Verkeersmaatregelen gaan 76.000 gulden kosten Beatrix' vriend nu bekend Van liet Binnenhol Aankoop van een brug-ongelijk voor „Kunst en Kracht" Klaus von Amsberg wandelde met prinses Abonneert U op dit blad VACANTIESLUITING LEVENSMIDDELENWINKELS 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 MEI 1965 2 Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben de gemeente ver zocht om de Grotestraat aan te wijzen als voorrangsweg. Dit verzoek, on dersteund door de Minister van Wa terstaat, is voor B. en W. aanleiding geweest om ten aanzien van de ver keersproblematiek van de oude oost- westverbinding, lopende van 't West einde te Besoijen via de Grotestraat naar Baardwijk, advies in te. winnen bij de Koninklijke Nederlandse Toe ristenbond A.N.W.B. te 's-Graven- hage. Deze instantie heeft geadvi seerd om deze zgn. oude Langstraat route inderdaad aan te wijzen tot voorrangsweg. Na ampel beraad heeft het college van B. en W. in overeenstemming met dit advies besloten om de bedoelde route aan te wijzen als voorrangsweg. Dit wegtracé omvat de volgende stra ten het Westeinde, de Grotestraat, de Groen van Prinstererlaan, de van Lovenlaan, de Loeffstraat, het Voor einde en het Hoogeinde. Ofschoon door de aanleg van de Langstraatweg, de Grotestraat gro tendeels is ontlast van het doorgaan de verkeer, is deze straat niettemin één der belangrijkste verkeersaders in onze gemeente gebleven met een vrij grote verkeersfrequentie van verschil lende aard. Op een tweetal kruisin gen na - t.w. de Grotestraat/Wil- helminastraat en Hertog Janstraat en de Grotestraat/Burg. Verwielstraat - kent de Grotestraat overal zgn. voor rangskruisingen. Het verkeer ge draagt zich daarom reeds alsof de Grotestraat een voorrangsweg is. Door de aanwijzing tot voorrangs weg van deze straat ontstaat derhalve praktisch geen wijziging in de be staande toestand. Formeel ontstaat echter een juistere structuur en onge twijfeld zal aan de onzekerheid van veel weggebruikers op het punt van de voorrangsregeling een einde ko men. Dat eveneens de Groen v. Prin stererlaan en de van Lovenlaan tot voorrangsweg zijn bestemd, vloeit voort uit de omstandigheid, dat beide lanen een logische voortzetting vor men van de Grotestraat. In verband met het bovenstaande zullen de bestaande borden in het ge noemde wegtracée moeten worden vervangen door voorrangsborden. In totaal is hiermede een bedrag gemoeid van f 1.000, - Teneinde te bereiken, dat het ver keer uit de drukste zijstraten zich zonder teveel vertraging kan invoe gen tussen het verkeer op de oost west-verbinding c.q. op duidelijke wij ze gewaarschuwd wordt voor de na dering van een gevaarlijk kruispunt, worden een aantal verkeerslicht- c.q. knipperlichtinstallaties geplaatst en wel op de volgende kruispunten 1. Kerkstraat - Hugo de Groot straat: knipperlichten. 2. Mr. van Coothstraat verkeers lichten (voorlopig af te stellen op knipperen). 3. Markt - Raadhuisplein: ver keerslichten. 4. Putstraat - Groenstraat; ver keerslichten (voorlopig af te stellen op knipperen). Ter toelichting hierop delen B. en W. aan de raad mede 1. De knipperlichtinstallatie op het kruispunt Stationsstraat - St. An- toniusstraat - N. Parallelweg - Burg. v. d. Klokkenlaan, welke zal moeten worden vervangen door een verkeers lichtinstallatie kan worden aangewend voor plaatsing op het onderhavige kruispunt. De kosten van verplaat sing worden geraamd op f 2.500. - 2. De kosten van aanschaffing en plaatsing van deze installatie worden geraamd op f 9.200. - 3. De kosten van aanschaffing en plaatsing van deze installatie worden geraamd op f 21.400: Hierbij is re kening gehouden met een verkeersre geling voor de voetgangers, met een verkeerslichtpunt t.b.v. het verkeer, dat het Raadhuisplein verlaat en met een koppeling aan de verkeerslicht installatie op de hoek Mr. van Cooth straat - Grotestraat. .4 De kosten van aanschaffing en plaatsing van deze installatie worden geraamd op f 9.800. - Van de gelegenheid tot het treffen van verkeersbeveiligende maatregelen in onze gemeente, dient naar de me ning van B. en W. gebruik te worden gemaakt om op een tweetal zeer ge vaarlijke andere kruispunten even eens verkeerslichtinstallaties te doen aanbrengen. Bedoeld worden het kruispunt Stationsstraat - St. Anto- niusstraat en het kruispunt Putstraat- Burg. Smeelelaan. De kosten van aan schaffing en plaatsing van een der gelijke installatie worden geraamd op resp. f 18.000 en f 14.000. In de hier genoemde bedragen zijn mede be grepen de kosten van de aanleg van vrij frequente voetgangersverkeer ter plaatse. Het geheel gaat de gemeente f 76.700 kosten. De afdeling Waalwijk van de Ned. Kath. Kruideniersbond heeft zich bij schrijven van 6 februari 1965 tot de gemeente gericht met verzoek, de tot standkoming te bevorderen van een vacantiesluitingsregeling voor levens middelenwinkels. In dat schrijven werd medegedeeld, dat de op 28 mei 1964 door de raad vastgestelde ver ordening vacantiesluiting levensmid delenwinkels 1964 in het algemeen tot grote tevredenheid heeft gewerkt. Mede op grond hiervan wordt in het verzoek voorgesteld, de eventueel vast te stellen nieuwe verordening een onbepaalde geldingsduur te geven. Bij een nader contact, dat B. en W. over deze aangelegenheid met het af delingsbestuur van deze bond hebben gehad, is komen vast te staan, dat door de overgrote meerderheid der daarbij aangesloten leden de tot standkoming van een vacantieslui tingsregeling wordt op prijs gesteld. De kamer van koophandel en fa brieken voor Noordelijk Noord-Bra bant heeft bij schrijven van 11 maart 1965 met betrekking tot het vaststel len van een nieuwe verordening tot regeling der vacantiesluiting voor le vensmiddelenwinkels gunstig gead viseerd, met dien verstande evenwel, dat het gunstig advies zich beperkt tot een regeling voor de duur van één jaar. Het advies bevat n.I. de toevoe ging "gezien de snelle verandering in de detailhandels-sector kunnen wij niet accoord gaan met een permanen te verordening, doch slechts voor de duur van één jaar". Van een afwijkend standpunt met betrekking tot de verplichte vacantie sluiting gaven blijk de N.V. Albert Heyn te Zaandam, het Supermarkt Instituut Nederland te Arnhem en de Co-op Brabant te Tilburg. Hoewel hun contra-argumenten stellig aan dacht verdienen, menen B. en W. toch, dat bij afweging van belangen de nadruk moet vallen op 'het feit, dat een vacantiesluitingsregeling door de meerderheid der plaatselijke krui deniers wordt gewenst. Daarom willen B. en W. een slui tingstijdvak van ten hoogste zes werk dagen, vallende tussen 1 juni en 1 oktober 1965 voor elke levensmidde lenwinkel afzonderlijk door B. en W. vast te stellen. B. en W. willen het vaststellen der sluitingstijdvakken zoveel mogelijk doen in overeenstemming met de door de betrokken winkeliers of bedrijven te kennen gegeven voorkeur. De r.k. gymnastiekvereniging "Kunst en Kracht" maakt buiten de school tijden - gebruik van de gymnastiek zaal bij de St. Clemenssohool in de Baardwijksestraat. Omdat de outillage van die zaal is afgestemd op gebruik door school kinderen, ontbreekt daaraan een zgn. brug-ongelijk. In verband hiermede heeft het be stuur van de vereniging het gemeen tebestuur verzocht de inventaris van bedoelde zaal met een dergelijk werk tuig te willen completeren. Genoemde vereniging wordt n.I. in ernstige mate gehandicapt door het gemis van dit gymnastiektoestel, dat zowel bij meisjes-, als damesgymna- stiek een belangrijke plaats inneemt. Bovendien vormt het werken aan dit toestel een vast programma-onderdeel in de jeugdcompetitie van de Nederl. Kath. Gymnastiek Bond, terwijl ook in wedstrijden met zusterverenigingen ter plaatse en in verre omgeving aan een dergelijke brug moet kunnen wor den gewerkt. Bij thuiswedstrijden moet telkens een beroep op andere gymnastiekver enigingen ter plaatse of elders wor den gedaan; afgezien van de moeiten en - telkens terugkerende - trans portkosten, is deze gang van zaken niet bevorderlijk voor de oefenkracht van de vereniging. Het zal de raad zonder meer .duidelijk zijn, dat, wil een gymnastiekvereniging aan een dergelijk toestel behoorlijke resulta ten kunnen behalen, dit slechts kan worden bereikt door regelmatige en intensieve oefening. Eerst nadat de gymnasten met dit werktuig volledig vertrouwd zijn geworden, kunnen vaardigheid en prestaties worden op gevoerd. De mogelijkheden daarvoor zijn thans ten enenmale niet aanwezig. B. en W. achten het alleszins ver antwoord, om deze bloeiende vereni ging, welke momenteel ca. 300 leden telt, terzake tegemoet te komen door een gymnastiekzaal beschikbaar te stellen, welke op wedstrijdniveau is geoutilleerd. De kosten van aanschaffing van 'n zgn. brug-ongelijk „Reuther Sr. B. 35", geschikt voor schoolbrug en keur-turnbrug, met inbegrip van een bruggenwagen voor verplaatsing in de zaal, komt op f 1.874. - W.S.C. (AFD. JEUGD). Zaterdag j.l. had in de WSC-club- tent een kleine huldiging plaats van 3 jeugdige WSC-kampioenen. Het C-elftal werd door een overwinning enige weken geleden van Drunen kampioen, zaterdagmiddag behaalde het C-elftal door een 4-0 overwin ning op Desk, en de oudste pupillen door een 3-0 overwinning op RWB hun titel. Na deze wedstrijden waren de spelertjes bijeen in de WSC-cIub- tent, waar zij werden toegesproken door de WSC-voorzitter de heer van Loon. Na enige traktaties nam de heer P. van Bladel het woord, als voorzitter der jeugdcommissie van WSC en belichtte toen hoe nuttig het is, niet alleen een voetbalteam te heb ben, doch minstens zo voornaam een vriendenteam, waardoor deze jongens het kampioenschap behaalden. Te vens werd aan de leiders een woord van dank gebracht. Hierna nam de heer Steenbeek het woord, op zijn eigen vertrouwde ma nier, en richtte zeker niet ten opzichte de schijnwerper op de vrouwelijke pu- pillen-trainster, mevr. Verkerk, die mede met haar echtgenoot zeer veel uren aan deze kleine voetballertjes be steed, dus moet dit enigszins voor haar een genoegdoening zijn deze kleintjes te zien triomferen. Jeugdcommissie, proficiat! MOOI SUCCES VOOR BERNADETTE-PAROCHIE. In de cantine van "Hollandia" had vrijdagavond de sluitingsavond plaats van "Fafa Bepa", de actie ten bate van de Bernadette-parochie. Bij het bekend maken van de opbrengst van de verschillende onderdelen, bleek dat deze actie een rekord aan rendement heeft opgeleverd. De ontvangsten bedroegen: entree f 638.34; schiettent f 334.23; bal len gooien f 302.41; Cola f 215,87; snoep en ijs f 385.25; Kop van Jut f 98.97; ping-pong f 128.84; home trainer f 12.80; discobar f 193.10; Rad van Avontuur f 2870.89; bar "De geut" f 3460.54 en dames-co mité f 246.78. De loterij bracht ca. f 2500 op. In totaal aan ontvangsten f 11.388.02. De netto-opbrengst wordt door de organisatoren geraamd op ca. f 7000. Pastoor Oomens toonde zich in zijn dankwoord zeer ingenomen met dit prachtige resultaat, dat verkregen werd door interparochiële samenwer king. Uit het slagen van alle acties die tot op heden voor de Bernadette- parochie waren gevoerd, blijkt wel de grote goodwill. Er werd dank ge bracht aan de grote schare medewer kers onder leiding van dr. Hermans, aan de bands "The Rowdies" en "The Tigermoth", aan de schenkers van de prijzen, kortom aan iedereen die in een of andere vorm aan het welslagen van "Fafa-Bepa" had meegewerkt. Zelfs deze gezellige slotavond lever de nog een klein batig saldo op. Sprang Vrijh.-Capelle Capelle Vlijmen Elshout Drunen De in de T weede Kamer door mi nister-president Mr. Cals afgelegde regeringsverklaring kan zonder ttvij. fel in de komende maanden een goe de grondslag blijken te zijn voor een vruchtbaar en bevredigend beleid van het nieuwe kabinet. De voorwaarden daartoe zijn door de leden van het team-Cals geschapen in het vastleg, gen van een aanzienlijk aantal beleids punten, alle van groot gewicht, die tot de belangrijke sektoren van het staatkundige en maatschappelijke le ven behoren en die - zoals ze in de regeringsverklaring werden geformu leerd - alleszins een evenwichtig ge heel lijken te beloven. Aan de geestelijke en materiële waarden is door het nieuwe kabinet een evenredige aandacht gegeven. Vraagstukken van culturele voor zieningen, onderwijs, democratische toebedeling van deze goederen hebben niet minder attentie ondervonden dan de meer stoffelijke zorgen als van volksverzekeringen, huisvesting, ver keer svoorzieningen e.d. Voorop is daarbij enkele malen gesteld, dat alle burgers gelijkelijk in hun aanspraken en rechten dienen te worden gekend. In het politieke vlak geldt de stelre gel van dit kabinet, dat aan de gezon de wisselwerking tussen regering en volksvertegenwoordiging niets in de weg zal worden gelegd. Dat ivil zeg gen, dat enerzijds deze regering zich alle middelen wil verschaffen om een slagvaardig beleid te kunnen voeren, maar dat van de andere kant de rech ten van het parlement nergens zullen worden aangetast. Een voordeel in de regeringsver klaring is, dat er geen punt in voor komt, dat gemakkelijk aanleiding zal kunnen geven tot toekomstige moei lijkheden tussen de partners, wat bij het program-Marijnen niet kon wor den voorkomen met betrekking tot ra dio en televisie. In de regeringsverklaring komt na tuurlijk de wisseling van politieke partners tot uitdrukking. Enkele pun ten, die in het program van het voor gaande kabinet werden opgenomen, ontbreken of zijn door een andere formulering vervangen en nieuwe pa ragrafen zijn toegevoegd. Wie echter de gang van zaken tijdens de formatie heeft gevolgd, kon in gemoede ver wachten, dat door de blijvende com ponenten in de regeringscombinatie geen "offers" zouden worden ge bracht, waarvoor men geen politieke verantwoording zou kunnen nemen en dat anderzijds stellig ook door de socialistische bondgenoten wensen en aspiraties overboord zijn gezet, die zij wel in hun eigen program hadden opgenomen. Nochtans is nergens de indruk gegeven, dat tewille van goed kope compromissen enig beleidson derdeel op onbevredigende wijze zal worden behartigd. Natuurlijk is de regeringsverklaring van premier Cals geen stuk, dat ner gens voor een kritische beoordeling in aanmerking zou komen. Dat is in de debatten van deze week trouwens - ook van de kant van de nauw aan dit team verwante politieke groeperingen - duidelijk genoeg gebleken. Wat dat betreft ademt de verklaring echter een sfeer van grote openheid, in de enkele malen tot uiting gebrach te wil namelijk van Mr. Cals en de zijnen om het te voeren beleid teza men met de volksvertegenwoordi ging uit te stippelen, waarbij ook constructieve gedachten van de oppo sitie niet zullen worden miskend. Naar de geest en de concrete plan nen lijken zo voorwaarden voldoende voorhanden te zijn om de komende maanden wel met vertrouwen tege moet te gaan. lantaarnpaal en werd zwaar be schadigd. De inzittenden, E. v. K. uit Kaatsheuvel, J. v. B. uit Loon op Zand en de chauffeur C. v. H. moesten, na ter plaatse te zijn be handeld, worden overgebracht naar het ziekenhuis. De heer J. v. S. uit Udenhout werd licht gewond. De vier personen waren op weg naar hun werk in Den Bosch. half jaar. Volgens graaf Kaspar hebben zij elkaar tot nu toe een keer of zes ontmoet. Hun langste samenzijn viel rond half februari toen zij in het Zwitserse Gstaad v/aren voor een ski-vakantie. Jhr. Bosch van Drakestein, de directe buurman van prinses Bea trix, in Lage Vuursche: „Ik heb die fotograaf weken lang zien rond scharrelen bij Drakesteyn. Om de andere dag zag ik z'n witte Porsche in de buurt. Eén keer heb ik zelfs hem van mijn terrein gejaagd, waar hij tussen de bosjes zat. Ik vind het geen stijl om op deze ma nier stiekem het privé-leven van de prinses te belagen", aldus jonk heer Freddy, die had gemerkt hoe de prinses in de afgelopen weken zelf verdacht was op foto-lenzen aan de grenzen vap haar tuin. Er patrouilleerde, volgens de adellijke buurman, zelfs een rechercheur met een hond. De 38-jarige Westduitse diplo maat Klaus von Amsberg is de kandidaat voor een verloving met prinses Beatrix, zo vernemen wij van de meest bevoegde zijde. Met hem samen staat de kroonprinses op de foto's, die in de tuin van Kasteeltje Drakesteyn heimelijk zijn genomen door de Amsterdamse fotograaf John de Rooy. Een neef van prins Bernhard, graaf Kaspar von Oyenhausen- Siertsdorf, bevestigde ons donder dagavond de zeer goede vriendschap van zijn vriend Klaus met prinses Beatrix. „Klaus maakt zich nogal bezorgd over de ontwikkelingen in de komende dagen. Hun speciale vriendschap is nog zo jong", aldus graaf Kaspar. Klaus von Amsberg werkt op het ministerie van Buiten landse Zaken in Bonn, woont in Bad Godesberg en behoort tot de kleine adel. Klaus von Amsberg en de kroon prinses kennen elkaar ongeveer 'n N.E.O. 40 JAAR. De voetbalvereniging NEO bestaat 40 jaar en ter gelegenheid van dit voor deze vereniging zo heugelijke leit, recipieerde het bestuur j.l. zaterdagmiddag in haar clublokaal, Café 1 rompen. De belangstel ling was buitengewoon groot, niet alleen uit Sprang, maar ook uit de verre omtrek. De zaal was keurig versierd, terwijl he. aantal bloemstukken dat werd aangeboden vele tientallen beliep. Daar bleef het ech ter niet bij, want naast de gelukwensen die de vereniging werden aangeboden, werden vele cadeaus in allerlei vorm aangeboden, waaronder wel zeer kostbare. De heer Molenschot uit Kaatsheuvel bood voor het hele eerste elftal een paar voet balschoenen aan, terwijl de eigenaresse van het clublokaal voor elk dezer spelers een keurig shirt beschikbaar stelde. Het is ondoenlijk alle deputaties die hun gelukwensen kwamen aanbieden te noemen, maar niet alleen schier alle verenigingen uit onze plaats lieten zich hier vertegenwoordi gen, maar ook talrijke zusterverenigingen uit de verre omtrek kwamen 't bestuur van het jubilerende NEO hartelijk feliciteren en deden dit schier allen vergezeld gaan van een cadeau, waaronder een 5-tal voetballen, meerdere couverts met inhoud, een voor zittershamer, enz. enz. Ook de K.N.V.B. zond een deputatie, waarvoor de heer Willemse uit Tilburg het woord voerde en er zijn bewondering voor uitsprak dat NEO het zoveel jaren heeft kunnen volhouden en daarbij vooral de jeugd niet heeft verwaarloosd.. Namens de KN VB bood hij een prachtige bondsvlag aan en sprak de 'hoop uit over 10 jaar weer te kunnen terugkomen. De voorzitter van NEO, de heer Heij, dankte de KNVB-vertegenwoordiger har telijk en zei de aanwezigheid zeer op prijs te stellen; hij herinnerde aan de opening van het terrein toen de KNVB het met een telegram afdeed. Nu is alles echter weer in 't reine, aldus de voorzitter en hij dankte zeer hartelijk voor de mooie vlag. Ook het voltallige gemeentebestuur kwam NEO feliciteren en Burgemeester M. van Prooijen, vergezeld van zijn echtgenote, richtte hartelijke woorden tot de jubileren de vereniging en gewaagde van de grote waardering van het gemeentebestuur voor de wijze waarop NEO haar taak vervulde, spe ciaal in het belang van verantwoorde vrije tijdsbesteding voor de jeugd. De burge meester hoopte binnen niet al te lange tijd aan de jubilerende vereniging een nog be tere accomodate wat betreft terreinen en kleedlokalen te kunnen aanbieden. De voorzitter had voor elk der sprekers een welgemeend dankwoordje en het be stuur was zeer ingenomen met de belang stelling die zij van alle zijden mocht ont vangen. A.s. vrijdagavond wordt het jubileum van NEO in Lido te Waalwijk feestelijk gevierd, met donateurs en genodigden. Teneinde eenieder in de gelegenheid te stellen zonder moeite 't Lido te bereiken, zullen er speciale bussen rijden. De vertrek punten van deze bussen zijn Gemeentehuis, hoek Dijkstraat, Bejaardencentrum en café Doornen. De bussen vertrekken om 7.15 uur. Voor wie deze vertrekpunten een bezwaar zijn, stellen zich in verbinding met de secre taresse van het feestcomité, mevr. T. van der Laan, Jan de Rooijstraat 4a, Sprang. KERKDIENST D.V. hoopt a.s. donderdag 12 mei, des avonds half 8, voor de Geref. Gemeente, Julianalaan 8, voor te gaan Ds. Suiker van Krabbendijke. P.V. DE LUCHTVAART De P.V. DE LUCHTVAART hield in sa menwerking met de Reisduif uit Waspik jl. zondag een wedvluchh vanuit Creil, afstand 322 km. De uitslag was als volgt: A Kloot wijk 1; Dr Smits W 2, 8, 38, 44, 48, 49; H Dalmaijer 3; C Boer 4; C de Cloe 5; H v Campen sr 6, 27; N Smits W 7, 18, 47; P Nieuwenhuijzen 9, 37; H Nerings W 10, 22, 35, 36, 39; A Kuijten W 11, 14, 29, 34; C Fitters W 12, 20; S Selders W 13, 32; H v Campen jr 15; B Pols 16, 17, 25; R van Raamsdonk 19; H Damen W 21; P van Raamsdonk 23; H de Jong 24, 31, 40; A de Wit W 26, 33, 42; F v Hoof W 28; J Verdijn 30; C Blok 41, 45; G Ie Sage 43; B Verduijn W 46; J v Tilborg W 50; A.s. zondag wordt een wedvlucht gehouden van uit St. Denis, afstand 359 km en St. Ghis- lain, afstand 163 km. Inkorven bij het club lokaal café de Ruijter. ZENDINGSMIDDAG In de Ned. Herv. Kerk wordt op a.s. zaterdagmiddag 15 mei een zendingsmiddag gehouden, waarin Ds. Catsburg van Op- heusden en Ds. C. v. d. Bosch uit Gorin- chem een inleiding zullen verzorgen. Het openings- en slotwoord zal worden uitge sproken door Ds. Huizinga. TENTOONSTELLING De Stichting Onderwijstentoonstellingen zal in de aula van de R.K. School 't Palet van Vliedberg, een tentoonstelling houden over suiker. De tentoonstelling die bedoeld is voor ulo, vglo en de hogere klassen van de lagere scholen van Vliedberg, Vlijmen Nieuwkuijk en Haarsteög zal gehouen wor den van 19 t.m. 31 mei. De burgemeester van Vlijmen mr L. M. Schweitzer zal op 18 mei om half 5 de tentoonstelling offici eel openen, waarna er voor de leerkrach ten een instructie-rondleiding zal plaats hebben. Belangstellenden kunnen dagelijks terech: (behave op zondag), steeds van 9 tot 5 uur. WIELRENNEN. Successen van de Vlijmense renners en leden van de Zwaluw. In Geffen bij de as piranten werd Henskens 5e; bij de nieuwe lingen werd Nicols 8e. In Waspik werd M. v. d. Lee Drunen 4e en H. van Vught Vlij men 8e bij de amateurs. P.V. DE REISDUIF Zondag 9 mei hield de Postduivenvereni ging De Reisduif een wedvlucht vanuit St. Chrislain, aantal duiven 210, los 7.30 uur. Eerste duif 8-57-30, laatste prijswinnende duif 9-20-18. Uitslag als volgt Th v Over- dijk 1; J Kuijs VB 2, 15; H Berkelmans 3, 25, 26, 31, 39, 51; P Diepstraten 4, 7, 8, 10, 12; J Wilhard 5, 52; W v Ravensteijn 6, 29; R Berkelmans 9, 17, 30, 40, 47; B v Esdonk 11, 54; Jos Kuijs 13, 24, 35, 46; P v Dal 14, 18; G v d WieI16, 48; H Boom 20, 22, 41, 42, 45; S v d Ven 21, 36; B Herman 23; J Kivits 27, 32; G v Esdonk 28, 34; J v Santen 33; Gebr Kuijs 37; Jo v d Heuvel 43, 44, 49, 50; B Vermeulen 53. Aan de vlucht was een beker verbonden, winnaar Th v Overdijk met le prijs. Extra prijs Gvd Wiel. Uitslag junioren: M Stren gere 1, 2, 4; B v d Lee 3; H Wilhard 5; P Herman 6, 7; Adriaansen 8, 9. P.V. DE ZWALUW. Woensdag 5 mei hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Geldenaken, afstand 113 km, los 11.10 uur, eerste duif 13-16-14, laatste prijswinnende duif 13-54-18. Uitslag als volgt J v d Dungen 1, 24; K Kivit 2, 13, 31; L. Parijs 3; ALv Helvoirt 4, 15; H v Over dijk 5, 23; R v Esdonk 6; Fr v Bokhoven 7, 27; Th Stupere 8; T v Engelen 9, 26; Am Dekkers 10, 11; M Herman 12; C de Ronde 14; L Heesbeen 16; H de Laat 17; M v Heeswijk 18; Sj v d Wiel 19, 20, 22, 28, 30; H Maas 21; Jo Merkx 25; J Beek mans 29. DE NIEUWE KAPEL VAN DE WONDERBARE MOEDER, ELSHOUT Veel verzoeken bereiken Pastoor Ode- kerken om inlichtingen over de H. Missen. Op zijn verzoek delen wij onze lezers mede, dat op zondag de H. Missen zijn om 7, 8,30, 10 en 11.30 uur. Iedere zondag om 4 uur is er een Maria- lof. Op de overige dagen zijn de H. Missen om kwart voor 7 en half 8. DRUNENSE ST. JOZEFSCHOOL VOOR RADIO EN T.V. Kootje v. d. Broek, leerlinge van de St. Jozefschool te Drunen, zal vandaag (maandag) in de Harmonie Sociëteit deelnemen aan een com petitie, waarin men meedingt om mee te doen aan de wedstrijd „Wie zingt er mee". Deze jaarlijks terug kerende wedstrijd voor de K.R.O.- radio en -T.V., o.l.v. Wim Quint, viert dit jaar haar eerste lustrum. Van de opname welke vandaag in de Harmonie Sociëteit te Tilburg worden gemaakt, zal op dinsdag 11 mei een gedeelte worden uitgezon den in het Wig Wam-programma van 17.00 tot 17.35 uur. Indien Kootje v. d. Broek het tot de finale kan brengen, zal men haar op zaterdag 3 juli kunnen horen en zien in een rechtstreekse Radio- en T.V.-uitzending. VOLKSWAGENBUSJE SLOEG OVER DE KOP Drie gewonden Dinsdagmorgen sloeg tussen Dru nen en Nieuwkuijk tengevolge van het natte wegdek een volkswagen over de kop, die bestuurd werd door de heer C. v. H. uit Oisterwijk. De wagen kwam tot stilstand tegen 'n LIPS N.V. HIELD OPENDEUR DAG De schroeven- en metaalfabriek Lips N.V. hield zondag haar jaar lijkse Opendeurdag. Van deze ge legenheid namen zeer velen gebruik om dit enorme bedrijf te gaan be zichtigen. De bezoekers werden in groepen rondgeleid door de ver schillende bedrijven, zoals kleine schroevenfabriek, grote schroeven- fabriek, metaalbedrijf, koper-extru- sie bedrijf en 't nieuwe aluminium- extrusie bedrijf, waarbij men te vens de nieuwe extrusiepers kon bezichtigen. Tot slot zag men nog een tentoon stelling van alle bij de Fa. Lips te produceren artikelen.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2