op-Zand en Kaatsheuvel op het Oran jeplein een demonstratie geven, waar bij al het grote materiaal wordt inge schakeld. 's Middags om 2 uur beginnen dan de jeugd-atletiek-kampioenschappen op de handbal- en hockeyvelden van het natuurpark "de Efteling". Jon gens en meisjes van 12 tot en met 17 jaar uit de gehele gemeente gaan strijden om de titel "jeugdkampioen van de gemeente Loon op Zand". Dit kampioenschap bestaat uit een "aan gepaste" vijfkamp, bevattende de nummers 80 m hardlopen, hoogsprin gen, vxèrspringen, hink-stapsprong en hindernisloop. Direct aansluitend aan de wedstrijden zal te ca. 6 uur op de speelvelden de prijsuitreiking plaats vinden. Om 7 uur beginnen de bals in de diverse dansgelegenheden. Dodenherdenking 4 mei. Vanaf 18 uur tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen, enz. de vlag gen half stok hangen. Om 19.40 uur zal op de Markt te Kaatsheuvel de centrale dodenherden king plaats vinden, welke een inter kerkelijk karakter zal dragen. De aan wezigen zullen daar gezamelijk zin gen "Wilt heden nu treden". De tekst van dit lied en van de andere te zin gen liederen wordt aldaar uitgereikt. Pastoor P. v. d. Spijker van de St. Jansparochie te Kaatsheuvel spreekt hierna over "de verdrukking". Vervolgens vindt een declamatie plaats van "het lied der achttien do den" van Jan Campert. Om 20 uur wordt door iedereen 2 minuten volkomen stilte in acht geno men, waarna de burgemeester een krans zal leggen ter nagedachtenis SCHILDERSBEDRIJF VERWEIJ vraagt enkele terstond bekwame Aanmelden: Burg. v. d. Klokkenlaan 15. Liefst na 6 uur. aan de gevallenen bij een hiervoor op de Markt tijdelijk op te richten ge denkplaats. Aansluitend hierop zal door een solo-trompettist "The Last Post" worden geblazen,, waarna Ds. Lekkerkerker, predikant van de Ned. Hervormde Gemeente aan de Zuid- hollandsedijk, zal spreken over "de bevrijding". Circa kwart over acht wordt de dienst besloten met het ge zamenlijk zingen van enige couplet ten van het Wilhelmus. Het comité roept eenieder op om aan deze interkerkelijke dodenher denking deel te nemen, zonder welke een uitbundige viering van de bevrij dingsdag, daags daarna, niet mogelijk is. Bevrijdingsdag 5 mei. Deze nationale feestdag wordt des morgens om acht uur ingezet met een reveille, die door leden van de ver schillende harmonieën op diverse plaatsen in de gehele gemeente ver zorgd zal worden. Om half elf beginnen dan zowel in Loon op Zand als te Kaatsheuvel de kinderoptochten, waarbij elke school tenminste één groot object of idee zal uitbeelden, dat betrekking heeft op de bevrijdingsdag. De andere kinde ren nemen individueel of groeps gewijze aan de optooht deel. De start te Kaatsheuvel is op de Markt, daar na Huygensstraat, Bemdijksestraat, Crispijnstraat, Hoofdstraat, Mgr. Völkerstraat, Kon. Emmastraat, Gast huisstraat, Markt. In Loonopzand is de start bij de scholen in de van Rijckevorselstraat, waarna de hier gebruikelijke route wordt gevolgd. Na afloop traktatie van de kinderen en uitreiking van de voor deze optochten beschikbaar ge stelde prijzen. Aan de optochten wordt medewer king verleend door alle harmonieën. Om half elf is er een voetbalwed strijd tussen leerlingen van de Le vensschool en de Ulo op een terrein van Desk. 's Middags om 2 uur wordt op de Markt te Kaatsheuvel gestart met de auto-, scooter- en bromfietsrallye. De ritten blijven binnen de gemeente grenzen. De meer ervaren rally-rij ders komen in een aparte klasse uit. De finish is bij hotel Euphona, waar ook de prijsuitreiking zal plaats vin den. Eveneens om 2 uur wordt te Kaats heuvel op het Wilhelminaplein, te Loon op Zand op het Oranjeplein en te de Moer bij het gebouw van de N.C.B. gestart met de fiets-rally, waaraan eenieder die de lagere school heeft verlaten kan deelnemen. Om streeks 19 uur wordt hiervan de uit slag bekend gemaakt en de prijzen op de startplaatsen uitgereikt. Voor bei de rally's kan men zich ook nog vóór de start op de startplaatsen opgeven. Reeds om 18 uur beginnen de bals in de diverse gelegenheden. De Kon. Harmonie "Sophia's Ver eniging" zal om 19 uur met een con cert beginnen in de muzieknis op het Oranjeplein te Loon op Zand, ter wijl de harmonie "Apollo" op de Markt te Kaatsheuvel een muzikale show zal geven, die om half 10 aan vangt. Ongeveer om 10 uur zal dit veel belovend bevrijdingsfeest worden be sloten met een groots vuurwerk, dat zal worden besloten met een groots zal worden afgestoken aan de Vos- senbergselaan te Kaatsheuvel. DESK GAAT KAMPIOENSCHAP EN PROMOTIE GROOTS VIEREN De reeks feestelijkheden, welke voor de komende dagen allerwege op het programma staan, zullen in Kaats heuvel met een extra en niet minder belangrijk festijn worden uitgebreid. Met de laatste feestelijke klanken van Koninginnedag nog in hun oren, gaat de voetbalvereniging DESK zich zaterdagmorgen a.s. schrap zetten om het kampioenschap en de promotie van haar eerste elftal naar de eerste klas op luisterrijke wijze te vieren. Een comité heeft voor deze feest dag een programma samengesteld, dat er zijn mag en de grote DESK-familie nog lang zal heugen. De volgende dagindeling is daarvoor opgesteld. Van half 12 tot 1 uur zal het be stuur, geestelijk adviseur, kampioens team met reserves en trainer, eventu eel met dames, door burgemeester en wethouders en de voltallige gemeente raad ten gemeentehuize worden ont vangen. Van 3 tot 5 uur volgt dan de fees telijke receptie voor officieel geno digden in de bovenzaal van het res taurant in "De Eftelinv". Aanslui tend hierop volgt tot zes uur een re ceptie voor de Kaatsheuvelse bevol king, waarvan er ongetwijfeld veel verwacht worden. Voetbalminnend Kaatsheuvel zal er prijs op stellen het bestuur en kampioensteam, dat na 21 jaren in de 2e klas het lang ver wachte eerste klasserschap realiseer de, te danken voor de vele genotvol le voetbaldagen in het verleden. Vanaf half 7 tot 8 uur volgt dan in de benedenzaal van het restaurant een uitgebreide Desk-familiedis in de vorm van een Brabantse koffietafel, waaraan ook alle senioren - actieve zowel als rustende, - oprichters, oud-voorzitters, oud-leden en eregas ten met hunne dames zullen aanzit ten. Alle aanwezigen zullen zich na de maaltijd weer naar de bovenzaal van De Efteling begeven, waar van 8 tot 2 uur een groot bal en Desk-reunie zal plaats vinden. Het wordt dus een dag van "kei hard" feesten, en geen enkele Desk supporter zal er ditmaal aan twijfe len, wanneer hun nog in feestroes verkerende favorieten zondag naar St. Willibrord reizen voor de laatste competitiewedstrijd tegen Rood Wit, dat zij ditmaal een zeer zacht eitje zullen vormen voor deze voormalige en op revanche beluste concurrent. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel DOKTERSDIENST. Op het weekend zaterdag 1 en zondag 2 mei a.s. zal de doktersdienst worden waar genomen door dr. A. de Vries, Van Rijcke vorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166- 250. BANKENPACHT AFGESCHAFT. Zondag a.s. zal de bankenpacht tot 't ver leden behoren. Dan zal voor elke kerkgan ger 'n bedrag van 25 cent gevraagd worden en voor kinderen 5 cent. Er zal dan ook maar één schaalcollecte zijn, zodat het plaatsèngeld en de vrijwillige bijdragen in eens worden opgehaald. De huwelijksaankondigingen en intenties zullen onder de H.H. Missen worden gedaan in het „Memento". Frater Angelico met z'n jongenskoor zul len de zondagsmis van 9 uur zingen. De Mis van half 12 wordt gezongen door dames, die zich hiervoor kunnen aanmelden. PROGRAMMA VOOR KONINGINNE DAG EN BEVRIJDINGSFEEST. Voor Loon op Zand ziet het programma voor Koninginnedag en Bevrijdingsfeest er als volgt uit Koninginnedag 30 april 10.30 uur wordt er een aubade gehouden door de schooljeugd op de Markt te Kaats heuvel, van de 4e, 5e en 6e klassen der la gere scholen. Van Loonopzand zullen de kinderen daarheen per bus reizen. Als re presentant is op de markt aanwezig de Bur gemeester van Loonopzand. Hierna zullen de aanwezigen défileren Grotestraat 234. Tel. 2312 Waalwijk voor de burgemeester. Op het Oranjeplein te Loonopzand zullen om 11.30 uur de corpsen van de Vrijw. Brandweer van Kaatsheuvel en Loonopzand een demonstratie geven, waarbij al het groot materiaal wordt ingezet. In de namiddag wordt op de sportterrei nen van de Efteling een grote sportdag ge houden voor jongens en meisjes van 12 tot 17 jaar. Ook Loonopzand zal daar geheel vertegenwoordigd zijn. Het is een aange paste vijfkamp, bestaande uit 80 km hard lopen, hoogspringen, vèrspringen, hink- stap-sprong en hindernisloop. Hieruit zal de kampioen van de gemeente worden bekend gemaakt. De prijsuitreiking heeft plaats om 18 uur, direct na de wedstrijden. 's Avonds zal in diverse gelegenheden bal worden gegeven. Dodenherdenking, 4 mei Vanaf 18 uur zullen op deze avond alle vlaggen halfstok hangen, om de gevallenen uit de laatste oorlog te herdenken, zowel burgers als militairen. Om 19.40 uur Inter kerkelijke dodenherdenking op de Markt te Kaatsheuvel. 20. - uur Twee minuten stilte 20.02 uur kranslegging door de Burgemeester op de tijdelijke gedenkplaats. Hierna besluit met Wilhelmus. Bevrijdingsdag 5 mei Om 8 uur 's morgens in alle delen van het dorp en gemeente Teveille door de le den van de harmonieën. 10.30 uur Kinderoptocht door de leer lingen en onderwijzend personeel van de scholen. Start Loonopzand: bij de scholen. Na de optocht tractatie voor de kinderen en daarna uitreiking van de prijzen voor de optocht. Aan de optocht wordt deelgenomen door de beide harmonieën. Om 14 uur kan deelgenomen worden aan de auto-, scooter- en bromfietsrallye, vanaf de Markt te Kaatsheuvel. Tegelijkertijd start de fietsenrallye. Voor Loonopzand start plaats: Oranjeplein. De tochten gaan door de gemeente. Om 18 uur weer bals in de zalen. Om 19 uur zal de Kon. Harm. Sophia op hel Oranjeplein een concert verzorgen. Pl.m. 19 uur ook uitreiking van de prij zen der rallye voor fietsen op het Oranje plein. Om het feest te besluiten wordt te Kaatsheuvel een groot vuurwerk afgestoken op de Vossenbergselaan. VOETBALTOTO. De voetbaltoto moet in verband met de voor 9 uur n.m. zijn ingeleverd bij dhr. v. d. Velden, Willibrordusstraat 44, L. op Z r*<a«.r3<*: UNO ANIMO. Al heeft Uno Animo zondag verloren, toch maakt deze club nog een goede kans op het kampioenschap. Zal Uno Animo nog promoveren naar de 2e klas? Als ze het mogen halen verwacht het eerste elftal een grootse huldiging. Een comité is inmiddels gevormd en een programma opgesteld. Dit zal echter geld kosten en het comité zal daarom een collecte houden om Uno een mooie hulde te bereiden. Mocht Uno on verhoopt geen kampioen worden, dan zullen de gelden toch geheel aan de vereniging komen. Laten we er het beste van hopen. Jongens nog één wedstrijd en zet alles op alles. Vergeet de wedstrijd tegen VVO van zondag en doe er een schepje op. Alle suc ces zij jullie toegewenst. De eindwedstrijd Uno-Animo - RAC wordt zondag nog niet gesijeeld. Deze is uit gesteld. DAUW TRAPPEN. He voorjaar dient zich zo langzaam aan en het is een zeer oud gebruik dat de mens daaraan herinnerd wordt door de vToege re- veilles. A.s. zondagochtend, de eerste zon dag in mei, zullen de harmonieën door de iandauwen trekken met volop muziek. Laten we hopen dat ook nu het goede weer met deze vruchtbaarheidsrythe ge paard gaat. K. A. V. Het zilveren bestaarisfeest van de K.A.V. heeft zaterdag a.s. plaats. Na de H. Mis wordt het feit herdacht in zaal Vermeulen, waarbij de oudste leden zullen worden ge huldigd. Om 2.30 uur is daar een receptie en om 19.30 uur zullen de leden een gezel lige avond krijgen aangeboden. Van harte reeds proficiat. NIEUWE SOOS "INFERNO". In zaal De Echo van Duinen zal a.s. zaterdag 't begin gemaakt worden met de oprichting van een sociëteit, welke de naam Inferno zal dragen. Om 7.30 uur n.m. speelt daar het orkest "The Real Devils" en wordt afgewisseld met bandopnamen. De leiding berust bij dhr. Gerrits uit Tilburg, bijge staan door 3 personen. De zaal is voor ieder een toegankelijk. Het is daar gezellig inge richt en de bar is bijzonder intiem. Na ver loop van tijd zal de vereniging een gesloten geheel gaan vormen. De terugtocht van Broeder Romu- aldus uit Lourdes is met een waarlij- ke sneltreinvaart gegaan. In de laatste week gaven vooral de kilometerbedragen van O. O. G. (f 100,-) en R.K.C. (f 75.-) de doorslag. Niet onvermeld mag blijven de ak- tie bij de stamgasten van Café Pas sier, die f 43,15 bijeen brachten. De Carnavalsvereniging "De Kar- rewielers" stuurden het volgende ge dicht ter begeleiding van een gift van f 25. - De Karrewielers hebben besloten om met 1 peik per man enkele kilometers te kopen voor Broeder Romualdus' reis naar zijn beloofde land. Broeder Romualdus Wij wensen Broeder Romualdus veel plezier en doen er dan nog 5 piek bij voor 'n pintje bier! r*' - Uit onderstaand overzicht blijkt weer, dat vooral de terugtocht veel kilometers heeft opgeleverd. Het eindbedrag van de aktie be draagt f 1032,90 en dat is teveel. Op 1 mei viert Broeder Romualdus zijn 40-jarig jubileum als onderwij zer. Het geschenk zal door omstandig heden eerst op 10 mei a.s. worden aangeboden. Een en ander zal op verzoek van de jubilaris in besloten kring geschieden. Stand vorige week f 1032.90 3443 Het comité maakt van de gelegen heid gebruik allen die aan het wel slagen van deze aktie hebben meege werkt hartelijk dank.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9