D e Echo van hel Zuiden S.S.C. blijft tweede klasser ian ïielen 85 jaar UNO ANIMO Kampioen in de derde klas C I Gemeenteraad Waalwijk m Eef Dolman oppermachtig in Ronde van Waspik Hoogvliet-S.S.C. 1-3 Een uitbundig Uno gaat met de eer strijken MAANDAG 10 MEI 1965 86e JAARGANG No. 35 Bergmans spreekt de heer Tielen toe. Het plan van de heer Jan Tielen, om z'n 85ste verjaardag zo ongemerkt mogelijk te laten voorbij gaan, is ge heel anders uitgekomen; integendeel het is een ware huldiging geworden, waaraan ons eigen blad met de bij zondere bijdrage van de burgemeester en de andere gewestelijke bladen ze ker het hunne zullen hebben bijge dragen. Het begon al vrijdagmiddag, toen de jubilaris op het bedrijf werd gehul digd en waar de heer P. van Enge len namens de redactie, de heer J. Toorians namens de administratie en de heer E. Bergmans namens het technisch personeel, hartelijke woor den van waardering en dankbaarheid spraken en een prachtig geschenk aanboden in de vorm van het aan brengen van het tweede net op de T.V. Dat de jubilaris hartelijke woorden van dank sprak, 't glas werd geheven en een surprise aan ieder van 't per soneel werd aangeboden, spreekt wel vanzelf. Zaterdag was, tegen alle verwach ting in, liet huis van de 85-jarige al ras in een bloementuin herschapen, stroomden geschenken, telegrammen, brieven en kaartjes binnen. Wc'kun nen natuurlijk hier geen namen noe men, maar mogen wel een gelukwens noemen van het die dag jubilerende Rode Kruis, waarvan de jubilaris mede-oprichter is, van 't bestuur der Nijverheidsschool, van directeur en leraren van die school, waarvan de jubilaris ere-voorzitter is, van de Vereniging Waalwijks Belang, van het district Tilburg van de R.K. Ver eniging van Drukkerspatroons en van drukkerij van Boxtel te Kaatsheuvel en van tal van vrienden en kennissen. Om 12 uur begon de stoet van be zoekers, 't was een komen en gaan, dat zo tot ongeveer half drie voort duurde. Ook hier kunnen we slechts enkele namen noemen de burge meester met de drie wethouders en de gemeentesecretaris, de voorzitter van de Nijverheidsschool en van Waalwijks Belang, de president-cura tor van 't Dr. Moller-college en tien tallen vrienden en kennissen. 't Werd werkelijk ongewild een re ceptie in grote stijl. Als een bijzondere verrassing voor de jubilaris mag hier wel vermeld worden, dat de harmonie "St. Cris- pijn", vergezeld van 't voltallige be stuur, hem een serenade bracht, die door de jubilaris op zeer hoge prijs is gesteld. Het verdere van de dag werd in huiselijke kring doorgebracht, met tot besluit een familie-diner, prima ver zorgd door de Waalwijkse cuisiner de heer P. van Huiten. Het is voor de jubilaris en zijn fa milie weer 'n onvergetelijke dag ge worden, eigenlijk alleen een kroon jaar waardig. De agenda van de gemeente raadsvergadering van Waalwijk is als volgt: I. Vaststelling van de notulen. 3. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het bouwrijp maken van terreinen, begrepen in het uitbreidingsplan in onderdelen ..Groenewoud". 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor deb ouw van 55 woningwetwoningen. 5. Voorstel tot vaststelling ener verordening vakantiesluiting le vensmiddelenwinkels 1965. 6. Voorstel tot wijziging der ver- orening als bedoeld in artikel 11, eerste lid, der winkelsluitingswet 1951. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaffing van verkeersinstallaties, verkeers borden, enz. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van dienstaansluilingen ten behoeve van de licht- en waterbedrijven. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaffing van een transportmiddel ten behoe ve van de licht- en waterbedrijven. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaffing van geysers ten behoeve van het gasbedrijf. II. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de kos ten van voorbereiding van nieuwe buitgengewone werken. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig ar tikel 72 der lager onderwijswet '20 voor aanschaffing van leermidde len ten behoeve van de Burg. Moo- nenschool. 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanshaffing van meubilair ten be hoeve van de St. Antoniusschool. 15. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanschaf fing van een brug-ongelijk ten be hoeve van de gymnastiekzaal der St. Clemensschool. 16. Voorstel tot afgifte van een noodzakelijkheidsverklaring voor uitbreiding van het leerplan der „Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken". 17. Voorstel tot het verlenen van garantie voor een te houden ten toonstelling door de Gecombineer de Pluimvee- en Konijnenvereni ging Waalwijk en Omstreken. 18. Voorstel tot aankoop van grond ten noorden van de Drunense Weg van M. P. Klerx. 19. Voorstel tot aankoop van ver schillende percelen grond in Baard wijk van H.L. van Heesbeen. 20. Voorstel tot ruiling van ge meentegrond aan de Meerdijk tegen het pand Oosteind 34 te Sprang, eigendom van J. van Zeist. 21. Voorstel tot overname in ei gendom, beheer en onderhoud van een gedeelte van de Schouwsloot van het Waterschap „Het Zuideraf wateringskanaal". 22. Voorstel tot verweer in rechte tegen het door A. J. van Huiten aan de pachtkamer gericht verzoek tot schriftelijke vastlegging van 'n pachtovereenkomst. 23. Voorstel tot afkoop van het heerlijk visrecht op gemeente wa teren onder Baardwijk. 24. Voorstel tot het aangaan van geldleningen. 25. Voorstel tot vaststelling van het aanpassingsbesluit 1964-11 van de uitkerings- en p ensioenverorde- ning wethouders gemeente Waal- 26. Voorstel tot (24e) wijziging van wijk. het algemeen ambtenarenreglement en tot (14e) wijziging van de ar beidsovereenkomstenverordening. 27. Voorstel tot (15e) wijziging van de arbeidsovereenkomstverorde ning. de wachtgeldregeling en tot (5e en 28. Voorstel tot (6e) wijziging van 6e) wijziging der uitkeringsveror dening. 29. Wijziging begroting. D.E.L. In de week van 10-16 mei a.s. zal een huis-aan-huis-collecte worden gehouden voor het fonds „Draagt Elkanders Lasten". Door deze collecte vraagt deze Stichting de steun van de bevol king voor haar werk als algemeen sociaal fonds ter bevordering van de volksgezondheid. Uw gaven maken het mogelijk anderen te helpen. BROEDER ROMUALDUS KRIJGT LOURDES REIS Het comité van oud-leerlingen, dat een actie heeft gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum als onderwijzer van Broeder Romualdus heeft zeer veel succes gehad met zijn actie. Na de officiële sluiting zijn nog de volgende bedragen ontvangen: Mevr. v. Schijndel-van Honsewijk '3.50 Cafe v. Helvoirt 10. T. M. Amabilisschool C. v. d. M. C. J. v. H. 20.— 30.— 3.50 5.— Totaal 72. Dit betekent, dat het eindresul taat van de actie een bedrag van f 1104,90 beloopt. In kilometers uit gedrukt: 3663 km. En dat terwijl er maar 2500 km. nodig waren voor de Lourdesreis. Vanmiddag heeft het comité van oud-leerlingen het geschenk sym bolisch overhandigd aan Broeder Romualdus. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Bruine portemonnee met f 15.-, dames-parapluie, blauwe glacé handschoen, reservewiel met band van auto, wit kinderschoentje (links), zwart kinderschoentje (r), autowieldop, witte bal, herders hond, regencape plus handdoek en sportshort, rode damesportemonnee, eend, bankbiljet van f 10.-. Verloren Blauwe shawl, 2 bankbiljetten van f 2,50, zwart-bruine Duitse her der, schooltas met boeken, pop, da- mesparapluie, regenjas, meisjes jurk, Rode Kruis vlag. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie Dames koor in „De Twee Kolommen" Zondag 12 uur: repetitie Mannen koor in „De Twee Kolommen". E. Dolman met verloofde, overwinnaar. Dc kampioen van Nederland, Eef Dol man uit Rotterdam, bracht zondag in Was pik de 14e ronde op zijn naam en deed dit op een wijze zoals dat alleen een groot kam pioen kan doen. Werkelijk "op een been" beheerste hij dc strijd volkomen en con troleerde gedurende de 100 km lange wed strijd het gehele rennersveld van 75 ama teurs. Tot halfkocrs is er geweldig aan ge trokken en kregen de toeschouwers die het gure weer trotseerden waar voor hun geld. Het was wielersport van de bovenste Met twee bussen en vele particu liere auto's trokken zaterdag naar Hoogvliet voor de laatste wedstrijd in deze competitie. Vooraf speelde twee jeugdelftallen ieder een wed strijd tegen de jeugd van Hoogvliet. De pupillen speelden 1-1 gelijk en de anderen verloren met 4-3 na een voorsprong van 1-3 te heb ben gehad. Daarna zou om drie uur worden afgetrapt voor de grote match, maar de scheidsrechter schitterde door afwezigheid en er kon pas om 4 uur worden begonnen onder leiding van scheidsrechter Hen driks (een vervanger). Een koude straffe wind staat dwars over het veld als Hoogvliet om 4 uur de bal aan het rollen brengt. De gas ten beginnen al direct met het tem po hoog op te voeren. A. la Grauw mist een goede kans. Hij neemt nog een hoekschop, maar deze belandt in het zijnet. De mees te aanvallen strandden op buiten spel van K. v. Zeist. Toch blijven de gasten gevaarlijk. Na een half uur vuurt J. de Rooyen een diep tepass af, v. d. Broek rent er ach teraan en stormt op het doel af, de doelman tracht nog te redden, maar wordt omspeeld en de bal gaat via onderkant lat in het doel en wordt dan weggewerkt, hoewel de lijn duidelijk gepasseerd was. De scheidsrechter raadpleegde de grensrechter en onderwijl speed t SSC door waarbij M. v. d. Schans nogmaals inschiet, maar intussen heeft de arbiter het doelpunt van A. v. d. Broek reeds toegekend. Hoogvliet wordt nu ook gevaarlij ker en als Spierings de gladde bal loslaad redt H. la Grauw met een ferme trap. Enkele harde schoten worden door de doelman van Hoog vliet bekwaam gestopt. Even voor rust krijgt A. la Grauw de kans om 2-0 te maken, maar zijn boog- bal gaat over doelman en lat ach ter. Na rust gooit SSC alles op de aanval om de kleine voorsprong te vergroten, daar in de rust bekend was geworden, dat HCSC had ver loren. Het middenveld is nu beter in handen, door goed spelen van Verhagen en v. Beek. Een vrije trap van Hoogvliet gaat naast. Dan gaan de gasten weer; het is A. v. d. Broek die vaak verwarring sticht in de defensie van Hoogvliet. Hij toont zich steeds een taaie door zetter en maakt het de doelman steeds moeilijk. Verhagen waagjb ook een schot dat over het doel gaat. Daarna breekt Hoogvliet door en farceert een hoekschop, die door v. Peer bekwaam wordt geretour neerd. H. la Grauw zet steeds zijn voorhoede met lange trappen aan het werk, waardoor J. de Rooyen een schot afvuurt dat overgeslagen wordt. Na 20 min. is A. la Grauw naar 't midden gezwenkt en breekt door. Tegen zijn harde schuiver is geen verweer en SSC leidt met 2-0. Dit doelpunt brengt rust in de ploeg. De Brabanders spelen nu vaak zeer goed voetbal. Een mooie combinatie op links tussen v. d. Schans en la Grauw wordt door de laatste overgeschoten. Ook de rechtervleugel zit niet stil, en na een half uur maakt dan A. v. d. Broek, aan alle onzekerheid een einde en laat keurig 3-0 aanteke nen. Wat een weelde voor de gas ten. Zij laten dan ook nu wat stoom af en daar weet Hoogvliet van te profiteren. Als een ingeschoten bal door Spierings wordt weggeslagen wordt deze opnieuw ingeschoten en vliegt onhoudbaar in de touwen. Nog even drukken de mannen van Hoogvliet door, maar de SSC-de- fensie weet dat keurig te onder scheppen. Als scheidsrechter J. Baks (die na rust was meegeko men) voor de laatste maal fluit, verlaten de bezoekers, die door de tegenstanders sportief worden ge lukgewenst, nat maar voldaan het gladde veld. Met deze overwinning blijft SSC ook het volgend jaar in de tweede klas. Mannen, proficiat, want jullie kregen loon naar werken. plank wat hier werd vertoond. AI in de le ronde staken Toon Mertens en A. v. d. Breugel de lont in het kruitvat. Eef Dolman zocht direct aansluiting en dit drietal werd ook voor hun vroege avontuur beloond. Met G. Vianen lagen zij in de 10e ronde al een straat lengte voor. Daarachter weerden zich o.m. Tiny v. d. Lee en B. v. d. Bom, die niet van Haren, van Vught en Prinsen in de achtervolging indrukwekkend strijd le verden. Uit het peloton maakte zich J. van Amsterdam los, die in een heroieke solorush de groep v. d. Lee bereikte, om daarna af te stappen. Van Vianen moest door het ho ge tempo in de kop lossen. Halfkoers was de strijd gestreden, want het drietal voor aan zette het peloton op een ronde achter stand, waarna ook de groep v. d. Lee tot de orde werd geroepen. Zo was dus het he le rennersveld, dat toen nog 'n dertigtal rij ders bevatte bijeengegroept. Van de Bom, Dolman en van Lee waren vooral actief als er te spurten viel voor een premie, maar uitlooppogingen konden niet tot resultaat leiden, omdat Dolman de koers streng con troleerde en volkomen beheerste. Tien ron den voor het einde brachten enkele aanzien lijke premies nog wat leven in de brouwerij, waardoor het veld uit elkaar werd gerukt, v. d. Lee, v. Geel en Vianen maakten van de verwarring gebruik om zich 'n goede plaats In de rangschikking te verzekeren en namen de benen. In de voorlaatste ronde ontdeed Dolman zich van Mertens en v. d. Breugel om met 17 sec. voorsprong de finish te passeren. In een tijd van 2 uur, 26 min. en 25 sec. 2e werd A. v. d. Breugel uit Zwijn- drecht, 3e Mertens Ulvenhout. Een felle sprint bracht v. d. Lee Drunen op de 4e plaats; 5 G. Vianen Kockengen; 6 van Geel Breda; 7 van Haren 's-Gravendeel; 8 van Vught Vlijmen; 9 Prinsen Hank 10 v. d. Bom 's-Gravendeel 11 Schmidt Rotter dam; 12 Diepstraten Gilze; 13 Weterings Hank; 14 v Son Haarsteeg ;15 Michielsen Rotterdam; 16 Kanselaar R'dam; 17 van Opstal Prinsenbeek; 18 Bregman Benthui zen; 19 v. d. Knaap Weteringen; 20 v. d. Panne Utrecht; 21 Aartsen Velzen ;22 Ver metten Rijen. De heer N. v .d. Rijken over handigde de bloemen en de wisselprijs. Dol man ontving ook de KRO-beker Bij de nieuwelingen gingen de bloemen naar K. Balk uit Badhoevedorp. Fel heeft hij voor deze overwinning moeten vechten, maar des te smakelijker was het zoet der overwinning. Hij legde de 40 km af in 59 min. en 30 sec. 2e werd L. Kreuger Haar lem, 3 J. Burik Gouswaard; 4 J. Buis Zwa nenburg; 5 H. Riem Amsterdam; 6 M Jong kind Aalsmeer; 7 W. Bosschieter, Lands meer, 8 P. v. d. Top Barneveld; 9 W. de Groot Zevenhoven 1;0 J Mulders Tilburg; 11 J Buijs Rotterdam; 12 R Kooring Am sterdam; 13 H v Heeswijk Drunen; 14 C v Straten Schiedam; 15 P v Hattem Gouda. De helft van de ruim 80 gestarte renners bereikte de eindstreep. Bij de aspiranten zegevierde L. Neeskens uit Haarlem. Zijn tijd over 20 km was 35 min 15 sec. 2e C. Moritz Amsterdam, 3 J. Knoppert Honse- lersdijk, 4 H Neskens Haarlem, 5 N Hes- kens Vlijmen, 6 F Weterings Hank, 7 H v Rijswijk Tilburg, 8 A Schurink Amers foort, 9 A Bakker Soest. Bedrijfsleider Inderdaad is het gelukt dat Uno Animo I kampioen is geworden van dc 3c klas. Het weer zag er zondag maar treurig uit en het ging er om of de wedstrijd, welke al eens was uitgesteld, nu toch zou door gaan. Het weer klaarde met het uur op en zo kon een zonovergoten terrein de bijna 3000 bezoekers herbergen. Mede door het feit dat WVO uit Oosterhout zondag is afgelast, konden ook zij hun ri valen eens zien voetballen. En... het ging er sportief naar toe. Er werd dermate goed gespeeld. In het begin leek het er op dat Uno de sterkste was, maar na de rust keerden de rollen zich om. Op het laatst van de wedstrijd kwam het geluk weer aan Uno Animo's zijde. Alvorens de wedstrijd te laten volgen eerst een overzicht van de bijna 40-jarige voetbalvereniging Uno Animo, die in de jaren van haar bestaan nogal wat ups en downs te verwerken kreeg, maar nu is het resultaat dat zij tijdens deze competitie zich hebben gesteld verwezenlijkt terug te ke ren in de tweede klas. Trainer Hendriks werd dan ook na deze wedstrijd op de han den gedragen, want aan hem hebben de spelers van Uno heel veel te danken. Uno Artimo begint haar carrière in de maand juli 1926, onder adviseurschap van kapelaan van Hoek, die met de heer Wil lem Berens, die momenteel bijna 70 jaar is en nog deel uitmaakt van het bestuur, de eigenlijke oprichters zijn. Een 40-tal leden vormden toen de voet balvereniging, die werd ingedeeld bi de RK VB district Tilburg. In 1928 kon zijn reeds met twee elftallen uitkomen. In 1929 ein digde Uno Animo met een eervolle tweede plaats in de competitie van het eerste. Het tweede eindigde in 1930 met de kampioens- inedaille als le in de 3e klas A van de RK VB. Dit succes scheen aanstekelijk te wer ken, want steeds ging zij in de goede rich ting voort. Het seizoen 1931-'32 was een kroonjaar voor Uno I. Het werd toen kam pioen in de le klas. Hierdoor ging het naar de 3e klas 1VC3. Het ging daarna wat min der goed, dooh een beschermheer kwam dc gelederen versterken in de persoon van Dr. H. Smals. Hij is het gebleven totdat hij Loonopzand in 1955 verliet. Bij het 10-jarig bestaan van de vereniging was de sympa thie van het hele dorp gewonnen, met het gevolg dat direct een supportersclub werd opgericht. Dat was een grote winst in sport- minnend Loon. (We zagen het zondag j.l. bij de grote wedstrijd). Het seizoen 1938 - '39. was weer geluk kig; zij werd ongeslagen afdelingskampioen van de 3e klas IVCB, maar haar promotie wedstrijd was niet zo mooi. Met de toestandwijziging in 1940 werd Uno ingedeeld in de 4e klas NVB. In dit seizoen behaalde Uno I het kampioenschap in deze afdeling. Uno promoveerde naar dc 3c afdeling. In 1941-42 ging de vereniging weer een klasje terug, toen girlg het niet zo goed, doch in 1946 was het Uno I weer, dat met goed gevolg op de 2e plaats kwam. In 1948 eindigden de junioren op een mooie 2e plaats van hun ranglijst en bet 2e elftal werd kampioen in hun klas.. Opnieuw werd het le kampioen in 1949 in de 4e klas KNVB. Opnieuw dc 3e klas in. Dit hield niet lang stand, want in 1950 de gradeerde Uno I naar de 4e klas. Ook 1951 bracht weer een kampioen schap voor het eerste, maar ze ble ven in de 4e klas. Bijzonder was 1951 een vruchtbaar jaar voor de junioren. Het gro te succes hadden zij in juniorencompetitics. Hierop volgde ook weer een reorganisatie in de Jeugdbeweging van Uno Animo. Acht jaar lang hebben Uno voetballers in de 2e klas gespeeld, waarna zij weer te rugzakten naar drie en zondag hebben zij het klaargespeeld van RAC te winnen, dat met WVO evenveel punten had. de rang lijst ziet er als volgt uit Uno Animo: 22 gespeelde wedstrijden, waarvan 14 gewon nen, 2 gelijk en 6 verloren met een totaal van 30 pt. RAC heeft uit 22 wedstrijden 11 maal gewonnen, 6 gelijke en 5 verloren wedstrijden met 28 pt. en WVO heeft uit 21 wedstr. 12 x gewonnen met 'n totaal van 27 pt. Het verschil is niet groot, maar de resultaten zijn bijzonder goed voor alle drie de toprivalen. Het huidige bestuur van Uno Animo be slaat uit de heren Q. de Jong voorzitter, W. Berens secretaris, J. v. Esch penning meester en geestelijk adviseur is kapelaan Siemons. Overweldigend \Vas de hulde die Uno op het terrein was ten deel gevallen na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter P. Jonkers uit Valkcnswaard, die de wedstrijd bijzonder heeft geleid. Hard was de strijd en er is gevoetbald met overtuiging om te winnen, aan beide zijden. Goed spel is er geleverd. In elk geval een waardig slot van Uno. Over de wedstrijd het volgende De kampioenswedstrijd UNO ANIMO - RAC 3-2. Onder de tonen van drumband en jcugd- harmonie van Sophia trokken zondag de voetballers naar het terrein van Uno Ani- V OETBALUITSL AGEN Eerste klasse E HelmondTOP io na verl. (Helmond kampioen) Tweede klasse A GeldropSt. Mich. Gestel 5l Tweede klasse B AllianceMOC '17 102 Derde klasse B DSCOss '20 4o ODCOJC i_5 Derde klasse C Uno AnimoRAC 32 (Uno Animo kampioen) Virtus—SCO 4—1 Zaterdag Tweede klasse A Rijnsbergse Boys—NDSM 2—5 Zwaluwen—Zwart Wit '28 1—0 Kozakken BoysSpakenburg 33 ZCFC—HCSC 2—0 (HCSC degradeert) Zuidvogels—CSCA 2—2 Hoogvliet—SSC '55 0—3 GVVVNoord wijk 51 kampioenswedstrijd te mo om daar hun gaan spelen. Als de scheidsrechter, P. Jonkers, de tos laat aan RAC, gaat Uno direct in de aan val. Zo zagen wc in de 5e min. van de wedstrijd Jan Meijer een mooie doorgeef- bal geven aan J. v. d. Broek, die ineens de bal in het net doet verdwijnen, 1-0. Uno ging door en schoten van v. d. Broek, Meijer en v. d. Velden gingen naast, doch Uno zag dat het tegen de wind in ook wel ging. Ad v .d. Broek maakt in de 30e min. er 2 - 0 van.. Toch zag RAC in de 43e min. ook aan haar trekken te komen, 2-1. Na rust hadden de Uno-mannen dc wind mee en we dachten dat zij nu wat meer in de aan val zouden gaan komen, maar niets was minder waar. In de 63e min. was de beurt weer aan RAC. Van de Steen maakte ge lijk, 2-2. De wedstrijd lag nu meer open jen het was de vraag voor ieder wie er als jgelukkige het veld zou verlaten in deze spor tieve wedstrijd. De goed leidende scheids rechter wees in dc 85e min. naar de beken de witte stip. Uno was van de kaart door deze maatregel, maar gelukkig keerde het lot de bal ging tegen de paal. Het schot (faalde, Goddank! Wat later, tegen het einde van de wed strijd kreeg Uno een penalty te nemen, in de 89c min. Jan Meijer plaatste zich ach ter de bal en deed hèt beter dan de eerste. De bal ging er in, 3-2. Ze waren bijna vergeten, dat er nog één minuut gespeeld moest worden. Hdt publiek stormde al hel (veld op, zodat de scheidsrechter even moest jwachtcn voor deze ene minuut. Na het eind signaal was hèt publiek niet meer te hou den en gingen de spelers op de schoudoTS. Jammer voor speler Ad Pijnenburg, die ■juist vcor het einde wegens blessure he puUr voor het einde wegens blessure hèt fvekl moest verlaten, vanwege een ongeluk kige val. Al bij al was het een zeer spor lieve wedstrijd, waarbij de zenuwen van de ;spelcïs zeker parten hebben gespeeld. O rider dd ongeveer 3000 supporters za gen we ook Burgemeester Van Efp, die op deze dag zeker ook Uno Animo wilde zien spelen, met de bedoeling haar direct te kunnen feliciteren. Dé gehele Uno-gemeen- 'schap van harte proficiat bij het kampioen schap en de bevordering naar de 2e klas. Houwen zo! Direct na de wedstrijd verzamelden alle spelers zich in Hotel Brands, waar een diner -voor hen klaar stond. In haar clublokaal, zaal Concordia, werd na een rondwandeling, bege'eid door de harmonieën uit het dorp, een receptie gehouden. Hierbij werd even eens het cadeau aangeboden dat de Loonsc bevolking dezer dagen bijeen heeft gebracht om daarmee de jeugd in de voetbalsport tegemoet te komen. Op de receptie zagen we diverse be stuursleden van de Loonse verenigingen. Ook Burgemeester van Erp was van de partij en was blij ook nu in Loonopzand - vorige week in Kaatsheuvel bij Desk - de voetballerij de hand te drukken. Het deed hem een groot genoegen zo'n sportieve ge meente te mogen leiden. Na de receptie had in zaal Concordia een feesthal plaats, wat zeer druk was. Vermeldenswaard is en zeker niet te ver geten, dat deze dag DE dag was voor "onze Willem". Ondanks zijn hoge leeftijd is hij nog DE voetballer bij uitnemendheid. Hij was en is nog de rots in de branding. Ook de heer Berens onze gelukwensen. VOETPROCESSIE NAAR DEN BOSCH. Zondagochtend om half 4 vertrok onder be hoorlijk weer de voctprocessie van Loonop zand naar Den Bosch. Een 100 bedevaart gangers trokken er te voet op uit. Het weer was niet steeds even schoon. Dc regen moe ten zij maar beschouwen als een zegen van de Zoete Moeder. Tegen 4 uur kwamen zij weer in Loonopzand aan. K. A. V. De Vrouwenorganisatie van de N.K.V. wacht woensdagavond in zaal Vermeulen 'n lezing en demonstratie om 8 uur. Hier zal fa. Conimex uit Baarn, in gezelschap met Heinckens uit Den Bosch een rijsttafel be spreken, welke vergezeld zal gaan met een biertje. Tevens bespreking van 'n a.s. reis. EERSTE H. COMMUNIE. Op Hemelvaartsdag, 27 mei, zullen de kinderen van de jongens- en meisjesschool hun eerste H. Communie doen. De ouder- comité's van deze scholen hebben a.s. dins dagavond in het Culturele Centrum een ouderavond voor voorlichting voor deze plechtigheid. m Het elftal van Uno Animo promoveert naar de 2de klas.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5